PSV hoort nu bij de groten Kilometers maken is er niet bij PZC Barre omstandigheden voor AZ Blind voornaamste kandidaat voor trainerschap Ajax 19 Rotterdam verwelkomt Formule 1-circus Eindhovenaren kwartfinalist na 0-2-overwinning in Monaco Fifa wil racisme aanpakken Majstorovic zes duels geschorst Stam langer bij AC Milan ADO weer voor tuchtcommissie Lobont en Mitea geselecteerd Lance Amstrong: Parijs verdient Spelen van 2012 donderdag 10 maart 2005 juventus in verlenging langs Real Madrid rURUN - Juventus is gisteren winnaar uil dc bus gekomen de kraker tegen Real Madrid, pas in de verlenging kregen de Italianen de Spanjaarden op de knieën. tode 75e minuut werkte Treze- ue: de achterstand van de heen- -edtrijd (1-0) weg met een tref- ir voor Juventus. Omdat het arbij bleef in de reguliere eeltijd, moest er een verlen- ng aan te pas komen. Nadat önaldo (Real) en Tacchinardi uventus) er met rood afge- uurd werden, maakte Zalaye- i er 2-0 van avem München, dat thuis met ■l' won, hield bij Arsenal de janning er ook lang in. Bayem eef in de eerste helft goed over- ind. De thuisclub was wel meer [balbezit, maar kwam weinig I scoringspositie. Ook Berg- ;amp had weinig in te brengen iij de sterke Duitse defensie, (ok na de rust leek Bayern het Lel te controleren. Na een dub- i'ele wissel van Arsenal-coach 'enger sloeg de Engelse ploeg |e via Henry, die fraai scoorde |t een pass van Cole: 1-0. Daar- Soor kreeg het duel een zinde rende slotfase. Ondanks diverse lansen wilde de beslissende tref fer voor Arsenal niet vallen. |i Leverkusen was Liverpool Eel zeker van een plaats bij de atsteacht (1-3). De Spanjaard arcia was met twee treffers de évierde man. Baros tilde de land naar 0-3 waarna Krzyno- ek de eindstand op 1-3 bepaal- L Liverpool had de eerste wed- ri]d al met 3-1 gewonnen van everkusen. nvenlus (Ita)-Real Madrid (Spa) •0 n.v.(0-0/l-0). 75. Trezeguet ifl, 116 Zalayeta 2-0. Scheids- rchrer Merk (Dui). Rode kaart: II Tacchinardi (Juventus), 113. ionaldo (Real). Gele kaartTacchi- irdi, Emerson, Zambrotta (Juven- s), Solan (Real). irsenal (Eng)-Bayern München )ui) 1-0 (0-0). 66. Henry 1-0. 'heidsrechlerDe Santis (Ita). Ge- Mart. Bergkamp, Touré, Cesc mal), Demichelis, Salihamid- ac, Ballack, Lizarazu (Bayem imchen). Keverkusen (Dui)-Liverpool (Eng) H>3 (0-2). 28. Luis Garcia 0-1, 32. lis Garcia 0-2, 67. Baros 0-3, 88. pyn owek 1-3. Scheidsrechter: ïrs FraGele kaart: Bierofka mkusen). ANP 1RDAM - Rotterdam mag op zondag 7 augustus me mel Monaco. De mondaine van het prinsdom zal pe Maasstad nooit kunnen bena- iren, maar evenals op 23 mei de boorden van de Franse iièragaan Formule 1-wagens paar uur over de Coolsingel leuren. door Frank van den Heuvel MONACO - PSV heeft opnieuw twee Eu ropese topduels in het vooruitzicht. Na dat plaatsing voor de tweede ronde al luid werd bejubeld in Eindhoven, gaf de ploeg van Guus Hiddink gisteravond zijn toch al opgepoetste status in Europa nog meer glans. AS Monaco werd in het eigen Stade Louis II na een moeizame start als nog redelijk eenvoudig afgeschud: 0-2. Het droomscenario voor PSV kreeg gis teravond in de 27e minuut vorm. Op nieuw liet Monaco zich aftroeven bij een corner van rechts. In Eindhoven was Alex zijn bewaker Rodriguez de baas, in Monaco liet Maicon zich verrassen door Jan Vennegoor of Hesselink. De spits tekende vorig jaar in hetzelfde stadion voor de gelijkmaker, gisteravond haalde hij de spanning uit het duel. Dat Monaco nog drie keer zou scoren tegen PSV, normaal gesproken zekerder dan de Bank van Engeland, was nauwelijks denkbaar. In het eerste half uur moest PSV nog flink zweten. De ploeg had andere plan nen, maar werd simpelweg achteruit ge drukt door Monaco, dat de middenvel ders - Van Bommel, Cocu en Vogel - geen rust gunde en bijna voortdurend een overwicht had. Didier Deschamps, trai ner van de Fransen, had voor Chevanton als tweede spits bij Saviola gekozen en liet de lange Adebavor aan de kant. Het hielp de thuisploeg in ieder geval aan meer variatie in het spel. Chevanton was lastiger te verdedigen dan Adebayor, die met zijn kopkracht slechts één wapen in huis heeft. AS Monaco kreeg ook de eni ge kansen in de beginfase. Gomes moest ingrijpen bij een steekbal van Plasil op Kallon en Ooijer blokte een schot van Plasil na een aanval over rechts. De 0-1 van Vennegoor of Hesselink kwam een beetje uit de lucht vallen, maar haalde wel direct de geestdrift weg bij de Monegasken. Terwijl de dreun na trilde in Stade Louis II pakte PSV de con trole. Na rust kwam PSV nauwelijks meer in de problemen en speelde zoals het wilde: met de rust en gedegenheid die de ploeg al het hele seizoen kenmerken. DaMarcus Beasley, kort daarvoor inge vallen voor Vennegoor of Hesselink, maakte er in de 65e minuut 0-2 van. Een kwartier voor tijd kreeg Givet rood na een doldrieste charge op Farfan. Kleine club Wie in de zomer van 2004 had voorspeld dat PSV de kwartfinales van de Cham pions League zou halen, zou voor gek zijn versleten. Inmiddels dringt zich steeds nadrukkelijker de vergelijking op met de triomftocht van PSV in 1988 en het succes dat Porto vorig jaar als rela tief kleine club boekte. Dergelijke bespie gelingen zijn voorbarig, maar zeker is dat een bijzondere lente lonkt. Vrijwel ie dereen rekent op het achttiende lands kampioenschap, PSV doet nog altijd mee om de beker en in Europa zal niemand de Eindhovenaren nog onderschatten. Vrijdag 18 maart wordt in het Zwitserse Nyon de loting voor de kwartfinales ver richt. Welke tegenstander er ook uit de koker komt, PSV heeft in het restant van het toernooi niets meer te verliezen. De ploeg mag zich ondertussen laven aan het plekje bij de Europese top en de mil joenen euro's die het succes in het laatje brengt. AS Monaco-PSV 0-2 (0-1). 27. Vennegoor of Hesselink 0-1, 70. Beasley 0-2 Scheidsrech ter: Bennett (Eng). Toeschouwers: 15.523. Rode kaart: 77 Givet (AS Monaco). Gele kaart: Zikos (AS Monaco), Van Bommel, Lee. Park (PSV). AS Monaco: Roma; Maicon, Givet, Rodri- gues en Evra; Bemardi, Zikos en Plasil (60. Adebayor): Kallon, Chevanton en Saviola (73. Nonda). PSV: Gomes; Ooijer, Alex, Bouma en Lee; Van Bommel, Cocu en Vogel; Park, Venneg oor of Hesselink (66. Beasley) en Farfan (79. Robert). GPD André Ooijer pakt de bal, die Jan Vennegoor of Hesselink (links) net achter Monaco-doelman Flavio Roma heeft gekopt. foto Olaf Kraak/ANP van burgemeester en éthouders is akkoord gegaan ïet het initiatief van de Rotter dammers Robert Heilbron en Heiman Vaanholt. Zij dragen de nanciële lasten van het evene nent, De organisatie weet zich erzekerd van de aanwezigheid ?n Christijan Albers van het ieardi-team. Ook Rotterdam- er Robert Doornbos heeft het èrzoek in overweging genomen nmet zijn Jordan mee te doen. let parkoers van het gratis toe- mkelijke evenement voert nor het hart van de stad. Mona- aan de Maas, zoals het plan Eet. omvat diverse races. Naast (nieuwste Formule 1-wagens dien ook hun historische voor vers te zien zijn, evenals au- ls uit de Le Mans-race (Jan (animers), de Duitse DTM en de Mar Rally. GPD Kasparov wint toernooi Linares PARES - Garri Kasparov M gisteren het schaaktoer nooi van Linares op zijn naam wacht. Hij kwam in de der ende ronde in 22 zetten in een Ook derde en vierde etappe Parijs-Nice flink ingekort partij remise overeen met de Indiër Anand. jf Rus heeft nu acht punten uit u partijen bijeen gespeeld. Hij in theorie vandaag in de atste ronde worden bijgehaald oor de Bulgaar Topalov, die gis- 'ron de Spanjaard Vallejo Pons wi Damegambiet met zwart 08 zetten versloeg. Topalov aat een punt achter, maar het 'heeft hem en Kasparov in de tttiende ronde aan elkaar ge- uppeld. Anand neemt de derde rfu in' heeft 6,5 punten df partijen. De Hongaar Le- °et het rustig aan in Spanje, staat op 50 procent, met 5,5 «en uit elf partijen. Leko fjte gisteren remise met Ka- «zjanov, de wereldkampioen .te internationale schaak- Ifj - Oezbeek is als eni- I1 al uitgespeeld en staat met p^uit twaalf voorlaatste. ANP van onze sportredactie CRAPONNE-SUR-ARZON De 'Koers naar de Zon' is dit jaar vooral een koers in de sneeuw. Voor de tweede achter eenvolgende dag moest een etap pe in Parijs-Nice worden inge kort wegens de barre weersom standigheden. In een winters landschap won de Spanjaard Vi cente Reynes, de Belg Tom Boo- nen behield de leiderstrui. Het kleumende peloton mocht al na 117 kilometer de bussen en ploegauto's opzoeken. Voor van daag is het overigens niet an ders. De vierde rit begint pas in Saint-Péray, 75 kilometer klim men en dalen in het middenge bergte van de Haute Loire wer den uit voorzorg geschrapt. Erik Dekker was dinsdag, na slechts 47 kilometer koers, dan maar op de roller geklommen. Parijs-Nice is niet alleen een eer ste hoofddoel, maar toch ook een koers om kilometers te ma ken voor de voorjaarsklassie kers. Dat plan valt een beetje in het water. „Van koersen in deze temperatu ren word je niet beter", wist Ra- bo-ploegarts Leinders. De kou slaat op de spieren. „Als je de marreert, is het alsof je tegen een muur oprijdt", ervoer Dek ker die goed stand hield op de Cote de Lavet, een klim van eer ste categorie op een kleine veer tig kilometer voor de in allerijl in Craponne-sur-Arzon getrok ken streep. „Het ging lekker. Boonen was er bijna af. Voigt bleef het maar proberen maar kwam niet weg." Voigt wordt door Dekker samen met de Spanjaard Valverde en de Luxemburger Kirchen mor gen op de Mont Faron voorin verwacht. „Daar valt normaal gesproken de beslissing, al is zondag natuurlijk ook een lastig ritje. Maar de Mont Faron, dat is beginnen met tien procent stij ging en eindigen met tien pro cent. Mannen als Voigt zou ik daar niet mogen kunnen vol gen." Ritwinnaar Reynes klom dank zij bonificatieseconden naar plaats drie in het klassement achter Boonen, die morgen voor het klassement verloren zal zijn, en Dekker. De 23-jarige Span jaard maakte zich gisteren ech ter geen illusies over de eindze ge. „Ik rijd in dienst van Valver de, geen twijfel mogelijk." Hoe kort de rit van gisteren ook was, Leon van Bon haalde de eindstreep niet. De Nederlander in dienst van het Belgische Davi- tamon-Lotto kampte met een zware hoest, veroorzaakt door de kou die de Franse rittenkoers parten speelt. „Het is niet uit voorzorg dat ik ben afgestapt. Het ging gewoon niet meer", zei hij. Alessandro Petacchi heeft giste ren de eerste etappe van de Tir- reno-Adriatico gewonnen. De Italiaanse wielrenner was na een rit over 160 kilometer in en rond Civitavecchia weer eens de snelste in de eindsprint. Het was zijn negende zege van het seizoen. Petacchi start vandaag in de leiderstrui. ANP DONETSK - Onder moeilijke omstandigheden heeft AZ de laat ste training voor de Uefa Cupwedstrijd met Sjachtar Donetsk af gewerkt. In het oosten van Oekraïne viel gisteravond een dik pak sneeuw dat het veld in het Olympiski-stadion wit kleurde. Om- dal de Alkmaarse club ook vorige week door de winterse omstan digheden in Nederland nauwelijks aan trainen toekwam, werd op het besneeuwde veld toch een provisorische oefensessie afge werkt. AZ-trainer Co Adriaanse heeft voor het duel met Sjachtar Donetsk de beschikking over een compleet fitte selectie. De Alk maarse club heeft voor de zekerheid negentien spelers meegeno men naar Oekraïne omdat enkele voetballers lichte klachten heb ben. foto Robin Utrecht/ANP ZÜRICH - De wereldvoetbalbond Fifa wil het racisme op en rond de velden aanpakken. Er komt een groep van anti- racisme-ambassadeurs - trainers en spelers - die publiek en spelers gaan aanzetten om een einde te maken aan ui tingen van racisme. Thierry Henry, de Franse aanvaller van Arsenal die het initiatief heeft genomen tot de zwart-witte antiracismebandjes zal deel uit gaan maken van de groep ambassadeurs. Volgens Fifa-voorzitter Sepp Blatter is racisme een plaag, waar „we uiteindelijk met z'n allen wel een eind aan zullen maken." Racisme is in en rond het voetbal nog altijd schering en in slag. De Barcelona-spits Samuel Eto'o klaagde na het Champions-Leagueduel tussen Chelsea en Barcelona dat hij door een steward van de Engelse club voor aap is uitge maakt. De Uefa liet na het beklag van Eto'o weten dat er een onderzoek komt als er een aanklacht wordt inge diend. GPD/RTR ENSCHEDE - Voetballer Daniël Majstorovic van FC Twente is voor zes wedstrijden geschorst. De tuchtcom- missie van de KNVB legde deze straf gisteren op aan de verdediger. De schorsing valt één wedstrijd lager uit dan de eis van de aanklager. Die wilde Majstorovic zeven wed strijden niet in actie zien naar aanleiding van zijn overtre dingen in het competitieduel met FC Groningen op 20 fe bruari. FC Twente gaat in beroep. ANP/GPD MILAAN - Jaap Stam heeft zijn contract bij AC Milan tussentijds verlengd tot medio 2007. De oude verbintenis van de oud-international liep af in de zomer van volgend jaar. Stam voetbalde vorig seizoen nog bij Lazio Roma. AC Milan, met Stam in de basis, schakelde dinsdag Man chester United uit in de Champions Leaugue. ANP/SID ZEIST - ADO Den Haag moet zich opnieuw verantwoor den bij de tuchtcommissie van de KNVB voor kwetsende spreekkoren. Vanavond is de zitting in Zeist. De aanklager betaald voetbal deed de Haagse club een schikkingsvoorstel van één uitwedstrijd zonder publiek naar aanleiding van spreekkoren tijdens de competitie wedstrijd op 5 december uit tegen AZ. De club accepteer de dit voorstel niet. ADO is sinds de regels zijn aange scherpt al twee keer eerder bestraft voor kwetsende spreekkoren. Het leverde een boete van 40.000 euro op voor een stilgelegd thuisduel tegen PSV en één uitwed strijd zonder publiek voor spreekkoren tijdens een thuis duel met Ajax. ANP BOEKAREST - De Ajacieden Bogdan Lobont en Nicolae Mitea zijn opgeroepen voor de Roemeense voetbalselectie die op 26 maart in Boekarest de WK-kwalificatiewed- strijd tegen Nederland speelt. Bondscoach Victor Piturca heeft zestien spelers geselecteerd, die alle in het buiten land spelen. In de aanloop naar het duel tussen de koplo pers in groep 1 voegt Piturca nog enkele spelers uit de Roemeense competitie aan de ploeg toe. ANP door André Hoogeboom AMSTERDAM - Het begint er steeds meer op te lijken dat Dan ny Blind de belangrijkste kandi daat is om Ronald Koeman bij Ajax op te volgen. Niet omdat de voormalig Souburger in de ogen van het bestuur de beste man is - dat zou vooral Martin Jol zijn - maar vooral omdat Blind, momenteel hoofd oplei dingen, in Amsterdam onmiddel lijk beschikbaar is. Ajax zoekt in ieder geval naar een langdurige oplossing. Alge meen directeur Arie van Eijden zegt daarover: „Daar streven we naar. Is die oplossing niet met een voorhanden, dan zullen we pas per 1 juli met de nieuwe man gaan werken." Deze week hebben Johan Cruijff, voorzitter John Jaakke, hoofd opleidingen Danny Blind en Van Eijden met elkaar gesproken, maar volgens de algemeen directeur zou er slechts van gedachten zijn gewis seld over de structuur van de club en het technisch beleid. „Dat overleg was al maanden ge leden gepland. Het was een over leg tussen een grote groep van vijftien mensen die bij de tech niek horen. Het had niets te ma ken met de actualiteit, hoewel we daar nadien in kleiner comi té wel even over van gedachten hebben gewisseld." Goede coach Inmiddels heeft zelfs Ronald Koeman zich uitgesproken over zijn meest ideale opvolger. Voor de camera's van Sky Sports News zei de uit Amsterdam ver trokken oefenmeester dat Dan ny Blind „een voormalig speler is, de jeugd goed kent en een goe de coach kan zijn voor Ajax". Koeman vermoedt dat er deze week nog een beslissing zal val len, maar Van Eijden wil daar geen mededelingen over doen en ook Danny Blind wil niet op de zaken vooruit lopen. „In dit sta dium is het voor mij moeilijk om uitspraken te doen." Ajax verkeert in de lastige posi tie dat er op korte termijn zowel een technisch directeur als een trainer moet worden gevonden. Alleen in welke volgorde is nog niet duidelijk. Het lijkt erop dat de club zich op het moment laat leiden door de omstandigheden. De pijlen waren lange tijd ge richt op Martin Jol, maar de Ha genaar twijfelt ernstig. Hij heeft het naar zijn zin bij de Spurs en krijgt volledige steun van Frank Arnesen. De technisch directeur heeft gezegd dat Ajax welis waar 'als een magneet' aan de trainer trekt, maar dat Jol het ook bij Tottenham goed naar z'n zin heeft. Van Eijden ontkent ten stelligste dat Jol met Ajax heeft gesproken. Op de achtergrond speelt ook dat de huidige situatie in de ogen van de Amsterdamse direc tie niet ideaal is. Ruud Krol en Tonny Bruins Slot nemen de honneurs bij de A-selectie waar, maar die oplossing is uit nood geboren. Mochten Blind en Ajax tot elkaar komen dan kan de nieuwe trainer bij wijze van spreken morgen instappen. Er is echter nog geen vervolgaf spraak gemaakt voor een nieuw gesprek tussen Blind en het Ajax-bestuur. GPD PARIJS - Het Franse wielerpu bliek mag hem niet, maar Lance Armstrongs liefde voor Frank rijk lijdt daar niet onder. De zes voudig Tourwinnaar sprak giste ren zelfs de hoop uit dat Parijs, en niet New York, de Olympi sche Spelen van 2012 toegewe zen krijgt. „Parijs verdient de Spelen", zei de Amerikaan in de Franse krant Le Parisien. „Parijs had al het beste bod voor de Spelen van 2008, maar die gingen naar Peking. Nu is het bod weer ge weldig. Het is een beetje moei lijk voor mij om deze mening te verkondigen, omdat ook New York de Spelen zou verdienen. Maar als New York nu niet wint, dan kunnen ze het voor 2016 altijd weer proberen." Parijs en New York nemen het op tegen Londen. Madrid en Moskou. De evaluatiecommissie van het Internationaal Olym pisch Comité is deze week in Frankrijk om de hoofdstad te in specteren. In juli hakt het IOC de knoop door. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29