PZC Extra geld minima Terneuzen Aan onze klanten I lllk 1 ra Gemeenten en waterschap onderzoeken samenwerking DE VSN Thuis n Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Gemeente zoekt grens nieuwe Wet Werk en Bijstand op Steunpunt voor schippers Onderhoud aan Noordstraat in Biervliet de nieuwe collect Vetkuiven en petticoats 'Graniet voor de prijs van kunststof VA Gelijke verdeling bietenquotum Rechter verbaasd over geweld VVD wil onderscheiding voor vrijwilligers Terneuzen ergert zich aan brief GS over kassenbouw zeeuwse almanak Sneeuwruimen ledactie: 0113-315649 jiww.pzc.nl ;.mail:redactie@pzc.nl •ostbus 31, 4460 AA Goes wivertentie-exploitatie: loord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Leuws-Vlaanderen: 0114-372770; ia,ionaal: 020-4562500. laterdag 5 maart 2005 RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel,: 01 18 - 615151 editie Zeeuws-Vlaanderen Innr Frank van Cooten PERNEUZEN - Ouderen, chro- lisch zieken en gehandicapten n de gemeente Terneuzen krij ten dit jaar van het gemeentebe- Buur een extra aanvullende uit tering van 150 euro. Wethouder l. van Schaik zoekt hiermee be- pst de grens van de nieuwe (Vet Werk en Bijstand op. |an Schaik protesteert hiermee jok tegen de bemoeizucht van 3e rijksoverheid die in zijn ogen Steeds verder gaat. Zo is het gemeenten in veel ge- rallen niet meer toegestaan aan groepen mensen een aanvullen- Je uitkering te geven, zoals bij voorbeeld aan alle kinderen van twaalf jaar uit een bijstandsge- ïin. Dat is de zogenaamde cate- joriale bijstand. Dwoners die op basis van hun romen recht hebben op bijzon- sje bijstand moeten dit nu indi- ïdueel aanvragen. Om te 'bewij- BIERVLIET - Vanaf vinden onderhoudswerkzaamhe den plaats aan de Noordstraat in Biervliet. Het gaat om het gedeelte van de |ebouwde-komgrens tot de krui- Ijngi Noordstraat-Singel-Beuk- llsstraat. De werkzaamheden jhaken deel uit van het regulier jvegenonderhoud en duren zo'n écht weken. Tijdens het werk .wordt de rijbaan afgesloten voor alle verkeer. zen' dat het geld voor het aange vraagde doel is gebruikt, moe ten bij de gemeente bonnetjes worden ingeleverd. Volgens Van Schaik zijn echter niet alle kosten aantoonbaar. „Daarom hebben we besloten ouderen, chronisch zieken en ge handicapten een extra uitkering te geven van 150 euro. Hiervoor hoeven geen bonnetjes ingele verd te worden." Het gegeven dat deze mensen tot de doel groep behoren is volgens Van Schaik voldoende. De wethou der beseft terdege dat hij hier mee de grens van de Wet Werk en Bijstand opzoekt. „Ik ben een beetje bestuurlijk ongehoor zaam. Ik wil gewoonweg alles uit de nieuwe wet slepen wat mogelijk is. Ik ben benieuwd wat de minister hiermee doet. In het kader van de Wet Werk en Bijstand krijgen we van het Rijk een zak met geld waar we het mee moeten doen. Dus kunnen gemeenten best zelf uitmaken hoe ze het geld het beste kunnen inzetten." De extra uitkering van 150 euro kost Terneuzen twee tot drie ton per jaar. Ondanks de bezuinigin gen lukt het Van Schaik dit geld bij elkaar te krijgen. De extra uitkering van 150 euro komt bo venop de al bestaande aanvul lende uitkeringen. Deze uitke ring is onderdeel van het Bijzon dere Bij standsbei eid 2005 van de gemeente Terneuzen. In de Bijzondere Bijstandsgids 2005 is dit beleid opgenomen. Deze gids is deze week bij de uitke ringsgerechtigden van de ge meente Terneuzen bezorgd. In deze gids zijn nog meer wijzi gingen opgenomen. Van Schaik noemt een concreet voorbeeld. „Een gezin met twee kinderen in de leeftijd van twaalf tot en met zestien jaar krijgt ongeveer achthonderd euro aan aanvul lende bijstand. Als het hele ge zin bijvoorbeeld naar de Efte- ling gaat moeten ze vier bonne tjes overleggen. Dat vergt echter te veel administratiekosten. Aan iedere euro die we uitga ven, moest er ongeveer een euro aan administratiekosten bij. Dat vinden we zonde. Daarom krijgt een gezin voortaan een ge- zinsbudget.Voor een bezoek aan de Efteling is dan maar één bon netje nodig." Terneuzen is dit jaar ook coulan- ter voor uitkeringsgerechtigden die naar Vlaamse ziekenhuizen gaan. (Advertentie) j-esen1 teren: Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Telefoon: 0113 227607 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De derde editie van het Dutch Teddy- Boy R'n'R Weekend is gisteravond in Vlissingen be gonnen in concertzaal De Piek. Net als vorig jaar vond de aftrap van het evenement op vrijdagavond plaats in De Piek. Maar vandaag moet het festival echt in alle hevigheid losbarsten in het Arsenaaltheater. Van 14.00 tot 3.00 uur worden er rock-'n'-rollers verwacht uit binnen- en buitenland, veelal gekleed in gelikte pakken, petticoats en voor zien van vetkuiven. Het muzikale programma bestaat uit optredens van de Nederlandse formaties 2-Tones (uit Zeeland), Mad Fred The Maniacs en Eight Ball Boppers. Uit Finland komen Ellis and the Angry Teens en uit Duitsland de Foggy Mountain Rockers. De grootste naam op het programma is Matchbox uit Groot-Brittannië. Verder zijn er kraampjes met re- tro-kleding, schoenen en platenalbums. Ook is er een verkiezing van de best geklede Teddy Boy en Teddy Girl. foto Lex de Meester HAARMANWEG 45 TERNEUZEN M EUROGARANTBEDRIJF 0115 61 21 56 (Advertentie) tijdens de KeukenMarket Graniet 10-daagse zo ma di WO do vr za (7 5 6 7 8 9 10 11 12 maart maart maart maart maart l maart maart door Wout Bareman TERNEUZEN - De samenwer king tussen de drie gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen krijgt eindelijk gestalte. Nadat de afge lopen jaren tal van pogingen strandden, hebben de colleges van B en W van Terneuzen, Hulst en Sluis nu concrete af spraken gemaakt voor een om vangrijk onderzoek naar de mo gelijkheid de krachten te bunde len. Bij het onderzoek is ook het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen nauw betrokken. Dat is onder meer een gevolg van de afgekets te fusieplannen met het water schap Zeeuwse Eilanden. Het algemeen bestuur van het schap verwacht nu voor de zo mer een duidelijke rapportage over de aantoonbare voordelen én de mogelijke gevolgen van sa menwerking met de drie gemeen ten in de regio. Ook de provincie wil daarover duidelijkheid. De gemeenten en het water schap hebben inmiddels een stuurgroep geformeerd, die tien werkgroepen overkoepelt, waar in bestuurders en specialisten de mogelijkheid tot krachten bundeling in een groot aantal 'disciplines' toetsen. De werkgroepen houden zich be zig met zaken als visievorming, belastingheffingen en -invorde ring, centrale inkoop, iet, perso neel en organisatie, gladheidsbe- strijding, aanbestedingen en on derhoud van bestekken, handha ving milieuwetgeving en een ge zamenlijke aanpak van onder houd en beheer. De opzet van het onderzoek, het doel en de mogelijke consequen ties worden binnenkort door ver- OPEN ZONDAG 6 maart deze week GRATIS 10 jaar garantie deze week GRATIS kookklaar geïnstalleerd gratis Granieten werkblad b'j keukens vanaf 7000,- mt IK informeer in de showroom naar de voorwaarden. <ry7/ ROOSENDAAL NOORD-A17-AFSLAG 21-Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Oud Gastel vlak voor het viaduct -T 0165-510 600 tegenwoordigers van de gemeen ten en het schap openbaar ge maakt. Burgemeester J. Lonink van Ter neuzen: „We moeten dit initia tief koesteren, want het is nog broos. Jarenlang is hierover ge praat en nu slaan we de handen eindelijk ineen. Ik ben daar heel blij mee." Op details wil Lonink in dit sta dium niet ingaan. De startbijeen komsten van de stuurgroep en de werkgroep zijn net achter de rug en nu begint het eigenlijk werk. „Het doel zal duidelijk zijn: verbetering van de dienst verlening door een doelmatiger en efficiëntere aanpak, die ook moet leiden tot kostenbespa ring." In het recente verleden gingen de drie colleges van B en W er al vanuit dat nauwe samen werking de gemeenten én het waterschap op jaarbasis vele (Advertentie) i m. j ATAG F Partner 4*1 KeukenMarket www.keukenmarket.nl Zo leuk kan het kopen van een keuken zijn. DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA N.V. TERNEUZEN - De Algemene Maatschappij voor Varen den (AMW) heeft een landelijk steunpunt opgezet, dat binnenvaartschippers hulp kan bieden bij ongevallen en problemen op het sociaal-maatschappelijk vlak. Er is een coördinator aangesteld, die onder meer een vrijwilligers- netwerk gaat opzetten. De oprichting is een direct gevolg van het kabinetsbesluit om de subsidie voor welzijnsorga nisaties in de binnenvaart stop te zetten. Daarvan zijn on der meer de zeemanshuizen (zoals in Terneuzen) de dupe. Coördinator Lilian van Hiele: „We verwijzen waar moge lijk naar regelingen en instanties aan de wal, maar de hulpvragen worden steeds complexer en het reguliere maatschappelijk werk is vaak onvoldoende op de hoogte van de specifieke situatie van varende ondernemers." Het steunpunt, dat 24 uur per dag bereikbaar is, is gevestigd in het Kantoor Binnenvaart in Rotterdam GOES - De waarde van het bietenquotum moet op 50/50-basis worden verdeeld tussen pachter en verpach ter. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald in een door de de vakgroep akkerbouw van de Zuidelijke Land en Tuinbouw Organisatie (ZLTO) en de Bond van Land- pachters aangespannen proefprocedure. Het gerechtshof komt hiermee terug op een eerdere uitspraak dat 100 pro cent van de waarde van het quotum toekomt aan de ver pachter. De ZLTO-vakgroep stelde zich op het standpunt dat hiermee onrecht werd gedaan aan de positie van de pachters. Die hebben immers de inspanningen verricht voor het totstandkomen en behouden van het bietenquo tum. De nieuwe uitspraak is definitief. Er bestaat geen mogelijkheid om hiertegen nog in beroep te gaan. De ZL TO-vakgroep Akkerbouw had graag gezien dat een nog groter deel van de waarde van het quotum aan de pachter toe zou komen. Niettemin zijn de vakgroep en de Bond van Landpachters tevreden met het nu bereikte resultaat. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter J. Hop mans veroordeelde gisteren een 63-jarige Terneuzenaar voor een poging zware mishandeling en bedreiging con form de eis tot tachtig uur werkstraf. Er werd gisteren door de officier van justitie en de politierechter verbaasd gereageerd op de geweldsuitbarsting. „U bent al aardig op leeftijd. U heeft een blanco strafblad en nu dit", stelde de politierechter vast. Volgens de Terneuzenaar had zijn agressie 14 oktober vorig jaar in een café te maken met re latieproblemen. Hij had het slachtoffer bij zijn keel gegre pen, een ketting strak rond zijn nek gedraaid en in het ge zicht geslagen. Verdachte zei zijn excuses te hebben aan geboden. „Ik zie hem dagelijks", zei hij over de vrede die tussen beide mannen kennelijk is getekend. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het grote korps van vrijwilligers in de gemeente Terneuzen verdient een onder scheiding. Het WD-raadslid W. Broekhuy- sen pleit in een initiatiefvoorstel voor het instellen van een jaar lijkse onderscheiding voor een vrijwilliger of een groep vrijwil ligers, die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de gemeen schap. Broekhuysen oppert de onderscheiding de naam 'de gou den speld van de Vliegende Hol lander' te geven. Het voorstel komt aan de orde in de raadsver gadering van eind maart. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Wethouder Ad- hemar van Waes van Terneuzen ergert zich aan een brief van het dagelijks provinciebestuur over glastuinbouw in de Kanaalzone. In de brief wordt Terneuzen door Gedeputeerde Staten op de vingers getikt. GS dringt er nog- (Advertentie) tonnen kan besparen. Lonink: „Het is wel zaak uiterst zorgvul dig te werk te gaan. Daarom ook zullen we alle betrokkenen, de gemeenteraden, de algemene vergadering van het waterschap en vooral ook de ondernemings raden, uitgebreid informeren. Dat voorkomt mogelijke on rust." De raden worden de ko mende weken bijgepraat. Enigs zins los van het nu gestarte on derzoek staat de gezamenlijke aanpak van promotie en acquisi tie van de regio, mede ingegeven door het recente vertrek van een aantal instanties in de diensten sector en enkele bedrijven (Grontmij). In dat kader past ook het pleidooi voor de oprich ting (bij wijze van proef) van een Zeeuws-Vlaamse Ontwikke lingsmaatschappij pagina 17 regio werkt aan eenheid OPEN HUIZEN ROUTE ■'.muwuu.H maals bij de gemeente op aan ook de noordelijke Koegorspol- der mee te nemen in de Milieu Effect Rapportage (MER) over glastuinbouw. „Wij sluiten niet uit dat het niet meenemen van de Koegorspolder op basis van de huidige argumenten in de ver volgfase consequenties zal heb ben voor onze beoordeling van het betreffende bestemmings plan", schrijven GS. Van Waes vindt dit dreigement zeer onge past. „Dat zou dus betekenen dat de provincie ons bestem mingsplan niet goedkeurt als we geen gehoor geven aan het ver zoek van GS." Van Waes snapt weinig van de handelswijze van het dagelijks provinciebestuur. „Onlangs is met de provincie nog ambtelijk overleg gevoerd over dit onder werp. In dit gesprek is met geen woord gesproken over de opstel ling van het dagelijks provincie bestuur. En nu opeens een derge lijke brief." De gemeente is be zig met het schrijven van de Mi lieu Effect Rapportage over glas tuinbouw in de Kanaalzone. Van Waes vindt de brief van GS mede daarom niet aan de orde omdat nog niets vast staat. Hij vindt het toch zo'n zin loos werk, die Middelburger. Sneeuwruimen. Ofwel het dooit, en dan gaat de sneeuw vanzelf weg, ofwel het gaat weer sneeuwen en dan kun je opnieuw beginnen. Zinloos werk., dus. Met die gedachte in het ach terhoofd reed hij door de Zeeuwse hoofdstad. Ergens op een plein zag hij een man druk in de weer met bezem en sneeuwschuiver. Die was wel een pad aan het banen en dacht er kennelijk heel an ders over. De man was de toegang tot het Zeeuws museum sneeuw vrij aan het maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 69