Plan parkeren wekt verzet PZC PZC Commentaar van anderen is het leukst Reimerswaalfestival voortaan met kunst DELSCHER GRATIS Geen geld voor ijsbaan Tholen-stad PZC open ,13 Lewedorpers Poor behoud supermarkt (verval winkel AAZET Weerstand tegen uitbreiding terrein bij De Stenge Heinkenszand Nieuwe meters in Blaauwe Hoeve In augustus trajectcontrole tunnel Inspraakavond over Zuidhoek Man aangehouden met drugs Boete voor jacht en kopstoot zaterdag 12 maart 2005 LfHarmen van der Werf IWEDORP - De aankondiging lat de enige supermarkt van Le- jedorp mogelijk dichtgaat, Left blijkbaar een schok te- Lggebracht. Uit een enquête [gebleken dat 95 procent van Lcwedorpers de supermarkt jvereind wil houden. tondervraagden hebben niet illeen deze wens uitgesproken, L groot aantal zegt 'te willen loberen meer boodschappen te joen bij de supermarkt'. Eige- laarC. Verbeek, die ook een At- b-vvinkel in Kwadendamme leeft, merkte vorig jaar juist lat dit veel minder gebeurde. Öjn omzet in Lewedorp daalde £et twintig procent. Dat gaf for hem de doorslag op zoek te iaan naar een overname-kandi- jaat. Komt die er niet, dan ziet Verbeek geen andere mogelijk- Ed dan sluiten. Je dorpsraad Lewedorp die met ien aantal bewoners de enquête leeft gehouden, gaat met de re- Itaten aan de slag. Uit het on- ïrzoekje blijkt in elk geval dat Fdraagvlak bestaat voor een su- lermarkt in het dorp, alleen is iet de vraag of het een winkel a a de huidige Attent moet zijn, jegt bestuurslid A. Raas. Een ets grotere supermarkt met een ireder assortiment zou beter lo- len, naar zijn oordeel. Contact laas vertelt dat daarover con- act bestaat met de Sligro jroep, die de Attent-winkels be- (oorraadt, evenals de super- parkten Golff en Meermarkt. Jet is volgens Raas ook nodig lat de gemeente Borsele zich lens van haar beste kant laat Sen en meedenkt over een nieu- te plek voor een grotere win- jel. Het terrein van de voormali- e oliehandel Van den Dries aan je Postweg is het geschiktst, naar dat is in handen van een pjectontwikkelaar. Raas weet jen alternatief aan de Postweg, jijdebrandvijver. Wat de finan- ing betreft, richt Raas zijn ip op woningcorporatie R Wonen, die in andere dorpen winkelpanden heeft gereali- die tegen 'maatschappelij- Iprijzen worden verhuurd. 1DELBURG- Twee gewapen- 1 mannen hebben gisteravond winkel overvallen aan de ?weg in Middelburg. Uit ikassa is geld weggenomen. Advertentie OZIJNEN - ZONWERING KUNSTSTOF KOZIJNEN Kijk op www.blijmetkunststof.nl tn maak kans op €2.500,- kunststof kozijnen www.aazet.nl .1 Kip* -Tel. 0113-3303W "orgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag 9odurende de openingstij- denjzaterdags tot 12.00 uur Redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 ,4460 AA GOES Uel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) 'n9dd Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 f460 AA goes Vel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet JAvw.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De uitbrei ding van het parkeerterrein bij zalencentrum en sporthal De Stenge in Heinkenszand stuit op weerstand. Omwonenden en le den van het parochiebestuur zijn tegen. De dorpsraad is ver deeld. De Stenge trekt zoveel bezoe kers dat meer parkeerruimte no dig is, vindt het college van B en W van Borsele. Het Kamille- plein bij De Stenge moet daar om worden uitgebreid richting de rooms-katholieke begraaf plaats, is het voorstel. Ook bewo ners van het woonzorgcentrum aan het Kamilleplein kunnen dan gemakkelijker hun auto kwijt, als in De Stenge activitei ten zijn. Volgens D. van der Meer, be stuurslid van de rooms-katholie- ke kerk in Heinkenszand. is de gekozen oplossing verkeerd. De parkeerplaatsen komen te dicht bij de begraafplaats, waardoor het historische karakter wordt aangetast. Het kerkbestuur wil tezijnertijd, over twintig jaar, de begraafplaats ook kunnen uit breiden. Die ruimte is dan verge ven aan auto's. Wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, ruimtelijke ordening) denkt dat er sprake is van koud watervrees. Zij wil praten met het parochiebestuur om de angst weg te nemen. „De par keerplaatsen blijven voldoende ver van de begraafplaats", aldus de wethouder, „en het groen en water eromheen worden zeker niet aangetast." Het bestemmingsplan moet wor den gewijzigd om de extra par keerruimte mogelijk te maken. Of het parochiebestuur zover zal gaan dat het bezwaar aante kent, is niet duidelijk. Van der Meer: „Wij moeten dat eerst nog bespreken." Niet alleen het parochiebestuur heeft moeite met de uitbreiding. Ook omwonenden zien er tegen op. Zij laten weten nooit iets te hebben ondernomen tegen de nieuwbouw vlakbij hun woning, maar dat ergens een grens moet worden getrokken. „Het par keerterrein komt straks veel te dichtbij", aldus een aanwonen- de. De dorpsraad Heinkenszand is verdeeld en vergadert dinsdag avond in De Stenge. Jeugdsoos De uitbreiding van het parkeer terrein op het Kamilleplein is een onderdeel van de laatste fa se van het masterplan Heinkens zand. Die fase bestaat verder on der meer uit: de bouw van een nieuwe jeugdsoos naast De Sten ge, een grote aanbouw voor de Jan van Schengenschool en ach ter De Stenge een woonvoorzie ning voor zorgstichting Philadel phia met ruimtes voor dagactivi teiten plus ook kinderopvang voorzieningen. De woonvoorziening komt niet voor rekening van de gemeente, de andere projecten wel. Twee miljoen euro is daarmee ge moeid, een bedrag dat bijna vol ledig is gedekt uit gereserveerde gelden. Met de bouw van de jeugdsoos wordt allereerst begonnen. In de soos komt ruimte voor de cyber zolder. een computerproject dat in de oude brandweerkazerne zit. Over de invulling van de jeugdsoos gaat de gemeente in elk geval praten met de bestaan de jeugdsoos in Heinkenszand, De Prange. Vermue-Vermue wil ook andere groepen erbij halen, zoals de jongerenraad van Borse le. „We willen het zo breed mo gelijk trekken." Leden van de Kapelse schildersclub Kraplak mogen zelf weten wat ze schilderen. Er worden geen opdrachten gegeven. door Leoni van de Schraaf KAPELLE - Zodra de deur naar de kel der van De Vroone opengaat, komt de verflucht je tegemoet. Dit is elke maan dagochtend het terrein van de Kapelse schildersclub Kraplak, die bestaat uit zo'n dertig amateurschilders. Elke week komen de leden van Kraplak bij elkaar in, of eigenlijk onder, De Vroone. In de eerste plaats om te schil deren, maar ook voor de gezelligheid. „Als we om negen uur beginnen, zijn we sommige leden soms wel een uur kwijt. Ze hangen boven aan de bar en praten op hun gemak eerst even bij", al dus Leen Verkerk, secretaris en lid van Kraplak. Die gezelligheid is erg belangrijk voor de schildersvereniging. „De sociale con tacten spelen een grote rol: als een lid ziek is, gaat er altijd iemand langs om te kijken hoe het gaat." In de kelder is het geen moment stil. „Je hoort hier veel geklets en gekwebbel, maar dat hoort er nu eenmaal bij. Het is hier in elk geval altijd een vrolijke boel." De leden van de schildersvereniging mo gen zelf bepalen wat ze schilderen, er worden geen opdrachten gegeven. Zo kan het voorkomen dat iemand paarden schildert, terwijl iemand anders bezig is met een landschap. „Zo hebben we ie mand die alleen maar koeien schildert." Volgens Verkerk maakt dat Kraplak ook zo leuk. „Het is een hele losse sfeer: alles mag, niets moet." Dat de leden in deze losse sfeer wel de gelijk serieuze schilderwerken maken, bewijst de expositie in het gemeente huis van Kapelle. Hier hangt regelma tig, inmiddels al voor de derde keer, een aantal kunstwerken van leden van Kraplak. Toch zal de vereniging vol gens Bea Oudshoorn-van Spankeren, penningmeester en lid van de schilders club, waarschijnlijk geen gehoor geven aan de oproep van de gemeente om het nieuwe relatiegeschenk te verzorgen. „De gemeente uil zo'n vijftig dezelfde schilderijen hebben. Het is een erg leuk idee en er is binnen de club ook zeker animo voor, maar vijftig schilderijen is voor ons, als hobbyisten, waarschijnlijk te veel." De leden van Kraplak exposeren niet alleen in het gemeentehuis van Kapelle, maar bijvoorbeeld ook in zorgcentrum Het Gasthuis in Goes. De leden expose ren ook zelfstandig. Verkerk heeft on langs zelf een tentoonstelling in Het Gasthuis gehad. „Vooral voor de bewo ners is zo'n tentoonstelling erg leuk. Je hoort ze regelmatig discussiëren over welk schilderij nou eigenlijk het mooist is." Geen van de leden is opgeleid tot schil der. Om toch mooie schilderwerken te kunnen maken, is er veel aandacht voor de begeleiding van de leden. Zo is er el ke maandagochtend een coach die ad vies geeft. Ook de andere leden geven commentaar op het werk van hun buur man of buurvrouw. Verkerk: „Dat com mentaar van anderen is het leukst: de een vindt je werk geweldig, de ander vindt het helemaal niets." Verkerk is vaak blij verrast met het eindresultaat: „Het is verrassend hoe de leden het voor elkaar krijgen, terwijl ze vaak nog helemaal niet zo veel ervaring met de schilderkunst hebben. Vaak zie je dat hier schitterend mooie kunstwer ken gemaakt worden." De schildersclub die nu bijna dertig foto Dirk-Jan Gjeltema jaar bestaat, is voortgekomen uit een hobbyclub voor ouderen. Ouds- hoom-van Spankeren: „De leden van die club moesten ook contributie beta len voor hobby's die zij niet uitoefen den. De schilders wilden die contributie voor zichzelf gebruiken en wilden meer zelfstandigheid. Zo is deze schildersver- eniging ontstaan." De naam Kraplak komt van de gelijknamige rode verf en meekrap. Dat is een kleurstof die ge maakt wordt uit de wortel van de mee- krapplant. Deze plant werd vroeger in de omgeving van Kapelle gekweekt. Elk jaar houdt de schildersvereniging een open dag, dit jaar op 5 oktober. Die is vooral bedoeld om nieuwe leden te werven. Kraplak heeft al dertig leden, maar kan altijd nieuwe gezichten ge bruiken. Hoewel de vereniging voort komt uit een ouderenclub, mogen ook jongeren deelnemen aan de schilderses sies. Toch zijn vooral ouderen lid van Kraplak. Volgens Oudshoom-van Span keren komt dit door het tijdstip van de bijeenkomsten: „Veel jongeren werken natuurlijk op maandagmorgen." Toch hoopt Oudshoom-van Spankeren dat in de toekomst meer jongeren deel zullen nemen aan de schildersessies van Krap lak. „Zowel jong als oud zijn hier altijd van harte welkom." door Freek Janssen THOLEN - Schaatsliefhebbers in Tholen-stad zijn de eerstko mende jaren aangewezen op de Veste. Voor een ijsbaan op de voormalige Oesterputten is voor lopig geen geld. Het idee voor een tijdelijke ijsbaan is al hele maal van de baan. Dat blijkt na overleg tussen de activiteitenstichting Stad (sa men Thoolse activiteiten doen) en wethouder E. Goossen. De stichting ijvert al vier jaar voor een ijsbaan op de Oesterputten, omdat ze schaatsen op de Veste niet veilig vindt. Vooral nu de twee gedeeltes van de Veste met elkaar verbonden zijn en het wa ter meer stroomt, is het ijs onbe trouwbaar. Het liefst zou Stad een geasfalteerde skeelerbaan willen laten aanleggen, die bij vorst onder water kan worden gezet. In het midden van de vier honderd meter lange ring zou plaats zijn voor skatetoestellen. Aan het idee hangt een flink prijskaartje: naar schatting kost zo'n baan twee tot drie ton, De gemeente Tholen heeft dat geld niet. Om voorlopig toch een al ternatief te hebben voor schaat sen op de Veste, kwam Stad vo rig jaar met het voorstel een tij delijke ijsbaan aan te leggen als het vriest. Op de Oesterputten zou een plastic ondergrond van ongeveer vijftig bij zestig meter kunnen worden gelegd, met een laagje water erover. Goossen ziet dat niet zitten. Hij is het wel eens met Stad dat er een al ternatief moet komen voor schaatsen op de Veste: „We on derkennen dat er een ijsbaan zou moeten zijn." Het college gaat nu technische en financiële mogelijkheden onderzoeken van een geasfalteerde baan. door Rob Paardekam KRUININGEN - Het Reimers waalfestival is terug, maar de initiatiefnemers hebben wel een nieuwe naam bedacht: het Kunstfestival Reimerswaal. Het Reimerswaalfestival was ja renlang een begrip in de gemeen te. Het werd elk jaar in een ande re kern gehouden. Muziekvereni gingen uit verschillende Rei- merswaalse dorpen maakten er samen een spektakel van. In 2001 werd het festival voor het laatste gehouden in dorpshuis De Zaete in Yerseke. De gemeen te probeerde het nog nieuw le ven in te blazen in de vorm van een amateurkunstfestival, maar dat werd geen succes. .Toch willen initiatiefnemers nu weer zoiets proberen. Ze spre ken over een vernieuwd Reimers waalfestival. Niet alleen met mu ziekverenigingen, maar ook met popmuziek, dans en beeldende kunst. De aftrap wordt op vrij dag 27 mei gegeven met een pop concert in dorpshuis De Mei boom in Krabbendijke. Het is de bedoeling dat daar vooral Reimerswaalse bands op het po dium verschijnen. Muziekevenement In Yerseke vindt diezelfde avond een muziekevenement plaats waar onder meer muziek vereniging Mozart een optreden verzorgt. De hoofdmoot vindt zaterdag 28 mei plaats in het dorpshuis in Kruiningen. Daar zijn twee po dia en diverse expositieruimten beschikbaar voor alle Reimers- walers die hun kunsten willen HULST - Nutsbedrijf Delta vervangt de komende weken met spoed de meterkasten in de woonzorgtoren op het ter rein van De Blaauwe Hoeve in Hulst, nadat daar donder dag voor de derde keer in korte tijd brand was uitgebro ken. De monteurs van Delta zijn gisteren al aan het kar wei begonnen en werken volgens woordvoerder J. Nele mans ook dit weekeinde daaraan door. Dat is gisteren be kend gemaakt op een informatiebijeenkomst voor de ge dupeerde bewoners en hun familieleden in het restaurant van het tehuis. Consequentie is wel dat de bewoners, zo als het er nu naar uitziet, pas over tien tot veertien dagen opnieuw hun intrek kunnen nemen in hun woning. „Maar ik wil niet dat de bewoners terugmoeten met het idee dat het nog een keer kan gebeuren", aldus burgemeester J.F. Mulder, die uiteindelijk besliste dat de meters uit voor zorg vervangen moeten worden. Voor de bewoners van de 28 appartementen in het gebouw wordt opvang geregeld. Een deel kan terecht bij familie, anderen worden gehuis vest en verzorgd op een leegstaande kamer in het oude verzorgingshuis. MIDDELBURG - Vanaf 1 augustus treedt in de Wester- scheldetunnel een trajectcontrole-systeem in werking. Me tingen wijzen uit dat in die velen de toegestane snelheid van 100 km/u fors overschrijden. Met deze vorm van con trole moet daar een einde aan komen. Het systeem is vol gens de provincie noodzakelijk omdat er sinds de opening van de Westerscheldetunnel in maart 2003 een tiental on gelukken, waaronder één dodelijk, in en bij de tunnel zijn gebeurd. Verkeersongevallen in een tunnel hebben vol gens de provincie een veel grotere impact dan ongevallen op openbare wegen. Niet alleen is de doorstroming van het verkeer bij een ongeluk in een tunnel onmogelijk, ook is hulpverlening moeilijker vanwege de beperkt beschik bare ruimte. Het trajectcontrolesysteem in de Wester scheldetunnel wordt het tweede traject-controlesysteem in Zeeland. Sinds november 2004 zorgt een trajectcontro- lesys-teem op de Zeelandbrug ervoor dat weggebruikers zich aan de maximale snelheid houden; het overtredings percentage is gedaald van twintig naar één procent. KAPELLE - Het nieuwbouwplan ten zuiden van Kapelle en ten westen van Biezelinge heeft de naam Zuidhoek meegekregen, vernoemd naar het Zuidhoeksebaantje dat in het gebied ligt. Het thema is wonen in een fruitland- schap. Om daar invulling aan te geven komen er diverse clusters woningbouw, afgewisseld met fruitboomgaarden of grote groengebieden. De komende tien tot twaalf jaar worden er in het plan Zuidhoek ongeveer zeshonderd hui zen gebouwd. Als eerste stap wordt het structuurplan vastgesteld. Voorafgaand daaraan wordt op woensdag 30 maart in De Heyzon in Biezelinge een inspraakavond ge houden. Die begint om 19.30 uur. RILLAND - Een vijftigjarige man uit Rucphen is gister avond rond zeven uur aangehouden op een parkeerplaats langs de A58, bij Rilland. De politie trof de man aan ter wijl hij harddrugs aan het gebruiken was. De man is ver hoord en tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG - Een 69-jarige inwoner van Rilland moet 800 euro boete betalen, 445 euro schadevergoeding en hij is ook zijn hond kwijt. Dat heeft de economische politierechter in Middelburg gisteren bepaald. De verdachte liet in december zijn hond in het veld van Ril land jagen op hazen. Hij zou niet hebben ingegrepen. Toen de politie hem daarvoor aanhield, deelde hij een kopstoot uit. De agent liep een gebroken tand op. De raadsman vond de eis van de officier van justitie (84 uur werkstraf) veel te hoog. Vol gens hem was van opzettelijk ja gen absoluut geen sprake. (Advertentie) Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen. Deze actie loopt tot en met 12 maart. Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart het alfabet van Zeeland (Advertentie) maart roert zijn staar aprilletje zoet, geeft nog wel eens een witte hoed. tonen. Beeldhouwers, kunst schilders, dansers, zangers, mu zikanten en andere kunstenaars kunnen zich tot het eind van de ze maand melden bij de organi satoren via telefoonnummer 0113-552248 of 381603. De initiatiefnemers van het nieu we festival krijgen waarschijn lijk subsidie van de gemeente, want die besloot onlangs geld beschikbaar te houden, hoewel het festival al jaren niet meer wordt gehouden. Een vereiste is wel dat er kun stenaars of verenigingen uit meerdere kernen meedoen, zo dat het een echt Reimerswaals festival worden. Daar voldoet het idee van de organisatoren aan. Ze hopen dat het vernieuw de festival iets blijvends is, en willen elk jaar andere kernen aandoen. Maar... bij DELSCHER schijnt altijd de zon. U bent van harte welkom tijdens de van zaterdag 12 maart t/m zaterdag 19 maart. Voor iedere kopende klant ligt er een heerlijke verrassing klaar! Kortom: wij maken er een modefeestje van. DELSCHER Is door Elsevier verkozen tot één van de 20 mooiste modezaken van Nederland en de mooiste van Zeeland .Grote Markt I l-l 3 4461 AH Goes Telefoon: 0113 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 59