Inpassing Julianahoeve moeizaam Marleen is streng voor haren en rimpels PZC PZC Fransen belagen opnieuw Zeeuwse vissers in Boulogne Gesteggel over driehoekje grond GRATIS PZC 13 Tien meter brede groenstrook kan niet overal worden afgedwongen AA VAKANTIE* Grieks drama in Zierikzee opent Zeeland Nazomer maman Stroom uit kippenmest Sneeuwvrije route voor strao Stankwet voor lege boerderijen Meldpunt lichthinder kassen Bietenquotum eerlijk verdelen zaterdag 5 maart 2005 ZONNEMAIRE - Een stukje grond van 27 vierkante meter grenzend aan de tuin van het pond Dijk van Bommenede 1 in Zonnemaire is al geruime tijd in zet van een juridische strijd tus sen de gemeente en de eigenaar/ bewoner van het betreffende pand. Het dagelijks gemeentebe stuur wil een eind maken aan het gesteggel over de eigendoms rechten door het perceeltje voor de symbolische waarde van één eliro te verkopen aan de bewo- Volgens het ambtelijk advies aan B en W is het stukje grond van nul en generlei waarde voor de gemeente. Bovendien is het perceeltje door hoogteverschil alleen bereikbaar via de tuin van Dijk van Bommenede 1 Volgens de wet vervalt het eigen domsrecht van de eerste eige naar als een stuk grond meer dan tien jaar te goeder trouw, of meer dan twintig jaar te kwader trouw in gebruik is genomen door een ander dan de eigenaar, zonder terugvordering van het perceel. De eigenaar van het betreffende pand met tuin strijdt al jaren met de gemeente over de per ceelgrenzen van zijn grond. Me ting door het Kadaster heeft uit gewezen waar die grenzen pre cies liggen. Tijdens die meting werd ook pas duidelijk dat een hoekje van de tuin eigendom is van de gemeente. Het gaat om een driehoekje van 27 vierkante meter dat langs de weg ligt. De weg is daar ter plaatse opge hoogd zodat het stukje grond twee meter lager ligt dan de openbare weg. Twee personen hebben tijdens een zogeheten voorlopig getui genverhoor bij de rechtbank in Middelburg verklaard dat het perceeltje al meer dan twintig jaar bij de tuin van de betreffen de woning hoort. De gemeente voelt er niks voor de zaak op een juridische procedure te la ten aankomen, omdat er geen zicht is op een voorspoedige af loop voor de gemeente en omdat het hoekje toch niet wordt ge bruikt. Door de grond voor een symbo lisch bedrag kosten koper te ver kopen, hoeft de gemeente geen overdrachtskosten te betalen. Met het vermijden van een juri dische procedure omzeilt de ge meente tevens voorbereidings- en proceskosten. Het voorstel deze slepende zaak op deze wijze af te ronden, is in overleg met het gemeente lijk Ontwikkelingsbedrijf opge steld. do. wrEsme Soesman (rENESSE - De uitvoering van het kwaliteitsverbeteringsplan j van camping Julianahoeve in Re- nesse verloopt niet zonder slag of stoot. Het terrein voldoet op verschillende plekken niet aan de vereiste landschappelijke in passing. Aanleg van een tien me ter brede groenstrook kan ech ter niet zonder meer worden geëist, constateert de gemeente Schouwen-Duiveland. Daarom wordt op sommige plaatsen ak koord gegaan met een breedte van minimaal drie meter. Op-een aantal delen van het cam pingterrein wordt niet voldaan aan de eisen die in het bestem mingsplan en vergunningen ge steld worden. Zo moet aan de noord- en noordwestzijde van het campinggedeelte dat Park Merel heet bijvoorbeeld een groengordel van tien meter jreedte liggen. In de praktijk wordt die waarde - met stroken van onder meer 8,5 meter en tus sen de één en drie meter - niet (Advertentie) GROT€ K€RK V66R6 zondag 6 maart aanvang 14.30 uur (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING bij aankoop van VARISO KOZIJNEN Landal Een jkile m samenwerking met BHSSèöimtt! www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-3303 .NL ton* Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl van landschappelijke inpassing te bekennen. Park Kievit grenst aan de westkant aan het be schermd natuurgebied Kop van Schouwen. Volgens het bestem mingsplan moet daar over een breedte van tien meter groen worden aangelegd. Ten tijde van eerder gevoerde procedures over de al dan niet te hanteren afmetingen is jaren geleden ech ter, omwille van het behoud van voldoende campingplaatsen, van een strook van minimaal drie meter uitgegaan. Dat maakt het nu, redeneert de ge meente, onmogelijk om een ruimere breedte als harde eis aan de campinghouder op te leg gen. Uitzondering Dus wordt van een groenstrook van minimaal drie meter uit gegaan, met uitzondering van de plekken die grenzen aan open natuurgebied. Daar blijft de eis van een tien meter bre de groengordel wel van kracht. Tekort aan ruimte mag geen argument zijn om de vereiste landschappelijke inpassing van het kampeerterrein niet uit te voeren, is het uitgangspunt van de gemeente. De keuze die de campinghouder maakt voor veel vaste standplaatsen (die meer ruimte vragen dan toeristische plaatsen) brengt dat, is de ge dachte, automatisch met zich mee. Eerder al trokken zes natuur- en landschapbeschermingsorga- nisaties bij de gemeente Schou wen-Duiveland aan de bel om hun onvrede te uiten over het uitblijven van landschappelijke inpassing van nieuwe bouwsels als woonwijken en bungalowter reinen. Het Renesser recreatiebedrijf werd in dit schrijven als één van de voorbeelden genoemd. Het kwaliteitsverbeteringsplan van de Julianahoeve zet in op de verbetering van centrum-, sport- en speelvoorzieningen, randbeplanting en een vergro ting van de standplaatsen. Als gevolg van de te nemen maatre gelen wordt het aantal kampeer- eenheden van ongeveer 1500 naar 1000 teruggebracht. Aan het verbeterplan wordt al een jaar of vijf gewerkt. Ook bij het nog opnieuw in te richten campingdeel Park Kie vit is op de inrichtingstekening geen groenstrook ten behoeve DMITRI SJOSTRKOVITSJ Symfonie nr. i 3'Babi-Yar' ii962i voor bas, baskoor en groot orkest BOHUSlfiV MHRTINU Symfonie nr. J119441 voor groot orkest Marleen Klink demonstreert de IPS-ontharingsmethode met gebruik van flitslicht. door Ali Pankow BRUINISSE - Als baby tekende ze al met lipstick op de spiegel en op haar ei gen snuitje. De belangstelling voor schoonheid zat er bij Marleen Klink uit Bruinisse zeer vroeg in. Het besluit schoonheidsspecialiste te worden nam ze op haar twaalfde jaar. Vanaf dat mo ment lag het voor de hand dat ze ook een eigen salon zou beginnen. Het zelf standig ondernemerschap hoort nou eenmaal bij de familie-eer. Maar Klink was er drie jaar geleden met haar acht tien lentes wel heel snel bij met de vesti ging van haar eigen schoonheidssalon Mooi. De jonge onderneemster heeft grote affi niteit met plastische chirurgie. Boven dien wil ze zich graag onderscheiden op haar vakgebied. Dat is haar motivatie om de strijd aan te binden met rimpels en haargroei op plaatsen waar mensen dat liever niet willen. Klink lanceert als eerste in deze regio de zogeheten Intense Pulse Light (IPL)-methode voor drastische ontha ring door middel van flitslicht. „Door middel van een gel op de huid worden de lichtflitsen omgezet in warmte tot on geveer zeventig graden. Dat geeft een lichte tinteling en de haarwortels wor den beschadigd. Deze methode is pijn loos, gaat snel, is goedkoper dan bijvoor beeld een laserbehandeling en is hon derd procent veilig", zegt de Bruse schoonheidsspecialiste. Een ander belangrijk argument om flink te investeren in de geavanceerde apparatuur is het feit dat veel mensen last hebben van overtollige haargroei. Donkere donsjes ontsieren vaak wan gen en bovenlippen en andere vrouwen gaan weer zwaar gebukt onder te veel haar op armen en benen. De meeste vraag is er naar behandeling van de 'bi- kinilijn'. Overigens zijn er ook mannen die niet blij zijn met een zwaar beboste torso of haren op schouders en billen. Volgens Klink hoeven de klanten niet nerveus te zijn voor een behandeling. „Natuurlijk is het de eerste keer soms even onwennig, maar als je elkaar kunt vertrouwen, is dat snel over." Zij kent uit haar branche wel aan de praktijk ontleende verhalen van enge mannen met vunzige voorstellen, maar zegt daar zelf gelukkig nooit mee geconfronteerd te zijn. Blond en rood Afdoende ontharing via IPL bestaat uit meerdere behandelingen. Volgens Klink heeft dat te maken met de drie verschillende groeifasen. Een beper king van deze methode is wel dat het flitslicht geen blonde en rode haren kan bestrijden. Voor de blonde en roodhari ge mensen blijft het traditionele harsen van toepassing. „En voor wenkbrauwen wordt IPL ook niet gebruikt. De huid daaronder is daar te dun voor. Wenk brauwen worden gewoon geëpileerd", foto Marijke Folkertsma zegt de schoonheidsspecialiste. Haar strijd tegen de rimpels van haar cliënten voert ze met de BSJ-methode, oftewel Bio Skin Jetting. „Dat is niet vergelijkbaar met opvulling met Botox. In dit geval wordt door middel van naaldjes de huid net onder de rimpel ge stimuleerd zelf nieuw bindweefsel te vormen met jonge collagene vezels", legt Klink uit. Volgens haar ondervindt de klant daar geen last van, dankzij een gel die voorafgaand aan de behandeling wordt opgebracht en een korte verdo vende werking heeft. Natuurlijk hangen er prijskaartjes aan beide nieuwe methodes. Klink geeft des gevraagd een indicatie: 300 euro voor een gecombineerde behandeling van bi- kinilijn, oksels en onderbenen. En wie van de rimpels af wil, moet rekenen op circa 70 euro per keer, terwijl er meerde re behandelingen nodig zijn. Schoonheidssalon Mooi is nu nog geves tigd in het ouderlijk huis van Marleen Klink aan de Grevelingenstraat. In de loop van dit jaar hoopt ze haar nieuwe vestiging aan de Nieuwstraat in het Bru se centrum te openen. (Advertentie) Mode voor de aanstaande moeder Den Bosch Vughterstraat 166 Breda Veemarktstraat 53 Bussum Spiegelstraat 2b Rotterdam Korte Hoogstraat 18 (7dgn open, bruidssuite op afspr 010-414 0093) ONLINE SHOP WWW.FUTURE-MAMAN.NL door Melita Lanting ZIERIKZEE - Grieks drama op de trappen van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het Zeeland Nazo mer Festival opent het festival het dit jaar met de voorstelling Phaedre in de monumentenstad. Wethouder W. Renden verwacht dat de komst van deze theater productie een positieve invloed heeft op het cultuurtoerisme. „Dat verwacht ik zeker. Het Zee land Nazomer Festival (ZNF) heeft een goede reputatie en zal zeker aandacht krijgen in de lan delijke media", zegt Renden. Reden voor het college om on dernemers stimuleren arrange menten samen te stellen voor toeristen. „Dan kan je denken aan ondernemers die een dag of een weekend organiseren om Schouwen-Duiveland te laten zien en waar deze voorstelling dan bij zit." Het college stelt de gemeente raad voor om 15.000 euro subsi die uit te trekken voor de thea terproductie. De ZNF had ge vraagd om een gemeentelijke bij drage van 35.000 euro. De voorstelling Phaedre wordt opgevoerd in de versie van Hu- go Claus, geïnspireerd op de ge lijknamige tragedie van Seneca. Phaedre is het verhaal van de jonge bruid die - in het paleis achtergelaten door haar man - hopeloos verliefd wordt op diens zoon. De liefde wordt al leen niet beantwoord. Het Zee land Nazomer Festival start op 30 augustus en duurt tot en met 11 september. MIDDELBURG - Energiebe drijf Delta heeft de volgende stap gezet in de bouw van een kippenmestcentrale in Moer dijk. De centrale, die de werk- naam Biomassacentrale (BMC) Moerdijk heeft gekregen, moet in de loop van 2007 240 miljoen kWh elektriciteit per jaar leve ren, vergelijkbaar met het ver bruik van 75.000 huishoudens. Delta werkt samen met de Zui- delijke Land en Tuinbouw Orga nisatie (ZLTO, de Stichting Duurzame Energieproductie Pluimveehouderij (DEP) en Au strian Energy Environment (AE&E). De partijen hebben de overeenkomst getekend voor de gezamenlijke ontwikkeling van ELLEMEET - Medewerkers van de Dienst Gemeentwer- ken zijn gisterochtend druk bezig geweest de route voor de straorijders in Ellemeet vandaag sneeuwvrij te maken. De ruiters met hun versierde paarden verzamelen zich' vanaf 12.00 uur bij de travalje in het dorp. Na de keuring door de jury vertrekt de stoet omstreeks 13.00 uur voor de tocht door de polder en langs het strand. Fanfarekorps Luctor et Emergo uit Renesse haalt de straorijders twee uur later weer in op de Kuijerdamse Weg. DEN HAAG - Het ministerie van Volshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu (Vrom) werkt aan een stank- wet die de mogelijkheden verruimt om aan vrijkomende agrarische bebouwing een woonbestemming te geven. De 'optimale benutting' van vrijkomende agrarische objec ten wordt nu vaak belemmerd doordat ze binnen een zoge naamde 'stankcirkel' liggen. Het wetsvoorstel zal ruimte bieden voor maatwerk voor plaatselijke omstandigheden, rekening houdend met de provinciale en gemeentelijke ontwikkeling van het buitengebied, schrijft minister Dek ker. Ze antwoordt daarmee op vragen die het Tweede-Ka merlid Geluk (WD) onlangs over deze kwestie heeft ge steld. Dekker denkt vaststelling van die nota ook bij draagt aan oplossing van de problematiek van vrijkomen de agrarische bebouwing, omdat provincies duidelijker richtlijnen krijgen voor bouwen in het buitengebied. GOES - De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) begint een 'meldpunt lichtuitstoot glastuinbouw'. Tot eind maart kunnen mensen daarop hun klachten over kasverlichting doorgeven. De ZMF roept de website www .laathetdon- ker.nl/meldpunt samen met de andere provinciale milieu federaties in het leven. Het is onderdeel van de nationale campagne Laat het donker donker, die tot eind 2005 loopt. De ZMF is met name geïnteresseerd in het naleven van de lichtregels door tuinders, zoals afscherming van zijgevelverlichting en het in acht nemen van de 'donkerpe riode'. Die houdt in dat van september tot mei tussen 20.00-24.00 uur de kasverlichting uit moet zijn. Belichten mag alleen bij gebruik van een bovenscherm, dat tenmin ste 85 procent van het licht tegenhoudt. GOES - De waarde van het bietenquotum moet op 50/50-basis worden verdeeld tussen pachter en verpach ter. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald in een door de de vakgroep akkerbouw van de Zuidelijke Land en Tuinbouw Organisatie (ZLTO) en de Bond van Land- pachters aangespannen proef procedure. Het gerechtshof komt hiermee terug op een eerdere uitspraak dat 100 pro cent van de waarde van het quotum toekomt aan de ver pachter. De ZLTO-vakgroep meende dat hiermee onrecht werd gedaan aan de positie van de pachters. Die hebben immers de inspanningen verricht voor het totstandkomen en behouden van het bietenquotum. Het oordeel van het gerechtshof sluit ook aan bij eerdere uitspraken over het melkquotum. Wat wel is gebleven is dat de pachter toestemming nodig heeft van de verpach ter als hij tijdens de looptijd van de pachtovereenkomst tot verkoop van het bietenquotum over zou willen gaan. De meeste actievoerders vertrok-: ken. Siereveld had door wat zij van plan waren, dat ze naar zijn! broer's schip zouden gaan. Dat; klopte. De Oostende 187 was net; water aan het laden. De Fransen! pakten de waterslang en richt-i ten die op de kajuit. „Vervolgens; begonnen ze gericht met stenen,! stukken ijzer en stokken op de! kotter van mijn broer en de bed manning te gooien", aldus Sieren veld. „Mijn broer maakte dat die, wegkwam met zijn kotter. Een Fransman had ondertussen een tros van mijn schip losgesneden, We gingen er ook vandoor, maar we moesten nog door de sluis zien te komen. Ik wilde dat al-v leen met politie op de wal. Die kwam met drie man." De Fran-' sen hadden intussen op de kade al een personeelsbusje van de Zeebrugge 431 van D. Bout uit Yerseke omver gegooid. Zeven a acht Belgische kotters van Nederlanders - met name Zeeuwen - landden sinds begin dit jaar vis aan in Boulogne sur Mer. Siereveld: „Ik heb collega's direct gewaarschuwd dat ze niet meer moesten komen." Franse vissers belaagden twee weken ge leden al de Yerseke 138 op zee. De Zeeuwen onder Belgische vlag zijn voorlopig niet van plan naar Boulogne sur Mer of een an dere Franse haven te gaan. Zij hebben de Vlaamse rederscentra le ingeschakeld. „We hebben de kwestie aangekaart bij Buiten landse Zaken", meldde direc teur L. Corbisier van de reders centrale, „maar die Franse net- tenvissers zijn moeilijk in de hand te houden." door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Een groep Franse vissers blijft zich agres sief gedragen tegen buitenland se collega's. In Boulogne sur Mer zijn deze week twee Bel gische kotters uit de haven ge vlucht, nadat de schepen en de bemanningsleden waren beko geld met stenen, stokken en stukken staal. De twee aangevallen viskotters, de Oostende 229 en 187, zijn in Zeeuwse handen. J. Siereveld uit Colijnsplaat is schipper/ei genaar van de Oostende 229, zijn broer van de Oostende 187. Zij vissen met name in het Engel se Kanaal en lossen hun vangst dan in Boulogne sur Mer, waar na de lading per vrachtwagen naar Oostende gaat. Dat scheelt veel vaartijd. Computer „De Fransen vielen ons nooit las tig, tot afgelopen donderdag", vertelde Siereveld van de Oos tende 229 gisteren thuis in Co lijnsplaat. „We waren door de sluis de haven ingevaren om te lossen, maar toen stond er al een grote groep Franse vissers op de kade. Camera's waren er zelfs bij. Ze wilden aan boord komen. Ééntje hebben we toegelaten. Die keek op de computer waar we allemaal hadden gevist. Ik denk om te zien of wij in zee ge plaatste netten van die Fransen kapot hadden gevaren. We wa ren niet eens in de buurt ge weest. We hadden onder de En gelse kust gevist." (Advertentie) de centrale met als brandstof pluimveemest. Volgende stap in het project is het maken van de finitieve afspraken over de toe voer van de brandstof: pluimvee mest. Jaarlijks is 400.000 ton zo geheten stapelbare mest nodig. Deze moet een droge stofgehalte hebben van minimaal 55 pro cent. De komende periode vin den daarnaast gesprekken plaats met Siemens en AE&E. Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM' vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 65