WAO? Geef mij liever een geschikte baan! Strijd om ligplaats visbootjes ANGO maak(t) beter leven mogelijk! lezers schrijven Ambtenaren III Dorpsraden Tommy's Gay Friendly Party in café Goes voor het Burgerpanel! weekend diensten ^Mooi! Dan bent u geknipt Hengelsportondernemer legt zich niet neer bij beslissing gemeente Doe mee... en geef uw mening! (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.ni voor meer informatie) vrijdag 11 maart 2005 sj, Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de Pft schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. DerJ! tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent ni«il de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijf Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen ww niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorderu redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. (W weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. derzoek, een ambtenarenapn raat met een waterhoofd enij ene externe, peperdure onde zoek na het andere) wonj dorpsraden soms gewoomveg» negeerd. Toenmalig wethocj Van de Velde-De Wilde v« het bijvoorbeeld indertijd r nodig de dorpsraad van Oosfe land te informeren, laat staat consulteren betreffende j sloop van het zo langzamer^ legendarisch geworden 'nju tje'. Waarom niet? Ach, hetcolü ge dacht de (haar niet-welgevï lige) mening van de dorpse toch al te kennen, aldus dew houder. Gelukkig dat door e alert optredende dorpsraad c Stad Lande, het kerkhof; betonnen stoeprand of een®; re niet passende afscheiding spaard bleef. Nog een vcc beeld. De brochures voor A; State in Bruinisse lagen al bn drukker en de dorpsraa nog van niets. Door te s,,.^ over: 'wel degelijk serieus n men' geeft Houtekamer er b!i van of de geschiedenis nietl kennen of deze te ontkenner beide gevallen geldt het ga? de: hij die (de fouten in) deg schiedenis niet kent, is gedoe: ze te herhalen. Sorry hoor, maar ik word een beetje niet goed als ik telkens ar tikelen of ingezonden brieven over 'ambtenaren' lees waarvan er in de gemeente Schou- wen-Duiveland te veel zouden zijn. Bijna allemaal negatief. Het zal allemaal best wel hoor...problemen genoeg (en er gernis). Maar kan er voor één keer eens iets positiefs over de ambtenaren gezegd worden? Zo als al die 'ambtenaren' die 's winters om vier uur 's nachts hun bed uitgaan om te strooien en sneeuw te schuiven om er voor te zorgen dat wij burgers veilig de weg op kunnen. Die 's zomers lang voor wij onze ogen open hebben al in de weer zijn om de rotzooi van de toeristen op te ruimen. Natuurlijk is dat gewoon hun werk. Dat weet ik ook wel. Het enige dat ik hier als vrouw van een ambtenaar mee wil zeggen is dat er meer dan genoeg 'ambtenaren' zijn die door hard werken hun geld verdienen. Maar door al die inge zonden brieven en artikelen in de krant lijkt het als of het hele ambtenarengebeuren er met de pet naar gooit.' José Oosterboer Kabbelaarsbank 19 Zierikzee De laatste weken - onder meer in de PZC - worden we geïnfor meerd over het ongenoegen dat er bij verschillende dorpsraden heerst. En hoe reageert het ge meentebestuur van Schou- wen-Duiveland bij monde van wethouder Houtekamer? De ge meente zou de dorpsraden en hun wensen wel degelijk serieus nemen maar aan honorering van wensen komt men vanwege be zuinigingen niet toe. Afgezien van het feit dat die bezuinigin gen noodzakelijk geworden zijn door eigen wanbeleid (de bouw van een 100 procent te duur ge meentehuis, het uit de hand la ten lopen van archeologisch on- AldoDefy 7«cej! Bii': GOES - Homo's en hetero'sb nen vanavond vanaf tien i weer voor Tommy's Gay Friet ly Party terecht in nachtcaféfi ke Sake aan de Westwal Goes. De Zustertjes van de harte king geven een optreden tijè - wat wordt gepresenteerd-i een Heartbeat Night. De je duurt tot vier uur zaterdags tend. Het gemeentebestuur hecht veel waarde aan uw oordeel over de kwaliteit van onze dienstverlening. Regelmatig werd en wordt daar in onze opdracht beperkt onderzoek naar gedaan door externe onderzoekers. De eerste resultaten laten een opgaande lijn zien, maar we zijn nog lang niet tevreden. Voortdurend onderzoek door externe instanties brengt niet alleen hoge kosten, maar ook beperkingen met zich mee. Reden om als gemeente nu ook zélf eens het initiatief te nemen om aan veel méér burgers een oordeel te vragen over nog veel méér gemeentelijke taken en zaken dan voorheen. We gaan dat o.a. doen via een in te stellen vast Buraerpanel. Via onze website, maar het kan ook schriftelijk via de post. U bent van harte uitgenodigd om deel te nemen! Kijk voor alle informatie op www.schouwen-duiveland.nl onder "Actueel"/Buraerpanel en meld u aan! U kunt ook telefonisch informatie en/of een aanmeldingsformulier vragen via 0111-452000. Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl Kanker betekent lang niet altijd het einde. zaterdag 12 en zondag 13 maart 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111)412906, geopend za. 09.00-12-30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. R. Bolier wil ligplaatsen voor te verhuren visbootjes, maar de gemeente wijst dat verzoek af. foto Marijke Folkertsma "Ten onrechte zijn honderdduizenden arbeidsgehandicapten afgeschreven. Ze kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste belangenorganisatie van, voor en door mensen met een functiebeperking of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, vervoer of lotgenoten contact... Kom op voor je belangen! Word nu lid! Gemeente Schouwen-Duiveland Voor tal van zaken kunt u uitsluitend bij de gemeente terecht. U kunt niet naar een ander, dus we hebben geen concurrentie. Vinden wij dat prettig? Ja en nee. "Ja", omdat we altijd verzekerd blijven van uw klandizie. Maar ook een beetje "Nee", omdat we nu tegelijkertijd onze eigen concurrentie moeten spelen... Want wie zou ons anders scherp moeten houden, ons moeten dwingen tot de beste service tegen schappelijke prijzen....? Uzelf soms? door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Hengelsporton dernemer R. Bolier ligt over hoop met de gemeente Schou wen-Duiveland. Bolier heeft een verzoek ingediend voor lig plaatsen voor twee visbootjes in de haven van Zierikzee. De ge meente wijst dat verzoek af. Voor Bolier is daar de kous niet mee af. Hij geeft de strijd nog niet op. Bolier drijft in de Visstraat in Zierikzee zijn hengelsportspe ciaalzaak See-Fish Hengelsport en wil de activiteiten van zijn be drijf graag uitbreiden. Hij heeft het idee opgevat visbootjes te gaan verhuren, maar om dat plan te kunnen verwezenlijken zijn ligplaatsen in de Zierikzee- se haven nodig en daar wringt de schoen. De vaste ligplaatsen in de haven zijn allemaal bezet en voor eventueel vrijkomende plaatsen is een wachtlijst. Kort om: er zijn geen ligplaatsen te vergeven volgens de gemeente. Bolier weigert zich echter bij die conclusie neer te leggen. De ondernemer heeft allerlei mo gelijkheden voor het creëren van twee bescheiden ligplaatsen aangedragen, maar de gemeente was niet te vermurwen. Achter in bij de brug moet plaats open blijven voor grote passanten schepen en bij de ponton aan het Luitje moet de ruimte vrij blijven voor het bootje van de havenmeester. Veiligheid „Het creëren van ligplaatsen in de haven van Zierikzee is zon der herinrichting of uitbreiding niet wenselijk", stelt de gemeen te. „De haven beschikt over het maximale aantal veilige ligplaat sen voor de huidige indeling van de haven. De havenmeester heeft de plicht de veiligheid in de haven te bewaken en die ver antwoording kan hij niet meer nemen als op ongewenste plaat sen ligplaatsen moeten worden gecreëerd." Veiligheid, zo wordt gesteld, staat voorop en veilige extra lig plaatsen zijn momenteel niet te realiseren. Bolier bestrijdt dat. „Ik proef discriminatie. Aan de Vissersdijk is wel plaats voor een schip van de Museumhaven, maar kennelijk niet voor twee kleine visbootjes. Dat riekt naar meten met twee maten." Die laatste opmerking laat haven wethouder W. Renden geheel voor rekening van Bolier. „Ik ga als wethouder af op de adviezen die ik van de ambtenaren krijg en die zeggen dat er op dit mo ment geen ruimte is in de ha ven." Bolier is niet van plan de strijd om ligplaatsen voor zijn visboot jes zomaar op te geven. ,,Ik ga een klacht indienen bij de ge meentelijke klachtencoördina tor en als dat niet werkt zoek ik het hogerop."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 34