PZC Bouwfouten kosten miljarden Energiedebat is breder dan de kerncentrale in Borssele PZC VS werken niet met Bouterse samen Antillianen kiezen voor eigen toekomst Incidenten in de bouw Betrokkenheid te veel instanties hij projecten werkt blunders in de hand te gast 10 maart 1955 donderdag 10 maart 2005 Overzicht van enige zaken rond bouw-en constructiefouten in Neder land die opzien baarden. Maart 2005: Bewoners van een tiental woningen in de Middelburgse binnen stad moeten hun huis verruilen voor een hotelkamer, omdat de naast hun huizen gelegen bouwput voor het thea ter dreigt te verzakken. Maart 2005: Bewoners van vier apparte mentencomplexen in Rotterdam mogen hun balkon niet op. Eén balkon is al twee centimeter verzakt. TNO Delft twijfelt aan de constructie en onder zoekt de bouwkwaliteit. Augustus 2004: In het Amsterdamse An- toni van Leeuwenhoekziekenhuis wor den vijf nieuwe operatiekamers en de afdeling intensieve zorg gesloten van wege fouten aan het plafond. September 2003: Enkele duizenden vierkante meters betonlaag in het in aanbouw zijnde stadskantoor van Mid delburg worden verwijderd, omdat de aannemer zout water heeft gebruikt. September 2003: In Den Helder wor den balkons gestut vanwege een alar merend rapport van TNO. Het onder zoeksinstituut twijfelde aan de veilig heid van tweehonderd balkons in de stad. Juli 2003: In het Limburgse Oirsbeek wordt een kinderdagverblijf ontruimd nadat er constructiefouten zijn ontdekt in het twee jaar oude pand. Juli 2003: In een vier jaar oud apparte mentencomplex in Hellevoetsluis blijkt dat bij de bouw is vergeten de vloeren van het middenstuk voldoende te wape nen. Bewoners worden geconfronteerd met ruim 170 scheuren in de gevels. April 2003: In de nieuwbouwwijk Cera- mique in Maastricht komen twee men sen om het leven als vijf balkons van ap partementen omlaag storten. Februari 2002: Een parkeerdek van een Van der Valk-hotel in Tiel stort in door een verkeerde constructie. De betonpla ten van het parkeerdek blijken niet vast te zitten aan stalen balken. door Mayke Calis en Gert van Harskamp Bewoners van een Rotterdam se appartementencomplex mogen sinds afgelopen weekein de het balkon niet op, omdat het dreigt af te breken. In Mid delburg moeten mensen uit hun huis, omdat de bouwput voor het nieuwe theater dreigt in te zakken. Bouwfouten kosten jaarlijks 3,8 miljard euro. Dat is 7 tot 8 procent van de totale bouwkosten. „Als we groot bouwfalen meerekenen, zoals constructiefouten en calamitei ten, zou het bedrag veel hoger zijn", zegt Jan Straatman van bouwkundig onderzoeksbureau SBR. Het is de nachtmerrie van iede re huizenkoper. De kozijnen heb ben een heel andere kleur dan voorzien, het keukenblok zit on der de verfspatten en na de eer ste douchebeurt hangen de wa terdruppels aan het plafond. Maar dat het nog veel erger kan, ondervonden bewoners in de Maastrichtse nieuwbouwwijk Ceramique twee jaar geleden. Door een constructiefout stort ten vijf balkons van een apparte mentencomplex zomaar naar be neden. Met dat beeld voor ogen is dit weekeinde de schrik om het hart geslagen bij bewoners van vier appartementencomplexen in Rotterdam. Zij mogen hun balkons niet meer op. Hoewel al les wijst op een constructiefout, wil TNO Delft niet concreet op de zaak ingaan. TNO doet nog onderzoek naar de oorzaak van de gammele balkons. De hoeveelheid constructiefou- Twee jaar geleden moest een grote hoeveelheid beton uit het in aanbouw zijnde Middelburgse stadskantoor worden verwijderd, omdat de aannemer bij de constructie zout water had gebruikt. foto Lex de Meester ten in de bouw baart J. Walra ven, hoogleraar betonconstruc ties aan de Technische Universi teit Delft, grote zorgen. De hoog leraar vermoedt dat incidenten zoals nu in Rotterdam en twee jaar geleden in Maastricht veel vaker zullen plaatsvinden. „Pas als er een dak van een school in stort, is er een kans dat de poli tiek ingrijpt." Walraven vindt dat de ouderwetse hoofdcon structeur weer terug moet ko men. Die overzag het gehele bouwproces en was eindverant woordelijk. Nu zijn er naar zijn mening te veel verschillende in stanties bij de bouw betrokken. Het ene bedrijf berekent het bal kon, het volgende doet de monta ge, weer een ander de construc tie. En dat alles onder grote druk. „In de communicatie gaat zo snel iets mis. Ook is niet dui delijk wie precies eindverant woordelijke is", aldus Walra ven. Dat wreekt zich wanneer er fouten worden gemaakt. Tijdens het bouwproces verandert er bij voorbeeld wel eens iets. Nu ste ken de verschillende partijen de koppen bij elkaar en beslissen zonder dat terug te koppelen naar Bouw- en Woningtoezicht. Dat laatste is verplicht omdat er bij veranderingen nieuwe bere keningen moeten worden ge maakt. „Daar wordt de hand mee gelicht", aldus Walraven. Dat bouwbedrijven en project ontwikkelaars nog wel eens de hand lichten met de voorgeschre ven regels, wordt door Straat man beaamd. De onderzoeker van de SBR meent dat keiharde concurrentie ondernemingen uit nodigt om 'het niet zo nauw te nemen met de voorschriften.' „Bouwbedrijven worden alleen nog geselecteerd op de laagste prijs", weet Straatman. „Om de kosten zo laag mogelijk te hou den, werken veel bedrijven op het randje van het toelaatbare." Volgens Straatman heeft de hele sector last van de moordende concurrentie, waardoor de bouwkwaliteit na de kostprijs op de tweede plaats komt. Daar om onderzocht bouwkundig ad viesbureau SBR anderhalf jaar geleden de gevolgen van bouw fouten. Uit dat onderzoek blijkt dat de bouwfouten jaarlijks zo'n vier miljard euro kosten, 7 tot 8 procent van de bouwkosten. „Of de herinvoering van een hoofdconstructeur zinvol is om bouwfouten tegen te gaan, be twijfel ik", zegt Straatman. „In Duitsland is de hoofdconstruc teur verplicht en daar wordt niet aantoonbaar beter ge bouwd dan hier. De Duitsers overwegen hem zelfs af te schaf fen" In Nederland wordt kwali tatief erg goed gebouwd vergele ken met ons omringende landen, aldus Vereniging Eigen Huis (VEH). Al langere tijd staat het gemiddeld foutental bij opleve ring op twintig per huis, aldus de belangenvereniging. Dat lijkt veel, maar meestal gaat het om kleine fouten. Woordvoerder Hans André de la Porte van VEH zegt dat huizenbezitters het hele bouwproces nauwlet tend in de gaten moeten houden en foto's moeten maken van de bouwconstructie. „Het construc tiewerk is na oplevering name lijk niet meer zichtbaar, zodat bij eventuele misstanden de fout altijd nog op de foto ontdekt kan worden", legt De la Porte uit. Op de constructie van nieuwe woningen zit twintig jaar garan tie. Kleinere bouwfouten wor den tot drie jaar na oplevering kosteloos verholpen. De huizen bezitter moet zelf echter zorgen voor een bouwkundig rapport en beschikken over een lange adem, omdat de afhandeling van een klacht bij de Raad van Arbitrage zeker twee jaar kan vergen. GPD door Nina Jurna Mocht Desi Bouterse presi dent van Suriname wor den dan zullen de Verenigde Staten geen banden onder houden met zijn regering. „Wij kunnen geen relatie on derhouden met een bewind dat geleid wordt door een ver oordeelde drugsdealer", al dus de Amerikaanse ambassa de in Paramaribo. Tegelijkertijd haasten de Ver enigde Staten zich te verkla ren dat ze zich niet willen be moeien met de aanstaande verkiezingen, omdat alleen het Surinaamse volk dient te bepalen wie er aan de macht komt. De strijd tegen internationale drugssmokkel staat centraal in het beleid van de rege- ring-Bush en mensen die zich met drugs inlaten moeten wor den opgepakt, vindt Washing ton. Bouterse is in Nederland tot elf jaar cel veroordeeld voor zijn rol in de smokkel van meer dan 400 kilo cocaïne. Jenny Simons van de Nationa le Democratische Partij (NDP), de partij van Bouter se, zegt dat de Amerikaanse verklaring niet zomaar gene geerd kan worden. Zij ziet echter geen reden tot bezorgd heid. Stemadvies Volgens critici is de Ameri kaanse verklaring wel dege lijk een verkapt stemadvies. Ook Nederland maakt zich daaraan schuldig, vinden Su- rinamers. Zo verklaarde Agnes van Ar- denne, minister van Ontwik kelingssamenwerking tijdens haar recente bezoek aan Suri name dat het Surinaamse volk genoeg capaciteiten heeft om zelf de juiste keuze te maken in de verkiezingen. Op de vraag of de keuze nog van invloed is op de miljoe nen euro's ontwikkelingsgeld van Nederland, reageerde mi nister Van Ardenne ontken nend: „Wij gaan absoluut geen stemadvies geven en het tot nu gevoerde beleid zal van onze kant niet worden stopge zet." Toch probeert ook Nederland volgens NDP-leider Desi Bou terse invloed uit te oefenen op de verkiezingen in Surina me. Het bezoek van de Twee de Kamercommissie van Bui tenlandse Zaken vorige week aan Suriname is volgens Bou terse expres aan de voor avond van de verkiezingen ge pland. Dat kan niet, vindt Bouterse. „Een buitenlandse mogendheid die drie maan den voor de verkiezingen een parlementaire commissie uit Nederland stuurt, wil natuur lijk een stemadvies geven. Ik vind dat onfatsoenlijk." Ook de recente inval van de Neder landse justitie in Suriname he kelt hij. „Ook dat is een be moeienis, die zo vlak voor de verkiezingen een politieke be tekenis heeft." Drugsmaffia Bouterse doelt op de inval van een Nederlands recher cheteam in een casino in Para maribo, in het kader van het rechtshulpverdrag tussen Su riname en Nederland. Vol gens Nederland gaat het hier om een grootschalige witwas zaak. De gezochte drugsmaf fia zou ook in Nederland op grote schaal geld witwassen. Volgens Bouterse is de actie van de Nederlandse justitie onrechtmatig. „Hoe is het mo gelijk dat Nederlandse agen ten in een onafhankelijk, auto noom land binnenvallen en mensen arresteren. Die hele operatie ficus is bedoeld om ook mij te ontvoeren. Daarom heb ik het naar buiten ge bracht. Nederland zal er alles aan doen om mij te criminali seren, dat is het Nederlandse beleid. Maar ondertussen staat de NDP hoog in de ver kiezingspeilingen en smeken de Surinamers mij om hun president te worden. En Den Haag vergeet, dat als zij één stap zet, Desi Bouterse er daarvoor al twee heeft gezet." Toch kan de NDP de toene mende druk vanuit de Vere nigde Staten en Nederland niet zomaar naast zich neer- leggen. Want als Suriname inter nationaal geïsoleerd raakt, wordt het moeilijk om het land verder op te bouwen, het doel wat Bouterse voor ogen staat. GPD De discussie over de kerncentra le in Borssele - sluiten of langer in bedrijf blijven - is in alle he vigheid opgelaaid. De discussie over kernenergie moet het debat over de energievoorziening van de toekomst aanzwengelen. door Diederik Samsom en Rolf de Vos Staatssecretaris Van Geel (Mi lieu en Duurzaamheid) heeft de knuppel in het hoender hok gegooid met zijn pleidooi voor kernenergie als wapen te gen klimaatverandering, lucht vervuiling en afhankelijkheid van onbetrouwbare buitenland se energieleveranciers. Hij pleit te voor 'denken zonder dog ma's.' Daar kan niemand tegen zijn. Maar dat betekent ook dat de discussie over kernenergie zich niet moet beperken tot het openhouden van de kerncentra le in Borssele. De relatie die het kabinet nu legt tussen 'Borssele' en klimaat beleid, luchtvervuiling en leve ringszekerheid is uit de lucht ge grepen. 'Borssele' levert minder dan twee procent van onze ener gie en maakt geen verschil bij het schoner maken van onze lucht. Tot voor kort waren ener giebesparing, schonere motoren en duurzame bronnen belangrij ke wapens in deze strijd. In de afgelopen jaren heeft het kabi net stelselmatig gesnoeid in de regelingen voor energiebespa ring en duurzame energie. Het budget voor besparingen daalde van 1500 miljoen euro in 2002 tot 850 miljoen in 2005. Het kli maatbeleid lijdt ernstig onder de kabinetten Balkenende. Hardnekkig Windenergie op zee heeft de fac to een moratorium van twee jaar ondervonden, de energiepre mieregeling voor zonne-energie heeft na anderhalf jaar nog geen opvolger, de streefwaarden voor energie-efficiëntie in de indus trie zijn versoepeld en de ener gieprestatienorm voor gebou wen is sinds 2000 niet meer ver scherpt. Tja, dan blijft er voor dit kabinet uiteindelijk niet veel anders over dan terug te grijpen naar kernenergie. In theorie kan kernenergie bijdragen aan ener- Het debat over duurzame energie mag zich niet toespitsen op de toekomst van de kerncentrale in Bors sele. Diederik Samson en Rolf de Vos pleiten voor een brede maatschappelijke discussie. foto GPD gie die weinig broeikasgas ver oorzaakt en minder afhankelijk is van olie- en gasimport. Daar staat wel een ander hardnekkig milieuprobleem tegenover - kernafval - en afhankelijkheid van uraniumimport. Europa heeft veel gas, aardig wat olie en vrijwel geen uranium. Onze afhankelijkheid van energie-im port wordt met kernenergie dus niet kleiner. Belangrijker nog zijn de bezwa ren van verbreiding van nucle air materiaal. Kernenergie is vei liger geworden, maar de wereld niet. Kerncentrales en opslag plaatsen van radioactief materi aal kunnen doelwit zijn van ter roristen. Bovendien zijn centra les te duur. De Nederlandse situatie illus treert dat. Ondanks de niet be paald rooskleurige situatie ver dringen projectontwikkelaars el kaar voor biomassacentrales en windparken. Er wordt zelfs weer een fabriek voor zonnecel len gebouwd. Waar zijn de nu cleaire projectontwikkelaars? Wettelijk kan niemand hen een strobreed in de weg leggen, toch brandt geen enkel energiebe drijf zijn handen aan een kern centrale, want die zijn duur en riskant. Het kabinet sprak tijdens de for matie af om 'Borssele' niet in 2004, maar in 2013 te sluiten. Sluiting in 2004 zou immers ho ge kosten met zich meebrengen en in 2013 is de centrale aan het eind van zijn technische levens duur, zo luidde de verklaring. Maar nu is sluiting in 2013 op eens duurder dan in 2004, zo be weert het kabinet. Hoe ouder de centrale, hoe hoger de afkoop som dus. Dat is economie op zijn kop. Tactisch slim is het aanbod om die paar honderd miljoen die tussen 2013 en 2033 worden uit gespaard als 'Borssele' niet sluit, te beloven voor nieuw be leid. Dat lijkt veel, maar het is niet meer dan enkele tientallen miljoenen per jaar. Daarmee maakt het kabinet-Balkenende zijn eigen bezuinigingen op duurzame energie niet eens goed. Het optimisme van het kabinet over kernenergie en het pessi misme over duurzame energie zijn niet gerechtvaardigd. Uit scenariostudies blijkt dat nog tientallen procenten energiebe sparing mogelijk zijn. Dat is het equivalent van meer dan vijf kerncentrales. In sommige geval len levert energiebesparing zelfs geld op! De komende vijftien jaar bouwen we alleen al voor ten minste drie kerncentrales aan offshore windparken. De kosten voor de duurzame ener gie - in principe onuitputtelijk - dalen de komende jaren verder. Dat plaatst de discussie over kernenergie in een ander per spectief. De politieke discussie moet niet verzanden in gesteg gel over 'Borssele'. De achterlig gende gedachte van Van Geel is veel interessanter. Hij wil ver der met het klimaatbeleid, ook na 2012, wanneer het Kyoto-ak- lcoord afloopt. Dat willen wij ook, maar dan met besparing en duurzame energie. Als deze dis cussie over 'Borssele' oplevert dat we dat met volle kracht na streven met beleid, regels en geld, heeft kernenergie voor het eerst sinds jaren een positieve in vloed gehad. Diederik Samsom is nucleair fy sicus en Tweede-Kamerlid voor de PvdA. Rolf de Vos is eindre dacteur van 'GreenPrices.com.' door Nina Jurna Disido bo Futuro! Beslis over je eigen toekomst! De slogan van het referen dum dat op 8 april op Cura sao en Sint Eustacius, wordt gehouden prijkt op bill boards, posters, en siert spe ciale referendumkrantjes. Op Curasao is de campagne al in volle gang. Dat belangen zijn groot. In oktober vorig jaar ver scheen een rapport van een Antilliaans-Nederlandse com missie. Daaruit bleek dat geen van de Antilliaanse ei landen nog blij is met de hui dige vorm van de Nederland se Antillen. Vooral de kleine eilanden, zoals Sint Eusta cius, voelen zich weggedrukt door het grote en machtige Curasao. Zij hebben liever een directe band met Neder land. De bewoners van Curagao kunnen uit vier mogelijkhe den kiezen. Optie A is de sta tus aparte. Het eiland ki'ijgt een grote mate van zelfbe stuur, maar het buitenlandse beleid, defensie en justitie worden met Nederland gere geld. Bij optie B wordt Cura sao volledig onafhankelijk. Optie C betekent dat Curagao een deel blijft van de Antil len. Optie D: Curagao wordt een provincie van Nederland. Bij de laatste optie krijgt Cu ragao de euro, het Nederland se sociale- en belastingstelsel. De schuld van het eiland wordt een Nederlandse zaak. Volgens de peilingen scoren de opties A en D het hoogst. Provincie Curagao als Nederlandse pro vincie ziet de oud-socialist Stanley Brown wel zitten. „Kijk, we zijn te klein om zelf standig te zijn. Zodra Cura- cao op eigen benen staat, zul len de drugsbaronnen ons pro beren over te nemen. Hebben ze meteen een doorvoerhaven en een hele infrastructuur er bij. Venezuela loopt ook al op ons te azen. Daarom alleen ai zou het beter zijn om ons bij Nederland aan te sluiten.' Brown verwoordt wat vele. denken. Vooral jonge Antilli;.! nen vrezen voor hun tos' komst als Curagao zeilstar, dig wordt. Wordt het (fc; moeilijk om in Nederland s studeren en een visum te kra gen? Op de Universiteit va- de Nederlandse Antillen gaj; het gesprek over niets ander. meer. „We willen straks n« wel verder kunnen studerea Wat als we dan onafhankeliji zijn? Kunnen we nog naar Nederland?", zegt Ka> mi. Ze zet ook vraagtekens bijè status aparte. Aruba heeftc.; al. Daar gaat het goed, ma^ j de Arubanen hebben een aa- dere mentaliteit. „Ik heb dar gewoond. De Arubanen wei ken veel harder dan wij; Nee, liever een Nederlands provincie worden. Advocaat en schrijver End Zielinski hekelt het kolonid gedrag van zijn landgenote en de angst voor zelfstandig heid. „Ze maken ons baq door Suriname als voorbed te nemen. Daar is het toe; fout gegaan, zeggen ze. Mar wij zijn veel betere handelslie den. Denk je dat wij dezelfde fouten als Suriname maken' Zodra we onafhankelijk zijl gaan banden aanknopen i® Amerika, Brazilië, het Caribi sche gebied. We moeten opei gen benen staan." Toch durven maar weinig in woners van Curagao vooro; afhankelijkheid te kieze Zelfs voor Anthony Goden de leider van Frente Obren Liberashon is het nu een stap je te ver. Godett wil eerstde status aparte. Godetts spui! meteen kritiek op Nederland. „Nederland is verplicht oi welke optie we ook kiezen, o> ze schuld kwijt te schelde Ze moeten ons na 300 jaarko- lonisatie ook geld meegeve net als ze bij Suriname heb ben gedaan. Nu gaan wije- delijk genieten van ons land." GPD TRAMS - Met een flinke klap zijn in Broek in Waterland twee trams van de NZHVM op elkaar gebotst. Beide trams re den op hetzelfde enkelsporige traject, in tegengestelde rich ting. Een van de bestuurders had een rood sein genegeerd. Deze bestuurder liet het leven bij de botsing, vele passagiers raakten gewond. KANKERCENTRUM - Het Gasthuis in Middelburg is offi cieel erkend als sub-centrum voor de kankerbestrijding. Dit betekent dat Zeeland nu is ingeschakeld bij de landelijke kankerbestrijding, waardoor nauw overleg en samen» king met vooraanstaande da kundigen elders in Neder) is gewaarborgd. TELEGRAAF - De teleg dienst jubileert. Het is vrij daag precies honderd jaar gé den. dat koning Willem IÖ(i|| eerste kaart der Rijkstelegfi diensten werd aangeboden. KERK - Na enkele weken vrc| restauratie gesloten te zijn,# het gerestaureerde bedehi Eben Haëzer Kerk in V gen heropend. In de oorlogsjj den Duitsers een paarden: maken van het bedehuis. Hoofdredactie: A. L Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Lezersredacteur: A. J. Snel Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315660 Fax:(0113)315669 E-mail: lezersredacteur@pzc.nl Middelburg: Buitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax: (0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771' E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (0111)454651 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30 tot 17.00 uur Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen: 0800-0231231 autom. afschrijving acceptgiro per maand: 19,95 n.v.t per kwartaal: 58,00 60,25 per jaar: €222.50 226,50 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voortó einde van de betaalperiode. PZC, t.a.v. lezersservice. Postbus 31, 4460 AA Goes Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag: 1,25 zaterdag: 1,75 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93,00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden uitgevos- overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en vol?5 de Regelen voor het Advertentiewezsft Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0113)315555 Fax. (0113)315549 Personeelsadvertenties: Tel: (0113)315540 Fax: (0113)315549 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel. (0113)315550 Fax. (0113)315549 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114)372770 Fax:(0114)372771 Business to Business/Onroerend g» Tel: (076)5312277 Fax: (076)5312274 Internet: v rvpzc.nl/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel v aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgonomon in een bi (abonnementon)administratie en om u te (laten) informeren o\ ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener de derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt zersservlce, Postbus 31.4460 AA Goes. i het Wogcner-concern Cte**" tand dat wordt gebruikt votf-f r voor u relevante diensten»'* door ons zorgvuldig 9^a'?!". dit schriftelijk melden bij: ri1- Behoorttot WeGeNeR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 4