Uitbreiding sportpark afgewezen Overblijven in een hagelbui Plan Tovaal van de baan Boomplantdag Monument voor een kind lezers schrijven Presentje weekenddiensten Blijvende ontwikkeling begint bij onderwijs Van der Hooft HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT vrijdag 4 maart 2005 door Harmen van der Werf GOES - Uitbreiding van sport park Het Schenge in Goes is uit den boze, vindt het college van B en W. Rugbyclub Tovaal had dit voorgesteld. Tovaal zit omhoog. Goes wil het trainingsveld van de rugbyclub ombouwen tot een tweede kunst grasveld voor de Goese Mixed Hockey Club. Tovaal moet dan voortaan trai nen op het hoofdveld van Het Schenge, terwijl de vereniging een clubhuis heeft bij het huidi ge trainingsveld. Tovaal be dacht een alternatief plan om de gemeente ter wille te zijn. Het NISSE - De achtste boomplant dag van stichting Monument voor een kind vindt zaterdag 19 maart plaats in Nisse. De stichting is opgericht voor ouders die hun kind verloren hebben door een stofwisselings ziekte. De ouders kunnen een boom planten ter herinnering aan hun kind. De bomen wor den geplant op de Oudekamerse- dijk, de herdenkingsdijk van de stichting. Bij elke boom komt een bordje met de gegevens van het kind en een korte tekst van de ouders. Met de 14bomen die dit jaar worden geplant, komt het totaal op 98. Voorafgaand wordt om elf uur een bijeen komst gehouden in de Maria- kerk in Nisse. Stichting Monu ment voor een kind is een initia tief van de Vereniging voor Vol wassenen, Kinderen en Stofwis selingsziekten. tweede kunstgrasveld voor de hockey zou ook naast Het Schen ge kunnen komen, bij het basket balveldje richting de wijk Goese Polder. Tovaal zou dan het ei gen trainingsveld kunnen hou den. Bebouwing Het voorstel van de rugbyclub is deze week door het Goese colle ge van B en W afgewezen, onder meer omdat het sportpark dan wel erg dicht bij de woonbebou wing zou komen, aldus wethou der D. van Ewijk (GroenLinks, sport). Zij hikt ook tegen de kosten van de uitbreiding aan. „We moeten voor Tovaal een oplossing zoe- ken binnen de grenzen van Het Schenge", neemt Van Ewijk als hoofduitgangspunt. Welke oplos sing dat zou kunnen zijn, kan ze nog niet aangeven. De raadscom missie maatschappelijke ontwik keling heeft haar twee maanden de tijd gegeven om eruit te ko men. Voorzitter H. Markusse van rug byclub Tovaal ziet nog als één van de weinige mogelijkheden dat Tovaal een nieuw clubhuis krijgt bij het hoofdveld op Het Schenge. De vereniging is bereid het be staande onderkomen te verko pen, maar dat zal waarschijnlijk onvoldoende opbrengen voor nieuwbouw. Markusse hoopt dat de gemeente uiteindelijk be reid is om een bijdrage in de kos ten te leveren. Een eigen honk is volgens Mar kusse van levensbelang. „We hebben in 1988 het huidige club huis gekocht. Tovaal was toen op sterven na dood. Sinds we een vaste ontmoetingsplek heb ben, gaat het stukken beter." To vaal heeft zeventig leden en een gestaag groeiend aantal jeugdle den, aldus Markusse. Eten en spelen tijdens het overblijven. foto Dirk-Jan Gjeltema Goes heeft sinds drie jaar een steunpunt voor vrijwilligers werk. Enthousiastelingen die wat vrije tijd over hebben kun nen er terecht voor uiteenlopen de baantjes als gezelschapsda me, webmaster, tuinman, ster vensbegeleider of assistent van de hoofdluiswerkgroep. Hoe leuk is het eigenlijk om in je vrije tijd de handen uit de mou wen te steken? Vandaag deel vier van een serie over vrijwilli gerswerk: Een middagje over- blijfassistent. door Inprid Huibers KATTENDIJKE - Ik heb me am per voorgesteld op basisschool De Kattenschulp in Kattendijke of ik heb in mijn eentje de super visie over zestien kinderen. Ge lukkig hebben die een vaste overblijfroutine. Iedereen gaat ergens zitten en begint zonder gemekker aan zijn van huis mee gebrachte boterhammetjes. De tweeling Arthur en Lexi (5), beiden in het bezit van twee sneetjes met boterhamworst, een pakje drinken en een doosje met snoepjes, vertelt enthou-, siast over een nieuw huis. Het staat in Goes en daarom gaan ze na de vakantie naar een andere school. „Dan kunnen we thuis eten", zegt Lexi. Arthur vult aan: „Nu eten we elke dag op school." Jeroen (5) heeft naast me zijn twee boterhammen met chocola devlokken op elkaar gestapeld. Hij probeert ze tegelijkertijd naar binnen te werken. Maar even een doekje zoeken dus om de sporen van het vlokkenfeest te verwijderen. De eersten zijn klaar met eten en trekken wat zelfgemaakte kartonnen kokers tevoorschijn. Er zit een draad aan vast met aan het uiteinde een steentje. Marco (11) doet me voor hoe je in één beweging het steentje op gooit en met de koker vangt. Al snel zijn we met zijn allen driftig aan het oefenen. Vooral Wesley (5) blijkt een engelenge duld te hebben. Als hij eindelijk het steentje vangt, barst er een luid gejuich los. Net voordat er een hagelbui los barst, gaan we naar buiten. Dat is heel andere koek dan binnen. In no time is de helft van de kin deren uit het zicht verdwenen. Het schoolplein af? Naar de wc? Net als ik me afvraag of ik hulp moet gaan halen, stuift er een ploegje het schoolplein op. Nade re inspectie leert dat er achter het schoolgebouw een grasveld je ligt waar ook gespeeld wordt. Wesley en Maurice (5) hebben in tussen binnen twee tennis rackets en een bal gehaald. Na wat geklungel slaat Maurice in eens raak en kaatst de bal net naast het raam tegen de muur. Zachtjes slaan blijkt een lastige opgave. Gelukkig blijft de hob- bykas in een naburige tuin ge- Boef Amanda (4) komt huilend op me af. „Ik wil geen boef spelen, ik wil politie-agent zijn", snikt ze. Ik onderhandel met aanvoerder Marco van het speelgroepje, maar we bereiken geen overeen stemming. „Je moet eerst boef zijn en dan word je pas agent", zegt hij en daar valt duidelijk niet aan te tornen. Maar Amanda wil me ook wel even laten zien hoe hard ze al kan fietsen. Omdat de hagelbui niet van wijken wil weten, gaan we ten slotte maar naar binnen. De kin deren doen zelf hun schoenen uit en verdwijnen in de gym zaal. Ik vind het allemaal pri ma, zo'n zaaltje is tenminste lek ker overzichtelijk. Toch ben ik na een kwartiertje ballen met tien kinderen (de rest zit inmid dels achter de computer) en twintig ballen niet ongelukkig met het feit dat de lunchpauze erop zit. Steunpunt vrijwilligerswerk, Zaag- jnolenstraat 3. Telefoonnummer: 0113-253171. Inloopochtend: elke dinsdag tussen 9.30 en 12.00 uur. De rest van de week open op af spraak tussen 9.00 en 14.00 uur. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZCy schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reap tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijf Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen won niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden, redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. gaan betekenen voor de sans werking tussen directie en wj vloer. Uit het achterkamer^ besluit van het college en dit tie dienen conclusies te won getrokken. Niet van we zul het nooit meer doen, maar: directie zien af van onze fors nanciële meevaller of, wij i medeplichtig aan dit achten mertjes besluit en we i op. Dat zou de Organisatie goede komen. Opmerkelijk wel dat SGP en PvdA deze fin ciële bevoordeling van 2 ami naren (directie) in niet mis verstane woorden veroord den maar hun partijgetroi wethouders niet ter verantwi ding riepen. Een eventueels woord van deze wethouders i luiden: we wisten het niet, nemen het mee en u hoon ooit nog van. Het CDA spei de onschuldige beschermheei In de PZC van 23-2-2005 werd door Freek Janssen duidelijk en correct weergegeven waarmee de scheidende burgemeester van Reimerswaal de ambtenaren op de werkvloer zowel in de binnen en buitendienst en de burgers heeft opgezadeld. De burgers, u en ik, dienen dit presentje van 50.000,- per jaar voor twee amb tenaren te betalen. Wij hebben daarvóór afgelopen zaterdag de WOZ aanslag, met dank, mogen ontvangen. Op de ambtelijke werkvloer is het besluit, dat door de strot van de SGP, CDA en PvdA wethouders geduwd, als een bom ingeslagen. Immers, meerdere ambtenaren werken meer dan dé vastgestelde uren. Hun beloning is de kreet 'dat hoort bij je werk'. Ik kan mij niet voorstellen dat dit zonder gevolgen zal blijven. Ik ben dan ook zeer benieuwd hoe de OR hiermee omgaat en wat dit zal M.Westsin Doelstraat 26, Krabbend ij zaterdag 5 en zondag 6 maart 2005 ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenprak tijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland Tandzorg, v. Hallstraat 2, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel.(0113)259882. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman Verboom en Boer: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486ol (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse.n Dijk, Stokman: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22,Ks gene, tel. (0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoa Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weel? spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te F: vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Th: van 11.00-12.00 uur op Botermarkl! Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111 Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, do. 20.00 - zat. 20.00 uur: W. Ditew; tel. 0113 224099. zat. 20,00 - zon. 20.00 uur: M. Stroo, 0113 224099. Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Vervolg van familieberichten pagina 10 Verdrietig geven wij u /tennis van het cn'ertijden van onze lieve mster, schoonzuster en tante Leuntje Verhage-Wietemaker Koudekerke: D. Wielemaker t C. Wielemaker t J. Wielemaker t Koudekerke: F. Wielemaker C. A. Wielemaker-Verhage Middelburg: K. Wielemaker J. Wiclemaker-Wattel Middelburg: F. Wielemaker A. Wielemaker-Boogaard Trenton: (Canada):A. Wielemaker t H. Wielemaker-Overdijk Amemuiden: P. Wielemaker t J. Wielemaker-Oosterling Oost-Souburg: C. Wielemaker W. Wielemaker-Kodde Sydney (Australië): W. de Witte-Wielemaker A. de Witte t Neven en Nichten Middelburg1 maart 2005 "Dankbaar wezen" Na een levenslente zonder weelde, een zomer van keihard werken voor een bestaan, herfstdagen, gekleurd door zorg voor man en medemens, is ze, na een mooie, lange, kalme winter teruggegaan naar haarVader. Wilhelmina Dronkers-Breure Geboren: 31 maart 1910 te Rilland-Bath Gestorven: 3 maart 2005 te Goes Moeder van: Gerard Dronkers en Gerry Dronkers-terTelgte Oma van: Leendert Dronkers en Corien Dronkers- van Maldegem Marion Dronkers en Martien Lodder Overgrootmoeder Gerine en Marieke Lodder van: Emilie en Charlotte Dronkers Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle verzorging die zij in zorgcentrum Gasthuis te Goes heeft ont vangen. Mina ligt in haar eigen bed opgebaard. Op zater dag 5 maart kunt u tussen 16.00 en 17.00 uur af scheid van haar nemen in kamer 316 van het Gasthuis aan de Kievitlaan 64 te Goes. We nodigen u van harte uit voor de afscheidsvie- ring van woord en gebed in de aula van het Gast huis op dinsdag 8 maart om 14.00 uur. Hierna dragen we Mina ten grave op de Algeme ne Begraafplaats te Goes. Aansluitend is er gele genheid tot condoleren in de Gasterije van het Gasthuis. Contactadres: G.A. Dronkers Koos Vorrinkstraat 24 4463 TW Goes De warme belangstelling en de vele blijken van vriend schap en medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder en oma Doortje Goudswaard-van de Schelde hebben ons veel goed gedaan. Het was overweldigend om te mogen ervaren dat zo velen met ons meeleefden. Wij betuigen u hiervoor onze oprechte dank. In het bijzonder gaat onze dank uit naar het verplegend personeel van Allévo "Borrendamme" en Allévo "Cornelia" voor de liefdevolle verzorging van moeder en oma. kinderen kleinkinderen en achterkleinkinderen Zierikzee, maart 2005 Daar het ons niet mogelijk is een ieder persoonlijk te be danken voor de vele blijken van medeleven en deelne ming die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze geliefde moeder, schoonmoeder, oma en overgroot moeder Suzanna Cornelia Vermeulen weduwe van David Scheele zeggen wij u langs deze weg harteljk dank. In het bijzonder dank aan directie en personeel van zorg centrum "De Wieken" voor de liefdevolle verzorging. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Zierikzee, maart 2005 De vele kaarten, telefoontjes en belangstelling na het overlijden van mijn dochter, onze zus, schoonzus en tante Anneke Tiersen waren voor ons een grote steun. Uit aller naam: S. R. Tiersen-Engelse Vlissingen, maart 2005 4-3-2004 4-3-2005 Jacobus Johannes Sturm Een jaar zonder jou. Zoveel uren van verdriet. Dit jaar was haast niet te dragen. Want jij, was er niet. Omdat ik zoveel van je hou doet dat missen zoveel pijn. Jou vergeten zou voor mij onmogelijk zijn. los 04-03-1997 Piet Jouw beeld nog steeds aanwezig Soms scherp en soms wat vaag. 't Gemis weer duidelijk voelbaar op een dag zoals vandaag. Leny Uw Vertromuen Waard Begrafenisonderneming C. de Kok-van der Hooft - C, W. de Kok Prunusstraat 25,4431 DC 's-Grayenpoider Rouwccntrum: Bosscweide 2 Tel. 0113 31 15 17 Dag en nacht bereikbaar voor heel Zuid- en Noord-Beveland Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotenconlact. Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGO! Postbus 85°. 3800 AW Amersfoort ANGO maak(t) beter leven mogelijk! Daarom helpt Edukans kinderen in ontwikkelingslanden naar school Helpt u mee? Giro 515 Amersfoort www.edukans.nl A omdat onderwijs écht helpt iQ 6QUK&T1S Postbus 1492 3800 BL Amersfoort com. Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leider Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl AMREF FLYING DOCTOR TT Selfsupporting Aft* Ministerie van Verkeer en Waterstaat BEKENDMAKING Verkeersbesluit, rijksweg N57. Instellen inhaalverbod op gedeelte van de Oosterscheldekering. DE MINISTER VAN VERKEER EN WATERSTAAT maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht bekend dat hij een besluit heeft genomen tot de instelling van een inhaalverbod op rijksweg N57, gedeelte km 59.600 - km 60.400 van de Oosterscheldekering ter hoogte van het ir. J.W. Tops-huis gelegen binnen de gemeente Veere. Terinzagelegging Het betreffende verkeersbesluit ligt met ingang van maandag 7 maart 2005 gedurende zes weken ter inzage op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur op de volgende adressen: 1. Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18 (informatiecentrum kamer 1.26) te Middelburg; 2. Rijkswaterstaat, Wegendistrict Zeeland. Evertsenstraat 98 te Goes; 3. Gemeente Veere, Traverse 1 te Domburg. Bezwaar en voorlopige voorziening Belanghebbenden kunnen gedurende voornoemde termijn een bezwaarschrift indienen tegen het besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend kan daarnaast een verzoek om een voorlopige voorzie ning v/orden ingediend, één en ander op de wijze zoals is vermeld in het onderdeel "MEDEDELINGEN" van het ter inzage gelegde besluit. Goes. 1 maart 2005 de Minister van Verkeer en Waterstaat. namens deze, de hoofdingenieur-directeur Rijkswaterstaat Zeeland, namens deze, het hoofd van het Wegendistrict Zeeland, ing. S.P.R.L. van Herk Meer dan een miljoen mensen hebben moeit met lezen en schrijven. Doe er iets aan! Bel gratis voor informatie of voor een cursus dichtbij huis: 0800-023444 actieplan^aifabetü?'"1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32