Jeugdhulpverlening onder vuur rus »J isy PZC PZC Vervolging voetballer is primeur in betaald voetbal Auto maandmenu 23,50 ïolgens inspectie staat zaak van peuter Savanna niet op zichzelf iekteleider en leonazi Schafer rresteerd TWZ PZC Ontruiming na nieuwe brand in meterkast Blaauwe Hoeve Links wijst actie Afghanistan af ©JobTrack.nl PZC, Staking en IOC'ers verdelen Parijs Waterschap moet dweilen Indrukwekkende zege AZ e» mrm Verzekeraars haken af bij nieuwe WAO lezen we zeeuws wm Als voorgerecht Gevolgd door En laat u als een pasteitje van ossenhaaspuntjes afsluiting vis met een mooi in een verrassen met garnituur stroganoffsaus het dessert van de chef tel. (0118) 441 441 www.raymondo.n EN HAAG - De jeugdhulp- Hening is stevig onder uur genomen door de In jectie Jeugdzorg over de aak van de peuter Savan- Volgens hoofdinspec- J. de Vries is er geen jrake van een incident. itie stelt een strafrechtelijk jerzoek in naar de gezins- fd die verantwoordelijk was jr het toezicht op de driejari- Savanna. Justitie onderzoekt er sprake is van dood door ■huid. Dat maakte het Open- iar Ministerie in Den Haag gis- jen bekend. Het meisje uit Alp- aan de Rijn werd vorig jaar ood aangetroffen in de koffer- ik van de auto van haar moe- ei jen stiefvader. lefaald 'm vernietigend rapport con- ideerde de Inspectie Jeugd- arg gisteren dat bureau jeugd ig ernstig heeft gefaald in de (geleiding van dit probleemge- ju. Hoofdinspecteur jeugdzorg )e Vries stelt dat de zaak niet zich staat: „De jeugdhulpver- r- ining richt zich te veel op de k iders en verliest het belang m het kind uit het oog." it het rapport blijkt dat vooral voogd veel valt te ver- njten Die wist dat het meisje itrd verwaarloosd en mishan- leid, maar greep niet in. Vol de inspectie liet zij zich lei- endoor Savanna's moeder, let is voor het eerst dat er een JNTIAGO - Agenten van Inter- hebben bij het Argentijnse pnos Aires de gezochte Duil- fneonazi en sekteleider Paul liafer gearresteerd. Dat heeft je Argentijnse politie gisteren kendgemaakt. eDuitser is in Chili bij verstek |oordeeld wegens pedofilie, ij wordt er ook van beschul- I gd ten tijde van het regime (£l in Pinochet te hebben meege- irkt aan het martelen van te- jnstanders van het bewind. Hij »u het landgoed Colonia Digni- d daarvoor ter beschikking bben gesteld aan de geheime enst. november achtte een Chileen- rechter de voortvluchtige itser schuldig aan seksueel '"ruik van 26 kinderen. Van ikteleden die eveneens wa- ieklaagd, kregen 22 tot vijf jaar cel. IAFP/DPA (Advertentie) VACATURES Bent u de nieuwe collega die zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. strafrechtelijk onderzoek wordt ingesteld naar een gezinsvoogd. „Dit hebben wij nog nooit eer der mee gemaakt. Zo'n strafrech telijk onderzoek zal veel impact hebben op alle collega's in de jeugdzorg", aldus J. Verbugt, voorzitter van de brancheorgani satie jeugdzorg. De AbvaKabo FNV laat weten dat er fouten worden gemaakt, omdat gezinsvoogden overbe last zijn. Volgens de vakbond moet een gezinsvoogd maximaal vijftien pupillen onder zijn hoe de nemen. „Vaak hebben zij nu veel meer zaken. Dan gaan er dingen mis", aldus de bond. Ook de Tweede Kamer, die gis teravond een spoeddebat hield over het rapport, wil dat de werkdruk voor gezinsvoogden wordt verlaagd. Bovenaan De Kamer wil verder dat de vei ligheid van het kind weer boven aan komt te staan in de jeugd zorg. Nu wordt er vaak te veel naar de ouders gekeken, erken den minister Donner van Justi tie en staatssecretaris Ross (VWS). Volgens de bewindslie den komen al veel verbeteringen tot stand door de nieuwe wet op de jeugdzorg, die sinds 1 januari van kracht is. Uit het inspectierapport blijkt ook dat de leiding van bureau jeugdzorg Noord-Holland grote door Harold de Puysseleijr HULST - Voor de derde keer in iets meer dan twee jaar tijd is gisteren de hoogste serviceflat van het complex zorgapparte- menten op het terrein van De Blaauwe Hoeve in Hulst ont ruimd wegens een brand. Drie mensen zijn per ambulan ce naar het ziekenhuis in Ter- neuzen gebracht. Twee van hen konden na behandeling naar huis. Het gaat om een monteur van nutsbedrijf Delta die brandwonden opliep aan een hand, en een medewerkster van De Blaauwe Hoeve met ademhalingsmoeilijkheden. Een bewoonster die ten val kwam tijdens de evacuatie en gewond raakte aan haar heup, is opgenomen in het ziekenhuis Een bewoonster van de Blaauwe Hoeve wordt met een hoogwerker uit haar appartement gehaald. foto Wim Kooyman om tot rust te komen. In totaal zijn dertig bewoners en twee gasten uit de 28 woningen van de flat opgevangen in het res taurant van De Blaauwe Hoe ve. Een deel kon later mee met familie, de overige bewoners worden opgevangen in De Blaauwe Hoeve. Het Rode Kruis leverde daarvoor extra bedden aan. Het is nog niet be kend wanneer de bewoners te rug kunnen keren naar hun ap partement. De brand ontstond gistermid dag rond kwart voor drie toen servicemonteurs van nutsbe drijf Delta bezig waren onder delen uit een meterkast op de vijfde verdieping van het ap partementsgebouw te verwijde ren. Waterschade Daarbij ontstond een steek vlam door kortsluiting. Door de zware rookontwikkeling in de gang werd onmiddellijk de sprinklerinstallatie geacti veerd. Vooral de waterschade is daardoor enorm. Personeel van De Blaauwe Hoe ve begon meteen met het eva cueren van de bewoners, maar moest daar door de hevige rook mee stoppen. De brandweer nam het werk over. Twaalf brandweerlieden brach ten de bewoners van de boven ste etages met een hoogwerker langs de buitenkant van het ge bouw in veiligheid. De brand zelf was snel onder controle. De monteurs wilden de meter kast deels demonteren om de onderdelen in een testinstalla tie te kunnen plaatsen om ze aan een Kema-onderzoek te on derwerpen. Delta probeert nog steeds te achterhalen hoe het mogelijk is dat na een eerste brand in een meterkast op de tweede etage in december 2003 in januari dit jaar opnieuw brand uitbrak in een meterkast op de zesde ver dieping van de acht lagen tel lende woontoren. DEN HAAG - De PvdA heeft gis teravond niet ingestemd met de missie van 'elite-eenheden' in Afghanistan. Een Kamermeer derheid van CDA, WD. LPF, D66, ChristenUnie en SGP is voor de missie. De PvdA kreeg 'onvoldoende' ga ranties van het kabinet dat als Nederlandse militairen betrok ken zijn bij arrestaties, gevange nen niet zullen worden gemar teld in Guantanamo Bay of an dere Amerikaanse gevangenis sen. Ook GroenLinks en de SP waren tegen. Binnenkort vertrekken 165 com mando's en mariniers en 85 man luchtmachtpersoneel naar Af ghanistan. Zij zullen daar gedu rende een jaar onder leiding van de Amerikanen jagen op Al Qae- da en resten van het voormalige Taliban-regime. ANP Advertentie Morgen in uw dagblad. Het meest complete overzicht van banen in uw regio. door Sjoerd Bootsma en Harry Hekkert ROTTERDAM - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam ver volgt Sparta-voetballer Rachid Bouaouzan voor zware mishan deling. Hij wordt beschuldigd van het opzettelijk verwonden van Niels Kokmeijer, speler van Go Ahead Eagles, tijdens de competitiewedstrijd tussen bei de clubs in Rotterdam op 17 de cember 2004. Mocht Bouaouzan door de recht bank schuldig worden bevon den, dan kan hem een gevange nisstraf van maximaal acht jaar worden opgelegd. Het is voor het eerst in de geschiedenis van het betaald voetbal dat het OM een voetballer vervolgt vanwege een zware overtreding. Het OM wil tijdens de zaak, die vermoedelijk in juni voor de meervoudige kamer in Rotter dam dient, bewijzen dat Bouaou zan zijn tegenstander opzette lijk zwaar verwondde. Kokmeij er liep daardoor een gecompli ceerde beenbreuk op. Tijdens zijn verblijf in het Erasmus Me disch Centrum openbaarden zich diverse complicaties. Kok meijer, die momenteel revali deert, kan wellicht nooit meer goed lopen. Mr. Boudewijn van Eijck, die op treedt als woordvoerder van Niels Kokmeijer Sparta, zegt dat de club de straf rechterlijke zaak met bezorgd heid volgt. „Ik vraag mij af of het Openbaar Ministerie die zware bewijslast rond krijgt." Mr Rense, de advocate van Bouaouzan. was niet bereikbaar voor commentaar. De arbitragezaak van Kokmeij er versus Bouaouzan én Sparta komt wellicht al eerder voor de arbitragecommissie van de KN VB. In die civiele procedure wil mr. Bojan Dekker laten vaststel len dat speler én club aansprake lijk zijn voor de invaliditeit van Niels Kokmeijer. Mocht dat ge beuren, dan zal de Amsterdam se advocaat namens zijn cliënt een eis tot schadevergoeding in dienen. Kokmeijer slijt halve dagen in een revalidatiekliniek en hoopt ooit weer te kunnen lopen. Voet ballen kan hij nooit meer, nadat Bouaouzan in de wedstrijd Sparta-GA Eagles hem een dub bele beenbreuk schopte. „Niels moet daarvoor ook schadeloos gesteld worden", zegt zijn advo caat mr. Bojan Dekker. Volgens Dekker sterkt de strafzaak Kok meijer bij diens eis tot schade vergoeding. „Al staat de zaak van justitie los van onze eis tot schadevergoeding." Kokmeijer leert in het revalida tiecentrum weer normaal lopen. Al is het de vraag of hem dat ooit weer lukt. „Met mijn voet is het nog steeds niet goed", zegt de aanvaller. „De wond geneest goed. Van botvorming, om de dubbele beenbreuk te helen, is echter nog geen sprake. Zo heel goed ziet het er dus allemaal nog niet uit. Maar ik ben wel een positief ingesteld mens. Ik ga door. Het nieuws van de straf vervolging is ook weer een steun tje in de rug om verder te gaan." GPD Tijdreizen in een Burton fouten heeft gemaakt. De gezins voogd kreeg geen enkele begelei ding; nooit werd er gesproken over de situatie van Savanna. De teamleider liet de gezins voogd teveel alleen opknappen en hield geen toezicht. GPD pagina 3 voogd liet zich misleiden door moeder Parijs was gisteren een verdeelde stad. In het oostelijk stadsdeel demonstreerden de vakbonden voor hogere lo nen en tegen aantasting van de 35-urige werkweek, in het westen toerde het gemeentebestuur rond met bobo's van het Internationaal Olympisch Comité die sportcentra kwa^ men inspecteren omdat Parijs zich kandidaat heeft gesteld voor de Olympische Spelen van 2012. Een scheur in een brandslang op de vierde verdieping van waterschap Zeeuwse Eilanden heeft gisterochtend veel wateroverlast veroorzaakt. Tegen de tijd dat de eerste per soneelsleden arriveerden, liep het water al naar beneden. Met speciale stofzuigers is het water verwijderd. AZ heeft in de eerste wedstrijd van de vierde ronde van het toernooi om de Uefa Cup een indrukwekkende zege geboekt op Sjachtar Donetsk. In Oekraïne wonnen de Alk- maarders met 3-1. Voor AZ scoorden Nelisse, Mathijsen en Perez (foto). De laatste deed dat uit een strafschop. De return is volgende week in :r Alkmaar. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5 en 7; Economie: 6; Radio Televisie: 8; Redac tie Reactie: 10; Zeeland: 11, 13, 15, 18 en 19; Sport: 20, 21 en 22; Auto: 23 en 25 (Advertentie) DEN HAAG - De verzekeraars zien geen brood in het nieuwe WAO-stelsel, zoals het kabinet dat volgend jaar wil invoeren. Dat blijkt uit een brief die het Verhond van Verzekeraars giste ren aan het kabinet heeft ge schreven. Volgens het kabinetsplan moe ten zowel uitkeringsinstantie UWV als particuliere verzeke raars de verzekering voor gedeel telijk arbeidsongeschikten uit voeren. Hun onderlinge concur rentie moet ervoor zorgen dat zij beter hun best doen zieke werknemers weer aan de slag te helpen. Maar volgens de verzeke raars ontbreekt een eerlijke startpositie ten opzichte van het UWV, die nu al de WAO uit voert. Dinsdagavond concludeerde het kabinet nog na een overleg met de verzekeraars, werkgevers en de vakbeweging dat de nieuwe, strengere WAO toch per 1 janua ri 2006 kan ingaan. Begin vorige maand ontstond daarover twij fel, omdat het UWV zei niet op tijd klaar te zijn voor de uitke ringen van gedeeltelijk arbeids ongeschikten. De klacht van de verzekeraars over hun slechte positie, bete kent niet dat het nieuwe stelsel op de tocht komt te staan. Ook zonder de verzekeraars kan het kabinet de plannen doorzetten. ANP Tevreden met de gezondheidszorg in de regio? Wat vindt u van de gezondheidszorg? Bent u tevreden met uw huisarts, specialisten, medicijnverstrekking of de vergoedingen' Geef uw mening over de gezondheidszorg met het invullen van de PZC-enquête. Zaterdag 12 maart in deze krant. Doe mee, uw mening telt' het alfabet van Zeeland Advertentie O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarfcii éénmalig toestemming voor O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso l€ 19.95) Q per kwartaal met automatische incasso 58,CO). D per iaar met automatische incasso l€ 222.50) Kijk op Mnv.pK nt/atmneren bel gratis Om-0231231 ol sim deie bon roar PZCafdeling leiersservice Antwoordnummer 213. 1160 WB Goes S'Thósshssssso het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1