Kunstenaars werken samen PZC Herdruk van vergeten Zeeuwse verhalen Johannes van Melle Project brengt mensen met en zonder verstandelijke beperking bijeen Nummer Blpf alsnog op single kunst li lezers schrijven Theater II Theater III Theater IV Theater V Theater VI Theater VII Theater VIII Theater IX Theater X Theater XI Theater XII Theater XIII Theater XIV AZZ Hond dinsdag 8 maart 2005 door Marianne van de Polder GOES - Het is regelmatig een punt van discussie: is het werk van een kunstenaar met een ver standelijke beperking wel echt kunst? Het antwoord van het Centrum voor Beeldende Kun sten, Vormgeving en Architec tuur (CBK Zeeland) in Middel burg op die vraag is de expositie Tape, waarvan de eerste versie tot en met 17 maart te zien is. Het project Tape heeft als doel ontmoetingen plaats te laten vin den tussen kunstenaars met en zonder een verstandelijke beper king. De samenwerking van Mark Cloet uit het Belgische Zwalm en de Zeeuwse Helna Scherpe- nisse, die een verstandelijke be perking heeft, staat in deze eer ste expositie centraal. Een twee de expositie onder de naam Tape II, waarin het werk van een ander duo (Arjan Janssen en Hendrik Heffinck) wordt ge toond, volgt in april. De naam is gekozen omdat tape symbool staat voor verbinding. Mark Cloet is enthousiast over het initiatief. „Dit project inte resseert me, omdat er altijd over het werk van verstandelijk ge handicapten wordt gepraat als of het geen kunst zou zijn. Daar- MIDDELBURG - De Zeeuwse popgroep Bief heeft 'Dat Wij Dat Zijn' alsnog op single uitge bracht. Het nummer zou aanvankelijk de eerste single zijn van het al bum Omarm, dat bijna twee jaar geleden verscheen. Destijds kreeg het titelnummer op het laatst voorrang. De nieuwe sin gle heeft een dubbele A-kant, met ook 'Heimwee', in de li ve-versie die Blof vorig jaar ok tober samen met het Metropole Orkest opnam. Van het comple te concert met het Metropole Or kest verschijnt later dit jaar een dvd-registratie. om zijn uitwisselingsprojecten als deze zo belangrijk, want zij hebben een credo te verdedigen. Zij hebben een taak in de maat schappij. In de samenwerking met Helna heeft zij mij gehol pen antwoorden te vinden, en andersom. We hebben elkaar als het ware afgetast, gekeken wat we aan elkaar hebben, zodat er een uitwisseling ontstaan is. Die uitwisseling heeft ervoor ge zorgd dat we ons, in ons eigen werk, verder hebben kunnen ontwikkelen." Het meedoen aan Tape vond Helna Scherpenisse heel leuk om te doen. In haar werk is tekst heel prominent aanwezig. Cloet: „We hebben al lebei gezocht naar de vormen die woorden hebben. Als uit gangspunt hebben we een tekst van Samuel Beckett genomen, omdat zijn manier van schrijven overeenkomt met de manier waarop Helna praat: een beetje in flarden. Ik heb bandopnamen gemaakt van onze samenwer king. Daarop is te horen hoe Hel na en ik samen die tekst lezen en hoe we reageren op woorden van de tekst. Het zijn subtiele momenten die zijn vastgelegd. De tape wordt tijdens de exposi tie gedraaid." „De expositie toont objecten van glas en papier, met daarop notities van Helna. De objecten hebben als doel mensen naar binnen te trekken, om ze als het ware in de notities van Helna te krijgen. De samenwerking was niet alleen heel inspirerend, maar heeft ons ook de serene ruimte gegeven om, in onze ont wikkeling als kunstenaar, eens helemaal opnieuw te kunnen be ginnen. We onderschatten alle maal wat de invloed kan zijn van mensen zoals Helna." ExpositieTape 1, Helna Scherpe nisse en Mare Kloet, t/m 17 maart bij CBK Zeeland, Balans 17, Mid delburg. Geopend: ma. t/m vr.. 9-17 uur. Tape II, met Arjan Jans sen en Hendrik Heffinck, is van 4 t/m 14 april. Objecten van glas staan centraal tijdens de expositie Tape in Middelburg. foto Lex de Meester door Rolf Bosboom VLISSINGEN - De schrijver Jo hannes van Melle (1887-1953) mag dan vermaard zijn in Zuid-Afrika, in zijn geboorte plaats Goes is hij vrijwel verge ten. Als poging om hem alsnog bekendheid te geven, verschijnt vandaag een herdruk van Het stadje op 't groene eiland (1933), zijn bundel met Zeeuwse verha len. Een van de vele initiatieven in het kader van de festiviteiten rond 600 jaar stadsrechten Goes, is de heruitgave van een werk van een schrijver die in de stad geboren is. „Ik herinnerde me toen een boekje van Van Mel le, met een verhaal over hoe kin deren vroeger speelden", zegt Cock van den Wijngaard, die na mens de gemeente de herdruk verzorgde. „Ik ben Het stadje op 't groette eiland gaan lezen en vond het toch wel heel aardig." Van Melle geniet nauwelijks nog bekendheid in Goes en om geving. Sinds de jaren vijftig is er in Nederland niets meer van hem uitgegeven. Het stadje op 't groene eiland is vrijwel niet meer te vinden. Goes kent welis waar een Van Mellestraat, maar die is niet naar hem vernoemd. In Zuid-Afrika is hij echter een bestsellerschrijver. Vorig jaar verscheen de 27e druk van zijn bekendste roman, Bart Nel (1936). Van Melle werd in 1887 geboren als jongste in een gezin met tien kinderen, dat woonde aan de Oude Vismarkt. Zijn vader was bakker. Johannes van Melle werd onderwijzer en gaf onder meer les in Zuid-Afrika, waar hij zich in 1913 definitief vestig de samen met zijn vrouw, de Zeeuwse schippersdochter Ad- riana Leunis. Tijdens de Eerste Wereldoorlog sloot hij zich aan bij de vergeef se opstand van boeren tegen de Britse regering, waardoor hij in de gevangenis belandde. Na zijn vrijlating ging hij privé-lessen geven en schrijven. Bart Nel gaat over de opstand. Zijn debuut was in 1921, met Zuid-Afrikaanse Schetsen, in het Nederlands maar met dialo- h Auteur Johannes van Melle is in zijn geboorteplaats Goes vqj vergeten. In het kader van de festiviteiten rond 600 jaar stadin ten Goes verschijnt er een heruitgave van een van zijn boeken. gen in het Zuid-Afrikaans. Zijn meeste werk verscheen in het Zuid-Afrikaans, met de jaren dertig als productiefste en suc cesvolste periode. Daarna werd zijn werk steeds prekeriger. Het stadje op 't, groene eiland be vat dertien verhalen, over Van Melles jeugd in Zeeland en zijn eerste jaren als onderwijzer. „Ze zijn van nostalgie doortrok ken en geven een schets van Goes rond 1900", zegt Van den Wijngaard. Hij heeft de herdruk aangevuld met drie verhalen uit Zuid-Afrikaanse schetsen, waar onder Pop's huwelijk, een sleu telverhaal in het oeuvre waarop allerlei variaties bestaan. Een van de aardigste, ook in Zuid-Afrika bekend geworden verhalen in de bundel is Drus- sen, over het gelijknamige spel dat schoolkinderen vaak deden. Ze trokken in een grote groep door de Goese straten in 'een langzame looppas waarbij ze hun benen zwaar lieten nee) men'. In het verhaal ga: stoet het Nonnestraatje M Stalstraat) op een gegeven ment mijden, omdat daarj ernstig ziek jongetje woontj de Dreu. Zijn moeder vraajj kinderen juist wel door straat te komen, omdat zoontje het zo waardeert. De volgende keer trekt óf tocht weer door de Nonnes: maar bij huize De Dreu zn gordijnen en luiken p 'ten teken dat er iemand ge ven was'. „Ze waren te 1 men met hun drussen." Boek: J. van Melle, 'Het st 't groene eiland', uitgave gem Goes, 5,95 euro. Het boek: vanavond om 20.00 uur gei" teerd in de Goese biblie.i Cock van den Wijngaard ga- toelichting op Van Melles lat werk. J. van der Zaag, echtg> van de Goese burgemeester,c een expositie over Van Melle. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De bouw van het A-theater ver oorzaakt veel overlast voor de omwonenden. Het lijkt er op dat de bestuurders meer gelet heb ben op prestige dan op het wel zijn van hun burgers. Bezwaren werden weggewuifd, respect was ver te zoeken. Steeds op nieuw besloten de bestuurders dat de bouw moest doorgaan en het theater moest worden gerea liseerd. Eén van de argumenten die ik ook nu weer lees is dat we niet meer kunnen stoppen om dat het al zoveel heeft gekost. Ik ben geen financieel deskundige, maar ik heb als zoveel mensen uit het bedrijfsleven een cursus 'financiën voor de niet-finan- ciële manager' gevolgd. Eén van de lessen die ik daarvan heb ont houden is dat je vooral niet moet terugkijken bij een beslis sing zoals nu voorligt. Wat het gekost heeft mag geen invloed hebben op het besluit om het theater af te bouwen of te stop pen. Wat voor ons ligt des te meer. Het leed van de direct om wonenden zal door alle calami teiten en onzekerheid alleen nog maar toenemen. De rest van de bevolking van Middelburg wordt niet echt gelukkiger van de bouw van dit theater. Schrijf de investering af en doe iets wat we echt nodig hebben. Er is nog genoeg te doen. Een ringweg om Middelburg, een nieuwe over steek over het kanaal door Wal cheren. Maar doe iets voor de mensen voor wie je bestuurt en niet voor prestige, je gelijk ha len of dergelijke. L.S. Oey Zuidsingel 49 Middelburg De heer Peijs, directeur van de Schouwburg Middelburg, acht de Mortiere een goed alternatief voor het nieuwe A-theater. Vroe ger dacht hij daar anders over, maar nu hij Luxor in Rotter dam, 'op een eiland' op de Kop van Zuid in Rotterdam gezien heeft, is hij omgezwaaid. Op zijn betoog is wel wat af te din gen. Ten eerste zou de vergelij kingsmaatstaf voor het A-thea- ter niet Luxor moeten zijn, maar de Schouwburg in Rotter dam - en die staat wel degelijk in de binnenstad. Ten tweede staat Luxor niet op een eiland, maat aan de voet van de nieuwe Erasmusbrug en vlak bij metro station Maashaven, dus gewoon in de stad. En ten derde zou hij de Mortiere in Middelburg moe ten vergelijken met zoiets als Ze venkamp in Rotterdam - niet met de Kop van Zuid. En waar om heet de stem van de heer Peijs, die al die jaren in deze dis cussie nog nooit gehoord mocht worden, nu ineens 'roep'? Dat begrip wordt meestal gebruikt als een aanzienlijk aantal men sen een met die 'roep' gegeven mening uit, of tenminste onder steunt. Dat idee heb ik nou niet H. Eijzenga Herengracht 106 Middelburg Enige jaren geleden werd de ijs baan in Vlissingen gesloten. Erg jammer voor ieder. Maar nu zie ik dat er donderdagavond is be gonnen met een schaatsbaan te maken op de hoek van de Korte Noordstraat. Nu alleen de bor den nog weg van 'gevaarlijk' en 'verboden'. Maar waarom kost die baan 25 miljoen euro? Ik denk door alle paaltjes waarop je kan zitten om je schaatsen aan te doen of om in de zomer je boot aan vast te leggen. R. Brasser Steengrachtstraaat 39 Vlissingen Als bezorgde inwoner van Mid delburg wil ik gaarne een gratis bouwadvies geven. 1. Verleng de bestaande heipalen. 2. Stort de bouwput voor 2/3 vol met plaat- zand. 3. Gebruik de bestaande ringbalk voor een fundering van een appartementen complex. 4. Laat de huidige aannemer dit onderzoeken op zijn kosten. 5. De naam voor dit complex zou kunnen zijn 'Luctor et Emergo'. Dit advies is gratis, alhoewel ik vrees dat ik toch hieraan zal moeten betalen. Er is in Middel burg veel wijsheid en daad kracht nodig. C.A. Jeras Veersesingel 184 Middelburg 'Je verantwoordelijkheid ne men', het afschuifdeuntje van politici. Dat kunnen ze nu in de praktijk brengen. Een ieder die destijds ingestemd heeft met de huidige locatie van het Middel burgse catastrofetheater dient zich onverwijld terug te trekken uit de politiek. Ambtelijke advi seurs met dezelfde boter op het hoofd kunnen worden ontsla gen, dan wel gedegradeerd, in ie der geval ernstig teruggezet in functieschaal. Externe advi seurs die positief gerapporteerd hebben, sieren voortaan voor goed de zwarte lijst en worden van ieder opdracht uitgesloten. Pek en veren zijn te goed voor de smoesjesmakers die, zonder de consequenties te trekken uit hun fouten, voortgaan met het verkwisten van publieke gelden en het vernielen van de stad. Schaamteloosheid in plaats van 'verantwoording nemen' ken merkt de omhooggevallen praat jesmakers. R.A.Maandag Hennynstraat 3 Serooskerke (W) De functie van een theater is het opvoeren van een schouwspel of klucht, spanning sensatie of een soap met zinderende relatie problemen. Nou, wat zeuren die Middelburgers dan? Oke, de prijs van het kaartje is wat hoog, zo'n 500 euro per inwo ner. Ko Jongepier Segeersweg 11 Middelburg Graag wil ik mijn mening geven over de bouwputten in Middel burg en Vlissingen. Ik vind het lovenswaardig van de gemeente Middelburg om de schouwburg te willen herbouwen in het cen trum van de stad. Een plaats in een buitenwijk of aan de rand van de stad past mijns inziens, in het geheel niet bij de functie ervan. Het is geen voetbalveld! Nu is het niet goed gegaan; het is meer een zwembad geworden. Was het wel goed gegaan, dan was er geen wolkje aan de lucht geweest. Het is ook moeilijk aan te geven wiens schuld het is. Mis schien was de aannemer niet competent genoeg of was de bouwplaats extreem moeilijk? De gemeente is geen aannemer en weet ook niets van deze mate rie; zij kan alleen maar uitgaan van wat de aannemer aangeeft en wat andere adviesraden te berde brengen. In Vlissingen is men ook bezig met een bouwput in het centrum. Dat kan ook goed, maar ook fout aflopen. Ik hoop wel dat alles naar wens gaat. Dit is zeker in het belang van de omwonenden, de zaken en de kerk. Indien het in Vlissin gen wel naar wens gaat, ligt het dan aan de aannemer of de 'ge makkelijke' werkplek? Ik vind het wel moedig van beide ge meenten om dit te willen realise ren. Zonder een visie kom je ner gens en ben je niet geloofwaar dig. Hoge bomen vangen wind en wie zijn kop boven het maai veld uitsteekt Soms zit het mee en soms zit het tegen. Joke Vonk Singel 162 Vlissingen Vrijdag 4 maart 2005 heeft Mid delburg geschiedenis gemaakt met zijn theaterbouwput, het werd landelijk nieuws op radio en tv. Deze vrijdag heeft veel overeenkomst met een andere Middelburgse vrijdag, die van 17 mei 1940, die bekend staat als 'De vreselijke vrijdag'. Over eenkomstig zijn onder andere het hart van de stad getroffen, door drammen om het doel te be reiken, mensen evacueren, ka potte huizen van weerloze bur gers, die nu zijn gedupeerd, nie mand heeft dit gewild. En nu su perdeskundigen aantrekken voor een advies: ook dat nog, ja die willen graag komen er zijn er die verdienen aan de zond vloed. Alles had anders kunnen verlopen. De kazerne had kun nen worden omgebouwd tot stadskantoor met een mooie rui me binnenplaats, waar vind je dat? Dan nog waren er locaties over geweest, de kantine, de keu ken met eetzaal, deze had het ge meentebestuur hun inwoners kunnen aanbieden, zoals elk dorp zijn dorpshuis heeft, voor het houden van evenementen. J. Filius Middenhofsingel 29 Oost-Souburg De burgers vellen een hard oor deel over het theater (PZC 5 maart). De gemeenteraadsleden tonen begrip, maar wijzen op de emotionaliteit van het volk, met als dieptepunt de reactie van me vrouw van Dijk (VVD) die zich kan voorstellen, dat leken zo rea geren. Wat een volkomen onge paste regenteske pedanterie. On gepast omdat een aantal bur gers, die al veel overlast hebben moeten accepteren, in volstrek te onzekerheid verkeren. Het enige gepaste antwoord is, dat deze bewoners de zekerheid krij gen dat de schade binnen een re delijke termijn volledig wordt vergoed. Dit betekent onder meer dat zij niet afhankelijk moeten zijn van het gesteggel tussen verzekeraar, aannemer en gemeente. De bestuurlijke ac tie is een extra commissieverga dering. Dit betekent dat besluit vorming op een later tijdstip plaats vindt. Mijn pet af. In dit soort ingrijpende kwesties hoort de raad bijeen te komen. Het gaat immers over het vertrou wen in het college. De wethou der loopt niet voor problemen weg, maar het ergste is dat hij in de afgelopen periode geen en kel probleem heeft opgelost. Dit geeft geen vertrouwen voor de toekomst en rest dus slechts de functie neer te leggen. Helaas moet dit ook voor het College gelden als zij persisteert bij de huidige samenstelling, inclusief de voorzitter die nu voor de ver andering de orde gaat bewaken. Naast de bestuurlijke verant woordelijkheid geldt eveneens de ambtelijke verantwoordelijk heid die best onder de loupe mag worden genomen. Het goe de nieuws is wellicht dat de am bitie om een A- theater te vesti gen, met een risicovolle exploita tie, kan worden heroverwogen. Ad van de Kreeke Kievitenlaan 41 Veere In de rubriek Lezers Schrijven van 7 maart zegt iemand: Het ge meentebestuur moet de rode kaart krijgen en aftreden. Dat moet natuurlijk niet. De raad moet zijn volledige verantwoor ding nemen en niet de schuld af schuiven op één persoon. Een meerderheid is immers vóór ge weest. Eerst moeten de gedu peerde bewoners schadeloos ge steld worden en wel zo vlug mo gelijk. Dat moet toch kunnen, vooral als je ziet hoe de gemeen telijke belasting weer omhoog is gegaan. Middelburg moet op de kaart komen. Waarmee eigen lijk? Met grote kolossen aan het kanaal? Met een museum dat al vijf jaar dicht is en weer een paar miljoen meer gaat kosten? Laten we eerst maar eens kijken wat de burgers het meeste nodig hebben De wijken wordt nieuw bouw beloofd maar is nog geen spade in de grond gestoken. Ver gaderingen zat, maar resultaat niets. Wat de nieuwe schouw burg betreft: Gooi de put dicht en maak er iets leuks van. Een pleintje met bankjes, een mooi hek er omheen dat 's avonds op slot kan, goede verlichting en wat groen, dan hebben de bewo ners van de Koningstraat einde lijk eens wat rust en als belo ning voor alle ellende een beter uitzicht. A. v.d. Berge Amelaan 31 Middelburg Het college duikt de komende maanden onder in een water dichte denktank. Opborrelende woorden zoals 'hoe gaan we dit betalen' komen boven drijven. Is het heffen van baatbelasting misschien een optie? Intussen maken we van de nood onmid dellijk een deugd. Commissie Manenblusser nodigt het echt- baar Christo uit om de bouwput in azuurblauw in te pakken met als thema Watermanagement. Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Willem Alexander opent het met een schaar. Dit spekta kel tilt het imago van Middel burg en heel Zeeland op een een zaam niveau. Waterpas op de at las. De omwonenden gluren blij door de scheuren in de muren naar Christo's Valententijnspak- ket en hebben er baat bij. E.W. Varenkamp Lange Geere 20 Middelburg Zoals de Amsterdammers altijd bijnamen verzinnen voor hun bouwwerken en monumenten, zo hebben de Middelburgers nu ook een cynische, zeer terechte naam voor hun in aanbouw zijn de A-theater: 'Het Gat'. Een gat in je hand betekent dat je veel te veel en onverantwoord uitgeeft, leerde ik van mijn ouders. Als brave burgers word je geacht goed met de financiën om te gaan, waarvan onze bestuurders kennelijk nog nooit hebben ge hoord. Besturen is volgens mij vooruitzien. Hoezo? In het geval van het theater: verschillende goede locaties werden van tafel geveegd, het moest en zou per se deze onzalige plek worden. Zelfs een kind kon nagaan dat die super-stevige kazerne een zware dobber was om te slopen. Dan moeten onze 'heilige koeien' onder de stoelen ge plaatst worden, dus garage on dergronds graven, water afvoe ren, water toevoeren omdat hui zen kapot gaan etc. Wat een ge stuntel en geblunder! Voor mijn gevoel waren de studenten over gelukkig geweest met een stevi ge kazerne met binnenplaats voor feesten en vreugdevuren. Hadden die arme mensen van het Bagijnhofje niet eruit gehoe ven. Waren de huizen in de om geving gespaard gebleven. Had den we op het Hof van Tange of de Punt een A-theater gehad. Wat mij betreft had destijds ook de oude Schouwburg best veran derd kunnen worden. Nee hoor, het moet veel geld kosten! Denk ook aan het stadskantoor, het museum, waterschapskantoor, waterstaatskantoor etc. Arme Adrie van 't Westeinde die met de erfenis zit van dat wanbe leid. Ons 'gat' is een bodemloze put. B. Groenenberg Nieuwe Oostersestraat 32 Middelburg Een prestigeobject waarin twee colleges van B W (met steun van de meerderheid van de raad) zich gigantisch verslikten. Onder meer door regenteske ar rogantie en onvoldoende maat schappelijk en historisch besef. Al te gemakkelijk volgde men adviseurs die wellicht meer be langen dienden dan de leefbaar heid van onze dierbare stad. Schouwburgdirecteur Peijs stel de de bezettingsgraden wel erg gunstig voor en praat nu ook nog eens voor zijn beurt. Met recht kopt de PZC 'Theater in Middelburg'. De bodem van de Middelburgse schatkist is be reikt. Met een flinke dosis poli tieke moed en een gezonde por tie realiteitszin wint het gezon de verstand, dempt men snel de (bouw)put, bouwt er vriendelij ke Anton Pieck-huizen in de stijl van de Korte Noordstraat, past men de toneeltoren van de bestaande schouwburg aan de Arbo-eisen aan en zetten we de plannen voor het A-theater voor lopig in de ijskast. Na 10 jaar sparen, na een gedegen onder zoek naar wel geschikte locaties in de binnenstad (en die zijn er echt), na oprechte discussies in alle openheid (dat is misschien even wennen), moet het moge lijk zijn om met een nieuw colle ge, met raadsleden met stevige' knieën, met een schouwburgdi recteur met een frisse kijk, met de juiste adviseurs en een kundi ge aannemer een theater neer te zetten met een perfecte uitstra ling in een omgeving waar het optimaal tot zijn recht komt! Michiel C. van Amerongen Damplein 9 Middelburg Na alle berichtgeving waarin AZZ en medewerkers afgeschil derd worden als 'infantiele puin hoop', wil ik een ander geluid la ten horen. De 'puinhoop' die nu getekend wordt, is een erfenis van slecht beleid van jarendi voor. Hiervoor zijn toenma directie en controlerende Ik ties, zoals Provinciale Sü verantwoordelijk. Dat de a door deze 'puinhoop' ga moest worden, reorgans was duidelijk. Ongetwijfeld len fouten gemaakt zijn,: de intentie is goed en om koombaar. De zwartepietffl nu gespeeld naar Gert Sèi managers en medewerken: AZZ. Alsof zij geen inhouc verantwoordelijkheid hete ongeschoold werk verric: Zij verlenen gekwalifiK hulp, staan voor hun wet cliënten. Velen laten nie: van zich horen, niet uiU voor represailles, maar 09 belangrijker is energie teste in de broodnodige hulpffl ning, in plaats van uiting ge aan onrust, wat bij iedereinj pende verandering voort: Nu wordt gesteld dat er l communicatie mogelijk voorgaande jaren is er no:: veel openheid geweest als: afgelopen periode. War openheid in het verleden gevonden zou hebben, warej problemen nu hanteerbaar lijkt erop dat, nu aan debé trokken is, velen hun galr ten spuwen uit frustratie voorgaande situaties. Hoe! zich ook gaat ontwil® waarschijnlijk door fuse met Arduin, ik ben ervan? tuigd dat onze cliënten, enzovoort verzekerd fc4 zijn van goede inzet en hukt lening van alle medewerken! clusief Gert Schaart. Met.r# communicatie tussen hulpof ners op de werkvloer en UF top moet dit mogelijk zijn. Cora Vopel-i^l (medewerker w Burg. Dregmansslm Koum Graag wil ik even reagens uw artikel in de PZC van 31 dag 4 maart. Het stond tfI voorpagina en ging overeen^ gangsregeling met een Hebben we in Nederland belangrijk nieuws meer. moet u als redactie zulke plaatsen? Hoe kunt u dit"1 desnaam op de voorpagi® ten, dit is meer een artikel een derderangs rodd Laat alles betreffende deze en zijn ex-vrouw toch - Wie kan het nu wat schel# hij zijn hond niet mag zi® zulk 'nieuws' zit geen mes te wachten. RM Burg. Elenbaasstm- Knim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42