PZC Permanent bewonen al geregeld Zwemmen zonder hoofddoek Winter krijgt een flinke staart VLISSIIIGCil Voorstel leeftijdsdiscriminatie van Minister Dekker is mosterd na de maaltijd Graniet voor de prijs van kunststof OPEN 18 Fietser (14) mishandeld in Goes Politie wil vaart in zaak-Blokpoel Oosterlander gewond tijdens werk Sportdebat bij Borsele Beweegt Gemeente roept hulp in voor problemen theater zeeuwse almanak Witte wereld ledactie: 0113-315649 vww.pzc.nl :-mail:redactie@pzc.nl 'ostbus 314460 AA Goes idvertentie-exploitatie: joord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 'eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. jonderdag 3 maart 2005 editie Bevelanden-Tholen InnrMieke van derJaqt 30ES - Het plan van Minister Jekker (Vrom) om ouderen die langer een recreatiewoning jermanent bewonen, met rust te aten, komt voor de Bevelanden •n Tholen als mosterd na de naaltijd. De meeste gemeenten lebben de permanente bewo- ïing al geregeld. Niet van harte naar juist op aandringen van de Minister. Dat Dekker nu weer ets anders uit haar hoge hoed overt, heeft vermoedelijk wei- lig effect op het vastgestelde be- eid in de gemeenten, maar het leeft wel te denken. Burgemees- er S. Kramer van Kapel le: ,Een beetje consistentie in het jeleid zou wel fijn zijn." vanmorgen 8.15-9.15 uur ontbijtdiscussie mer minister Thom de Graaf over de gekozen burgemeester vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenul uiensoep en zuurkool (naar keuze vegetarisch) en vruchtenbavarois 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 morgen, 17.00 uur Roosevelt Reading Matthew Sharpe The sleeping father bekijk ook onze website www.drukkeriirniddelbure.nl wethouder M. Vermue-Vermue. „Stel je voor dat je al die men sen plotseling aan een plekje zou moeten helpen. Er is al veel druk op de woningmarkt en meestal gaat het niet om men sen die tonnen hebben liggen" B. Melis van de gemeente Noord-Beveland telde bij een in ventarisatie van permanente be woners niet meer dan twintig ge vallen. „Die hebben een beschik king maar er is wel gekeken of de huizen wel geschikt zijn. Dat is een taak die de gemeente niet mag verwaarlozen: het toezicht op de kwaliteit van gebouwen en woningen. We kunnen niet hebben dat mensen in de vries kou tussen dunne muren met een butagaskachel zitten te over leven. Wie zich bij ons in schrijft, krijgt een brief met de regels. Er kan nooit twijfel over bestaan." Aan Reimerswaal gaan de pro blemen van de permanente be woning helemaal voorbij. Wet houder J. Bliek: „Bij ons speelt dat niet. We hebben eerder te maken met mensen die in de dor pen een echt huis als vakantie woninkje gebruiken. Dat was vroeger overal een groot pro bleem. Nu zijn er nog een of twee over." Leeftijdsdiscriminatie In Goes speelt het probleem al lang niet meer. „Jaren geleden hebben wij dat al geregeld. In een recreatiewoning mag je niet permanent wonen, klaar! Wie zich inschrijft, krijgt daarover zou een speciaal par- lon voor ouderen in Kapelle veinig uitmaken. Toen vanuit lijk en provincie werd aange- rongen op het tegengaan van ermanente bewoning, gaf Ka- elle iedereen die kon aantonen lat hij voor 31 mei vorig jaar jermanent een vakantiehuisje jewoonde, een persoonsgebon- len beschikking. Bij overlijden if verhuizen wordt een derge- jjk huis weer gewoon een re- Seatiewoning. De gemeente jaat voor de overige gevallen itrenger op de regels toezien en jventueel dwangsommen opleg- ren. Zo gebeurde dat in de meeste ge ineenten, al verschilde de peilda- ium voor de gedoogbeschikking jnigszins. De gemeente Borsele, lie permanente bewoning in re creatiepark Stelleplas jarenlang Oogluikend heeft toegestaan, faf flink wat persoonsgebonden jeschikkingen af. „Gelukkig conden we dat zo regelen", zegt Advertentie nieuw: Jan Zwemer e.a. Zeeland 1950-1965 €35.00 Een fietser rijdt goed ingepakt over de Vlissingse Badhuisstraat, door Rinus Antonisse RITTHEM - Geluk of pech? Verkeersel lende of sneeuwpret? Feit is dat het zwaarste sneeuwgebied gisteren langs Zeeland heen schoof, zegt weerman Jos Broeke van Meteo Zeeland. Daardoor bleef de witte donsdeken over stad, dorp en land beperkt tot een laag van enkele centimeters. Komende nacht kan het echter wel eens de koudste nacht van deze winter wor den, verwacht Broeke. Het kwik zal onder de -7,3 graden Cel sius zakken; dat was op 28 februari tot nu toe de koudste nacht. En de winter is nog niet van plan afscheid te nemen. „Voorlopig is er geen zicht op ander weer", aldus Broeke Voor weerkundigen is de lente al begon nen, terwijl de winter zich nu pas behoor lijk aandient. Niet heel bijzonder, weet Broeke. „Het is weliswaar geen normaal beeld, maar het komt meer voor dat de winter een flinke staart krijgt. In 1971 hadden we aan het eind ook een koude periode, met op 7 maart -11 graden in Ka- pellebrug. Toen lag er ook aardig wat En in 1845 aten de mensen met Pasen eie ren op het ijs. Dat was de koudste maart- maand ooit." De huidige winter verloopt volgens Broe ke vrij zacht; de temperaturen liggen ge middeld iets boven normaal. Opvallend was het uitzonderlijk zachte weer begin januari. De grote sneeuwval in met name het Noorden van het land is lang niet voorgekomen „Eens in de vijftig jaar valt meer dan 35 centimeter sneeuw binnen 24 uur", aldus de Zeeuwse weerman. De opwarming van de aarde heeft de kans op een koude periode niet vermin derd. Het aantal koude dagen met noor- Goes heeft sinds drie jaar een steunpunt voor vrijwilligers werk. Enthousiastelingen die wat vrije tijd over hebben kun nen er terecht voor uiteenlopen de baantjes als gezelschapsda me, webmaster, tuinman, ster vensbegeleider of assistent van de hoofdluiswerkgroep. Hoe leuk is het eigenlijk om in je vrije tijd de handen uit de mou- (Advertentie) GRATIS PENDELDIENST BINNENSTAD VLISSINGEN 10NDERDAG, ZATERDAG EN OP KOOPZONDAG VAN 12.00 TOT 18.30 UUR; OP VRIJDAG TOT 21.30 UUR VOOR PARKEREN VOLG P- CENTRUM wen te steken? Vandaag deel drie van een serie over vrijwilli gerswerk: Een avond zwemmen met allochtone vrouwen. Ingrid Huibers GOES - De schermen langs het wedstrijdbad van Sportpunt Zeeland in Goes gaan naar bene den. Zo kunnen de vrouwen in badpak of bikini naar hun eigen bad lopen zonder dat ze worden blootgesteld aan de blikken van de badmeesters die bezig zijn het wedstrijdbad op te ruimen en schoon te maken. Het is dinsdagavond half tien. Op initiatief van de Goese Stich ting Welzijn krijgen ongeveer veertig vrouwen met een Vietna mese, Marokkaanse, Turkse, Russische of Afrikaanse achter grond een uur zwemles. Nadat zwemjufrouw Janneke Dalme- ijer en ik de felgekleurde piep schuimen drijfstaven hebben klaargelegd, zwem ik de kurken afscheidingslijn naar de over kant. Dalmeijer maakt vervol gens drie groepen. Haar collega Ingrid en ik storten ons op het groepje dat aan de ondiepe kant van het bad de eerste dappere pogingen onderneemt om te le ren drijven. Aan de andere kant van het bad gaat een ploegje vrouwen zelfstandig oefenen. Dalmeijer neemt de leiding bij de vrouwen die worden klaarge stoomd voor hun B-diploma. „Kikkervoeten maken, benen in trekken, uit elkaar doen, naar achteren duwen en weer kikker voeten maken." De vrouwen oe fenen hun beenslag. Ik grijp de voeten van Happy - ze heeft het opgegeven zich voor te stellen met haar Swahilische naam - en maak de beweging met haar mee. Het gaat heel aardig. De Vietnamese Tina heeft het moeilijker. Ze is voor het eerst in een zwembad en durft haar voeten niet van de vloer te ha len. Zelfs niet als ze de kant vasthoudt. Communiceren gaat niet zo makkelijk, maar met de hulp van een vriendin krijgt ze de beenslag toch aardig te pak ken. „We zitten echt om vrijwil ligers te springen", zegt juf Dal- (Advertentie) tijdens de KeukenMarket Graniet 10-daagse ma di WO do ra 7 8 9 10 11 12 maart maart maart maart maart maart GRATIS Granieten werkblad bij keukens vanaf 7000,- ZONDAG 6 maart DEZE WEEK GRATIS 10 jaar garantie DEZE WEEK GRATIS kookklaar geïnstalleerd Informeer in de showroom naar de voorwaarden. ROOSENDAAL NOORD - A17 - AFSLAG 21 - Vanuit Roosendaal: 5Bi 4^1 KeukenMarket Afstandstitels schaatsen in Inzeil betwist meteen een brief waarin duide lijk wordt dat Goes onmiddel lijk handhaaft." Wethouder M. t Hart twijfelt echter aan de gel digheid van Minister Dekkers plan. „Dat lijkt verdacht veel op leeftijdsdiscriminatie. Gelukkig hebben we in Goes het pro bleem al opgelost, maar aan on derscheid tussen oud en jong zouden wij nooit meedoen." GOES - Een 14-jarige jongen uit Goes is gisterochtend rond acht uur in zijn woonplaats door een onbekende jon gen mishandeld. De 14-jarige fietste op de Rimmeland- straat en raakte bij het passeren de fiets van de onbeken de jongen. Deze raakte daardoor waarschijnlijk geërgerd en sloeg op de 14-jarige in. De Goesenaar heeft een pijnlij ke kaak en een bult op zijn hoofd opgelopen. GOES - De politie Zeeland wil van het Nederlands Foren sisch Instituut (NFI) weten wanneer het dna-onderzoek in de zaak van de moord op Goesenaar Sam Blokpoel klaar is. Eind vorig jaar hebben acht personen vrijwillig dna-materiaal afgestaan. Het NFI onderzoekt die monsters. Woordvoerder A. Don begrijpt best dat andere zaken, waarbij verdachten in voorarrest zitten, voorrang krijgen, maar erkent dat de po litie Zeelan'd met enig ongeduld op de uitslag wacht. „Voor mensen die dna hebben afgestaan, is het wel pret tig als er snel duidelijkheid is. Daarom proberen we vaart in het onderzoek te krijgen." Sam Blokpoel (toen 81 jaar) werd in augustus 1995 zwaar mishandeld aan de Oostwal in Goes. Enkele dagen later overleed hij. Drie verdachten werden wegens gebrek aan bewijs vrijgelaten. De politie heropende de zaak Blokpoel eind vorig jaar, nadat er een aantal anonieme tips was bin nengekomen. STELLENDAM - Een 46-jarige man uit Oosterland is dinsdag gewond geraakt bij een bedrijfsongeval in Stel lendam. De man was aan het werk in een dok in de Deltahaven toen hij een stalen buis in het gezicht kreeg. De buis was losgeschoten van een kraan. De Oosterlander is naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht. De ai'beidsinspectie stelt een onderzoek in. HEINKENSZAND - Borsele Beweegt, de organisatie die in de gemeente Borsele de breedtesport propageert, houdt maandag 14 maart een sportdebat in de Stenge in Hein- kenszand. Iedereen die interesse heeft voor de sport in Borsele, kan meediscusiëren over de manier waarop bewegen moet worden gestimuleerd, over het accommodatiebeleid van de gemeente en over de rol van de Borselse Sportraad. Het debat begint om 19.30 uur. Inschrijven kan tot 10 maart op www.borselebeweegt.nl of via het sportloket in Heinkenszand, telefoon 238324. foto Ruben Oreel den- of oostenwind is per winter niet ver anderd, meldt het KNMI. Wel zijn de zachte dagen met zuiden- of westenwind zachter geworden. De laatste echt koude winter was die van 1996; berucht is die van 1963, met 80 da gen sneeuw en veel strenge vorst. Pas op 5 maart kwam daar een einde aan. Van alle maanden in de vorige eeuw was februari 1956 de koudste. Daaraan gin gen kwakkelmaanden vooraf. Langs de oevers van de Zeeuwse stromen lagen ijs bergen van twee meter hoog en de Wes- terschelde had wel wat weg van een pool- zee met vele ijsschotsen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Middelburg huurt opnieuw een extern bureau in dat moet advi seren over de bouw van het nieu we theater. Het bureau, Toorn end en Partners, moet over vijf weken een analyse van de risi co's rond de bouw op tafel leg gen. Het college van B en W maakt zich zorgen over het project, zegt wethouder A. van 't West einde. „We lopen van het ene in cident naar het andere. We wil len er controle over krijgen. Waar het nu om gaat is dat we de totale risico's in kaart bren gen." Het bureau kijkt niet al leen naar technische aspecten, maar zal ook duidelijk moeten maken of er extra geld moet wor den uitgetrokken om het project naar een goed einde te brengen. Afgelopen december heeft het bedrijf dat namens de gemeente de bouw van het theater bege leidt, BBN, al een risicoanalyse gemaakt. Dat was op verzoek van de gemeenteraad. „We heb ben niet zozeer kritiek op BBN", aldus Van 't Westeinde. „De vraag is nu hoe we het risi comanagement kunnen verbete ren. Volgens ons is het beter om daarvoor een andere partij in te schakelen." Het huidige probleem met de bouwput is het laatste incident in een lange reeks. „Volgens de oorspronkelijke planning had den we rond deze tijd al onder dak moeten zijn." Vorige week besloot het college al om een extern bureau in te schakelen om de staat van de bouwput te inspecteren. Dat bu reau, GeoDelft, moet ook de om geving van de bouwput controle ren. Het besluit om hulp van bui ten in te roepen werd genomen nadat twee woningen ernstig be schadigden na een verzakking door een lek in de bouwput. www.keukenmarket.nl Zo leuk kan het kopen van een keuken zijn. meijer. „Deze keer hebben we hulp van mijn collega Ingrid, maar daar is eigenlijk geen geld voor. En met drie groepjes zwemmers moeten er eigenlijk minimaal di'ie begeleiders zijn." De Surinaamse Giesla roept me bij zich. Ze wil wel een stukje proberen te zwemmen zonder drijfstaafmaar dan moet ik wel beloven dat ik naast haar blijf lopen. Ze zwemt prima, maar is ontzettend bang om te zinken. Door haar onophoudelijk aan te moedigen voorkom ik dat Giesla er halverwege het bad mee op houdt. Aan de overkant neemt ze mijn applaus dankbaar in ont vangst. Even naar het groepje dat leert duiken. Dalmeijer doet het één keer voor en dan mogen de vrou wen het onder leiding van de Turkse Ayse, zelf een goede zwemster, één voor één probe ren. „Je hoofd moet eerst het wa ter raken", roept Ayse in het Ne derlands. Dan schakelt ze over op het Turks. „Sommigen begrij pen me zo beter", zegt ze met een verontschuldigend lachje. Steunpunt vrijwilligerswerk, Zaag molenstraat 3 Telefoonnummer: 0113-253171. Inloopochtend: elke dinsdag tussen 9.30 en 12.00 uur. De rest van de week open op af spraak tussen 9.00 en 14.00 uur. Mooi, die witte wereld. De me vrouw die haar kost verdient door dagelijks de jongste lich ting van dat Zeeuwse basis schooltje enig onderricht te geven, nam de gelegenheid te baat en besloot tot een lesje meteorologie. Wie weet, vroeg zij, wie het weer maakt? Op de eerste rij ging aarzelend een vingertje omhoog: dat doet God natuur lijk, die luistert naar wat Mar- jon de Hond op tv te vertellen heeft en zorgt vervolgens dat wat zij zegt ook gebeurt. En als de weersvoorspelling niet uitkomt? Opnieuw ging een vinger de lucht in. „Dan heeft God gewoon even niet goed opgelet. (Advertentie) JOSEPHINE CO. GANT WOMAN - MART VISSER POLOLAND BANDOLERA - BETTY BARCLAY GERRY WEBER - BASLER - DEIMOD MARCONA FRANKENWAIDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27