Patrick Goverse op koers voor titel Cor van Etten verrast zichzelf PZC Van Hecke schaakkampioen na remise en winstpartij Masters zwemmen records aan flarden Turnvereniging Spido succesvol Taekwondoka's in de prijzen Wim Schroder breekt been Handbalsters eindigen als tweede Mountainbiker Al vijfde in Italië Kapellenaar derde na eerste dag ZK ^neeuwruimen noodzakelijk bij Goofie's race Weer blessure Mare de Reuver Raymakers wint Grote Prijs van Braunscheig Ewoud van Hecke denkt na over een zet tijdens de zevende speelronde. foto Ruben Oreel door Roeland Alders OOST-SOUBURG - Ewoud van Hecke van de schaakvereniging Middelburg is zaterdag Zeeuws kampioen schaken geworden. Met 6,5 punten uit acht wedstrij den is hij niet meer te achterha len voor de concurrentie. In een spannend toernooi begon Van Hecke twijfelachtig. Hij ver loor van Goesenaar Joey Gro- chal. Voor het ingaan van de laatste speeldag stond Van Hecke gelijk met de Goesenaar. In de zevende en voorlaatste ron de moest Van Hecke, die de laat ste weken in goede vorm ver keert, tegen Souburger Jeroen Hekhuis. Van Hecke stond snel goed en leek simpel te gaan win nen. De tijdnood speelde hem echter parten, waardoor de stel ling in remise verzandde. Joey Grochal leek alleen de kop positie te pakken door de mis stap van Van Hecke. Jan Breu- kelman speelde de opening niet echt goed, waardoor Grochal voordeel kreeg. Met het nodige kunst- en vliegwerk redde de jonge Breukelman zich en kon hij Grochal afhouden van de koppositie. Albert-Jan Breukel man was ook nog niet kansloos voor de titel. Met het grootste ge mak won hij van Roeland Al ders. De achtste en laatste ronde was een ware thriller. Ewoud van Hecke speelde tegen de erg goed schakende Eric Roose uit Ter- neuzen. Roose miste de winst in een lastige stelling, waarna Van Hecke met de schrik vrij kwam en alsnog de winst kon grijpen. Inhalen Joey Grochal moet zijn wed strijd tegen Matthieu Freeke in halen, vanwege NK verplichtin gen van Freeke. Als de Goese naar wint, dan wordt hij nog tweede. Bij verlies wordt Jan Breukelman tweede. Breukel man junior speelde tegen zijn va der Albert-Jan een lastige par tij, maar wist hem uiteindelijk toch te verzilveren. maandag 7 maart 2005 BERGEN OP ZOOM - Turnvereniging Spido uit Oud-Vos- semeer is de grote winnaar geworden van de springwed- strijden van de regio Zuid-West Nederland op D/E-ni- veau. Aan de wedstrijd namen ruim 170 teams deel. Trafo uit Steenbergen pakte ook veel prijzen. Het meisjesteam van Spido scoorde in het E-niveau de hoogste dagscore op de kast, met 9.27 punten. Hiermee wonnen ze de Foort de Roo trofee. Trafo bemachtigde de trofee in het D-ni- veau met het meisjesteam op de minitramp. Het team haalde een hoge score van 9.70 punten. NIEUWEGEIN - Leden van de pas anderhalf jaar oude taekwondoschool Yom-chi uit Goes zijn in de prijzen ge vallen op een internationaal toernooi in Nieuwegein. Het evenement maakte deel uit van de Pro Martial Arts Tour, In de jeugd werden Viet Vo uit Krabbendijke en Sander Bosch uit Goes eerste bij het sparren. Jacky Singh werd tweede bij de junioren. Phoung Vo eindigde op een derde plek. In het onderdeel tuis werd Jacky Singh eerste, reik te Viet Vo tot een derde plaats en moest Sander Bosch ge noegen nemen met de vierde stek. ZWOLLE - Wim Schroder heeft vrijdagavond tijdens de finalewedstrijd van de International Stallion Show Zwol le het linkerscheenbeen gebroken. Dat deelde de hippi sche sportfederatie KNHS mee. De 33-jarige springruiter uit Tubbergen viel uit het zadel toen zijn paard Eurocommerce Berlin bij de zevende hin dernis een struikelende pas maakte. Schroder is in de tus senstand van de wereldbeker de hoogst geklasseerde Ne derlander met een vijfde plek. Hij zal zeer waarschijnlijk de finale in Las Vegas, medio april, moeten missen. ANP CHEB - De Nederlandse handbalsters hebben zaterdag in het vierlandentoemooi in Cheb in Tsjechië verloren van Zweden met 25-27. Bij de rust leidde Nederland nog met 12-10. Door winst in de eerste twee duels legde Oranje be slag op de tweede plaats. Topscorer zaterdag was Olga As- sink, die negen keer doel trof. Nederland versloeg eerder in het toernooi China met 30-21 en gastland Tsjechië met 19-17. Zweden won het toernooi. ANP BRESCIA - Mountainbiker Thijs Al is het seizoen goed be gonnen. De renner van het Giant Racing Team eindigde tijdens de eerste manche van de Liquigas Cup als vijfde. In de Italiaanse stad Brescia vocht Al een verbeten strijd uit met olympisch kampioen Julien Absalon, die uiteinde lijk als vierde eindigde. De winst ging naar de Italiaan Marco Bui. Bui versloeg oud-olympisch kampioen Miguel Martinez en de Italiaan Jader Zoli. Bart Brentjens moest in Brescia genoegen nemen met de tiende plaats, terwijl Bas Peters als elfde finishte. Bij de vrouwen zorgde Laura Turpijn voor een verrassing. De Nederlandse eindigde namelijk als derde, achter de Italiaanse Annabella Stropparo en Cecile Rode uit Frank rijk. ANP ter. De Zuid-Hollander deed er 39,45 seconden over, tegen 41,43 seconden voor Patrick Goverse. Niels Goverse was naast Van der Weij den de enige schaatser die onder de 40 seconden bleef Met zijn 39,70 seconden was hij wel langzamer dan vorige week, toen hij in Heerenveen met 39,31 een Zeeuws record reed. Andy van Waes reed met 40,15 seconden naar de vierde plaats op de openingsafstand. Die tijd was boven verwachting voor de Zeeuws-Vlaming. De schaatser uit IJzendijke kreeg vier weken geleden een punt van een schaats in zijn enkel en had sindsdien niet meer geschaatst. Maarten Janse jr werd vijfde (41,67). Patrick Goverse was verreweg het snelst op de 1500 meter. Hij klokte een tijd van 2.01,63. Een straatlengte daarachter werd Van der Weijden tweede in 2.05,21. Niels Goverse, die vori ge week ook een Zeeuws record op de 1500 reed, werd derde. Hij finishte in 2.05,56. Veteraan Kees Cijsouw uit Groede was za terdag de beste veteraan. In het overall klassement bezet hij de elfde plaats. De 500 meter over brugde de Zeeuws-Vlaming in 44,19, een persoonlijk record. De 1500 meter reed hij in 2.16,55. Nummer twee bij de ve teranen is Adriaan Provoost. Overall staat de Domburger der tiende. Hij moet ruim anderhal ve seconde goed maken ten op zichte van Cijsouw. Bij de vrouwen waren er geen verrassingen. Daar was drievou dig Zeeuws kampioen Martje Wisse uit Krabbendijke met af stand de beste schaatsster. Op de 500 meter reed zij bovendien een Zeeuws record: 44,67. Haar tijd op de 1500"meter was 2.25>18."Córina van Boekei uit Brouwershaven neemt de twee de plek in beslag. innr Euaène de Kok 5REDA - Nog helemaal niets is jeslist na de eerste dag van het Jeeuws kampioenschap schaat- gen in Breda. Mark van der Weij- Jen uit Middelharnis gaat na za- lerdag aan de leiding, maar hij poelt de hete adem van de broers Patrick en Niels Goverse in zijn nek. Hark van der Weijden begint za terdag met een voorsprong van j,3 seconden op Niels Goverse jan de 1000 meter. Patrick Goverse kijkt na afgelopen za terdag, toen de 500 en 1500 me ter werden verreden, tegen een achterstand aan van 0,8 secon den. Ms de laatstgenoemde komend weekeinde een goede duizend meter rijdt en in de buurt van (fen der Weijden blijft, heeft de tweevoudig Zeeuws kampioen de beste papieren voor de titel. Patrick Goverse is namelijk vrij wel ongenaakbaar op de afslui tende 3000 meter. „Ik mag, denk ik, nog wel een se conde verliezen op de duizend meter", zei Goverse, die vertel de dat hij zaterdag in de Breda se ijshal flink had afgezien door de koude lucht. „Dat verschil kan ik nog wel goed maken op de 3000 meter." De Kapellenaar was redelijk te vreden met zijn optreden van za terdag. „Ik heb de schade be perkt gehouden. Ik had reke ning gehouden met twee secon den verlies op de 500. Dat is bijna precies gebeurd. Verder re kende ik op twee seconden winst op de 1500. Dat zijn er wat meer geworden. Het uit zicht voor zaterdag is dus goed." Van der Weijden won zaterdag de openingsafstand, de 500 me- Patrick Goverse staat derde na de eerste dag van het Zeeuws kam pioenschap schaatsen. foto Willem Mieras ILIJNSPLAAT - De 43 deelne- ïers aan de Goofie's race van de maand maart hebben zater dag eerst sneeuw moeten rui men voordat ze uit konden va ren. Peter de Ridder uit Gorkum was met de Checkmate 3 het snelste in de IMS-klasse. Sneeuwruimen was noodzake- ijk omdat een glad dek ernstige levolgen kan hebben. De tempe- atuur van het water schommel- Ie namelijk rond het vriespunt. Vedstrijdleider Hans Buytink waarschuwde vooraf dan ook iog eens iedereen voor de moge lijke gevaren )m er zeker van te zijn dat ie- iereen op tijd binnen zou ko men, was er een baan van 12,5 nijl voor de IMS-klasse en 9,5 wjl voor de klasse ORC-Club. De ongemeten schepen moesten ,5 mijl afleggen. Tijdens de start van de ongeme ten boten voeren drie boten te len elkaar aan. De betrokken chepen konden de race niet af- naken. 5e wisselende windrichting wgde voor veel verschillende eiders en, zo bleek na afloop, grote verschillen tussen de deelnemers. Jan de Jager uit Wolphaartsdij k veroverde met We Chasseur de eerste plaats in Jde IMS-klasse 2-4. De Belgische Ichipper Axel Meijvis uit Kapel- e was met de Jou-Jou het snel- ite in de ORC-club en de Avanti ran schipper Jaques van Diest Braschaat) kwam als eerste on gemeten boot over de streep. iGEMERT - Motorcrosser Mare iReuver is opnieuw ernstig ge leerd geraakt bij een valpar tij heeft een kruisband ge- wd in zijn knie en is moge maanden uitgeschakeld. leuver maakte gisteren een ehng in de tweede manche de openingscross van het het open Nederlands kam- nschap in Gemert. De 22-ja- Amstelvener werd onmid- jk naar zijn arts in België oerd en die constateerde gescheurde binnenste kruis- J en een beschadigd kapsel e knieholte. Mogelijk is ook voorste kruisband geraakt, tweede scan op vandaag t daar meer duidelijkheid brengen. ANP door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - De electroni- sche tijwaarneming in het Vrij- burgbad, het zwembad op de grens van Middelburg en Vlissin- gen, werd gisteren getracteerd op wereldtijden. Het Bredase SBC 2000 liet er bij wedstrijden voor masters (25-plussers) enke le Europese- en wereldrecords noteren. SBC 2000 deed de recordaanval- len bij de eerste masterwed- strijd in de zuidelijke cirkel. Al lereerst ging het wereldrecord op de 4x50 meter vrije slag in de categorie 100+ eraan. De nieuwe te kloppen tijd is 1.49,61. Even later verbeterde Sandra Temmerman, vroeger uitko mend voor Scheldestroom uit Breskens, de europese record tijd op de 200 meter vlinderslag bij de 25-plussers: 2.19,30. Tot slot ging het record op de 4x 50 meter wisselslag estafette er aan. Met 2.01,92 was SBC 2000 ruim drie seconden sneller dan het voormalig wereldmastersre- cord. Tijdens de wedstrijden werden ook vijftien Zeeuwse masterrecords geregistreerd, wat er op wijst dat het master- zwemmen ook in Zeeland be hoorlijk in de lift zit. Minioren De minioren-zwemploeg van de Stormvogel eindigde op de natio nale Speedo Club Meet als acht ste. Hierbij bleef het team gere nommeerde verenigingen als DWK XCESS en PSV voor. Vooraf werd gedacht aan eën plaats bij de eerste tien. De ta lentvolle zwemmers voldeden dus ruimschoots aan de ver wachtingen. Vooral de meisjes van de Vlissingse ploeg deden van zich spreken. Winst op de 100 meter wisselslag en 100 me ter vrije slag zorgde direct voor een hoog aantal punten. Dat de rugslag estafette winnend werd afgesloten in een tijd die in de voorgaande twee edities bij lan ge na niet werd gehaald zorgde voor het kersje op de taart. In Kapelle werd Luctor et Emer- go de beste zwemploeg van Zee land in de eerste klasse van de Zeeuwse Zwemcompetitie. In te genstelling tot de hoofdklasse reeks, waar geen competitie maar een invitatiewedstrijden worden gezwommen, gebruiken de eerste en tweede klasses nog het competitie-element. De tijden van de beste twee zwemmers van elke ploeg wor den op elk ondereel bij elkaar opgeteld. De wedstrijd was zeker nog spannend. De Bevelanders had den nog zicht op de periodetitel, maar het Middelburgse Luctor bleek een te groot gat geslagen te hebben in het begin van de wedstrijd. Zeelandia handhaaf de zich keurig als derde. Onder dak uit Zierikzee moet volgend seizoen een stapje terug doen. Tweedeklassers De Honte, de Bruinvis, De Otters en De Gan- ze zwommen in zwembad Rey- naertland de laatste wedstrijd in de Zeeuwse competitie twee de klasse. De periodetitel ging naar De Bruinvis. Dringen In Hulst was het op het podium dringen voor de zwemmers van De Honte uit Kloosterzande en de Bruinvis uit Sas van Gent. Beide ploegen wisselden elkaar gedurende de gehele wedstrijd af. Bob Dalmeijer van de Ganze wist die constante twee maal te doorbreken In de eindstand na vier wedstrij den is de Bruinvis de sterkste vereniging op tweedeklasse-ni veau en promoveert daarmee naar de eerste klasse. De Honte, bij de meisjes superieur maar niet daadkrachtig genoeg bij de jongens, werd tweede. De strijd tussen de Otters en de Ganze was spannend. Otters bleven de Ganze slechts anderhalve mi nuut voor in de eindklassering. BRAUNSCHWEIG - Springrui ter Piet Raymakers heeft giste ren bij het concours hippique van Braunschweig de Grote Prijs gewonnen. De Brabantse springruiter was met de tienjarige ruin Van Schijndel's Now or Never in de barrage opnieuw foutloos en ruim anderhalve seconde sneller dan de Belg Dirk Demeersman. Raymakers verdiende met zijn zege 30.000 euro. Albert Zoer maakte met Okido- ki in de extra omloop een spring- fout en eindigde als derde. Zijn beloning was 12 mille. ANP Biljarter uit Oude Tonge winnaar Scheldetoptoernooi door Joop van den Oudenhoven BURGH-HAAMSTEDE - Cor van Etten uit Oude Tonge, bil jarter van BV De Poedel, is in Sportcentrum Westerschou- wen in Burgh-Haamstede win naar geworden van het Schelde toptoernooi. Piet de Koeyer (BV SBC) uit Biervliet eindigde na een spannende maar niet hoogstaande finale tweede. Streekgenoot Robert van Ste- vendaal (BV De Kastanje) uit Vogelwaarde reikte tot de der de plaats. Zelden heeft het Scheldetop toernooi een zo verrassende winnaar gekregen als dit sei zoen. Dat Van Etten een er kend kaderspeler is en in die spelsoort in Burgh-Haamstede ook veel punten zou vergaren, stond vooraf wel vast. Maar de combinatie met bandstoten en vooral driebanden leek voor hem een te grote handicap. Léék, want in de praktijk viel daar weinig van te merken. Maar het was niet altijd zijn ei gen verdienste dat hij won, hier en daar werkten zijn tegen standers goed mee. In zijn poule werd Van Etten onbedreigd eerste. Ondanks een moyenne van 0.483 pakte hij in het driebanden toch vier van de zes partijpunten. In het kader bleef hij met een gemid delde van 16.667 ongeslagen en bij het bandstoten leverde hij slechts één partij in. Titelkandidaat Robert van Ste- vendaal eindigde in deze poule als tweede en zou later om de derde en vierde plaats spelen. Dat gevecht won hij ook). Leen van Boven uit Vlissingen, uitko mend voor ReHaWe, kwam slechts één puntje te kort voor de strijd om het brons. Ronduit teleurstellend was het optre den van Danny Walhout. De jonge biljarter ondervond dat zijn leerroute nog niet voorbij is. In alle spelsoorten kwam hij zichtbaar te kort. Alleen in de strijd om de zevende en achtste plaats ontspon zich een gelijk waardige partij tegen Piet Ver- schure, die hij op moyenne in zijn voordeel besliste. Voor Verschure was het duide lijk niet zijn weekeinde. Alleen enkele mooie uitschieters in Cor van Etten in actie tijdens het Scheldetoptoernooi. het driebanden maakten nog wat goed voor hem, maar daar mee kon hij niet voorkomen dat hij achtste en laatste werd. Cruciale momenten In de andere poule was invaller Piet de Koeyer oppermachtig. Ook hier gold dat de tegen stand het op cruciale momen ten liet afweten. Met name Paul Brekelmans uit Domburg, een biljarter van VEGABV, bleef onder zijn kunnen. Van Henk Wielaard is het bekend dat alleen zijn kader van topni veau is, maar ook in die spel soort kwam hij er in Burgh-Haamstede niet aan te pas. Zijn moyenne van 11.538 en het gelijke spel dat hij moest toestaan aan De Koeyer zeiden genoeg. In het verleden kon hij een slechte vorm bij het kader nog wel eens compense ren in het bandstoten, maar dat gebeurde dit toernooi ook te weinig. Wielaard moest zich uiteindelijk tevreden stellen met de vijfde plaats. De Koeyer daarentegen over tuigde in zijn poule des te meer. Hi] speelde gelijk in kader en bandstoten tegen Wielaard en verloor alleen het driebanden van Piet Verschure van DOS. In de finale trok Cor van Etten duidelijk aan het langste eind. Hoewel de verschillen in de fi nalepartijen klein waren, was de zege verdiend. Van Etten was na afloop zelf nog het meest verbaasd over zijn titel: „Vorig jaar was ik achtste en nu had ik me ten doel gesteld mijn moyennes op peil te hou den. Dat is redelijk gelukt. Dat ik nu ineens eerste ben, ver baast me wel. Het heeft ook wel meegezeten. In de finale kon Piet het niet afmaken en ik wel." De verslagen De Koeyer zei voor aanvang van de finale: „Mijn toernooi is al geslaagd. Hier had ik alleen maar op ge hoopt." Na afloop van de finale kwam de ware aard van de sportman naar boven toen de teleurstel ling van het gezicht viel af te le zen, De winnaar van het zilver: „Dit steekt toch wel een beetje. Ik was er in de finale telkens dicht bij, maar kon niet beslui ten. Cor deed dat wel en ver foto Marijke Folkertsma diende de winst. Ik heb wel de pest in, want na het topklasse libre in Axel en het NK libre extra klasse is dit mijn derde toernooi dit jaar waarin ik tweede wordt. Volgende week in het bandstoten eerste klasse op Zeeuws-Vlaanderen moet het dan maar eens gebeuren." Hoogste partij. Kader: Robert Ste- vendaal 33 333, Bandstoten: Ste- vendaal en Wielaard 5.556. Drie banden: 1.071 Piel Verschure Hoogste serie. Kader: Cor van Et ten 85; Bandstoten: Cor van Etten 27; Driebanden: Piet Verschure 7. Eindstand: 1. Cor van Etten de Poedel; 2. Piet de Koeyer BV SBC; 3. Robert van Stevendaal de Kastanje; 4. Paul Brekelmans VEGABV, 5. Henk Wielaard Win denburg, 6. Leen van boven ReHa We; 7. Danny Walhout VEGABV; 8. Piet Verschure DOS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21