Minima laten geld liggen APK 38 OPEN DAG avans GESPECIALISEERDE VMB0- EN MB0-0PIEIDINGE u PZC 4 PvdA Hulst wil andere verdeelsleute sociale recherche 00* Fractie wil voorlichting Directeur Delta krijgt boek met klachten keuring pers. auto Bosch Car Service Daar kom je graag terug Bel: 030 - 63 440 63 Laat ze niet vallen Nationaal Epilepsie Fonds Lezing Elzas Diddl-ruilbeurs in Terneuzen ZATERDAG 19 MAART 10.00-14.00 uur SCHEEPVAART LOGISTIEK Nokia 6100 Canon IXUS 430 RITEL UIT JE WINST zaterdag 12 maart 2005 door Frank van Cooten TERNEUZEN - Veel mensen in de bijstand weten niet dat ze be hoorlijk wat geld kunnen terug krijgen van de belastingdienst. De gemeente Terneuzen moet de uitkeringsgerechtigden nadruk kelijk wijzen op deze mogelijk heid. Dat vindt GroenLinks in Terneu zen. Volgens P. Clijsen kunnen echtparen in de bijstand twee honderd euro terugkrijgen van de belastingdienst. Ze weten dat volgens hem echter vaak niet, omdat ze geen belastingformu lier hoeven in te vullen. Bij standsgerechtigden betalen im mers geen belasting. Daarom is het aanvragen van belastingte- ruggave geen automatische ac tie. Clijsen schrijft het college dat deze mensen dus veel geld laten liggen. „Geld dat in deze tijd van sterke koopkrachtdaling hard nodig is. Overigens wordt de teruggave niet in mindering gebracht op de uitkering. Het is dus echt een extraatje. Daarom wil de fractie van GroenLinks dat de gemeente Terneuzen de uitkeringsgerechtigden nadruk kelijk wijst op deze mogelijk heid", stelt Clijsen. De ziekenfondspremies zijn de laatste jaren zo gestegen dat mensen in de bijstand nu recht hebben op een belastingterugga- ve voor de ziektekosten. Alleen staanden kunnen veertig euro te rugkrijgen. Clijsen baseert zich op bereke ningen van het Nibud. Deze in stantie vermoedt dat veel men sen met een laag inkomen niet weten dat zij vrijwel altijd recht hebben op deze belastingterug- gave en daarmee een flink be- dag laten liggen. Uit onderzoek van het Nibud blijkt dat vooral gezinnen met twee of drie kinde ren moeilijk rond kunnen ko men van de bijstandsuitkering. Gezinnen met twee kinderen hebben iedere maand achttien euro over voor zakgeld, een huis dier of cadeautjes bij verjaarda gen. Gezinnen met drie kinde ren komen volgens het Nibud ie dere maand 55 euro te kort. Clijsen wil weten of het college bereid is inwoners in de bijstand te informeren over de mogelijke teruggave van belas ting. Clijsen vraagt ook of het college ambtenaren wil inzetten om mensen te helpen bij het in vullen van het teruggaveformu- lier. Deze formulieren moeten voor 1 april bij de belasting dienst zijn. door Frank Gijsel OOSTBURG - Volgens direc teur D. Luteyn van energiebe drijf Delta zijn eind april alle problemen met klanten over de betaling van de rekeningen opge lost. Het Sluise CDA-raadslid L. Verpaalen bood hem gisteren een boek met zestig klachten aan naar aanleiding van de ad ministratieve wanorde. Die wa ren in een week tijd binnengeko men op de website van de frac tie. Luteyn deelde mee dat momen teel 170 mensen dagelijks bezig zijn met het oplossen van de pro blemen. „Dat kost veel geld, maar het is niet zo dat we de ge maakte kosten op onze klanten verhalen. Onze reserves worden daarvoor aangesproken. We leg gen nu door alle problemen geld toe op deze markt. Intern heeft het onze volle aandacht en we werken met volle kracht. Zelf ben ik de helft van de tijd hier mee bezig, want dit is zeker niet goed voor ons iipago." Ongemakken De ongemakken ontstonden vol gens de directeur doordat medio 2003 alle computersystemen door de liberalisering van de energiemarkt in Nederland moesten worden vernieuwd. „De tijd was te.krap om goed te kunnen proefdraaien. In het ver leden hadden we alleen maar wat aanpassingen aan ons ver werkingssysteem en dat gaf bijna nooit problemen. Deze lan delijke invoering ging wat te snel en de gevolgen zijn uiterma te vervelend." Voor mensen met een minimumuitkering wordt een individuele regeling getrof fen. „Als we dat collectief zou den regelen is het niet te over zien. Daarom proberen we met Delta-directeur D. Luteyn neemt zestig klachten in ontvangst van L. Verpaalen. foto Peter Nicolai onze klanten apart goede afspra ken te maken en daarvoor heb ben we een coulanceregeling in gezet. Mensen met terechte klachten verstrekken we een be drag van vijftig euro als compen satie voor de gemaakte kosten." Om het imago wat op te poetsen en de contacten soepeler te doen verlopen zal Delta in de toe- excl. afmeldkosten *excl. 3-gas- en dieselroetmeting BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 iV.boschc3rservice.nl Maak dan kennis met onze deeltijdopleidingen. Economie We laten je graag zien waar we voor staan en wat we jou kunnen Gezondheidszor bieden. Kijk voor meer informatie op www.avans.n I 1 Internationaal kunst Onderwijs Recht hogeschool Techniek Welzijn Avans Hogeschool Inclusief inspiratie j 'Helpt u mee met onze jaarlijkse collecte? Dit jaar van 6 tot en met 11 juni. Dan gaan we weer alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te halen voor 120.000 mensen met epilepsie. Wilt u helpen? Een paar uurtjes maar. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie u heel dankbaar zullen zijn. Net als ik. Alvast bedankt!' De Macht van het Kleine Postbus 270 - 3990 GB Houten - Giro 222111 - www.epilepsie.nl komst meer de boer op gaan. Lu teyn: „In de loop van april star ten we met een campagne en trekken we de provincie in met een Deltabus. Zo kunnen we de contacten met onze klanten weer wat aanhalen." Aan de klachten van te ingewik kelde rekeningoverzichten is vol gens Luteyn niets te doen. „Dat is landelijk beleid." L. Verpaal en, die in een eerder stadium het energiebedrijf van een arrogan te houding beschuldigde, toon de zich redelijk tevreden met de antwoorden van Luteyn. Hij zet te wel vraagtekens bij de des kundigheid van het ingehuurde personeel. „We zullen kritisch afwachten wat er nu gebeurt." door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster PvdA-frac- tie wenst niet meer voor het vol le pond mee te betalen aan de so ciale recherche in Zeeuws- Vlaanderen. In plaats van dat de kosten wor den verdeeld over de drie ge meenten, wil de PvdA dat Hulst slechts gaat betalen voor het aantal behandelde zaken. Volgens wethouder F. van Dries- sche maakt de PvdA met het voorstel geen schijn van kans. Naar aanleiding van de gemeen telijke herindeling moet de sa menwerkingsovereenkomst so ciale recherche worden aange past. De overeenkomst, die in 1988 nog was afgesloten tussen de zeven Zeeuws-Vlaamse ge meenten, moet worden geactua liseerd. Er zijn geen bijzondere wijzigingen in vergelijking met de oude overeenkomst. Overige lasten De sociale rechercheurs (die bij standsfraude onderzoeken) blij ven in dienst van de gemeente Terneuzen. De huisvestingskos ten en overige lasten zoals kan toorbenodigdheden en telefoon kosten worden verdeeld op ba sis van het inwonertal van de ge meenten Hulst, Sluis en Terneu zen. De salariskosten van de recher cheurs, evenals reis- en verblijfs kosten die tijdens onderzoeken worden gemaakt, komen ten las te van de drie gemeenten. Moge lijk worden de kosten vergoed door het ministerie van Sociale Zaken. De PvdA-fractie is het niete® met de voorgestelde verdeeld tel. De partij zou liever ziendi Hulst alleen betaalt voordes ken die worden behandeld de rechercheurs. Volgens ij Driessche is deze optie a" ken door de drie ge: maar zien Sluis en TemeüzS ze gang van zaken niet at* Toch wil de PvdA dat Van Dr.- sche het voorstel nogmaals zijn twee collega's voorlegt TERNEUZEN - De Allia Frangaise heeft Isabelle K$ uitgenodigd een lezing te vena gen over de traditionele kled; en kostuums in de Elzas. Ooi! verschillen in rang en sta noord en zuid en andere asjej ten van de Elzasser folklore] cultuur komen aan bod, De'j zing vindt dinsdag plaats inks gy Bess in Terneuzen enf gint om 20 uur. TERNEUZEN - Speel-o-lk Iene Miene Mutte in Ternea bestaat vijf jaar en houdl da om een Diddl-ruilbeurs. Di muis is momenteel razend pee lair onder de jeugd. De beurs in de dependance: basisschool De Oude Vaarti de Tamarindestraat duurt Ei dag 19 maart v'an 11.001 15.00 uur. De mogelijkheid 1 staat een tafel te huren. SCHEEPVAART EN TRANSPORT Willem Buytewechstraat 45, 3024 BK Rotterdam: maritiem officier stuurman/werktuigkundige kleine schepen schipper/machinist beperkt werkgebied baggeraar/stuurman/machinist scheepsbouwkundige kapitein Rijn- en binnenvaart stuurman/schipper matroos Deltahaven 4, 3251 LC Stellendam en Sluisweg 98, 2225 XP Katwijk aan Zee: stuurman/werktuigkundige zeevisvaart Waalhaven Z.z. 18, 3088 HH Rotterdam: chauffeur goederenvervoer warehousemedewerker/voorman planner wegtransport assistent medewerker transport en logistiek operationeel medewerker op- en overslag heftruckchauffeur/kraanmachinist/ stradd lecarrierchauff eu r vmbo basisvorming vmbo haven en vervoer/transport en logistiek/Rijn- en binnenvaart Japarastraat 4, 3029 NA Rotterdam: manager havenlogistiek o medewerker havenlogistiek aankomend expediteur/cargadoor manager opslag en vervoer vmbo basisvorming vmbo haven en vervoer Kerkhoekstraat 1 3232 AE Brielle: procesoperator onderhoudstechnicus informatienummer: 010 - 294 12 33 of kijk op www.scheepvaartentransportcollege.il 1TSIW GEEN AANSLUITKOSTEN EN OE 1STE 2 MAANDEN GRATIS BELBUNDEL EN SMS VOORDEELBUNDEL!! Goes 0113-323555 Korte Kerkstraat 1 Vlissingen 0118-430290 Walstraat 99 Middelburg 0118-651691 Markt 65 Terneuzen 0115-616121 Havenstraat 28 Bergen op Zoom 0164-233403 Wouwsestraat 18 Breda 076-5141945 Karrestraat7 Oosterhout 0162-420033 Arendshof 5 Roosendaal 0165-521952 Roselaar 49 Dordrecht 078-6351441 Voorstraat 266

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 74