Zeelandhallen kosten 7 miljoen PZC PZC Op de fiets door Lammerenburg Verbouwing Renaissance verloopt naar wens T oeristenbelasting ligt onder vuur PZC GRATIS -11 Goes wil investering via erfpacht terugverdienen agenda Eén rekenkamer voor gemeenten oete voor duw tijdens ruzie IMBU ra Twee keer betrapt op drankrijden Goes deelt papiercontainers uit Vechtersbaas moet 180 uur werken Autokraken in Goes Rommelmarkt in Westkapelle AAZET VAKANTIE* VARISO dinsdag 8 maart 2005 GOES - Burgemeester en wet houders van Goes willen 7,2 mil joen euro uittrekken om de Zee landhallen op te knappen en er een nieuw parkeerterrein bij aan te leggen. Dat geld moet de komende vijf tien jaar in de gemeentekas te rugvloeien via de erfpachtcanon die Libéma, de toekomstige ex ploitant van de Zeelandhallen, Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES I Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl t E-mail: web@pzc.nl van de Zeelandhallen van Inter Expo over te nemen, heeft het college besloten de grond in erf pacht uit te geven. „Op die ma nier blijft een strategisch gele gen stuk grond gemeente-eigen- dom", zei verantwoordelijk wet houder S. van 't Westeinde gis termiddag. Onderhandelingen met Libéma hebben de volgende afspraken opgeleverd. De gemeente verplicht zich om voor 1 juni 2005 een nieuwe af takking van de rotonde, een nieuw parkeerterrein met 1400 plaatsen en een verbindingsweg aan te leggen. Verder worden op korte termijn de bestaande twee hallen gerenoveerd. De 7,2 mil joen euro die daar voor nodig is, schiet de gemeente voor. Het is de bedoeling de renovatie uiter lijk komend najaar af te ronden. Libéma financiert zelf de bouw van een derde hal (op het be staande parkeerterrein) en een groot 'vrijetijdscentrum' met daarin een servicebioscoop, een fitnesscentrum, een wokrestau rant en een golfwinkel. Om de bouw van de derde hal mogelijk te maken, moet het ter plekke geldende bestemmings plan worden aangepast. Plan nen daartoe worden hoogstwaar schijnlijk eind deze maand ter inzage gelegd. Wordt er geen be zwaar aangetekend dan kan Libéma nog dit voorjaar aan de slag. Het was aanvankelijk de bedoe ling dat de derde hal al begin dit jaar zou worden gebouwd. Dit omdat de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten in juni een groot congres in de Zeeland hallen heeft gepland. Om dat congres toch door te kunnen la ten gaan, is nu besloten een tent neer te zetten op het huidige par keerterrein. Het nieuwe parkeer terrein aan de zuidkant van de Zeelandhallen moet dan wel af zijn. Libéma en Inter Expo hebben de onderhandelingen over de overname van de expolitatie van de Zeelandhallen overigens afgerond. Zodra de gemeente en Libéma hun handtekening zet ten onder de erfpachtovereen komst, draagt Inter Expo de ex ploitatie van het complex over aan Libéma. De commissie grondgebied ver gaderde gisteravond in besloten heid over de erfpachtovereen komst die B en W met Libéma willen sluiten. Waarom de de tails van de overeenkomst met Libéma geheim moeten blijven, werd niet uitgelegd. Toen afgelopen juni duidelijk werd dat Libéma vergevorderde plannen had om de exploitatie SKAPELLE - De gemeenten Ka pelle, Reimerswaal en Noord-Be veland vormen een gezamenlij- rekenkamercommissie. De fcommissie ondersteunt gemeen teraden bij het uitoefenen van ^controlerende taken. )atdoet ze door op basis van ei gen onderzoek, gevraagd en on gevraagd, rapporten uit te bren gen met bevindingen en eventue le aanbevelingen wat betreft doeltreffendheid, doelmatigheid rechtmatigheid. rekenkamercommissie is verigens verplicht. In de Wet ;ring Gemeentebestuur aat dat gemeenten uiterlijk op januari 2006 een rekenkamer [dan wel een rekenkamercommis- i'sie moeten hebben. Door samen ite werken kan de commissie tover meer budget beschikken. 'In het geval van Kapelle, Rei- fmerswaal en Noord-Beveland ^gaat het om 38.000 euro per jjaar. Het nieuwe orgaan zal uit fedrie onafhankelijke personen be- STREEKACTIVITEITEN lOST-SOUBURG Palazzoli Huis, -11.00 uur: Yoga; - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en hrimmen vanaf 50 jaar. "USSINGEN - Open Hof, 16.15 uur: Po- j/eryoga; 20.15 - 21.30 uur: Oerdansles- ÜDDELBURG - De Middel- mrgse politierechter heeft giste- en een 28-jarige Temeuzenaar 'oor mishandeling veroordeeld ot 150 euro boete. )e verdachte gaf afgelopen sep- ember in Terneuzen een 65-jari- [e plaatsgenoot tijdens een landgemeen een duw, waardoor iet slachtoffer letsel opliep. Het 'oorval vond plaats toen beide nannen hun hond uitlieten. Wijkbewoner W. van ZijlJJinks) en wethouder P. van der Maden bekijken tekeningen van de wijk Lammerenburg in Vlissingen. door Selma Osman VLISSINGEN - Een delegatie van de gemeente Vlissingen, vertegenwoordi gers van fietsersbond ENFB en ver keersveiligheidsorganisatie 3VO en een aantal bewoners hebben gisteren een fietstocht door de wijk Lammerenburg gemaakt om knelpunten en mogelijke oplossingen te bekijken. Wethouder P. van der Maden stapte op zijn fiets voor een 'puur informatief' tochtje. Wijkbewoner W. van Zijl drong er juist op aan om meteen 'werk met werk te maken' nu er aan de definitieve inrichting van de wijk wordt begonnen. „Je kunt je geld maar een keer uitge ven. De wethouder kreeg mooie locaties voor speelplekken te zien, maar ook een gevaarlijk uitstekende muur, water dat maar niet weg kan en her en der gepar keerde auto's door een gebrek aan par keerruimte. „Ik woon in de wijk en zie dat er dingen anders kunnen", zegt Van Zijl die de rol van excursieleider op zich genomen heeft. Hij wordt bijge staan door twee bewoners van de Strandwal die zich al jaren ernstig zor gen maken over de verkeersveiligheid in hun straat. „Ik laat mijn dochtertje van zes hier niet spelen", vertelt J. van Turenhout. „Je ziet de zwarte banden sporen van vrachtwagens hier op de stoep staan." De trottoirrand die nu nog gelijk loopt met de straat moet worden 'opgetild', luidt het pleidooi. De wethouder luis tert, terwijl een ambtenaar de wensen noteert. Van Zijl die een carrière als ste- debouwkundige en ontwerper infra structuur bij de gemeente Utrecht ach ter de rug heeft, haalt een tekening te voorschijn. „Die kruising hier", zegt hij wijzend op de hoek Black spot Strandwal/Rietkraag tegenover de apos- tolistische kerk, „zit niet goed in el kaar. We moeten voorkomen dat er een black spot gaat ontstaan." Het is er sinds de nieuwe rondweg open is een stuk drukker geworden. Van Zijls idee is van het voorste gedeelte van de Strandwal een woonërf te maken en de Strandwal in een rechte lijn door te trekken zodat hij hoger, nabij de roton de, uitkomt en niet meer op de plek waar ook nog eens het verkeer voor de kerk langs richting Rosenburg rijdt. „De dubbelkruising gaat er dan uit en de bewoners van de Strandwal hebben geen last meer van al die koplampen." De fietstocht gaat verder langs plekken waar het gevaarlijk is, zoals de uitste kende rode muur verderop langs de Strandwal die het zicht op de weg be lemmert. Het is een vreemd stukje archi tectuur, vinden de meeste deelnemers aan de fietstocht. De bewoners vragen verder om een veilige loopsituatie langs de Lammerenburgweg. Omdat er geen trottoir is, lopen mensen over de weg. Ook kleine ergernissen komen aan bod. Zoals een wal die grenst aan de achter tuinen van bewoners in Lammerenburg 2. De gemeente wil er gras op planten. De huizenbezitters hebben liever strui ken. Dat geeft ze meer privacy en voor foto Ruben Oreel komt dat de jeugd er met fietsen tegen aan rijdt. Bij het Heideveld staat de groep stil bij een hobbelig stukje bestra- tingswerk dat grenst aan de oprit van een woning. „Dit is nu zo'n voorbeeld van hoe Delta het hier aan het verknal len is", zegt een van de wijkbewoners. „Ze maken vijftien gaten in de straat en gooien het weer dicht. Dat kan toch zo maar niet?" Aandacht voor ideale speelplekken is er ook. Op een groot veld aan de Zeeaster/Kreekrug zou de jeugd prima kunnen voetballen en basketballen. De wethouder vindt het ook een mooie plek, maar hij zegt niets toe. „De discussie voer je met z'n allen. We kunnen het nooit iedereen naar de zin maken", legt hij aan het eind van de rit uit. De tekeningen van de gemeente wor den naast die van de bewoners gelegd, belooft hij. De drie bewoners vinden het positief dat de wethouder is komen kijken. „Maar nu moeten we nog zien of de ge meente er serieus mee omgaat", zegt Van Zijl kritisch. Hij vindt dat de bewo ners een flinke vinger in de pap moeten krijgen. „Het is onze wijk, wij moeten hier leven." door Edith Ramakers VLISSINGEN - De regionale ontwikkelingsmaatschappij Marsaki betrekt ook de twee panden op de hoek van de Kerk straat en Achter de Kerk bij de verbouwing van het Renaissan ce-complex in Vlissingen. Projectmanager R. de Baar van Marsaki zei gisteren dat de ont wikkelingsmaatschappij de twee panden heeft gekocht. De restauratie van het royale complex Renaissance, dat loopt van het Bellamypark tot Achter de Kerk, verloopt naar wens. De verwachting is dat de verbou wing en renovatie voor de zo mer is afgerond. Daarin komen voorzieningen voor twee winkels/horeca, drie apparte menten en twee woningen. „Voor de horeca is nog geen huurder of koper gevonden. De woningen zijn allemaal weg", zegt De Baar. In aansluiting op de verbouwing van Renaissance, wordt begon nen aan de opknapbeurt van de Kerkstraat 10 en het belenden de pand. Marsaki is ook betrokken bij de renovatie van het voormalige winkelcomplex van Dert aan de Nieuwendijk. In die verbouwing zit weinig schot. „We zijn over de nieuwe bestemming in overleg met on der andere de gemeente. Ook over de financiële haalbaarheid van de verbouwing. We denken aan een woonbestemming", zegt De Baar. „Maar als we eind van dit jaar alle vergunningen bin nen hebben, dan mogen we te vreden zijn." De ontwikkelingsmaatschappij is ook eigenaar van het hoek pand aan de Zeilmarkt en Gra- vestraat in Vlissingen. Daar ko men drie appartementen in. Aan die bouw kan deze zomer wor den begonnen. Advertentie Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen. Deze actie loopt tot en met 12 maart. Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. het alfabet van Zeeland TERNEUZEN - Een 26-jarige automobiliste uit het Fran se Mons en Baroeul is zondagavond twee keer door de po litie betrapt op rijden onder invloed. Agenten hielden haar om kwart over zeven voor de eerste keer aan in de Guido Gezellestraat in Terneuzen. Tijdens een inhaalma noeuvre op de Tractaatweg in Axel had de Frangaise een ander voertuig geschampt en was daarna doorgereden. De vrouw moest mee naar het politiebureau, waar bleek dat ze geen rijbewijs had en onder invloed van alcohol ver keerde. Toen ze na verhoor in vrijheid werd gesteld, stap te zij meteen weer in haar auto en reed weg. Het kostte de politie niet veel moeite haar nogmaals aan te houden. Dit maal werd ze in de cel gezet. De vrouw kreeg een dagvaar ding voor rijden onder invloed, rijden zonder rijbewijs en het verlaten van de plaats van een ongeval. GOES - Elk huishouden in de gemeente Goes krijgt een blauwe afvalcontainer voor oud papier en karton. Daar mee hopen burgemeester en wethouders te bereiken dat er 62 procent meer gescheiden oud papier wordt ingeza meld. Het college wil verder onderzoek doen naar een on dergronds afvalinzamelingssysteem voor de Goese binnen stad. Hoewel de commissie grondgebied daarover gister avond haar oordeel kon uitspreken, bleef onduidelijk of zij voor zo'n ondergronds afvalinzamelingssysteem voelt. Er werd feitelijk alleen gesproken over invoering van een gedifferentieerd tarievensysteem (diftar). Die discussie werd aangezwengeld door T. van Dalfsen en J. Groothuis van Rova, een bedrijf dat de afvalinzameling voor een twintigtal gemeenten in Overijssel coördineert. Hoewel de commissie aanvankelijk sceptisch leek, bleken maar liefst vier fracties (Groen Links, SGP/Christenunie, D66 en de PvdA) na afloop van de presentatie enthousiast te zijn over verder onderzoek naar de mogelijkheden van dif tar. MIDDELBURG - Een dertigjarige man uit Koewacht is gisteren veroordeeld tot 180 uur werkstraf en twee maan den voorwaardelijke gevangenisstraf wegens mishande ling van een ouder echtpaar. De Middelburgse politierech ter B. Doorewaard Boekhout nam in de strafmaat ook een mishandeling van vier andere mensen mee. Aan de slacht offers, 69 en 68 jaar oud, moet hij 800 euro smartengeld betalen. De verdachte staat erom bekend dat hij verve lend is als hij gedronken heeft. „Dat klopt", gaf hij toe. Het incident met het echtpaar vond 16 juni vorig jaar plaats in een café in Hulst. Daar keken klanten naar een voetbalwedstrijd op televisie. Toen de dronken man een vlaggetjesversiering begon te vernielen, werd hij daarop aangesproken door de 69-jarige man. De Koewachtenaar ging door het lint en sloeg de man met zijn vuist. De 68-ja- rige vrouw kreeg ook klappen te verwerken. GOES - Het parkeerterrein in het Stationspark in Goes blijkt populair onder dieven. Afgelopen weekeinde is in drie daar geparkeerde auto's ingebroken. Uit één auto werden geluidsapparatuur en cd's weggenomen, een ande re werd alleen doorzocht. Gisteren stond er nog een auto met een ingeslagen ruit. Na de verbouwing van Renaissance worden ook de twee panden op de hoek van de Kerkstraat en, aan grenzend, Achter de Kerk opgeknapt. foto Ruben Oreel door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland zal onder zoeken of de verordening toeris tenbelasting aangepast moet worden. De Hoge Raad bepaal de vorige week dat de gemeente geen toeristenbelasting mag hef fen over gratis overnachtingen. „Wat te doen is nog niet duide lijk", zegt wethouder A. Croné. Campinghouder J. Stiger uit Brouwershaven heeft de kwes tie aanhangig gemaakt. Hij laat kinderen tot zes jaar gratis over nachten op zijn camping. De ge meente is van mening dat Stig- ter over deze overnachtingen ge woon toeristenbelasting moet betalen. Stigter is het hier niet mee eens. In de gemeentelijke verordening staat dat het om be taalde overnachtingen gaat en, zo stelt Stigter, voor deze kinde ren wordt niet betaald. Hij te kende bezwaar aan. Vorige week heeft de het hoogste rechts college de campinghouder gelijk gegeven. Volgens Croné is deze uitleg nooit de bedoeling geweest van de bepaling. „Die regel is ooit bedacht om te voorkomen dat je toeristenbelasting moet betalen als familie of vrienden komen lo geren. Dat was praktisch, maar we zullen nu nieuwe afwegin gen moeten maken." Hoe dit gaat uitpakken, hangt volgens Croné van een paar factoren af. „We maken gebruik van een mo delverordening van de VNG (Vereniging Nederlandse Ge meenten). Ik verwacht dat de VNG met aanbevelingen komt." Bovendien is op dit moment nog niet helder of er meerdere cam pings zijn die gratis overnachtin gen aanbieden en of veel cam pings in de toekomst gratis over nachtingen willen aanbieden. „Voor zover ik weet gaat het nu om één camping. Dan praat je over een paar duizend euro, maar als het er veel meer wor den gaat het wel om grote bedra gen." Croné stelt dat de gemeente de inkomsten van de toeristenbelas ting hard nodig heeft om de voorzieningen voor de toeristen op peil te houden. „Kijk alleen maar naar het on derhoud van het strand. Dat kost 700.000 euro per jaar. Het is geen luxe heffing of pesterij. Je hebt de toeristenbelasting no dig want .anders moet je de inwo ners extra laten betalen. Stel dat de toeristenbelasting min der wordt en je wilt de voorzie ningen op niveau houden, dan moet dat geld ergens vandaan komen. Moet de OZB omhoog? Of moet je dan voorzieningen sluiten omdat de toeristenbelas ting minder opbrengt? Onderne mers liggen mij na aan het hart, maar als het om grote bedragen gaat, kom je wel voor een dilem ma te staan." De Recron stelde vorige week bij monde van regio voorzitter T. Wegman dat de re creatieondernemers creatief moeten zijn in de concurrentie strijd met goedkope vakantiebe stemmingen als Turkije. Vol gens Wegman kunnen gratis overnachtingen voor kinderen daaraan een positieve bijdrage leveren. Croné gelooft daar niet in. „Over wat voor bedragen praat je dan? Het gaat om zeventig, tachtig cent per overnachting. Op een vakantiebudget scheelt dat misschien 25 euro. Als men sen met vakantie gaan, bezuinig je toch niet op 25 euro? WESTKAPELLE - Stichting Roos houdt vrijdag en zaterdag een rommelmarkt in Westkapel le. De opbrengst gaat naar Uni cef, het kinderfonds van de Vere nigde Naties. De rommelmarkt vindt plaats aan het Noordker- kepad in Westkapelle. De markt duurt vrijdag van 10.00 uur tot 15.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING BIJ AANKOOP VAN KOZIJNEN Landal Een aküe In samenwerking met www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-330333 'Vioog noor do vooiwoaidon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11