wordt tweede Swift verliest en Morres/Hulst grijpt laatste strohalm 'rovoost maakt nog tans op NK-deelname Fortis krijgt 42 dagen rust Rentmeester kampioen bij junioren Fase vijfde op NK marathon jeugd De Punder in winnend team De Rave/Quayhaegens op titelkoers iim Huige springt, teert snel en wint Driebanders De Stene Brug boeken wederom verlies PZC Korfballers Tjoba lopen promotie net mis door Rudy Booqert VLISSINGEN - Zes weken hebben de korfballers van Fortis de tijd om een roe rig zaalseizoen te verteren. Het is een wel kome pauze. Verschillende spelers kunnen hun pijntjes nu met rust laten helen en trainer Leonard Debbaut kan gaan knutse len aan een team dat handhaving in de hoofdklasse op het veld moet gaan verzor gen. De laatste wedstrijd van het zaalseizoen sloot Fortis zaterdagavond af met de acht ste nederlaag van het seizoen. Tegen KCC werd het 12-14, na een 8-5-voorsprong bij de rust. Opvallend genoeg was dat dit sei zoen pas de eerste en dus enige thuisneder laag voor de Souburgse overgangsklasser. Hoewel Fortis tot de voorlaatste wedstrijd tegen degradatie knokte, legde zelfs kam pioen KVS het loodje in de Baskensburg (18-16). Alle zeven uitduels verloor Fortis echter. Chaïm Koole was na afloop opgelucht, dat het zaalseizoen nu afgesloten was. Ook Koole kampt met een pijntje. Al twee jaar eigenlijk. Hij krijgt steeds meer last van zijn enkel en laat morgen een mri-scan ma ken om eindelijk de oorzaak eens te achter halen. Hij heeft al twee keer 'met een spuit erin' gespeeld, maar hij is nu op zoek naar een chronische oplossing. Dat is ook Fortis na het dramatische zaalseizoen; voor die zoektocht naar de topvorm heeft het 42 dagen tot het duel met Oost-Arn hem. Koole nam zaterdag eerst de tijd om de be wogen zaalperiode de revue te laten passe ren. Het was zwaar tegenvallend, conclu deerde hij. Als veldhoofdklasser afficheer de Fortis zich vooraf in de zaal als titel kandidaat in de overgangsklasse. De start met vier punten uit drie duels was er nog naar, maar toen trad het For- tis-onwaardige verval in. Na de 14-10-ne- derlaag bij hekkensluiter HKC moest zelfs trainer Ralph Gillissen het veld ruimen. Opvolger Debbaut bereikte uiteindelijk het zwaar gedevalueerde doel: handha ving. Stroperig Waarom beleefde Fortis nu zo'n stroperig seizoen? Koole: „Ten opzichte van vorig seizoen zijn we veel lengte kwijtgeraakt. Ruth (Hoogwerf) viel weg door haar zwan gerschap, Rob (Sanderse) en Marieke (de Rijke) met een blessure. Het is geen ge heim dat wij lange dames en kleine heren hebben. Daarom was de komst van Rob een welkome versterking Maar toen die al lemaal wegvielen, moesten we weer verder met de kleine heren." Daardoor kwam Fortis in een oneerlijk ge vecht terecht. „We hebben toen veel duels onder druk gestaan. De tegenstanders had den lang balbezit en we verdedigden best goed. Maar uiteindelijk gingen we toch voor de bijl. Al die nederlagen waren ver volgens niet goed voor het vertrouwen bin nen de ploeg. Met name op kritieke momen ten in een wedstrijd brak dat ons dan op." Bij de rentree van Debbaut, begin februa ri, is de nadruk weer komen te liggen op het snelle combinatiespel waarmee Fortis sinds het ontstaan in 1998 de nationale korfballadder besteeg. „Daar zie ik ook een stijgende lijn", zei Koole. „Vandaag kwam het er tegen KCC niet zo uit, maar in vorige wedstrijden tegen KVS en Vrien denschaar wel degelijk." En dat moet de basis vormen voor het tweede deel van het veldseizoen. Daarin is Fortis niet kansloos, denkt Koole. De Souburgse club speelt in de de gradatiepoule met Oost-Arnhem, Rohda en Futura. De winnaar van die poule blijft hoofdklasser, de nummer vier degradeert naar de overgangsklasse. De nummers twee en drie spelen een kruis wedstrijd te gen de nummers twee en drie uit de ande re degradatiepoule. De winnaars daarvan handhaven zich, de verliezers niet. Koole: „Ik denk dat we ons moeten richten op die tweede en derde plaats." Scores Fortis: Jouri van den Broeke en Remi van den Broeke 3, Angela Melis, Niels Bebe- laar en Chaïm Koole 2. Niels Bebelaar probeert te schieten in de wedstrijd tegen KCC. foto Ruben Oreel Scores All Ready: Dennis Voshart 6, Jan-Willem van Nieuw enhuijzen en Esther Snoek 2, Henk de Graaf, Manon Torensma, Remy Quist en Maurice Brul 1. DVS-Togo 12-9: Het gehavende Togo, spelend met een aantal in vallers, begon uitstekend. De ploeg van Wim Voorneveld nam het initiatief, had ook een groot overwicht, maar stond bij rust slechts met 6-8 voor. In de twee de helft was het scorend vermo gen bij de Goese derdeklasser helemaal verdwenen: slechts één keer werd de korf gevonden. De thuisploeg maakte daar dankbaar gebruik van en won gemakkelijk. Scores Togo: Yvonne Joziasse, Mar- cha van Belzen, Annelies van Zon, Amanda Boelman, Marcel Vierge ver, Dennis Boelman, Marcel Jo ziasse, Johan Kosters en Comé van Rooyen 1 Seolto-Vriendenschaar B 11-15: In een tot de slotminuten gelijk- opgaande wedstrijd hielden de ploegen elkaar tot 11-12 in even wicht. Maar toen het het Vlis- singse team bij 11-12 niet lukte de gelijkmaker te maken, brak er iets in de ploeg en konden de bezoekers de wedstrijd beslis sen. „Een goede wedstrijd, maar geen punten", zei coach Ellen Stroo. Ze plaatste wel vraagte kens bij de afgelasting van de wedstrijd TOP-Gemini. Met laatstgenoemde ploeg strijdt Seolto om lijfsbehoud. De reden van de afgelasting (Ge- mini had geen ploeg door ziek tes en vakanties) pikt Seolto niet. Stroo: „Dan stuur je re serves en spelers van het twee de team. Wij deden dat eer der ook tegen Korbatjo. We teke nen zeker protest aan bij de bond." Scores Seolto: Rob Harthoom en Harry Kerkhof 4, Anja Ovaa, Ine ke Stroo en Dianne de Groot 1. In de vierde klasse werd Atlas uit Ritthem kampioen. Na de overwinning een week eerder in de cruciale wedstrijd tegen Luctor werd in Zuidland de kroon op en goed seizoen ge zet. ZKV-Atlas eindigde, na een moeizame eerste helft (6-8), in een 20-7-overwinning. In de vierde klasse C verzeker de Stormvogels zich door een gemakkelijke 13-7-zege op Zaamslag van de tweede plaats, achter kampioen Erasmus. Blauw Wit verloor bij Thor met 16-12. maandag 7 maart 2005 19 's-GRAVENPOLDER - Martijn Rentmeester is Zeeuws damkampioen bij de junioren geworden. Vrijdagavond versloeg de talentvolle speler uit 's-Gravenpolder Leonie de Graag uit Goes. Omdat zijn oudere zus Rianka zater dag Irene Sterrenburg uit Middelburg, zijn enige concur rente, versloeg, werd hij onbereikbaar voor de andere deelnemers. De zestienjarige dammer, die eerder al de Zeeuwse titel in de promotieklasse veroverde, plaatste zich voor de hal ve finale van het Nederlands juniorenkampioenschap, die begin mei op het programma staat. DEVENTER - Anouk Fase uit Sint Annaland is zaterdag als vijfde geëindigd tijdens het Nederlands kampioen schap marathonschaatsen voor de jeugd in Deventer. Fa se en haar 41 concurrentes bij de pupillen A moesten ze ven ronden afleggen. Bij de jongens pupillen A stonden Niels Mesu uit Middel burg en Joerec Cijsouw uit Groede aan het vertrek. Mesu deed een poging om weg te komen uit het peloton, maar werd toch weer ingelopen. Na negen ronde eindigde hij als vijftiende bij de massasprint. Cijsouw was tijdens de wedstrijd ten val gekomen en kwam als laatste over de fi nishlijn. Nicole Geelhoed, afkomstig uit Zoutelande, reed mee in de categorie meisjes pupillen B en eindigde in het peloton. WAALRE - Judoka Boy de Punder uit Vlissingen heeft met het team van Sportschool Essink het Internationale Jeugd Mixed Teamtoernooi gewonnen. De Eindhove- naren wonnen al hun zes wedstrijden op overtuigende wijze. De Punder versloeg in de klasse tot 60 kilogram on der meer de districtskampioenen van Oost-Nederland (Krijn Schetters) en Midden-Nederland (Timo van 't End). De zestienjarige Vlissinger kwalificeerde zich vorige week via de districtskampioenschappen niet voor het Ne derlands kampioenschap tot 17 jaar volgende week, maar bewees zaterdag dat hij daar wel thuishoort. Over twee weken reist De Punder wel met een selectie van Sport school Essink af naar het Duitse Bremen om deel te ne men aan de Internationale Masters. GOES - In de Janvier Dancemasters tenniscompetitie heb ben Diederik de Rave en Mathias Quayhaegens ruim uit zicht op het kampioenschap in de a-poule. Het treffen met Thomas le Clercq met Pieter Boot, de nummers twee in het klassement, eindigde zaterdag in Goes in een gelijk spel en dus staan De Rave en Quayhaegens nog steeds drie punten voor. Er is nog één speelronde te gaan. De Rave en Le Clercq troffen elkaar in de eerste enkelpar tij. De Rave brak zijn tegenstander, maar die forceerde ook een break. Beide tennissers haalden het beste spel in zich boven en kwam uit op 3-3 na drie kwartier. Boot won daarna overtuigend, met 6-3, van Quayhaegens. In het dubbelspel trokken De Rave en Quayhaegens weer aan het langste eind, het werd 8-3. Beide ploegen pakten zodoende drie punten en dus bleef het onderlinge verschil gelijk. door Joop van den Oudenhoven BREDA - Het driebandenteam van De Stene Brug uit Goes is het winnen alweer verleerd. Twee weken geleden had de ploeg een korte opleving, maar vorige week werd er verloren en ook zaterdag leed De Stene Brug verlies. DC Michielsen was met 6-2 te sterk. De Goese ploeg zakt daardoor langzaam verder weg in de rangschik- king. Gelegenheidskopman Wim de Kok liet zich van zijn beste kant zien, maar zelfs dat was met ge noeg voor de winst tegen H. Cas. In een fraaie en spannend verlo pen strijd bleef de thuisspeler de Kok nog juist voor. Moyen nes van 0.833 en 0.738 gaven de kwaliteit van de match goed weer. Arjo Hollestelle werd door een weergaloos spelende F. Loyens weggespeeld. Als lamge slagen zat de man uit Heinkens- zand aan zijn stoel gekluisterd, terwijl de thuisspeler zijn show (moyenne 1.346) opvoerde. Ries Rijn had kansen te over in een zwak duel met A. van Duuren, maar kon ze niet benutten. Een nipte nederlaag was het gevolg. De enige van De Stene Brug die tot winst kwam, was Marco van der Hout. Hij zette zijn sterke optreden van dit seizoen ge woon voort. Met 0.714 werd Ha- vermans gekleineerd. DC Michielsen-De Stene Brug 6-2: H. Cas-Wim de Kok 35-31, 42 beur ten; F Loyens-Arjo Hollestelle 35-7, 26; A. van Duuren-Ries Rijn 30-29, 85; M. Havermans-Marco van der Hout 20-30, 42. door Peter van Kouteren GOES - De volleybalsters van Morres/Hulst grepen zaterdag in de tweede divisie de laatste kans op lijfsbehoud. De Zeeuws-Vlamingen wonnen thuis met 3-1 van hekkensluiter Rijnmond 2. De vrouwen van Kwiek wonnen in de derde divi sie met 4-0 van Rijnmond 3 en profiteerden in de strijd om de tweede plaats van de nederlaag die Fusion bij Savok leed: 3-1. Morres/Hulst-Rijnmond 2 3-1 (25-21 22-25 25-12 25-22): De vrouwen van Morres/Hulst gre pen de laatste strohalm, door aan de rechtstreekse confronta tie met de hekkensluiter van de tweede divisie overwinning vier punten over te houden. Onder leiding van coach Kim de Booij nam de thuisploeg vanaf het eer ste fluitsignaal het initiatief. Dat resulteerde in een vlot ver kregen voorsprong, die in de slotfase werd verzilverd. Daar na werd een plots weer ver krampt spelend Morres/Hulst tot de achtervolging gedwon gen. Maar na een nederlaag in de tweede set gooiden de Zeeuwen weer alle schroom van zich af. Morres/Hulst beschikte over een goed blok, een gevarieerde aanval en was vooral in het mid den trefzeker. Rijnmond wissel de harde aanvallen af met tacti sche ballen. „Dat wisten we en daar hadden we vrijdagavond op getraind", glunderde De Booij. „Er werden veel ballen ge pakt. Zoals we vandaag speel den, is er nog alle kans dat we er in blijven." Savok-Fusion 3-1 (14-25 25-16 25-23 25-20): Een verrassende overwinning van Savok, dat zichzelf na het verhes van de eer ste set overtrof. De Sasse ploeg speelde goed en bestookte Fusion met een har de en diepe opslag. Bovendien groeide Savok in verdedi gend opzicht naar grote hoog te. Dat leidde tot de beste thuiswedstrijd van het seizoen. Daarnaast werd verder afstand genomen van de degradatiezo ne. Rijnmond 3-Kwiek 0-4 (19-25 20-25 7-25 16-25): Derdedivisio nist Kwiek profiteerde van de nederlaag die Fusion leed en kwam door een ruime overwin ning in het spoor van de num mer twee. Kwiek draaide in het begin niet echt lekker, maar sloot de eerste twee sets toch winnend af. Daarna stond er geen maat meer op het spel van de Zeeuwen. Rijnmond was pas send niet eens slecht, maar leg de het in aanvallend opzicht af tegen de hechte Kwiek-verdedi- ging. Nadat de thuisploeg in de derde set een oorwassing had ge kregen, bleef Kwiek ook in de vierde set bij de les. Mannen Morres/Hulst-Rijnmond 2 0-4 (18-25 20-25 23-25 30-32): De Hulst-mannen begonnen niet best en keken in de eerste set door een serie fouten vlot tegen een ruime achterstand aan. Verschillende omzettingen had den niet het gewenste resultaat, waarna de thuisploeg na ruim verhes in de eerste set terug greep naar de basisopstelling. In aanvallend opzicht bleef Morres/Hulst echter onder de maat. Met Marc van Egmond als vervanger voor spelverdeler Maarten van Goethem boden de Zeeuws-Vlamingen in de derde en vierde set het sterke Rijn mond 2 meer dan verdienstelijk partij. In beide sets klampte de thuisploeg lang aan. De bezoe kers trokken in de slotfase steeds nipt aan het langste eind. WS'92-Voko/Finenzo 2 4-0 (25-20 28-26 25-22 25-21): WS'92 zette de opmars voort en nestelde zich in de subtop, door het twee plaatsen hoger ge klasseerde Voko 2 met lege han den naar huis te sturen. De Vlis- singers speelden degelijk en kon den door een prima opslag naar hartelust aanvallen. In het ach terveld stond de Walcherse ver dediging als een huis. Boven dien rekende WS'92 af met een oude fout. In tegenstelling tot in eerdere wedstrijden, werd in de slotfase van elke set vrijwel fout loos gespeeld. Groene Ster-Kwiek 1-3 (23-25 25-20 19-25 21-25): Een wed strijd om snel te vergeten. Kwiek speelde niet best, maar Groene Ster was nog veel slech ter. De hekkensluiter van de pro motieklasse wekte geen moment de indruk voor de laatste kans te vechten en maakte in tech nisch opzicht veel fouten. In een sfeerloze entourage liet Kwiek zich in de tweede set meeslepen door het niveau van de thuis ploeg. De andere drie sets gin gen zonder problemen naar de Schouwse formatie. RNHEM - Bennie Provoost uit agtekerke is nog steeds in de ace voor een plaats in de finale an het Nederlands damkam- ioenschap. Zaterdag stelde hij p Papendal de derde plaats in jn voorrondegroep veilig door en gelijkspel tegen Joost Hen riksen uit Huissen. le Zeeuwse kampioen had het nap lastig tegen de Gelderse leler. In het middenspel moest j zelfs een schijf offeren. Hij ad echter voldoende compensa- e, zodat hij toch nog een punt an het duel overhield, omende zaterdag speelt Pro- loost met de nummers drie fan de overige drie groepen jméén plaats op het NK, dat ian 3 tot en met 16 april in ïoningen wordt gehouden. Sijn tegenstanders in die her- ;amp zijn Wim van der Kooij, las Messemaker en Sven Win kel. Omdat zaterdag ook de pro motiewedstrijd tussen Wol ter Dros/ADG en PWG 's-Graven- polder gepland staat, moet Ben nie Provoost zijn partij tegen een Amersfoortse speler vooruit spelen. Met zijn derde plaats in de voor rondegroep verzekerde de negen tienjarige dammer zich boven dien van een plaats in de halve finale van 2006. Omdat hij zich dankzij zijn Zeeuwse titel al voor dat toernooi plaatste, mag ook Leopold Sekongo, de num mer twee in het Zeeuws kam pioenschap, begin volgend jaar deelnemen aan de halve finale van het NK. Hage vierde Voormalig Zeeuws kampioen Toby Hage sloot het toernooi af met een gelijkspel tegen Niek Kuijvenhoven uit Nijkerk. De uit Tholen afkomstige dammer eindigde op een gedeelde vierde plaats in zijn groep. Jan Roovers OES - Zaterdag viel het doek rer de landelijke competitie lalkorfbal en kon de balans orden opgemaakt. Met lijfsbe- oud voor overgangsklasser For- s, promotie voor tweedeklas- !r' Swift, en kampioenschap en voor derdeklasser TOP en erdeklasser Atlas ziet die er ior de Zeeuwse clubs best aar- guit. joba-Nieuwerkerk 20-14: Tjo- a heeft zich verzekerd van de yeede plaats in de eerste klas- e. Het team van Ko Crucq won an de nummer twee, Nieuwer- erk, en kwam daardoor zelf op e tweede plaats terecht. Promo- e zat er echter net niet in. De loeg uit 's-Heer Hendrikskin- eren zat niet bij de zes beste ummers twee uit de acht eerste lassen. feel moeite had Tjoba niet met Nieuwerkerk. Bij rust leidde de thuisploeg met 10-7 en daarna liep de ploeg uit naar 14-9. Nieu werkerk kwam nog wel terug tot 15-13, maar daama was het gedaan met de tegenstand. Scores Tjoba: Robert van Schaik 7, Gerben van Boven 4, Marcel de Dreu 3, Marleen Batenburg en Pe tra Rijn 2, Kim Hollestelle en Jo- landa Gelok 1. Sagitta-Swift 19-18: Swift had een goed begin en kwam met 4-7 voor. Later werd het zelfs 9-12 voor de Middelburgse twee deklasser. „Maar verdedigend ging er nogal wat fout, waar door we nooit echt los kwamen van de tegenstander", zei coach Marianne Marinissen. Sagitta knokte zich terug tot 12-12, waarna Swift weer op 14-16 kwam. Sagitta wilde echter graag in de tweede klasse blij ven en trok de wedstrijd alsnog naar zich toe. „We hebben nu wel promotie, maar jammer ge noeg geen kampioenschap", stel de de enigszins teleurgestelde Marinissen. Scores Swift: Ivo de Hond en Roel Klootwijk 4, Paul van de Berg en Richard Geldof 3, Eefje van de Berg 2, Anita Hoekstra en Mabel van de Velde 1. Ondo-All Ready 9-14: Met Ondo uit Sint Laurens had het Zierik- zeese All Ready een lastige te genstander. Er moest gewonnen worden om op de tweede plaats te eindigen in de derde klasse. Dat lukte ook. Bij rust stond het 6-7. In de tweede helft bouwde de Schouwse ploeg de voor sprong uit. Nu All Ready twee de is geworden, wacht de ploeg van Robert Jongejan mogelijk meerdere promotieduels. Scores Ondo: Martijn Walraven 6, Wim Allaart 2, Annelie Wisse 1. ging zijn dochter te onttronen, maar de stylist kwam daarvoor ruim drie tellen tekort. Als laat ste starter voerde Carolein van de Plasse de bloeddruk van Kim Huige nog even stevig op. De amazone uit Yerseke stuurde Delta Mossel Roma haarscherp door het parcours, maar kwam uiteindelijk een fractie tekort om Kim Huige van de zege af te houden. Kim Huige: „Geweldig, einde lijk is het gelukt. En dan nog wel tijdens een wedstrijd met zo'n sterke bezetting. Eerlijk ge zegd had ik hier niet opgere kend. Dit kon ik ook wel gebrui ken. Ik heb toch een tijdje in een dip gezeten. In november vorig jaar brak Kalisto een griffel beentje. Na zijn herstel wilde het niet echt vlotten. Ik reed hem met een dubbel gebroken bitje. Daar reageerde hij niet goed op. Hij sloot zich gewoon niet snel genoeg en nam nogal eens een balkje mee. Nu rijd ik hem met een stang en een riem pje over de neus, daar loopt hij veel beter op." Wat was haar tactiek? „Alles uit de kast halen", antwoordde ze. „Ik wist dat er met mijn vader met Ruige Robbie en Carolein met Roma nog een paar snelle combinaties kwamen. Met dit nieuwe bit kan ik met Kalisto hard ergens naar toe rijden en vervolgens gelijk kort wenden. Daarom durfde ik ook zo kort naar die dubbel te gaan. Ik wist dat daar nog wat winst was te behalen. En het pakte goed uit." n Huige was in de barrage de snelste. foto Wim Kooyman oorLucien Roelandt IEIKANT - Met een van span ende barrage in de klasse Z orgde de ruiters zaterdag in iet Hippisch Centrum Heikant 'oor een mooi slotakkoord van een dag springsport van goed ni- feau. Haarscherp stuurde de zes- enjarige Kim Huige de ruin lalisto door het barragepar- ours en ze liet de klok op 29.14 tilstaan. Een tijd waarmee de ongste in het deelnemersveld ch verzekerde van de overwin ing. opening van de beslissende onde door Kees van der Pluym af voor de liefhebbers aanlei- ing om er eens extra voor te aan zitten. De ruiter uit het rabantse Made stuurde de :himmel Armani in 32.03 fout- fos naar de finish en dwong aarmee zijn vier achtervolgers isico's te nemen. Dat pakte >or Dennis Evertse slecht uit. fet zeventienjarige talent uit ieuw- en Sint-Joosland begon nel. maar bracht Redbull te ort voor de insprong van de übbel, waarna de ruin weiger- enog te springen, lat het weldegelijk sneller kon, ewees vervolgens Kim Huige. een bloedstollende rit stuur de amazone uit Nisse de der- Velkome Fontei- Kalisto in de onmoge- geachte tijd van 29.14 fout- over het parcours. Vader Huige ondernam met Ruige nog een verwoede po-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19