E2C Ontpoldering Braakman van tafel Clubs klagen over nieuwe subsidieregels tilroe optiek Terneuzen legt accent op maritiem karakter KORTING Oude bomen langs weg gespaard DESIGN-OUTLET 9 T/M 19 MRT Wethouder VanWaes verwacht bevestiging van kabinet eind deze week Steun voor gratis openbaar vervoer Twee keer betrapt op drankrijden Mondige 55-plussers nodig Auto opengebroken in Hoek zeeuwse almanak Tweeënveertig Boete voor duw tijdens ruzie Vechtersbaas uit [oewacht moet 80 uur werken GRATIS uv-zonneglazen ledactie: 0113-315649 Hflvv.pzc.nl 4nail:redactie@pzc.nl 'ostbus 314460 AA Goes SSdffiand: 0113-315620; Es-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. jinsdag 8 maart 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen 1 GORKTRAAT i8 MID8JPUBG T10118) 617fc5i2 WWW.BOVENENBENEOEN.NL MIDDELBURG - De Partij voor Zeeland heeft in een brief aan Gedeputeerde Staten een lans gebroken voor ex perimenten met gratis openbaar vervoer, zoals is bepleit in Zeeuwse-Vlaanderen en waaraan de gemeente Goes werkt. De financiële lasten zijn beperkt, volgens de frac tievoorzitter M. Stoffels, en gratis openbaar vervoer is naar zijn idee vooral uit oogpunt van sociaal beleid meer dan gewenst, met name om de mobiliteit van ouderen te bevorderen. Stoffels stelt voor het gratis busvervoer in eerste instantie te beperken tot gehandicapten, ouderen en kinderen na negen uur 's ochtends. Veel bussen rijden na dat tijdstip toch leeg rond, aldus Stoffels. TERNEUZEN - Een 26-jarige automobiliste uit het Fran se Mons en Baroeul is zondagavond twee keer door de po litie betrapt op rijden onder invloed. Agenten hielden haar om kwart over zeven voor de eerste keer aan in de Guido Gezellestraat in Terneuzen. Tijdens een inhaalma noeuvre op de Tractaatweg in Axel had de Frangaise een ander" voertuig geschampt en was daarna doorgereden. De vrouw moest mee naar het politiebureau, waar bleek dat ze geen rijbewijs had en onder invloed van alcohol ver keerde. Toen ze na verhoor in vrijheid werd gesteld, stap te zij meteen weer in haar auto en reed weg. Het kostte de politie niet veel moeite haar nogmaals aan te houden. Dit maal werd ze in de cel gezet. De vrouw kreeg een dagvaar ding voor rijden onder invloed, rijden zonder rijbewijs en het verlaten van de plaats van een ongeval. HULST - Voor de op te richten seniorenraad zoekt de ge meente Hulst negen leden en een onafhankelijk voorzit ter. De leden dienen minimaal 55 jaar oud te zijn, betrok ken bij het ouderenwerk en vooral moeten ze mondig zijn. Vorige maand besloot de gemeente Hulst dat er een senio renraad ingesteld moet worden. Deze raad kan het colle ge en de gemeenteraad gevraagd en ongevraagd advies ge ven over onderwerpen die ouderen aangaan. De senioren raad bestaat uit maximaal negen leden. Vijf van de leden worden voorgedragen door de Hulster ouderenbonden. De overige vier leden worden benoemd na werving via een open sollicitatieprocedure. De verwachting is dat de seniorenraad rond mei voor het eerst vergadert. HOEK - De eigenaar van een auto die geparkeerd stond aan de Begoniastraat in Hoek ontdekte gisterochtend dat zijn wagen was opengebroken. Hij mist een autoradio, een mobiele telefoon en gereedschap. door Sheila van Doorsselaer HULST - Vijf verenigingen in de gemeente Hulst protesteren tegen het nieuwe gemeentelijk subsidiebeleidsplan. Ze komen enkel voor subsidie in aanmer king als alle leden zich aanslui ten bij de overkoepelende bond. Dit kost de leden echter te veel geld. Hulst gaat het subsidiebe leidsplan evalueren. In het nieuwe subsidieplan zijn de regels van voormalig Honte- nisse en Hulst samen met nieu we regels ineengeschoven. Het is sinds 1 januari van kracht. Consequentie is dat bepaalde verenigingen geen subsidie meer ontvangen, tenzij ze zich conformeren aan bepaalde re gels. Zo moet elk lid van de vere niging lid zijn van de overkoepe lende bond. Volgens Judovereniging Clinge, zitten er te veel haken en ogen aan deze regel. „Wij hebben zes tig leden, van wie slechts tien procent lid is van de Nederland se Judobond", zegt voorzitter E. de Burger. „De overige leden, bijna alle maal kinderen, hebben geen lid maatschap van de bond. Zij wil len niet meedoen aan wedstrij den, zij doen aan judo voor de lol, aangesloten zijn bij de Judo- bond is dus niet nodig." Omdat niet alle leden zijn aangesloten bij de bond, ontvangt Judovere- niging Clinge geen gemeentelij ke subsidie. Voorheen wel, bijna veertien euro per lid per jaar. De vexeniging gaat er zodoende zo'n achthondei'd euro per jaar op achteruit. De Burger: „We kunnen de ouders van de leden toch ixiet verplichten lid te wor den van de Judobond? Niet iede re ouder kan dat betalen." Vol gens De Burger spi-eekt Hulst zichzelf tegen. „Ze hebben het jeugdbeleid hoog in het vaandel staan, maar op deze manier kan het gebeuren dat bepaalde kin- deren hun sport niet meer kun nen beoefenen. Ik vind dat onze vereniging ook een sociale func tie heeft." Samen met de Clingse Henge laars en Jeugdvisclub De Vogel, die met dezelfde problemen kampen, deed Judovereniging Clinge haar zegje tijdens een hoorzitting op het stadskantoor van Hulst. Wethouder F. van Driessche hoorde de grieven aan. Hij kon de verenigingen niks beloven, behalve dat het nieuwe subsidiebeleidsplan bin- nenkoi-t wordt geëvalueerd. „We moeten bezien of we deze regel schrappen uit de verorde ning. Gebleken is dat het lid maatschap van een overkoepe lende bond voor enkele vereni gingen geen meerwaarde heeft. Het kost hen alleen maar geld. Het schrappen van deze regel heeft wel als consequentie dat de gemeente meer geld zal moe ten uitgeven aan subsidies, om dat meer verenigingen dan in aanmex-king komen. Aangezien de financiële situatie van de ge meente niet best is, moet dit echt worden bekeken." Het evaluatierapppoi-t wordt be gin april verwacht. De echtgenote van die man uit Kapelle was een dezer da- j gen jarig. Ze werd 42 jaar. Samen met zijn jongste zoon I toog hij naar de plaatselijke bloemist. Terwijl die een fraai boeket van 42 rozen samen stelde, vroeg de echtgenoot II van de jarige aan zijn zoontje: „Waarom denk je dat ik voor je moeder 42 rozen koop?" De jongen hoefde niet lang na te denken. Hij antwoordde vlot: „Ik denk dat er 42 men sen op haar verjaardag ko men. inr Frank van Cooten 5RNEUZEN - De plannen ior de ontpoldering van grote den van het Braakmangebied in grotendeels van tafel. „De itpoldering van de Braakman- dder is niet meer aan de or- aldus wethouder A. van aes, m Waes zei dit gisteren bij de esentatie van de toeristische sie van de gemeente Terneu- n. In deze visie is uitbreiding n vakantie-eiland De Braak- an richting Biervliet een van prioriteiten. in Waes heeft indicaties uit en Haag gekregen dat de ont- ilderingsplannen voor het aakmangebied van tafel zijn. i wethouder houdt nog wel n slag om de arm. „Het kabi- t neemt vrijdag het formele sluit over de natuurcompensa- maatregelen. Dan is duidelijk at wel en niet doorgaat. Het is fes nog afwachten hoe het kabi- iüDDELBURG - De Middel- burgse politierechter heeft giste ren een 28-jarige Terneuzenaar Voor mishandeling veroordeeld jót 150 euro boete. |e verdachte gaf afgelopen sep tember in Terneuzen een 6 5-j ari se plaatsgenoot tijdens een flandgemeen een duw, waardoor pt slachtoffer letsel opliep. Het voorval vond plaats toen beide jnannen hun hond uitlieten. Be verdachte was niet aanwezig bp de zitting in Middelburg. net besluit. Wij hebben echter begrepen dat de ontpolderings- plannen voor de Braakmanpol der niet meer aan de orde zijn." Een woordvoerder van het mi nisterie van Verkeer en Water staat liep gisteren niet op de be sluitvorming van het kabinet vooruit. „Zolang het kabinet geen besluit heeft genomen, kan ik daar niets over zeggen." Door de verdere verdieping van de Westerschelde zijn vorig jaar voorstellen gedaan in het kader van het project ontwikkelings- schets Schelde-estuarium (Pro ses). Binnen dit project zijn plan nen ontwikkeld om delen van het Braakmangebied te ontpol- deren. Tot aan de N61, de iijks- weg Bi-eskens-Terhole, zou spra ke zijn van verzilting. Deze plannen zorgden vorig jaar voor heftige reacties in de streek. De WD en het CDA in de gemeenteraad van Terneuzen lieten een luid protest horen. De restauranthouders in Philip pine zien juist kansen in de ont poldering van delen van het Braakmangebied. De kweek van mosselen en zeekraal is kansrijk als de Braakman op termijn door ontpoldering weer een zout- watergebied wordt. „Dat zou be tekenen dat we misschien over een jaar of tien weer mosselen dicht bij de deur kunnen kwe ken", zei F. Wiskerke van de Stichting Mosselfeesten Philip pine vorig jaar. Wiskerke zei gisteren daarom het zonde te vinden als de verzil ting van delen van de Braakman polder niet doorgaat. „Ook om dat de Waddenzee waarschijn lijk over tien jaar een be schermd gebied is. Daarom wordt naar alternatieve kweek- mogelijkheden gezocht. De Braakmanpolder kan een goed alternatief zijn." Wiskerke vindt de woorden van wethou der Van Waes in elk geval voor- barig. „Wij hebben nog niet ge hoord dat de ontpolderingsplan- nen niet doorgaan. Daarom laat ik de uitlating van wethouder Van Waes geheel voor zijn eigen rekening." CDDELBURG - Een dertigjari- eman uit Koewacht is gisteren eroordeeld tot 180 uur werk- traf en twee maanden voor- raardelijke gevangenisstraf we ens mishandeling van een uder echtpaar. ie Middelburgse politierechter l. Doorewaard Boekhout nam i de strafmaat ook een mishan- eling van vier andere mensen lee. Aan de slachtoffers, 69 en 8 jaar oud, moet hij 800 euro nartengeld betalen. Ie verdachte staat erom bekend at hij vervelend is als hij ge- ronken heeft. „Dat klopt", gaf ij toe. et incident met het echtpaar ond 16 juni vorig jaar plaats in en café in Hulst. Daar keken lanten naar een voet- alwedstrijd op televisie. Toen e dronken man een vlaggetjes- irsienng begon te vernielen, ïerd hij daarop aangesproken loor de 69-jarige man. De Koe- rachtenaar ging door het lint sloeg de man met zijn vuist. Pe 68-jarige vrouw kreeg ook pappen te verwerken. Koewachtenaar werkt als Portier bi] een Belgische disco- leek. Volgens de politierechter poet hij dus beter weten. Peman zei zich voor zijn drank probleem inmiddels te hebben jemeld bij het ZCAD (Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol fo Drugs). Rijkswaterstaat doet de jachthaven over aan de gemeente Terneuzen. Die overweegt de haven uit te breiden. foto Wim Kooyman ZONNEBRIL OP STERKTE VANAF 40,00 MET informeer naar de mogelijkheden en voorwaarden WAISTRAAT 81 VUSSINGEN 0118-412370 woralle aanbiedingen kijk op www.tilroe.nl Ondanks de grote vijver aan de voet van de bomen ziet het perk je op de hoek Guido Gezelle straat/Hoofdweg (de N61) er nog kaal uit. Maar nadat er over twee maanden gras is gezaaid, is de entree van Terneuzen weer redelijk aantrekkelijk, verwacht de Terneuzense bomenkenner L. Calle. Calle is bestuurslid van na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut. De club tekende drie jaar geleden bezwaar aan tegen het kappen van alle bomen in het hoekje achter het Texa- co-tankstation. Voor weinig geld zou de gemeente een klein wandelparkje kunnen inrichten, meende De Steltkluut. Tot een wandelingetje nodigt het per ceeltje niet direct uit, ook al om dat een pad ontbreekt. De vijver die de voormalige poel ver vangt, heeft in de eerste plaats de functie van opvang voor over tollig regenwater. De steile oevers maken het kikkers, sala- manders en andere amfibieën Op aandringen van De Steltkluut is rond de bomen op bedrijventerrein Handelspoort een parkje ge maakt. foto Wim Kooyman (Advertentie) OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN.) ALE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2004/2005 door Frank van Cooten TERNEUZEN - Terneuzen pre senteert nog dit jaar concrete plannen om het toerisme en de ontwikkeling van het platteland op te krikken. Wethouder A. van Waes zei dit gisteren bij de presentatie van de toeristische visie van Terneuzen. In deze visie staat een aantal prioriteiten. Na goedkeuring van de visie door de gemeente raad, gaat het college concreet aan de slag. „Het is nu tijd de handen uit de mouwen te steken", zegt Van Waes. „Als we niets doen, laten we kansen liggen. De gemeente Terneuzen heeft best mogelijk heden op het gebied van recrea tie en plattelandsontwikke ling." Het gemeentebestuur wil met de toeristische visie niet alleen meer bezoekers lokken. „De plannen zijn ook belangrijk voor onze eigen inwoners", al dus Van Waes. Het college zet met de visie in grote lijnen in op het meer be trekken van de stad Terneuzen bij het water, met daaraan ge koppeld de ontwikkeling van de veerhaven, het oprichten van een maritiem/industrieel mu seum op het Kanaaleiland in Sas van Gent, een recreatiepark je op de plek van de huidige camping Den Hamer in Axel en uitbreiding van camping De Braakman in de richting van Biervliet. Ook is het de bedoeling dat de dorpen zich aan de hand van een bepaald thema meer gaan profileren. Zo moet Zuiddorpe inzetten op de asperge, Koe wacht op het vlas en Philippine op de mossel. De dorpsraden worden zeer nauw bij deze plan nen betrokken. Obstakel In Terneuzen wordt al jaren ge sproken over het meer betrek ken van de stad bij de Wester schelde. Het maritieme karakter moet meer bovendrijven. Ter neuzen heeft al pogingen onder nomen met het winkelcentrum Steenen Beer (de entree in de vorm van een sluis) en de aankle ding van de Scheldeboulevard. Volgens het gemeentebestuur is echter meer nodig. Hoe dat moet gebeuren, laat Van Waes over aan de 'creatieve geesten'. „Feit is dat de Scheldeboule- vai'd een obstakel is. Deze weg eruit halen gaat niet. Je kunt de weg laten zakken of er een voet- gangersbrug overheen plaatsen. Concrete plaixnen moeten nog worden uitgewex-kt." Volgens Van Waes zijn de plannen rond de toekomst van de veerhaven hierin belangrijk. Rijkswater staat wil deze jachthaven afsto ten. Het onderhoud en beheer komen op het bordje van de ge meente. Het gemeentebestuur zoekt naar mogelijkheden hoe dat het beste kan gebeuren. Bang De watersportverenigingen zijn bang dat de jachthaven in han den komt van een ontwikkelaar. Ze vrezen dan onder meer een enorme stijging van de liggel den. „Daarom willen we de plan- vox-ming van de haven in eigen hand houden. De veerhaven ligt immers gevoelig. Pas als we we ten wat met de haven kan gebeu ren, zullen we daar eventuele marktpartijen bij betrekken." De wethouder wil snel weten wat er met de veerhaven gaat ge beuren. „Rijkswaterstaat doet immers geen onderhoud meer." Van Waes acht een uitbreiding van de jachthaven niet xxitgeslo- ten. „Dat kan in het gebied tus sen Westkant en Waterfront. Uitbreiding verder de Wes terschelde op mag niet vanwege de veiligheid. De vaax'geul loopt nu immers vlak langs de veer haven. We hebben echter meer ambities dan alleen de veerha ven." Aan de gemeenteraad wordt ge vraagd de opbrengst van de toe ristenbelasting (negentigdui zend euro) in te zetten voor re creatie en toerisme. Ook wox'dt gevraagd eeixmalig een ton uit te trekken voor het maken van concrete plannen voor onder meer de veerhaven en de Schel deboulevard. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De ongeveer driehonderd jaar oude taxus boom staat er nog en ook een plukje eeuwenoude hoogstam- fruitbomen en enkele mooie, sta tige populieren zijn gespaard. niet makkelijk om uit de vijver te klauteren. Het uitzetten van vis biedt de amfibieën ook min der kansen, zegt Calle. Een ge meentewoordvoerster laat ech ter weten dat al met een hen gelsportvereniging is gepraat over vissen in de vijver. Calle: „Jammer, maar we hebben toch een aardig compromis bereikt. Passerende automobilisten kun nen dit voorjaar al genieten van bloeiende fruitbomen." Vlak achter de overloopvijver en de historische bomen komt het kan toor van woningbouwvereni ging Woongoed (de fusie tussen de corporaties RZVW uit Axel en AWZV uit Breskens). De eer ste paal voor het kantoor gaat eind deze maand de grond in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41