Woningen Hof van Oranje in trek a O PZC Kleintjes online én in de krant ,4 Kleintjesmarkt.n Zonder teamwork geen finish Krabbenkreek krijg opnieuw tik op de vingers van Tholen Zeldenrust bootst werksituaties na REGISTREREN ££55SzSïsr* (ÉR| SSS3SS25»- ff Veel belangstelling voor huizen en appartementen in Goes-Oost Auto bekrast donderdag 10 maart 2005 door Frank Balkenende GOES - Er bestaat veel interes se voor de zeventig woningen en appartementen in het te bouwen Hof van Oranje in Goes-Oost. Volgens projectmanager R. de Baar van Marsaki, die Hof van Oranje ontwikkelt, telt de lijst inmiddels 150 tot 200 gegadig den. Marsaki, de projectontwikke laar van drie Zeeuwse woning bouwverenigingen, wil in juni met de bouw beginnen. De ge meente Goes laat het terrein in de oksel van de Louise de Colig- nylaan en 's-Heer Elsdorpweg binnenkort bouwrijp maken. Be- zwaarprocedures kunnen de daadwerkelijke bouw nog wel vertragen. Op het vooront- werp-bestemmingsplan zijn twee reacties binnengekomen. Eén omwonende heeft bezwaren tegen de hoogte van het blok huurappartementen dat aan de overkant van 'zijn' straat moet verrijzen. Hij vreest voor de te loorgang van zijn privacy, om dat huuders straks in zijn huis en tuin kunnen kijken. Een an der vraagt slechts om informa tie. Het Hof van Oranje komt op het voormalige sportveld van het -Buijs Ballot College en een ka vel aan de Louise de Colig- nylaan, waar een aantal jaren geleden bejaardenwoninkjes stonden. In ruil voor de bouw van een vmbo-school aan de 's-Heer Elsdorpweg kreeg de ge meente Goes destijds het sport veld in handen. Voor de sportles sen van het Buijs Ballot College richtte de gemeente De Weitjes aan de Oranjeweg opnieuw in. Uitgangspunt in het plan van Marsaki is een grote variatie in woningen, die aan twee evenwij- MIDDELBURG - In Middel burg is een auto, die stond in Vromoldsland, bekrast. De kras sen werden gezet op de motor kap en de ruiten van de auto. De schade bedraagt 2000 euro. dige doodlopende lanen komen te liggen. Deze lanen worden loodrecht op de Louise de Colig- nylaan aangelegd. Langs de noordelijke laan komt ter hoogte van de bestaande se niorenwoningen een L-vormig complex met 32 huurapparte menten. De acht woningen op de begane grond zijn voor cliën ten van Stichting 't Gors, die er onder begeleiding gaan wonen. Naast dit complex zijn negen ge schakelde eengezinswoningen voorzien. Aan de zuidelijke laan komen acht patiowoningen en een com plex met 21 koopappartemen ten, inclusief een halfverdiepte parkeerkelder. Het plan is ruim van opzet en is groen: veel gras en bomen. Zoge heten wadi's, greppels waarin re genwater wordt opgevangen, zorgen voor een goede water huishouding. Er komen 125 par keerplaatsen in het gebied, waaronder ook een bestaand ter rein aan de 's-Heer Elsdorpweg, dat wordt vergroot en opgekale faterd. Binnenstad Projectmanager De Baar van Marsaki voorziet geen parkeer- nood in het gebied: „De patiowo ningen, eensgezinswoningen en de koopappartementen beschik ken immers over garages dan- wel een parkeerkelder." Marsaki begint in april met de verkoop. Dat de lijst met gega digden met de dag groeit, ver baast De Baar niks. „Het wordt een rustige en groene hoek en je zit toch dicht bij de binnen stad." Wethouder M. 't Hart is blij met de invulling. „Het is een plan voor jong en oud, met woningen in de verschillende prijsklas sen." 't Hart vindt het ook een voorbeeld van een geslaagd 'in- breidingsplan': het bebouwen van bestaande plekken in de stad. De provincie dringt sterk aan op het benutten van bouw- plekken binnen bestaande gren zen. Dat voorkomt dat steden en dorpen almaar uitdijen en zo het buitengebied langzaam op slokken. Een leerlinge probeert haar evenwicht te bewaren op een touw tijdens een survivalrun. door Leoni van de Schraaf GOES - Een grote autoband door de modder slepen of op een touw balanceren. Dat waren en kele van de hindernissen die de vmbo-leerlingen die meededen aan de survivalrun van 'Survi val for all' voor hun kiezen kre gen. Aan de rand van het Goese Meer is het woensdag een drukte van jewelste. Zo'n 250 vmbo-leerlin- gen uit de eerste en tweede sportklassen van het Buys Bal lot College in Goes en de SSG Scheldemond in Vlissingen doen mee aan de survivalrun. Ze krijgen met de ene na de an dere hindernis te maken. Het parcours heeft iets weg van een militaire stormbaan. „Het korps mariniers heeft ons geholpen met de baan, maar het parcours is wel een stuk lichter gemaakt voor de leerlingen. Een voor beeld hiervan zijn de drie rust punten", aldus Edwin de Kos ter, die met vier medestudenten de run op touw heeft gezet. De leerlingen rennen de longen uit hun lijf om zo snel mogelijk te finishen, want er zijn prijzen te winnen. De Koster: „De run duurt gemiddeld anderhalf uur. Als er goed samengewerkt wordt, verdienen de leerlingen bonuspunten die omgezet wor den in minuten die van hun eind tijd afgaan." Samenwerking is belangrijk en komt regelmatig terug in de hin dernissen. „Zonder teamwork kunnen de leerlingen nooit fi nishen. Zo hebben we een op dracht waarbij een leerling aan zijn geblinddoekte groepsleden uit moet leggen welke kant ze op moeten lopen." Volgens De Koster is de river cross de spectaculairste hinder nis. „Hier is het de bedoeling dat de leerlingen tussen twee door Freek Janssen SINT-ANNALAND - Het Thool- se college van burgemeester en wethouders dreigt projectont wikkelaar Krabbenkreek met een dwangsom, als het bedrijf niet onmiddellijk ophoudt met de aanleg van een weg op het ge lijknamige chaletpark. Boven dien wordt de ontwikkelaar op het gemeentehuis ontboden voor een goed gesprek. Aanleiding is een brief die de ge meente gisteren ontving van de projectontwikkelaar. Krabben kreek wil een bouwweg maken op het uitbreidingsgedeelte van het park, voor de aanleg van lei dingen in de grond. De gemeen te verbiedt dat, omdat een ver harde weg in strijd is met het be stemmingsplan. Het stuk grond heeft een agrarische bestem ming. Vorige maand moest de project ontwikkelaar nog afvoerputten uit de grond halen op hetzelfde terrein, om dezelfde reden, houder W. van Kempen,likj daarna weten de al te voo; rende werkwijze van hetbg beu te zijn. Vorige weekt een adviseur van de project wikkelaar tijdens een coe sievergadering het vertrc; van de gemeenteraad. Het college spreekt nu o; ferme taal in de richting ontwikkelaar. Als de werfa heden niet worden stil eist Tholen 2500 euro p met een maximum van tie gen. Bovendien wordt depie ontwikkelaar vandaag op matje geroepen op het Te: gemeentehuis, voor eenpiitj; sprek met de verantwoord wethouders. „Daarin zal hel lege duidelijk zijn ongena kenbaar maken", zegt w voerster H, Schipper namen gemeente. „Het college pi echt niet meer." De projectontwikkelaar zei teren nog niets te he" vangen. foto Willem Mieras touwen aan de overkant komen, zonder nat te worden natuur lijk." Ook Robin, Ben, Jerry en Simon vinden de rivercross het leukst. Het groepje van het Schelde mond zet net voor het middag uur de snelste tijd tot dan toe neer, door in nog geen vijftig mi nuten af te rekenen met de survi valrun. Robin: „Het was leuk, maar wel zwaar. Ik ben blij dat ik over de finish ben." 'Survival for all' is het afstudeer project van de vijf ClOS-studen- ten. De scouting, het korps mari niers en de EHBO werkten mee aan de survivalrun. door Jan van Zuilen TERNEUZEN - Het vmbo, de paraplu voor oude scholen als de mavo, lts, huishoudschool en landbouwschool, keert steeds meer terug naar haar roots, dat wil zeggen: praktijkgericht be roepsonderwijs. Zo ook het Zeldenrust-Steelant- college in Terneuzen. Dat start volgend schooljaar met het vak 'technologie', niet te verwarren met het vak 'techniek'. Het nieu we vak wordt gegeven in de der de en vierde klassen van het vm bo. In de derde klas ligt het ac cent op het leren omgaan met computers, en dan niet hoe leer lingen moeten msn'en, maar wel hoe computers gebruikt worden bij het werk in een bedrijf of in stelling. In de vierde klas; dat verder uitgebouwd, isa zelfs complete werksite worden nagebootst. Volgens afdelingsleider R! ninga van de mavo-pooi dat zover, dat leef groepjes opdrachten moete voeren, zoals ze die later ooi len krijgen op hun werk., voorbeeld", zegt Nanning: opdracht om bij een hof parkeerterrein aan te Ik Dat begint met een e-ns van het hotel en daarmee: ten de leerlingen dan as: slag: uitzoeken wat voor ras aal ze daarvoor nodig In" waar ze dat kunnen krijge het kost, enzovoort. Onde komen ze dan natuurlijk al problemen tegen en ook dies ten ze zelf zien op te lossea Stapsgewijs plaatsen Ga je registreer jeze |nglSnk in je °"?baoX9 Na het ^kken op de link mailbox, wa n «Advertentie Kies de rubriek waarin je je advertentie wilt plaatsen Vergeet je telefoonnummer/e-mail niet te vermelden bij de advertentie in de krant Je advertentie is gratis als je iets aanbiedt dat minder dan 100 euro kost Met de pluscode is je advertentie makkelijk te vinden op internet. Ie loopWtllptM <23 Ind. boekje J. wb ^bel lctpfKir/012 Als abonnee plaatsje| jaar 3 x gratis als je aanbiedt dat meer® 100 euro kost Geef aan in welk dagblad je wilt plaatsen _mL. Betaal via een automatische machtiging of je creditcard Klopt alles? Klik dan opaccooi Geef hier de tekst op voor je internetadvertentie i A Val meer op met een foto bij je internetadvertentie Een fotoicoon geeft aan datje op internet een foto geplaatst hebt Snel gevonden Snel verkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 12