PZC Tobbende Dekker komt op kop Tukkers met een handicap PSV kan over fitte selectie beschikken AZ gaat voor een doelpunt in Donetsk Parkoers wijzigt door gladheid Van Stee blijft bij Feyenoord KNVB wijst schadeclaim Sparta af Tukker weg bij De Graafschap Kinderen gedood bij voetbaldrama|; Slimme Rabo-kopman neemt de leiding in Parijs-Nice Mare de Reuver vier maanden uitgeschakeld champions- league Ajax-leiding praat met Danny Blind CHABRIS - Koning Winter zorgt ervoor dat Parijs-Ni- ce vandaag moet uitkijken naar een nieuwe start plaats. Vanwege sneeuw en gladheid is het eerste ge deelte van de rit tussen La Chatre en Thiers onberijd baar. De renners stappen daar om in La Chatre in de bus, waarna de organisatie be kijkt vanaf waar ze kunnen worden losgelaten op de fiets. Er zijn drie alternatieve startlocaties: een op 100 ki lometer van de finish, een op 46 kilometer van de eindstreep en een op slechts 26 kilometer van Thiers. Mocht de keuze noodgedwongen vallen op die laatste startplaats (Ma- ringues), dan wacht het pe loton een rush van 18 kilo meter naar de enig overge bleven helling van de derde categorie, de Cöte de Podi- me. GPD dinsdag 8 maart 2005 ROTTERDAM - Henk van Stee (43) heeft zijn contract^ manager jeugdopleidingen bij Feyenoord verlengd, ft oud-prof blijft tot medio 2008 in dienst van de Rotterdam se club. Daarmee is zijn overgang naar stadgenoot Span van de baan. Van Stee kon als trainer-coach een meerja- rig contract tekenen bij de Kasteelclub, als opvolger va; Mike Snoei op wie na dit seizoen geen prijs meer wordtg. steld. Uit de verlenging van het contract spreekt van Fe-* noord veel waardering, liet Van Stee weten. „Ik ben bi dat ik nu niet langer meer hoef na te denken over mijn te* komst. Het aanbod van Sparta was eervol, maar ik bg ook blij dat Feyenoord liet merken mij niet kwijt te wj j len." ANP i ROTTERDAM - Sparta heeft gisteren bij de KNVB nig begrip gevonden voor de ontberingen die spelers, beg? leiders en supporters vrijdag in Noord-Nederland one? gingen. De voetbalbond wees een schadeclaim van de Re; terdamse eerstedivisieclub na binnenkomst vrijwel ir? een af. Het ging om de kosten voor een hotelovemachte in Friesland en de extra huurdag van de spelersbus, in tt taal ongeveer 1500 euro. Sparta speelde vrij dagavond: Leeuwarden tegen Cambuur (0-1) en zocht na het ijskc. de duel onderdak in een hotel wegens het vrijwel onbs gaanbare wegennet in Nederland. „Het al dan niet doo: gaan van een wedstrijd wordt bepaald door de bespet! baarheid van het veld", legde een KNVB-woordvoerè uit. „Als er geen gevaar is voor de spelers en begeleide moet de arbiter gewoon aan het duel beginnen. Het fe dat supporters er heel lang over hebben gedaan <e heen-en-weer te reizen, is heel vervelend, maar vomjr geen criterium in onze reglementen. Een hotelovernaci ting voor een ploeg evenmin. Daarom zullen we k Sparta-rekening zeker niet betalen.ANP DOETINCHEM - Algemeen directeur Johan Tukker ve: trekt met onmiddellijke ingang bij De Graafschap. V& gens voorzitter Sietze Veen hebben Tukker en de Raj van Commissarissen van de eredivisieclub een versd van inzicht over het te voeren beleid. Tukker was sindsj nuari vorig jaar algemeen directeur in Doetinchem. 1 werd tegelijk aangesteld met Ron Olyslager, die aanti als technisch manager. Olyslager werd in januari vani jaar ontslagen vanwege een falend aankoopbeleid, ker nam diens werk toen tijdelijk over. De aai van Leo Beenhakker in november vorig jaar als teel adviseur gold als een motie van wantrouwen aan adres van zowel Tukker als Olyslager. GPD ANTANANARIVO - Twee kinderen, 12 en 13 jaar ou zijn overleden aan de verwondingen die ze in het weekó] de hadden opgelopen bij een voetbaldrama op MadagaJ kar. De twee werden platgedrukt in het gedrang te meer dan 40.000 mensen probeerden een stadion mei! capaciteit van 21.500 binnen te dringen. De massa oefe! de voor de wedstrijd tussen thuisploeg USJF Ravinala® Kaizer Chiefs zo veel druk uit op de toegangspoorten dl deze werden geopend. Vervolgens kwamen velen in la nauw. AFP/ANP door Ad Pertijs CHABRIS - Vraag Erik Dekker voor de start van de eerste etap pe van Parijs-Nice hoe het met zijn vorm zit en hij zegt het niet te weten. Stel de vraag na af loop van dezelfde koude (door Tom Boonen gewonnen) rit, waarin hij heel doordacht de ge le leiderstrui heeft veroverd, en hij weet het nog altijd niet. „Ik zit nog met zoveel vragen. Twee weken heb ik me ziek ge voeld. Dan weet ik niet of de ba sis wel goed is om deze vorm de komende tijd vast te houden." De ploegleiding van Rabobank weet wat voor tobber de kop man kan zijn. „Voor mij zijn er geen vragen meer", zegt ploeg- arts Geert Leinders. „Als je der de wordt in de proloog en hier de leiderstrui pakt door met de eerste groep mee te zijn, ben je gewoon goed." Ploegleider Adri van Houwelin- gen: „Natuurlijk zal hij ervan hebben gebaald dat hij een paar weken weinig kon doen. Maai de meeste anderen konden dat vanwege de kou ook niet. De achterstand die hi] heeft opgelo pen is relatief klein." Dekker werd vorige maand een beetje ziek in de Ronde van de Middellandse Zee. Hij hei-stelde zich in de koers, maar werd bij thuiskomst weer ziek. Leinders: „Hij heeft geen griep gehad. Wie antibiotica moet slikken, verliest veel van zijn conditie. Dat was niet het geval." Erik Dekker weet dat waar schijnlijk ook allemaal, alleen kan hij de dingen soms niet zo maar geloven. „Het gaat zoveel beter dan ik een week geleden had verwacht. Ik ben echt blij ven-ast met 4ez:e benen. Je moet weten dat ik me anderhalve week geleden in de Ronde van Valencia drie dagen de slechtste man van het veld voelde. Daar na heb ik in een week tijd maar één keer vijf uur kunnen trai nen. Voor het overige zat ik maar wat te rommelen op de ho metrainer in de garage. Als je in zo'n periode nooit een goed ge voel hebt, altijd met veel te veel kleren aan moeten fietsen, lijkt het of het niks kan worden in Pa rijs-Nice. En dan kom je dus niet niet zelfvertrouwen naar hier." Plannetje In de proloog werd hij echter derde. „Maar dat was maar vier kilometer. Dat zegt niks over je conditie", vertelde hij toen. Gis teren had hij desondanks een ty pisch Dekker-plannetje be dacht. „Ik heb mijn vrouw ooit twee dingen beloofd: een rood-wit-blauwe kampioenstrui en de grote pluche leeuw, die je krijgt als leider in de Tour. Die trui heb ik en die grote leeuw was hier ook te verdienen als ik leider zou worden," En dus ging hij op jacht. Zijn achterstand op leider Jens Voigt bedroeg bij de start drie secon den. Twee ervan poetste hij weg bij de eerste bonificatiespurt. De laatste tel moest veroverd worden op tien kilometer voor de meet, op een moment dat de twee vluchters van de dag (Gon zalez de Galdeano en Sanchez) op het punt stonden te worden ingelopen. „Ik wist dat ik naar de duizendsten van een secon den gerekend voor stond op Voigt. Dat had ik vanochtend goed uitgezocht. Ik betwijfel het of Jens het wist." Voorbeeldig De ploeggenoten van Dekker be reidden de laatste spurt voor beeldig voor en binnen was de buit. In de finale leidde een val partij vooraan een schifting in. Dekker zat bij de eerste groep. Ook al een teken dat hij goed is. In de eindspurt probeerde hij van achteruit nog de sprinters te verrassen, maar een andere valpartij, die van Hauptmann, verijdelde de tweede coup. „Als ik al kans had gehad", voegde hij er eerlijk aan toe. Want op het eindschot van Tom Boonen stond weer eens geen maat. „Dit is mijn laatste tussenstop op weg naar Milaan-SanRemo. Ik kan nu zeggen dat ik er klaar voor ben", liet hij zijn fans we ten. Dekker weet nog niet waar het op uit zal draaien. Vorig jaar was hij naar Parijs-Nice geko men om de rit naar de zon te winnen. Een coup van CSC in de eerste rit maakte hem toen al snel kansloos. Nu staat hij daar waar hij vorig jaar had willen staan. „Maar denk nu niet dat ik de ronde wel even kan winnen. Vo rig jaar was het parkoers ideaal voor me. Nu niet, met vrijdag een ritaankomst bovenop de Mont Faron. Zelfs de beste Erik Dekker zal het daar moeilijk hebben." En Milaan-SanRemo? „Natuur lijk is dat een doel. Net als de Ronde van Vlaanderen, de Am- stel Gold Race en Luik-Bastena- ken-Luik." Kortom: hij weet het nog niet. GPD Tom Boonen was de snelste spurter in de eerste etappe van Parijs-Nice. foto Jacky Naegele/RTR door Frank van den Muijsenberg EINDHOVEN - Met een selectie van twintig spelers vertrekt PSV vanmorgen vanaf Eindho ven Airport richting Monaco. Voor de beslissende wedstrijd in de achtste finales van de Cham pions League kan Hiddink be schikken over een fitte selectie. Phillip Cocu heeft last van zijn zij, maar is inzetbaar. Ook John de Jong trainde gisteren mee. Het elftal dat morgenavond in Stade Louis II begint, zal waar schijnlijk geen verrassingen her bergen. Hiddink probeerde giste ren in de partijvorm twee va rianten. Een met Jan Vennegoor of Hesselink in de spits, later speelde Jefferson Farfan even als centrale aanvaller. In Mona co zal Vennegoor of Hesselink zo goed als zeker beginnen. Park en Farfan bezetten dan de vleugels. Als PSV in Monaco de nul houdt, is de kwartfinale binnen. Maar dat zal niet het uitgangs punt zijn. „Als je te veel achter over gaat hangen, roep je de pro blemen over jezelf af", zei Guus Hiddink gisteren. „Zeker met een speler als Adebayor in de spits, die de ballen er bij wijze van spreken in kan 'dunken'. We moeten ervoor zorgen dat we ook zelf dreiging hebben. Niet alleen reageren, maar ook ageren." Eén doelpunt zou Mo naco nopen tot het maken van drie goals. Hiddink: „We gaan proberen Monaco te verwonden met een doelpunt. Als dat lukt, zijn we al een heel eind verder." Buitenkantje Hiddink benadrukte gisteren nog maar eens dat PSV een moei lijke, zware wedstrijd voor de boeg heeft. „Om de club heen proef ik zoiets van: we doen dit even met buitenkantje voet. Nou, zo is het zeker niet. Kijk maar naar de resultaten van Mo naco, zeker in de thuisduels." Monaco heeft dit seizoen in Eu ropees verband nog niet verlo ren op eigen veld. In de competi tie ging het sinds augustus slechts twee keer mis in Stade Louis II. GPD door Hans Koenekoop van de linkerknie. Hij wordt morgen geopereerd. De pechdui- vel achtervolgt de getalenteerde Mare de Reuver. Hij zag de afge lopen twee seizoenen ook al door ernstige blessures in rook opgaan. In 2003 lag de wereldti tel voor het grijpen toen hij een heup brak en in het ziekenhuis belandde voor een zware in greep. Vorig jaar was hij de be langrijke zomermaanden uit de roulatie wegens een gebroken nekwervel. Dit najaar revali deerde hij van hersenletsel. HERENTHALS - Motorcrosser Mare de Reuver zal zich dit sei zoen wederom niet kunnen men gen in de strijd om de wereldti tel. De 22-jarige Amstelvener is naar verwachting vier maanden uitgeschakeld. De Reuver scheurde zondag bij een valpartij tijdens het open Nederlands kampioenschap in Gemert de voorste kruisband dinsdag Tweede ronde, tweede wedstrijd. Lyon- Werder Bremen (3-0) AC Milan-Manchester United (1-0) Chelsea-Barcelona (1-2) woensdag Bayer Leverkusen-Liverpool (1-3) Juventus-Real Madrid (0-1) Arsenal-Bayern München (1-3) AS Monaco-PSV (0-1) Rekenen „Het heeft geen zin te treuren om zoveel pech", zei de ongeluk kige De Reuver, die gisteren op een scan in het ziekenhuis van de Belgische plaats Herenthals zelf de schade kon zien. Behalve de kruisband is ook de mediale band kapot. „Het is gebeurd, ik kan het niet meer terugdraaien. Ik zit nu al te rekenen wanneer ik mijn eer ste wedstrijd weer kan rijden. Echt, ik blijf gemotiveerd." ANP door Ruud Ramler ALKMAAR - AZ moet donder dagavond hoe dan ook scoren te gen Sjachtar. Een doelpunt in Donetsk, zegt Co Adriaanse, zou de overlevingskansen van de Alkmaarders in de achtste fina les van de Uefa Cup sterk ver groten. Daarom is de trainer be reid risico's te nemen in de uit wedstrijd in Oekraïne. Hij zal met veel aanvallers ten strijde trekken. „Want 1-1 is be ter dan 0-0." Adriaanse maakte geen geheimen van zijn plannen en gaf daarom gisteren, geheel tegen zijn gewoonte, de opstel ling al grotendeels vrij. Doel man Timmer, de verdedigers Kromkamp, Mathijsen, Opdam en De Cler, Landzaat en Linden- bergh op het middenveld plus de aanvallers Meerdink en Nelis- se spelen in elk geval. Officieel heette het dat de trai ner nog twijfelt over één positie. De sleutel van het adres op 'tien', de laatste weken weer vast in de zak van de nu geschor ste Barry van Galen, heeft nog geen nieuwe eigenaar. Adil Ram- zi is volgens Adriaanse een op tie, met Kenneth Perez dan links voorin. Maar AZ zou de handrem er voorin helemaal af gooien als aanvaller Perez de re gie in handen krijgt en Tarik Sektioui aan de linkerkant zijn snelheid kan ontwikkelen. Een keuze waar Adriaanse tussen de regels door naar neigde. Vooral omdat hij zijn ploeg de beste kansen toedicht in de uit wedstrijd. „Sjachtar speelt het liefst afwachtend, typisch Oost-Europees. In eigen huis hebben ze problemen om het spel te maken, dan zijn ze kwets baar, Uit kunnen ze rustig op de counter spelen, gokkend op de snelheid van de Nigeriaan Agha1- kowa en de Braziliaan Brando, hun twee behendige spitsen." Kans De hoop van Adriaanse en AZ is dat elf goede voetballers nog geen hecht team hoeven te vor men. „Daar moet onze kans lig gen. Al was met name de 1-0-ze- ge bij Schalke 04, waardoor Sjachtar verder bekerde, een sterke prestatie van het collec tief." Adriaanse vindt het prettig dat zijn ploeg tegen Sjachtar niet als favoriet start. „We treffen een bijeengekocht gezelschap van vrijwel allemaal interna": nals, tot op de bank aan toe l je de spelers van de tegensta: der individueel afzet tegen c van ons, dan moeten wij h kwalitatief afleggen." Begrijpelijk, vindt de trainer,? zien het verschil in begrote „Afgelopen januari kots Sjachtar nog voor zeventiend joen euro nieuwe spelers. Da': twee miljoen meer dan onzevi ledige begroting. Het grote ga in het Europese voetbal zit ni; meer in Spanje, Italië of Enge land. Dat zit in Donetsk, w« twee steenrijke eigenaren va metaalfabrieken heel veel ge: pompen in de plaatselijke club Sjachtar en Metalurg." Zonder Ali Elkhattabi maarrJ Barry van Galen vertrekt A morgen per speciale chaite vlucht naar Donetsk. Voor spits met vliegangst is dei stand naar Oekraïne te groots op alternatieve wijze te ovr bruggen. De voor één Euros cupwedstrijd geschorste Van 6 len reist wel mee. „Om 3 groepsproces mee te maken! sfeer te proeven", aldus C Adriaanse. GPD AMSTERDAM - De leiding Ajax zal deze week een gesprd gaan voeren met hoofd opleid gen Danny Blind. De voorraat; libero bevindt zich moment# in Kaapstad, hij Ajax Ca? Town in Zuid-Afrika, rass vliegt vandaag terug naar A® sterdam voor een onderin# met de clubleiding. Over de gespreksagenda ra Blind geen mededelingen dos „Het gesprek zal uiteraardg# over mijn bevindingen if maar er staan ook andere zaë op de agenda. Deze afsprak- al gemaakt voor ik naar Kö? stad ben vertrokken." Er s5 een mondelinge afspraak staan tussen Ajax en waardoor de clubleiding.^ drukdoende is een opw voor Ronald Koeman te vin®J moreel verplicht is om het ri sprek met de trainer aaaj gaan. Daarover wil de voor&j lig technisch directeur' geeniri dedelingen doen. GPD Wim (links) en Ben Schroder zijn voorlopig uitgeschakeld. foto Christian van der Meij/GPD Tweelingbroers Ben en Wim Schroder bijna tegelijk geveld In dertien dagen tijd zijn tweeling broers Ben en Wim Schroder uit Tubber- gen van solide springruiters veranderd in brekebenen. Tweelingen, zeker eeneiige, hebben veel gemeen, zo blijkt maar weer. Ze dragen dezelfde kleren, delen dezelfde hobby en vallen op bijna hetzelfde mo ment van het paard. Lang ging het ze voor de wind, nu zitten ze allebei thuis. door Enqelbert Heideman TUBBERGEN - Twee broers, één gedach te, één doel: ver komen in de paarden sport. Ben en Wim Schroder groeiden er mee op. Een eeneiige tweeling die op 17 april 1971 ter wereld kwam. Ben een paar minuten eerder dan Wim. Toen ze vijf, zes jaar waren zaten ze voor het eerst op een pony. „Natuurlijk zijn we vaak gevallen, heel vaak zelfs", lacht Ben. Maar een blessure? Nee, dat nooit. „Wim heeft een keer een sleutelbeen gebroken, maar dat was na een val van zijn brom mer." Blessures door het werk, de paardensport, kenden ze niet. Tot voor kort dus. Twee weken geleden brak Ben zijn nek bij een concours in Heikant. Maar over zes weken hoopt hij weer te rijden. Dertien dagen la ter, afgelopen vrijdag, ging Wim tegen de grond, in Zwolle. Ben had nog overwogen om er naartoe te gaan. „Maar ik heb het risico niet geno men, ik kon het ook nog niet opbrengen. Zeker toen ik hoorde dat de weersvooruit zichten zo slecht waren." Laat op de avond ging zijn mobieltje. Het was de verzorgster van zijn paarden. „Ik dacht dat ze me wilde laten weten hoe het met mijn paarden ging, die daar werden gereden door Jeroen Dubbeldam en Ger- co, mijn jongste broer. Maar ze zei dat Wim op dat moment in de ring lag." Ben kon het niet geloven. „Ik dacht dat ze me in de maling nam." Pas toen Gerco en later Wim het nieuws bevestigden, drong het pas tot hem door, Wim werd zaterdag in Zwolle geopereerd aan zijn enkelbreuk en mocht dezelfde avond naar huis. „Ongelooflijk, zoveel toe val..." Want toeval was het, daar zijn ze al lebei van overtuigd. Niet iets ondefinieer baars, geen hogere machten of zo. „Al krijg je een paar uur na zo'n val wel bepaalde gedachten", zegt Wim. „Toen ik bijvoorbeeld wegreed bij het ziekenhuis van Gent, dacht ik: verdorie, Ben moet blij ven, ik kan nog naar huis. Maar nog geen twee weken later lag ik er zelf. Heel apart." Twentse land Ze zijn weer op elkaar aangewezen. Een jaar of tien werkte Ben in Brabant, voor een werkgever leidde hij er paarden op. „Zo zijn we elkaar wel wat uit het oog ver loren", zegt Wim. En Ben: „We hadden toen vooral contact via de telefoon." Maar Ben is terug in het Twentse land, wil in Tubbergen een eigen bedrijf beginnen. Natuurlijk met paarden. „Ik ben blij dat hij terug is", zegt Wim. Nog nooit had hij zich zo gemakkelijk ge plaatst voor een wereldbekerfinale. En nog wel in Las Vegas. Wim zag het hele maal zitten. Die enkelfractuur lijkt echter roet in het eten te gooien. „Ik houd er ge woon rekening mee dat ik het niet red." De wereldbekerfinale is van 20 tot en met 24 april. „Ik ben bang dat het niet lukt. Maar goed, je weet maar nooit. Over tien dagen moet ik terugkomen en dan wordt er in het ziekenhuis weer naar de breuk ge keken. Pas dan weet ik meer." Gelukkig is Gerco, de jongste telg van de Schröders, er nog. Ook hij is nog volop in beeld voor Las Vegas. „Nu wij thuis zitten, moet Gerco het voor ons goed maken, hij moet er geweldig op knallen", zegt Ben. Wim is nog stelliger. „Wij gaan naar Las Vegas, wat er ook gebeurt. Met of zonder paard. Als ik er niet kan rijden, dan rijdt Gerco er wel. En dan ben ik er om hem te ondersteunen." Ben houdt een slag om de arm. „Ik mag een week voor Las Vegas misschien net weer rijden. Dan ga ik dus niet mee, want dan zit ik zelf weer elke dag op het paard." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38