Extra geld minima Terneuzen Aan onze klanten Fransen belagen opnieuw Zeeuwse vissers in Boulogne Kuiven en petticoats in Vlissingen Gemeente zoekt grens nieuwe Wet Werk en Bijstand op Geen hoger beroep leefkuil ERA Graniet voor de prijs van kunststof Goes pakt overtredingen brandveiligheid harder aan zeeuwse almanak Sneeuwruimen Vrouw (90) bestolen na babbeltruc Locatie voor zendmast Grijpskerke Te strenge controles vis Kat omgekomen bij brand in flat Hypotheken Verzekeringen Pensioenen editie Walcheren rtnnr Frank van Cooten [ERNEUZEN - Ouderen, chro nisch zieken en gehandicapten in de gemeente Terneuzen krij gen dit jaar van het gemeentebe stuur een extra aanvullende uit kering van 150 euro. Wethouder C. van Schaik zoekt hiermee be- mist de grens van de nieuwe [Vet Werk en Bijstand op. l/an Schaik protesteert hiermee pok tegen de bemoeizucht van [e rijksoverheid die in zijn ogen wat de minister hiermee doet. Een eventuele sanctie van de mi nister moet ik nog maar eens zien. In het kader van de Wet Werk en Bijstand krijgen we van het Rijk een zak met geld waar we het mee moeten doen. Dus kunnen gemeenten best zelf uitmaken hoe ze het geld inzet ten. Dat doen wij dus ook." De extra uitkering van 150 euro kost Terneuzen twee tot drie ton per jaar. Ondanks de bezuinigin gen lukt het Van Schaik dit geld bij elkaar te krijgen. „We krij gen twaalf miljoen voor uitkerin gen, een miljoen voor bijzondere bijstand en 3,5 miljoen euro voor reïntegratieprojecten. Dan blijft er altijd wel iets over." De extra uitkering van 150 euro komt bovenop de al bestaande aanvullende uitkeringen. Deze uitkering is onderdeel van het Bijzondere Bijstandsbeleid 2005 van de gemeente Terneuzen. In de Bijzondere Bijstandsgids 2005 is dit beleid opgenomen. Deze gids is deze week bij de uit keringsgerechtigden van de ge meente Terneuzen bezorgd. Efteling In deze gids zijn nog meer wijzi gingen opgenomen. Van Schaik noemt een concreet voorbeeld. „Een gezin met twee kinderen in de leeftijd van twaalf tot en met zestien jaar krijgt ongeveer achthonderd euro aan aanvul lende bijstand. Als het hele ge zin bijvoorbeeld naar de Efte ling gaat moeten ze vier bonne tjes overleggen. Dat vergt echter te veel administratiekosten. Aan iedere euro die we uitga ven, moest er ongeveer een euro aan administratiekosten bij. Dat vinden we zonde. Daarom krijgt een gezin voortaan een ge zinsbudget. Voor een bezoek aan de Efteling is dan maar één bonnetje nodig. Ik zou echter het liefste zien dat dit gezin het budget gewoon zonder het afleg gen van verantwoording vrij te besteden zou hebben. Dat zou een hoop administratiekosten schelen." Terneuzen is dit jaar ook coulan- ter voor uitkeringsgerechtigden die naar Vlaamse ziekenhuizen gaan. „In de wet staat geen ver goeding voor geneeskundige zorg in het buitenland. Veel in woners van onze gemeente ma ken echter gebruik van zieken huizen in Gent en Brugge. Daar om is besloten voor deze mensen de eigen bijdrage te vergoeden." Zo is het gemeenten in veel ge tallen niet meer toegestaan aan jroepen mensen een aanvullen de uitkering te geven, zoals bij voorbeeld aan alle kinderen van twaalf jaar uit een bijstandsge- fin. Dat is de zogenaamde cate goriale bijstand. [nwoners die op basis van hun Inkomen recht hebben op bijzon dere bijstand moeten dit nu indi vidueel aanvragen. Om te 'bewij zen' dat het geld voor het aange vraagde doel is gebruikt, moe ien bij de gemeente bonnetjes irorden ingeleverd. Volgens wethouder Van Schaik ajn echter niet alle kosten aan toonbaar. „Daarom hebben we gesloten ouderen, chronisch zie ken en gehandicapten een extra uitkering te geven van 150 euro. mervoor hoeven geen bonnetjes ingeleverd te worden. Het gegeven dat deze mensen tot de doelgroep behoren is vol gens Van Schaik voldoende. De wethouder beseft terdege dat hij hiermee de grens van de Wet Werk en Bijstand opzoekt. Ik ben een beetje bestuurlijk onge hoorzaam. Ik wil gewoonweg al les uit de nieuwe wet slepen wat mogelijk is. Ik ben benieuwd pe jongen belde aan bij de woning, waarna de negentig jarige bewoonster opendeed. Met een babbel truc wist de jon gen het huis binnen te komen, foen hij de woning weer had Verlaten, ontdekte de vrouw dat lij haar medaillon en geld mis- !e. NIEUW- EN SINT JOOSLAND Het gemeentebestuur van Mid- lelburg wil geen hoger beroep nstellen voor het openhouden ran de leefkuil in Nieuw- en Sint Joosland. B en W conclude- :en dat dit weinig kansrijk is. 3e provincie vernietigde een Veek geleden het besluit van de gemeenteraad de leefkuil open «houden. Volgens de provincie iad de gemeenteraad vanuit de vegenwet alleen mogen discus- iieren over de gevolgen van de ifsluiting voor het verkeer. Het lollege van B en W zegt nu dat te beslissing van de provincie pist was en dat het zeer onwaar schijnlijk is dat er met succes be- °ep kan worden ingesteld. Het |dvies van het gemeentebestuur Vordt 14 maart besproken in de jommissie Ruimte. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De derde editie van het Dutch Teddy- Boy R'n'R Weekend is gisteravond in Vlissingen begon nen in concertzaal De Piek. Net als vorig jaar vond de aftrap van het evenement op vrijdagavond plaats in De Piek. Maar vandaag moet het festival echt in alle hevigheid losbarsten in het Arse naaltheater. Van 14.00 tot 3.00 uur worden er rock-'n'-rollers verwacht uit binnen- en buitenland, veelal gekleed in gelikte pakken, petticoats en voorzien van vetkuiven. Het muzikale programma bestaat uit optredens van de Nederlandse formaties 2-Tones (uit Zeeland), Mad Fred The Maniacs en Eight Ball Boppers. Uit Finland ko men Ellis and the Angry Teens en uit Duitsland de Fog gy Mountain Rockers. De grootste naam op het program ma is Matchbox uit Groot-Brittannië. Verder zijn er kraampjes met retro-kleding, schoenen en platenal- bums. Ook is er een verkiezing van de best geklede Ted dy Boy en Teddy Girl. foto Lex de Meester Advertentie ■li ■H MAKELAAR OPEN HUIZEN ROUTE (Advertentie) tijdens de KeukenMarket Graniet 10-daagse TO zo ma di WO do vr za ml, al,, ml», 10 11 maart 12 GRATIS Granieten werkblad bij keukens vanaf 7000,- OPEN ZONDAG 6 maart DEZE WEEK GRATIS 10 jaar garantie DEZE WEEK GRATIS kookklaar geïnstalleerd Inlormeer in de showroom naar de voorwaarden ROOSENDAAL NOORD - Al 7 - AFSLAG 21 - Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Oud Gastel vlak voor het viaduct - T 0165-510 600 4*l KeukenMarket door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Een groep Franse vissers blijft zich agres sief gedragen tegen buitenland se collega's. In Boulogne sur Mer zijn deze week twee Bel gische kotters uit de haven ge vlucht, nadat de schepen en de bemanningsleden waren beko geld met stenen, stokken en stukken staal. De twee aangevallen viskotters, de Oostende 229 en 187, zijn in Zeeuwse handen. J. Siereveld uit Colijnsplaat is schipper/ei genaar van de Oostende 229, zijn broer van de Oostende 187. Zij vissen met name in het En gelse Kanaal en lossen hun vangst dan in Boulogne sur Mer, waarna de lading per vrachtwa gen naar Oostende gaat. Dat scheelt veel vaartijd. „De Fransen vielen ons nooit las tig, tot afgelopen donderdag", vertelde Siereveld van de Oos tende 229 gisteren thuis in Co lijnsplaat. „We waren door de sluis de haven ingevaren om te lossen, maar toen stond er al een grote groep Franse vissers op de kade. Camera's waren er zelfs bij. Ze wilden aan boord komen. Ééntje hebben we toegelaten. Die keek op de computer waar we allemaal hadden gevist. Ik denk om te zien of wij in zee ge plaatste netten van die Fransen kapot hadden gevaren. We wa ren niet eens in de buurt ge weest. We hadden onder de En gelse kust gevist." De meeste actievoerders vertrok ken. Siereveld had door wat zij van plan waren, dat ze naar zijn broer's schip zouden gaan. Dat klopte. De Oostende 187 was net water aan het laden. De Fransen pakten de waterslang en richtten die op de kajuit. „Vervolgens begonnen ze ge richt met stenen, stukken ijzer en stokken op de kotter van mijn broer en de bemanning te gooien", aldus Siereveld. „Mijn broer maakte dat die wegkwam met zijn kotter. Een Fransman had ondertussen een tros van mijn schip losgesneden. We gin gen er ook vandoor, maar we moesten nog door de sluis zien te komen. Ik wilde dat alleen met politie op de wal. Die kwam met drie man." De Fransen hadden intussen op de kade al een personeelsbusje van de Zeebrugge 431 van D. Bout uit Yerseke omver gegooid. Zeven a acht Belgische kotters van Nederlanders - met name Zeeuwen - landden sinds begin dit jaar vis aan in Boulogne sur Mer. Siereveld: „Ik heb collega's direct gewaarschuwd dat ze niet meer moesten komen." J. Schot uit Tholen, schipper/eigenaar van Zeebrugge 201, nam dit ge lijk ter harte. „Want die Fran sen zijn echte chauvinisten en re volutionair, al hebben we er tot deze week nooit dol mee ge had." Franse vissers belaagden twee weken geleden al wel de Yerseke 138 op zee. De Zeeuwen onder Belgische vlag zijn voorlopig niet van plan naar Boulogne sur Mer of een an dere Franse haven te gaan. Zij hebben de Vlaamse rederscen trale ingeschakeld. (Advertentie) www.keukenmarket.nl Zo leuk kan het kopen van een keuken zijn. DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA DELTA N.V. door Luc Oqqel GOES - De gemeente Goes gaat strenger optreden tegen brand veiligheidsovertredingen. Dat gebeurt naar aanleiding van rap portages van de brandweer. De brandweer constateert tij dens controles in publieke ge bouwen als scholen, winkels en bedrijven nog te vaak dat de voorschriften met voeten wor den getreden. De overtredingen variëren van het afsluiten van nooduitgangen, het niet onder houden van de brandveiligheids installaties, het gebruik van brandgevaarlijke versiering tot het overschrijden van het maxi maal aantal toegestane perso nen. Hoofd preventie van de Goese brandweer J. Brusée benadrukt dat het nieuwe handhavingsbe leid geen 'horeca-offensief' wordt. „Horeca-gelegenheden worden al regelmatig geïnspec teerd, daar zit het probleem niet. We trekken de controles nu breder." Nooduitgangen De zorg voor de brandveilig heid, waar onder meer het toet sen van bouwaanvragen en eve nementen en het verlenen en controleren van gebruiksvergun ningen onder vallen, is de verantwoordelijkheid van het college van B en W. De strenge re aanpak zal worden afgestemd op de eigen verantwoordelijk heid van de vergunninghouder. Zo zal hard worden opgetreden tegen herhaalde overtredingen en het niet aanpakken van za ken die niet in orde zijn. Ook zijn er afspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie om in geval van grove overtreding een strafrechterlijke procedure te beginnen. „Je kunt dan bijvoor beeld denken aan een drukke be drijfskantine waar de nooduit gangen zijn geblokkeerd", aldus Brusée. (Advertentie) Advertentie Hij vindt het toch zo'n zin loos werk, die Middelburger. Sneeuwruimen. Ofwel het dooit, en dan gaat de sneeuw vanzelf weg, ofwel het gaat weer sneeuwen en dan kun je opnieuw beginnen. Zinloos werk, dus. Met die gedachte in het ach terhoofd reed hij door de Zeeuwse hoofdstad. Ergens op een plein zag hij een man druk in de weer met bezem en sneeuwschuiver. Die was wel een pad aan het banen en dacht er kennelijk heel an ders over. De man was de toegang tot het Zeeuws museum sneeuw vrij aan het maken. ledactie: 0113-315649 vww.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl 'ostbus 31,4460 AA Goes idvertentie-exploitatie: loord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 'eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; laiionaal: 020-4562500. raterdag 5 maart 2005 Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel 1 01 18-615151 MIDDELBURG - Bij een brand in een flat aan de Bernar- dus Smytegeltstraat in Middelburg heeft gisterochtend een kat het leven gelaten. Gewonden waren er niet, om dat er niemand thuis was. De brand ontstond vroeg in de ochtend, tegen zes uur, in een flat op de derde en boven ste etage van een flat aan de Smytegeltstraat. De brand weer gaf groot alarm, omdat er vanwege het weer en de staat van de wegen mogelijk meer tijd nodig zou zijn dan normaal om de brand te bereiken. Bovendien is de wo ning aan een portiek gelegen. Daarop komen meerdere woningen uit. Die kunnen alleen met de trap worden be reikt. Er is geen lift. Volgens de brandweer was er meer rook dan vuur. De brand was dan ook snel geblust. De be woners van de andere woningen aan het portiek moesten wel hun huis uit. Zij werden, deels gekleed in hun nacht goed, opgevangen in een busje. Nadat uit metingen was gebleken dat de situatie in de andere woningen goed was, konden zij even na half zeven terug naar huis. Over een oorzaak was nog niks bekend. GRIJPSKERKE - Er komt een zendmast voor mobiele te lefonie aan de Hondegemsweg in Grijpskerke. De mast wordt 22 meter hoog en is van T-Mobile. De gemeente Veere wil de bouwvergunning verlenen. De mast komt aan de Hondegemsweg 25, achter op het terrein van De Voogd. Aan de plaatsing van de mast in Grijpskerke is een lange zoektocht vooraf gegaan. In 2002 was het idee om de mast te plaatsen op het waterschapsterrein. De wel standscommissie heeft dat afgewezen. Vervolgens vielen ook de gemeentewerf, de begraafplaats, het gemeentelijk trapveldje en het bosje aan de Molenstraat af. Het perceel achter op het terrein van De Voogd voldoet aan de regels die de gemeente heeft voor het plaatsen van zendmasten. Ook de welstandscommissie gaat akkoord als de kleuren van de zendmast worden aangepast. ZEEBRUGGE - De inspecteurs van het Federaal Voedsel agentschap voeren veel te strenge controles uit op en om de vismijn in Zeebrugge. De groothandelaren klagen daar over hun nood in een brief aan de Vlaamse en federale re gering. Ze opereren als groep en niet individueel uit angst voor represailles. Volgens de groothandel is de situatie, door de bureaucratische opstelling van het agentschap, onwerkbaar en dreigen de handelaren daardoor nieuwe investeringen achterwege te laten. Een aantal van hen overweegt ook te stoppen. De steeds strengere (Europese) regels, worden door het agentschap nog eens aange scherpt, stellen de handelaren vast. Dit, terwijl in andere Europese landen de regelgeving soepeler wordt gehan teerd. In Zeebrugge 'mijnt' ook een aantal Zeeuwen. RISICOBEHEER MIDDELBURG - Een onbe kende jongen heeft gister middag rond drie uur een medaillon en een geldbedrag ran meer dan honderd euro weggenomen uit een woning aan de Vrijlandstraat in Middel burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9