Stilte is terug in de Koningstraat 'We zoeken collectanten!' Laat ze niet vallen bemeste tuinaarde 0P 0P Goes deelt containe voor oud papier uit Kosten staken bouw theater ongewis Nationaal Epilepsie Fonds STUNTAANBIEDIN6 ri Kunt u ook iets doen voor de Zonnebloem? Modeltreinen kijken en ruilt in Heinkensza Schade-experts in de weer rond bouwput 'Helpt 11 mee met onze jaarlijkse collecte? Dit jaar van 6 toten met 11 juni. Dan gaan we weer alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te halen voor 120.000 mensen met epilepsie. Wilt u helpen? Een paar uurtjes maar. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie u heel dankbaar zullen zijn. Net als ik. Alvast bedankt!' Bel: 030 - 63 440 63 De Macht van het Kleine Levertraan weer terug, maar als pilletje! J j'LbJ'ÜJióïAJ^. 1,00 per zak 7 zakken voor 5,00 j 2KORTING i Omega Combi: alle belangrijke vetzuren in 1 capsule dinsdag 8 maart 2005 door Inqrid Huibers GOES - Elk huishouden in de ge meente Goes krijgt een blauwe afvalcontainer voor oud papier en karton. Daarmee hopen bur gemeester en wethouders te be reiken dat er 62 procent meer ge scheiden oud papier wordt inge zameld. Het college wil verder onder zoek doen naar een ondergronds afvalinzamelingssysteem voor de Goese binnenstad. Hoewel de commissie grondge bied daarover gisteravond haar oordeel kon uitspreken, bleef on duidelijk of zij voor zo'n onder gronds afvalinzamelingssys teem voelt. Er werd feitelijk al leen gesproken over invoering van een gedifferentieerd tarie- vensysteem (diftar). Die discus sie werd aangezwengeld door T. van Dalfsen en J. Groothuis van Rova, een bedrijf dat de afvalin zameling voor een twintigtal ge meenten in Overijssel coördi neert. Hoewel de commissie aan vankelijk sceptisch leek, bleken maar liefst vier fracties (Groen Links, SGP/Christenunie, D66 en de PvdA) na afloop van de presentatie enthousiast te zijn over verder onderzoek naar de mogelijkheden van Diftar. Kassa Verantwoordelijk wethouder S. van 't Westeinde kreeg de op dracht andere Zeeuwse gemeen ten warm te maken voor een ge zamenlijke proef met Diftar. Di recteur Groothuis van Rova gaf haar alvast een paar tips. Maak onderscheid in volume van af val, gekoppeld aan de frequen tie waarmee het wordt aangebo den. Doe het met zoveel moge lijk gemeenten tegelijk, denk heel goed na over het registra tie- en factueringssysteem dat je kiest en vergeet niet een kassa op te stellen bij de toegang tot de gemeentelijke milieustraat. Anders gaat iedereen daar gra tis zijn afval brengen. De voordelen zijn volgens Groot huis groot. Niet alleen wordt er veel minder afval aangeboden, gemeenten die met Diftar wer ken krijgen ook een schat aan in formatie binnen. Op basis van die informatie is het hik om burgers te sturen in bi' beeld hun aankoopgedrag les wat mensen kopen, w® een gegeven moment afval' hij. Maar ook het afd is volgens Groothuis goedlj ren. Hij liet tal van gn; zien om zijn beweringen ven. Het optimisme van Gitc sprak niet uit een rappor milieuadviesbureau De Jee opdracht van de gemeentel de provincie en de Delia1 gemaakt. Volgens De Jong de invoering van Diftar meente bijna twaalf huishouden. Verplicht Aan de hand van dat r hebben B en W besloten: geld en energie te willens in het ophalen van oud p dan in de invoering van D Daar komt volgens Van 'li einde nog bij dat de gem Goes zich heeft verplid jaarlijks een bepaalde b? huisvuil aan te bieden a vuilverbrandingscentrale Moerdijk. Op last van de; missie zal ze toch verdere zoek moeten (laten) doen voordelen van diftar. HEINKENSZAND - Tre kijken en ruilen kan zateri De Stenge in Heinkenszac: De Zeeuwse Trein Model beurs biedt liefhebben schaalmodellen volop kea zijn loe's en wagonnetjes: lerlei schalen, zoals hO (11 N (1:160). Ook G-enZ aanwezig. Daarnaast zij blikken treinen en model: tjes. Wie een trein e kan die laten testen o{ ciale baan. Bezoekers bra vens een video over modi nen bekijken. De beurs gaat om 10 uur en sluit de deur om 15.30a door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hoeveel geld de gemeente Middelburg kwijt is als op dit moment wordt ge stopt met de bouw van het thea ter aan de Zuidsingel, is niet dui delijk. Dat hangt af van toekom stige afspraken en juridische procedures. In totaal zijn nu afspraken ge maakt voor een bedrag van 25 miljoen euro. De gemeente heeft 9,5 miljoen euro ook echt be- taald. De rest is geld dat vastligt in een contract met Sprangers, de aannemer die aan de slag zou gaan met de werkelijke bouw van het theater als de bouwput klaar was. Het grootste deel van het geld dat nu is uitgegeven, is opge- gaan aan kosten voor de bouw put: 3,5 miljoen. De overige zes miljoen is besteed aan de sloop van de kazerne, archeologisch onderzoek, de architect, het ex terne projectmanagement en ad viseurs. Of de gemeente nog over de res terende 15,5 miljoen zal kunnen beschikken, is afhankelijk van onderhandelingen met aanne mer Sprangers. Het is al eerder voorgekomen, bij de bouw van het stadsgewes telijk zwembad bijvoorbeeld, dat een aannemer een andere op dracht kreeg in de plaats van een afgelast project. Zowel de projectleider van de aannemer van de bouwput, TBI Voormolen, als de projectleider van BBN, het bedrijf dat de ge meente heeft ingehuurd om de bouw van het theater te begelei den, waren gisteren niet bereik baar. Joris Snel leunt tegen zijn huis aan de Koningstraat. „Instorting, daar geloof ik niet in." foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Amper vier da gen na de commotie rond de bouwput lijkt de rust in de Mid delburgse Koningstraat te zijn wedergekeerd. Het is alleen wat druk met schadespecialisten, die in en uit lopen. Het is verraderlijk stil in het straatje, als je denkt aan donder dagavond. Waar het publiek toen de fotocamera's zo ver mo gelijk door het Heras-hek stak om de taferelen vast te leggen, zijn de straten nu leeg. Geen vei ligheidsbeambten meer, die al leen al door hun armen over el kaar heen te slaan, de doorgang belemmerden. Geen brandweer, geen politie. In de bouwput loopt iemand rond in een oranje overall. Wat hij precies doet met zijn appara tuur, wil hij niet zeggen. Alleen dat hij 'kijkt hoe alles erbij staat'. Inspectie dus. Hij knikt ja en loopt snel door, over de steigers. Het water in de bouwput staat hoog. Dat het vullen donderdag avond snel moest gebeuren, is goed te zien. Her en der drijven rode rubberen handschoenen, plastic tasjes en houten palen, schotten zelfs. De plek waarop brandweerlie den hun waterspuiten gericht hadden staan, lijkt nu veran derd in een vuilstortplaats. Wit te emmers en stukken hout con centreren zich tegen de dam- wand. Aan de waterkant, in de Koning straat, lopen mannen met zwart leren mappen. Het zijn schade specialisten. „Genoeg te doen", grapt Joris Snel, die op de hoek met het Bagijnhof woont. Elke dag haalt hij wat spulletjes op uit zijn huis, waar hij sinds don derdag niet meer mag verblijven van de gemeente. Die heeft zijn huis onbewoonbaar verklaard. Buitenmuren zijn getekend door grote scheuren. Binnen valt de schade mee, maar daar heeft Snel dan ook 'veel aan gedaan'. Snel heeft in de zeven jaar dat hij het huis bewoont, het hele huis verbouwd. „Alles is nieuw: badkamer, keuken, zelfs de bin nenmuren heb ik vervangen. Ei genlijk heb ik een huis in een huis gebouwd. Anders was de boel allang ingestort." Het lek in de damwand zit pre cies voor zijn deur. Er dreigt in stortingsgevaar. Nog zeker twee weken woont Snel in een bunga low van De Banjaard. Met tegen zin. „Het liefst ga ik terug. Ik voel me er niet onveilig. Instor ting, daar geloof ik niet in. Ze zeggen dat er twee kuub zand onder mijn huis is weggespoeld. Daar merk ik helemaal niks van. Zodra ze dat zand terug spuiten, wil ik terug." Het huis van de buren staat leeg; de gemeente heeft hen een tijdje terug uitgekocht. De gor dijnen liangen er verloren bij. Een deur verder is het ook stil. De familie Hoogesteger verblijft de komende tijd in een bunga lowpark in Heinkenszand. Hun buurman Tom Naezer doet wel open. Hij was net een brief naar de gemeente aan het opstellen. Zoveelste „De zoveelste", verzucht hij. „Ik blijf maar declareren. Ik kan al dagen niet werken, omdat ik continu aan de telefoon hang. Regelen, regelen, regelen. Van morgen kwam er weer een scha despecialist langs. Die heeft al weer het derde schaderapport opgesteld." Sinds donderdag zijn de scheuren in zijn woning gegroeid. Van de term 'haar scheurtjes', uit het eerste rap port, is geen sprake meer. Voor Naezer zit er maar één ding op: uitgekocht worden. „Morgen komt de burgemeester met ons praten. Eindelijk iemand die zélf besluiten kan nemen. Het is te hopen dat alles snel geregeld is. Zodat we weg zijn voordat het gebruikelijke getouwtrek tussen gemeente en verzekering begint." Ook bij een andere buurman zijn de scheuren sinds donder dag verergerd. „Een kwestie van centimeters, maar toch: het huis is niet sta biel. Het is bewoonbaar, daar is alles mee gezegd." Ook bij deze bewoner aan de Koningstraat kwam gisteren een specialist de schade opnemen. Ze zijn er zo wat kind aan huis. „Ik heb ook nog experts ingeschakeld na de sloop van de kazerne. Die proce dure loopt nu ruim twee jaar en ik heb nog geen cent gezien." De man is verbitterd. Hij be raadt zich op andere maatrege len. „Ik wacht het nog een paar we ken af en dan stap ik naar de rechter. Pas sinds donderdag worden omwonenden door de ge meente serieus genomen. Tijd om ons tegemoet te komen. Maar hun beloftes ken ik zo on derhand wel. Er is maar één ie mand die iets doet en dat is de rechter." Postbus 270 - 3990 GB Houten - Giro 222111 - www.epitepsie.nl Ons tuincentrum is uw bezoek waard (30 Itr.) Waarom Omega Combi? Bevat alle belangrijke vetzuren (3-6-9) Met o.a. visolie, lijnzaadolie en vitamine E Beschermt de huid tegen veroudering Goed voor hart en bloedvaten Verhoogt vitaliteit van spieren en gewrichten Goed voor geheugen en concentratie www.omegacombi.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op verpakking Omega Combi® Met GRATIS informatieboekje over vetzuren! -OME CA@ j P Van 16,95 VOOr 14,95 Lekker in mijn vel met Omega Combi! Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro Alleen sémen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! (cbf| w.ietsdoenvoordezonnebloem.nl Grintweg 79, Yerseke Telefoon: 0113-572075 Wfttibazïütfc Kijk ook eens op www.tuincentrum-nieuwenhuijse.nl ook voor ons hoveniersbedri TUINONTWERP AANLEG VOOR KWALITEIT EN VORMGEVING. Open dagelijks RENOVATIE, SNOEIWERK, ROOIEN VAN ?3°oo.i8°ooUüur BOMEN, BESTRATINGWERK, ENZOVOORT za, 8.00-17.00 uur zondag gesiolen rOp 1 QQQ m- overdekt Menig persoon zal het zich nog herinneren: Als klein jongetje of meisje kregen zij van hun moeder een grote lepel levertraan na het avondeten. Als beloning volgde dan vaak een snoepje of koekje. Bijna elk kind gruwde van dit gelige vocht. Echter: levertraan is nog steeds heel goed voor een mens! Levertraan is rijk aan poly-onverzadigde vetzuren, deze verbindingen zijn heel belangrijk voor de gezondheid. Zo zijn deze goed voor onder andere uw huid, hart, bloedvaten en gewrichten. Deze vetzuren worden ook wel omega-3-vetzuren genoemd, die met name te vinden zijn in vette vissoorten zoals makreel, paling, haring en zalm. Omega Combi bevat deze omega-3 vetzuren, alsmede ook de omega-6 en -9 vetzuren. Alle belangrijke vitale vetzuren van plantaardige olieën en vette vissoorten zijn erin verwerkt. Met 1 tot 3 capsules Omega Combi per dag behoudt u een prima gezondheid en tevens een jeugdig uiterlijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 28