Delta Sport is te licht voor leider PZC Promotie in zicht bij All Ready Tjoba is nog lang niet uitgeleerd Oude garde loopt uit voor Ruitenberg Schu Schil Fysiek sterke koploper Saturnus wint in Zierikzee met 21-13 Vc Lob slaat aanval af Ed wint broederstrijd Speijers Zeldzaam puntenverlies kampioei EMM grijpt de laatste strohalm uitslagen agenda maandag 7 maart 2005 door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Het had gisterenmiddag in sporthal Onderdak meer weg van een partijtje vrij worstelen dan van een aantrekkelijke handbalwedstrijd. Trek ken, duwen en zelfs schoppen naar de tegenstander werd niet geschuwd. Lichtgewicht LifeDesign/Delta Sport delfde dan ook volgens verwachting het onderspit. De fysiek sterke koplo per Saturnus won de ontmoeting door touché: 21-13. „Ik had eerlijk gezegd ook niet anders verwacht", aldus Delta Sport trainer/coach Jaap Niemans na afloop. Reeds voor aanvang van de ontmoeting tegen de Leidenaren, was Niemans wei nig hoopvol. „We zullen het Saturnus zo moeilijk mogelijk gaan maken, maar het is een fysiek sterke tegenstander. De spelers zijn gemiddeld zeker twin tig kilo zwaarder dan wij. Vooral verde digend zullen we het lastig krijgen met veel overtredingen verwacht ik", sprak Niemans gistermiddag in sporthal On derdak. En gelijk kreeg hij. Dat het echter zo heftig werd, had niemand verwacht. De vrije ballen en vele straf minuten ga ven blijk van het enorme lijfelijke 'ge weld'. Het was uitdelen en incasseren. Eén Leidenaar, Maurice ten Hengel, ging daarbij nét iets te ver. In de 23e mi nuut van de eerste helft schopte hij zo opvallend richting cirkelspeler Bob van Lint dat hij de rode kaart kreeg voorgehouden. „Eigen schuld dikke bult. Dat is gewoon een domme actie en is niet goed te praten", vond Satur- nus-coach André van Es na afloop. „Het was inderdaad wel hard ja, van middag", liet linkerhoekspeler Jimmy Niemans zich ontvallen. „Wij probeer den Saturnus ook hard terug te pak ken, maar dat was moeilijk. Daarom konden we niet in ons eigen spel ko men. We misten heel veel kansen. Ook Joey (Aertssen) die normaal veel scoort, schoot vaak op de paal en de lat. Hij had duidelijk zijn dag niet. Evenals Guust (Sluijs), die maakt er an ders ook veel meer." De verliesbeurt tegen de waarschijnlij ke kampioen Saturnus zegt de 23-jari- ge kok overigens weinig. Als geen an der zit de technisch uiterst begaafde hoekspeler lekker in zijn vel. Met vader Jaap aan het roer van Delta Sport, mis te hij het afgelopen seizoen slechts één training. „Delta Sport is langzaam Guust Sluijs, die gisteren geen goede wedstrijd speelde, waagt een schot op het doel van Saturnus. maar zeker een hechte vriendenclub ge worden. Naast het handballen gaan we ook regelmatig uit met zijn allen. De sfeer is prima. Het gezeur van vroeger in het veld, dat dan aan de bar weer rechtgetrokken moest worden, bestaat niet meer. We nemen alles van elkaar aan en hebben veel voor elkaar over. Dat zou wel eens het succes voor dit team kunnen gaan betekenen." Gisteren tegen Saturnus was overigens veel van wat Niemans junior beweerde te aanschouwen. Regelmatig werd op el kaar gereageerd, maar altijd op een coachende wijze. Ook de enorme ijver, gedrevenheid en het zwijgzaam herstel len van eikaars fouten viel te waarde ren. Trainer, coach en vader Jaap Nie mans was dit ook opgevallen. „De inzet was groot. Delta Sport is blijven knok ken tot de laatste seconde. Daar ben ik heel erg over te spreken. Dat Saturnus een maatje te groot voor ons is, wisten we van tevoren." Van meet af aan werd duidelijk dat lichtgewicht Delta Sport weinig in de melk te brokkelen zou krij gen tegen het bezoekende Saturnus. Toch kwamen de blauwhemden nog even langszij, door een prima doelpunt van Joey Aertssen met links: 2-2. Hier na ging het evenwel snel en keken de Zierikzeeënaren halverwege reeds te gen een 10-5-achterstand aan. Ook na de hervatting werd Delta Sport in de rol van achtervolger gedwongen. Wel werd het allemaal nog rommeliger, mede omdat het zwak fluitende arbitra le duo steeds vaker tot dubieuze beslis singen kwam. „De scheidsrechters wa ren af en toe volledig de weg kwijt. De één corrigeert een beslissing van de an der en ook met de tijd zaten ze regelma- foto Marijke Folkertsma tig mis. Soms wist je ook niet waarvoor gefloten werd. Maar goed, we hadden toch niet kunnen winnen vanmiddag. Ik vind echter, met nog twee wedstrij den te gaan, dat als we op de derde plek kunnen blijven het lang niet slecht gedaan hebben dit seizoen. Dat hadden we vooraf toch helemaal niet ver wacht", vertelde rechteropbouwer Rick Evertse. Scores Delta Sport: Joey Aertssen 3, Er- win Bos 3, Guust Sluijs 3, Jordy Niemans 1, Bob van Lint 1, Jimmy Niemans 1, Peter van Welt 1 ZIERIKZEE - De volleyballers van vc Lob hebben de ay val van Zeelandia op hun koppositie met succes afgesla gen. In het onderlinge toptreffen bleef vc Lob met 2-1 ai- de goede kant van de score. Daardoor heeft het nu® punt voorsprong op de concurrent, met zelfs nog een wei strijd voor de boeg. In de C-poule vergrootte koplo^ Marleco/C 1000/Cluzona de voorsprong op nummer twi FIXET Schuddebeurs tot zeven punten door een 3-0-zq op Zeelandia 2. Ook de lijstaanvoerder bij de vrouwe: DRV accountants/Wik 2 - breidde de voorsprong Door een 3-O-overwinning op Mazda Legemaate werdh gat met Wea/Mevo'80 acht punten. ZIERIKZEE - De vijf broers Speijer hebben zaterdag het Huis van Nassau in Zierikzee de jaarlijkse fami strijd op het groene laken uitgevochten. De "familieve werd beslecht in het voordeel van Ed Speijer (Ro2e burg), de jongste uit het nest. Hij versloeg zijn vier bn* en kwam uit op een percentage van 97,5. Ook de hoogs serie van de dag kwam op zijn naam met 29. Broer Bn (Raamsdonkveer), Cor (Schiedam), Ron (Dreischor) Joop (Rozenburg) hadden in die volgorde het nakijfc Ron Speijer uit Dreischor liet ondanks zijn laagste perce tage toch de rode lantaarn aan broer Joop. Zaten! speelt de familie voor het eerst in de geschiedenis te® een team uit Kaatsheuvel dat eveneens bestaat uit broers, de familie Brekelmans. De wedstrijd wordt g speeld in Kaatsheuvel. ZIERIKZEE- Futsalkampioen Neffen d'Eule 2 heeftv# de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de recre tieve competitie van Zierikzee. Het eigen eerste ta snoepte de competitie- en bekerwinnaar twee punten met een 3-3-gelijkspel. De marge met nummer tweeVs Oeveren/WIK bleef niettemin zestien punten, omdat a ploeg 6-6 speelde tegen Marktzicht. Met die zes treffg bereikte WIK wel de honderd doelpunten. In de twea klasse vergrootte koploper Braber Groenvoorziening leidende marge tot negen punten door een 5-0-zege] MD O. De ploeg heeft nog één punt nodig voor de titel] de derde klasse passeerde kampioen Garage Slager grens van honderd goals met de 5-0-zege op Zeelandia.) MIDDELBURG - De handballers van EMM hebben in a regioklasse de laatste plaats na één week alweer verlata In een rechtstreeks duel met de andere degradatiekaw daat, HEC, bleven de Middelburgers ternauwernood a de goede kant van de score: 21-19. „De punten zijn hetoi langrijkste", zuchtte speler/coach Eric Dingemansenaa loop. Het spelniveau was immers bedroevend. Vanbai kanten. HEC speelde zichzelf uit de wedstrijd door heti> Ie commentaar op de leiding. Uiteindelijk kostte dattv« man de kop. EMM speelde het spelletje kien uit en hu! de kaken stijf op elkaar. Dat de hoofdstedelijken in i ranglijst weer op gelijke hoogte kwam met de Hagenea (acht punten uit zestien duels) was voornamelijk te da ken aan het sterke keeperswerk van Ramon Vael. Scores EMM: Vineent van der Meijden 8, Marcello Tax 5, Ben i noit Alexander 4, Jean-Marie Toubiana 3, Thijs de Vos. door Koen de Vries GOES - Hoewel de korfballers van Tjoba zaterdag na afloop van de met 20-14 gewonnen wedstrijd tegen Nieuwerkerk een waterkansje hadden op pro motie naar de overgangsklasse, was er geen enkele spanning op welk gezicht dan ook te lezen. De resultaten van de concurrren- ten lieten hen koud. Met de zo juist verworven tweede plaats in de eerste klasse was de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen meer dan tevreden. Pas gisteren bleek dat promotie er niet meer in zat. Door de vorming van de topklas se kunnen tal van korfbalploe gen dit jaar in de zaalcompetitie profiteren van versterkte promo tie. Naast de kampioenen mo gen in de eerste klasse ook zes van de acht nummers twee de stap naar de overgangsklasse maken. Daarop had ook Tjoba nog een kans. Winnen van Nieuwerkerk, dat één punt voorsprong had op Tjoba, was de eerste voorwaar de. Maar ook moesten enkele an dere nummers twee verliezen, want de achttien punten die Tjo ba zou kunnen overleggen wa ren er bepaald niet veel. De eerste opzet slaagde riant. De ploeg van Ko Crucq liet Nieu werkerk kansloos. Maar, of er concurrenten waren die in de laatste competitieronde een mis stap hadden begaan, was toen nog niet bekend. Het interesseerde niemand. „We wilden met deze ploeg niet de graderen en hoopten op een plaats in het linkerrijtje", meld de Jolanda Gelok-Kole na af loop. „Dat we tweede zouden worden, daar hadden we niet op gerekend. Aan promotie hadden we al helemaal met gedacht." Trainer Ko Crucq: „Misschien is het wel beter als we nog even in de eerste klasse blijven." Bescheiden Dat beiden zulke bescheiden doelstellingen etaleerden, was niet opmerkelijk. Crucq begon dit seizoen met een vertimmerde ploeg. Veel routiniers maakten plaats voor aanstoimende jeugd en die zou de handen vol hebben aan het veel hogere niveau. Bij de vrouwen maakten Petra Rijn (18), Marleen Batenburg (19) en Kim Hollestelle (22) hun opwachting, terwijl bij de man nen Marcel de Dreu (22) en Ro bert van Schaik (25) definitief een plaats in de hoofdmacht kre gen. De nieuwkomers bleken al snel een prima combinatie te vormen met de drie overgebleven routi niers: Jolanda Gelok-Kole (35), Gerben van Boven (27) en Eric van Zon (33). „Het klikt geweldig", vond vete raan Jolanda Gelok-Kole zater dag oprecht. „De jonkies pikken onze aanwijzingen goed op en daarom is de sfeer geweldig. We gaan voor elkaar door het vuur en halen zo goede resultaten. Ik ben vorig jaar voor het eerst moeder geworden en was niet van plan om nog in het eerste te korfballen. Toen Ko Crucq me vroeg terug te komen heb ik lang getwijfeld. Maar, ik heb er geen spijt van dat ik 'ja' heb ge zegd." Rustig Opvallend was dat zaterdag in de wedstrijd, waarin wellicht nog promotie te verdienen was, iedereen zo rustig bleef. Niet al leen de routiniers bleven ijzig kalm tegen het sterk combine rende Nieuwerkerk, ook de jon kies lieten zich niet gek maken. Robert van Schaik speelde daar bij een hoofdrol. Hoewel hij bij zijn eerste actie een strafworp miste, ontpopte hij zich tot absolute uitblinker. Van Schaik werd met zeven tref fers topscorer in het aantrekke lijke duel. Tjoba had bijna de hele wed strijd een voorsprong, maar zag Nieuwerkerk kort voor tijd angstwekkend dichtbij komen. Van 14-9 werd het 15-13. De thuisploeg bleef in de laatste acht minuten echter rustig en de marreerde op het beslisende mo ment zelfs naar een ruime zege. „Die rust was misschien wel op vallend", erkende Crucq. „Maar het is deze competitie ook wel eens anders geweest. We hebben verschillende keren vlak voor tijd de overwinning weggege ven. Zie deze wedstrijd als een resultaat van een leerproces. En we zijn er nog lang niet klaar mee. Er valt nog heel wat te le ren." Scores Tjoba: Robert van Schaik 7, Gerben van Boven 4. Marcel de Dreu 3, Marleen Batenburg en Pe tra Rijn 2, Kim Hollestelle en Jo landa Gelok-Kole 1 Henk de Graaf van All Ready jaagt achter de bal aan in het gewonnen duel bij Ondo. door Ben Hameeteman MIDDELBURG - De prangende vraag zater dagmiddag voor de korfballers van All Rea dy, na afloop van het gewonnen duel (14-9) tegen Ondo, was 'wat heeft concurrent Oran je Nassau gedaan'. Onder de supporters op de tribune was het reeds bekend en daar kwam dan ook het allesbcvrijdende ant woord vandaan,, „Oranje Nassau heeft met 15-5 verloren van Olympia." Het bleek het juiste antwoord. De roodhem- den ontstaken spontaan in een feeststem ming alsof zojuist het kampioenschap was behaald. Echter het verlies van Oranje Nas sau betekende 'slechts' dat de Zierikzeese korfballers zeker waren van een tweede plek. Die plaats geeft recht op het spelen van promotiewedstrijden. Een overstap naar de zo felbegeerde tweede klasse via de achterdeur behoort zodoende alsnog tot de mogelijkheden. „De komende weken zullen we het weten. Het wordt, heb ik begrepen, wel een hele puzzel om te bepalen wie er uiteindelijk mag promoveren. Het zou kunnen dat we slechts één promotiewedstrijd moeten spe len, maar een driekamp zit er eventueel ook nog in. Het belangrijkste is dat we het zelf zullen moeten doen. Enkele van de mogelij ke tegenstanders zijn bij ons bekend Ik schat onze kansen hoog in", aldus de strijd lustige trainer/coach Robert Jongejan na af loop tegen Ondo. Hoewel Olympia, dat vorige week in Goes reeds kampioen werd, zijn sportieve plicht bewees tegen Oranje Nassau, diende All Ready in Middelburg zelf ook te winnen. In de beginfase was werd vooralsnog niet met een duidelijk of die opdracht wel ging sla gen. Beide ploegen hielden elkaar gedurende de eerste helft nagenoeg in evenwicht. Halver wege leidde All Ready wel, al was dat mini maal: 5-6. Jongejan: „Ondo is gewoon een goede ploeg. Maar wij hebben het vandaag goed gedaan. Zierikzee. Recreatieve competitie. Eerste klasse: Neffen d'Eule 2 - Neffen d'Eule 1 3-3, moToren Boys - Tops Inter national 12-1, van Oeveren/WIK - Markt zicht 6-6. Neffen d'E. 2 18 16 1 1 49 143- 45 Oeveren/WIK 18 10 3 5 33 100 - 61 moToren Boys 17 8 1 8 25 81 - 58 Neffen d'E. 1 Marktzicht Tops Inter. 18 7 4 7 25 71- 18 7 1 10 22 72- 92 17 0 0 17 0 37- 172 Tweede klasse: Braber Groenvoorzie ning - MDO 5-0, FC Kerkwerve Wijnstekers 2-3. IB Braber Gr. Nugrin/Sjaak MDO 18 IB Wijnstekers 17 Mainbalance 16 FC Kerkwerve 18 18 15 1 17 12 1 2 46 93- 28 4 37 93- 37 3 7 27 65- 78 3 9 18 58- 79 2 10 14 54- 70 0 15 9 47-116 Derde klasse: SV Dreischor - De Vuur toren 5-4, Stella Boys - IPZ 5-7, Zeelan dia - Garage Slager 0-5. Garage Slager 18 15 SV Dreischor 17 10 Stella Boys IPZ De Vuurtoren Zeelandia 17 5 17 7 2 46 103- 48 2 5 32 67- 42 6 6 21 74- 60 1 9 22 71 - 82 2 11 17 66- 93 0 13 12 42- 88 Goes. Janvier Dancemasters com petitie. Jongens A poule: Diederik de Ra- ve-Thomas Ie Clercq 3-3, Mathias Quayhaegens-Pieter Boot 3-6, De Rave/ Quayhaegens-Le Clercq/Boot 8-3, Jas per Kramer-Riche Anbeek 5-3, Koen van de Buuse-Floris Vos 6-0, Kramer/Van de Buuse-Anbeek/Elzelingen 5-6, Yorick Maenhout-Simon de Zwaan 5-3, Bas Fe- lius - Nigel de Marco 6-6, Maenhout/Fe- lius-De Zwaan/De Marco 11 -1Theo van Hoeve-Pieter Kijzer 6-3, Jens de Kos- ter-Jelle Kies 6-2, Van Hoeve/De Koster- Kijzer/Kies 9-2. Meisjes: Nathalie van Strien-Stephanie van Sabben 7-4, Step hanie van Balen-Marlies Veerhoek 8-3, Van Strien/Van Balen-Van Sabben/ Veer hoek 5-7. Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: vc Lob - Zeelandia 2-1,1 Boss - Duiveland Vastgoed/Kv.»1 2-1. Stand: 1. vc Lob 14-31, 2. Za dia 1 15-30, 3. Wea/Mevo'80 1145 Schouwse bouwmaterialen ha 14-22, 5. Big Boss 15-13, 6. Duw* Vastgoed/Kwiek H314-7 Poule B: Praktijk Jan/Cluzona -sj vaate Hypotheken 3-0. Stand: i Pd Tyrecenter Rinus Roon 15-41,2. Pr* Jan/Cluzona 15-34, 3. HCR I Kroon/Wiska 1 15-33, 4. Bijdevaatil potheken 15-21, 5. Ravia/TolhoekSj derbedrijf 14-17, 6. Brogum 15-1' Sgravo-de Verfbron 14-10, 8. 5 nexxion 15-5. Poule C: Schilder de Oude/Kwiek!' HCR De Kroon/Wiska 2 0-3, Zeeland: - Marleco/C 1000/Cluzona 0-3. Stand Marleco/C 1000/Cluzona 15-38,2. FÖ Schuddebeurs 14-31, 3. De Brug 14 4. HCR De Kroon/Wiska 2 15-26,5.Se der de Oude/Kwiek H4 16-15,6 S; vo-DEK verkeersopleidingen 14-U Zeelandia 2 16-8, 8.VVOZ14-7. Poule DA: C 1000/Cluzona Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 2-1,H da Legemaate - DRV accountants^' 0-3. Stand: 1. DRV accountantsAYii 14-41, 2. Wea/Mevo'80 Dames 111 3. C 1000/Cluzona 15-29, 4. Dier&Tuin/Wik 1 14-25, 5. Mazda La maate 15-20, 6. Kwiek/Sporthuis Za zee D1 16-15, 7. Profile Tyrecents nus Roon dames 14-8, 8. Wea/Mefl Meisjes 14-3 maandag Dammen PZDB-bekercompetitie. Finale sen GZC en Middelburg en wf om de derde en vierde plaats Aagtekerke en BDV. Locatie: gingsgebouw de Spil in Gapinge vang 19.30 uur. foto Ruben Oreel De verdediging van ons was opvallend goed. En ook lijkt er eindelijk eens geleerd van de vele fouten die we anders altijd veel vuldig maakte. De aanvallen waren nu lang en de rebound was goed. Het lijkt wel alsof het kwartje is gevallen. Het zelfvertrouwen in de ploeg is weer helemaal terug." Met name na de her vatting betaalde het verbetei'de spel van All Ready zich uit. Even nog kwamen de Middelburgers terug tot 7-7. Hierna gaf All Ready evenwel gas om het gat steeds verder te vergroten. Bij een stand van 7-9 zorgde Esther Snoek voor de belangrijke 7-10. Het verzet van de thuis ploeg leek gebroken. All Ready speelde de wedstrijd vervolgens professioneel uit. Den nis Voshart was zaterdag ook weer eens goed op schot en werd met zes treffers tops corer. Scores All Ready: Dennis Voshart 6, Jan-Wil lem van Nieuwenhuijzen 2, Esther Snoek 2, Henk de Graaf 1, Manon Torensma 1, Remy Quist 1, Maurice Brul 1. door Eric Korver ALKMAAR - Met een guitige lach blikt Henri Ruitenberg eens rond in de kleedkamer. Het gezelschap varieert van 'op leef tijd' tot bejaard, maar de man nen hebben allemaal één ding gemeen: ze behoorden in hun ja ren tot het beste wat marathon- schaatsen te bieden had. En de ze zaterdagavond verwelkomen ze Ruitenberg in hun midden. De humor van Henri Ruitenberg steekt al snel de kop weer op. „Ik heb promotie gemaakt", zegt hij, met een hoofdknik naar de mannen om hem heen. „Ben nu blijkbaar toe aan het echte werk." Na 25 jaar in het A-pelo ton mag de 48-jarige uit Olde- broek in retraite. Het is mooi ge weest. Maar onopgemei'kt gaat het afscheid van de recordhi der niet voorbij. De kleedkamer in De Mms vol, vol met oude kanjers metl kende namen. Jeen van Berg, Egbert Vossebelt, Efl Hopman, Jan-Roelof Kruit! Henk Portengen. Goed voorj Elfstedenzege en tientallen! roïsche gevechten op natuifl Ze zijn er allemaal, met dik w tig. man. Magere benen wol? in verschoten wedstrijdpan gestoken, mutsen bedekkeng zende haardossen en kalf? schedels. De geur van spiert hangt in de lucht. Wantbetü dan een reünie zijn, er wordt! tuurlijk wel echt gereden Ruitenberg wint, zoals I hooit. Na wat woorden en p sentjes zoekt Ruitenberg kleedkamer weer op. Dit het dan, realiseert hij zich. G'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32