PZC Heikant tot nok toe gevuld Er is geen hok met tien topweduwnaars ZK schaatsen verdeeld over twee zaterdagen Organisatie vreest springruiters te moeten weigeren duiven agenda agenda Twente in beroep tegen schorsing van Majstorov vrijdag 4 maart 2005 door Rudy Boogert GOES - Voor de eerste keer wordt het Zeeuws kampioen schap langebaanschaatsen over twee weekeinden verreden. Mor genavond is het eerste deel, vol gende week zaterdag worden de titels daadwerkelijk verdeeld. Plaats van handeling is op beide dagen de kunstijsbaan in Breda. In voorgaande jaren werd het Zeeuws kampioenschap welis waar ook betwist over twee da gen, maar dan over twee dagen in één weekeinde. Voor de nieu we tweedeling is gekozen om de schaatsers die principiële bezwa ren hebben om op zondag te schaatsen tegemoet te komen. Het toernooi begint daarom mor gen met bijna honderd rijders en kan met datzelfde aantal ze ven dagen later de finish halen. Eén van de kanshebbers op de ti tel is Niels Goverse uit Kapelle, die afgelopen weekeinde in Hee renveen de Zeeuwse records op de 500 meter en 1500 meter scherper stelde. Zijn broer Pa trick Goverse verdedigt zijn Zeeuwse titel van de afgelopen twee jaar. Andere concurrenten zijn onder anderen Maarten Jan- se, Vincent de Vrieze, Bas van 't Westeinde en Mark van der We- ijden. Bij de vrouwen behaalde Mart je Wisse de afgelopen drie jaar in Breda de Zeeuwse titel. Ook dit keer is ze weer van de partij. Ze krijgt onder anderen concurren tie van nieuweling Corina van Boekei uit Brouwershaven. Opmerkelijke namen op de start- lijst zijn die van Domburger Adriaan Provoost (afgelopen weekeinde derde bij het WK Masters), Zierikzeeënaar Leon van der Wielen (onder meer oud-wereldkampioen bij de Se nioren A) en oud-IJzendijken- aar Andy van Waes (schaatste nooit in Zeeland, maar na zijn verhuizing naar Amsterdam kreeg hij de smaak te pakken). Morgenavond worden in Breda vanaf 18.30 uur de 500 meter en 1500 meter gereden, volgende week volgen de 1000 meter en 3000 meter. De pupillen en ju nioren C rijden morgen de 100 meter en 500 meter, waarna ze ven dagen later de 300 meter en de 1000 meter volgen. SBC 2000 jaagt op wereldrecord in Vrijburgbad VLISSINGEN - De aller- laatste officiële zwemwed strijd die in het oude Sport- fondsenbad in Vlissingen werd gehouden, was er een voor masters. Het zwem men voor 25-plussers is nu de snelst groeiende tak in de zwemsport in de regio. Waren het in juni 2003 een handvol Zeeuwse masters, nu doen er zeker 50 mee aan de eerste masterwed- strijd in het Vrijburgbad. De masterwedstrijd, opge nomen in het Zuidelijke Cirkel Circuit dat verder bestaat uit nog vijf wed strijden in Noord-Brabant, wordt zondag georgani seerd door De Stormvogel. Ruim 460 persoonlijke starts en 34 estafettestarts zorgen ervoor dat het Vrij burgbad uit haar voegen zal barsten. Bijna dertig clubs uit heel Nederland ne men deel aan de wedstrijd. Onder hen ook het Bredase SBC 2000, dat enkele zeer goede zwemsters in de cate gorie 25+ heeft. Daardoor heeft SBC 2000 een wereld recordpoging aangevraagd. Op de 4x50 meter wissel slag doen vier zwemsters, waaronder de ex-Stormvo- gelzwemsters Ineke Goos- sens en Maartje van Keu len, een poging het wereld- masterrecord te verbete ren. De verwachting is ook, gezien de resultaten van het NK junioren, dat er veel Nederlandse masterre- cords zullen worden zwem- door Lucien Roelandt HEIKANT - De roep van ruiters om meer springwedstrijden in hippisch sportcentrum Manege Heikant blijkt geen loze kreet. Er is veel behoefte aan deze wed strijden. Dat bewijst het overvol le programma, dat morgen in Heikant wordt afgewerkt. Paul Burm, vice-voorzitter van de organiserende Stichting Hip pisch Sportcentrum Heikant, verwacht zelfs dat niet eens alle belangstellenden van een start bewijs kunnen worden voor zien. „Nog steeds komen er ver zoeken van ruiters om te mogen starten. Ons streven is zoveel mogelijk ruiters te laten starten, maar eens houdt het wel op." Zeeuwse eer Vooral vanuit België, maar ook uit Brabant en Zuid-Holland is de bélangstelling groot. In de klasse Z verdedigen Dennis Evertse (met Red Buil onder het zadel) en Carolein van de Plasse (die met Delta Mossel Roma en Delta Mossel Sovely twee ijzers in het vuur heeft) de Zeeuwse eer. Met de Brabanders Sjoerd de Bot, Johan Kerstens. Kees van der Pluym en Teun van de Broek als concurrenten, wordt het voor het Zeeuwse duo be slist niet makkelijk de overwin ning in eigen huis te houden. Bovendien valt er met Siebe Kramer vanuit de Zuid-Holland se hoek ook nog behoorlijk wat concurrentie te verwachten. An- neleen Deckers uit het net over de grens gelegen Kieldrecht, zorgt voor de internationale tint en zou wel eens voor een verras sing kunnen zorgen. In de klasse M zijn Wilma Stou ten, Annelore Willeboer, Michel le Evertse en Collinda Cornelis- sens de Zeeuwse kanshebbers. Vooral Comelissens uit Vogel waarde, die het hippisch cen trum in Heikant als geen ander kent omdat het haar trainingsac commodatie is, moet in staat worden geacht hoge ogen te gooien. Ook hier is sprake van (internationale concurrentie Jeugdintemationaal Anouk van der Pluym (Made) en de Belg Geoffrey Cobbout, die met drie paarden start, moeten zeker in staat worden geacht een Zeeuw se zege in de weg te staan. Combinatie Schrier/Phan Thi in vier jaar tijd naar de Zeeuwse toptien door Fred Rabout KORTGENE - Het is even zoe ken naar recreatiepark de Boo- gerd in Kortgene, en dan ook nog eens naar bungalownum mer 21. Daar huist Adrie Schrier en zijn Vietnamese echt genote Canh Phan Thi. In de Zeeuwse duivensport beter be kend als de combinatie Schrier/Phan Thi. De combinatie beoefent de dui vensport pas vier jaar, maar heeft al aardig zijn weg gevon den. Schrier/Phan Thi kwam in 2004 met een negende plaats de toptien van het generale Zeeuw se kampioenschap binnen, werd tweede generaal achter Leo Goe- degebure in het rayon 4, pakte in de vereniging De Blauwe Dof fer in Kortgene zeventien eerste prijzen en twee rayonzeges. Adrie Schrier (55) is een gedre ven sportman, boordevol ambi tie. Hij proefde in zijn jonge ja ren al eens van de duivensport, maar liet die vervolgens tiental len jaren links liggen. „Ik volg de het vanaf de zijlijn." Op zijn 51e keerde hij terug en in rayon 4 weten ze dat onder tussen ook. Adrie Schrier: ,,In 1969, ik woonde nog bij mijn ouders in Kamperland, speelde ik samen met Rinus Clement met de duiven. Het hok dat we hadden overgenomen van Ko Wilderom stond bij ons thuis. Een paar jaar heb ik dat volge houden. In die dagen waren er andere zaken die mijn belang stelling trokken. Het zijn nu één maal de jonge jaren. Rinus bleef het lang volhouden. Iedere dag reed hij naar het hok bij mijn in tussen overleden vader. Daarna is hij in Kamperland verhuisd en hij is nog steeds actief in de duivensport." „Voor de duivensport had ik al tijd al een zwak. Het zit in de fa milie. Cees Schroevers uit Arne- muiden is een aangetrouwde neef, Bas Marteijn uit Arnemui- den een volle neef. Jongens die ook aardig met de duiven over weg kunnen. Na mijn turbulen te jaren heb ik na mijn 50e de draad opgepakt. In 1999 kwam ik hier wonen, heb een hok ge kocht in het Belgische Bekke- voorde en vervolgens een ronde duiven (een achttiental) gehaald bij Bas Marteijn." „In 2000 begon ik met de jonge en pakte gelijk vijf eerste in de Adrie Schrier en zijn echtgenote Canh Phan Thi beoefenen de duivensport pas vier jaar. vereniging. Aan het, eind van het seizoen haalde ik wat late jongen bij Gaby Vandeabeele in het Belgische Dentergem, Flor Engels Zn in Putte en de broers van Limpt in Reusel. Het bleken niet allemaal kwaliteits duiven, toch zitten er nog op het kweekhok. In 2003 ben ik naar Koen Minderhoud in Koudeker- ke getrokken en het moet ge zegd: met die duiven heb ik meer succes. Die blauwe hebben het in 2004 knap gedaan." De renstal voor het seizoen 2005 bestaat bij de combinatie uit zes tien vliegkoppels en twaalf kweekkoppels. terwijl er al ruim veertig jonge rondvliegen. De renstal moet het doen van de eerste tot en met de laatste vlucht, want sparen is er bij Schrier/Phan Thi niet bij. Met de oude doffers wordt het we duwschap gespeeld. Het hele programma, uitgezonderd de overnacht. Het geliefkoosde spel is de dag fond. „Het geeft gewoon een kick als een duif 's morgens vroeg wordt gelost en in de na middag arriveert. Dan moet er gemeld worden, en dat betekent extra spanning in het lichaam. Zeker als je weet dat het een vroege is, geeft dat een niet te omschrijven gevoel." Om contractverlenging te krij gen moeten de jonge zich op de Boogerd duidelijk laten zien. Schriel': „Minimaal acht prijzen en ook nog een keer een paar vroege op de midfond. Daar naast moet je goed ruien en je thuisvoelen op het hok. Ik ben ie mand die van observeren houdt, zien hoe een duif zich in de week voorafgaand aan de vlucht gedraagt. Zowel op het hok als tijdens het vliegen. Voor het in- korven toon ik dan ook niet al tijd hun duivin. De eerste drie keer wel en daarna alleen als ik zie of voel dat het nodig is." Leerproces In vier jaar tijd stoomde de com binatie dus op naar de Zeeuwse top, al denkt Schrier daar zelf anders over. „Voor mij telt al leen de eerste, een negende plaats in het generaal van Zee land zegt me niet veel. Wel is het bij mij nog een leerproces, ik leer nog iedere dag. Niet van het geschrijf in de duivenbladen, wel van datgene wat ik zie en er vaar. Wat in de blaadjes staat, lees ik niet. Het belangrijkste is naar je eigen duiven kijken. De duivensport is simpel, je hebt maar te kijken. Zelf hoef je im mers niet te vliegen, dat wordt voor je gedaan. Maar tegelijker tijd is het ook enorm moeilijk. foto Willem Mieras Altijd weer vol verrassingen." Adrie Schrier is ook geen goede klant voor de apotheek of die renarts. „Ik geloof in de natuur. Maar een kuurtje voor het geel durf ik wel te geven, naast de ui teraard verplichte inentingen zo als vcor paramix." De eerste opleer gaat traditiege trouw naar 's Heerenhoek. „Ik geef ze drie keer 's Heerenhoek en daarna gaan ze met de centra le opleer mee." Over de aparte lossingen, zoals de afdeling Zeeland het in 2004 op verzoek en na stemming het op de vitessevluchten heeft ge daan, is hij niet te spreken. ..Die aparte lossingen geven de dui ven alleen maar stress. Ze horen dat hun collega's er uit gaan en worden gek in hun manden. We zijn toch voor het welzijn van onze duiven? Nou, laten we ze dan allemaal gelijk lossen. Het Duivensport vrijdag Basketbal Vrouwen. Eerste klasse: Dynamo'70- Voorwaarts (19.30 uur). Mannen. Eerste klasse: Volharding Smokkelhoek (20.30 uur). Tweede klas se: Dynamo'70-Voorwaarts (19.30 uur) Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie: Partyservice.nl - ZBGG. Locatie: Huis van Nassau, Zie- rikzee. Aanvang: 19.30 uur. Scheldetop toernooi. Organisatie BV Onder Vrienden en Witte van Haemste- de. Locatie: Sportcentrum Westerschou- wen, Burgh-Haamstede. Aanvang 19.00 uur. Paardensport Alfonds dressuurcompetitie om de Gouden Ruif. LR PC De Schelde- stad. 19 00 uur: pony's klasse B. 20.30 uur: paarden klasse B Locatie: manege De Scheldestad. aan de Gerbran- dystraat 180 te Vlissingen. Voetbal maakt toch niet uit, we spelen in de vitesse toch alleen maar in het rayon. We moeten eerst eens aan onze duiven leren denken en daarna pas aan ons zelf." Ook wat betreft de werving van nieuwe leden heeft Schrier een uitgesproken mening. „Ze probe ren het al jaren met de jeugd. Ik zal niet beweren dat dit hele maal zinloos is, want er zullen er altijd wel zijn die zich later weer tot de duivensport beke ren. Maar normaliter ben je ze voor ze twintig zijn al kwijt. Stu die, disco of andere zaken, trek ken op die leeftijd toch meer. We moeten ons 'juist toeleggen op de vijftig-plusser. Die catego rie moeten we voor de dui vensport winnen. Als ze vroegtij dig uit het arbeidsproces treden, zijn ze rijp voor de duivensport. Op welke manier het aangepakt moet worden, weet ik niet. Maai er zijn slimmere mensen dan ik, ook binnen onze afdeling." Wat het seizoen 2005 voor de combinatie Schrier/Phan Thi brengt? „In 2004 heb ik mijn doelstellingen niet gehaald. Toch wil ik in 2005 de lat weer wat hoger leggen. We gaan in ie der geval voor een provinciale zege. Er zitten er wel een paar op het hok die dat moeten kun nen. Maar het ook doen, is een ander verhaal. Een paar is vol gens mij voldoende, want ik ge loof niet dat er hokken zijn waar tien topweduwnaars op zit ten. Als je er om de paar jaar eentje kunt kweken, ben je in de ze sport spekkoper." Belangrijkste resultaten combina tie Schrier/Phan Thi in 2004: Afde ling Zeeland: Generaal 9de, Mid fond 10de. Rayon 4: Generaal 2de, Vitesse oud 4de. Midfond kam pioen, Dagfond 2de, Vitesse jong 3de. Natoer 2de. Asduif midfond 3de, Asduif dagfond 3de, Asduif vitesse jong 4de. Asduif natoer lste, Asduif generaal 5de. Vrijdag Voorjaarsvergadering Afdeling Zee land. Locatie: gemeenschapshuis De Vroone in Kapelle. Aanvang: 19.15 uur. Zaterdag Kampioenendag rayon 1 en 7. Orga nisatie: PV De Luchtbode uit Oost-Sou burg. Locatie: clubgebouw aan de van Doornlaan 33 in Oost-Souburg. Aan vang: 16.00 uur. Eredivisie. RBC-Roosendaal-NEC Eerste divisie: Haarlem-AGOVV, Em- men-Fortuna Sittard, Excelsior-Hera cles, Helmond Sport-FC Dordrecht, FC Zwolle-FC Eindhoven, MVV-VVV Venlo, Cambuur-Sparta. zaterdag Atletiek Inkelloop. Aanvang 14.00 uur. Wed strijd over 10 Engelse mijlen en trim- loop over 10 Engelse mijlen en 9.1 km. Locatie: Camping Den Inkel, Polderweg 12 te Kruiningen. Tweede DOW Trimloop. Locatie' sportpark Oude Vaart, Terneuzen. 14.45 uur. jeugd (1200 meter). 15.00 uur 5200, 10400 en 15600 meter. Inschrij ven- PV-gebouw, Oude Vaart, Terneu- Basketbal Vrouwen. Hoofdklasse: BV Souburg- BC Vlissingen (18 45 uur), Den Dungk- EBBC. Mannen. Hoofdklasse: Springfield- Dunatos, Den Dungk-EBBC. Eerste klasse Barons 2-Blauw Wit. ELBC- Waldric, Starz'81-Agathos 2, BV Sou- burg-BC Vlissingen 2 (20.30 uur), Vlijm- scherp-ABC, SVH 2-Scheldesport. Biljarten Judo Paardensport Alfonds dressuurcompetitie om de Gouden Ruif. LR PC De Schelde stad. 10.00 uur: pony's klasse L1. 10,40 uur: pony's klasse L2. 11.15 uur paar den klasse L1. 13.07 uur: paarden klas se L2. 14.15 uur: pony's M1'M2. 14.45 uur. paarden klasse M1/M2. 15.45 uur: paarden klasse Z1/Z2. Locatie: manege De Scheldestad, aan de Gerbran- dystraat 180 te Vlissingen. Springen. Stichting Hippische Sport Heikant. 9.00 uur: pony's klasse B, met aansluitende de klassen L, M, Z en ZZ. Paarden 13.00 uur- klasse B 14.30 uur: klasse L. 16.30 uur: klasse M. 18.30 uur: klasse Z en ZZ. Locatie: mane ge Heikant, aan de Vylainlaan 30 te hei kant. Schaatsen Schaken Tennis 1 Voetbal Volleybal 3. Derde klasse G: Savok 3-Mytj Ardito 2-YVC 3, VVS'92 4-Schelds, AVC'87 2-VVR 2. Mannen, tweede divisie C: cos-Fusion, Morres/Hulst-Rijnmoj (Den Dullaert, 17.00 Fikszo/Krimpen-Roosendaal, Slied Sport 2-Taurus, VisadeA/oorburo- selande 2, Woerden-Pegasus. Deri, visie: Roosendaal 2-VOY, Capellej tilus, Rijnmond 4-Jola/Olympus, vo-Voko/Finenzo, Sarto-Atak'55, le-Schovocomca. Promotieklass Sic Pugno-Hercules, J nix-Smash'75, Groene Ster-Kwiel. wi-De Burgst, VVS'92-Voko/Finei5 Zuvo-Shedrecht Sport 3. Eerste kfc D: Sic Pugno 2-Mytilus 2, Morren 2-YVC, AVC87-MWVC 2 Tweedel, se A: Fusion 3-Wea/Mevo'80, Twt klasse F: VVS'92 2-Kwiek 2, 2-CometO 2. Derde klasse Savok-Voorwaarts, BOK-Mytilus Sterre 2-De Burgst 4, Apollo'72-D-; kers, AVC'87 3-Cometo 3. j Waterpolo Mannen. Bond, Tweede kl& SVH- Schelde (18.25 uun; Derdel. se: Stormvogel-De Devel (18.33 Vlissingen). District, tweede Stormvogel 2-Aquamigos 3 (17.4; Vlissingen). Derde klasse: Sï 2-Krabben (18.45 uur, Terneuzen), ze-Aquamigos 4 (18.45 uur, G Bruinvis-Dio 2 (19.30 uur, Terne: Jeugd: Schelde-Vennen (18.00 neuzen). Junioren: Storm, A-SBC2000 B (17.00 uur, Vlissirj Zuidwesthoek A-Ganze A (20.00 Aspiranten: Schelde B-Zuidwest A (16.30 uur, Terneuzen), Wan A-Stormvogel A (16.45 uur) Pupi Warande B-Schelde B (15.30 uur).S de A-SBC2000 B (16.00 uur, Ternec Vrouwen. Eerste klasse: Waterp Schelde (15.15 uur); derde klasse: ze-Brunssum 2 (18.00 uur. Goes). jes: Schelde-Hieronymus (17.151 Terneuzen). Zaalhandbal Mannen. Regioklasse C: mes-SOS/Kwiek Sport. Zaalkorfbal Eredivisie driebanden: Gebr Van Wanrooij Bouwbedrijven-Delta/ Ocken- burgh. Locatie: Herberg De Speelman, Heeswijk-Dinther. Aanvang: 19.00 uur. Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 4:. DC Michielsen-De Stene Brug. Locatie: BC Michielsen, Breda. Aanvang: 14.00 uur. Scheldetop toernooi. Organisatie BV Onder Vrienden en Witte van Heemste de. Locatie: Sportcentrum Westerschou- wen, Burgh-Haamstede. Aanvang- 12.00 uur. Overgangsklasse B: KVS-Vne schaar H, Fortis-KCC (19.40), HKC-„- je Wit, Excelsior-IJsselvogels. Es> klasse G: Tjoba-Nieuwerkerk (IJ ODO-Bolnes, Maassluis-Ondo RWA-Tweemaal Zes. Tweede k G: Good Luck-ACKC, ADO-Men Sagitta-Swift (18.45), Fiks-VEO D klasse C: NIO-Nikantes, Ondo Ready (18.40), Olympia S-Oranjel sau, DVS-Togo (18.30). Derde D: TOP-Gemini (15.00), Seolto. denschaar B (17.10), Korbatjoi DSO-Oranje Zwart. Vierde klaw De Voltreffers-BKC (14.20). Schei: gels-KVK (14.20), SKV-Luctor ffl ZKV-Atlas (16.20). Vierde klas Zaamslag-Stormvogels (16.20), Capproen, Reeuwijk-Erasmus, Blauw Wit (19.10). 3 Zeilen Judopuntentoernooi Frans de Boe- vere. Locatie: gymzaal Van Dalestraat. Van Dalestraat 81 te Breskens. Aanvang weging: geboortejaren 1997-2000 en niet zwaarder dan 32 kilogram: 13:30 uur; 1993-96 jaar en niet zwaarder dan 55 kilogram: 14:45 uur. Open inschrij ving. Colijnsplaat. Goofie's race. lo Clubgebouw WSV Noord-Bevela de jachthaven van Colijnsplaat. Sir den. 12.00 uur IMS, 12.15 uur 12.30 uur Ongemeten zeilboten. Ins ven: 10.00-10.30 uur. zondag Atletiek Vierde Rabobank Natuurloop. tie; strand nabij Cadzand-Bad uur: jeugd (750 en 1500 meter) uur: 2700, 4700 en 10700 meter. InS ven: strandpaviljoen De Zeeme Cadzand-Bad. Basketbal. Vrouwen. Hoofdklasse: Quo 'i Barons, Mannen. Hoofdklasse: SVH-WSC Vlissingen-Jumping Crabs 16.001 Biljarten Open Zeeuws kampioenschap lan gebaanschaatsen. Eerste dag. Pupil len en Junioren C rijden 100 en 500 me ter. Junioren B t/m veteranen rijden 500 en 1500 meter. Start: 18.30 uur; einde: 22.30 uur. Locatie: kunstijsbaan Breda. Eredivisie driebanden: Delta' Os burgh-Service Pack/"t Tapperijke.. tie: Brasserie Ockenburgh, Goes., vang: 13.00 uur. Scheldetop toernooi. Organise Onder Vrienden en Witte van Hae de. Locatie: Sportcentrum Westers wen, Burgh-Haamstede. Aen> 12.00 uur. Finale ca. 15.30 ut 1 Voetbal Zeeuws kampioenschap schaken. Laatste speeldag. Aanvang zevende ronde: 10.00 uur. Aanvang achtste ron de: 14.30 uur. Locatie: Schaakklub Sou burg. De Deckerestraat 1, Oost-Sou burg. Eredivisie: FC GroningeiK Ajax-AZ, FC Den Bosch-Feyenoort Graafschap-NAC Breda, Roda Jt Twente. Eerste divisie: TOP Oss-BV Veen: FC Volendam-Stormvogels/Telstar Zaalhandbal Janvier Dancemasters jeugd cir cuit. 16.00 uur: meisje a poule; 16.45 uur: jongens a poule. Locatie: Tennis en Sportcentrum Schelde Goes. Eredivisie: ADO Den Haag-Heeren veen, RKC Waalwijk-FC Utrecht, Vites- se-Willem II. Vrouwen, tweede divisie C: Capel le-Spivo, Morres/Hulst-Rijnmond 2 (Den Dullaert, 17.00 uur), Roosendaal 2-VSTS, Sarto-Utrecht 2. Vught 2-VCV, Ever Ready-Volley/Meerkerk'95 Derde divisie: Alcazar/Erasmus-MWVC, Odulphus-VOY, Savok-Fusion (De Vlaanderen, 15.00 uur). Rijnmond 3-Kwiek, Sic Pugno-Benevia, Sarto 2-Wik. Promotieklasse B: Odulphus 3-Smash'75, Roosendaal 3-Voko/ Finen- zo, Morres/Hulst 2-Jola/Olympus, Spi rit-De Burgst, DVO-Dunamis, Zuvo-lbis. Eerste klasse D: Groene Ster-Ardito, VVS'92-De Burgst 2, Sarto 4-De Sterre. Tweede klasse A: DVO 2-Kwiek 2. Tweede klasse F: AVC'87-Cometo. Derde klasse A: Kwiek 3-Berkel 2, Mo ve 2-Wea/Mevo'80, Rijnmond 4-Kwiek Mannen. Regioklasse C: EMM' Locatie: Nassaulaan Middelburg vang: 11.40 uur, WIK-EDH, lius-DES'72 2, Hellas 2-DWS, Eel klasse Delta Sport-Saturnus. Loc Onderdak Zierikzee. Aanvang: uur, Dios-Quintus 3, ETC-Snelvwa Westlandia-Gemini 2. HVL-Atomi) 2. Tweede klasse: Roda'71 2-W DWS 2-Saturnus'72. Vierde kk Olympus-Achilles. Locatïe:B Vlissingen. Aanvang: 13.15 klasse- Delta Sport 2-lndus'67. Lc< Onderdak Zierikzee. Aanvang;13.02 EMM 2-MOK. Locatie: Nassaulaar delburg. Aanvang: 14.10 uur. Vrouwen. Regioklasse C: EMM cules. Locatie: Nassaulaan Middel Aanvang: 13.00 uur. RodaT' TOGB-Gemini, Verburch-Quinms Odis-Velo. Eerste klasse: EMM 2 Locatie: Nassaulaan Middelburg vang: 10.30 uur, Savosa-EHC. Ve£ 2-Snelwiek, Ventura 3-Atomiu' Tweede klasse: Olympus-Viress Locatie: Baskensburg Vlissingen. vang: 12.00, WIK-MOK, Roda 2-HVG Zwemmen Eerste wedstrijd Internationaal! tercircuit Zuidelijke Cirkel. Vrijt1 bad Vlissingen. Aanvang 13.00 uur ganisatie: De Stormvogel. van onze sportredactie ENSCHEDE/GRONINGEN - Daniël Majstorovic hangt een schorsing van zeven duels boven het hoofd. De aanklager van de KNVB deed de verdediger van FC Twente dat schikkingsvoor stel voor het uitdelen van twee elleboogstoten aan FC Gronin- gen-spits Martin Drent in het competitieduel op 20 februari in Groningen (0-1). Twente en de speler laten de zaak voorkomen. Majstorovic is woest dat de aan klager van de KNVB hem voor zeven duels wil schorsen. „Heb ik iemand vermoord of zo? Ei genlijk heb ik hier geen woor den voor. Het lijkt wel of ik ie mand invalide heb geschopt we in Groningen aan kickt1 sen deden. Als ik het met os had gedaan, moet ik zo zijn de straf te accepteren. Volgens de leiding van FCT> te zette elftalleider Toon Ht om kwart over drie 's mic3 de verklaring van Majsto' op de fax richting Zeist tien voor vier rolde het kingsvoorstel van de aankk binnen: een schorsing van2 wedstrijden. Dat de aankli in een half uur tijd de reaf van Majstorovic, Drent ea scheidsrechter heeft gel* een afgewogen oordeel heeft vormd én ook nog tijd had rapport op te stellen, wil de Twente-leiding niet in. Gt Dennis Evertse en Red Buil verdedigen in Heikant de Zeeuwse eer in de klasse Z. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18