PZC Bijna tachtig, maar vol energie Gilles de Nooijer staat zijn mannetje Hardloper Arend Ruysink denkt nog niet aan stoppen duiven agenda vrijdag 11 maart 2005 door Bas Abresch GOES - Lange-afstandsloper Arend Ruysink hoopt aanstaan de dinsdag tachtig jaar te wor den. Zijn wedstrijdlicentie heeft hij kort geleden ingele verd, maar de man uit Goes is voorlopig niet van plan om met hardlopen te stoppen. „Zo lang het nog gaat. zal ik blijven lo pen." Als je Arend Ruysink zo ziet, zou je hem geen tachtig jaar ge ven. Hij heeft nog een goeie kop met haar. staat fier recht op en is. hoe kan het ook an ders bij een hardloper, nog uit stekend ter been. Ruysink leeft als een gezonde man, is goed bij de tijd en zit nog vol ener gie. Twee keer per week loopt hij zijn rondjes op de atletiekbaan van zijn vereniging AV'56 in Goes. Op maandag- en donder dagavond doet hij eerst mee met de warming-up van een trimgroep van ongeveer vijftig man en daarna loopt de fanatie keling nog wat rondjes voor zichzelf. Om gezond te blijven, maar ook voor de gezelligheid. „Mijn huisarts stimuleert me om vooral te blijven lopen. Mijn motoriek en snelheid gaan natuurlijk wel achteruit, maar lopen kan alleen maar goed zijn voor een mens. En ik ga ook voor de gezelligheid. Ik heb het altijd fantastisch naar mijn zin bij de club." Bij de atletiekvereniging wordt Ruysink niet gezien als een oude man die in de weg loopt, integendeel. „Ze vinden het juist geweldig dat iemand van mijn leeftijd nog zo actief is. Op de club is het Arend voor en Arend na." Enthousiasme Zijn trainer Johan Verbeem be aamt dit. „Het is heel fijn om Arend erbij te hebben. Ik kan hem alleen maar prijzen om zijn enthousiasme en zijn posi- tieve instelling. Arend is een plezierig mens, met een gewei- Arend Ruysink kijkt niet op een duurloopje meer of minder. dig karakter. Ook al is het slecht weer. hij is er altijd. En het is ook goed dat hij zelf in ziet dat hij een stapje terug moet doen. Daarnaast is hij een voorbeeld voor anderen. Er zit ten nu ook een paar mensen van begin zeventig in de groep. Die zien Arend als bewijs dat je wel degelijk nog kunt sporten op latere leeftijd." Een mooi voorbeeld van de waardering door de club is de 'tweede- j eugd aanm oedigi ngs- prijs' die hij een paar jaar gele den kreeg, omdat hij een voor beeld is voor de hele vereni ging. Terwijl Ruysink dit ver telt klimt hij uit zijn oude stoel. Glimmend van trots haalt hij het certificaat, keurig ingelijst, uit een laatje van de antieke kast. „Normaal wordt elk jaar een jeugdaanmoedigingsprijs uitgereikt. Die was dat jaar voor mijn kleinzoon. Daarom hebben ze toen voor mij een tweede-jeugdaanmoediging- prijs in het leven geroepen. Dat vond ik een heel mooi gebaar." Ruysink mag met recht een laat bloeier genoemd worden. Pas op zijn vijftigste begon hij met het lange-afstandslopen. Daar voor had hij nog nooit iets aan sport gedaan. „Ik had eigenlijk weinig tijd. Ik had een drukke baan en daarnaast deed ik nog heel veel vrijwilligerswerk." Tot hij op een dag werd overge haald om een keer mee te lopen met het trimgroepje van zijn zoon. 'Pa' vond het zo leuk, dat hij kort daarna zelfs begon met het lopen van wedstrijden. Als zijn eerste wedstrijd ter sprake komt, verschijnt er een glimlach op het, voor een bijna tachtigjarige, nog zeer vitale ge zicht. „Er was een wedstrijd loop van vijftien kilometer in Wolphaartsdijk", vertelt hij met plezieroogjes. „Ik had gele zen dat er in elke categorie een fiets te winnen viel. Dus ik dacht: 'van mijn leeftijd schrijft er toch niemand in, die fiets is voor mij'. Maar achteraf bleek er alleen een fiets te zijn voor de snelste man en de snel ste vrouw. Tja, toen was ik na tuurlijk kansloos..." In zijn be ginperiode trainde de geboren Zutphenaar drie keer per week. „Ja, dit jochie was vroeger fana tiek, hoor", zegt hij over zich zelf. „Ik stond al om half vijf 's ochtends op om een ronde te gaan hardlopen. Dan kwam ik terug, ging ik douchen, een hap je eten en door naar mijn werk op het PZEM-kantoor." Ruysink heeft in zijn dertigjari ge carrière veel wedstrijden ge lopen. Enthousiast laat hij foto Willem Mieras oude zwart-witfoto's en prijzen uit vervlogen tijden zien. „Ik heb aan allerlei soorten lopen meegedaan. Van vijf tot vijftien kilometer. Ha, 'opa' heeft zelfs nog halve marathons gelopen!" Op die afstand is hij dan ook houder van het clubrecord. Ei genlijk bezit de 79-jarige vrij wel alle lange-afstandrecords in de categorie mannen 65+ en zeker alle toptijden in de cate gorie 70+. Simpelweg omdat er van zijn leeftijd weinig mensen zijn die nog aan wedstrijdlopen doen. „Voor Zeeuwse begrip pen zijn zijn prestaties vrijwel uniek", zegt zijn wouw Marian ne (75) met enige trots. Zij heeft nooit een probleem ge maakt van het vele hardlopen van haar man. „Ik vind het al leen maar mooi dat hij dit op zijn leeftijd nog kan. Ik heb hem ook altijd gestimuleerd om te blijven lopen. Ik ging ook al tijd mee naar zijn wedstrijden, voor de gezelligheid en alles er omheen. Maar natuurlijk ook om mijn man te steunen." Mede vanwege die steun, en ze ker ook door zijn onverzettelijk heid, heeft Ruysink alle wed strijden die hij liep, ook daad werkelijk uitgelopen. „Ik was wel een bikkel moet ik zeggen. Ik zal nooit opgeven. Ook al liep ik allerlaatste en moest de jury wel eens lang op me wach ten, ik moest en zou de race uit lopen." Sinds kort is het afgelopen met het wedstrijdlopen. „Mijn wed- strijdlicentie heb ik ingele verd", vertelt Arend Ruysink. „Ik was nog maar de enige lo per van mijn leeftijd. Vroeger waren we altijd met een clubje van drie. Dan was er nog wel concurrentie. Maar die andere mannen zijn helaas allebei over leden. Dan is het toch wat min der leuk. En je zit de snelle lo pers ook maar in de weg. Op een bepaald moment is het mooi geweest en dan moet je er mee stoppen." Hoge pijngrens Een geheim voor zijn fitheid op late leeftijd heeft hij niet echt. „Ik ben altijd wel zuinig op mijn lichaam geweest, maar dat geldt voor zoveel mensen. Ik heb nog nooit een hardlo persblessure, zoals een achil lespees- of hamstringblessure, gehad. Ik heb ook een hoge pijngrens. Ik heb mijn midden voetsbeentje eens gebroken, maar daar ben ik toen een hele tijd mee doorgelopen tot het vanzelf weer genezen was. Zon der een centje pijn. Een echt ge heim voor mijn prestaties heb ik niet. Het enige dat ik kan doen is God danken dat ik zo'n lichaam heb gekregen." Vanwege zijn leeftijd heeft Ai-end Ruysink nu dus een stap je teruggedaan, maar stoppen doet hij zoals gezegd nog niet. „Zo lang het nog gaat, zal ik op recreatief niveau blijven lopen. Ook al ben ik straks negentig." Duivenmelker uit Arnemuiden pakt generale titel in rayon 7 door Fred Rabout OOST-SOUBURG - Gilles de Nooijer uit Arnemuiden staat al jaren aan de top van de Zeeuwse duivensport. Hij is lid van PV De Voorwaarts in zijn woon plaats, een club waar de concurrentie moordend is. Gilles de Nooijer pakte afgelopen sei zoen de generale titel in het rayon 7. In Zeeland moest hij alleen Herman Ca- lon uit Slijkplaat voor laten gaan. Ca- lon mocht ook de generaalspet van rayon 1 op zetten. Hij was tijdens de kampioenendag van de rayons 1 en 7 in West-Souburg niet van het podium weg te slaan. De asduiftitels in het rayon 1 en 7 gin gen respectievelijk naar Sjaak den Dek ker uit Breskens en de combinatie Jo han en Ronnie van Belzen (Arnemui den). Laatstgenoemde combinatie pak te ook de provinciale asduiftitel oude duiven met hun '20201000'. De 56-jarige De Nooijer wist de rayonti- tel binnen te halen hoewel het 'over nachten' maar mondjesmaat aan hem besteed is. Het is een gegeven dat, wan neer je een generale titel wilt binnenha len, je alle disciplines moet spelen. Van april tot half september moet er gevlo gen worden. De Nooijer: „Ik heb maar één 'atleet' voor de overnacht. Eentje die ooit op mijn hok terecht is gekomen na een ruil met Jaap Leys. Het mooie was dat hij afgelopen jaar ook nog een keer de eerste plaats pakte op de laat ste Bordeaux-vlucht van het seizoen." Hij blikt met tevredenheid terug op het seizoen 2004. „In 2003 ging door de vo gelpest mijn voorbereiding de mist in. Maar laat dit geen excuus zijn, want ik was in dit geval niet de enige." Het betekende dat hij in rayon 7 pas als vijfde in de generale stand voorkwam, in de provincie zesde. Beter verging het hem in 2002, toen hij generaal van Zee land en uiteraard ook generaal in het rayon 7 werd. Gilles de Nooijer begon pas in het sei zoen 1989 serieus met deze sporttak, met 'materiaal' van Koen Minderhoud, Johan van Belzen&Zn en combinatie De Ridder. Dertig weduwnaars en zijn enige overnachter moesten het in 2004 doen. Daarnaast zitten er wel 24 kweek- koppels, die ervoor moeten zorgen dat de kwaliteit op peil blijft. Die aanvoer bestaat uit zo'n kleine honderd jonge, die zich een paar keer moeten laten zien maar toch hoofdzakelijk op af stamming een contract als jaarling krij gen. „Dit jaar heb ik wel erg veel contracten verlengd. Er zitten zo'n dertig jaarlin gen op het seizoen te wachten. Ze moe ten het op de dagfond gaan doen, want dat blijft toch mijn geliefkoosde spel en Enkele kampioenen werden in het zonnetje gezet. Vlnr: Herman Calon, Gillis de Nooijer en Sjaak den Dekker. dan met een lekkere kopwind want dan komt de kwaliteit bovendrijven." Ondertussen heeft Gilles een aardig palmares opgebouwd. De provinciale zeges weet hij niet exact mee te delen. „Dat zou wat zoekwerk vereisen. Wel staat die op Tours vorig jaar me nog bij. Mede doordat het een dag voor mijn verjaardag was, op 15 mei. Ook de winst in het ZNB-concours op Chateau- roux in 2000 kan ik me nog aardig voor de geest halen." Iets wat ook aardig op zijn harde schijf is opgeslagen betreft de 'gehamerde' doffer uit 1990. „Eentje die ik gehaald had bij Leo Broeckx in Oud-Turnhout. Hij was een van mijn beste, zoniet de beste duif die ik ooit op mijn hok heb gehad. Helaas raakte ik hem tijdens de allerlaatste vlucht van het seizoen kwijt. Nooit meer gezien. Dan lig je een paar nachten in je bed te woelen." Binnen de vereniging is Gilles de Nooijer elk jaar wel goed voor een aan tal eerste prijzen, wat tussen de vijf en tien ligt. Het aantal in 2004 betrof ne gen, dus is dat seizoen opnieuw ge- Gekoppeld wordt er geheel in de lijn van de traditie rond half december. Dat betekent dat er met de jonge al op weduwschap gevlogen kan worden. Toch is hij spaarzaam met de jonge. „De eerste Orleans moeten ze in actie komen, daarna mogen ze behoudens een paar natoervluchtjes rusten. Ik ben van mening dat je jonge duiven met de nodige voorzichtigheid moet behande len. Ik ben bang ze te vermoorden." Van Belzen Zijn leeftijds- en plaatsgenoot Johan van Belzen (57) en diens zoon Ronnie (36), samen een combinatie vormend, pakten met hun tweejarige doffer dus de asduiftitel oude duiven in Zeeland en het rayon 7. Het is een combinatie die het doet met zestig weduwnaars en vijftien kweekkoppels, terwijl er in het voorjaar zo'n honderd jonge boven hun hok de trainingskilometers maken. Ook zij hebben materiaal bij Koen Min derhoud gehaald en hebben verder 'bloed' van eerdergenoemde Gilles de Nooijer en combinatie De Ridder op hun hok zitten. Melkers die binnen de Arnemuidse gemeenschap dus aardig goed met elkaar overweg kunnen. Nieuw materiaal werd aangeschaft bij Jo Herbots uit het Belgische Halle. Ook de Van Belzens hebben de dagfond als favoriete discipline in hun boeken staan. Ze pakten in 1995 provinciaal de winst op Argenton, maar hadden in 2004 een dipje op Tours. Ze herstelden zich knap met een derde provinciaal op Ruffec (met winst in het rayon), met een zesde provinciaal op La Souterrai- ne (en hadden er in de vereniging toen dertien op twintig in de prijzen). Eindstanden. Rayon 1, Oude Duiven: Vit esse Hok: 1. C. Riemens, 2. G. Tanghe, 3.1. den Dekker. Duif: 1. I. den Dekker, 2. comb. Coppens/Baert, 3. H. Mookhoek &Zn. Midfond Hok: 1.1. den Dekker, 2. C. Riemens, 3. G. Tanghe. Duif: 1. C. Rie mens, 2. E. de Wever 3.1. den Dekker. Dag fond Hok: 1. I. Notebaart, 2. H. Calon, 3. C. Riemens. Duif: 1. H. Calon, 2. I. Note baart, 3. J. de Ruijsscher. Overnachtfond Hok: 1 H. Calon, 2. S. van de Velde&Zn, 3. J. de Mey Duif: 1. P de Smet, 2 J. de Mey, 3. E. Ulijn. Jonge duiven. Vitesse Hok: 1 S v.d. Lijke sr, 2. S. v.d. Lijke jr, 3. J. v.d. Plasse. Duif 1. J. v.d. Plasse. 2. A. Gemaert, 3. S. v.d. Lijke sr. Midfond Hok 1 H. Calon, 2 comb, de Poorter/Poissonier, 3 P. de Smet. Duif: 1. H. Calon, 2. P. de Smet. 3. H. Calon. Natoer Hok: 1. comb de Poorter/Poissonier, 2. H Calon, 3. H. Mookhoek&Zn. Duif: 1. A. Gemaert, 2. comb, de Poorter/Poissonier, 3. R. van Hee Generaal Hok: 1. H. Calon (Slijkplaat), 2. H. Mookhoek&Zn (Breskens), 3. S. v.d. Lij ke sr. (Breskens), 4. P. de Smet (IJzendij- vrijdag Basketbal Vrouwen le klasse. Marathon-Schel- desport (20.00 uur), BC Vlissingen 2-Dy- namo'70 (21.30 uur). Mannen 1e klasse: Smokkelhoek-EL- BC (21.30 uur). Mannen 2e klasse: Me- vo'80-Scheldesport 2 (20.00 uur), Vol harding 2-Marathon (20.30 uur), Mara thon 2 - Voorwaarts (21.30 uur). Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 4. Partyser- vice.nl-ZBGG. Locatie: Huis van Nas sau, Zierikzee. Aanvang: 19.30 uur. Tafeltennis Eredivisie. FC Twente-RBC Roosen daal. Eerste divisie FC Dordrecht-MW, FC Eindhoven-TOP Oss, Fortuna Sit- tard-Helmond Sport, Heracles Alme- lo-Go Ahead Eag^s, Sparta Rotter dam-Haarlem, St: I vogels Telstar-Ex- celsior, BV Veenda. i- Emmen, WV-Ven- lo-FC Volendam, FC Zwolle-Cambuur Leeuwarden. Paardensport- Golden Horse Springtrophy. Aan vang: 9.30 uur. Locatie: manege Hei kant. Dressuur LR PC De Vroonruiters. 18.30 uur: paarden klasse B. Locatie: manege De Zandbooi te Westkapelle. zaterdag Atletiek Basketbal Biljarten Dammen KIMDB-competitie: Promotiewedstrijd Wolter Dros/ADG (Amersfoort)-PWG 's-Gravenpolder. Aanvang 12.00 uur. Halve finale NK dammen: Barrage in Harderwijk om twee finaleplaatsen tus sen Bennie Provoost (Aagtekerke), Wim van der Kooij, Bas Messemaker en Sven Winkel. Judo~ 31e Try-Out Toernooi. Locatie: Dojo sportschool Geelhoed, Koopmansvoet pad Oost-Souburg. Aanvang: 12.30 uur. Paardensport- Golden Horse Springtrophy. Aan vang: 9.00 uur. Locatie: manege Hei kant. Springen LR PC De Schouwse Rui ters. Aanvang: 10.00 uur. Locatie: ma nege Hofstede Grol Renesse. Dressuur LR PC De Vroonruiters. Aanvang: 9.00 uur. Locatie: manege De Zandbooi Westkapelle. Tafeltennis l Tennis Wintercircuit De Blauwe Winkel, 't Halve Maantje-Topshot en LTC de Zoom-MTO. Organisatie: Matchpoint Tennisorganisatie. Locatie: tennishal TSI in Goes. Aanvang: 19.00 uur Voetbal foto Ruben Oreel ke), 5. C. Riemens (Cadzand). Generaal Duif: 1.1. den Dekker (Breskens), 2. H. Ca lon, 3. I. den Dekker, 4. C. Riemens, 5. W. Daansen (Oostburg). Eindstanden Rayon 7. Oude duiven. Vites se Hok: 1. G. de Nooijer, 2. Joh. Van Belzen&Zn, 3. L. van Wallenburg. Duif. 1. G. de Nooijer, 2. K. Minderhoud, 3. Joh. Van Belzen&Zn. Midfond Hok: 1. C. Schroevers, 2. J. Marteijn, 3. G. de Nooijer. Duif: 1. C. Schroevers, 2. G. de Nooijer, 3. K. Minderhoud. Dagfond Hok: 1. G. de Nooijer, 2. E. Melchior, 3. H. Me lis. Duif: 1. H. Baas&Zn, 2. G. v.d. Weijer, 3. K. Minderhoud. Overnachtfond Hok: 1. J. Siereveld, 2. Jac. de Ridder&Zn, 3. JC. Hoek. Duif: 1. Jac. de Ridder&Zn, 2. C. Hoek, 3. JC. Hoek. Jonge duiven: Vitesse Hok: 1. comb. Leerdam/Joziasse, 2. Anton van Belzen, 3. JD. Schroevers. Duif: 1. comb. Leerdam/Joziasse, 2. JD. Schroe vers, 3. G. de Nooijer. Midfond Hok: 1. comb. Abee, 2. comb, de Ridder, 3. P. Schroevers. Duif: 1. G. de Nooijer, 2. C. Schroevers. 3. comb, de Ridder Natoer Hok: 1. C. Schroevers, 2. K. van Belzen Rzn, 3. Jacco de Nooijer. Duif: 1. C. Schroevers, 2. comb. Abee, 3. K. van Bel zen Rzn. Generaal Hok: 1. G. de Nooijer (Arnemuiden), 2. comb. Abee (Arnemui den), 3. C. Schroevers (Arnemuiden), 4. Joh. Van Belzen&Zn (Arnemuiden), 5. JD. Schroevers (Arnemuiden). Generaal Duif: 1. Joh. Van Belzen&Zn, 2,3, G. de Nooijer, 4. JD. Schroevers, 5. H. Baas&Zn. C. Westdorp. Eredivisie. SC Heerenveen- RKC Waal wijk, NAC Breda-Vitesse, Willem ll-FC Den Bosch. Hoofdklasse A: Hoek-Marken, Bennekom/Tecpool-Barendrecht (15.00), Ter Leede-ASWH, Noord- wijk-Ajax, Kozakken Boys-Lisse, Volen- dam-Dovo, Heerjansdam-ARC. Eerste klasse C: Rijsoord-Oostkapelle, Groote Lindt-Schelluinen, Kloetin- ge-Nieuw Lekkerland (15.00), LRC-SSV'65, VVGZ-Rillandia (15.00), Oranje Wit-GJS. Tweede klasse E: 's-Graven- deel-Zaamslag, Dinteloord-Zwaluwe, De Zwerver-Kapelle (15.00), De Meeu- wen-Arnemuiden, Tern. Boys-AZVV, Nieuwdorp-Noad'67 (15.00); derde klasse A: GPC Vlissingen-FC Dauwen- daele (15.00), Yerseke-Spui, WHS-Veere, MZVC-Duiveland, Seroos- kerke-'s-Heer Arendskerke (15.00), SKNWK-ZSC'62; derde klasse B: Klun- dert-Baronie, JPS-Internos, DVO'60-Tholense Boys, Rust Roest-Don- gen, Kogelvangers-The Gunners, Seol- to-WC'68; vierde klasse A: Bevelan- ders-Wemeldinge, Krabbendijke-VCK, Wolfaartsdijk-Borssele, Nieuwland- Heinkenszand, Cadzand-SVD, Apol- lo'69-Hoedekenskerke, Kruiningen-Co- lijnspl. Boys; vierde klasse B: Bruse Boys-WIK'57, Chrislandia-Mevo (15.00), SC Stavenisse-Smerdiek, SPS-Vrede- rust, Brouwershaven-FSV, ZPR'84-DFS. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. A-junioren, derde divisie D: Inter- nos-DFC, Terneuzen-Wilhelmina, AS- WH-Papendrecht, Baronie-WSC, Halste ren BW/Caterpillar, OJC Rosma- len-Nuenen. B-junioren, derde divisie E: TSC-DFC (12.30), BVV/Caterpillar-OJC Rosmalen, JEKA-Halsteren, WSC-HVV'24, RCS-Bra- bantia, Longa-lnternos. Indien niet an ders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Eerste klasse A: RCL-Pan- cratius, Rijnvogels-Ter Leede 2, Wart- burgia 2-Nootdorp, RVVH-Rijsoord, CSW-Oostkapelle (14.30); tweede klas se A: Lisse-Ter Leede 3, Spijkenisse-Jo- dan Boys, Quick Boys-Barendrecht, Peursum-Zwaluwen, MVV'27-WIK'57 (14.30), Smerdiek-XerxesDZB (14.30), Berkel-RKDEO; derde klasse: Sleeu- wijk-Tern. Boys (12.30), Tricht-Stedoco 2, Sparta'30-GJS, De Meeuwen-GVV'63 (12.00), Oostkapelle 2-Papendrecht (10.45), SC Everstein-Rijsoord 2. Volleybal t i vo-Sarto, Utrecht 2-Ever VCV-Mikro Electro/Roosendaal! Derde divisie: Kwiek-Savok (b ger, 16.30 uur), Fusion - Odulpij Alcazar/Erasmus, MWVC$> Wik/Univé-Sic Pugno, mond 3. Promotieklasse B: Jola/Olymp.. ro Electro/Roosendaal 3, IBIS-DVö amis-Spirit, De Burgst-Morresft Eerste klasse D: De Sterie;L Tweede klasse A: Kwiek 2-Bei Tweede klasse E: (y YVC-BOK, Mytilus-Savok v 2-Morres/Hulst3. Derde klasse A: Kwiek 3-V: Wea/Mevo'80-Vollido 3. Derde klasse G: YVC 3-Savci. tilus 2-BOK 2, Voorwaarts-AV' VVR 2-VVS'92 4, Scheldespoü Mannen, tweede divisie C rus-Fikszo/Krimpen, Interkontafc sus - Visade/ Voorburg, Mikrot Roosendaal-Woerden, Film recht Sport 2, Rijnmond 2-So«ji selande 2-Morres/Hulst. Derde divisie: Jola/Olympu:-; 2, Mytilus-Mikro Electro/Rocs (Sportpunt Zeeland, 19.00 ui Goirle, Schovocomca - Sarto.J; Spivo, Voko/Finenzo-Rijnmondi Promotieklasse B: Kwiek-Ph:? Vanger, 18.30 uur), Hercules-Z:v. drecht Sport 3-WS'92, Voko' zo-Rowi, De Burgst-GroeneSla Eerste klasse D: YVC-Sic Pugn: tilus-Gepidae, De Burgst 2-Morij Tweede klasse A: Wea/Mevo'SJ vocomca 3. Tweede klasse F: Kwiek Voorwaarts-AVC'87 2, Cometoif mo'70, Mikro Electro/Roosendi' VVS'92 2. Derde klasse G: Ardito 2-BOK 3-Savok, Voorwaarts 2-AVC873,C kers-De Sterre 2. Pannekoekloop. Aanvang: 14.35 uur. Afstanden: wedstrijd 15 km, trimloop 15 km en 7.5 km. 14.35 uur: 1 km jeugd- loop. Start en finish: Adriaan van der Weijdeweg. Inschrijven: manege Lisidu- na Burgh-Haamstede. Omloop van Axel. Locatie: sporthal 't Sportuus, Axel. 14.00 uur halve mara thon. 14.05 uur: jeugd (500 meter). 14.15 uur: 4 en 7 kilometer. Inschrijven: kantine sporthal 't Sportuus, Axel. Waterpolo Vrouwen hoofdklasse: BC Vlissin- gen-Yellow Sox (20.30 uur), Barons-Tan- talus, Almonte -Quo Vadis, Waldric-8V Souburg. Mannen 1e klasse: Waldric - BV Sou burg, ABC - Volharding. Jongensjunioren hoofdklasse: BC Vlissingen - BS Weert (18.45 uur). Jon- genskadetten hoofdklasse: BC Vlis singen - BS Weert (17.00 uur) Mannen. Bond, tweede kla» Schelde-Warande (19.30 u zen); derde klasse: Hieronyr Stormvogel. District, tweedek SWNZ 2-De Stormvogel 2; detd, se: Bruinvis-De Schelde 2 (181 Terneuzen); Nuenen-De Ganze Herenjeugd: Gorgo-De Scheld; Vrouwen. Eerste klasse: de-Njord (18.45 uur, Terneuzen'; klasse: SWNZ 2-De Ganze. - Wielrennen Trainingsrit TMZ. Locatie: D:- Kruiningen. 14.00 uur: ami;;. 14.01 uur: amateurs B. 14.02uure nen. 14.03 uur: S/P-categorie. ven: camping Den Inkel, Kruimry- Zaalkorfbal Kampioenschap Groot Sas. Tweede competitieronde bandstoten voor teams. Locatie: café Reseda. Aanvang: 13.30 uur. Eerste klasse G: RWA-Twee*: Derde klasse C: All Read,: Zwart (14.30, Sommelsdijk). I klasse D: TOP-Gemini DSO-Korbatjo. Vierde kla» ODI-Reeuwijk. 3 Zwemmen Districtscompetitie 1e klasii 4. Locatie: Vrijburgbad Vlissing* vang 13.00 uur. zondag Basketbal Mannen hoofdklasse: JRC 3: Vlissingen, Jumping Crabs-Sprin Du natos-Den Dungk, WSC-Tracb nen 1e klasse: Vlijmscherp-SVH Vlissingen 2-Starz'81 (15.00 uutl Bowlen Zeeuws kampioenschap boa'» naledag. Locatie: bowling Ren-s suitreiking na afloop van laats.' strijden, rond 19.00 uur. I Hockey Vrouwen eerste divisie: SAR/ Rabo- bank-Red Stars 2 (Kloosterzande 17.30). Tweede divisie: JCV-SAR 2. Vierde di visie: SVE 2-SAR 3. Mannen tweede divisie: Scylla 2-TTC Middelburg (Leiden) Derde divisie: Belcrum-Arnemuiden (Breda), SAR/ Ra- bobank-Furst 2 (Kloosterzande 17.30). Hoofdklasse: Smash'76-Never Des pair (Sint Annaland 14.00), OdT-SAR 2. Jongens landelijk A: Belcrum 2-Arne- muiden, Never Despair-TTC Middel burg. Landelijk C: Tempo Team-Reynaert 2, VDN/Salamanders-Reynaert. Mannen. Derde klasse A. moord-Vlissingen. Vierde kl Rapide-Made, Olympia-DES. Vrouwen. Derde klasse D: R. Iikaan, Prinsenbeek-Vlissingen.li klasse A: Evergreen-Goes. Paardensport Golden Horse Springtrophr vang: 8.30 uur. Locatie: mane? kant. Dressuur RV Renesse. Aanvr; uur. Locatie: manege HofstedeS; nesse. Rugby Tweede klasse zuid: Tovü- Haaglanden. Aanvang: 14.00 tie: sportpark Het Schenge in Gk moemenoe-Tilburg. Aanvang: uur, locatie: sportpark Voorto' Middelburg. Taekwondo- Open Zeeuwse kampioensclii; Locatie: sporthal de Kruitmoleni' delburg. Van 9.30 tot 18.00 uur. Voetbal Eredivisie. PSV-ADO Den Ha;: De Graafschap, Feyenoord-RM NEC- Ajax, FC Utrecht- FC Gronnj Eerste klasse C: PapendrecHl-Ö Nuenen-TEC, WSC-Unitas, Ben uit-DBS, DFC-OJC Rosmalen, Si borgh-Terneuzen. Tweede kl RKDVC-Uno Animo, Oosterhoot' ren, Vlijmense Boys-Dongen ko-SCO, Zierikzee-Longa, tas'30-Desk. Derde klasse A:' W., Patrijzen-SC Gastel. kens-MOC'17, Steent BSC-Goes, Zeelandia/Middelfc- singen. Vierde klasse A: <- Sport-Walcheren, Koewacht-A*'. denburg-Clinge, Oostburg-OT Jong Ambon-Hontenisse, H loo-De Noormannen. Vierde kis HSC28-NSV, Roosendaal-Odio,» liance, Steenbergen-Rimboe, - wachters-Luctor'88, Meto-ValA;* de klasse A: Corn Boys-SD0'63' waarde-Sluis, Biervliet-Schocn Graauw-IJzendijke, Sluiskil-Hooi: Philippine-Groede. Vijfde kla» Hansw. Boys-Lepelstr. Boys, Rw- harding, NVS-Dreischor, Vosmeü dendamme, Renesse-OuwerW vang 14.30 uur. Vrouwen. Denk' se: Terneuzen-Viola (12.30). I Zaalhandbal Vrouwen. Regioklasse vdVoort/Quintus 3-EMM, HVL-i Gemini-Verburch, Hercules-O» da'71-Velo. Eerste klasse: wiek-EMM 2, EHC-Verburch 2, 3-Savosa, HEC-Ventura 3, - nus'72-Atomium'61. Tweede* MOK-Olympus, HVOS-lndus6; tas'63-DWS 2. Junioren: Onon-Jt Celeritas. Locatie: De Stengel' zand. Aanvang: 13.30 uur. Mannen. Regioklasse - 2-EMM, EDH-Hermes, SOS* Sport-Helius, HEC-Hellas 2, WIK-i Eerste klasse: vdVocrtt- 3-LifeDesign/Delta Sport, nus-ETC, Snelwiek 2-Westla«h' ni 2-HVL, Dios-Atomium'612 klasse: GSC-DES'72 3. Local** punt Zeeland Goes. Aanvanf uur, HVOS-De Meeuwen, HW> 2, Saturnus'72-De Meeuwen Zwemmen Vrouwen, tweede divisie C: VSTS-Capelle, Volley/Meerkerk'95 - Morres/Hulst, Rijnmond 2-Vught 2, Spi-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20