*K? ROVINCIALE ZEEUWSE COURAN Geloof in theater wankelt hardnekkig maar ijs nog slecht iS PZC Reizen Zondag 6 maart Middelburg PZC Lubbers zint op wraak Gambia, 8 dagen met ontbijtbuffet ai v.a 299,- Reizen Daar moetje naar toe. SMS REIS! www.kras.nl *P| Van Jole Partners BV mmf a lezen we zeeuws Massaal nee tegen plannen Middelburg Vertrouwensbreuk tussen aannemer en gemeentebestuur W21 t/m W23 Koopzondag is gezellig winkelen! (Advertentie) www.gobest.nl Een betere vakantie voor minder geld Kijk in het katern reizen voor al onze aanbiedingen. Elke week in de zaterdagkrant nonze verslaggevers 5EN00RD - De eerste schaats- arathon op natuurijs in het rentse Veenoord is gisteren al anderhalve ronde stilgelegd, vorst mag dan niet streng ge- »eg zijn; winterperikelen wa ll er gisteren weer genoeg in ederland. bovenste laag van het ijs op (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index het alfabet van Zeeland de ondergespoten sintelbaan in Veenoord bleek te zacht en vol met scheuren om goed te kun nen schaatsen. Het beeld was bi zar en had meer weg van een slapstick dan van een marathon. Schaatsers rolden over elkaar heen. Desondanks waren de 120 deelnemers boos na het besluit om de wedstrijd te staken. Het ijs was 's ochtends nog gecontro- (Advertentie) Kijk snel op pagina 3 van het reizenkatem naar onze THÜRINGEN AANBIEDING v.a. slechts 69! KBAS0 (Advertentie) Organisatieadvies, Project- en Interimmanagement Breda - Hulst telefoon 076 5302344 - www.vanjole.o (Advertentie) leerd door de KNSB en die be sloot dat de kwaliteit goed ge noeg was. De schaatsploegen re den na de afgelasting naar het Groningse Noordlaren, waar voor vandaag de tweede natuur- race op het programma stond. Het ijs werd getest en verwor pen: net als in Drenthe veel te veel gaten en scheuren. In Zeeland dreigt een tekort te ontstaan aan strooizout. Door de flinke sneeuwval van de afge lopen dagen is al veelvuldig een beroep gedaan op de voorraad zout. Om die voorraad een beet je te sparen, heeft de provincie (Advertentie) PARTNERS ECHTE MAKELAAR 0118 - 616617 gisteravond en vannacht sneeuwschuivers ingezet op de provinciale wegen. Het nadeel van sneeuwschuivers is dat er toch meer sneeuw op de weg ach terblijft dan wanneer er met zout gestrooid wordt. Als het verkeer vanochtend op gang komt, zet de provincie weer zoutstrooiers in. De provincie verwacht in de loop van van daag een nieuwe voorraad zout te krijgen. De late winter zorgde gisteroch tend voor mist op de A15 tussen Rotterdam en Nijmegen. Daar vonden meerdere ernstige bot singen plaats. Twee automobilis ten kwamen om het leven, tien tallen mensen raakten gewond. In korte tijd deden zich op deze snelweg vijftien kettingbotsin gen voor met talloze gewonden. De nacht van donderdag op vrij dag was de koudste die ooit in maart in Nederland is gemeten. Om 01.30 uur was de tempera tuur in Marknesse (Flevoland) gedaald tot 20,5 graden onder nul. Daarmee ging het vorige record uit 1971 aan diggelen. Toen vroor het op 7 maart in Wagenin- gen 18,7 graden. GPD/ANP (Advertentie) Aanmelden via: www.roac.nl Roosevelt Academy voor een internationale topopleiding 9 maart Open Dag Stadhuis Middelburg GENÈVE - Volgens be trouwbare bronnen in Genève wil Lubbers actie ondernemen tegen het Oios, het onderzoeksbu reau van de VN, en Oios-baas Dileep Nair in het bijzonder. Bij zijn vertrek uit Genève maakte Lubbers al duide lijk, dat hij Oios verant woordelijk houdt voor zijn afgang en het er niet bij wil laten zitten. Lubbers be schuldigde het Oios van het uitlekken van een in tern VN-rapport over zijn vermeende wangedrag, vo rige maand naar Britse en Nederlandse media. Door het lek werd een op zich af gedane zaak weer opgera keld, wat voor VN-baas Ko fi Annan aanleiding bleek Lubbers alsnog de laan uit te sturen. Een formele aanklacht te gen de Oios of Nair heeft volgens juristen in Genève weinig kans van slagen. De VN geniet namelijk diplo matieke onschendbaar heid. Aanemelijker is, dat Lubbers zijn grieven naar buiten brengt in de media, om eens en voor altijd uit te leggen hoe onfatsoenlijk hij zou zijn behandeld. Het publiekelijk aan de schandpaal nagelen van de Oios zou Lubbers een aan klacht wegens laster van de VN kunnen opleveren. Gezien de internationale complicaties, is dat echter niet waarschijnlijk. GPD J O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 ik geel daarbij éénmalig toestemming voor rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad w Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 19.95I. O per kwartaal met automatische incasso 58,00) Cl per iaar met automatische incasso l€ 222.50). Kijk op www.pzc.nl/abonneren, bel gratis 0800-0231231 ot stuur deze bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,1460 WB (Soes het alfabet van Zeeland Sneeuwval Wolkenvelden en regelmatig sneeuw, aan de kust ook kans op regen. Matige noord westenwind. !47e jaargang no. 54 aterdag 5 maart 2005 is nummer 1,75 ïdoor Rinus Antonisse 2° |-3- NW 4 MIDDELBURG - De Mid delburgers zijn massaal te gen bouw van het theater aan de Zuidsingel en herin richting van het Stationsge bied. Het gemeentelijk bouwbeleid krijgt een dik ke onvoldoende. Dit blijkt uit een represen tatieve steekproef onder volwassen Middelburgers, uitgevoerd door markton derzoekbureau Bliek, in op- idracht van de PZC-redac- tie. Die werd gehouden voordat de recente crisis rond de theaterbouw op- [trad. Liefst 84 procent van de inwoners vindt de Zuid singel de verkeerde plek 'voor het theater en iets ;meer dan de helft, 53 pro cent, stelt dat de bouw moet stoppen. Opmerkelijk meer vrouwen (64 procent) dan mannen (42 procent) menen dat. Krap éénderde is voor doorgaan met de bouw. Als het stilleggen van de bouw gepaard gaat met een groot financieel verlies voor de gemeente - uitge gaan is van het door de ge meente genoemde bedrag van 25 miljoen euro - ver schuiven de opvattingen. Dan acht nog maar 21 pro cent stoppen aanvaardbaar •en wil 76 procent door gaan. Er is grote kritiek op de herinrichting van het Sta tionsgebied. Bedoeld om Middelburg ten noorden en ten zuiden van het Kanaal door Walcheren beter met elkaar te verbinden. Bijna driekwart van de bevol king, 73 procent, meent dat dit niet is gelukt. De nieuwe kantoorkolos sen van gemeente, water schap en Rijkswaterstaat geven de stad niet meer al lure, vindt bijna 70 pro cent. Tweederde van de on dervraagden stelt dat het stadskantoor aan het ka naal op een verkeerde plek staat. GRAND VOYAGER DE VERBORGEN VOORDELEN.... worden zichtbaar bij: internet: www.pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het ge meentebestuur van Middel burg sluit niet uit dat defini tief gestopt wordt met de bouw van het nieuwe thea ter. Een onderzoek moet dui delijk maken of er nog ver der gebouwd kan worden. Maar zelfs als het technisch kan, staat niet vast of de ge meente nog verder wil met het project. Het onderzoek moet over vijf of zes weken klaar zijn. Donder dagavond werd de bouwput in paniek vol water gezet omdat er een groot lek in de wand zat. Er bestond gevaar voor verzakkin gen van woningen. Ongeveer dertig mensen hebben de nacht elders doorgebracht. Het gemeentebestuur heeft geen vertrouwen meer in de aanne mer, het bedrijf dat de bouw na mens de gemeente begeleidt en hun adviseurs. Afgelopen week is de aannemer aansprakelijk ge steld voor de manier waarop hij de problemen heeft aangepakt. Er is bijvoorbeeld herhaaldelijk op aangedrongen om meer perso neel in te zetten om de lekken in de put te dichten. Volgens de ge meente werd met veel te weinig mensen gewerkt om de lekken in de bouwput te dichten. De put was gisterochtend vroeg weer vol. De meeste bewoners zijn inmiddels terug in hun hui zen. De gemeente kan de veilig heid echter niet voor honderd procent garanderen, zei burge meester K. Schouwenaar. Men sen die dat willen, kunnen de ko mende tijd overnachten in een hotel. Op een bijeenkomst voor bewoners die gisteravond werd gehouden, bleek dat mensen ui termate ontevreden zijn over de manier waarop de gemeente met ze omgaat. Ze klaagden over ge brek aan communicatie en te weinig aandacht voor schade en overlast. Schouwenaar bood na mens de gemeente zijn excuses aan. Regie Het college van B en W neemt de verantwoordelijkheid voor de fouten die zijn gemaakt, al dus Schouwenaar. De burge meester heeft de regie in dit dos sier overgenomen van verant woordelijk wethouder A. van 't Westeinde. Die zegt te aange slagen te zijn. De wethouder heeft de afgelopen periode her haaldelijk overwogen om af te treden. Hij vindt echter dat hij nu eerst de problemen met de bouwput moet oplossen. Het lek dat donderdag voor de nieuwste crisis zorgde, was het laatste grote gat in de bouwput. Dat hadden deskundigen 's middags vastgesteld. Daarnaast zijn er nog talloze kleinere lekkages. Het is niet bekend welke gevol gen het vullen van de put heeft voor de toestand van de wand en de bodem. Volgens Schouwe naar is besloten de put vol wa ter te zetten omdat dat de enige methode was om de situatie in de omgeving snel weer stabiel te krijgen. Eén woning in de Ko ningstraat is op dit moment nog niet veilig om in te wonen. Dat geldt ook voor de twee huizen in de Korte Noordstraat die vorige week al zijn ontruimd. Eerder al kocht de gemeente een woning in de Koningstraat op omdat die onherstelbaar was beschadigd door de werkzaamheden. Dins dag vergadert de gemeenteraad over de laatste ontwikkelingen. pagina 10 bouwputellende was te voorzien jaren van tegenslag pagina 11 aanpak Stationsgebied mislukt burgerverstand wint spiegel van de lage landen boekenweek over onze geschiedenis Vooruitblik op de Boekenweek Het verlangen naar Mars Huiselijke gezelligheid in de tuin Ginkies en gloppen in Urk I V? Sportschoen denkt zelf na Met Brendo en Destiny naar het NK dressuur Burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg staat omwonenden van de bouwput te woord. foto Lex de Meester Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4 Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7 en 8; Zeeland: 9, 10, 11, 13, 15 en 17; Sport: 18 en 19; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W1W3 en W5; Reizen: W7, W8 en W9; Trends: W15 en W 17; Jong: W18 en W 19; Boe kenweek: W21, W22 en W23. (Advertentie) De eerste marathon op natuurijs in Veenoord is na anderhalve ronde stilgelegd, vanwege de slechte kwaliteit van het ijs. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1