mssimsi eiligheid is nu het belangrijkst Waar zijn ze in vredesnaam aan begonnen? Bouw steiger bij Veerse Dam begonnen zeeuwse almanak Weegschaal A'SNü GRATIS uw z cholesterol meten in de supermarkt Ruil subsidie theater en museum Politie verwijdert sneeuwballen Man gewond bij bedrijfsongeval Weer brand in kraakpand Goes CDA Goes zet vraagtekens bij gratis stadsvervoer door problemen rond bouwput 1 Medicijnen kwijt in Vlissingen Hennepkwekerij ontmanteld De Nationale Cholesteroftest: van 7 t/m 18 maart 2005. editie Walcheren Toegegeven, het is een wat vreemd gezicht, maar het is te I verklaren. De vrouw des hui- zes kwam er bij toeval achter dat het, sinds de weegschaal op een andere plaats stond, wel leek of ze wat onsjes was kwijtgeraakt. Toen ze dat even had laten be zinken probeerde ze het appa raat nog eens op een andere plaats, en nog een en nog een. En steeds een ander gewicht. Zo was daar dus het tafereel dat ze met ding onder de arm het hele huis doorstruinde, op zoek naar het voor haar voor deligste plekje. Dat nu, bevindt zich centraal in het huis op een ietwat op zichtige plaats. En zo kan het gebeuren dat ze - als er nie mand thuis is - naar de badka mer snelt, het apparaat onder de arm neemt en in Eva's kos tuum vlak bij het keuken raam even controleert of ze wellicht wat is afgevallen. (Advertentie) GRATIS PENDELDIENST BINNENSTAD VLISSINGEN donderdag, zaterdag en op koopzondag van 12.00 tot 18.30 uur; op vrijdag tot 21.30 uur VOOR PARKEREN VOLG P- CENTRUM W 1 op de 3 mensen heeft een te hoog cholesterol. Weet u het al? Kijk voor supermarktadressen op www.hartstichting.nl en doe mee, MIDDELBURG - De provincie en de gemeente Middel burg hebben nieuwe afspraken gemaakt over de subsidie voor het Zeeuws museum en het nieuwe theater in Middel burg. Vier jaar geleden werd overeengekomen dat de pro vincie jaarlijks 90.000 euro zou bijdragen aan de program mering van het nieuwe theater. De gemeente zou in ruil daarvoor vijftien procent van de subsidie voor het mu seum betalen. Provinciale Staten hebben dit najaar laten weten niets te voelen voor een grote subsidie aan het Mid delburgse theater, omdat het een gemeentelijk theater is. Om de gemeente tegemoet te komen, stelt de provincie voor toch 20.000 euro in het theater te steken en de 70.000 euro voor het museum over te nemen van de gemeente. De gemeente draagt vanaf de opening in 2007 nog bijna drie ton bij aan het museum. MIDDELBURG - Het verkeer op de Sandberglaan in Mid delburg heeft in de nacht van woensdag op donderdag hinder gehad van twee gigantische sneeuwballen. De bal len lagen op de weg, zodat de auto's er niet langs konden. De politie heeft de sneeuwballen om kwart over één ver wijderd. TERNEUZEN - Een 19-jarige Terneuzenaar is gistermid dag rond twee uur bij een bedrijfsongeval op een terrein aan de Osloweg in Terneuzen gewond geraakt. De man kreeg tijdens hijs werkzaamheden een haak tegen zijn hoofd. Hij droeg wel een helm, maar had erg veel last van zijn nek. Hij is voor onderzoek overgebracht naar het zie kenhuis in Terneuzen. GOES - Een kraakpand aan de J.A. van der Goeskade in Goes is gisteren voor de tweede keer in zes weken uitge brand. De bewoner was bij het uitbreken van de brand thuis. De politie moest de man dwingen het pand te verla ten en bracht hem naar het ziekenhuis omdat hij rook had ingeademd. De eerste brand vond eind januari plaats. Een steekvlam was destijds de boosdoener, toen de bewo ner de kachel wilde aansteken. Hij werd naar het zieken huis gebracht, omdat hij rook had ingeademd. De brand ontstond dit keer in de keuken, zegt de brandweer. Vol gens buren zou hij veel spullen in zijn huis verzamelen en voor stankoverlast zorgen. Buurman R. Vicari: „De eige naar van het pand wil hem er niet uitzetten. Maar dit kan gewoon niet, de volgende keer fikt hier alles af." Eén van de omwonenden, J. Janssen, heeft pas geleden een handte keningenactie gehouden om hem uit de woning te krijgen. door Harmen van der Werf GOES - De CDA-fractie in de Goese gemeenteraad zet grote vraagtekens bij de invoering van gratis openbaar vervoer in Goes. CDA-raadslid A. de Kok spreekt van een luchtballon 'die zo snel mogelijk moet worden doorgeprikt'. De Kok reageert naar aanlei ding van een publicatie in deze krant afgelopen week. waarin PvdA-wethouder M. 't Hart aan kondigde dat de gemeente Goes wil gaan experimenteren met een gratis stadsbus. „We weten niets van een besluit dat daar over is genomen", aldus het CDA-raadslid die namens zijn fractie daarover schriftelijke vragen heeft gesteld aan het col lege van B en W. Volgens De Kok had de Goese gemeente raad daar eerst over gehoord moeten worden. VLISSINGEN - Een inwoonster van Vlissingen is twee doosjes met gevaarlijke medicijnen ver loren in Vlissingen. Het gaat om het kalmeringsmiddel Oxaze pam en Rotakan, dat bloeddruk verlagend werkt. De vrouw weet niet op welke plek zij de medicijnen is verloren. fTERE - In de schuur van een woning in de gemeente Veere is [istermiddag een hennepkweke- ij ontmanteld. n totaal zijn 95 planten en appa- 'atuur in beslaggenomen. Twee jersonen zijn aangehouden: een 13-jarige vrouw uit de gemeente feere en een 39-jarige vrouw lit Oost-Souburg. De problemen in de bouwput trokken gisteravond veel bekijks. foto Ruben Oreel 0113-315649 31,4460 AA Goes en Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. oor Wendy van den Hurk n Nadia Berkelder MIDDELBURG - Niet eerder iok de bouwput zoveel bekijks lis gisteravond. Iedereen heeft vel zo zijn zegje, maar over één fing zijn burger en politiek het jens: het is triest. Voor iedereen. %at er precies aan de hand is °-»et de bouwut, weet nog nie- kjjand aan het begin van de [vond. Speculaties zijn er ech- Aer genoeg. Verzakking, gaslek >n instorting zijn begrippen die enige regelmaat vallen, ach- jerhet roodwitte politielint. joor de afzetting is te zien hoe bouwvakkers bezig zijn in je blubber. Van die hele bouw put kijkt iedereen naar die klei- Ae vierkante meter, waar water •jaar boven 'plompt'. De man ners staan op, kijken hun colle ga's boven op de kant aan en ste den hun armen de lucht in. Te "toren is dat 'het niet meer lukt', kan de kant, in de Korte Noord- jtraat, heerst ook paniek. Omwo nenden staan verzameld aan de -pekken. Sommigen leggen de pe kkelen met hun digitale camera fj)e wethouder beent heen en weer, niet aanspreekbaar. Ook ambtenaren houden hun lippen op elkaar. De brandweer ver wijst naar de gemeente. Een kraan takelt spullen uit de bouwput, een mandje met gas flessen komt voorbij. Er blijft zelfs nog wat gereedschap lig gen. Als iedereen eruit is, gaat de pomp aan. Steigers en lad ders blijven achter. Een dikke straal water spuit naar beneden. Lenny van den Heuvel maakt fo to's. „Ik woon daar", zegt ze. „Op de hoek van de Koning straat en de Zuidsingel. Overal in mijn huis zitten scheuren. Dat is recente schade. Ik zeg wel eens voor de grap dat ik nu een vrijstaand huis heb." De bouwput trekt steeds meer bekijks. Het is die wand daar, weet iedereen, bij de Koning straat. Eric Caljouw woont om de hoek. „Ik kwam vanmiddag aan bij de afzetting bij de Ko ningstraat. De brandweerman nen zeiden dat ik maar beter wat naar achter kon gaan." Ge meenteraadsleden komen aanlo pen. „Triest", vindt Rob van Eijkelen- burg (D66). „Het is te hopen dat er geen slachtoffers vallen", zegt collega Piet Kraan (Politie ke Partij Middelburg). „We zijn wel tegen, maar dit is niet het moment om kritiek te hebben. Veiligheid is nu het belang rijkst." „Het is voor alle partijen treu rig", vindt een bewoonster van de Korte Noordstraat. „Voor de omwonenden, voor de wethou der en voor de aannemer." door Wendy van den Hurk middelburg - Niet alleen au toriteiten ijsbeerden tot gister avond laat rond bij de bouwput voor het nieuwe theater. Ook tientallen omwonenden waren in paniek. Voor hun huizen dreigde instortingsgevaar en lan ger blijven was geen optie. Iet is rond zessen nog redelijk "".tig in de Koningstraat. Buur- mwen staan geleund tegen de puitenmuren met elkaar te pra- Jen. Te klagen eigenlijk. |De deuren sluiten nog amper, zitten kieren bij de kozijnen, les scheurt en bladdert af. Ik lam me gewoon voor mijn ei- huis", zegt Elisabeth Jung- iurth van nummer 12. iar buurvrouw Susan Holden Nkt driftig mee. „Vorige week kregen we nog een gemeentelij ke aanslag, met een taxatie van pns huis. Dat is amper nog iets kaard. Valt niet te verkopen. Net kregen we te horen dat we ons huis niet uit mogen. Dat er gevaar dreigt. Meer niet." De buurvrouw knikt nog steeds. „Maar ik ga niet binnen zitten, terwijl het buiten te doen is. Hoe moet dat als je een keer laat thuiskomt en je hele huis is inge stort? Zeggen ze dan ook niks?" Holden van nummer 14 schudt haar hoofd, als ze ziet hoe brand weerlieden de bouwput snel vul len met water. „En vorige week zeiden ze nog dat water spuiten het alleen maar erger maakt." Ze trekt haar voordeur open, loopt voorzichtig naar binnen. Het is even uitkijken waar je je voet neerzet. Alle tegeltjes heb ben losgelaten. Er zitten comple te gaten in de gang. Mevrouw loopt naar achteren. Ze blijft maar wijzen. Zo staat het keu kenblok los van de muur; je kunt er een hand tussen steken. De scheuren aan de buitenkant van het huis zijn onnauwkeurig opgevuld met wat purschuim. Van het stucwerk is weinig over. „De achtergevel moet eruit. De gemeente heeft ons een vergoe ding geboden, maar die is niet toereikend. Dat hebben twee on afhankelijke deskundigen tegen ons gezegd. Dat geld is een la chertje, zeiden ze." Hoe vaak ze naar de gemeente heeft gebeld om haar beklag te doen? „Ha! Dat wil je niet eens weten, zo vaak." Ruim twee uur later. Zo rustig als aan het begin van de avond staat Susan Holden er niet meer bij. „We moeten weg van de poli tie. Eruit. Iedereen in ons straat je wordt geëvacueerd. Het is ver schrikkelijk." Mevrouw Holden rest niets dan wachten. Op een telefoontje van haar zoon, die de avond aan het werk is en dus nog van niks weet. En op haar man, die naar stig wat slaapspulletjes bij el kaar sprokkelt. De hond en de kat moeten ook nog mee. Tussen het prakkiseren door registreert ze zich in het Gasthuis, waar evacués worden opgevangen. „Waar gaan we slapen?", vraagt ze daar. Dat weet niemand haar te vertellen. Eerst maai* eens een bakje koffie, wordt er gezegd. Dan is daar haar man Bram Hoo- gesteger, mét hond en kat. Inmiddels is nog een gezin uit de Koningstraat aangeschoven. Zij kiezen ervoor de nacht door te brengen in een hotel. De rest van de buren logeert bij familie. Het echtpaar staart naar buiten, waar zwaailichten nog altijd het beeld bepalen. Hoogesteger zucht diep. „Waar zijn ze toch in vredesnaam aan begonnen?" Dat vragen ze zich ook af in het Bagijnhof, waar studenten zich verzamelen. Iedereen staat op straat. Te bellen, er heerst pa niek. Her en der liggen volge stouwde rugzakken. Ook de stu denten moeten hun huis uit. door Miriam van den Broek VROUWENPOLDER - Een hon derd meter lange aanlegsteiger wordt gebouwd bij de Veerse Dam in Vrouwenpolder, aan de kant van het Veerse Meer. Het waterschap Zeeuwse Eilanden is deze week met de bouw begon nen. Voor 1 april moet de steiger klaar zijn. (Advertentie) De aanlegsteiger komt ter hoog te van het strandje bij Vrouwen polder, in de 'hoek' met de Veer se Dam. De aanlegplaats krijgt de vorm van een Y en biedt plaats aan ongeveer vijfentwin tig boten. De komst van de steiger moet de dagrecreatie op en rond het Veerse Meer bevorderen. Niet al leen kunnen watersporters er af meren, ook kunnen strandbezoe- kers vanaf de steiger bijvoor beeld een hengel uitgooien. De strandhuisjes komen door de steiger niet in de verdrukking benadrukt L. van Dijke van het waterschap. De steiger is openbaar en aanleg gen is gratis. De komst van de aanlegplaats past binnen de zo genoemde Gebiedsvisie die vast gesteld is door onder meer de provincie, gemeenten, Rijkswa- Het waterschap Zeeuwse Eilanden is deze week begonnen met de bouw van de aanlegsteiger. foto Ruben Oreel terstaat en het waterschap. De visie is er op gericht het Veere Meer een 'kwaliteitsimpuls' te geven die uitstraalt naar recrea tie, landbouw, water, infrastruc tuur, natuur, milieu en ruimte. De steiger kost 90.000 euro. De helft daarvan wordt met subsi diegeld betaald. De Gebruikers raad Veerse Meer die bestaat uit watersportclubs, recreatiebedrij- ven en commerciële jachtha vens, is blij met de steiger. De raad had eerder aangegeven daar behoefte aan te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9