Zeelandhallen kosten 7 miljoen Lintbebouwing in Nisse heeft voorkeur boven nieuwe wijk KORTING Jachthaven groeit als kool Auto-inbraken in Stationspark Gelatenheid troef bij Roem van Yerseke DESIGN-OUTLET 9 t/M 19 MRT Qoes wil investering via erfpacht terugverdienen utokraak ïén rekenkamercommissie oor drie gemeenten GRATIS UV-ZONNEGLAZEN TILROE OPTIEK Aanrijding Contactpersoon praathuisjes Steun voor gratis openbaar vervoer Nieuwland krijgt doeken terug Diefstal van bedrijfsterrein zeeuwse almanak Tweeënveertig GOHfSJKAAT 28 MIDDELBURG 1 (0118) WWW.BOVENENBENEDEN.NL jactie: 0113-315649 iw.pzc.nl ïaihredactie pzc.nl ,jtbus 31,4460 AA Goes ïvertentie-exploitatie: nrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; >uws-Vlaanderen: 0114-372770; tionaal: 020-4562500. jlinsdag 8 maart 2005 editie Bevelanden-Tholen GOES - Het parkeerterrein in het Stationspark in Goes blijkt populair onder dieven. Afgelopen weekein de is in drie daar geparkeerde auto's ingebroken. Uit één auto werden geluidsapparatuur en cd's weggeno men, een andere werd alleen doorzocht. Gisteren stond er nog een auto met een ingeslagen ruit. De eige naar ervan was waarschijnlijk nog niet op de hoogte van de inbraak in zijn of haar auto. Aangezien het om een gratis parkeerterrein gaat, la ten met name treinreizigers hun auto daar in het weekeinde staan. Omdat ook het kantorenpark dan verder verlaten is, kunnen dieven ongestoord hun gang gaan. De politie ziet overigens nog geen aanlei ding om extra te gaan surveilleren. foto Dirk-Jan Gjeltema Lnrlnqrid Huibers 0ES - Burgemeester en wet- Duders van Goes willen 7,2 mil- ien euro uittrekken om de Zee- indhallen op te knappen en er ien nieuw parkeerterrein bij an te leggen. iat geld moet de komende vijf- en jaar in de gemeentekas te- (gvloeien via de erfpachtcanon ie Libéma, de toekomstige ex tol tant van de Zeelandhallen, lat betalen. ietails commissie grondgebied ver- gderde gisteravond in besloten- pd over de erfpachtovereen- omst die Ben W met Libéma illen sluiten. Waarom de de- ijls van de overeenkomst met Ibema geheim moeten blijven, era niet uitgelegd, jen afgelopen juni duidelijk prd dat Libéma vergevorderde pnnen had om de exploitatie in de Zeelandhallen van Inter rpo over te nemen, heeft het (liege besloten de grond in erf- jcht uit te geven. „Op die ma- er blijft een strategisch gele- stuk grond gemeente-eigen- wn'.zei verantwoordelijk wet- iuder S. van 't Westeinde gis- pniddag. Elerhandelingen met Libéma ben de volgende afspraken (geleverd. totonde p gemeente verplicht zich om dor 1 juni 2005 een nieuwe af- Jcking van de rotonde, een ieuw parkeerterrein met 1400 aatsen en een verbindingsweg an te leggen. Verder worden op orte termijn de bestaande twee allen gerenoveerd. De 7,2 mil- OLPHAARTSDIJK - In Wol- laartsdijk is tussen zondaga- md 18.00 uur en gisterochtend 30 uur ingebroken in een auto. pt voertuig stond geparkeerd in de Burgemeester van Oeve- istraat in Wolphaartsdijk. it de auto werd het voorfron- van de radio weggenomen. joen euro die daar voor nodig is, schiet de gemeente voor. Het is de bedoeling de renovatie uiter lijk komend najaar af te ronden. Libéma financiert zelf de bouw van een derde hal (op het be staande parkeerterrein) en een groot 'vrijetijdscentrum' met daarin een servicebioscoop, een fitnesscentrum, een wokrestau rant en een golfwinkel. Om de bouw van de derde hal mogelijk te maken, moet het ter plekke geldende bestemmings plan worden aangepast. Plan nen daartoe worden hoogstwaar schijnlijk eind deze maand ter inzage gelegd. Wordt er geen be zwaar aangetekend dan kan Libéma nog dit voorjaar aan de slag. Het was aanvankelijk de bedoe ling dat de derde hal al begin dit jaar zou worden gebouwd. Dit omdat de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten in juni een groot congres in de Zeeland hallen heeft gepland. Om dat congres toch door te kunnen la ten gaan, is nu besloten een tent neer te zetten op het huidige par keerterrein. Het nieuwe parkeer terrein aan de zuidkant van de Zeelandhallen moet dan wel af zijn. Libéma en Inter Expo hebben de onderhandelingen over de overname van de expolitatie van de Zeelandhallen overigens afgerond. Zodra de gemeente en Libéma hun handtekening zet ten onder de erfpachtovereen komst, draagt Inter Expo de ex ploitatie van het complex over aan Libéma. lor LucOggel (IPELLE - De gemeenten Ka lle, Reimerswaal en Noord-Be- land vormen een gezamenlij- rekenkamercommissie. De ©missie ondersteunt gemeen- ©den bij het uitoefenen van fitrolerende taken. it doet ze door op basis van ei- H onderzoek, gevraagd en on- Waagd, rapporten uit te bren- innet bevindingen en eventue- aanbevelingen wat betreft eltreffendheid, doelmatigheid rechtmatigheid. n rekenkamercommissie is Kngens verplicht. In de Wet lialisenng Gemeentebestuur aaI dat gemeenten uiterlijk op januari 2006 een rekenkamer n wel een rekenkamercommis- moeten hebben. Door samen werken kan de commissie er meer budget beschikken, het geval van Kapelle, Rei- erswaal en Noord-Beveland at het om 38.000 euro per jaar. Het nieuwe orgaan zal uit drie onafhankelijke personen be staan. Die worden geselecteerd door de griffier van Reimers waal, de burgemeester van Ka pelle en één raadslid uit elk van de drie gemeenten. Met de gezamelijke commissie is een derde onderdeel van de sa menwerking tussen gemeenten concreet geworden. Kapelle en Reimerswaal hebben de handen al eerder meen geslagen wat be treft het regelen van alle vergun ningen voor de inwoners. Dat ge beurt in het zogeheten Shared Service Center ReiK. Noord-Be veland is nu 'ingestapt' in het sa menwerkingsproject en als dat bevalt, volgen wellicht meer ge meenten. Eind 2006 wordt de sa menwerking geëvalueerd. Naast het Shared Service Cen ter werken Kapelle en Reimers waal ook samen op het gebied van de brandweer. Het gaat dan om de zogeheten 'koude kant'. Daar vallen onder meer preven tie planvorming onder. (Advertentie) OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) E MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2004/2005 ZONNEBRIL OP sterkte vanaf 40,W met informeer naar de mogelijkheden en voorwaarden WALSTRAAT 81 VUSSINGEN 0118-412370 P^alle aanbiedingen kijk op www.tilroe.nl door Luc Oqqel NISSE - De gemeente Borsele verkiest lintbebouwing boven een nieuwbouwplan als het gaat om de toekomstige uitbreiding van Nisse. Dat bleek gister avond uit een presentatie die tij dens de druk bezochte dorps raadvergadering werd gegeven. De gemeente had stedenbouw kundig bureau Rothuizen Van Doom 't Hooft gevraagd alle mo gelijke woningbouwlocaties in Nisse te inventariseren. Door op voorhand alle alternatieven aan de inwoners voor te leggen, hoopt Borsele inzicht te krijgen in hun wensen. Die kunnen weer gebruikt worden voor de actualisering van het bestem mingsplan later dit jaar. In principe zijn er twaalf loca ties die in aanmerking komen voor woningbouw. Die waren door het stedenbouwkundig bu reau opgedeeld in zes A-(uitbrei- ding) en zes B-(lintbebouwing) locaties. Enkele daarvan zijn ei genlijk alleen theoretisch be bouwbaar, omdat ze bijvoor beeld historisch monument (Kas- teelweide) zijn. MIDDELBURG - Op de krui sing Poelendaeleweg-De Ruyter- straat in Middelburg heeft zich gistermiddag rond half drie een aanrijding voorgedaan tussen een brommobiel en een brom fiets. De 71-jarige bestuurder van de brommobiel uit Middelburg reed over de De Ruyterstraat. Op de kruising verleende hij geen voorrang aan de van rechts komende 47-jarige bromfietser uit de gemeente Veere Beide voertuigen raakten beschadigd. De bromfietser hield aan de aan rijding een pijnlijke knie over. H. Droog van het stedenbouw kundig bureau, die de presenta tie verzorgde, gaf dan ook aan dat de kwaliteiten van Nisse ('waardevolle verwevenheid van landschap en dorp') tegelijker tijd lastig zijn voor nieuwe ont wikkelingen. Hoewel aan alle lo caties nadelen kleven, laten de B-varianten zich volgens ge meente en bureau wel makkelij ker 'voegen'. Bovendien, zo gaf wethouder M. Vermue aan, kan er met lintbebouwing, zowel in koop- als huursector, ongeveer eenzelfde aantal (twintig a der tig) huizen worden gebouwd als in een nieuwbouwplan, alleen duurt het wat langer. Enquête Hoewel de presentatie van gis teravond nog om een voorzich tig en erg genuanceerd karakter had, leken de aanwezigen zich wel in het idee voor lintbebou wing te kunnen vinden. Dat strookt overigens niet helemaal met de uitkomsten van een door de dorpsraad gehouden enquête over woningbouw in het dorp waarvan de resultaten ook gis teravond bekend werden ge maakt. Van de 101 responden ten gaven er 38 aan een voor keur te hebben voor een nieuw bouwplan, tegenover 31 voor lintbebouwing. De meesten (47) kozen echter voor het opvullen van open gaten. Algemeen kon uit de enquête worden opge maakt dat er in elk geval op kor te termijn sta rters woningen moeten worden gebouwd voor met name de eigen inwoners. SINT-ANNALAND - De ene uitbreiding is nog maar net af of er wordt alweer gewerkt aan de volgen de: de jachthaven van Sint-Annaland groeit als kool. Een nieuwe kade met 35 ligplaatsen gaat plaats bieden aan een verhuurbedrijf en een verkoper van boten, een importeur van Australische zeiljachten en een botenlift voor hulpdiensten. Ook is er plaats voor thuisliggers en voor het rondvaartschip Frisia. De verbouwing wordt gedeeltelijk betaald met Europese subsidies en is waarschijnlijk in mei klaar. foto Willem Mieras KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal zoekt vrijwil ligers die als contactpersoon willen optreden voor de praathuisjes in Bath, Hansweert en Yerseke. De betreffen de man of vrouw wordt het aanspreekpunt voor de ge meente over allerlei zaken die betrekking hebben op de huisjes. Die zijn sinds enige tijd niet meer vrij toegankelijk, om dat in sommige praathuisjes vernielingen zijn aangericht. Ouderen die er gebruik van willen maken, dienen zich te wenden bij de gemeente en krijgen dan de sleutel. In Rei merswaal staan naast de drie genoemde dorpen ook praat huisjes in Krabbendijke en Waarde. MIDDELBURG - De Partij voor Zeeland heeft in een brief aan Gedeputeerde Staten een lans gebroken voor ex perimenten met gratis openbaar vervoer, zoals is bepleit in Zeeuwse-Vlaanderen en waaraan de gemeente Goes werkt. De financiële lasten zijn beperkt, volgens de fractievoor zitter M. Stoffels, en gratis openbaar vervoer is naar zijn idee vooral uit oogpunt van sociaal beleid meer dan ge wenst, met name om de mobiliteit van ouderen te bevorde ren. Stoffels stelt voor het gratis busvervoer in eerste instantie te beperken tot gehandicapten, ouderen en kinderen na negen uur 's ochtends. Veel bussen rijden na dat tijdstip toch leeg rond, aldus Stoffels. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Wethouder A. van 't Westeinde onthult vanavond in het dorpshuis van Nieuw en Sint Joosland drie onlangs gerestaureerde schilderijen. Het gaat om doeken met taferelen in zowel Nieuwland als Sint Joosland. De onthulling valt samen met de jaarlijkse openbare le denvergadering van de Dorpsvereniging De doeken hin gen tot aan de gemeentelijke herindeling in 1966 in het voormalige raadhuis aan de Oude Rijksweg. Daarna zijn de schilderijen, omdat ze als Nieuwlands cultuurgoed werden beschouwd, opgehangen in het dorphuis. Na de onthulling door Van 't Westeinde zal archivaris P. Sijnke de schilderijen toelichten. De vergadering begint om 20.00 uur. YERSEKE - Van een bedrijfsterrein aan de Industrieweg in Yerseke is tussen zaterdagmiddag 13.00 uur en zondag middag 15.00 uur roestvrijstaal en aluminium gestolen. De waarde is niet bekend. door Harmen van der Werf YERSEKE - Jarenlang hebben ze een goede boterham verdiend bij schelpdierbedrijf Roem van Yerseke en dan vallen er door het verbod op de mechanische kokkelvisserij in de Waddenzee 'plotseling' 31 gedwongen ont slagen. Werknemers van de Roem van Yerseke waren er gis teravond op een informatiebij eenkomst van de vakbonden vooral gelaten onder. Groot is het aantal vakbondsle den in de schelpdiersector nooit geweest. Werkgevers hadden het liever niet, werknemers had den er ook geen behoefte aan. In de kantine van de Roem van Yer seke zaten gisteravond toch zo'n veertig mensen. Het waren zeker niet allemaal vakbondsleden, maar het ont- werp-sociaal plan dat drie vak bondsbestuurders presenteer den, geldt voor iedereen. Maar alleen leden mogen er straks over stemmen. Op de informatieavond maak ten de vakbondsbestuurders geen onderscheid tussen leden en niet-leden. Wie iets op z'n le ver had, kon wat zeggen. Opval lend was dat niemand iets zei over de oorzaak van de ontsla gen, het verbod op de mechani sche kokkelvisserij„De milieu fanaten hebben het gedaan", merkte een kokkelschipper voor af op, maar tijdens de vergade ring zweeg hij in alle talen. Voldongen feit Het verbod lijkt al met al geac cepteerd als een voldongen feit. „We zijn op Yerseke te gedien stig", gaf een bezoeker aan. „Als het aan mij had gelegen, hadden we de zeescheepvaart in het Nauw van Bath geblok keerd." Zover is het niet gekomen en zo ver zal het ook niet komen. De meeste aanwezigen waren met name geïnteresseerd in wat het ontwerp-sociaal plan voor hen individueel gaat betekenen. De hoofdlijn is dat de ontslagen werknemers in een arbeidspool komen waarvan de organisatie in handen komt van het bemid delingsbureau Capability. Het doel van die arbeidspool is de mensen weer aan werk te hel pen, tijdelijk of permanent, in de schelpdiersector of daarbui ten. Toeslag Ontslagenen krijgen in de tijd dat zij een werkloosheidsuitke ring hebben, een toeslag, afhan kelijk van leeftijd en aantal dienstjaren. 'Ouderen' vanaf vijfenvijftig jaar kunnen op een gunstigere financiële regeling re kenen. Of de arbeidspool veel zoden aan de dijk zal zetten, durfde niet één vakbondsbestuurder te voorspellen. J. Plat van FNV Bondgenoten riep de gemeente Reimerswaal alvast op 'alles te doen om werk gelegenheid te behouden'. Hij had wat dat betreft in de schelp diersector niet zoveel vertrou wen. „We zullen elkaar nog va ker tegenkomen", verwees Plat naar de recente berichtgeving over de lastige positie waarin ook de mosselsector terecht is gekomen. Over het ontwerp-sociaal plan moet ook nog verder worden ge sproken, niet alleen bij de Roem van Yerseke, maar ook bij 'buur man' Heiploeg Shellfish waar meer arbeidsplaatsen dreigen te verdwijnen. De echtgenote van die man uit Kapelle was een dezer da gen jarig. Ze werd 42 jaar. Samen met zijn jongste zoon toog hij naar de plaatselijke bloemist. Terwijl die een fraai boeket van 42 rozen samen stelde, vroeg de echtgenoot van de jarige aan zijn zoontje: Waarom denk je dat ik voor je moeder 42 rozen koop?" De jongen hoefde niet lang na te denken. Hij antwoordde vlot: „Ik denk dat er 42 men sen op haar verjaardag ko men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23