Terneuzen vult gaten binnenstad Raad Hulst moet meer de boer op PZC PZC Studenten klagen over censuur Hulst Verhitte discussie parkeerprobleem GRATIS PZC van'i HoFf ,11 Definitieve bouwplannen voor Schuttershofgebied en Arsenaalstraat/Smidswal agenda Rijverbod voor notoire drankrijder Voorwaardelijk voor stalken ex Afsluiting wegen centrum Hulst Nieuwland krijgt doeken terug AAZET VAKANTIE* ALLEMAAL INHAKEN! dinsdag 8 maart 2005 né Hoonhorst I TERNEUZEN - Het Terneuzen- j se aannemersbedrijf Gebroeders van der Poel verwacht begin vol- gend jaar tientallen appartemen- ten en een aantal winkels te bou wen in het Schuttershofgebied én in de binnenstad van Terneu zen. De projectontwikkelaar heeft de benodigde panden en grond aangekocht en hoopt alle wettelijke procedures dit jaar te kunnen doorlopen, zodat win kels en appartementen begin )7 kunnen worden betrokken. Van der Poel heeft de plannen voor het Schuttershofgebied enigszins aangepast, omdat het bedrijf geen overeenstemming heeft kunnen bereiken met de ei genaar over aankoop van Har ry's Motorshop. De motorzaak blijft nu gewoon aan de Schut- tershofweg zitten en het nieuwe winkel -annex appartementen complex wordt wat kleiner en iets anders ingericht. De project ontwikkelaar creëert een kleine vijfduizend vierkante meter win keloppervlak, waarop een pai- keerdek en drie woonlagen voor zo'n zestig appartementen ko men. De nieuwe winkel van C1000 neemt al tweeduizend vierkante meter in beslag. De overige bijna drieduizend vier kante meter biedt ruimte aan vijf of zes bedrijven. Welke win kels zich in het Schuttershof gaan vestigen, is nog niet be slist. „We hebben meer kandida ten dan meters ter beschikking en overleggen met de gemeente, een branchecommissie van de ondernemers en C1000 over de bedrijven die er komen", ver klaarden de directeuren R. van Pamelen en M. van der Staal van het aannemersbedrijf giste ren. Van der Poel heeft ook het voor malige winkelpand Sfeermakers in de Arsenaalstraat op de kop getikt. De gemeente heeft al en kele panden in de Walstraat in bezit, waardoor het wat verpau perde stukje binnenstad, inclu sief Smidswal, in één keer op de schop kan. Op de plek van Sfeer makers voorziet Van der Poel een winkelgalerijtje waarop een dozijn stadsappartementen komt. Een aan te leggen gezamenlijke hof grenst aan de achtertuinen van vier nieuwe huizen aan de Walstraat. Aan de overkant van die straat is nog eens plaats voor drie of vier nieuwe wonin gen. Het braakliggende stuk grond aan de Smidswal dat overblijft, biedt plaats aan 26 garages. Die parkeer- en bergruimtes kun nen worden gekocht door huur ders en kopers van de nieuwe woningen, maar kunnen ook worden verkocht aan andere be woners van de binnenstad, liet Van Pamelen weten. Hij is niet bang dat Van der Poel zich in ei gen vlees snijdt door tegelijker tijd appartementen in en aan de rand van de binnenstad te bou wen. „De woningen trekken ver schillende kopers aan. Er zijn mensen die middenin de gezelli ge binnenstad willen wonen en er zijn mensen die de geneugten van het centrum graag dichtbij hebben, maar liever een vrijer uitzicht hebben." Van Pamelen en Van der Staal twijfelen er niet aan dat de Ter- neuzense binnenstad geweldig opknapt door de nieuwe bouw projecten. De Zeeuws-Vlamin gen zijn over het algemeen veel te negatief, vinden zij. De appar temententoren Waterfront, de geheel vernieuwde wijk Trini teit en de nieuwbouwwijk Othe- ne worden elders in den lande geprezen, maar vinden in eigen streek pas laat erkenning, con stateren ze. AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur: Jokeren en bil- arten; )e Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, Iarabics; 14.45 uur: Koersbal; retpunt, 10.00 uur: Knutselen; 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur K80 kaarten jokeren; 1QEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO tuljarten, kaarten, gymnastiek; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Engels, amputeren; 10.30 uur: Volksdansen; 3.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaar- tn; 19.30 uur: Stijldansen, bridge, com- (0EWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW-NAMEN - Café Sint Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; JSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobics; SAS VAN GENT - 15.30 uur: Crea-club 'enTechnika 10; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Invulservice be lastingen; .TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Symnastïek; 13.30 uur: Handwerken, ioosen biljarten; 19.30 uur: Lijndansen; iuurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 3.30 uur: Biljarten; *1 Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 'ZaalVerberkmoes, 13.30 uur: Anbo dan sen: VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Concordia, 13.30 - i16.30uur: KBO koersbal. Nieuwe reeks lessen voor jeugdadviseurs OOSTBURG - De Stichtingen Welzijn West-Zeeuws-Vlaande- ,ren en Terneuzen beginnen vrij dag 22 april met een nieuwe cur susreeks voor jeugdadviseurs. De cursus is bedoeld voor j onge- ;en van vijftien tot twintig jaar die een steun willen zijn voor eeftijdsgenoten. Deelnemers rijgen een korte basiscursus, .waarin hulp en ondersteuning li] wagen en problemen cen- jraal staan. Door middel van .spel, praktische oefeningen en informatie leren jongeren de bes- e wijze van communicatie, door verwijzen en informatie geven. jMlerlei actuele thema's komen ,aan bod, zoals seksualiteit, drug- [ebruik en jongerenrechten. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax; (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail; redactie@pzc.nl INTERNET wvvw.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl Bas Bareman (links) en Veli Eryürük: „Wat is de zin van zo'n onderzoek, als je niet vrijuit je conclusies kunt trekken?" door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst heeft het onderzoek dat studenten van de Hoge school Zeeland deden naar het functio neren van het duale politieke stelsel in de gemeente dusdanig gecensureerd, dat essentiële onderdelen van de studie zijn gesneuveld. Dat vinden Bas Bareman (24) en Veli Eryürük (23), twee van de studenten die het onderzoek hebben uitgevoerd. De gemeente ontkent. De studenten kregen er een mooi cijfer voor (een acht) en sleepten er vijf studie punten mee in de wacht voor hun hoge re beroepsopleiding Management, Eco nomie en Recht. Toch overheerst bij Bas en Veli de wrange nasmaak dat een deel van hun vijf maanden lange arbeid voor niets is geweest. „Het concept-rapport is door de raadsgriffier gescreend, waar door een aantal elementen niet door zijn censuur heenkwam", zegt Bas. „Hij vond het te negatief om het zo te publi ceren." Zowel hij als Veli heeft daar grote moei te mee. „Als ik dit allemaal van tevoren had geweten, was ik er niet aan begon nen. We hebben veel tijd en energie in het onderzoek gestopt, maar je mag niet de conclusies trekken die je eigenlijk hebt getrokken. Daar ben ik het abso luut niet mee eens. Want waarom krij gen we dan die opdracht?" De studenten bestudeerden de werking van het dualisme in Hulst juist op het moment dat er publiekelijk ophef ont stond over een besloten vergadering van de fracties die de wethouders leve ren. De andere partijen waren niet uit genodigd voor dat overleg, terwijl een van de doelstellingen van het dualisme juist is dat er minder achterkamertjes politiek wordt gevoerd. Hoewel de vier wethouders in inter views met de studenten hun handen in onschuld wasten, kon dat naar hun me ning eigenlijk niet door de beugel. In hun concept-rapport beschrijven ze dat als volgt; „In november vond een beslo ten vergadering plaats in de gemeente Hulst. Voor die vergadering waren de oppositiepartijen niet uitgenodigd. De wethouders vergaderden samen met de coalitiefracties over een punt, dat ver der niet relevant is om hier te noemen", zo noteerden ze in hun concept-rap port. „Middels de besloten vergadering werd door het college getoetst of er draagvlak was voor haar standpunt. De wethouders zijn allen van mening dat de besloten vergadering niet monistisch overkomt. De meerderheid vindt dat mag worden vergaderd met wie men wil, zonder dat daarvoor verantwoor ding hoeft te worden afgelegd. Het leid de desondanks tot protesten. Het onder werp is van belang voor dit onderzoek, omdat we de volksvertegenwoordigen de rol onderzoeken die het dualisme met zich meebrengt. Pas later waren al le stukken voor de opppositiepartijen in te zien.Het beleggen van een besloten vergadering is niet erg bevorderlijk voor een gemeente die het dualisme pro beert in te voeren. Door te overleggen met coalitiepartijen worden de opposi tiepartijen in beginsel achtergesteld, waardoor ze achterdochtig worden over de frequentie van de besloten vergade ringen. Ons advies is dan ook besloten vergaderingen (overleg) niet te beleg gen, zonder alle volksvertegenwoordi gende partijen. Elk raadslid moet we ten wat er in de gemeente gebeurt en waarover gesproken wordt..." „De gang van zaken", zo luidt de con clusie van de studenten, „was geheel in strijd met de uitgangspunten van het duale stelsel." foto Wim Kooyman Him bevindingen kwamen uiteindelijk met een paar zinnen in de officiële ver sie van het onderzoek terecht. „Een be sloten vergadering zonder oppositie is bij de oppositie en enkele respondenten niet goed ontvangen. Het "wordt 'niet dualistisch' genoemd." „Dit is juist bij uitstek een voorbeeld dat het dualisme in Hulst niet werkt", zeggen Bas en Veli. Ze zeggen er niet op uit te zijn de gemeente in een negatief daglicht te stellen. „Maai- we hebben er wel grote moeite mee dat het moet zoals zij het willen. Wat is de zin van zo'n onderzoek, als je niet vrijuit je conclusies kunt trekken? Nu zijn alle scherpe kantjes afgevlakt. Wij vinden dat de burger er recht op heeft te weten wat er speelt." Nooit gezien Raadsgriffier D. van Bunder ontkent dat hij censuur heeft gepleegd op het oorspronkelijke rapport van de studen ten. „De zogenaamde gecensureerde passage heb ik nooit gezien. De passage zoals die in het rapport vermeld staat, is de passage zoals ik die in concept op 25 januari ontvangen heb van de studen ten. Daar is geen woord in gewijzigd. Ik zou trouwens geen enkele reden kunnen verzinnen waarom deze passage ge schrapt zou worden. Ik ben het name lijk met de aanbeveling volledig eens." door Harold de Puysseleijr HULST - Inwoners van de ge meente Hulst geven de gemeen teraad een dikke onvoldoende voor het onderhouden van con tacten met de bevolking. Bijna zeven op de tien Hulsten aren klagen over de belangstel ling van de politiek. De gemeen teraad krijgt van hen een gemid deld rapportcijfer van 4,5 voor het contact met de burgers. Dat blijkt uit onderzoek dat studen ten van de Hogeschool Zeeland hebben gedaan naar de volksver tegenwoordigende rol van de ge meenteraad in het kader van het duale politieke systeem. D° studenten verspreidden 750 enquêteformulieren onder de be volking en kregen er 115 inge vuld terug. Uit het onderzoek blijkt dat de burgers niet goed weten hoe het dualisme in elkaar zit. Meer dan de helft van de ondervraagden had er nog nooit van gehoord of wist niet precies wat het in houdt. De wet Dualisering Gemeentebe stuur geldt sinds 7 maart 2002. Het stelsel moet ervoor zorgen dat het college van burgemees ter en wethouders meer afstand krijgt tot de gemeenteraad. Kort gezegd is de verdeling in het dualisme als volgt: het college houdt zich bezig met het bestu ren van de gemeente en de raad stelt h'ervoor de kaders, contro leert het bestuur en vertegen woordigt de burgers. Ongeveer een jaar geleden bleek uit een onderzoek onder de raadsleden, het college en amb tenaren ook al dat het dualisme in Hulst niet goed uit de verf komt. Bijna driekwart van de ondervraagden gaf toen te ken nen dat de gemeentepolitiek na invoering van het duale politie ke stelsel niet dichter bij de bur ger staat. Het rapportcijfer dat bestuurders en ambtenaren de raad gaven was een 4,8. De politieke partijen in Hulst komen er in het onderzoek van de HZ-studenten ook op andere fronten niet al te best van af. Van de ondervraagden laat 36 procent een tellig 'nee' horen op de waag of het duidelijk is waar de raadspartijen voor staan. De partijen zelf denken dat ze daar wel duidelijk in zijn, met uitzondering van de WD. De liberalen denken dat van geen van de partijen in Hulst de 'partijspirit' volledig duidelijk is aan de inwoners. Over het nakomen van verkie zingsbeloftes zegt 21 procent van de geënquêteerden dat de gekozen partij die beloften 'hoofdzakelijk niet' of 'helemaal niet' is nagekomen. Daar staat wel 27 procent tegenover die aangeeft dat de beloften 'hoofd zakelijk wel' of 'voor zover mo gelijk' zijn nagekomen. En 38 procent zegt er geen idee van te hebben of beloften oc-k zijn na- MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 37-jarige drankrijder uit Terneuzen conform de eis 650 euro boete en zes maanden rijontzegging opge legd. Het rijbewijs van de Terneuzenaar was niet in het ge ding geweest als hij afgelopen oktober voor de eerste keer was betrapt op rijden onder invloed. Maar uit zijn straf blad bleek dat de man voor de vijfde keer in de fout was gegaan. Reden voor de politierechter om hem zwaarder te straffen. De verdachte bestreed het aantal keren dat hij is veroordeeld voor dronken rijden. „Dit klopt niet. Ik weet alleen dat ik vorig jaar een boete heb moeten betalen."De politierechter had geen enkele aanleiding om aan de docu mentatie te twijfelen. MIDDELBURG - Een 58-jarige inwoner van Hulst is ver oordeeld tot honderd uur voorwaardelijke werkstraf en verplicht reclasseringscontact wegens stalking van zijn ex-vrouw. De verdachte moet daarnaast aan het slachtof fer een voorschot van 500 euro smartengeld betalen, be paalde de Middelburgse politierechter gisteren. De Hul stenaar werd verweten sinds november 2003 zijn ex te hebben belaagd, maar volgens officier van justitie J. Zon dervan viel hij haar al sinds de scheiding in 1988 lastig. De verdachte ontkende dit. De man bestookte zijn ex met kwetsende brieven. Ook anderen (haar vriend, buren, dochter) kregen brieven van hem. „U heeft een ernstige in breuk op de levenssfeer gepleegd. U wilde via uw ex con tact afdwingen met de kinderen, maar dat is geen enkel excuus", oordeelde Zondervan. De officier eiste honderd uur werkstraf, waarvan zestig uur vooi'waardelijk. Raads man A. Rijkse stelde dat er sprake was van een paniek reactie van zijn cliënt. „Hij wilde contact met zijn kinde ren krijgen." Hij vroeg om een voorwaardelijke straf. HULST - In verband met bouwwerkzaamheden en sane- ringswerken worden eind deze week en volgende week een aantal straten in de binnenstad van Hulst afgesloten. Vrijdagmiddag 11 maart is de Grote Bagijnestraat en een gedeelte van de Lange Nieuwstraat (tussen de Grote Ba gijnestraat en de Zomerstraat) afgesloten voor doorgaand verkeer. Er wordt die dag gewerkt aan een pand aan de Lange Nieuwstraat. De afsluiting geldt van 13.00 tot 16.30 uur. Het verkeer wordt dan omgeleid. De rest van de dag zijn de straten voor het verkeer geopend. De Korte Bellingstraat en het Solmsbolwerk zijn dicht van dinsdag 15 tot en met vrijdag 18 maart. Op de hoek van de Korte Bellingstraat en het Solmsbolwerk wordt in de toekomst gebouwd. Voor de bouw kan beginnen, moet de grond worden gesaneerd. Tijdens die werkzaamheden kan niet op het Solmsbolwerk worden geparkeerd. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Wethouder A. van 't Westeinde onthult vanavond in het dorpshuis van Nieuw en Sint Joosland drie gerestaureerde schilderijen. Het gaat om doeken met taferelen in zowel Nieuwland als Sint Joosland. De doeken hingen tot aan de herindeling in 1966 in het voormalige raadhuis aan de Oude Rijks weg. Daarna zijn de ze opgehangen in het dorphuis om dat ze als Nieuwlands cultuurgoed werden beschouwd. door Wilma Valk IJZENDIJKE - Het was een ver hitte bijeenkomst, gisteravond in het Mauritshof in IJzendijke. Ruim zestig bewoners van het zuidwestelijke deel van het dorp hadden de moeite genomen om hun grieven over de parkeerpro blemen kenbaar te maken aan wethouder L. Kamphuis, die de kemphanen meer dan eens tot de orde moest roepen. Twaalf straten werden stuk voor stuk besproken. Dat ging er vaak fel aan toe: „Een groot deel van ons heeft last van de ge doogcultuur," zo verwoordde J. Prins de klachten van een groot aantal aanwezigen. Hij doelde op de overlast van een bedrijf in de buurt, dat volgens Prins en de meeste van zijn buren ge doogd wordt. „Die man heeft meer dan zes wagens in de stra ten staan en tevens hebben we last van zijn vele klanten. We moeten samen met de gemeente trachten dit probleem op te los sen met de middelen die we ter beschikking hebben." Het lijkt de moeite waard verplaatsing van het bedrijf naar het indus trieterrein, nader te bekijken. Ook het parkeergedrag van gas ten van de bolbaan bleek een moeilijkheid: „Nu ze niet meer bij de Cl000 mogen parkeren, staan ze vooral in de straten in de buurt." Kamphuis beloofde de wijk in te gaan en met diver se mensen te praten. „Een aan tal zaken moeten we nog nader bekijken", aldus Kamphuis na afloop. „Zeker is, dat we het niet voor iedereen goed kunnen doen. De opkomst was prima, jammer dat de meesten vooral hun eigen belang verdedigen." (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING bij aankoop van VARISO kozijnen Landal Etn ikuc in svncnwtflung met www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-3303ST 'Vioog noot d« voorwoordenJK (Advertentie) gekomen. De politieke partijen zelf laten weten dat ze 'zoveel mogelijk' van hun verkiezings programma zijn nagekomen, maar dat door de noodlijdende financiële toestand van de ge meente onderdelen noodgedwon gen zijn geschrapt. De studenten geven in hun on derzoek aan dat de partijen meer werk moeten maken van het contact met de bevolking, onder andere door de boer op te gaan. De politiek vindt dat zelf ook. Het rapport van de HZ-studen ten komt morgen aan de orde tij dens de vergadering van de com missie Algemeen Bestuur, De commissie komt om 19.30 uur bijeen in het stadhuis. Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart. Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. het alfabet van Zeeland (Advertentie) WONINGINRICHTING Molendijk 15 - HOEK - Tal, 0115 - -1412 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43