m Veerplein krijgt Zeeuwse sfeer Tm! L*m Zonder teamwork geen finish PZC exclusief 1 Tholen blijkt slordig met handhaving horecawet ■f »1 Krabbenkreek krijgt opnieuw tik op vingers van gemeente Nieuwe woonwijk krijgt mogelijk karakter van voorstraatdorp Ingeval in losterhout eist leven Geen nieuw dorpshuis in Waarde Autokraken in Goes Gewonden bij frontale botsing Kledingcontainer uitgebrand Graniet voor de prijs van kunststof 9% zeeuwse almanak Test ledactie: 0113-315649 flww.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl kbus 31,4460 AA Goes luertentie-exploitatie: S,en Midden-Zeeland: 0113-315520; wuws-Vlaanderen: 0114-372770; jtionaal: 020-4562500. donderdag 10 maart 2005 editie Bevelanden-Tholen |nnrRnbPaardekam RUININGEN - De nieuwe oonwijk op het voormalige Veerplein in Kruiningen moet en standaard nieuwbouwwijk orden, maar een gebied met j Zeeuws karakter. Dat blijkt t de Kwaliteitsatlas Veerplein _uiningen. De kans is groot jat de wijk het karakter van een orstraatdorp krijgt. [)e kwaliteitsatlas is opgesteld de gemeente Reimerswaal iOSTERHOUÏ - Een bejaarde jrouw is gistermiddag bij een erkeersongeval in het Brabant- je Oosterhout om het leven geko te vrouw fietste om half drie op fe Abdis van Thomstraat. toen I' door een 35-jarige vrachtwa- nchauffetir uit Goes werd aan- eden Ze overleed ter plaatse in haar verwondingen. Ie vrachtwagen kwam vanaf de 'eerseweg en wilde de Abdis in Thornstraat oprijden. Waar Se fietser vandaan kwam, is nog liet bekend. iderzoek politie heeft een uitgebreid "erzoek ingesteld naar de toe- acht van het ongeval. Daarom de kruising tot tien voor Jf vijf voor het verkeer. Getui- Ipn wordt gewaagd om contact !op te nemen met de politie. Iromfiets weg fULST - Een bromfiets die tond geparkeerd op de Sport- aan in Hulst is gisteren tussen alf elf 's ochtends en half zes 's liddags gestolen. let gaat om een zwarte Tomos "an het type Flexer. Achterop brommer zat een zwarte kof- er en voorop was een rieten landje gemonteerd. (Advertentie) Grootmoeders menu 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 19.30-20.30 uur info Gidsengilde vrijdag 11 maart 16.00 uur Sandra Roelofs First lady van Georgië 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek Henk van Os Moederlandse geschiedenis zaterdag 12 maart 11.00-16.00 uur Historische kleding 12.00-13.00 uur IS ■ÜSnMMI De Gouden eeuw 15.00-16.30 uur Roosevelt [Ensemble Nederlandse muziek uit de barok Bekijk ook onze website en projectontwikkelaar Arcus, die de woonwijk gaat ontwikke len. Het plan geeft een globaal beeld van hoe de nieuwe wijk er straks uit komt te zien. Het be schrijft twee benaderingswij zen, waaruit later gekozen kan worden: Balkon en Voorstraat. Die eerste benadering wordt zo genoemd, omdat de huizen zo worden gebouwd dat ze uitzicht bieden op het fraaie landschap rondom het Veerplein. In deze variant is een boulevard voor zien aan de zuidkant van het plangebied, die uitzicht biedt over de Westerschelde. De tweede benadering gaat uit van een voorstraatdorp. Als voorbeelden worden Colijns- plaat en Sint-Philipsland genoemd. Als men voor deze va riant kiest, wordt de Voorstraat nadrukkelijk de belangrijkste straat van de nieuwe wijk. Hij komt, zoals in bijna alle voorstraatdorpen, haaks op de dijk te liggen. Aan weerszijden van de Voorstraat kunnen dan zogeheten achterstraten worden ontwikkeld. Uit het plan blijkt verder dat de wijk een Zeeuws karakter moet krijgen. Dat wil len de bedenkers onder meer doen door intieme en kleinscha lige architectuur met een intro vert en ingetogen karakter en sobere kleuren toe te passen, maar wel met robuuste materia len. Verder moet een grote mate van geborgenheid ervaren worden en dienen grote contrasten te be staan tussen het open en geslo ten landschap. De zichtlijnen naar buiten moeten lang wor den, terwijl die in het bebouwde gebied kort dienen te zijn. Het is de bedoeling dat de wijk zoveel mogelijk aansluit bij het huidige dorp Kruiningen, al ma ken sommige factoren, zoals de aanwezigheid van het sportcom plex aan de zuidoostkant van Kruiningen, dat moeilijk. Nieuwkomers In de kwaliteitsatlas staat niet hoeveel woningen de nieuwe wijk krijgt, maar in een eerder Een vmbo-leerlinge probeert op een touw haar evenwicht te bewaren tijdens een survivalrun in Goes. door Leoni van de Schraaf GOES - Een grote autoband door de modder slepen of op een touw balanceren. Deze hinder nissen kregen de vmbo-leerlin- gen voor hun kiezen tijdens de survivalrun 'Survival for all'. Aan de rand van het Goese Meel is het woensdag een drukte van jewelste. Zo'n 250 vmbo-leer- lingen uit de eerste en tweede sportklassen van het Buys Bal lot College in Goes en de SSG Scheldemond in Vlissingen doen mee aan de survivalrun. Ze krijgen met de ene na de an dere hindernis te maken. Het parcours heeft iets weg van een militaire stormbaan. „Het korps mariniers heeft ons geholpen met de baan, maar het parcours is wel een stuk lichter gemaakt voor de leerlingen. Een voorbeeld hiervan zijn de drie rustpunten", aldus Edwin de Koster, die met vier medestuden ten de run op touw heeft gezet. De leerlingen rennen de longen uit hun lijf om zo snel mogelijk te finishen, want er zijn prijzen te winnen. De Koster: „De run duurt gemiddeld anderhalf uur. Als er goed samengewerkt wordt, verdienen de leerlingen bonuspunten die omgezet wor den in minuten die van hun eind tijd afgaan." Samenwerking is belangrijk en komt regelmatig terug in de hin dernissen. „Zonder teamwork kunnen de leerlingen nooit fi nishen. Zo hebben we een op dracht waarbij een leerling aan zijn geblinddoekte groepsleden moet uitleggen welke kant ze op moeten lopen." Volgens De Koster is de river- cross de spectaculairste hinder nis. „De bedoeling is dat de leer lingen tussen twee touwen aan de overkant komen, zonder nat te worden natuurlijk." Ook Robin, Ben, Jerry en Simon vinden de rivercross het leukst. door Noortje van Manen SINT MAARTENSDIJK - De ge meente Tholen is de afgelopen jaren slordig omgegaan met ver gunningen en handhaving op grond van de Drank- en Horeca wet. Dat is af te leiden uit een onderzoeksrapport van de Keu ringsdienst van Waren. Daardoor waren horecabedrij ven soms open, terwijl de vereis te papieren nog niet in orde wa ren. Bij het dossieronderzoek vo rig jaar trof de Keuringsdienst van Waren verschillende tekort komingen aan. In drie van de zestien onderzochte gevallen was een vergunning verleend ter wijl er gronden waren om die te weigeren. Toezicht Het gebeurde ook dat onduidelij ke of niet juist ingevulde aanvra gen toch door de gemeente Tho len in behandeling werden geno men. De dienst trof geen actueel overzicht aan van de vergun- ningplichtige bedrijven. Structu reel toezicht en handhav ing ble ken niet plaats te vinden en in negen van de elf aanvragen voor een vergunning die in behande ling waren, was de termijn van drie maanden waarbinnen de ge meente uitsluitsel moet geven, overschreden. Een aanvraag lag ten tijde van het onderzoek al ze ventien maanden op het gemeen tehuis. De gemeente erkent dat er fou ten zijn gemaakt en heeft de kri tiek serieus genomen, zegt ge meentevoorlichtster Hannie Schipper. „We gaan horecabe drijven vaker inspecteren en de vergunningaanvragen strenger controleren." Bij een strikte toepassing van de wet zou een eigenaar van een ho recabedrijf zonder de juiste pa pieren een proces-verbaal kun nen krijgen of kan de gemeente de zaak sluiten. „Maar dat kwam in de praktijk niet voor", zegt Schipper. „Ten eerste omdat soms alvast een vergunning werd verleend als een ondernemer kon aanto nen dat hij op korte termijn aan de vereisten kon voldoen en ten tweede omdat de gemeente een capaciteitstekort had om struc tureel toezicht te houden. Dat wordt nu opgelost door onder de ambtenaren taken te ver schuiven, waardoor er meer mankracht ingezet kan worden om horecabedrijven regelmatig te controleren." De termijnover schrijding van vergunningaan vragen kwam volgens Schipper doordat de gemeente de aanvra gen al in behandeling nam in af wachting van nog ontbrekende papieren. „Zo liep de termijn op, door toedoen van de exploi tant zelf die lang wachtte met het aanleveren van ontbrekend materiaal. Nu nemen we een aanvraag pas in behandeling als alles compleet is. Dan gaat de door Freek Janssen SINT-ANNALAND - Het Thool- se college van burgemeester en wethouders dreigt projectont wikkelaar Krabbenkreek met een dwangsom, als het bedrijf niet onmiddellijk ophoudt met de aanleg van een weg op het ge lijknamige chaletpark. Bovendien wordt de ontwikke laar op het gemeentehuis ontbo den voor een goed gesprek. Aanleiding is een brief die de ge meente gisteren ontving van de projectontwikkelaar. Krabben kreek wil een bouwweg maken op het uitbreidingsgedeelte van het park, voor de aanleg van lei dingen in de grond. De gemeen te verbiedt dat, omdat een ver harde weg in strijd is met het be stemmingsplan. Het stuk grond heeft een agrarische bestem ming. Vorige maand moest de project ontwikkelaar nog afvoerputten uit de grond halen op hetzelfde terrein, om dezelfde reden. Wet houder W. van Kempen liet vlak daarna weten de al te voortva rende werkwijze van het bedrijf beu te zijn. Vorige week vroeg een adviseur van de projectont wikkelaar tijdens een commis sievergadering het vertrouwen van de gemeenteraad. ook op uw sterkte leverbaar RUDY PROJECT Technically Cool Eyeveeai dealer FOCUS NIEUWE BURG 9 OPT MIDDELBURG E K b.v. TEL. 01 18-625310 stadium werd al gesproken over veel meer dan honderd huizen. Arcus richt zich nadrukkelijk op mensen van buiten Reimers waal. omdat ze waarschijnlijk niet alle huizen verkocht krijgt aan mensen uit die gemeente. Op basis van de kwaliteitsatlas wordt straks een concreter mas- terplan opgesteld, maar de atlas wordt eerst besproken door de gemeenteraad van Reimerswaal. Dat gebeurt in de vergadering van dinsdag 15 maart, die om 20.00 uur begint. WAARDE - De bewoners van Waarde hoeven niet te reke nen op een nieuw dorpshuis, zo heeft het college van bur gemeester en wethouders nog eens duidelijk gemaakt. De gemeente Reimerswaal trok onlangs 250.000 euro uit voor de renovatie van het huidige dorpshuis, maar dat vinden veel inwoners niet voldoende. Dat blijkt ook uit het fo rum op de internetsite van de gemeente, waar veel dorps bewoners klagen over het feit dat Waarde zoals altijd ach ter wordt gesteld. De meeste mensen willen een nieuw dorpshuis. Dat is volgens B en W in het geheel niet aan de orde. Een nieuw onderkomen kost al gauw een miljoen eu ro en dat geld heeft de gemeente simpelweg niet. GOES - De ruiten van de auto van een 56-jarige Goese- naar zijn gisterochtend tussen tien en twaalf uur bekrast. De auto stond geparkeerd in de Adenauerstede in Goes. Ook is, tussen maandagmiddag half vijf en gisterochtend half elf in een geparkeerde auto ingebroken. De auto stond in de Kastanjestraat in Goes; de dieven gingen er vandoor met geluidsapparatuur. Tussen maandagavond half negen uur en gisterochtend kwart over zes werd ook ingebroken in een geparkeerde auto in de Olmenstraat in Goes. Uit de auto werd geluidsapparatuur weggenomen. OUDE TONGE - Bij een frontale botsing op de N59 tus sen de Grevelingendam en Oude-Tonge zijn gisterochtend twee gewonden gevallen. Door de ravage die daardoor rond kwart voor tien ontstond, was de weg van en naar Zierikzee enkele uren afgesloten voor alle verkeer. Het on geluk werd veroorzaakt door een inhaalmanoeuvre. Getui gen hadden gezien dat de witte bestelbus constant aan het inhalen was. De auto raakte op een gegeven moment in een slip en botste frontaal op een tegenligger. Onder de drie inzitten den van de bestelbus was een acht maanden zwangere vrouw. Ze is zwaargewond afgevoerd naar het zieken huis, nadat ze ter plekke was behandeld door het met de helikopter ingevlogen traumateam. Van de twee inzittenden in de andere auto werd eveneens de vrouwelijke passagiere met verwondingen naar het zie kenhuis gebracht. De brandweer moest er aan te pas ko men om de slachtoffers uit de autowrakken te bevrijden. ZIERIKZEE - Een kledingcontainer in Zierikzee is dins dagavond in brand gestoken. De container staat op het parkeerterrein Gasthuisboomgaard en is volledig uitge brand. De schade bedraagt ongeveer duizend euro. Advertentie tijdens de KeukenMarket Graniet 10-daagse do vr za cv 10 11 12 mi art maart GRATIS Granieten werkblad bij keukens vanaf 7000,- DEZE WEEK GRATIS kookklaar geïnstalleerd DEZE WEEK GRATIS 10 jaar garantie foto Willem Mieras Inlormeei in de showroom naar de voorwaarden ROOSENDAAL N00R0 A17 - AFSLAG 21 - Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Oud Gastel vlak voor het viaduct - T 0165-510 600 A17-Afrit 21 Roosendaal - Noord 4^1 KeukenMarket Het groepje van het Schelde mond zet net voor het middag uur. de snelste tijd tot dan toe neer, door in nog geen vijftig mi nuten af te rekenen met de survi valrun. Robin: „Het was leuk, maar wel zwaar. Ik ben blij dat ik over de finish ben." 'Survival for all' is het afstudeer project van de vijf ClOS-studen- ten. De scouting, het korps mari niers en de EHBO werkten mee aan de survivalrun. www.keukenmarket.nl Zo leuk kan het kopen van een keuken zijn. (Advertentie) Tevreden met de gezondheidszorg in de regio? termijn van drie maanden pas lo pen." Een database met de laatste stand van zaken en een over zicht van de vergunningplich- tige bedrijven is volgens Schip per inmiddels opgezet. Wat vindt u van de gezondheidszorg? Bent u tevreden met uw huisarts, specialisten, medicijnverstrekking of de vergoedingen? Geef uw mening over de gezondheidszorg met het invullen van de PZC-enquête. Zaterdag 12 maart in deze krant. Doe mee, uw mening telt! het alfabet van Zeeland Het college spreekt nu opnieuw ferme taal in de richting van de ontwikkelaar. Als de werkzaam heden niet worden stilgelegd, eist Tholen 2500 euro per dag, met een maximum van tien da gen. Bovendien wordt de project ontwikkelaar vandaag op het matje geroepen op het Thoolse gemeentehuis, voor een pittig ge sprek met de verantwoordelijke wethouders. „Daarin zal het col lege duidelijk zijn ongenoegen kenbaar maken", zegt woord voerster H. Schipper namens de gemeente. „Het college pikt het echt niet meer." De projectont wikkelaar zei gisteren nog niets te hebben ontvangen. In verband met hardnekkig li chamelijk ongerief dient de man, een gevorderde vijftiger, met enige regelmaat een medi sche inspectie te ondergaan. Zo ook gisteren. In het Vlissingse ziekenhuis werd hij door een aardige me vrouw in een witte jas op een loopband geplaatst en - ter controle van de hartslag - via allerlei draadjes met een ver nuftig machientje verbonden. Terwijl de man zijn lichame lijke oefening verrichtte en de mevrouw in de witte jas zijn patiëntengegevens nog even naliep, fronste zij plots de wenkbrauwen: „Hier staat dat u in 1847 bent geboren, een tikfoutje neem ik aan?" „Dat weet ik ivel zeker", hijg de de patiënt vanaf de loop band. De resultaten van de test stemmen tot tevredenheid. Voor een 157-jarige.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25