Groen licht voor omstreden loods Hulp in steeds complexere zorg fi PZC PZC Première nieuwe markt in de kou Alles zit erop. Nu u nog. PZC 11 Ondernemer ontkent plannen compostering waar buren voor vrezen Talentenjacht voor coverbands College steunt bouwplan locatie Huis van Nassau Ruil subsidie theater en museum Urinoir-lift op Grote Markt Goes Buitendienst werkt wijkgericht Graniet voor de prijs van kunststof OPEN Fietswereld de Winter J DVD spaarweken vrijdag 4 maart 2005 HnorAli Pankow NIEUWERKERK - Landbou wer M. van Klinken in Nieuwer- kerk mag van de gemeente zijn omstreden loods aan de Platte Capelledijk laten bouwen. B en W hebben de bezwaren van de buren van deze agrarisch onder nemer ongegrond verklaard. De bezwaarmakers, onder wie fractievoorzitter J. van den Ber ge van de ChristenUnie in de ge meenteraad, zijn zelf agrarisch ondernemers. Zij vrezen voor de toekomst van hun eigen bedrij ven als Van Klinken aan de Plat te Capelledijk in die loods een composteringsbedrijf gaat begin nen. Volgens hen zitten in het 'groen- en agrarisch afval dat hier straks wordt aangeleverd, veel ziektes. Zij vrezen een direc te bedreiging daarvan voor de omliggende fruitteelt en poot- aardappelproductie. Zij bena drukken vooral het risico op ver spreiding van de vernietigende ziekte bacterievuur in een fruit teeltorganisatie. Verder wijzen de bezwaarma kers op de toenemende verkeers onveiligheid door aan- en af voer van het afval met vrachtwa gens. In de oorspronkelijke bouwaan- vraag voerde Van Klinken 39 hectare op als omvang van zijn agrarisch bedrijf. Op basis daar- agenda Advertentie KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.I Kapelle -Tel. 0113-3 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEIM-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl van kwamen de afmetingen van de nieuw te bouwen loods tot stand. Volgens de bezwaarma kers bezit deze ondernemer ech ter slechts 23 hectare landbouw grond. Plannen voor aankoop van 16 hectare aangrenzende percelen gingen echter niet door, zo bleek tijdens de behan deling in de bezwaarschriften commissie. Dat was aanleiding voor het college van B en W eerst advies in te winnen bij de Agrarische Adviescommissie Zeeland (AAZ). Deze commissie oordeelde dat ook een be drijf soppervlakte van 23 hecta re in redelijke verhouding staat met de omvang van de loods. Volgens de bouwaanvraag is de ze ruimte niet bedoeld voor de inrichting van een composteer- bedrijf. Van Klinken wil er aard appelen en uien in kisten op slaan, landbouwwerktuigen stal len, een werkplaats inrichten en een toiletgebouw voor een mini- camping onderbrengen. Volgens de AAZ zou het gebruik als composteerinrichting in strijd zijn met het bestemmings plan. Doelstellingen Van Klinken geeft in zijn onder nemingsplan de vijf doelstellin gen van zijn bedrijf aan. Dat zijn het toepassen van intensie vere teelten, voldoende ruimte creëren voor voedselveilige op slag en verwerking, aanboren van nieuwe markten zoals voor koolzaadolie voor bio-diesel, ne venactiviteiten (minicamping, camperstandplaatsen en paar- denstalling) en zogeheten mi cro-farming, waardoor er min der kunstmest en bestrijdings middelen gebruikt worden en er betere groeiomstandigheden ont staan. Volgens een ambtelijk woord voerster heeft de gemeente deze ondernemer een milieuvergun ning verstrekt met één zogehe ten schorsing op het gebied van compostering. Die beperking houdt in dat hier geen materiaal mag worden aangeboden dat mo gelijk besmet is met bacterie- vuur, evenmin als agrarisch af val. Voor de bouw van de loods is er volgens het dagelijks ge meentebestuur geen reden de vergunning te weigeren. 1 STREEKACTIVITEITEN SCHARENDIJKE - De Putmeel, 14.30 ;uur; Extra seniorenmiddag 55-plus met toneel door sportvereniging ZSC'62; ZIERIKZEE MFC, 20.00 uur: 'Dwaas heid heeft haar eigen recht', Theater groep Zierik ET.luX 8-3393^3 GOES - Zeeuwse coverbands kunnen kunnen zich nog tot en met 15 maart inschrijven voor de Clash of the Cover Bands Award. De eerste voorronde vindt plaats op 6 april. De landelijke voorrondes zijn de ze week begonnen. In Zeeland kunnen coverbands hun kun sten vertonen in zes voorrondes: op woensdag 6 en woensdag 20 april, op woensdag 4 en woens dag 18 mei en op woensdag 1 en woensdag 8 juni. Alle avonden zijn in Heart Break Café in Goes, telkens om 21.00 uur. De bands worden beoordeeld door een vakjury van vertegen woordigers van onder meer pla tenmaatschappijen, boekingsbu reaus en vakmedia. De winnaar krijgt een dvd-contract, een cd-contract en een fotoshoot. Het zorgsysteem is in beweging, waardoor veel mensen zitten met vragen over bijvoorbeeld een behandeling of een ethische kwestie. Reden voor de Schouwen-Duive- landse afdeling van de NPV om te ontwaken uit het sluimerende bestaan dat ze al enige tijd leidde. foto Dirk-Jan Gjeltema door Inge Heuff BRUINISSE - Schouwen-Duivelanders die vragen hebben over een te volgen medische behandeling, medisch-ethi- sche kwesties of die lotgenoten zoeken, kunnen sinds kort weer terecht bij de lokale afdeling van de Nederlandse Pa tiënten Vereniging (NPV). Een aantal interim-bestuurders heeft de NPV-Schouwen-Duiveland nieuw le ven in geblazen. Nieuwe ontwikkelingen binnen de ge zondheidszorg, zoals de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning (WMO) die in 2006 in werking moet treden, en de zie kenhuiszorg in Zeeland, hebben ervoor gezorgd dat de NPV-Schouwen-Duive- land na een sluimerend bestaan weer ac tief is geworden. „Er verandert veel op dit moment en patiënten en hun familie en vrienden zitten vaak vol vragen", weet H. Top, voorzitter ad interim van de NPV-Schouwen-Duiveland. „De NPV kan voor hen veel betekenen. Aan ons dus de taak om op de ledenverga dering van 8 maart de zes enthousiaste en goede bestuurskandidaten voor te stellen om zo de draad weer op te pak ken." De NPV-Schouwen-Duiveland heeft ondanks een vrij lange periode van inactiviteit nog steeds zo'n vierhon derd leden. Ook die trouwe achterban was een reden voor enkele mensen om zich actief in te zetten voor de lokale af deling. De NPV, met naar eigen zeggen 130 af delingen door heel Nederland, stelt zich ten doel patiënten en anderen bij te staan in de steeds complexer wordende gezondheidszorg. Daarvoor zegt de ver eniging zowel het individuele belang als het collectieve belang te behartigen. Zo is er een consultatiepunt dat 24 uur per dag, zeven dagen in de week men sen met raad en daad bijstaat. Voor het collectieve belang benadert de NPV actief de politiek en alle overheden over alle terreinen en kwesties die de ge zondheidszorg aangaan. Daarbij zijn de christelijke waarden het uitgangspunt. Samenwerken Op Schouwen-Duiveland wil Top waar mogelijk vooral samenwerken met ande re organisaties die al actief zijn in de ge zondheidszorg. „Er is een goede vrijwil lige thuiszorg, ook voor de terminale pa tiënten. Voor ons dus geen reden om ons in allerlei bochten te wringen om dat zelf aan te gaan bieden. Mensen die ons benaderen voor dergelijke diensten, verwijzen wij graag door." In veel za ken zal het lokale bestuur kunnen steu nen op het landelijk bureau, dat in Vee- nendaal gevestigd is. Op lokaal niveau denkt Top dat het nieuwe bestuur, dat dus nog bekrachtigd moet worden, zich vooral met voorlichting moet gaan be zighouden. Die voorlichting moet gaan uitdragen waar de NPV voor staat en wat de vere niging voor mensen kan betekenen. Top hoopt daarmee tevens het ledental te kunnen verhogen. Tijdens de ledenver gadering van 8 maart, in de Christelijk gereformeerde kerk in Zierikzee, wordt een eerste stap in deze richting gezet. R. Seldenrijk zal een voor iedereen toe gankelijke lezing houden over de pallia- tieve zorg, de zorg aan het eind van ie mands leven. Top: „En als mensen na afloop daarover vragen hebben, kunnen ze altijd bij ons of bij ons consultatie- punt terecht." ZIERIKZEE - Het plan voor een appartementencomplex op de plek van Huis van Nassau in Zie rikzee krijgt steun van het colle ge van B en W. Projectontwikke laar R. Faasse uit Kamperland heeft een plan ingediend voor twintig appartementen en com merciële ruimten op die plek. Huis van Nassau in de Lange Nobelstraat is nu nog een ho tel-restaurant. Het pand ver keert in een slechte bouwkundi ge staat en wordt gesloopt. Daar voor in de plaats komt de nieuw bouw, waarvan een deel in oude stijl wordt opgetrokken. Het ter rein waar het nieuwe complex komt te staan, is ongeveer 1500 vierkante meter groot. Naast het huidige hotel-restaurant gaat het ook om de achterliggen de schuren, aan de Baden Powel- straat. Faasse mikt het deze apparte menten op de wat oudere koper. De woningen worden zo ge bouwd dat ze ook te gebruiken zijn door mensen in een rolstoel en er zijn contacten met het naastgelegen zorgcentrum De Wieken. Toekomstige bewoners kunnen zorg inkopen, van alar mering tot en met alle zorg die nodig is. Op de begane grond ko men commerciële ruimten, zoals een lunchroom of grand café. Het plan wordt 31 maart voorge legd aan de gemeenteraad. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Voor de een is het inschikken, voor de ander blijft alles bij het oude. De nieuwe in deling van de markt in Zierik zee is gisteren voor het eerst in de praktijk gebracht. Een opera tie waar bijna twee jaar overleg aan vooraf is gegaan. De standplaats op een markt luistert nauw. Een paar meter naar links of naar rechts kan grote gevolgen hebben, zegt sie- radenverkoper J. van der Gaag. „De kraam tien meter opschui ven kan de helft van de omzet schelen." Van der Gaag staat bij zijn collega's C. van Herk (poe lier) en L. Smulders (huishoud- textiel). Ze hebben nog wat twij fels over de nieuwe marktinde- ling. „We moeten maar eens zien." Het is niet echt druk op de markt. Sneeuw en kou hou den een deel van de klanten thuis. Toch is het overgrote deel van de handelaars wél komen opdagen, omdat de kramen van daag voor het eerst in de nieuwe opstelling staan. „We kunnen nu goed kijken hoe alles staat. Slechts hier en daar moet nog wat geschoven worden, maar dat gaat om kleine wijzigin gen", legt marktmeester J. Diele- man uit. Met de nieuwe indeling komt ook ruimte vrij voor nieuwe han delaars. „Dat zijn vooral hande laars in spullen die er nu nog niet staan. Bijvoorbeeld iemand met fietsonderdelen of Italiaan se delicatessen", zegt W. de Smit, regiobestuurder van bran chevereniging voor marktkoop lieden. Van der Gaag, Smulders en Van Herk geloven op voor hand nog niet in een succes. „Ik denk dat die alleen tijdens het seizoen komen. Die houden het niet vol", zegt Van Herk. Gisteren is ook voor het eerst het Havenplein afgesloten voor het verkeer. Nog niet officieel - want dat besluit is pas vandaag ingegaan - maar met dranghek ken. Dat is nog erg wennen, ver telt Dieleman. „We hebben men sen gezien die gewoon het drang hek aan de kant zetten en door rijden. Ze trekken zich nergens wat van aan." Dat kan straks niet meer, want op verschillende plaatsen in het centrum komen paaltjes te staan. Ondernemers in de omge- MIDDELBURG - De provincie en de gemeente Middel burg hebben nieuwe afspraken gemaakt over de subsidie voor het Zeeuws museum en het nieuwe theater in Middel burg. Vier jaar geleden werd overeengekomen dat de pro vincie jaarlijks 90.000 euro zou bijdragen aan de program mering van het nieuwe theater. De gemeente zou in ruil daarvoor vijftien procent van de subsidie voor het mu seum betalen. Provinciale Staten hebben dit najaar laten weten niets te voelen voor een grote subsidie aan het Middelburgse thea ter, omdat het een gemeentelijk theater is. Om de gemeen te tegemoet te komen, stelt de provincie voor toch 20.000 euro in het theater te steken en de 70.000 euro voor het museum over te nemen van de gemeente. De gemeente draagt vanaf de opening in 2007 nog bijna drie ton bij aan het museum. GOES - Op de heringerichte Grote Markt in Goes komt een urinoir-lift, kortweg urilift. De plasplek wordt in de grond verzonken. Overdag is er niets van te zien. Op uit gaansavonden wordt het urinoir met een lift omhoog ge bracht. Het Goese college van B en W heeft deze week besloten de urilift aan te schaffen, waarmee 32.000 euro is gemoeid. De onderhouds- en exploitatiekosten zijn geschat op 9.000 euro per jaar. Goes heeft al ervaring met tijdelijke plasplekken op de Grote Markt in de vorm van een kruis. Politie en horeca zijn daar tevreden over. Het wildplassen is sterk afgenomen. De urilift wordt eind april, begin mei geplaatst. SINT-MAARTENSDIJK - De buitendienst van Tholen. die de openbare ruimte van de gemeente onderhoudt, is sinds kort anders georganiseerd. Voorheen werkten de me dewerkers in teams per vakgebied, zoals het onderhoud van plantsoenen of van de bestrating. Nu is de buiten dienst ingedeeld per werkgebied. Dat houdt in dat drie teams één gebied krijgen aangewezen, waar ze alle werk zaamheden uitvoeren. Het voordeel van deze aanpak is volgens de gemeente dat de medewerkers beter herken baar zijn voor de inwoners en dat ze efficiënter kunnen werken. Maandag 7 maart viert Tholen de start van het wijk gericht werken met een middagvullend programma. Tussen één en vier uur 's middags is er van alles te doen: burgemeester W. Nuis en wethouder F. Goossen gaan bloemen planten of schoffelen (afhankelijk van het weer) en in Poortvliet krijgt het Zuidplantsoen een voorjaars beurt - de rozen worden gesnoeid en de graskanten gesne den. Plet programma begint om één uur in de gemeentewerk plaats aan de Nijverheidsweg in Sint-Maartensdijk. (Advertentie) tijdens de KeukenMarket Graniet 10-daagse' Iffll 4 I itraart j Imaart |i 6„ 2 dl 8, 9 maart do 10 11 12 GRATIS Granieten werkblad bij keukens vanaf 7000,- ZONDAG 6 maart DEZE WEEK GRATIS 10 jaar garantie DEZE WEEK GRATIS kookklaar geïnstalleerd Informeer in de showroom naar de voorwaarden R00SENDML N00R0 - A17 - AFSLAG 21 - Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Oud Gastel vlak voor het viaduct - T 0165-510 600 - A17- Afrit 21 Roosendaal - Noordj 4^1 KeukenMarket www.keukenmarket.nl Zo leuk kan het kopen van een keuken zijn. (Advertentie) Automatische LED-verlichting 8 versnellingen. Verende voorvork en zadelpen. Kl) Handige zadeltas. Gazelle Met gratis anti-diefstalketting gaat verder Spuiplein la, 4S11 AM Breskens Tel. 0117-381990 In de nieuwe opstelling van de weekmarkt is ruimte uitgespaard voor drie terrassen (op de foto op de voorgrond), zodat die straks niet langer elke week afgebroken hoeven te worden. foto Marijke Folkertsma (Advertentie) ving maken zich zorgen over de ze afsluiting. Sommigen vrezen dat de bevoorrading van de win kels in de knel komt. „Daar pro beren we in overleg gewoon uit te komen", zeggen M. van den Berg (gemeente Schouwen-Dui veland) en marktmeester Diele man. „Het kan zijn dat op som mige plekken de paaltjes wat la ter omhoog gaan. Voor de bezoe kers van de binnenstad is het nu in elk geval een stuk veiliger." Hierbij de letter voor de DVD-spaar-, weken van de PZC Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord 'FILM' vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de' krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant, t/m 5 maart het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37