ichade tot in de wijde omgeving I Het leek soms net een aardbeving JB "Ze zouden wat beter moeten communiceren!" Omwonenden CWI Middelburg willen geen parkeerdek Omwonenden bouwput vrezen dat grondwaterschommelingen nog jaren doorwerken IIIL. OVERZICHT SCHADE WONINGEN :tie voor India Thuis in.... Hypotheken M Verzekeringen Jsfl Pensioenen JM Nieuwe meters in Blaauwe Hoeve Verdachten mensensmokkel vast Trajectcontrole tunnel in augustus Vermiste meisjes gevonden Graniet voor de prijs van kunststof ITLAATSTE DAG! 4^1 KeukenMarket zeeuwse almanak Lek actie: 0113-315649 v.pzc.nl Bgil:redactie@pzc.nl |U 31,4460 AAGoes juprtentie-exploitatie. Sen Midden-Zeeland: 0113-315520; Kiiivs-Vlaanderen: 0114-372770; End: 020-4562500. sterdag 12 maart 2005 editie Walcheren DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA DELTA N.V. 1 geen schade of onbekend ernstige scheuren, klemmende deuren of verzakkingen lichte schade, krimpscheuren onbewoonbaar (Advertentie) pr Madia Berkelder JDELBURG - Omwonenden de bouwput van het nieuwe jeater in Middelburg zijn bang lt hun huizen in de toekomst pg verder beschadigen. Ze base- ►n hun angst op de grote schom melingen in het grondwaterpeil, laardoor zou de bodem niet sta- zijn. Kt een inventarisatie die de fjC de afgelopen dagen heeft gevoerd, blijkt dat een groot total panden in de wijde omge- fog van de bouwput schade Mi als gevolg van de bouw. fet gaat om schade die is ont- laan vanaf het begin van het Suwproject, dus ook sloopscha- lis meegerekend. [et alleen in de directe omge- fog van de bouwput wordt hade gemeld. Een bewoonster neen huis aan Klein Vlaande- naast het speelveldje, jldt dat bestaande scheuren in r woning de afgelopen we- groter zijn geworden. Bij de ren zit een scheur in de vloer, dit moment wordt door ad- ibureau GeoDelft onderzoek daan naar de stabiliteit van bodem in de omgeving van de iwput. enkele garantie dat er later niet nog meer schade ontstaat." Een aantal mensen heeft de af wikkeling van de sloopschade in middels geregeld. Anderen wachten liever tot het moment dat er geen schade meer bij komt. Over de vergoeding wordt flink geklaagd. „Als je een scheur in je muur hebt, krijg je verf voor alleen die muur", aldus de be woonster van de Koningstraat. „Maar je moet natuurlijk wel de hele kamer doen. Van een raam dat kapot is, willen ze niet de nieuwprijs betalen, omdat het al tien jaar oud was." Onderne mers in de straat worden behal ve met schade aan hun panden, ook geconfronteerd met een ver mindering van het aantal klan ten. Dat komt doordat er par keerplaatsen zijn verdwenen, maar ook doordat de straat de afgelopen jaren moeilijker te be reiken was. Koffieshophouder E. Goethart zei afgelopen week in de extra commissievergade ring dat zijn omzet drastisch ge daald is. Te koop Dezelfde geluiden zijn te horen bij de bakker en de slager in de Korte Noordstraat. Een ander probleem is de verkoopbaarheid van de huizen in de omgeving. S. Laroes heeft zijn woning in middels meer dan een jaar te koop staan. „Niemand wil het bedrag neertellen dat het waard is, niet op dit moment. Deze hui zen hebben een stempel voor hun hele verdere levensduur." toonenden vrezen dat de ndwaterschommelingen van ifgelopen maanden ook later extra schade kunnen veroor- ■>n. „Wat gebeurt er over jaar?", zegt een bewoonster de Koningstraat. Haar huis KTtegen de bouwput aan. „Ik Kb angst voor wat er in de on- [ergrond aan de hand is." |n bewoner van de Korte prdstraat: „We hebben geen DELBURG - De stichting Ondergrondse Kerk wijdt veertig-dagen-actie aan de iffers van de tsunami in De stichting heeft nor- 1 Roemenië als werkgebied, en met Pasen zullen er op cheren collectebussen staan lijvoorbeeld slagers, bak- Buurtbewoners maken zich zorgen over de monumentale kastanjeboom op het parkeerterrein bij het CWI. Ze zijn bang dat de boom zal afsterven als het parkeerterrein een afgesloten ruimte wordt met daarin de hele dag uitstoot van uitlaatgassen. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Er komt mis schien een parkeerdek boven op het geplande parkeerterrein aan de Stadhuisstraat in Middel burg. Daar zijn omwonenden in de Middelburgse binnenstad echter niet blij mee. Op een besloten bijeenkomst afr gelopen woensdagavond deed wethouder A. de Vries zijn plan nen voor een parkeerplaats uit de doeken. Hij stelde twee op ties voor aan omwonenden. De eerste behelsde een plan voor een parkeerterrein op de begane grond. Het terrein zou dan plaats moeten bieden aan 83 au to's. Bij de andere optie zou het gaan om in totaal 98 parkeer plaatsen, waarvan 25 op een dek. De buurtbewoners zijn ongerust over de felle autolampen, het la waai en uitlaatgassen. Boven dien voorspelden zij filevorming in de Stadhuisstraat. Ook zijn mensen bezorgd om historische bodemschatten op het binnenter rein en een monumentale kastan jeboom. Die staat nu midden in het 35 plaatsen tellende parkeer terrein van het CWI. Een afge sloten ruimte met daarin de hele dag uitstoot van uitlaatgassen zou volgens omwonenden het einde betekenen voor de oude boom. Ook de huisvesting van studenten op de plek van het huidige arbeidsbureau wekte on rust. Behalve het parkeerterrein is ook gesproken over de Bach- tensteene, waar een nieuw com plex moet komen voor bewoners van zorgcentrum Sint Willi- brord. De gemeente wil nog niet nader ingaan op haar plannen. „Eerst inventariseren we bezwa ren van omwonenden en die heb ben we nog niet allemaal gespro ken", zegt wethouder De Vries. Wanneer dat gaat gebeuren, weet de hij nog niet. (Advertentie) ■7CF» IWS MUSEUM CULTUURDEBAT CULTUUR EN WELZIJN cultureel Planbureau en pick van den Bout, c0° Dl. 15 MAART 20 UUR •t Beest, Goes Reserveren: T 0118 65 30 00 wwrAiëêïiwënïüëèu'n-'11 Woongoed. „Ik denk dat ons pand beter gefundeerd is. Het is ook nieuwer." De bodem rondom de lift van de watertoren aan het Molenwater is een eindje naar beneden ge zakt. Het huisje van Delta, dat op hetzelfde terrein staat, helt scherp richting de bouwput. D. Broens, die in de Koningstraat woont, wil eigenlijk weg. „Ik vind dat de gemeente mijn huis moet opkopen." Iets verderop woont E. de Vries. Hij had stie kem gehoopt dat de garages ach ter de Korte Noordstraat de bouwput in waren gegleden, zo dat de bouwers gedwongen zou den zijn om te stoppen. Het was bijna gelukt. Het rijtje garages is ernstig ontwricht. Tijdens de sloop heeft hij de meeste last gehad. „Je werd 's ochtends wakker van een aard beving. Heel het bed stond te trillen." Ook een bewoonster van de Penninghoeksingel heeft het over aardbevinkjes. „Alles stond te schudden in de kast." Haar huis vertoont scheuren. „Maar het is moeilijk om te zeg gen of het van het theater is. Die scheuren zitten er wel nog maar pas." Scheuren Even verderop in de straat woont W. Huis in 't Veld. De scheuren in zijn huis zijn veroor zaakt door de bouw van het theater, vermoedt hij. „Maar het is lastig te bewijzen. Vooraf is hier ook geen opname gedaan. Daar hebben we wel om ge vraagd, maar dat vonden ze niet nodig." Een heleboel mensen twijfelen. Is die scheur in de vloer wel veroorzaakt door de bouw? Zitten er achter de krimp scheuren in de gipsplaten mis- 'Nadia Berkelder DELBURG - Bij de buren D de scheuren altijd groter. B in de omgeving van de wput aan de Middelburgse dsingel informeert naar de lade, krijgt bijna standaard antwoord dat het lang niet erg is als bij anderen. heb weinig schade", vertelt bewoonster van Achter 't P'ein. „Ja, de tuinmuur is lekomen. Maar dat is alles." G. Snijder, van de Zuidsin- zegt dat ze in vergelijking anderen niet zo veel schade «Maar mijn huis is wel ge- itst van dat van de buren." In Koningstraat hebben alle hui- 1 schade. Alleen bij het pand de hoek van het Bagijnhof thet mee, volgens E. de Ceus- i de directeur van eigenaar AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting, Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-24 64 64 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 •tuefsteensieMaiic TERNEUZEN BouwCenter De Hoop ^lpMatir Kennedylaan 32,0115-680612 JlQtlflUl/ schien echte scheuren in de mu ren? „Om dat te controleren, moet je eigenlijk alles wegbre ken", zegt R. Luiten. „En daar begin ik niet aan." Volgens W. Maljers is dit nog maar het begin. „Ik ben bang dat de ergste schade nog moet komen", zegt de bewoner van Achter 't Hofplein. „Er is water door een ringleiding gepompt en toch zakte het water in de bouw put. Je hoeft geen expert te zijn om te bedenken dat er onder de huizen iets is gaan lopen. Vol gens mij is de hele waterhuis houding verstoord. Er is teveel gebeurd in deze grond. Ik voor zie nog jaren, en zeker ook op de korte termijn, heel veel proble men." De kelder van zijn buurman R. Rauch is vochtig geworden na dat water is geïnjecteerd in de bodem rondom de bouwput. „De spullen die er liggen, zijn aangetast. Maar vergeleken bij de rest van de buurt heb ik niets te klagen." Zenuwachtig G. Hoogveld uit de Korte Noord straat heeft een scheur in de bad kamer. „Die wilden we eigenlijk opknappen, maar we hebben nu maar besloten om te wachten tot alles voorbij is. Een bad heb ben we toch voor de deur." Ze was eigenlijk nooit zo tegen de bouw van het theater, zegt ze. „Maar sinds vorige week zijn we toch wel zenuwachtig gewor den." De voorzitter van belangenver eniging van A tot Z, S. Laroes, stelt reparaties ook nog maar een tijdje uit. „Deze schades zijn nog maar het begin. Stel dat ze straks toch beslissen om door te gaan. Mensen zijn angstig. Wij zitten met een bak ellende. Dat moet opgelost worden. Omwonenden willen onderhand ook wel eens iets hun kant op zien komen. Het is triest om te zien hoe de wijk er aan onderdoor gaat. Een gemeenschappelijke vijand maakt vrienden, maar dit is niet de manier waarop je kennis wilt maken." RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 HULST - Nutsbedrijf Delta vervangt de komende weken met spoed de meterkasten in de woonzorgtoren op het ter rein van De Blaauwe Hoeve in Hulst, nadat daar donder dag voor de derde keer in korte tijd brand was uitgebro ken. De monteurs van Delta zijn gisteren al aan het kar wei begonnen en werken volgens woordvoerder J. Nele mans ook dit weekeinde daaraan door. Dat is gisteren be kendgemaakt op een informatiebijeenkomst voor de gedu peerde bewoners en hun familieleden in het restaurant van het tehuis. Consequentie is wel dat de bewoners, zo als het er nu naar uitziet, pas over tien tot veertien dagen opnieuw hun intrek kunnen nemen in hun woning. „Maar ik wil niet dat de bewoners terugmoeten met het idee dat het nog een keer kan gebeuren", aldus burgemeester J.F. Mulder, die uiteindelijk besliste dat de meters uit voor zorg vervangen moeten worden. Voor de bewoners van de 28 appartementen in het gebouw wordt opvang geregeld. Een deel kan terecht bij familie. MIDDELBURG - De vier verdachten van mensensmokkel en fraude in documenten zitten nog minimaal 11 dagen vast. De vier mannen zijn afgelopen dinsdag aangehou den bij invallen in Zierikzee, Utrecht en Valkenswaard. Na huiszoeking heeft de politie onder meer wapens en paspoorten in beslag genomen. Of de mannen inmiddels een bekentenis hebben afgelegd, wil de woordvoerder van het openbaar ministerie niet zeggen. „Ik geloof dat ik daar geen antwoord op ga geven", aldus M. Pilaar. De mannen moeten op 22 maart voor de raadkamer ver schijnen. MIDDELBURG - Vanaf 1 augustus treedt in de Wester- scheldetunnel een trajectcontrole-systeem in werking. Me tingen wijzen uit dat velen de toegestane snelheid van 100 km/u fors overschrijden. Met deze vorm van controle moet daar een einde aan komen. Het systeem is volgens de provincie noodzakelijk omdat er sinds de opening van de Westerscheldetunnel in maart 2003 een tiental onge lukken, waaronder één dodelijk, in en bij de tunnel zijn gebeurd. Verkeersongevallen in een tunnel hebben vol gens de provincie een veel grotere impact dan ongevallen op openbare wegen. Niet alleen is de doorstroming van het verkeer bij een ongeluk in een tunnel onmogelijk, ook is hulpverlening moeilijker vanwege de beperkt beschik bare ruimte. Het trajectcontrolesysteem in de Wester scheldetunnel wordt het tweede traject-controlesysteem in Zeeland. Sinds november 2004 zorgt een trajectcontro lesysteem op de Zeelandbrug ervoor dat weggebruikers zich aan de maximale snelheid houden; het overtredings percentage is gedaald van twintig naar één procent. MIDDELBURG - De politie Zee land is gisteren enige tijd op zoek geweest naar twee dertien jarige meisjes uit Oost-Souburg en Middelburg. De meisjes wa ren sinds woensdag verdwenen. Ze zijn gisteren aan het einde van de middag gevonden in Rot terdam. De politie Zeeland bracht giste ren een opsporingsbericht met signalement naar buiten. De meisjes waren voor het laatst ge zien op school in Middelburg. Hun fietsen werden teruggevon den bij het NS-station. De politie van Rotterdam merk te de meisjes op in een portiek. Ze gaven aarzelend antwoord op vragen van de politie. Ze wer den meegenomen naar het bu reau en daar bleek dat ze als ver mist waren opgegeven. De poli tie Rotterdam heeft de meisjes thuis afgeleverd. (Advertentie) (Advertentie) tijdens de KeukenMarket Graniet 10-daagse* 12 maart GRATIS Granieten werkblad bij keukens vanaf 7000,- 1 DEZE WEEK 1 1 GRATIS kookklaar 1 I geïnstalleerd DEZE WEEK GRATIS 10 jaar garantie Informeer in de showroom naar de voorwaarden. ROOSENDAAL N00R0 - A17 - AFSLAG 21 - Vanuit Roosendaal: fy MKj Gastelseweg richting Oud Gastel vlak voor het viaduct - T 0165-510 600 www.keukenmarket.nl Zo leuk kan het kopen van een keuken zijn. Daar stond hij dan, de Temeu- zenaar, moedeloos te zijn. Tus sen Oostburg en Waterland- kerkje begaf zijn linkerachter band het. Krik uit de wagen, gevarendriehoek in de bocht en hup: aan de slag. Beperkt gereedschap en pure onkunde speelden hem echter behoorlijk parten. De platte band bleek met geen mogelijk heid te demonteren. Gelukkig stopte er een vracht wagenchauffeur, die door de Temeuzenaar dan ook met een goedkeurende duim werd begroet. De laadklep ging open, de chauffeur verzette wat dozen, kortom: het einde van de ellende leek in zicht. Maar schijn bedriegt, zo bleek tijdens een inleidend bedank je. „Oh, heb je een lekke band? Of ik van plan ben jou te hel- pen? Euh, nee hoor, ik was al- i leen maar iets kwijt. Toen de vrachtwagenchauf- 1 feur zijn weg vervolgde, stak de Temeuzenaar ter afscheid maar een andere vinger in de lucht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11