PZC Hulst kansrijk op logistiek vlak U kunt nü iets doen voor de Zonnebloem! PU *5' «StSS Gewonde bij brand in zorgcentrum Man terroriseerde vier jaar zijn gezin in Sas van Gent Q Grontmij: kassenbouw en windenergie interessant voor Terneuzen en Sluis Kanaalweg langs Heros en Yara dicht voor alle verkeer ij 6: Keramiek en mandala's in De Stelle WWW.HENRYSKITCHENS.NL Henrys Kitchens J Ga spierziekte A.L.& te lijf» Giro 100 000 MOBILITEITSHUIS TERNEUZEN HET BEDRAG VAN 19% BTW ALS KORTING OP BEYERLANP CARAVANS O www.mobiliteitshuisterneuzen.nl www.hyundai-terneuzen.nl tel. 0115-648540 Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Stort uw bijdrage op giro 145. Namens onze passagiers: hartelijk dank. Plaats uw familieberichten in de PZC donderdag 3 maart 2005 door Harold de Puysseleijr HULST - De kansen voor het aantrekken van nieuwe bedrij vigheid liggen in Hulst met na me op het gebied van logistiek en transport. Kassenbouw en windenergie zijn economische activiteiten waar Terneuzen en Sluis zich op zouden moeten richten. Die conclusie trekt de Grontmij in de nieuwe bedrijventerreinen- visie voor de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Door een gezamenlijke kijk op de ontwikkeling van bedrijven terreinen in de streek ontstaat er volgens de Grontmij betere af stemming, waardoor kansen voor de ontwikkeling van de ter reinen beter benut kunnen wor den. De Grontmij pleit er in het on derzoek dan ook voor, dat de ge meenten hun samenwerking ver diepen met een gezamenlijk ac quisitiebeleid. 'Zeeuws-Vlaande ren kan zich zo sterk profileren als economische eenheid'. Mede gelet op de ontwikkeling door René van Stee SLUISKIL - De doorgaande weg langs de bedrijfsterreinen van afvalverwerker Heros en kunstmestproducent Yara in Sluiskil gaat per 1 juli dicht voor alle verkeer. Langs de oost kant van het kanaal gaat het om het gedeelte van de Oostkade vanaf het pontje naar Sluiskil tot en met de bocht in de Indus trieweg. De provincie neemt de maatre gel om de risico's voor personen buiten beide bedrijfsterreinen te beperken en de verkeersveilig heid te vergroten. Ook wordt voldaan aan internationale wet geving in het kader van de Inter national Ships and Port Securi ty (ISPS), die ongecontroleerde toegang tot havengebieden uit sluit. Evenals de provincie en de ge meente Terneuzen vindt J. van Damme, hoofd Arbo- en Milieu van Yara, het niet meer van de ze tijd dat passanten te pas en te onpas onder de laad- en losin- stallaties van de bedrijven kun nen rijden of fietsen. Ammoniak- transportleidingen kruisen de Industrieweg. „Die wegen behoren in feite tot ons bedrijfsterrein. In het kader van veiligheid, de bestrijding van mogelijke calamiteiten of bedreigingen van buitenaf is af- van nieuwe dokken in Antwer pen en de herontwikkeling van oude dokken in Gent, is de Grontmij er verder voorstander van, dat de gemeenten bij de ont wikkeling van nieuwe bedrijven terreinen toenadering met ge meenten over de grens zoeken. In het verlengde daarvan past volgens de onderzoekers een stu die naar de gevolgen van de aan leg van de Antwerpse - en de herinrichting van de Gentse dok ken. „Die ontwikkelingen hou den namelijk belemmeringen (milieuaspecten) maar ook kan sen (nieuwe bedrijvigheid) in voor de gemeenten Hulst en Ter- De nieuwe bedrijfsterreinenvi sie borduurt voort op een soort gelijk stuk uit 1998. Sindsdien zijn er echter nieuwe factoren om rekening mee te houden, zo als de Westerscheldetunnel en het dalend aantal Belgische be zoekers aan Zeeuws-Vlaande- ren, omdat het door nieuwe wet geving voor die groep minder in teressant is hun financiën bij Ne derlandse banken te regelen. Berekeningen in de bedrijventer reinenvisie geven aan, dat er ge let op het huidige uitgifteniveau in heel Zeeuws-Vlaanderen op termijn een tekort aan terreinen ontstaat. Over de hele linie luidt de verwachting dat er 49 hecta re droge industriegrond tekort is. De gemeente Hulst neemt een belangrijk deel (42 hectare) van dat tekort voor haar rekening. Aanbod van nieuwe bedrijven terreinen is dan ook vooral in Hulst 'noodzakelijk', zo stelt de Grontmij. Om het dreigende tekort af te wenden, moeten echter in Ter neuzen en Sluis eveneens be staande bedrijventerreinen wor den uitgebreid of nieuwe terrei nen worden ontwikkeld. Die ter reinen moeten zich naar thema profileren. Zo liggen er in Sluis nog kansen voor recreatiebedrij vigheid, de verwerking van aquaproducten, landbouwpro- sluiting dan ook een goede zaak. Niet iedereen hoort zo maar op plaatsen te komen waar gevaar lijke stoffen worden overgesla gen", aldus Van Damme. De gemeente Terneuzen, voor wie ook het veiligheidsaspect zwaar weegt, gaat akkoord met de maatregel omdat alle ver keersdeelnemers na invoering een alternatieve route kunnen nemen. Snelverkeer gaat voor taan over de Tractaatweg, het landbouwverkeer over de Koe- gorsstraat en het fietsverkeer over de Graaf Jansdijk. Verder is het af te sluiten weggedeelte (ruim 1500 meter) in vergelij king met een soortgelijk initia tief uit 1997 bijna een kilometer korter. Daardoor blijft de Axel- se Sassing en de Kruisweg met aanpalende landbouwpercelen voor iedereen toegankelijk. Niettemin zal een kleine groep fietsers nadeel ondervinden. Het gaat dan om de mensen die de pont van Sluiskil gebruiken en een herkomst- of bestem ming zuidelijk van de aanlan dingsplaats hebben. Evenals Van Damme wijst bur gemeester J. Lonink, belast met openbare orde en veiligheid, op het voldoen de ISPS-wetgeving. Als Yara en Heros hier niet aan voldoen, zouden zij internationa le toelating van de verscheping van goederen of stoffen verspe len. - y MIDDELBURG - Een 83-jarige bewoonster van een aanleunwo ning van zorgcentrum Buitenrust in Middelburg is gistermorgen rond half twaalf gewond geraakt bij een brand. De brand ontstond toen een pan die op het vuur stond vlam vatte. Doordat de vrouw het vuur met water probeerde te blussen, ontstond een steekvlam. De vrouw raakte daardoor gewond aan het gezicht. Ze is direct on der de douche gezet, het vuur was al geblust voor de brandweer arri veerde. Het slachtoffer is met brandwonden in het gezicht naar het ziekenhuis afgevoerd. De keuken van de woning is beschadigd. De bewoners van het zorgcentrum zijn gisteren door de brandweer op de hoogte gebracht van de toedracht van het ongeluk. foto Ruben Oreel ducten en pleziervaart. In Ter neuzen liggen de grootste moge lijkheden in de ondersteuning van de havengebonden bedrij vigheid op het gebied van logis tiek, halffabrikaten, aannemers en contractors en dienstverle nende bedrijven. De gemeente Hulst, tenslotte, dient oog te hebben voor haar ligging tussen de Kanaalzone en Antwerpen. „Deze kansen zouden er op ter mijn toe kunnen leiden, dat hier de verdere ontwikkeling van het bedrijventerrein aan de Hoge- weg op moet worden afgestemd, danwel een nieuw groot bedrij venterrein moet worden ontwik keld." door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 44-jarige inwoner van Terneuzen heeft zijn echtgenote vier jaar lang mishandeld. Het slachtoffer stapte 28 november vorig jaar naar de politie toen ze werd ge raakt door een glazen asbak, die een diepe wond in haar arm ver oorzaakte. Het huiselijk geweld bracht de man gisteren voor het hekje van de Middelburgse politierechter. Over het bewijs kon volgens po litierechter F. van Hemert- Meeuwis geen discussie zijn. De poging tot zware mishandeling en de stelselmatige mishandelin gen waren goed voor vijftien we ken gevangenisstraf, waarvan twaalf weken voorwaardelijk en 180 uur werkstraf. De drie weken celstraf heeft hij al uitgezeten. Verdachte dient zich verder te houden aan de voorwaai'den van de reclasse ring. Volgens de psychiater was er sprake van een borderline-per- soonlijkheidsstoomis. „Een be handeling staat voorop", sloot officier van justitie G. Ooster- veld zich aan bij het rapport van de gedragsdeskundige. Bang Uit de gedetailleerde aangifte bleek dat het slachtoffer in hun woning in Sas van Gent regelma tig werd mishandeld. Haar man begon gewelddadig te worden na de geboorte van het eerste kind. Sinds de zomer van 1999 had zich binnen vier muren ge weld afgespeeld. Toen ze zwan ger was werd ze door hem van de trap geduwd. Hij gooide een kaars naar haar terwijl het zoon tje op haar schoot zat en ook werd ze een keer geraakt door een blikje limonade. Daarnaast werd ze vaak geslagen. Ze meldde zich ziek op haar werk als ze door hem was toege takeld. „Ik heb altijd mijn mond gehouden en veel toneel moeten spelen. Ik ben niet echt boos op hem, maar ik ben wel bang van hem, ook voor mijn kinderen", had ze gezegd. v Verdachte, die na zijn deten^b naar Terneuzen verhuisde, i zich te schamen voor zijn gfc drag. „Ik had blackouts. Dl ging het licht bij mij uit. g" heeft me altijd geholpen. Als; i nu aan mijn kinderen denk, dj huil ik." Volgens raadsman G. Veen M zijn cliënt al eerder hulp g zocht bij een kliniek in Brug „Daar heeft hij de behandelij moeten stopzetten, omdat devt zekering niet meer betaaldëj De politierechter nam het ve c dachte kwalijk zijn problenr" met geweld te hebben uiigs j werkt op zijn gezin. Het eer g paar ligt in een echtscheiding I [1 OOSTBURG - In verpleeghui De Stelle in Oostburg exposere i Mirjam Puype en Joke Flores 1 in maart en april keramiek t( mandala's. j] i Keramiste Puype volgde divers I workshops in het Drentse Om te, waar ze de 'kuilvuurteq niek' onder de knie kreeg. E techniek vergt een k proces, waarin met behulp kopersulfaat in een kuil m vuur prachtige effecten kunne worden gemaakt. Puype k;i zich inspireren door wereldse 5| ken en gebeurtenissen in haarc recte omgeving. ii De uit Middelburg afkomst:; Joke Floresse begon tien jaarg i leden met het tekenen van m» I dala's. Mandala betekent lette i lijk 'cirkel met kern'. Deze von i is onder andere terug te vindij in roostervensters van gotiséi kathedralen, bij Kelten en boe; dhistische monniken en in des lam en psychologie. Flores maakt gebruik van diverse teel nieken en materialen, zoals ea line, acryl, pastel en plakka; verf. De exposities zijn dagelijks; bezoeken tussen 09.00 en 20.? HENRY'S FINANCE PLAN Maatwerkfinanciering oor maatwerkkeukens Betaaigemak met alle zekerheden: PLAZA Moderne, sfeervolle keuken in de opstelling 2.75 x 2.15m. Keuze uit vijf bijzonder fraaie unikleuren. Inclusief RVS combi-oven, gaskookplaat, koelkast, werkblad, spoelbak met luxe mengkraan. Breda: Woonboulevard - Kruisvoort 20-22 - Tel.: 076 - 530 19 50 Wateringen: 's-Gravenzandseweg 2 - Tel.: 0174 - 290 590 Openingstijden: maandag t/m vrijdag: 10.00 - 21.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur gratis W T+jè/A Iedere avond koopavond tot 21.00 uur PJ M I a la minute goedkeuring een vaste lage rente i een vast j maandbedrag géén J aanbetaling tien jaar volledige garantie Vraag ernaar in de showroom!!! 1 DE KEUKENMEGASTORE! t.n.v. A.L.S. centrum-Amsterdam m samenwerking met het Prinses Beatrix Fonds Bij Mobiliteitshuis Hyundai Terneuzen, alleen op alle voorraad caravans van het merk Beyerland, in de maand maart, zonder inruil IN DEZE TIIDEN VAN TORENHOGE BELASTINGEN HELPEN Wil U EEN HANDIE. U BETAALT HET BEDRAG AAN BTW NIET!!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 48