Borselse raad wil ozb afschaffen m PZC Ideaal weer voor een proefritje Zeldzame ijsbloemen voor Goese flatbewoners PZC Bezwaar tegen afscheidsdiner Man gewond bij bedrijfsongeval Cv-ketel uit huis Tholen gestolen Buitendienst werkt wijkgericht Mobiel bellen in ziekenhuis agenda Talentenjacht voor coverbands Graniet voor de prijs van kunststof OPEN Fietswereld de Winter Replica historische arreslee Raad wil van martelgang van taxaties en verhogingen af Woning brandt voor tweede keer in korte tijd uit Ophalen oud papier uitgesteld 1/kAZET Concordia weer in De Meulvliet vrijdag 4 maart 2005 bil KRUININGEN - Fractievoorzitter J. Kramer van Bewo ners Belangen Reimerswaal is tegen het afscheidsdiner dat de gemeenteraad volgende week aanbiedt aan schei dend burgemeester A. Verbree. Kramer is het er niet mee eens dat het etentje wordt gefinancierd met gemeentelijk geld. „Op die manier kun je natuurlijk gemakkelijk een feestje geven. Ik doe daar niet aan mee; als ik iemand iets aan bied, doe ik dat uit eigen zak, niet op kosten van de ge meenschap." Volgens het raadslid gaat het etentje zo'n 5000 euro kosten. TERNEUZEN - Een 19-jarige Terneuzenaar is gistermid dag rond twee uur bij een bedrijfsongeval op een terrein aan de Oslo weg in Terneuzen gewond geraakt. De man kreeg tijdens hijs werkzaamheden een haak tegen zijn hoofd. Hij droeg wel een helm, maar had erg veel last van zijn nek. Hij is voor onderzoek overgebracht naar het zieken huis in Terneuzen. THOLEN - Een complete cv-ketel en een televisie zijn ge stolen uit een woning aan de Zoekweg in Tholen-stad. De spullen zijn waarschijnlijk tussen woensdagavond half elf en donderdagochtend acht uur weggenomen. De waarde van de weggenomen goederen is niet bekend. SINT-MAARTENSDIJK - De buitendienst van Tholen, die de openbare ruimte van de gemeente onderhoudt, is sinds kort anders georganiseerd. Voorheen werkten de me dewerkers in teams per vakgebied, zoals het onderhoud van plantsoenen of van de bestrating. Nu is de buitendienst ingedeeld per werkgebied. Dat houdt in dat drie teams één gebied krijgen aangewezen, waar ze alle werkzaamheden uitvoeren. Het voordeel van deze aanpak is volgens de gemeente dat de medewerkers beter herkenbaar zijn voor de inwoners en dat ze efficiën ter kunnen werken. TERNEUZEN - Bellers hoeven in de Zeeuws-Vlaamse zie kenhuizen hun mobieltjes niet overal meer uit te zetten. In algemene ruimten zoals de centrale hal en het restau rant mogen mensen bellen en gebeld worden. Op de verpleegafdelingen en de poliklinieken mogen de mobiele telefoons ook in de toekomst niet worden ge bruikt. Het storen van (medische) apparatuur door mobie le telefoons blijft meestal beperkt tot de onmiddellijke na bijheid van een mobieltje, maar fabrikanten kunnen niet- garanderen dat apparatuur ook op wat grotere afstand al tijd feilloos blijft werken. Die garantie acht de Stichting Zorgsaam wel nodig. Bovendien willen de ziekenhuizen 'een zekere mate van rust bewaren'. Wachtend op een poliklinische behandeling of tijdens be zoekuren is het voor een aantal patiënten en bezoekers niet prettig als veel mensen door elkaar bellen. Dus moe ten de mobieltjes buiten de algemene ruimten uit blijven. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM COC-café De Soos, 20.00 uur: Dubbel apart, soos voor mensen met een verstandelijk beper king; 22.00 uur: Hollandse avond; De Stoelemat, 13.00-23.00 uur: Pasar Ma- lam; GOES - Leger des Heils, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meubelen; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor oude ren; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; HOEDEKENSKERKE De Griend, 19.30 uur: Toneelverniging Baarland brengt de Komedie Amor richt zijn pijlen zelf; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Socië teit; LEWEDORP - De Goede Verwachting, 18.30 uur: Avondruïlbeurs van munten, oude ansichten en postzegels; OUD-VOSSEMEER De Vossenkuil, 20.15 uur: Theatershow Bert Schulling; SINT-ANNALAND - Cafe Havenzicht, 20.00 uur: Feest setalland Anders, WHS en Kon. Fanfare Accelerando: THOLEN - Zoekweg, 16.15 uur: Circus Etoile; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur Sociëteit; YERSEKE Dreef en Kerkplein, 08.00-13.00 uur: Weekmarkt; Het Tref punt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. door Ingrid Huibers GOES - Zeeuwse coverbands kunnen kunnen zich nog tot en met 15 maart inschrijven voor de Clash of the Cover Bands Award. De eerste voorronde vindt plaats op 6 april. De landelijke voorrondes zijn de ze week begonnen. In Zeeland kunnen coverbands hun kun sten vertonen in zes voorrondes: op woensdag 6 en woensdag 20 april, op woensdag 4 en woens dag 18 mei en op woensdag 1 en woensdag 8 juni. Alle avonden zijn in Heart Break Café in Goes, telkens om 21.00 uur. De bands worden beoordeeld door een vakjury van vertegen woordigers van onder meer pla tenmaatschappijen, boekingsbu reaus en vakmedia. De winnaar krijgt een dvd-contract, een cd-contract en een fotoshoot. Advertentie tijdens de KeukenMarket Graniet 10-daagse 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 101 Tl I 12 I maart maart maart maart maart maart maart maart maart maart j GRATIS Granieten werkblad bij keukens vanaf 7000,- ZONDAG 6 maart DEZE WEEK GRATIS 10 jaar garantie DEZE WEEK GRATIS kookklaar geïnstalleerd Inlormeer in de showroom naar de voorwaarden ROOSENDAAL NOORD - A17 - AFSLAG 21 - Vanuit Roosendaal. Gastelseweg richting Oud Gastel vlak voor het viaduct - T 0165-510 600 A17 - Afrit 21 Roosendaal - Noord 4^1 KeukenMarket www.keukenmarket.nl Zo leuk kan het kopen van een keuken zijn. (Advertentie) Hierbij de letter voor de 0V0-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord 'FILM" vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. het alfabet van Zeeland Automatische LED-verlichting 8 versnellingen. Verende voorvork en zadelpen. Handige zadeltas. Ik Gazelle Met gratis anti-diefstalketting gaat verder Spuiplein 1a, 4511 AN Breskens Tel. 0117-381990 Geerten Murre en zijn vriendin Jacomien de Kome maken een tochtje met de arreslee. foto Willem Mieras door Luc Oggel 's-GRAVENPOLDER - Deze witte da gen is het met auto, brommer of fiets uit kijken geblazen op de weg. Voor Geer ten Murre (20) en Rogier Boogaard (29) uit 's-Gravenpolder zijn sneeuw en glad heid juist zeer welkom. Die omstandig heden zijn namelijk ideaal voor een tochtje met hun zelfgemaakte arreslee. Onder aan de Lenshoekdijk in de Zwa- kepolder bij 's-Gravenpolder zijn Mur re, zijn vriendin Jacomien de Korne (19) en Boogaard bezig een pony voor de slee te spannen voor een ritje. „Je hebt eigenlijk een groter paard als een Fries nodig, maar dan moet je die wel heb ben", zegt Murre. Hij en Boogaard kre gen het idee om een arreslee te bouwen ruim vier jaar geleden. „Het was rede lijk naïef, we wisten alleen dat hij onge veer zo breed moest worden als de ta fel", herinnert Boogaard zich. Het twee tal ging vervolgens plaatjes verzamelen van sleeën om een idee te krijgen hoe hij er ongeveer uit moest komen te zien. Boogaard: „Ik sprak toen iemand van Historisch Museum De Bevelanden in Goes en dat bleek een arreslee uit de tweede helft van de negentiende eeuw in de collectie te hebben. Daar hebben we een heleboel foto's van gemaakt en aan de hand daarvan we zijn die slee stukje bij beetje na gaan bouwen." Dat bleek, niet in de laatste plaats door het gebrek aan een bouwtekening, nog niet mee te vallen. „Wij zijn geen klussers, dus er kwam eigenlijk pas schot in de zaak toen Frans Walhout, een vriend van ons die timmerman is, erbij kwam." In totaal hebben negen man aan de slee meegeholpen. Murre: „De één timmer de, de ander schilderde en weer een an der zorgde voor het ijzerwerk." Hoewel het idee dik vier jaar geleden werd gebo ren, is de slee is pas sinds begin dit jaar helemaal af„In totaal hebben we er ne gen maanden aan gewerkt", zegt Boog aard. „Wegens sneeuwgebrek heeft het tweeënhalf jaar geduurd voordat we er voor het eerst mee op pad konden. Maar toen was-ie nog niet geschilderd." De flinke sneeuwval van de laatste dagen was daarom ook letterlijk een geschenk uit de hemel. Daar maken de bouwers dankbaar gebruik van. „We trekken veel bekijks in het dorp." De slee is op enkele details na een per fecte replica van het antieke exemplaar in het museum. Ook de kleuren komen overeen. Om de slee een eigen identiteit te geven is het houten voertuig voorzien van de wapens van 's-Gravenpolder en Zwake. „Tijdens de bouw zijn we erachter geko men dat zo'n ding nog behoorlijk ver nuftig in elkaar zit. Dat je echt denkt: daar is over nagedacht." Geld Naast de nodige manuren is er ook be hoorlijk wat geld in de slee gestoken. „Ik schat dat we voor duizend euro aan materiaal hebben gebruikt", zegt Mur re. Ondanks het feit dat het gebruik van de slee honderd procent weersafhankelijk is, willen de bouwers hem later dit jaar eigenlijk nog een keer van stal halen: bij de opening van het Historisch Mu seum, dat momenteel verbouwt wordt. De opening houdt verband met de vie ring van Goes 600 jaar stad, volgens Murre en Boogaard een prima gelegen heid om hun slee te laten schitteren. Hoor Mieke van der Jagt IEINKENSZAND - De genteen- eraad van Borsele wil van de he le onroerende zaakbelasting af. Esterenavond schaarde de raad zich achter een motie van de Pv- dA-fractie, waarin aanvankelijk alleen om de afschaffing van het gebruikersdeel werd gevraagd, Snaar waar later ook het eige- taaarsdecl bij werd gevoegd. Omdat met de afschaffing van Been het gebruikersdeel de vierjaarlijkse martelgang van taxaties en schoksgewijze verho gingen voor de burgers niet uit de wereld is, werd de motie aan gepast: de onroerende zaakbelas ting moet zo snel mogelijk ver dwijnen en de gemeente moet van het Rijk de ruimte krijgen om zelf op een andere financieel autonoom te kunnen blijven. De motie werd ingediend naar aanleiding van de vaststelling van ozb-tarieven voor 2005. Een amendement van de PvdA-frac- tie op dat voorstel, haalde het niet. PvdA-raadslid P. Vollaard rekende de raad voor dat de bur gers nauwelijks meer hoeven te betalen als de verhouding tus sen bedrijfsgebouwen en wonin gen dezelfde blijft en als de ge meente de ton die er ieder jaar meer binnenkomt dat begroot, er alvast wordt afgetrokken. De confessionele fracties en de WD waren er niet van over tuigd dat de jaarrekening weer een overschot te zien zou geven van een ton op de post ozb. Het feest ging dus niet door. Met de stem van Groen Links-raadslid C. Traas tegen, stelde de raad ook het bestem mingsplan voor het groenpro ject Sloe vast, de planologische blauwdruk voor een deel van de 200 hectare die na jaren duwen en trekken, Sloebos kunnen wor den. Traas was tegen omdat de voor genomen inrichting in strijd zou zijn met de nota en omdat twee boeren nog steeds aan het proce deren zijn tegen gemeentelijke voorbereidingen om het bestem mingsplan voor de grond waar op het bos komt, te wijzigen. Wethouder M. Vermue legde uit dat de zaak waartegen de boe ren bezwaar maken, is inge haald door het nieuwe bestem mingsplan, waarmee Monumen tenzorg, de bewaker van de nota Belvédère, inmiddels heeft inge stemd. Op aandringen van enkele frac ties verzekerde Vermue de raad dat het college altijd blijft open staan voor de bezwaarde boe ren. Het college wil niets liever dan in overleg met de onderne mers tot een vergelijk komen, aan tafel in plaats van bij de rechter. Overigens heeft het vastgestelde bestemmingsplan alleen betrek king op grond die bij de gemeen te in eigendom is of in ieder ge val niet bij iemand die er iets an ders mee van plan is. ijGOES - Een kraakpand aan de iti.A. van der Goeskade in Goes is gisteren voor de tweede keer I. in zes weken uitgebrand. De be- Loner was bij het uitbreken van de brand thuis. De politie moest hem dwingen het pand te verla ten en bracht hem naar het zie kenhuis omdat hij rook had inge ademd. De brand ontstond in de keuken, [zegt de brandweer. Volgens hu zou de bewoner veel in zijn verzamelen en voor stanko zorgen. Eén van de om- wonenden, J. Janssen, heeft [handtekeningen verzameld om (hem uit de woning te krijgen. KAPELLE - In verband met de weersomstandigheiden wordt in de dorpen Kapelle en Biezelinge morgen geen oud papier opge haald. Dit is verzet naar 11 en 12 maart. Advertentie kozijnen - zonwering www.aazet.nl S3Q333 Kapelle -Tel. 0113-33$ [THOLEN - Harmonie Concor- dia geeft morgen haar traditio nele jaarconcert in sporthal De Meulvliet in Tholen. Het jeugdorkest, het harmo nieorkest en de slagwerkgroep zullen zaterdagavond te horen zijn. De samenspelgroep speelt voorafgaand aan het concert. Het harmonieorkest wordt on dersteund door het Nieuwe Ves te Hoornensemble uit Breda. Verschülende muzieksoorten en stijlen uit alle windstreken zijn te horen. Zo is er aandacht voor klassieke, tango- en rockmu- Het leerlingenorkest, zal jmet de samenspelgroep onder ;meer Disney's Magic Kingdom [spelen. jHet concert begint om acht uur, |de zaal gaat om half acht open. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdagstot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl (Advertentie) GOES - In onze centraal verwarmde huizen zien we ze nog maar zelden: ijsbloemen op de ruiten. We zouden bijna vergeten hoe schitterend het we zen van de natuur zich spontaan kan laten zien. In het appartementengebouw Weidezicht in Goes-Zuid eten de bewoners dezer dagen van twee walletjes. De woningen zijn lekker warm, de ramen helder en doorzichtig maar de ijsbloemen bloeien won derschoon. Op de Groote Waterleiding, die vanuit de flat goed zichtbaar is, zijn aan het ijs de winter- bloesems ontsproten. Het ziet ernaar uit dat de bloei nog een paar dagen aanhoudt. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31