Huurder krijgt stem in plan West PZC Personeel Em-Té viert feest negeren bouwstop Bouwers Krabbenkreek Nestor mosselcultuur krijgt eerste visboek PZC b 13 Enquête bepaalt mede aantal te slopen woningen Ons Genoegen Kapelle pakt uit agenda Vervuiling Lewedorp mag blijven Zalm in Yerseke en Goes Mishandeling bij bushalte Lichtgewonde bij aanrijding Bedrag voor scholen Azië weekenddiensten xAZET vrijdag 11 maart 2005 y»Frank Balkenende Huurders in Goes-West invloed op het omvang- vernieuwingsplan van de Woningbouwvereni- Samenwerking (RWS) voor je wijk- De corporatie wil met jen enquête de woonwensen van murders op een rijtje zetten. uitslag kan beslissen of een naoorlogse huurwonin wordt gesloopt of blijft De RWS bezit in het oude jee! van West flink wat huizen jje de corporatie bestempelt als Ejjfelgeval. j)e woningbouwvereniging, de Jpneente Goes en de werkgroep Goes-West ma zich op voor een enorme De vernieuwing van de West wordt langlopend en )e RWS, die 571 huurwoningen West bezit, berekent dat een ivestering van 56 miljoen euro ódigis, waarvan 28 miljoen eu- onrendabel is. Ofwel, dat - De Kapelse muziek - uiging Ons Genoegen houdt ™,,gcn een informatie-ochtend |n het clubgebouw aan de Dijk- iseweg. joekers kunnen muziekinstru- uitproberen en informa- krijgen over opleidingen en jelden. Ons Genoegen telt itweehonderd leden, die on- meer spelen in een jeugdor- it, koper- en houtblazeren- nbles, een harmonieorkest en inimband. De gemiddelde leef- ijd van de leden is achttien aar De informatie-ochtend is vin 10.00 tot 12.00 uur. Wie wil horen hoe Ons Genoe gen speelt, kan zondagmiddag jomaart voor een koffieconcert wcht in De Vroone in Kapelle. |et harmonieorkest, de drum- hand en het jeugdorkest geven 0an optredens van 15.00 tot b.Oll uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur ^REDACTIE bevelanden/tholen 28 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Jax: 0113-315669 [E-mail: redgoes@pzc.nl i Frank Balkenende (chef) Jngrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen (Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Narmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 .4460 AA goes fel: (0113)315500 ^ax: (0113)315669 j-mail: redactie@pzc.nl 'ernet ftr.pzc.nl F'Wail: web@pzc.nl geld moet de corporatie uit ei gen zak bijleggen. Mede om die reden wordt het project over ze ker tien jaar uitgesmeerd. De RWS en de gemeente, die als partners optrekken, hebben bei de een voorlopig plan voor de wijk gemaakt. De gemeente heeft een stedebouwkundige vi sie klaar, de RWS een plan van aanpak. Uit dat laatste blijkt dat er dringend iets moet gebeu ren in West. Verouderd Veel huurhuizen dateren van kort na de oorlog en zijn tech nisch aan het eind van hun La tijn. Ook zijn ze gemiddeld aan de kleine kant en voldoen ze in veel gevallen niet aan moderne eisen. Aan sloop van een deel van die woningen valt niet te ontkomen. Op de nominatie staan eenge zinswoningen en portiekflats aan de Westsingel, blokjes aan de Evertsenstraat, Jacob Cats- straat, Boterbloempad, Kamille pad, Klaproosstraat, Koren bloemstraat, Abel Tasmanstraat en J. P. Coenstraat. Veel andere huurhuizen zitten op de wip. De RWS neigt naar sloop in delen van de Couwervestraat, Rom- merswalestraat. Barentszstraat, Westsingel en Abel Tasman straat. Volgens RWS-directeur M. Sas kan de enquête doorslag gevend worden. „Als iedereen gelukkig is met zijn woning, ook al is die nogal krap, ga je niet zo maar slopen." In West heerst ge brek aan grote eengezinswonin gen en seniorenwoningen. Door die te bouwen (ruim 260 stuks, zowel koop als huur) wordt de bevolkingsopbouw van de ver grijzende wijk evenwichtiger. Sas benadrukt dat de RWS pro beert (toekomstige) ouderen in de wijk te houden. Daarom moe ten er ook zorgvoorzieningen ko men. Hergebruik Uitgangspunt voor de corpora tie is dat het aantal huurwonin gen gelijk blijft. Per saldo ko men er woningen bij door open plekken te bebouwen en be staande gebouwen te benutten. En die zijn er nogal wat. De voormalige school aan de J. P. Coenstraat (eigendom van de ge meente) is de eerste plek waar de RWS aan de slag wil, over vier jaar ongeveer. De corpora tie wil eerst bouwen en dan slo pen, zodat bewoners de wijk niet worden uitgejaagd, Bouw plaats is eveneens de oude gym zaal aan de J. P. Coenstraat. Daarnaast is er de gesloopte la- boratoriumschool aan de Rom- merswalestraat, waar De Zuid wester woningen bouwt voor ge handicapten. Op die plaats moe ten ook dertig zorgappartemen- ten komen. De RWS onderhandelt ook over aankoop van het oude Land bouwcentrum aan de Westsin gel. Sas ziet kansen om daarin ap partementen te maken. Op ter mijn komt ook het pand van Rijkswaterstaat aan de Evert senstraat vxij en dat is dus een potentiële bouwkavel. Het ge bouw van de Keuringsdienst van Waren aan de Evertsen straat valt af. Volgens Sas kost het te veel geld om dat kantoor pand om te bouwen. West is nu versteend. In het ste debouwkundige plan van de ge meente krijgt de wijk van oost naar west een groene as, waar een fietsverbinding (richting stad en Nieuw-West) doorheen loopt. Het hart van deze groep plantsoenen bevindt zich op de kruising Evertsenstraat/Coenstraat. De opnieuw in te richten katholie ke begraafplaats maakt daar van deel uit. Aan het stratenpa- troon verandert weinig. Beide plannen komen binnen kort in de inspraak. Volgens wet houder M. 't Hart is het de be doeling de bevolking zelfs indivi dueel te vragen naar hun opvat tingen over de plannen. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-café De 22.00 uur:Vrijdagavondcafé; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 0012 00 uur: Verkoop kleding en meu- teitbv maatschappelijke dienstverle- Kine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart rouderen, buurtwerk Goese Polder; k. 20.00 uur: Theatergroep Ba- speel! 'Beter dan Adam!? thuis de Pit, 19.30 uur: Concert de Bergmuzikanten uit Huize den g: Wioiheek, 20.00 uur: Lezing door larkde Klerk. Goes in de 16e eeuw; (ANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur AMPERLAND Jeugdsoos De Sik, 0.00 uur- Geopend voor de jeugd van Ijoien met 20 jaar; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: So- tieii; JININGEN- Zwembad Den Inkel, •0-10.00 uur: Meer bewegen voor eren 55-plus; MELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: pt; ISENKERKE - Onder de Toren, f uur. Jaarlijkse uitvoering muziek- (riiging Apollo; iSEKE - Dreef en Kerkplein, 8.00 - lOuur. Weekmarkt; Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. Het personeel van supermarkt Em-Té in Heinkenszand is opgelucht nu duidelijk is geworden dat er geen Jumbo in het dorp komt. door Inqrid Huibers HEINKENSZAND - De geelgroene vlaggen wapperen, het parkeerterrein is goed gevuld en de gezichten van het per soneel van supermarkt Em-Té in Hein kenszand staan vrolijk. En niet omdat de zon schijnt, al is dat mooi meegeno men, maar omdat concurrent Jumbo voorlopig is uitgeschakeld. De Jumbo-supermarkt zou half mei een vestiging openen aan de Stenevate. Daartoe werd de afgelopen maanden hard gewerkt aan het oude pand van meubelbedrijf De Jonge Hoek Van Dij- ke. Maar het werk ligt stil, want de Sli- gro-groep waartoe de Em-Té-keten be hoort, heeft de Jumbo uitgekocht. Toen dat nieuws maandagmiddag het Em-Té-filiaal in Heinkenszand bereik te, zijn er een paar biertjes opengetrok ken. „Niet in de winkel hoor", haast be drijfsleider Ad Pin zich te zeggen. „Maar we waren in zo'n feeststemming dat we er in het café aan de overkant eentje op genomen hebben." Supermarktmedewerksters Anja en Pa tricia (beiden met een keurig naambord je op hun winkeljas) zijn opgelucht. „We hadden intern wel de garantie ge kregen dat de werkgelegenheid gewaar borgd was. Er zouden geen ontslagen vallen", neemt Pin het gesprek weer over. „Maar op de lange termijn was het toch allemaal erg onzeker." Toen afgelopen september bekend werd dat het Jumbo-concern een supermarkt wilde openen in Heinkenszand, kwa men de eigenaars van een aantal kleine dorpssupermarkten in de gemeente Bor- sele in actie. Zij vreesden het loodje te zullen leggen als prijsvechter Jumbo een winkel met een regionale functie zou openen. En Em-Té maakte tot aan de Raad van State bezwaar tegen de bouwvergunning voor een supermarkt vestiging in het oude pand van De Jon ge Hoek Van Dijke. Dat bezwaar werd echter niet gehonoreerd. Dunbevolkt „Het verzorgingsgebied is wel groot, maar ook dunbevolkt. Het heeft hier geen zin om een moordende concurren tiestrijd aan te gaan", zegt Em-Té-be- drijfsleider Pin. „Dan zit je hier straks met een supermarktfiliaal dat niet meer bijdraagt aan de overhead van het con cern." Hij is ontzettend in zijn nopjes met het besluit van de Sligro-groep om Jumbo uit te kopen. „Ik ben vooral heel erg blij voor mijn personeel. Voor hen valt er toch een stukje spanning weg." foto Willem Mieras Pin wist tot maandagmiddag overigens van niets. „Dat zijn zaken waar alleen het topmanagment vanaf weet. Ik had hier en daar in het dorp wel wat geruch ten opgevangen, maar zekerheid had ik tot voor maandag niet." Verhuizing Niet alleen komt er geen Jumbo-vesti- ging in Heinkenszand. Supermarkt Em-Té verhuist ook naar het pand dat de Jumbo half mei zou betrekken. Op dit moment hangt nog wel een groot Jumbo-bord aan de gevel. „Maar dat zal wel snel worden weggehaald", zegt Pin. „En anders doe ik het zelf wel." De verhuizing naar de Stenevate zou volgens de bedrijfsleider best wel eens heel snel geregeld kunnen zijn. Een pre cieze datum kan hij echter nog niet noe men. Pin wil wel kwijt dat de versgroe- pen in het nieuwe en vooral ook grotere filiaal meer aandacht zullen krijgen. Daarmee wordt de Em-Té een stapje luxer. door Freek Janssen SINT-ANNALAND - Project ontwikkelaars Grotenhuis en Dijkstra van Chaletparc Krab- benkreek in Sint-Annaland gaan door met het aanleggen van een bouwweg op het uitbrei dingsterrein van het park. Woensdag sommeerde de ge meente Tholen een stop op de bouwwerkzaamheden, op straf fe van een dwangsom van 2500 euro per dag. De projectontwikkelaars wer den gisteren op het matje geroe pen op het gemeentehuis. P Vis ser, directeur van Grotenhuis Ontwikkelings Maatschappij (sa men met Dijkstra Beheer eige naar van Krabbenkreek): „Ik geef toe, het is op de grens wat wij doen, maar wij denken dat we voldoen aan de wet. De ge meente gaat de zaak nu uitzoe ken. Maandag horen we of de weg eruit moet of niet. We heb ben wel onze excuses aangebo den, maar wij gaan toch door omdat we onze verplichtingen moeten voldoen." De ontwikke laars willen eind mei de kavels opleveren aan de kopers. Visser zegt de eventuele dwangsom, die kan oplopen tot 25.000 euro, voor lief te nemen.Wethouder K. Heijboer wilde gisteren niet ingaan op de gevolgen van de be slissing. „Het college laat zich nu eerst juridisch adviseren om te zien hoe we hiermee verder gaan." (Advertentie) Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. het alfabet van Zeeland door Harmen van der Werf YERSEKE - Jan Louwerse, dc nestor van de mosselsector, heeft gistermiddag in De Zaete in Yerseke het eerste exemplaar van het boek Vissen in Zeeuws water in ontvangst genomen. Schrijfster Gees Gmelich Meij- ling-van Hemert uit Goes hield aan het einde van de presentatie van haar boek de spanning er nog even in. Veel vissers die zij voor Vissen in Zeeuws water heeft gespro ken, waren aanwezig, onder wie kokkelvisser Arie Bakker, als symbool van het doorzettings vermogen van vissers in slechte tijden. Hij zit sinds 1 januari zonder broodwinning door het verbod op mechanische kokkelvisserij in de Waddenzee. „Wij gaan door", vertelde Bakker, „en mijn zonen ook." Ze stappen over op handmatige kokkelvisserij en willen met LEWEDORP - De grond en het grondwater aan de Koren- weg 22 in Lewedorp zijn gedeeltelijk ernstig vervuild. Zware metalen en olie zijn er onder meer aangetroffen. Toch ziet de provincie geen reden de verontreiniging aan te pakken, omdat geen risico's bestaan voor mens, plant of dier. Uit de praktijk blijkt ook dat de vervuiling zich niet ver spreidt, aldus een onderzoek door het bureau Witteveen en Bos dat tot en met 7 april ter inzage ligt bij de gemeen te Borsele en de provincie in Middelburg. De verontreini ging wordt wel gemeld bij het kadaster, zodat iedereen dit te weten kan komen. Aan de Korenweg 22 heeft van 1978 tot 1985 een machinefabriek gestaan. De loods van de fabriek is na verplaatsing van het bedrijf gesloopt. Er is nu een weiland. Op de locatie staat nog een woning met een schuur. GOES - Minister Zalm (WD, Financiën) brengt maandag een werkbezoek aan Zeeland, 's Middags bezoekt hij het schelpdierbedrijf Roem van Yerseke, dat onlangs ontslag moest aanvragen voor 31 werknemers als gevolg van het verbod op de mechanische kokkelvisserij in de Wadden zee. Daarna spreekt hij met vertegenwoordigers van het Zeeuwse bedrijfsleven. Om 19.30 uur is hij te gast in een politiek café in Hotel Goes, georganiseerd door de WD. Daar gaat hij in op actuele zaken en discussieert hij met het publiek. GOES - De politie heeft een onderzoek ingesteld naar een mishandeling die gistermiddag werd gepleegd bij een bus halte aan de Bergweg in Goes. Twee meisjes stonden bij de bushalte te wachten. Terwijl ze met elkaar in gesprek waren, kwam er een fietsster naar hen toe die blijkbaar in de veronderstelling was dat zij het onderwerp van ge sprek was. De meisjes ontkenden dat ze over de fietsster spraken en het meisje fietste weer weg. Even later kwam zij echter terug, met acht vriendinnen. Zij knepen een van de meisjes, een zestienjarige uit de gemeente Noord Beve land, bij haar keel en schopten haar tegen de benen. Zij hield een schaafwond over aan de mishandeling. De mis handeling stopte, omdat het meisje de gearriveerde bus in stapte. COLIJNSPLAAT - Op de Eerste Deltaweg in Colijnsplaat heeft zich gistermiddag een aanrijding voorgedaan. Een 63-jarige fietser uit Zierikzee reed in de richting van de Zeelandbrug, toen bij de Noordlangeweg een 59-jarige Goese automobilist rechtsaf sloeg. De fietser zag dit over het hoofd en reed tegen de auto aan. Hij viel en liep een kleine hoofdwond op die in het ziekenhuis gehecht werd. HEINKENSZAND - De drie Heinkenszandse basisscho len De Reiger, de Jan van Schengenschool en De Wegwij zer, hebben met een gezamenlijke sponsorloop 12.510,51 euro opgehaald voor de slachtoffers van de tsunami in Azië. Het geld is bestemd voor de bouw van vier basis scholen voor elk vijfhonderd leerlingen in India, Sri Lan ka, Sumatra en Thailand. zaterdag 12 en zondag 13 maart 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden s Gravenpolderseweg 114b. Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur. Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110 Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland J. M. E. Adriaansen, Thorbeckelaan 3, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel.(0113)259882 Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: A, C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113)228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens zand, tel.(0113)561290. Praktijk voor gezelschapsdieren. L Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Wijkverpleging Allévo. tel. (0113) 249111 Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113) 218290 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 M. Stroo, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444 Advertentie KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-33^133 (Advertentie) hangcultuurmosselen in de Wad denzee beginnen. „Maar dan moet het ministerie van Land bouw wel snel met een goede vergunning komen, waarop mi lieuorganisaties niet weer prijs kunnen schieten." Vissen op Zeeuws water staat vol verhalen over én met vissers die het hoofd boven water heb ben gehouden, ondanks dat ze de stroom tegen hadden. Vol gens de schrijfster maakt dat de visserij ook zo typisch Zeeuws, dat vissers steeds op zoek gaan naar nieuwe mogelijkheden. Aan het slot van de bijeenkomst was de spanning voelbaar. Zou Fenijn het eerste exemplaar krij gen, de Zierikzeese kreeftenvis ser Jan van Westenbrugge of kokkelvisser Bakker? Gmelich Meijling-van Hemert maakte er snel een einde aan: Jan Louwer se was de uitverkorene. Gees R. Gmelich Meijling-van Hemert, Vissen op Zeeuws wa ter192 pag., isbn 9074576559, 29,50 euro. Henk Vos heeft een dijk van een comfortabele bank ontworpen. Die zit in de DDG, de Dutch Gelderland Group. Op z'n Engels. De schapen op die Zeeuwse dijk hebben geen verstand van Engels. Die weten ook niet waar of wat Gelderland is. Die voelen zich thuis op die Zeeuwse dijk, zonder te beseffen dat ze in Zeeland zijn. En die bank? Die voelt zich overal thuis! Kees den Herder Interïeurstyling Walcheren Noordweg 125 Serooskerke, 0118-593030 keesdenherder.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29