Schade tot in de wijde omgeving lectanten!' OPEN DAG PZC R&B begint met grote projecten woningbouw avans u nnnni*vii:kii GESPECIALISEERDE VMB0- EN MB0-0PLEIDINGE Omwonenden bouwput Middelburgs theater vrezen voor toekomst Scholieren sjouwen voor Roemenië Laat ze niet vallen Nationaal Epilepsie Fonds SCHEEPVAART LOGISTIEK Nokia 6100 Canon IXUS 430 zaterdag 12 maart 2005 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Omwonenden van de bouwput van het nieuwe theater in Middelburg zijn bang dat hun huizen in de toekomst nog verder beschadigen. Ze base ren hun angst op de grote schom melingen in het grondwaterpeil. Daardoor zou de bodem niet sta biel zijn. Uit een inventarisatie die de PZC de afgelopen dagen heeft uitgevoerd, blijkt dat een groot aantal panden in de wijde omge ving van de bouwput schade heeft als gevolg van de bouw. Het gaat om schade die is ont staan vanaf het begin van het bouwproject, dus ook sloopscha- de is meegerekend. Niet alleen in de directe omge ving van de bouwput wordt schade gemeld. Een bewoonster van een huis aan Klein Vlaanderen, vlak naast het speelveldje, meldt dat bestaande scheuren in haar wo ning de afgelopen weken groter zijn geworden. Bij de buren zit een scheur in de vloer. Op dit moment doet adviesbu reau GeoDelft onderzoek naar de stabiliteit van de bodem in de omgeving van de bouwput. Angst Omwonenden wezen dat de grondwaterschommelingen van de afgelopen maanden ook later nog extra schade kunnen veroor zaken. „Wat gebeurt er over tien jaar?", zegt een bewoonster van de Koningstraat. Haar huis ligt tegen de bouwput aan. „Ik heb angst voor wat er in de on dergrond aan de hand is." Een bewoner van de Korte Noordstraat: „We hebben geen enkele garantie dat er later niet nog meer schade ontstaat." Een aantal mensen heeft de af wikkeling van de sloopschade in middels geregeld. Anderen wachten liever tot het moment dat er geen schade meer bij komt. Over de vergoeding wordt flink geklaagd. „Als je een scheur in je muur hebt, krijg je verf voor alleen die muur", aldus de be woonster van de Koningstraat. „Maar je moet natuurlijk wel de hele kamer doen. Van een raam dat kapot is, willen ze niet de nieuwprijs betalen, omdat het al tien jaar oud was." Onderne mers in de straat worden behal ve met schade aan hun panden ook geconfronteerd met een ver mindering van het aantal klan ten. Parkeerplaatsen Dat komt doordat er parkeer plaatsen zijn verdwenen, maar ook doordat de straat de afgelo pen jaren moeilijker te bereiken was. Koffieshophouder E. Goethart zei afgelopen week in de extra commissievergadering dat zijn omzet drastisch gedaald is. Dezelfde geluiden zijn te horen bij de bakker en de slager in de Korte Noordstraat. Een ander probleem is de verkoopbaarheid van de huizen in de omgeving. S. Laroes heeft zijn woning in middels meer dan een jaar te koop staan. „Niemand wil het bedrag neertellen dat het waard is, niet op dit moment. Deze hui zen hebben een stempel voor hun hele verdere levensduur." door Leoni van de Schraaf KAPELLE - Veel gezucht en gesteun en af en toe een au. Dat is gistermiddag te horen rond basisscholen De Linge en 't Honk. De leerlingen zetten hun oude tafels en stoelen, die naar Roemenië zullen worden gebracht, op straat. Rond half twee is het nog rus tig in de Noordstraat in Bieze- linge, maar dat is de bekende stilte voor de storm. Enkele mi nuten later stormen zo'n 75 leerlingen van basisschool De Linge met oud meubilair naar buiten. Al snel staat er een hele reeks tafels, stoelen, bureaus en kas ten op straat. Tot groot genoe gen van de mannen van de stichting Hulp aan Roemenië, die het meubilair mee mogen nemen. „Dat onze oude spullen goed gebruikt worden is het be langrijkst", aldus J. Luteijn, di recteur van De Linge. Ondanks dat de kinderen veel moeten sjouwen, vinden ze het wel leuk. Snel rennen ze terug naar het gymlokaal, waar alles opgeslagen staat, om nog meer spullen aan de rand van het schoolplein te kunnen zetten. Sommigen zijn wel een beetje teleurgesteld als ze de aanhang wagens zien staan: „Het is hele maal geen vrachtwagen! Wat dat betreft hebben de leer lingen van basisschool 't Honk meer geluk. Voor hun school staat wel een grote vrachtwa gen. D. van der Jagt uit Yerseke ver zamelt hier het meubilair, sa men met zo'n dertig kinderen. Directeur A. van Hoepen is blij dat zijn school iets kan doen voor Roemenië: „Als je ziet hoe het daar nu is, springen de tra nen in je ogen." De scholen wil den hun meubilair eigenlijk naar Sri Lanka sturen, maar de vervoerskosten bleken te hoog. Via een oproep op de radio zijn de scholen terechtgekomen bij drie Zeeuwse hulporganisaties voor Roemenië. Ook de stich ting Ondersteuning van het Ge reformeerd Onderwijs in Oost-Europa (OGO) komt nog een deel van de spullen halen. Het meubilair van de scholen, dat twintig jaar oud is, zal on der meer gebruikt worden voor een zigeunerschooltje. De Lin ge en 't Honk houden door mid del van internet contact met Roemenië. Luteijn: „Zo zien onze leerlin gen dat het leven niet overal zo goed is als hier." Leerlingen van 't Honk sjouwen de spullen de vrachtwagen in. foto Willem Mieras door Rob Paardekam HANSWEERT - Woningbouw corporatie R&B Wonen staat in de startblokken voor drie grote bouwprojecten. In Hansweert, Heinkenszand en Kruiningen worden het komende jaar 130 woningen gebouwd. Aan de Kanaalarm in Hans- weert werd gisteren een begin gemaakt met het heiwerk voor een bastiongebouw. Daarin ko men negentien appartementen en een nieuwe supermarkt. In die winkel krijgt ook de Rabo bank een onderkomen in de vorm van een klein servicepunt met een pinautomaat. Op de plaats van de huidige super markt in de Kanaalstraat hoopt R&B startershuizen te kunnen bouwen, maar dat plan staat nog in de kinderschoenen. De zeven koopappartementen in het vier bouwlagen tellende bas tiongebouw zijn inmiddels ver kocht. Ook voor de huurapparte- menten bestaat grote belangstel ling. Datzelfde geldt voor de huurwoningen die R&B bouwt in het plan Over de dijk in Hein kenszand. Daar zijn de werk zaamheden onlangs begonnen. Voor de 31 huurappartementen hebben zich zonder dat de corpo ratie heeft geadverteerd al 136 belangstellenden gemeld. Deze mensen krijgen straks overigens geen voorrang. In het gebied aan de noordkant van Heinkenszand komen behal ve de huurappartementen zes pa tiowoningen voor de verkoop, drie rolstoelwoningen en acht studio's voor verstandelijke handicapten. Tevens koniet': 24 verpleeghuisplaatsen dietj den verdeeld over vier groep» ningen. In een ander geboun men een huisartsenpraktijk i ruimtes voor onder meer dj{-, tiviteiten en zorgcoórdinatotï Op de huurwoningen lijdt corporatie verlies. Zeker orti ze die niet te duur wil maken,» dat mensen met een inkomeny der de huursubsidiegrens erb nen gaan wonen. Om datteoü penseren, kent het plan ook; winstgevend onderdeel: tweei bouwen met elk elf luxe app;- menten. De duurste daarvan kor 475.000 euro. Er zijn inmidi twintig appartementen n kocht. Dat kan opmerkelijk® den genoemd, want in eenè als Krabbendijke komt El nauwelijks van haar luxeapp tementen in de Dorpsstraat Het derde project dat in desk blokken staat, is Hof Cninj he. In het hart van Kruinis komen twee verpleegwoongi pen voor elk zes dement® ouderen, tien koopappart© ten en vijfentwintig huurapc tementen. De werkzaamheden beginnen goed als zeker volgende mai De drie projecten voorzieni men in honderddertig' ma woningen. Die moeten in loop van volgend jaar g® zijn. Meer projecten staan os want R&B Wonen heeft mg gemeenten en de provincie^ sproken dat ze vóór 2010 zei. derd nieuwe woningen bora Borsele en Reimerswaal. Maak dan kennis met onze deeltijdopleidingen. We laten je graag zien waar we voor staan en wat we jou kunnen bieden. Kijk voor meer informatie op WWW.avans.nl hogeschool Economie Gezondheidszorg ICT Internationaal Kunst Onderwijs Recht Techniek Welzijn Avans Hogeschool Inclusief inspiratie 'Helpt u mee met onze jaarlijkse collecte? Dit jaar van 6 tot en met 11 juni. Dan gaan we weeralles op alles zetten om zoveeL mogelijk geld op te halen voor 120.000 mensen met epilepsie. Wilt u helpen? Een paar uurtjes maar. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie u heel dankbaar zullen zijn. Net als ik. Alvast bedankt!' Bel: 030 - 63 440 63 De Macht van het Kleine Postbus 270 - 3990 GB Houten - Giro 222111 -www.epilepsie.nl ZATERDAG 19 MAART 10.00-14.00 uur SCHEEPVAART EN TRANSPORT C O t. L Willem Buytewechstraat 45, 3024 BK Rotterdam: maritiem officier stuurman/werktuigkundige kleine schepen schipper/machinist beperkt werkgebied baggeraar/stuurman/machinist scheepsbouwkundige kapitein Rijn- en binnenvaart stuurman/schipper matroos Deltahaven 4, 3251 LC Stellendam en Sluisweg 98, 2225 XP Katwijk aan Zee: stuurman/werktuigkundige zeevisvaart Waalhaven Z.z. 18, 3088 HH Rotterdam: chauffeur goederenvervoer warehousemedewerker/voorman planner wegtransport assistent medewerker transport en logistiek operationeel medewerker op- en overslag heftruckchauffeur/kraanmachinist/ stradd lecarrierchauffeu r vmbo basisvorming vmbo haven en vervoer/transport en logistiek/Rijn- en binnenvaart Japarastraat 4, 3029 NA Rotterdam: manager havenlogistiek medewerker havenlogistiek aankomend expediteur/cargadoor manager opslag en vervoer vmbo basisvorming vmbo haven en vervoer Kerkhoekstraat 1, 3232 AE Brielle: procesoperator onderhoudstechnicus informatienummer: 010 - 294 12 33 of kijk op www.scheepvaartentransportcollege.nl Goes 0113-323555 Korte Kerkstraat 1 Vlissingen 0118-430290 Walstraat 99 Middelburg 0118-651691 Markt 65 Terneuzen 0115-616121 Havenstraat 28 Bergen op Zoom 0164-233403 Wouwsestraat 18 Breda 076-5141945 Karrestraat 7 Oosterhout 0162-420033 Arendshof 5 Roosendaal 0165-521952 Roselaar 49 Dordrecht 078-6351441 Voorstraat 266 R I T E L UIT WINST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 66