Extra aandacht jeugdwerkloosheid n Te grote verzame- ling? 11 PZC MOSKOU ST. PETERSBURG Gemeente wil bezuinigen op uitkeringen na korting rijkssubsidie lezers schrijven Sanering Scheepstimmerdijk knaagt aan bewoners Ambtenaren Concert weekenddiensten ARENSMAN Kleintjesmarkt.n! miniiioEs «Mm vrijdag 4 maart 2005 sl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De jeugdwerkloos heid en seizoenswerk krijgen extra aandacht van de gemeente Schouwen-Duiveland. Door extra energie in deze twee groe pen te steken, hoopt de gemeen te het aantal werkzoekenden flink omlaag te brengen. Daar mee bespaart de gemeente dan op de kosten van uitkeringen. De werkloosheid in de gemeente Schouwen-Duiveland is niet ho ger dan elders in het land. Boven dien is rond deze tijd de vraag naar seizoenskrachten traditio neel hoog. Toch gaat de gemeen te (jeugd) werklozen intensief be geleiden om weer snel aan het werk te komen. Werk is een speerpunt van het huidige beleid van de gemeente Schouwen-Dui veland. „Uitgangspunt is de ei gen. verantwoordelijkheid die mensen hebben om door te wer ken zelfstandig te voorzien in het bestaan. Voor iemand die wel wil werken, maar niet kan, beschouw ik het als een eres chuld om die persoon te helpen. Iemand die kan werken en het nief doet? Dan is het voor mij klaar", heeft Houtekamer al eens gezegd. Hputekamer hecht aan een goe de begeleiding van uitkeringsge rechtigden. Daarom krijgen werkzoekenden allerlei trajec ten aangeboden om weer aan de slag te gaan; van sociale active ring (via vrijwilligerswerk) tot actieve baanbemiddeling. Het beleid om extra in te zetten op jeugdwerkloosheid en sei zoensarbeid, wordt mede ingege ven door een financiële nood zaak. De gemeente krijgt in het kader van de wet Werk en Bij stand geld van de overheid. Een deel is bestemd voor uitkeringen en een deel is bestemd voor reïn tegratie naar werk. De gemeente Schouwen-Duiveland heeft een tekort op het gedeelte wat be stemd is voor uitkeringen. „Daar komen we 83.000 euro te kort. Bovendien is de verwach ting dat we nog een korting krij gen van acht procent." Dat zou betekenen dat het tekort oploopt met 300.000 euro. Dat de gemeente een tekort heeft, komt volgens Houtekamer doordat het Rijk vorig jaar ook al een bezuiniging van acht pro cent heeft opgelegd. „We hebben daarentegen op het werk-deel een overschot van zeven ton", zegt Houtekamer. „De clou is dat we nu extra inzetten op de ww-trajecten, want daar is geld voor, en zo besparen op de uitga ven voor uitkeringen." door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het keukenraam biedt zicht op noest gravende machines achter de tuin. Het huis van Eugene en Joke Biervliet staat op de grens van het sane- ringsgebied. Nog even, want binnen een paar weken verplaatst het front zich en dringt de mobiele brigade door tot werke lijk óp de Scheepstimmerdijk. De Bier- vlietjes en hun buren houden hun hart vast voor de gevolgen. De onwetendheid knaagt. Ze voelen zich misleid, dom gehouden. De provincie ver schuilt zich als opdrachtgever van de bo demsanering naar het idee van Eugene Biervliet en Koos Kalf - beiden lid van de Klankbordgroep Bewoners Scheeps timmerdijk - achter een stapel papieren afspraken, maar verzuimt belanghebben den daarover correct in te lichten. De ge meente Schouwen-Duiveland op haar beurt leunt volgens de buurtbewonei's wat al te gemakkelijk op Middelburgse schouders en ondertussen doet de aanne mer gewoon wat hij denkt te moeten doen. Biervliet: „Zonder enig overleg is hier op eens een hek dwars in de straat neerge zet. Er zou langs het water een pad ko men naar de stad, voor voetgangers en fietsers. Niet dus! Er wordt niet nage dacht over wat dat voor de bewoners be tekent." Naadje Kalf: „Het terrein is afgesloten uit veilig heidsoverwegingen, zeggen ze dan. Daar kan ik me best wat bij voorstellen, maar waarom worden we daar botweg mee ge confronteerd? Ze geven hoog op over de communicatie, maar die is werkelijk naadje! We moeten overal zelf achter aan!" Over een paar weken verschuift de sane ring zich tot óp de smalle Scheepstimmer dijk. De bodem onder de (vakantie)wo- ningen 2 en 2a wordt weggegraven tot op een diepte van zo'n vier meter. Dat gat komt pal voor de deur van Biervliet en Kalf te liggen. „Andere bewoners denken dat alleen onze huizen daarmee te maken krijgen. Maar moet je eens nagaan wat dat betekent in de praktijk. Je gaat hier een bouwverkeer krijgen! Al die grond die er uit en later ook weer terug in moet. Zware machines, trillingen. Dat levert ge garandeerd scheuren op", weet Biervliet als ervaren timmerman zeker. Daar wringt de schoen opnieuw. Kalf: „Ons is verteld dat een taxateur tussen tijds rapport zou komen opmaken van eventuele schade. Op basis daarvan zou dat worden hersteld of vergoed. Vorige week ben ik gaan vragen hoe dat zat. Toen kreeg ik te horen dat er nog geen en kel schadeformulier was ingevuld en er dus formeel geen schadegevallen zijn. Dat blijkt je bij iedere fase (sloop Emul sion, bodemsanering en straks de nieuw bouw van Rollandthof) te moeten indie nen. Zo heeft de provincie dat kennelijk met de verzekering geregeld. Kortom, ie dereen die braaf blijft afwachten, piest naast het potje?" Verschillende wonin- Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZCvj. schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reaclij tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dj de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft, Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wordt niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden, D redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Oven, weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. In de gemeenteraad Schouwen- Duiveland van 24 februari (PZC 26-2) is door de oppositie een motie ingediend om een bench- markonderzoek in te stellen naar de omvang van het ambte lijk apparaat. De collegepar tijen zijn maar niet te overtui gen van het feit dat zij veel kre diet bij de bevolking hebben ver speeld de afgelopen jaren, dat nauwelijks is terug te winnen. Het ongecontroleerd met kredie ten omgaan en een ongemoti veerd ambtenarenapparaat zijn de angel bij dit probleem. Men wil niet in 'eigen vlees snijden', ook zelfs geen onderzoek er naar, voordat men de grootscha lige bezuinigingsoperatie naar de activiteiten ten behoeve van de burgers gaat uitvoeren. Ieder weet dat een bezuiniging op per soneel in een begroting altijd de meeste zoden aan de dijk zet. Buiten kapitaallasten zijn de an dere posten relatief van geringe aard. Het feit dat de ambtena ren er zijn voor de burgers en niet omgekeerd, wil maar geen post vatten. Verbijsterend hierbij dat de wethouder vancj, SGP zich zo opstelt. Ik bene van overtuigd dat als de SGPoj. positie zou zijn geweest, een ai- der geluid gehoord zou zijngs worden. Ik heb respect voor ie CDA, dat als enige coalitiepaiï zich wél realiseert wat bij burgers leeft. Laten we hop? dat de kiezers in 2006 zich dia een en ander zullen laten ld den! Jaap den Hollai Deltaweg, HaamsU THOLEN - Harmonie Conco: dia geeft morgen haar traditie nele jaarconcert in sporthal! Meulvliet in Tholen. Het jeugo orkest, het harmonieorkest de slagwerkgroep zullen zat dagavond te horen zijn. Het ha monieorkest wordt onderstel door het Nieuwe Veste Hoorns semble uit Breda. Het concert begint om acht nis de zaal gaat om half acht open Koos Kalf en Eugene Biervliet zijn niet gelukkig met de gang van zaken rond de sanering: „Zonder enig overleg is hier opeens een hek dwars in de straat neergezet. Er wordt niet nagedacht over wat dat voor de bewoners betekent." foto Marijke Folkertsma gen hebben al lichte schade opgelopen, zeggen Kalf en Biervliet, variërend van scheuren in stucwerk tot gesprongen wandtegels en vloerdelen die afbreken. En dan is er nog de privacy, voert Joke Biervliet-van Gemert aan. „Ze stappen ongevraagd over je hekje om metingen te doen aan de muren. Zie je in één keer van die mannen in oranje pakken voor je raam langs lopen." Kalf stelt haar gerust bij de gedachte aan zijn honden. „Dat doen ze tot april, dan wordt het weer mooi weer en gaan mijn deuren open. Ko men ze dan nog zomaar mijn tuin in, heb ben zij een probleem." zaterdag 5 en zondag 6 maart CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee telefoonnummer 0900-1585 (geopend maandag tot en met vrijdag van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, tel. (01111 412906, geopend za. 09.00-12.30 uuir 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur?; 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) I 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Dui^ land voor spoedgevallen bereikbaar telefoon 412180. Spoedgevallen spte-l uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraatl)! Zierikzee. Vervolg van familieberichten pagina 10 Verdrietig geven wij u kennis van het overlijden van onze tieve zuster, schoonzuster en tante Leuntje Verhage-WieCemaker Koudekerke: D. Wielemakert C. Wielemaker t J. Wielemakert Koudekerke: F. Wielemaker C. A. Wielemaker-Verhage Middelburg: K. Wielemaker J. Wielemaker-Wattel Middelburg: F. Wielemaker A. Wiclcmaker-Boogaard Trenton: (Canada):A. Wielemaker t H. Wielemaker-Overdijk Amemuiden: P. Wielemaker t J. Widenwker-Oosterling Oost-Souburg: C. Wietemaker W. Wielemaker-Kodde Sydney (Australië)W. de Witte-Wielemaiter A. de Witte t Neven en Nichten Middelburg, 1 maart 2005 "Dankbaar wezen" Na een levenslente zonder weelde, een zomer van keihard werken voor een bestaan, herfstdagen, gekleurd door zorg voor man en medemens, is ze, na een mooie, lange, kalme winter teruggegaan naar haar Vader. Wilhelmina Dronkers-Breure Geboren: Gestorven: Moedervan: 31 maart 1910te Rilland-Bath 3 maart 2005 te Goes Gerard Dronkers en Gerry Dronkers-terTelgte Oma van: Leendert Dronkers en Corien Dronkers- van Maldegem Marion Dronkers en Martien Lodder Overgrootmoeder Gerine en Marieke Lodder van: Emilie en Charlotte Dronkers Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle verzorging die zij in zorgcentrum Gasthuis te Goes heeft ont vangen. Mina ligt in haar eigen bed opgebaard. Op zater dag 5 maart kunt u tussen 16.00 en 17.00 uur af scheid van haar nemen in kamer 316 van het Gasthuis aan de Kievitlaan 64 te Goes. We nodigen u van harte uit voor de afscheidsvie- ring van woord en gebed in de aula van het Gast huis op dinsdag 8 maart om 14.00 uur. Hierna dragen we Mina ten grave op de Algeme ne Begraafplaats te Goes. Aansluitend is er gele genheid tot condoleren in de Gasterije van het Gasthuis. Contactadres: G.A. Dronkers Koos Vorrinkstraat 24 4463 TW Goes G ADMINISTRATIE-ADRES POSTBUS 75 3253 ZH OUDDORP UITVAARTLEIDERS L.M. VAN DER WERF A. BOSLAND K. BREEN M.G.VAN DE KREEKE uitvaartverzorging Voorheen de Jonge en Uijl VOOR UITVAARTVERZORGING OP GEHEEL SCHOUWEN-DUIVELAND TELEFOON 0111-412877 TIMMERMAN NATUURSTEEN NIEUW ER KERK VIERBANNENSTRAAT 10111 641798 ROTTERDAM WALENBURGERWEG 83, 0104660368/4663161 NWE CROOSWIJKSEWEG 668,010 4136910 WWW.TIMMERMAN-NATUURSTEEN NL De warme belangstelling en de vele blijken van vriend schap en medeleven die wij mochten ontvangen na hel overlijden van onze lieve moeder en oma Doortje Goudswaard-van de Schelde hebben ons veel goed gedaan. Het was overweldigend om te mogen ervaren dat zo velen met ons meeleefden. Wij betuigen u hiervoor onze oprechte dank. In het bijzonder gaat onze dank uit naar het verplegend personeel van Allévo "Borrendamme" en Allévo "Cornelia" voor de liefdevolle verzorging van moeder en oma. kinderen kleinkinderen en achterkleinkinderen Zierikzee, maart 2005 Daar het ons niet mogelijk is een ieder persoonlijk te be danken voor de vele blijken van medeleven en deelne ming die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze geliefde moeder, schoonmoeder, oma en overgroot moeder Suzanna Cornelia Vermeulen weduwe van David Scheele zeggen wij u langs deze weg harteljk dank. In het bijzonder dank aan directie en personeel van zorg centrum "De Wieken" voor de liefdevolle verzorging. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Zierikzee. maart 2005 De vele kaarten, telefoontjes en belangstelling na het overlijden van mijn dochter, onze zus, schoonzus en tante Anneke Tiersen waren voor ons een grote steun. Uit aller naam: S. R. Tiersen-Engelse Vlissingen, maart 2005 4-3-2004 4-3-2005 Jacobus Johannes Sturm Een jaar zonder jou. Zoveel uren van verdriet. Dit jaar was haast niet te dragen. Want jij. was er niet. Omdat ik zoveel van je hou doet dat missen zoveel pijn. Jou vergeten zou voor mij onmogelijk zijn. Jos Piet Jouw beeld nog steeds aanwezig Soms scherp en soms wat vaag. 't Gemis weer duidelijk voelbaar op een dag zoals vandaag. Leny Maak er een Kleintje van. Uw collectie op internet én in de krant OK aanbiedingen tot 100 euro gratis plaatsen OK J het gemak van zelf plaatsen OK landelijk bereik, regionaal gericht OK j gratis doorplaatsing in deze krant Snel gevonden.Snel verkocht. ^^J^UAUfVKTAimJIlQISKICflliCMIWKTB nu inn inli' v .!-- Diabetes Fonds Vraag de gratis Diabetes Risicotest aan. Of word donateur. Giro 5766, Amersfoort. Bel 0800 - 5766123 0 of ga naar www.diabetesfonds.nl INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Moskou v.v. pt SAS (met overstap) rondreis per m fortabele touringcar treinreis Moskou- St Petersburg v.v. verblijf in loenste klasse hotels dagelijks ontbijt en Sm excursieprogramma Nederlandss^ kende reisleiding ter plaatse Boeiende 9-daagse stedenspecial met o.a. Kremlin, Rode Plein en Hermitagi Wederom in ons programma! Al jaren voert KRAS Stervakan ties de zeer populaire reis naar Moskou en St. Petersburg uit Deze twee opzienbarende steden, met hun indrukwekkende monumenten uit het tsaren- en sovjeirijk, bieden een uitste kende kennismaking met het imposante Rusland Het Rode Plein, het Kremlin, de Hermitage en de Peter Paulusvesting zijn stuk voor stuk bezienswaardigheden die enorm tot de ver beelding spreken. Onze deskundige Nederlandssprekende reisleiding neemt u mee langs de indrukwekkende geschie denis, de fascinerende cultuur, de prachtige kunst en de vele tradities die het land rijk is. Dit alles zorgt voor een boeiende en unieke 9-daagse cultuurreis die zijn weerga met kent... en dat al voor een prijs vanaf slechts 849! Gaat u dit jaar ook mee op ontdekkingstocht door Rusland? REISPROGRAMMA IN HET KORT De reis begint In de hoofdstad Moskou Hier zien we o.a. schit terende oude kerken en paleizen, het beruchte KGB-complex, het Witte Huis, het indrukwekkende Rode Plein met de unieke Baslllus-kathedraal van Iwan de Verschrikkelijke, het Lenin- Mausoleum en het beroemde Kremlin. Tevens verkennen we de legendarische metrostations van de stad, die door velen worden beschouwd als de mooiste ter wereld! Halverwege de reis gaan we met de 'Rode Pijl Express' (de befaamde nacht- 12 dgn From Russia with love v.a. 899 met o.a Moskou, St. Petersburg en de bekende 'Gouden Ring'. Reisnummer HZ 15.759 12 dgn Baltische Staten v.a.€ 899 met o.a. Vilnius, Klaipeda, Sigulda, Tallin en Riga Reisnummer HZ 14.010 16 dgn Noordoost-Europa Baltische Staten v.a. 1298 met o.a. Helsinki, Moskou, St. Petersburg, Minsk, Vilnius, Tallinn en Riga. Reisnummer HZ 15.760 trein) verder naar St. Petersburg Hier bezoeken we onz meer de Peter Paul-vesting, het Tsaar-Peter-huisje deb posante Isaak-kathedraal en de wereldberoemde Hermiay. één van de grootste en meest veelzijdige musea ter wet Tevens maken we een uitstapje naar Pavlovsk. het sprw jesachtige parken- en paleizencomplex buiten St Peteretw. waar vroeger de tsaren verbleven.Tenslotte reizen we pet n? terug naar Moskou, waar u nog kunt winkelen in het beroet- de warenhuis GOEM, een museum kunt bezoeken of «Mé len in Gorki-park. U ziet het, een boeiende ontdekking vr twee Russische juwelen van steden! Vertrekdata HZ 15.758 April Augustus September Oktober 18 25 1-8-15-21-28 6-13-20-27 3-10-17-24-31 7-14-21-28 5-12-19-26 €915 €898 €935 Prijzen zijn p p., tenzij anders vermeld. Exclusief entree gelden: verplicht ter plaatse te voldoen ca. US S 95 pp (exclusief de Schatkamer, ca. US S 15), fooien, facultatie ve excursies, visumkosten, luchthavenbelastingen en res.kosten.div. verzekeringen. Min.aantal deeln.:28 Uit ann.termijn bij onv.deeln^21 dagen voor vertrek. Vraag de uitgebreide reisbeschrijving reisnr. HZ 15.758 Ook op zondag telefonisch bereikbaar! KRAS Stë-r't&kan'fciè.!) frT| KRAS SterVakantiu-reisburcaus vindt u in: Alphen a/d Rijn, Amersfoort, o Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Breda, Delft, Den Bosch. Den Haag, Eindhoven. LU Hengelo, Nijmegen, Ronerdam, Tilburg, Utrecht, Venlo. Zwolle SK. INFORMATIE, REISBESCHRIJVINGEN EN BOEKINGEN: 24 UUR PER DAG, 7 DAGEN PER WEEK W www.kras.nl ma t/m vr 08.30-20.30 uur, za: 09.30-15.!! - zo: 11.00-15.0C r- T? 073 - 5 999 999 Ministerie van Verkeer en Waterstaat Verkeersbesluit, rijksweg N57. Instellen inhaalverbod op gedeelte van de Oosterscheldekering. DE MINISTER VAN VERKEER EN WATERSTAAT maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht bekend dat hij een besluit heeft genomenI® de instelling van een inhaalverbod op rijksweg l\157, gedeelte km 59.600 - km 60.400 van de Oosterscheldekering ter hoogte van het ir. J.W. Tops-huis gelegen binnen de gemeente Veere, Terinzagelegging Het betreffende verkeersbesluit ligt met ingang van maandag 7 maart 2005 gedurende zes weken lef inzage op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur op de volgende adressen: 1 Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18 (informatiecentrum kamer 1.26) te Middelburg; 2. Rijkswaterstaat, Wegendistrict Zeeland, Evertsenstraat 98 te Goes; 3 Gemeente Veere. Traverse 1 te Domburg. Bezwaar en voorlopige voorziening Belanghebbenden kunnen gedurende voornoemde termijn een bezwaarschrift indienen tegen het besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend kan daarnaast een verzoek om een voorlopige vooraf ning worden ingediend, één en ander op de wijze zoals is vermeld in het onderdeel "MEDEDELINGEN van het ter inzage gelegde besluit Goes. 1 maart 2005 de Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur Rijkswaterstaat Zeeland, namens deze, het hoofd van het Wegendistrict Zeeland, ing. S.P.R.L. van Herk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38