PZC Toeristenbelasting onder vuur Toeristenpas vergt zendingswerk Onrust over plan voor zeereservaat Jachthaven groeit als kool KORTING Steun voor gratis openbaar vervoer Helleweg gaat in april dicht Nieuwland krijgt doeken terug Boete caissière voor bestelen baas Voorwaardelijk voor stalken ex zeeuwse almanak Tweeënveertig Jitspraak Hoge Raad stelt gemeente voor dilemma iureau Schaapslab foekt muzikanten voor amsessie Ouwerkerk )iefstal uit auto GRATIS uv-zonneglazen TILROE OPTIEK ledactie: 0113-315649 mw.pzc.nl mailiredactie pzc.nl jstbus 31,4460 AA Goes Midden-Zeeland: 0113-: „s-Vlaanderen: 0114-372770; «ionaal: 020^562500. linsdag 8 maart 2005 editie Schouwen-Duiveland MIDDELBURG - De Partij voor Zeeland heeft in een brief aan Gedeputeerde Staten een lans gebroken voor ex perimenten met gratis openbaar vervoer, zoals is bepleit in Zeeuwse-Vlaanderen en waaraan de gemeente Goes werkt. De financiële lasten zijn beperkt, volgens de frac tievoorzitter M. Stoffels, en gratis openbaar vervoer is naar zijn idee vooral uit oogpunt van sociaal beleid meer dan gewenst, met name om de mobiliteit van ouderen te bevorderen. Stoffels stelt voor het gratis busvervoer in eerste instantie te beperken tot gehandicapten, ouderen en kinderen na negen uur 's ochtends. Veel bussen rijden na dat tijdstip toch leeg rond, aldus Stoffels. RENESSE - De Helleweg tussen Noordwelle en Renesse wordt in de maand april voor al het doorgaande rijver- keer afgesloten. Dat heeft te maken met asfalteringswerk- zaamheden. In verband met de verwachte drukte in het seizoen wordt het werk uitgevoerd in de periode 2 tot en met 29 april. De Helleweg stond al op de planning om aan gepakt te worden. Het grondtransport tussen de voormali ge Prinsenhoeve aan de Hoogenboomlaan en de compensa tielocatie aan de Rampweg heeft de kwaliteit van de weg tussentijds geen goed gedaan. Tijdens het asfalterings- werk blijven bedrijven en woonhuizen in de buurt zo veel mogelijk via omleidingen bereikbaar. Direct omwonen den worden door een huis-aan-huisbrief door de gemeen te Schouwen-Duiveland geïnformeerd. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Wethouder A. van 't Westeinde onthult vanavond in het dorpshuis van Nieuw en Sint Joosland drie onlangs gerestaureerde schilderijen. Het gaat om doeken met taferelen in zowel Nieuwland als Sint Joosland. De doeken hingen tot aan de gemeentelijke herindeling in 1966 in het voormalige raadhuis aan de Oude Rijksweg. Daarna zijn de schilderijen, omdat ze als Nieuwlands cultuurgoed werden beschouwd, opgehangen in het dorphuis. MIDDELBURG - Een 21-jarige vrouw uit Vlissingen is gisteren in Middelburg voor het bestelen van haar werkge ver veroordeeld tot 300 euro boete. De verdachte werkte als caissière in een winkel in Vlissingen toen ze goederen, met name dvd's, zonder af te rekenen mee naar buiten nam. De aanleiding was dat ze vond dat ze slecht werd be taald en het werk niet meer zag zitten. De diefstallen heeft ze vorig jaar in het derde kwartaal samen met een collega met regelmatig gepleegd. door Piet Kleemans OUDDORP - De Ouddorpse re creatieondernemers zijn be zorgd over de mogelijke komst van de Tweede Maasvlakte en het daaraan gekoppelde zeere servaat. In de jongste nieuws brief van de belangenbeharti- gingsorganisatie Veero wordt ge constateerd dat ondanks een ne gatieve uitspraak van de Raad van State de voorbereidingen ge woon doorgaan. Het kabinet is al jaren bezig met plannen voor de aanleg van de zogeheten Tweede Maasvlakte. Om het plan te kunnen realise ren moet land 'ingewonnen' wor den en dat nieuwe land komt he melsbreed gezien vlakbij de bij MIDDELBURG - Een 58-jarige inwoner van Hulst is veroor deeld tot honderd uur voorwaar delijke werkstraf en verplicht re- classeringscontact wegens stal king van zijn ex-vrouw. De verdachte moet daarnaast aan het slachtoffer een voor schot van 500 euro smartengeld betalen, bepaalde de Middel burgse politierechter gisteren. De man bestookte zijn ex vol gens de officier al sinds de schei ding in 1988 jarenlang met kwet sende brieven. Ook haar vriend, buren en dochter kregen brie ven van hem. Raadsman A. Rijkse stelde dat er sprake is geweest van een pa niekreactie van zijn cliënt. „Hij wilde contact met zijn kinderen krijgen." toeristen populaire omgeving van Ouddorp. Geen goede zaak in de visie van de Veero (Vereni ging van Eigenaren en/of Exploi tanten van Recreatieterreinen Ouddorp aan Zee). De Veero vreest geluids- en stankoverlast, luchtvervuiling en aantasting van het imago en de aantrekke lijkheid van Ouddorp als fami liebadplaats. Om de negatieve effecten van de tweede Maas vlakte voor de Kop van Goeree te compenseren is het idee voor een zeereservaat gelanceerd. Watersport De Veero staat daar bijzonder kritisch tegenover. Als het circa 20.000 hectare grote reservaat dicht bij de kust komt dan ko men de watersportactiviteiten op de Noordzee - bijvoorbeeld op de Brouwersdam - in de visie van de Veero ernstig in gevaar. Dat heeft dan weer zeer ingrij pende negatieve gevolgen voor de toeristisch-recreatieve sector op de Kop van Goeree. Ook voor de visserij heeft een dergelijk zeereservaat gevolgen. Er mag geen bodemberoerende visserij worden uitgeoefend en ook fuiken en staande netten zijn in het zeereservaat taboe. De Veero hoopt dan ook dat als het zeereservaat er komt het zo ver mogelijk van de Kop van Goeree - minstens achter de zo geheten driemijl szone - komt te liggen, zodat de watersport en andere recreatievormen er geen hinder van ondervinden. Enige bescherming kan de toeristische sector wel gebruiken want vol gens de laatste cijfers staat de branche in Zuid-Holland be hoorlijk onder druk. De toeris tische bestedingen in de provin cie daalden tussen 2001 en 2003 met drie procent. De echtgenote van die man uit Kapelle was een dezer da gen jarig. Ze werd 42 jaar. Samen met zijn jongste zoon toog hij naar de plaatselijke bloemist. Terwijl die een fraai boeket van 42 rozen samen stelde, vroeg de echtgenoot van de jarige aan zijn zoontje: Waarom denk je dat ik voor je moeder 42 rozen koop?" De jongen hoefde niet lang na te denken. Hij antwoordde vlot: „Ik denk dat er 42 men sen op haar verjaardag ko men. yrMelita Lantinq IERIKZEE - De gemeente zal nderzoeken of de verordening oeristenbelasting aangepast „oet worden. De Hoge Raad be- laalde vorige week dat de ge- -neente geen toeristenbelasting nag heffen over gratis overnach- ingcn. „Wat te doen is nog niet luidclijk", zegt wethouder A. Croné. gen aanbieden en of veel cam pings in de toekomst gratis over nachtingen willen aanbieden. „Voor zover ik weet gaat het nu om één camping. Dan praat je over een paar duizend euro, maar als het er veel meer wor den gaat het wel om grote bedra gen." Croné stelt dat de gemeen te de inkomsten van de toeristen belasting hard nodig heeft om de voorzieningen voor de toeris ten op peil te houden. „Kijk alleen maar naar het on derhoud van het strand. Dat kost 700.000 euro per jaar. Het is geen luxe heffing of pesterij. Je hebt de toeristenbelasting no dig want anders moet je de inwo ners extra laten betalen. Stel dat de toeristenbelasting min der wordt en je wilt de voorzie ningen op niveau houden, dan moet dat geld ergens vandaan komen. Moet de OZB omhoog? Of moet je dan voorzieningen sluiten omdat de toeristenbelas ting minder opbrengt? Onderne mers liggen mij na aan het hart, maar als het om grote bedragen gaat, kom je wel voor een dilem ma te staan." De Recron stelde vorige week bij monde van regio voorzitter T. Wegman dat de re- creatieondememers creatief moeten zijn in de concurrentie strijd met goedkope vakantiebe stemmingen als Turkije. Vol gens Wegman kunnen gratis overnachtingen voor kinderen daaraan een positieve bijdrage leveren. Croné gelooft daar niet in. „Over wat voor bedragen praat je dan? Het gaat om zeven tig, tachtig cent per over nachting. Op een vakantiebud get scheelt dat misschien 25 eu ro. Als mensen met vakantie gaan, bezuinig je toch niet op 25 euro? IRKERK - Organisatie- !au Schaapslab houdt in inwerking met de beheer- van dorpshuis Ouwerkerk 19 maart een blues- fond met een jamsessie, chaapslab is ten behoeve van zo breed mogelijke deelna- nog op zoek naar muzikan- io die deze uitdaging onder de tel 'Freak and Friends' durven te gaan. tet creatieve, muzikale trio Mbert de Vos, Frans Friederich d Freek den Toorn vormen het Joppend hart van deze avond. Je nadruk ligt op het spelen fan de blues, maar een uitstapje naar de jazz wordt niet ge schuwd. Ook worden er 'gouwe ouwe' nummmer uit de kast be haald van onder meer Bob Dylan. Uitdaging Wie muzikaal is, een instrument bespeelt en de uitdaging aan durft, kan zich melden bij Henk Verhage van bureau Schaap slab, telefoonnummer: 06- 20410233. Wie geen instrument bespeelt, maar wel van muziek houdt,is van harte welkom in dorpshuis in Ouwerkerk om naar de muziek te komen luiste ren. De bluesavond begint om 20.00 uur. (Advertentie) 1 lampinghouder J. Stigter uit 1 jrouwershaven heeft de kwes- 1 lie aanhangig gemaakt. Hij laat inderen tot zes jaar gratis over- lachten op zijn camping. De ge- neente is van mening dat Stig- erover deze overnachtingen ge won toeristenbelasting moet letalen. Stigter is het hier niet nee eens. In de gemeentelijke erordening staat dat het om be ulde overnachtingen gaat en, ostelt Stigter, voor deze kinde- en wordt niet betaald. Hij te- - ende bezwaar aan. Vorige eek heeft de het hoogste rechts- illege de campinghouder gelijk jgeven. blgens Croné is deze uitleg ooit de bedoeling geweest van lebepaling. „Die regel is ooit edacht om te voorkomen dat je leristenbelasting moet betalen s familie of vrienden komen lo- iren. Dat was praktisch, maar e zullen nu nieuwe afwegin- •n moeten maken." Hoe dit aat uitpakken, hangt volgens !roné van een paar factoren af. ,jWe maken gebruik van een mo- ilelverordening van de VNG hereniging Nederlandse Ge- neenten)Ik verwacht dat de WIG met aanbevelingen komt." iovendien is op dit moment nog iet helder of er meerdere cam pings zijn die gratis ovemachtin- OLPHAARTSDIJK - In Wol- haartsdijk is tussen zondaga- ond 18.00 uur en maandagoch- 7.30 uur ingebroken in een DtO. iet voertuig stond geparkeerd an de Burgemeester van Oeve- mstraat in Wolphaartsdijk. it de auto werd het voorfron- e van de autoradio weggeno- len. Ie auto werd opengebroken, 'at de eigenaar een extra scha- epost oplevert. zonnebril op sterkte vanaf €40,"ö0 mét informeer naar de mogelijkheden en voorwaarden WAOTRAAT 81 VU8SIN0EN 011M1Ö70 Voor alle aanbiedingen kijk op www.tilroe.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Schouwen-Dui veland is nog niet onverdeeld enthousiast over het plan voor invoering van een toeristenpas op het eiland. Het draagvlak groeit wel, maar het gaat zeer moeizaam en vergt veel 'zen dingswerk' volgens gemeente lijk projectleider E. Caspers. SINT-ANNALAND - De ene uitbreiding is nog maar net af of er wordt alweer gewerkt aan de volgende: de jachthaven van Sint-Annaland groeit als kool. Een nieuwe kade met 35 ligplaatsen gaat plaats bieden aan een verhuurbedrijf en een verkoper van boten, een importeur van Australische zeiljachten en een botenlift voor hulpdiensten. Ook is er plaats voor thuisliggers en voor het rondvaartschip Frisia. De verbouwing wordt gedeeltelijk betaald met Europese subsidies en is waarschijnlijk in mei klaar. foto Willem Mieras OP Dl COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) *LE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2004/2005 Dat de toeristenpas - een soort superchipknip waarmee be taald kan worden maar die bij voorbeeld ook kan dienen als sleutel - mee kan helpen het toeristisch product van Schou wen-Duiveland naar een hoger plan te tillen, staat voor Cas pers als een paal boven water. De techniek is beproefd, de mo gelijkheden zijn groot, maar waar de meeste potentiële ge bruikers nog tegen aanhikken zijn de kosten versus de baten. Vrij vertaald: wat kost het ons en wat krijgen we ervoor te rug? Caspers: „Het kan echt nog al le kanten op en ik durf op dit moment echt nog niet te voor spellen welke kant het dubbel tje op gaat rollen. De reacties zijn nog steeds zeer verdeeld. De écht negatieve houding uit het begin is weg, maar dat wil nog absoluut niet zeggen dat ie dereen ervan overtuigd is dat de toeristenpas er moet ko men." Scepsis Caspers laat zich niet uit het veld slaan door de scepsis die hij ontmoet. „Ik blijf het een heel uitdagend project vinden. Het kan ook een voorbeeldpro ject worden. Als de toeristen pas er komt op Schouwen-Dui veland is dat een heel leuke pri meur. Maar dan hebben we Met de toeristenpas zouden recreanten toegang kunnen krijgen tot wel een breed draagvlak nodig en dat is er nog niet." De kampeerboeren geven de toeristenpas volgens Vekabo- vertegenwoordiger A. Smits het voordeel van de twijfel. „In het begin stonden onze leden er zeer sceptisch tegenover. Toen is op gegeven Eric Cas pers langs geweest om uit te leggen wat er allemaal precies kan met zo'n toeristenpas en toen zijn de meningen toch wat bijgesteld. Het is nu 'Ja, mits'. Smits tekent erbij aan dat on der kampeerboeren nog behoor lijk wat vragen leven met be trekking tot de toeristenpas. Op die vragen hoopt Smits snel antwoord te kunnen vinden. „We zijn nu op een rijtje aan het zetten wat met name de kleinere ondernemers hebben aan de toeristenpas." Soortgelijke geluiden komen van de kant van P. van Oost, die namens de belangenbeharti- gingsorganisatie Recron zit ting heeft in de projectgroep toeristenpas. „Er lopen nog verschillende on derzoeken en we hebben ook bijvoorbeeld campings. foto Marijke Folkertsma gemerkt dat er toch nog veel onbekendheid bestaat met be trekking tot de toeristenpas. Maar ik proef bij de meeste van onze leden toch wel een po sitieve grondhouding." Oordeel De Recron komt in april met een definitief eindadvies aan haar leden aangaande de toeris tenpas. Het is de bedoeling dat ook de Schouwen-Duivelandse gemeenteraad in april een oor deel velt over de multifunctio nele chipkaart. ei; ,'i.k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31