Wittenberg geeft nooit op PZC Renate Götschl sluit af in stijl Nieuwe uitdaging voor Cees van Dijk *21 Routinier speelt met WIK'57 tegen Bruse Boys lieuwe eretitel 'an Grunsven Ook Wüst kiest voor TVM Miljoenendeal voor zwembond Audina naar kwartfinales Lafeber negende bij Qatar Masters Clijsters mept Pratt van de baan uitslagen Waterpolosters plaatsen zich voor het WK vrijdag 11 maart 2005 Brouwershaven nacht duel met koploper FSV HERIKZEE - Brouwershaven peelt in de vierde klasse B van let zaterdagvoetbal een belang rijke thuiswedstrijd. De ploeg tanArie Janse neemt het op te- en koploper FSV. In een specta culaire wedstrijd verloor Brouw terder dit seizoen in Fijnaart nipt met 6-5. De derde plaats op de ranglijst jjeeft aan het eind van het sei nen wellicht recht op deelname aan de nacompetitie. In dat op zicht is het belangrijk dat Brou- niet verliest. DFS Egt op de loer. DFS. dat drie ver munten meer heeft dan Brou- fashaven, speelt uit tegen ZPR!84- De wedstrijd in jjuigh-Haamstede werd door DFS met 1-0-verloren. Mevo j^eelt in dezelfde klasse uit te- Echrislandia. ten klasse hoger is de wedstrijd lussen SKNWK en ZSC'62 voor beide ploegen van groot belang. Se twee clubs hebben zo hun ei- ien belangen. SKNWK vecht voor de laatste kans om nog wat van het seizoen te maken en ZSC'62 is volop verwikkeld in de strijd tegen degradatie, [uiveland, dat te maken heeft met een aantal lichtgeblesseer- den binnen de selectie, gaat op bezoek bij MZVC. De Ooster- landse ploeg kan ZSC'62 een handje helpen door er voor te zorgen dat degradatiekandidaat MZVC puntloos blijft. In Ooster- land eindigden de ploegen eer der dit seizoen in een doelpunt- njk duel op 4-4. Zierikzee speelt zondagmiddag tos tegen Longa. De Tilburgse ploeg staat vier punten boven Zierikzee op de ranglijst en in bet Brabantse land sleepte de hoogstspelende Schouwse ploeg een punt uit het vuur. In de vijf de klasse B speelt Dreischor de uitwedstrijd tegen de ploeg van deZierikzeese trainer Eddie Kie- senberg: NVS. Door onder meer twee goals van Frank van der Helm won Dreischor de eerste confrontatie met 3-1. Renesse enOuwerkerk spelen de tweede derby van het weekeinde. In Re- nèsse is de thuisploeg van trai ner Jakkoo Brouwer de te klop pen ploeg. Zonnemaire speelt zondagmiddag thuis tegen het derde elftal van Domburg. door Klaas Verspoor KERKWERVE - Hij nadert dc leeftijd van veertig jaar en loopt al bijna een kwart eeuw mee in eerste elftallen! Voetballer Theo Wittenberg weet wat hij kan en vooral ook wat hij niet meer kan. „Ze hoeven van mij niet meer te verwachten dat ik con stant in de hoeken aanspeelbaar ben. Ik wil alles in mijn voetjes hebben", geeft de routinier aan de vooravond van de competitie wedstrijd tegen Bruse Boys aan. Theo Wittenberg begon als pu pil op achtjarige leeftijd bij Dreischor. Vervolgens liep hij rond in de jeugd bij ZSC'62 waarna hij de overstap maakte naar Zierikzee. Bij de zondag vereniging maakte hij één kam pioenschap mee. In het seizoen 1983-1984 promoveerde Witten berg met Zierikzee naar de twee de klasse. Voordat hij de over stap maakte naar WIK'57 degra deerde Wittenberg ook nog naar de derde klasse. Inmiddels voetbalt hij al ruim een decennium in de hoofd macht van WIK'57. Wittenberg herinnert zich het eerste jaar in Kerkwerve nog heel erg goed. „Ik voetbal vanaf het seizoen 1991-1992 bij WIK, toen is mijn dochter Sharona geboren. We werden op zaterdagmiddag 24 april 1992 kampioen en die nacht daarna is Sharona gebo ren. Dat was dus twee keer feest." Het was een dubbel hoogtepunt voor Wittenberg die in alle daar op volgende seizoenen nimmer kampioen werd. Veel dieptepun ten waren er ook niet want slechts één keer degradeerde de nu 39-jarige voetballer met WIK'57. Wittenberg is inmiddels aan zijn tweede jeugd bezig. Waren er andere seizoenen nogal eens flinke spierblessures, dit sei zoen oogt hij redelijk fit. „Het gaat dit seizoen vrij goed met me. Ik heb een kleine blessu re gehad, maar dat kwam door mezelf. Ik maakte in de eerste wedstrijd tegen Bruse Boys een overtreding op Kees Benard. Ik door Klaas Verspoor ÏEXESSE - Hij was eerder was il werkzaam bij Duiveland, Dreischor, Brouwershaven, Bru se Boys, Renesse en Mevo. Bin nenkort gaat hij zich verdienste lijk maken voor Zierikzee. Cees van Dijk (52) volgt in november Gerard Olijhoek op als verant woordelijke man voor het techni sche beleid bij de Zierikzeese zotidagvereniging. es van Dijk is zijn nieu- wefunctie vooral een uitdaging. Eerder schreef hij voor Bruse Boys een jeugdplan, was hij werkzaam als jeugd-, tweede- en hoofdtrainer bij diverse vere ngingen en er was zelfs een pe riode in Van Dijks leven dat hij te eerste elftallen onder zijn hoede had. de trainersavonturen op khouwen-Duiveland was Van J lijk ook actief bij Flakkee uit Middelharnis en het Kamper- ™dse Bevelanders. En natuur- - Eik was daar de dertiende no- önber 2004 toen Cees van Dijk Edit seizoen terugtrok als 'er van Mevo. Nog geen vier nden verder gaat hij toch fa jein een zwart gat gevallen JJ het kortstondige verblijf bij wo? &si van Dijk: „Ik miste het ^ballen al héél snel. Ik heb BEN BOSCH - Anky van Gruns- P is gisteren uitgeroepen tot ter van het jaar 2004. Het is bevende keer dat de dressuur- *te°ne uit Erp winnares te van de verkiezing, een ini- tef van het evenement In- 511 Grunsven won het af gelo rd jaar met Salinero olympisch te de wereldbeker en was bo- sterkste in het hoog concours van ken. De 'e amazone, die onlangs Theo Wittenberg: „Als ik zo fit blijf als nu ga ik door." verdraaide mijn knie en hij raak te ook geblesseerd. Het was ei genlijk wel rijp voor een gele kaart maar het is, geloof ik, tien jaar geleden dat ik voor het laatst geel heb gekregen." De naam van WIK's eerstvolgen de tegenstander is gevallen: Bru se Boys. In Kerkwerve liep WIK'57 op 23 oktober 2004 te gen een gemotiveerde Bruse ploeg op. „Het werd 12-2 voor Bru. Elke bal die Peter Willem- se op zijn slof kreeg ging er in. En Erik Bleiji speelde toen ook erg goed", weet Wittenberg nog. Vaak speelde hij niet tegen Bru se Boys. „Nee, Bru speelde meestal een klasse hoger dan WIK." Wittenberg zag de afgelopen ja ren jongens als Patrick de Broe- kert en Elmar Verhage vertrek ken bij zijn huidige vereniging. Jongere spelers namen hun plaats in. „We hebben wat kwa liteit ingeleverd in de loop der jaren, maar gelukkig is Elmar de Kok nu weer terug. Dat is een verbetering." Wittenberg kent zijn plaats bin nen de over het algemeen jonge selectie van WIK'57. „Ik ben het aanspeelpunt en kan andere jon gens beter laten voetballen." Oude stempel Wittenberg, die de kost verdient als planner in de havens van Vlissingen, maakte in zijn voet balloopbaan al vele trainers mee. Hij is er nog ééntje van het 'oude stempel' en wil dat weten ook. „Een trainer kan je in twee keer anderhalf uur weinig bijbren gen. Vroeger leerde je voetbal len op straat, na schooltijd. Ik heb nu een leeftijd dat ik ben uitgeleerd op dit niveau. Ik kan die jonge jongens af en toe nog wat bijbrengen. Heel mijn leven draait om voetbal en ik ben niet iemand die snel opgeeft. Ik heb toch iets van prestatiedrang in me. Maar dat ik nu nog in een eerste elftal speel heeft ook te maken met het niveau dat niet zo hoog is. Anders had ik nooit meer in het eerste gespeeld." Als het aan Theo Wittenberg ligt, trekt de voetballer ook vol gend seizoen zijn groenwitte shirt weer aan. De trainer én zijn ploeggenoten hebben hem gevraagd of hij er nog een sei zoen aan vast wil plakken. „Ik bekijk het van jaar tot jaar. Als ik zo fit blijf als nu ga ik door. Maar het ligt ook aan mijn ge stel." WIK'57 leed tegen Bruse Boys de grootste nederlaag van het lo pende seizoen, maar Wittenberg scoorde in die wedstrijd wel één van zijn vijf treffers in het huidi ge voetbaljaar. „Zeker na de winterstop gaat het goed met foto Marijke Folkertsma me. Meestal scoor ik wel een stuk of zeven a acht keer per sei zoen. Maar ik ben meer de man voor de beslissende pass." Morgenmiddag speelt Theo Wit tenberg met WIK'57 in Bruinis- se tegen kampioenskandidaat Bruse Boys. Het zal, mede ge zien het eerste treffen, een lastig karwei worden voor de Schouw se ploeg. „In de eerste wedstrijd tegen Bru misten wij acht of negen spelers. Het zal het wel geen 12-2 worden. We hopen op een stuntje. Maar er zijn wedstrij den geweest waarin we al heel vroeg een goal tegen kregen en die verloren we dan ook met gro te cijfers. Ik verwacht dat Bru veel in balbezit zal zijn. Wij moe ten maar een beetje geniepig op de counter spelen zoals tegen Smerdiek en Chrislandia, We moeten proberen zolang moge lijk de nul te houden." 25 jaar lang op een veld gestaan en toen ik bij Mevo wegging had ik op de eerste maandagavond daarna al het gevoel van: 'ik moet gaan trainen'. Maar bij Me vo werkte het gewoon niet. En voor die bewuste wedstrijd te gen ZPR'84, toen ik de kleedka mer binnenkwam en zag dat ik maar negen man had, ben ik op gestapt. Dat was voor mij geen werkbare situatie meer. Was het achteraf gezien een ver keerde beslissing van je om bij Mevo aan de slag te gaan. Cees van Dijk: „Ik had er vooraf alle vertrouwen in! Ik kreeg een lijst met dertig spelersnamen voor het eerste. Daar viel later alleen Kim van Veen nog vanaf. Ik dacht: er valt allicht wel een elftal op de been te brengen. Maar op de eerste training bleek er nog maar veertien of vijftien man over te zijn. Bij Mevo is er een moeilijke situatie tussen het eerste en het tweede. Door die si tuatie viel er voor mij bijna niet te werken." Hoe zijn de contacten met Zie rikzee tot stand gekomen Cees van Dijk: „Die contacten waren er al vóórdat ik naar Me vo ging. Maar toen heb ik ge zegd dat ik eerst nog minimaal een seizoen bij Mevo aan de slag wilde. Gerard Olijhoek heeft mij toen al benaderd om zijn functie over te nemen. Ze zoch ten iemand die het voetbal op Schouwen-Duiveland kent. En mijn ideeën komen behoorlijk overeen met hun doelstellin gen." Wat worden exact je taken bij je nieuwe vereniging. Cees van Dijk: „Het belangrijk ste is het bewaken van de door de vereniging gestelde doelen. Ik zal vooral bij de jeugd rondlo pen. Elke groep, moet op een be paalde manier trainen. Van speels bij de E- en F-pupillen tot aan gerichte seniorentrainin gen bij de A-jeugd." Het lag in de bedoeling datje be gin maart al zou gaan beginnen bij Zierikzee. Heb je al gespro ken met de diverse trainers? Cees van Dijk: „Ik heb wegens privé-omstandigheden nog met niemand gesproken. Het innerlij ke gebeuren ken ik dus nog niet van de vereniging. Maar de taak omschrijving ligt er. En hoe je het invult, dat is persoonlijk." Renate Götschl won de wereldbeker afdaling voor de vierde keer in haar loopbaan. foto Arno Balzarini/EPA van onze sportredactie LENZERHEIDE - Renate Götschl en Mi chael Walchhofer hebben gisteren de we reldbeker afdaling veroverd. De Oostenrijkse skister deed dat in stijl; ze was de snelste in de laatste WB-wed strijd op deze discipline van deze winter. Landgenoot Walchhofer had aan de met Hermann Maier gedeelde vierde plek (1.24,77) voldoende om zich de hoofdprijs toe te eigenen. De laatste dagwinst was voorde NoorLasseKjus (1.24.09). In het Zwitserse Lenzerheide troefde Götschl iedereen af in een tijd van 1.26,89. Ingrid Jacquemond uit Frankrijk werd tweede in 1.27,46. De Duitse Hilde Gerg, de grootste concurrente van Götschl voor de WB-bokaal op de koningsdiscipline van het alpineskiën, finishte als derde in 1.27,56. Götschl won de wereldbeker afdaling, een kleine kristallen kogel, voor de vierde keer in haar loopbaan. Ze was in 1997, 1999 en 2004 ook de beste in de cyclus. Dit jaar won ze twee van de acht afdalingen en vergaarde 567 punten, Daarmee bleef ze Gerg 72 punten voor. De zege in Lenzerheide was al de 37e voor de 29-jarige Götschl in een wereldbeker wedstrijd. Ze komt daarmee naast Katja Seizinger op de derde plek van de eeuwige ranglijst. Annemarie Proser-Pröll leidt dat klassement vooralsnog onaantastbaar met 62 WB-zeges. Bekroning Een dolgelukkige Götschl noemde de bo kaal de bekroning van een goed seizoen. „Ik viel alleen een beetje tegen bij de we reldkampioenschappen" refereerde ze aan haar bronzen plak vorige maand op de WK-afdaling in Santa Caterina. „Maai de winst van de wereldbeker geeft me veel vertrouwen voor volgend seizoen. Dan wil ik in Turijn mijn eerste gouden olympi sche medaille winnen." Voor Walchhofer was het zijn eerste eind zege in de wereldbeker. De 29-jarige skiër uit Altenmarkt had in de laatste wedstrijd nog concurrentie van Bode Miller, maar de tweede plaats van de Amerikaan (1.24,23) was niet voldoende om Walchho fer te passeren. Miller liep wel verder uit in de stand van de wereldbeker algemeen. Hij leidt nu met 1428 punten voor de Oos tenrijker Raich (1320). Er zijn nog drie ra ces te gaan. „Het betekent heel veel voor mij de wereld beker te winnen na de wereldtitel in 2003. Het enige dat ik nu nog mis is een olympi sche medaille", keek ook Walchhofer voor uit naar de Spelen in Turijn. De Oostenrij ker wacht eerst nog een andere uitdaging. „Mijn vrouw zal als het goed is in juni be vallen van een tweeling. Dat wordt waar schijnlijk nog wel zwaarder dan het win nen van de wereldbeker." ANP/RTR. DEN HAAG - Ireen Wüst volgt Sven Kramer, haar ploeg genoot bij Jong Oranje, naar de commerciële schaats ploeg TVM. De bijna negentienjarige schaatsster uit Goir- le tekent volgende week bij het team van coach Gerard Kemkers een contract voor de duur van drie jaar. TVM heeft met Kramer en Wüst de twee wereldkampioenen bij de junioren in dienst. Voor Wüst, dit seizoen vierde op het EK en vijfde op het WK allround, was veel belangstelling van de profteams. Ze kon ook bij Postcodeloterij en Tel fort terecht. GPD SYDNEY - Speedo heeft een sponsorcontract ter waarde van miljoenen dollars gesloten mét de Australische zwem bond. De badkledinggigant betaalt meer dan 1 miljoen Australische dollars (790.000 Amerikaanse dollars) per jaar om de topzwemmers van outfits te voorzien. De deal bestrijkt zes jaar met een optie voor nog eens zes jaar. De sponsorovereenkomst is tien keer hoger dan de vorige kle- dingdeal met het Australische zwemteam. ANP/AFP BIRMINGHAM - Mia Audina heeft gisteren in Birming ham de kwartfinales bereikt van het All England badmin ton. De Nederlandse versloeg in de derde ronde de als vijf de geplaatste Chinese Ruina Gong: 11-7 11-5. Yao Jie slaagde er niet in door te dringen tot de laatste acht. De als achtste geplaatste Nederlandse verloor met 11-4 11-3 van de Japanse Hirose. ANP DOHA - Op de eerste dag van de Qatar Masters is de Ne derlandse professional golfer Maarten Lafeber de toptien van het tussenklassement binnengedrongen. De dertigjari ge Eindhovenaar speelde de eerste ronde op de Doha Golf club in 69 slagen (-3) en stond daarmee negende. De beste opening werd verzorgd door de Zweed Pierre Fulke in 66 slagen. Rolf Muntz, die dit toernooi van de Europese Tour in 2000 wist te winnen, startte met vier birdies op zijn eer ste vijf holes en stond tijdelijk bovenaan op het score bord. Daarna zakte hij iets terug met drie bogeys naar de 38e plaats. Robert-Jan Derksen uit Nijmegen had voor de eerste ronde 74 slagen nodig. Een triple bogey op de ne gende hole (zijn laatste) verprutste zijn score onder par. Hij duikelde naar positie 98. ANP INDIAN WELLS - Kim Clijsters lijkt helemaal genezen van haar polsblessure. De Belgische tennisster, die maan den uit de roulatie was door de hardnekkige kwetsuur, was ouderwets op dreef in de eerste ronde van het mas- terstoernooi in het Amerikaanse Indian Wells. Ze mepte de Australische Nicole Pratt in twee sets van de baan: 6-2 6-1. De 21-jarige Vlaamse bekende na afloop van de par tij dat ze een zware tijd achter de rug heeft. „Toen de pols- blessure in oktober terugkeerde, heb ik in de put gezeten. Ik zag mijn toekomst in het tennis somber in en dacht al na over wat ik anders moest gaan doen. Dat was moeilijk te accepteren, want ik wilde helemaal niet stoppen. Ik miste het tennis vreselijk." ANP Birmingham. All England. Vrou wen, tweede ronde: Yao Jie (Ned) - Pittard (Eng) 11-1 11-1, Audina (Ned) - Cann (Eng) 11-811-9. Kwartfinales: Hiro se (Jap) - Yao Jie 11-4 11-3, Audina - Ruina Gong (Chn) 11-7 11-5. E53Ü3ÜSMHHBHH New York. NBA: Boston Celtics - At lanta Hawks 95-91, Toronto Raptors - Orlando Magic 106-96, Detroit Pistons - Golden State Warriors 92-88, New Jer sey Nets - New Orleans Hornets 86-85, Phoenix Suns - San Antonio Spurs 107-101, Chicago Bulls - Portland Trail- blazers 97-84. Doha. Qatar Masters, Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1. Fulke (Zwe) 66 slagen (-6), 2. Green (Aus), Stenson (Zwe), Houston (Wal) 67, 5. Fasth (Zwe), Kang (VSt), Park (Wal), Sca- hill (NZe) 68, 9. Lafeber (Ned) 69, 38. Muntz (Ned) 71, 82. Els (ZAf) 73, 96. Derksen (Ned) 74. Lenzerheide (Zwi). WB finale. Afda ling, vrouwen: 1. Götschl (Oos) 1.26,89, 2. Jacquemond (Fra) 1.27,46, 3. Gerg (Dui) 1.27,56, 4. Mancuso (VSt), Kostelic (Kro) 1.27,73, 6. Dorfmeister (Oos) 1.28,15. Eindstand WB afda ling: 1. Götschl 567, 2. Gerg (Dui) 495, 3. Dorfmeister (Oos) 432. Stand WB al gemeen: 1. Paerson (Zwe) 1273, 2. Kos telic 1228. 3. Götschl 1074. Afdaling, mannen: 1. Kjus (Noo) 1.24,09, 2. Miller (VSt) 1.24,23, 3. Strobl (Oos) 1.24,27, 4. Walchhofer (Oos), Maier (Oos) 1.24,77, 6. Rahlves (VSt) 1.24,78. Eindstand WB afdaling: 1. Walchhofer 681 punten, 2. Miller 618, 3. Maier 451. Stand WB algemeen: 1. Miller 1428 punten, 2. Raich (Oos) 1320, 3. Maier 1216. Lucky Day 3651: 15-16-17-19-22-23- 26-38-40-44-45-52-53-57-65-67-68-70-71 -75 (onder voorbehoud). Indian Wells. Masters, vrouwen. Eer ste ronde: Clijsters (Bel) - Pratt (Aus) 6-2 6-1, Granville (VSt) - Irvin (VSt) 6-3 3-6 6-4, Spears (VSt) - Kurhajcova (Slw) 4-6 6-3 7-6 (0), Domachowska (Pol) - Sa- lerni (Arg) 6-3 3-6 6-4, Beltrame (Fra) - Chladkova (Tsj 6-2 7-6 (1), Talaja (Kro) - Parra Santonja (Spa) 6-2 6-0, Kirilenko (Rus) - Perebiynis (Oek) 6-0 6-1, Birnero- va (Tsj) - Tanasugarn (Tha) 6-4 6-2, Gar- bin (Ita) - Kapros (Hon) 6-1 6-2, Llagos- tera Vives (Spa) - Pin (Fra) 6-4 6-0, Fe- dak (Oek) - Razzano (Fra) 6-3 6-0, Jackson (VSt) - Barna (Dui) 7-6 (4) 6-4, Randriantefy (Mad) - Ruano Pascual (Spa) 7-6 (6) 6-1, Diaz-Oliva (Arg) - Bran- di (Pue) 6-4 6-2, Tsjakvetadze (Rus) - Sucha (Slw) 6-0 7-5, Fujiwara (Jap) - Jidkova (Rus) 6-3 6-3, Karatantsjeva (Bul) - Weingartner (Dui) 6-7 (5) 6-0 6-2, Serra Zanetti (Ita) - Strycova (Tsj) 2-6 6-3 6-1, Bedanova (Tsj) - Peschke (Tsj) 6-3 3-6 6-3, Cervanova (Slw) - Jakimova (WRu) 2-6 6-2 6-2, Cho (ZKo) - Marrero (Spa) 2-6 6-0 6-3. vrouwen. Groep A: Frankrijk - Wit-Rusland 5-0 (reglementair), Hongarije - Duitsland 8-4. Eindstand: 1. Hongarije 3-6 (24-5), 2. Duitsland 3-4 (19-11), 3. Frankrijk 3-2 (9-21), 4. Wit-Rusland 3-0 (0-15). Bijzon derheid: Wit-Rusland is door financiële problemen niet verschenen. Groep B: Nederland - Spanje 9-8 (3-2 3-3 1-2 2-1), Tsjechië - Oekraïne 9-6. Eindstand: 1. Nederland 3-6 (43-11), 2. Spanje 3-4 (43-16), 3. Tsjechië 3-2 (13-28), 4. Oekraïne 3-0 (12-46). ees ISHHB Uefa Cup. Vierde ronde, eerste wed strijd: Partizan Belgrado (SMo) - CS- KA Moskou (Rus) 1-1 (0-1). 17. Al- donin 0-1, 83. Tomic 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Wegereef (Ned). Olympiakos Piraeus (Gri) - Newcast le United (Eng) 1-3 (1-2). 12. Shearer 0-1 (strafschop), 16. Djordjevic 1-1 (straf schop), 34. Robert 1-2, 69. Kluïvert 1-3. Scheidsrechter: Dauden Ibanez (Spa). Rode kaart: 11. Georgatos (Olympiakos Pireaus), 44. Kostoulas (Olympiakos). Austria Wien (Oos) - Zaragoza (Spa) 1-1 (1-0). 32. Rushfeldt 1-0, Savio 1-1. Scheidsrechter: Frojdfeldt (Zwe). Madrid. WK-kwalificatietoernooi, Montélimar. ProTour, Parijs-Nice. Vierde etappe, Saint-Peray - Monté limar: 1. Cancellara (Zwï) 104,5 km in 2.11.03, 2. Kirsipuu (Est), 3. Flecha (Spa) 0.02, 4. Julich (VSt) 0.05, 5. Jalabert (Fra), 6. Jaksche (Dui), 12. Erik Dekker 0.32, 35. De Jongh, 82. Tankink, 83. Tho mas Dekker, 89. Boven 1.02, 94. Posthu- ma 2.26, 119. Lotz 12.37, 133. De Kort, 143. Schmitz. Algemeen klassement: 1. Cancellara 10.09.50, 2. Flecha 0.15, 3. Julich 0.20, 4. Boonen (Bel) 0.31, 5. Erik Dekker 0.33, 6. Reynes (Spa) 0.35,13. Valverde (Spa) 0,48, 19. De Jongh 1.02, 25. Vinokoerov (Kaz) 1.28, 31. Tankink 1.35, 55. Thomas Dekker 2.02, 82. Boven 5.42, 86. Posthu- ma 6.54, 112. Lotz 13.44, 130. De Kort 23.26,155. en laatste Schmitz 39.01 Tivoli. ProTour, Tirreno-Adriatico. Tweede etappe, Civitavecchia-Tivo- li: 1. Freire (Spa) 181 km in 4.45.36, 2. Vi- cioso (Spa), 3. Brochard (Fra), 4. Devol- der (Bel), 5. Bertagnolli (Ita), 6. O'Grady (Aus), 36. Boogerd, 37. Kroon, 91. Löwik 1.22, 96. Van Heeswijk, 113. Vier houten 2.10, 132. Den Bakker 4.05,146. Knaven, 180. Koerts 14.27. Algemeen klassement: 1. Freire 9.11.01, 2. Petacchi (Ita), 3. Vicioso 0.04, 4. Brochard 0.06, 5. Hondo (Dui) 0.07, 6. Guidi (Ita), 34. Kroon 0.10, 41. Boogerd, 88. Löwik 1.32, 92. Van Heeswijk, 101. Vierhouten 2.20, 135. Den Bakker 4.15, 143. Knaven, 181. Koerts 24.11. MADRID - De Nederlandse wa terpolosters hebben zich giste ren bij het kwalificatietoernooi in Madrid geplaatst voor de we reldkampioenschappen van 17 tot en met 31 juli in Montreal. Door een 9-8-overwinning op Spanje verzekerde Oranje zich van de eerste plaats in groep B, en kwalificeerde de ploeg zich rechtstreeks voor de halve fina les. Een plek bij de laatste vier is voldoende voor een WK-tick- et. Na de zeges op Oekraïne en Tsje chië had Nederland tegen de Spaanse vrouwen aan een gelijk spel voldoende. Maar Oranje dwong de deelname aan de we reldtitelstrijd in stijl af. Ander halve minuut voor tijd tekende Iefke van Belkum voor de win nende treffer. Marieke van den Ham en Daniëlle de Bruijn wa ren topscorer met beiden twee doelpunten. De andere kwamen op naam van Yasemin Smit, Rianne Guichelaar, Noeki Klein en Gillian van den Berg. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35