eeland krijgt wegen en natuur Kabinet houdt vast aan vernieuwen WAO in 2006 i? >K?ISMS&REIS! KEUKENS lelkert in de race oor topbaan VN N WEB. Rechterlijke macht VS opgeschrikt door aanslagen Banen index PZC PZC Ir egemoetkoming voor derde verdieping Westerschelde Enquête gezondheidszorg ritse terreurwet de valreep ingenomen www.kras.nl Zon aanbidders v.a. 99 Reizen l Daar moetje naartoe. 6° NW 5 uur en toe zon, maar ook geregeld maartse soms met onweer. Maxima rond graden. Krachtige noordwestenwind. 7e iaargang no. 60 lerdag 12 maart 2005 nummer 1,75 Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 561812, www.autovemieuien.nl internet: www.pzc.nl De huisarts, de tandarts, de specialist en de medicijnen. Iedereen heeft er wel iets over te zeggen. Maar wat vindt u van onze gezondheidszorg? Op die vraag kunt u vandaag antwoord geven door het invullen van de enquête gezondheidszorg. Pen bij de hand...? r* ct.lanRozendaal NHAAG - De derde ver- lingvan de Westerschel- evert Zeeland wegen en uur op. Het Rijk trekt er miljoen euro voor uit. anleg van nieuwe na- jris 200 miljoen euro beschik- ir. Daarvoor moet dan wel rengrond worden prijsgege- i. De Sloeweg op Zuid-Beve- en de Tractaatweg in jiiws-Viaanderen kunnen Ir een bedrag van in totaal miljoen worden verdubbeld, deze wegen is het sinds de in- iruikname van de Wester- eldetunnel veel drukker ge- rden. Zeeland is overwegend posi- gereageerd op het besluit het kabinet gisteren heeft ge nen over de ontwikkelings ets voor het Scheldebekken. erheden en belangenorganisa- die in het Bestuurlijk Over- Westersehelde zijn verenigd, ven een volgende verdieping de Westerschelde betreu- maar ze vinden dat de tege- etkoming die het Rijk biedt iht doet aan de Zeeuwse be- gen. Brabants-Zeeuwse Werkge- svereniging deelt die opvat- niet. Secretaris A. Saman wrdeelde de toegezegde ver eringen aan de infrastruc- als 'buitengewoon teleur- end'. Naar zijn mening had- toezeggingen moeten den gedaan over de spoor- éluiting van de Axelse Vlak- (DEN - Op de valreep is het se Hogerhuis gisteravond ak- rd gegaan met de nieuwe an- irreunvet. Premier Blair bereid één concessie te ben aan de conservatieve Ho- Bhuisleden om de wet er als- pg op tijd door te krijgen. was nodig omdat voorgaan- nti-terreurbepalingen maan- aflopen. Zou er geen vervan- e wet zijn, dan konden ter- Verdachten die vastzitten Ier proces vrijuit gaan. jeuwe wet maakt het moge vrijheidsbeperkingen op te en aan verdachten van terro- e. Deze bestaan onder meer (elektronisch) huisarrest, ^avondklok en een verbod op en telefoonverkeer, ren werden al acht buiten terreurverdachten op ocht vrijgelaten. GPD te. Ook is hij er niet gerust op dat de tunnel bij Sluiskil fluks wordt aangelegd. Premier Balkenende verklaarde gisteren na afloop van de minis terraad dat hij blij is met een op lossing in dit belangrijke dos sier. „Er is lange tijd over onder handeld. De Westerschelde raakt aan de verhouding Neder- land-België. Goede contacten met België zijn altijd belang rijk." Minister Veerman van LNV zei ervan uit te gaan dat Europese natuurbeschermingsregels geen belemmering zullen vormen voor de verdieping van de Wes terschelde. „We hebben ons ge realiseerd dat je beter van tevo ren rekening kunt houden met de Vogel- en Habitatrichtlijnen dan achteraf." Wat dat betreft heeft het kabinet lering getrok ken uit de gang van zaken bij de Tweede Maasvlakte, waar de Raad van State een stokje voor stak. Het kabinet kon de knoop over de verdieping van de Wester schelde doorhakken nadat Ne derland en België het eens wa ren geworden over de hogesnel heidslijn HSL-Zuid. Afgespro ken is dat de snelle trein enkele malen per dag Den Haag en Bre da zal aandoen. Ten opzichte van het oorspron kelijke reisschema zullen de trei nen er acht minuten langer over doen om van Amsterdam naar Brussel te rijden. Balkenende en Peijs ontkenden dat de kwestie van de verdieping van de Wes terschelde is gekoppeld aan het HSL-dossier. pagina 4 commentaar pagina 15 bijval voor maatregelen we maken er weer een prachtige rivier van Antwerpse haven tevreden meer dan alleen verdieping schok voor boeren Franse en Zeeuwse vissers vliegen elkaar in de haren Politie- en hulpdiensten verzamelen zich na de schietpartij buiten de rechtbank van Fulton County in Atlanta. foto Erik Lesser/EPA 18-jarige platenbaas is gek op liedjes door Ans Bouwmans ATLANTA - Een rechter in het Amerikaanse Atlanta is gisteren tijdens een proces doodgescho ten door de verdachte. Ook een rechtbankmedewerker en een politieagent kwamen om bij de schietpartij. Een vierde persoon raakte gewond. De politie zette een klopjacht in op de dader die wist te ontsnappen. Het is de tweede keer in twee weken tijd dat de rechterlijke macht in de VS wordt opge schrikt door een moordaanslag. In Chicago werden vorige week de echtgenoot en moeder van een rechter omgebracht door een man die wraak nam na een voor hem slecht vonnis. Er ontstond gisteren onmiddel lijk discussie over meer beveili ging van rechtbanken en gerech telijk personeel. De rechtbank van Fulton County waar de 64-jarige rechter Rowland Bar nes gisteren werd doodgescho ten is uitgerust met metaaldetec tors, maar er was te weinig vei ligheidspersoneel, aldus critici. De verdachte zou naar verluidt het pistool van een van de aan wezige agenten hebben afge pakt. Het gaat om een 33-jarige man die werd verdacht van ont voering en verkrachting. Donderdag werd bekend dat een man die zichzelf had doodge schoten in Milwaukee verant woordelijk was voor de dubbele moord in Chicago. In eerste in stantie viel de verdenking voor deze aanslag op een racistische extremist, die rechter Joan Lef- kow eerder had bedreigd. Maar de 57-jarige elektricien Bart Ross bekende de daad in een brief die na zijn zelfmoord in zijn auto werd aangetroffen. Ook werd zijn DNA gevonden in het huis van rechter Lefkow, die sinds de moorden is onderge doken. Ross was haar huis bin nengeslopen met het doel de rechter om te brengen, maar werd ontdekt door haar man voor ze thuiskwam, zo schreef hij in zijn afscheidsbrief. Hij had vergeefs geprobeerd een schadevergoeding te krijgen voor een vermeende ondeugdelij ke medische behandeling. Federale rechters en aanklagers in de VS hebben recht op per soonsbescherming als zij het mikpunt zijn van bedreigingen. GPD Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4 Buiten land: 5; Gezondheid: 6; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 17, en 19; Sport: 20 en 21; Reportage: 23, 24, 25, 26 en 27; Wonen: W1, W2, W3 en W5; Reizen: W7, W8, W9 en W13; Trends: W15 en W 17; Jong: W18 en W 19 (Advertentie) Vandaag in uw dagblad. Het meest complete overzicht van banen in uw regio. (®)JobTrack.nl P2C„ (Advertentie) iorJaco van Lambalqen 'N HAAG - Ad Melkert, de W-leider van de PvdA, is in de we voor een topbaan bij de Ver- wgde Naties. Hij is en van de ididaten voor de functie van >oid van de UNDP, de 'divisie Itwikkelingshulp' van de VN. regering lobbyt actief voor ilkert (49), zo bevestigden onnen rond het kabinet. „Het - .^^^Amee- zei premier Balkenende een reactie. Verder wil nie- ®d in Den Haag reageren, om benoemingsprocedure niet in to te brengen. (Advertentie) Melkert is sinds 1 november 2002 bewindvoerder bij de We reldbank. Hij zou voor de kandi datuur voor de UNDP zijn door gedrongen tot de laatste drie. Melkert moet het opnemen te gen twee wouwen: de Noorse mi nister Hilde Frafjord Johnson en Valerie Amos, de eerste zwar te vrouw in Groot-Brittannië die minister werd. Bij de Kamerverkiezingen van mei 2002 was Melkert lijsttrek ker van de PvdA en leek hij de gedoodverfde opvolger van pre mier Kok. Na de voor de PvdA desastreuze uitslag in mei van dat jaar kondigde hij zijn ver trek als partijleider aan. GPD (Advertentie) door Jaco Lambalgen en Maurice Wilbrink DEN HAAG - Het kabinet voert de nieuwe WAO per 2006 ge woon in. Het conflict met de par ticuliere verzekeringsmaat schappijen over de premiehoog- te bij de nieuwe WAO moet met behulp van een externe deskun dige worden opgelost. Minister De Geus van Sociale Zaken heeft A. Kist, jarenlang voorzitter van de kartelwaak hond NMa, gevraagd om met een onafhankelijk advies te ko men. Kist moet onderzoeken bij welke premie het voor private verzekeringsmaatschappijen mo gelijk is om zich op de markt te begeven van de arbeidsonge schiktheidsverzekering. Nu nog voert het UWV de WAO uit, volgend jaar moeten verze keringsmaatschappijen die kans ook krijgen. De verzekeringspre mie die het UWV kan rekenen is veel lager dan die van de verze keraars. Het kabinet bood de af gelopen week aan de UWV-pre- mie gedurende een jaar met 50 procent te verhogen, zodat de verzekeraars kunnen concurre ren. De verzekeraars willen een opslag van 80 procent, die daar na geleidelijk lager wordt. De bonden en werkgevers eisen dat de verzekeraars ook mee doen. Zij denken dat de private partijen beter dan het UWV in staat zijn zieke werknemers te reïntegreren. Het kabinet heeft toegezegd dat er een 'gelijk speelveld' moet zijn in 2006 voor alle partijen die de nieuwe WAO willen uitvoeren. In een reactie laat Interpolis-be stuursvoorzitter K. van der Pol, onderhandelaar namens de ver zekeraars, weten tevreden te zijn met de opdracht aan Kist. „Wij zijn na twee dagen reke nen tot de conclusie gekomen dat de verzekeraars niet kunnen concurreren bij een opslag van 50 procent. We wachten de bere keningen van Kist af." De verzekeraars vrezen dat zij jarenlang op achterstand ko men, als zij in 2006 niet deze nieuwe markt kunnen betreden. Het verzekeren tegen gedeeltelij ke arbeidsongeschiktheid is een markt waarin 2,5 tot 3 miljard euro omgaat. De WAO bestaat straks uit twee delen. Wie echt niet meer kan werken komt in de regeling IVA (Inkomensvoorziening Volledig Arbeidsongeschikten) en krijgt een uitkering gebaseerd op 70 procent van het laatste verdien de loon. Wie gedeeltelijk wordt afgekeurd, valt vanaf 2006 on der de regeling WGA (Werkher vatting Gedeeltelijk Arbeidsge- schikten). GPD pagina 3 analyse (Advertentie) (Advertentie) Kijk snel op pagina 3 van het 3e onze wekelijkse vacature-index a 18 katern 2 j atfabet van Zppbinri reizenkatem naar onze 5-sterren LUXEMBURG AANBIEDING v.a. slechts 99! krasSMu. De allergrootste keus, de scherpste prijs! *60 complete AR Dl opstellingen keuze uit 600 modellen/kleuren Ceciliaweg 4, St-Annaland 0166-653448 boeken op: Elke week in de zaterdagkrant O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand voorlettors: straat: nummer. poslco plaats. telefoon. ]posl)bankreke_nirjnummer^ Kijk op www.pic.nl/abonnBien, bel gratis 0800 0/31231 ol stuur deie bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,4460 WB Goes Ik heb de laatste zes meenden geen proefabonnemem O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 19.95). D per kwartaal met automatische incasso 58,00). Q per jaar met automatische incasso (€222.50) sHrmssHssssz»? het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1