Ambtenaren moeten resultaatgericht zijn PZC PZC IJsvereniging wacht nog op dikker ijs Kledingactie voor wezen in Oekraïne Discussie vakantiehuis niet van invloed op eilandelij k beleid GRATIS PZC 13 Afrekening op basis van jaarplanning Vijf maanden cel -voor stalken van ex-vriendin Bromfiets weg Gemeente roept meer hulp in voor problemen bouw theater Polijster autoruiten mag in pand van veehouderij Aanspreekpunt Burgh-Haamstede Hogezoom vanaf maandag dicht Gewonde bij brand in zorgcentrum Vlissingen mist drie ton subsidie AAZET VARISO TL DVD spaarweken gM m donderdag 3 maart 2005 door Melita Lanting ZIERIKZEE - De ambtenaren van de gemeente Schouwen-Dui- MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 23-jarige inwoner van Vlissingen voor het stalken van zijn vriendin conform de eis ver oordeeld tot vijf maanden gevan genisstraf. Aan het slachtoffer moet hij een voorschot van 750 euro aan smartengeld betalen. Verdachte is al eens eerder ver oordeeld voor stalking. De Vlissinger had zijn vriendin tussen 28 november en 27 de cember bestookt met dreigende sms-berichten en telefoontjes. Verder had hij zich tegenover fa milie dreigend uitgelaten over zijn ex. De Vlissinger was tot belaging van het slachtoffer overgegaan toen ze (voorlopig) de omgangre- ïg met hun zoontje stopte. Ze was bezorgd om het kind. Vanaf dat moment werd ze voortdurend lastiggevallen en werd ze bedreigd met de dood. 28 december werd de ver dachte opgepakt. „Hij bleef maar doorgaan. Zelfs vanuit de gevangenis belde hij naar haar", wees officier van justitie G. Oos- terveld op de impact. Het slacht offer diende een schadeclaim van 2500 euro in. De man heeft een strafblad met veel geweldsdelicten. In de straf maat hield de politierechter er rekening mee dat verdachte niet wil meewerken aan onderzoe ken door gedragsdeskundigen. Öok werkstraffen zijn aan hem niet besteed. De Vlissinger schik te zich in de straf. ZIERIKZEE - Uit een tuin aan de Kreeftstraat in Zierikzee is dinsdagnacht een bromfiets weg genomen. De bromfiets stond ge woon op slot. De waarde ervan is niet bekend. (Advertentie) GROT6 K6RK V€€R€ zondag 6 maart aanvang 14.30 uur DMITRI SJOSTflKOVITSJ Symfonie nr. 13 'Babi-Yar' ii962) voor bas, baskoor en groot orkest BOHUSlfiV MHRTINU Symfonie nr. 3 (1944) voor groot orkest Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet «leemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl veland moeten resultaatgericht werken. „De tijd van vrijblij vendheid is voorbij", zegt wet houder G. Houtekamer. Elke af deling binnen het gemeentehuis moet een jaarplan maken en wordt daar - na afloop van het jaar - op afgerekend. Aanleiding om de touwtjes strak aan te trekken is een reor ganisatie die in 2003 is ingezet. Toen is besloten om de gemeen telijke organisatie beter te stroomlijnen. De affaire-Korte Nobelstraat heeft het college nog eens met de neus op de fei ten gedrukt. Archeologisch on derzoek in die straat is meer dan tien keer duurder uitgeval len dan begroot en kostte uitein delijk de vier wethouders de kop. Een concreet gevolg is dat het college nu maandelijks een voortgangsrapportage krijgt van lopende projecten. In de afgelopen periode is een plan ontwikkeld om de organisa tie verder te professionaliseren. In dat plan staan 114 actiepun ten die stap voor stap worden uitgevoerd. Belangrijk onderdeel is dat de activiteiten van de ambtenaren beter gecontroleerd worden. Dan gaat het om de financiële controle (is hier wel budget voor?), juridische controle, of de controle achteraf om te kijken of alle taken wel zijn uitge voerd. Welkomstpakketje Dus als - bij wijze van spreken - wordt besloten dat alle nieuwe inwoners van de gemeente een welkomstpakketje moeten krij gen, wordt aan het einde van het jaar gecontroleerd of dat daadwerkelijk is gebeurd. „Af spraak is afspraak", zegt Houte kamer. Deze afspraken gelden voor ie dereen binnen de organisatie, van hoog tot laag, en worden be trokken bij de beoordelingsge sprekken met de medewerkers. Met deze nieuwe werkwijze wil het college bereiken dat de risi co's beter beheerst worden en dat op de kosten wordt be spaard. „Als blijkt dat twee mensen op verschillende plek ken dezelfde gegevens invoeren, moet dat stopgezet worden en moeten de gegevens onderling worden uitgewisseld. Dat is effi ciënter en bespaart geld", zegt Houtekamer. Eind 2007 moet de ambtelijke organisatie de omslag hebben gemaakt. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Mensen in Nood gaat kleding inzamelen ten behoeve van een weeshuis project in het Oekraïnse Pro- topopovka. Op acht adressen op Schouwen-Duiveland kan dinsdag 15 en woensdag 16 maart overtollig geworden kleding worden ingeleverd. Het weeshuisproject in Proto- popovka is door Mensen in Nood samen met de lokale Oekraïnse stichting Slobo- zhanshchina op poten gezet ten behoeve van meer dan 140 weeskinderen in de pro vinciestad. Het project behelst de ver bouw en inrichting van een weeshuis en een school. De verbouwing is inmiddels zo goed als afgerond en het wees huis bijna klaar. Om het project af te ronden is nog geld nodig voor de inrich ting van de kinderslaapka- mes, de kantine, de eetzaal en de gymzaal. Om dat geld bij elkaar te sprokkelen zamelt Mensen in Nood kleding in. De kleding wordt verkocht aan sorteeerbedrijven en met het geld dat de verkoop ople vert worden de projecten van Mensen in Nood gefinan cierd. Op Schouwen-Duive land zamelt Mensen in Nood dinsdag 15 en woensdag 16 maart kleding in. Dinsdag 15 maart kunnen de mensen die kleding kwijt wil len terecht in Burgh (NH- kerk. 09.00-12.00 uur) en Bruinisse (Dr. de Kockstraat 32, hele dag). Woensdag 16 maart kan men terecht in: Oosterland (dorpshuis, 09.00- 17.00 uur), Nieuwerkerk (Ge bouw De Schakel, 10.00- 12.00 en 14.00- 16.00 uur), Haamstede, (NH-kerk, 13.00- 17.00 uur), Zonnemaire (NH- verenigingsgebouw, 12.00- 17.00 uur) Dreischor, (NH- kerk, 09.00-17.00 uur) en Zie rikzee (Kerkcentrum, 10.00- 17.00 uur) Nico Cats (rechts) probeert met zijn collega-bestuurders en medestanders als René Legemate (links) en Ronald Verboom de ijsclub er weer bovenop te krijgen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - Dik een jaar geleden werd IJsvereniging Zierikzee op het nip pertje van de ondergang gered. Met dank aan het Zierikzeese vriendentrio Nico Cats, Martijn den Boer en Michel Bin. Zij zetten hun schouders onder verschillende werkzaamheden. Op één vlak werpen de inspanningen echter geen vruchten af: van schaatspret is voor het tweede seizoen al geen sprake. Niet dat dat de jeugdige bestuurders de motiveert. Alleen het ledenaantal heeft onder het 'slechte weer' te lijden. Momenteel zijn er zo'n tachtig gezinnen lid. Vriest het twee jaar achter elkaar stevig door, dan telt de ledenlijst al snel een dikke tweehonderd namen, weet Cats. Op het hoogtepunt zijn er zelfs weieens 250 lidgezinnen geteld. Hoewel niet onlogisch, heeft die 'trou weloosheid' tijdens zachte winters di rect gevolgen voor de financiële sterkte van de ijsclub, geeft secretaris Lydia Mol-Sipman te kennen. Het bestuur van de dit jaar 120 jaar oude Zierikzee- sche IJsvereeniging overweegt om eens wat anders voor de leden te organise ren. Een barbecue of zo, oppert Cats. „We willen toch nog een opening hou den. Misschien kunnen we zoiets voor de leden doen." Zeventien waren ze toen ze - in 2003 - met de dreigende opheffing van de ijs- vereniging werden geconfronteerd. Het toen zittende bestuur stapte en bloc op. Cats, Bin en Den Boer boden aan de be stuurlijke lancune te dichten. Als vierde lid diende Mol zich aan. Vanaf dat moment was het vooral een kwestie van de schouders eronder. En dan met name het drietal, geeft Mol na drukkelijk aan. De jongens stortten zich direct op het opknappen van het 'kotje'. Ofwel de koek- en zopietent, die ook als bestuurskamer dienst doet. Daarnaast werd - ook deze winter - aan van alles en nog wat onderhoud ge pleegd. Zoals de verlichting en de pom pen, somt de secretaris op. Wederopbouw „We zijn er wel vaak op zaterdagen", vertelt Cats. Met hulp van verschillende vrienden en andere betrokkenen wordt er hard aan de wederopbouw gewerkt. Er is ook sprake van een achterban - waaronder ook oud-bestuurders - die ingeschakeld kan worden als de ijsbaan opengaat. Bijvoorbeeld voor de kaart- en con sumptieverkoop en voor het verrichten van de dan noodzakelijke onder houdswerkzaamheden. Tot op het heden heeft het kersverse be stuur die hectiek echter nog niet meege maakt. En, ondanks de koude nachten, lijkt het erop dat het dit jaar ook niet meer gaat gebeuren. „De baan ligt dicht, maar het ijs moet dikker zijn", geeft Cats aan. De anderhalve centime ter die er nu ligt, is ver onder de maat. En het ziet er niet naar uit dat de beno digde zeven centimeter - met de steeds warmer wordende zon - gehaald gaat worden. Desalniettemin worden de jeugdige be stuurders niet door frustraties ge plaagd. Het enthousiasme van het prille begin heeft nog altijd geen plaats ge maakt voor spijtgevoelens over de eigen inzet. „Nee hoor, het is hartstikke leuk. We krijgen ook wel eens een compli mentje van de buurt. Natuurlijk hoop je dat het gaat vriezen. Dat zou de kroon op ons werk zijn. Maar als dat niet ge beurt, accepteer je dat ook." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Middelburg huurt opnieuw een extern bureau in dat moet advi seren over de bouw van het nieu we theater. Het bureau, Toorn end en Partners, moet over vijf weken een analyse van de risi co's rond de bouw op tafel leg gen. Het college van B en W maakt zich zorgen over het project, zegt wethouder A. van 't West einde. „We lopen van het ene in cident naar het andere. We wil len er controle over krijgen. Waar het nu om gaat is dat we de totale risico's in kaart bren gen, zodat we weten waar we aan toe zijn." Het bureau kijkt niet alleen naar technische aspecten, maar zal ook duidelijk moeten maken of er extra geld moet worden uit getrokken om het project naar een goed einde te brengen. Afgelopen december heeft het bedrijf dat namens de gemeente de bouw van het theater bege leidt, BBN, al een risicoanalyse gemaakt. Dat was op verzoek van de gemeenteraad. „We heb ben niet zozeer kritiek op BBN", aldus Van 't Westeinde. „Maar de vraag is nu hoe we het risicomanagement kunnen ver beteren. Volgens ons is het beter om daarvoor een andere partij in te schakelen." Het huidige probleem met de bouwput is het laatste incident in een lange reeks. „We hebben eerst moeilijkheden met de sloop gehad, toen vertraging door het archeologisch onder zoek, toen met het opleveren van de bouwput en nu met het leegpompen ervan. Volgens de oorspronkelijke planning had den we rond deze tijd al onder dak moeten zijn." Vorige week besloot het college al om een extern bureau in te schakelen om de staat van de bouwput te inspecteren. Dat bu reau. GeoDelft, moet ook de om geving van de bouwput controle ren. Het besluit om hulp van buiten in te roepen werd genomen na dat twee woningen ernstig be schadigden na een verzakking door een lek in de bouwput. De bewoners hebben hun huis verla ten. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De provinciale hoorcommissie heeft bezwaar van de Stichting Oudeweg Zie rikzee tegen de wijziging van de bestemming van het pand aan de Oudeweg 21 ongegrond ver klaard. De bestemming veran derde van 'intensieve veehoude rij' naar 'bedrijfsdoeleinden'. In de stichting hebben omwo nenden de krachten gebundeld. Zij verzetten zich tegen het ge bruik van een de loods aan de Oudeweg 21 van J. van de Velde door het bedrijf Glasfiks, gespe cialiseerd in het polijsten van autoruiten. Het werk geeft, zeg gen zij, overlast en ook zou er sprake zijn van sterk toegeno men verkeersdruk. Van de Velde heeft eerder al aangegeven mets van het protest tegen het gewij zigde gebruik van de loods te snappen. Hij hield zich vroeger als varkenshouder bezig met in tensieve veehouderij en dat bracht ook veel verkeersbewe gingen met zich mee. De hoorcommissie ging gisteren niet inhoudelijk op de kwestie in. Geconstateerd werd slechts dat de stichting eerder geen zienswijze heeft ingediend en daarom formeel nu geen be zwaar in kan dienen tegen het inmiddels vastgestelde bestem mingsplan. BURGH-HAAMSTEDE - Wethouder W. Renden is aange wezen als kernbestuurder voor Burgh-Haamstede. De dorpsraad heeft bij het college gevraagd om een aan spreekpunt binnen het college. Burgh-Haamstede had tot nu toe nog geen 'eigen' bestuur der. Een kernbestuurder geeft extra aandacht aan de kern en is zo veel mogelijk aanwezig bij de openbare ver gaderingen van de dorpsraad. BURGH-HAAMSTEDE - Doorgaand verkeer tussen Renesse en Burgh-Haamstede is vanaf maandag niet meer mogelijk via de Hogezoom. Ter hoogte van de Pauw lijntjes weg wordt een zogenoemde knip in de weg ge maakt. Op de weg komt een barrière zodat auto's en motoren er niet meer langs kunnen. Speciaal voor de hulpdiensten en de koetserijen wordt een paaltje geplaatst wat naar bene den geklapt kan worden. Nog deze week worden de borden geplaatst. Zodra de sneeuw en vorst zijn verdwenen wordt het werk afge maakt. Verkeer tussen Renesse en Haamstede moet in het vervolg gebruik maken van de recreatieverdeelweg. De Hogezoom werd met name in het zomerseizoen druk ge bruikt als sluiproute tussen beide kernen. MIDDELBURG - Een 83-jarige bewoonster van een aan leunwoning van zorgcentrum Buitenrust in Middelburg is gistermorgen rond half twaalf gewond geraakt bij een brand. De brand ontstond toen een pan die op het vuur stond vlam vatte. Doordat de vrouw het vuur met water pro beerde te blussen, ontstond een steekvlam. De vrouw raakte daardoor gewond aan het gezicht. Ze is direct on der de douche gezet, het vuur was al geblust voor de brandweer arriveerde. Het slachtoffer is met brandwonden in het gezicht naar het ziekenhuis afgevoerd. De keuken van de woning is be schadigd. De bewoners van het zorgcentrum zijn gisteren door de brandweer op de hoogte gebracht van de toe dracht van het ongeluk. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen loopt 300.000 eu ro aan subsidie voor restauraties mis. De aanvraag die de gemeente heeft ingediend bij de Rijksdienst voor Monu mentenzorg, is te laat ingestuurd en voldoet niet aan de ei sen. Het geld wordt daarom niet uitgekeerd. „Dit verraste ons zeer", zegt wethouder T. Verhage-van der Ent (PvdA). Volgens haar heeft de gemeente exact het zelfde gedaan als voorgaande jaren. Waarom Monumentenzorg nu wel weigert het restauratie budget voor 2004 uit te keren, weet Verhage-van der Ent niet zeker. „Ik denk dat het te maken heeft met de nieuwe minister (Dekker, WD - red.) die er zit en de bezuinigin gen die dit kabinet oplegt. Monumentenzorg ontkent niet dat er strenger wordt gekeken naar de aanvragen die bin nenkomen." Bij Monumentenzorg kon gisteren niemand reageren op de vermoedens van de wethouder, noch op de vraag wat er volgens de dienst precies mis is met de aanvraag. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De discussie in de Tweede Kamer over perma nente bewoning van vakantiewo ningen heeft vooralsnog geen ge volgen voor het beleid op Schou wen-Duiveland. Dat zegt wet houder R. van der Wekken. Een meerderheid in de Tweede Ka mer wil een generaal pardon voor bewoners van vakantiehui zen. „Wij hebben al een generaal par don afgekondigd", zegt Van der Wekken. „Inwoners van Schou wen-Duiveland die kunnen aan tonen dat ze al van voor 28 mei 2003 permanent in een vakantie woning verblijven, kunnen een gedoogbeschikking aanvragen." Deze beschikking is persoonsge bonden en niet overerfbaar. Mensen die later permanent in een vakantiewoning zijn getrok ken, krijgen geen vergunning en moeten het vakantiehuisje verla ten. Van der Wekken verwacht daarom niet dat een landelijk ge neraal pardon grote consequen ties heeft voor het gemeentelijk beleid. „Alleen als de Kamer zegt dat de peildatum bijvoor beeld 1 mei 2004 moet zijn, zul len we dat moeten aanpassen maar dan gaat het niet om grote aantallen." Deense regeling Of het tot een landelijk generaal pardon komt, is overigens nog maar de vraag. Minister Dekker heeft aangegeven hier niets voor te voelen. Ze gaat wel onderzoe ken of het mogelijk is iets voor senioren te regelen. Uitgangs punt daarvoor is de 'Deense re geling'. In Denemarken mogen senioren na hun pensionering in een recreatiewoning gaan wo nen, mits ze deze woning mini maal acht jaar in hun bezit heb ben. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Vrom is het nog volkomen onduidelijk hoe een Nederlandse variant van deze seniorenregeling er uit gaat zien. „Dat moet nog onder zocht worden." Juist deze week heeft het colle ge van burgemeester en wethou ders van Schouwen-Duiveland het protocol vastgesteld hoe de gemeentelijke gedoogregeling wordt gehandhaafd. Bewoners die niet kunnen aantonen dat ze op 28 mei 2003 al permanent in hun vakantiehuis woonden, krij gen een jaar de tijd om naar een ander onderkomen om te zien. Als ze na een jaar nog steeds ille gaal in het vakantiehuis wonen, moeten ze een dwangsom beta len en wordt een gerechtelijke procedure opgestart. (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING BIJ AANKOOP VAN KOZIJNEN Landal Een iktle in samenwerking m< www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-3301 .NL (Advertentie) Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander lener in de krant die samen het woord 'FILM* vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35