PZC 70'S NIGHT! 13MRTI Doorstroom subsidiebaan beperkt kan niet parkeren voor praktijk dokter XI [Tl [Tl [Tl [Tl (Tl ps» 1101 ii 1121 Bodemexpert gaat bouwput onderzoeken Genieten van intense stilte Graniet voor de prijs van kunststof 4^1 KeukenMarket zeeuwse almanak Oud MIDDELBURG Nachtcafés mogen langer open Nehalennia wint debatwedstrijd Straf voor drankrijders Terneuzense bestolen van geld yfensen met id-baan willen het liefst huidige werk blijven doen kerkstraf voor iennepteler ïdactie: 0113-315649 —/wv. pzc.nl ■nail:redactie@ pzc.nl Bstbus 31, 4460 AA Goes ■vertentie-exploitatie: Rord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; itionaal: 020-4562500. 'oensdag 2 maart 2005 editie Walcheren >or Maurits Sep IgDMBURG - Het nieuwe par- erbeleid in Domburg is een g oud, maar het eerste pro- eem is al gerezen. Bij dokter •ekhorst kunnen patiënten et meer voor de deur parke- n. Dit moet opgelost worden, Idt wethouder M. te Roller. eel vervelend", zegt dokter Spekhorst het vergunning- rkeren in zijn straat, de J.W. •huurmanstraat. „De helft van jn patiënten komt uit Aagte- rke. Dat zijn er 1300. Die ko men allemaal met de auto. Bo vendien krijg ik ook veel toeris ten. Die worden met bordjes naar mijn praktijk geleid, maar mogen hier vervolgens niet par keren. Daarvoor moet iedereen naar de molen of naar het ge meentehuis." Een huisarts is een dienstverle ner, benadrukt Spekhorst. „Een laagdrempelige voorziening die iedereen adequaat hoort te be dienen. Nu moeten wij ons aan passen aan het parkeerbeleid, in plaats van dat het parkeerbeleid zich aanpast aan ons." Het vergunningparkeren is inge- (Advertentïe) tijdens de KeukenMarket Graniet 10-daagse' maa" 11 maa" l j maart maart maart maart 11 maan 1maart 1 maart 11 maart GRATIS Granieten werkblad bij keukens vanaf 7000,- DEZE WEEK GRATIS kookklaar geïnstalleerd DEZE WEEK Gratis 10 jaar garantie Informeer in de showroom naar de voorwaarden ROOSENDAAL NOORD - A17 - AFSLAG 21 - Vanuit Roosendaal- Gastelseweg richting Oud Gastel vlak voor het viaduct - T 0165-510 600 www.keukenmarkqt.nl Zo leuk kan het kopen van een keuken zijn. Vijfendertig lentes jong is ze pas, maar het gehoor laat haar nu al af en toe in de steek. Zeker als ze met twee dingen tegelijk bezig is. Onlangs ging het weer fout. Het NOS-journaal maakte in een reportage melding van misstanden in een bejaarden huis in het noorden des lands. De verslaggever had het diver se malen over Groningse be jaarden, die slechts eenmaal in de week onder de douche konden. Met een half oor luisterde ze mee vanuit de keuken. Waar gaat dat verhaal over, vroeg ze zich hardop af. Chronische bejaarden? STADSSCHOUWBURG o tel: 0900-3300033 3 sl www.theaterverkoopzeeland.nl O MIDDELBURG - Cafés in Middelburg met een nachtver gunning mogen in de toekomst eerder open. De gemeente raad beslist binnenkort over een voorstel om de openings tijden voor nachtzaken te verruimen. De regels worden aangepast op verzoek van de eigenaar van Café 't Schut tershof. Die zaak kreeg vorig jaar toestemming om tot vijf uur 's nachts open te zijn. Dat betekende echter ook dat de deuren pas om 20.00 uur open mochten. Daardoor was het niet langer mogelijk om 's middags activiteiten in het café te houden. In Middelburg zijn behalve 't Schutters hof nog twee andere nachtzaken; Dancing The Opera en Café Rooie Oortjes. Door de verruiming van de openingstijden voor nachtza ken in Middelburg, worden de regels in Vlissingen en Mid delburg gelijkgetrokken. De gemeenteraad beslist op 21 maart over de nieuwe regels. MIDDELBURG - Leerlingen van het lagerhuisteam van scholengemeenschap Nehalennia hebben zich gisteren ge plaatst voor de kwartfinale voor de wedstrijd van televi sieprogramma 'Op weg naar het Lagerhuis'. De leerlingen versloegen het team van het Wessel Gansfortcollege uit Groningen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 22-jarige vrouw uit Vlissingen voor dronken rijden conform de eis veroordeeld tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzeg ging. De drankrijdster werd op 15 januari dit jaar betrapt met een alcoholgehalte van 645 microgram, bijna drie keer zoveel alcohol als is toegestaan. Een 27-jarige beroepschauffeur uit Vlissingen kwam weg met een boete van 360 euro. De Vlissinger werd op 25 juli vorig jaar in Middelburg bij een alcoholcontrole van de politie aangehouden. Hij blies 345 microgram. De man heeft al eens eerder boetes voor alcoholdelicten moeten betalen. TERNEUZEN - Van een 61-jarige vrouw uit Terneuzen is gisteren rond 13.45 uur geld uit de handen gegrist door een onbekende jongeman. De vrouw had net geld gepind bij de geldautomaat aan de Herengracht in Terneuzen en wilde dat opbergen in de tas die aan haar scootmobiel hing. Het geld werd echter uit haar handen gegrist door een jongen van ongeveer zes tien jaar. De dader was in gezelschap van nog een of twee jongens die allen wegrenden. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Kennisinsti tuut GeoDelft is gevraagd de problemen met de bouwput van het Middelburgse theater te be oordelen. GeoDelft is expert op het gebied van grond. Het instituut heeft ervaring met bouwputten. Over parkeergara ges is zelfs een glossy folder uit gegeven. „De bouw van onder grondse parkeergarages ver loopt zelden als gepland", is de eerst zin. Daarna volgt een op somming van problemen die zich kunnen voordoen, Er kan schade ontstaan aan de omge ving en er kunnen problemen ontstaan met de constructie zelf, waarschuwt het bedrijf. GeoDelft wordt ingeschakeld nadat er opnieuw problemen zijn ontstaan in de bouwput van het theater. Nadat belangenver eniging Van A tot Z dreigde met een gang naar de rechter om een bouwstop af te dwingen, besloot het college van B en W om exter ne deskundigen in te schakelen. De belangenvereniging had daar al eerder om gevraagd. Toen vond het gemeentebestuur dat niet nodig. De belangenver eniging is tevreden over de op dracht aan GeoDelft. „We zijn bijzonder blij dat we nu als par tij worden gezien", zegt L. da rijs. „Er is afgesproken dat Geo Delft alle partijen van dezelfde informatie voorziet." Clarijs maakt zich nog steeds zorgen over de voortgang van het pro ject. „Er zijn opnieuw verzak kingen geweest. Daarnaast zien we elke dag grote hoeveelheden water de gracht instromen en de huizen zijn nog niet stabiel." darijs sluit niet uit dat alsnog bij de rechter om een bouwstop wordt gevraagd. (Advertentie) >or Nadia Berkelder IDDELBURG - Ruim veertig ■ocent van de mensen met een •subsidieerde baan heeft nau- elijks kans op regulier werk. eer dan de helft van de men- n zou wel aan de slag kunnen, n klein deel van de mensen in helemaal niet werken. at blijkt uit onderzoek dat de Iimeente Middelburg heeft ver- At onder mensen met gesubsi- eerd werk, de zogenaamde -banen. Dat onderzoek was no- g om een beeld te krijgen van mogelijkheden van de men- ~n die nu nog een gesubsidieer- baan hebben. at gaat in Middelburg om onge ler 95 personen. De oude rege- ïg voor gesubsidieerde arbeid irvalt, werkgevers krijgen nog t de zomer van dit jaar subsi- e. De gemeente wordt verant- oordelijk voor banen met sub- iie en moet die subsidie ook lf gaan betalen. De ervaring art nu dat er maar weinig men- *n vanuit een gesubsidieerde tan doorstromen naar regulier ark. it het onderzoek blijkt dat jna twintig procent van de erknemers zonder al te veel oeite in aanmerking kan ko en voor een reguliere baan, im veertig procent heeft in eer of mindere mate extra be- leiding nodig, bijvoorbeeld in vorm van scholing. Bijna 35 •ocent van de mensen zal altijd tngewezen blijven op gesubsi- eerd werk, vier procent van de ensen komt alleen in aanmer ing voor het verrichten van ijwilligerswerk. Wethouder L. k rit wieier vindt dat geen slech- score. „We hadden verwacht dat het percentage hoger zou lig gen." Uit het onderzoek blijkt dat een derde van de werkge vers niets doet om uitstroom van het personeel te bevorderen. De meerderheid van de mensen met een gesubsidieerde baan zegt zelf ook liever hun huidige werk te willen blijven doen. De onderzoekers concluderen dat de mogelijkheden voor een ande re baan in de omgeving van Mid delburg beperkt zijn. Dat ligt niet zozeer aan de werknemers, maar aan de arbeidsmarkt. Er is simpelweg te weinig aanbod. Daarom adviseren de onderzoe kers om er bij werkgevers op aan te dringen om mensen voor wie ze geen subsidie meer krij gen een vaste baan aan te bie den. Afspraken De komende tijd wordt bekeken welke afspraken met werkge vers gemaakt moeten worden. Daarvoor wordt een extern bu reau ingehuurd. „Werkgevers die hun best gedaan hebben om mensen te begeleiden, zouden beloond moeten worden", zegt Luitwieler. „Bijvoorbeeld met een tijdelijke subsidie." Luitwieler zegt te wil len proberen zoveel mogelijk mensen aan het werk te houden. „We laten de mensen die niet bij hun huidige werkgever kunnen blijven, niet vallen. Als mensen niet kunnen blijven, komen ze weer bij de gemeente terecht. Dan krijgen ze een reïntegratie- traject." Middelburg heeft verschillende nieuwe vormen bedacht om men sen aan werk te helpen of te hou den. Zo loopt er een project waarbij jongeren die een uitke ring aanvragen direct bij een werkgever worden geplaatst. Voor mensen die moeite hebben met het vinden van een baan zijn nieuwe vormen bedacht, zo als flexjobs, brugbanen, erva- ringsbanen en uitzichtbanen. Bij een flexjob kunnen mensen wennen aan arbeidsritme, bij een brugbaan werkt iemand tij delijk met behoud van uitke ring. Een ervaringsbaan duurt maximaal twee jaar en is be doeld om mensen een extra zetje in de rug te geven, een uitzicht- baan is bedoeld voor mensen die nauwelijks kans maken op regu lier werk. Een dergelijk con tract duurt drie jaar en kan nog eens voor drie jaar worden ver lengd. IDDELBURG - Een 54-jarige issinger gaf gisteren bij de chter toe voor financieel ge- i in een wietplantage te zijn ge- art. e politierechter veroordeelde Vlissinger voor de hennep- elt tot 1.350 euro boete en 100 ir werkstraf. Met het telen van iet was hij vorig jaar op 25 ok- ber in zijn woning begonnen, te hennepkwekerij werd drie eken later, 15 november, ont- anteld. Op zolder werden 56 Innepplanten, bestemd voor eerste oogst, aangetroffen. (Advertentie) DE EETKAMER Waar culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg In kerk De Hoeksteen in Middelburg kunnen mensen terecht die op zoek zijn naar stilte. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het stilteboek is nog leeg, in de kerkzaal zit één meneer. Op de eerste dag dat het stiltecentrum in kerkgebouw De Hoeksteen in Middel burg open is, blijft het erg stil. Cora en Gerrit van Dijk veren op als er een bezoeker het gebouw binnenkomt. Het was nog spannend of er mensen zou den komen. „Nee, die meneer kennen we niet", zegt Cora. Met de onbekende be zoeker is één van de wensen van de kerk gemeenschap in vervulling gegaan: be langstelling trekken van mensen die an ders nooit naar de kerk gaan. Bezoekers worden met bordjes de zaal in geleid. Er ligt een bijbel, voor wie er be hoefte aan heeft, een stilteboek voor wie een gedachte kwijt wil en er zijn kaars jes, voor wie een lichtje wil branden. Ver der is er niets dan stilte. „Als mensen meer willen weten, dan kan dat", zegt Co- ra. „Daar nemen we wel tijd voor. Maar we willen niet evangeliseren." Het idee voor het stiltecentrum kwam van een paar gemeenteleden. De kerk moet vaker open dan alleen op zondag, vinden ze. Zo kunnen meer mensen wor den bereikt. Vanaf nu staat de deur vier dagen in de week open, van twaalf uur tot half twee. „Hier in de buurt zitten foto Lex de Meester veel bedrijven en kantoren", zegt Cora. „De mensen die daar werken lopen hier in de buurt vaak een rondje." „Het is gelijk stil als je hier de deur dicht doet", glimlacht Cora. „Tegenwoordig is er zo weinig stilte. Mensen zijn druk op hun werk, overal waar je komt is mu ziek, of liever muzak. Als mensen be hoefte hebben aan rust, om even hele maal alleen te zijn, dan kunnen ze hier te recht." voerd, omdat in de zomer veel toeristen parkeren in de straten in het dorp. Daardoor blijft er geen plaats over voor de inwo ners. „Maar die overlast door toeristen duurt drie weken, de overlast van het vergunningpar keren duurt negen maanden", stelt Spekhorst. Wethouder M. te Roller vindt dat het probleem voor de huis arts moet worden opgelost. Zij verkeerde eigenlijk in de veron derstelling dat het al was opge lost. Zij heeft er namelijk al eens met de huisarts over gespro ken. „Hij kan een aantal vergunnin gen krijgen die niet aan een ken teken zijn gekoppeld. Die kan hij aan patiënten geven. Maar de kans bestaat dat die wegrij den en de vergunning vergeten terug te geven. Dat werkt dus niet goed", beseft Te Roller. Plantsoen Met Spekhorst is ook gesproken over de mogelijkheid dat de dok ter een stukje plantsoen koopt waarop hij vier parkeerplaatsen kan aanleggen. Dat was zijn ei gen suggestie, zegt de arts. Maar hij twijfelt of het slim is. „Wat als het parkeerbeleid weer wordt veranderd? Dan heb ik veel geld uitgegegen voor eigen parkeerplaatsen." Het vergun ningparkeren wordt echt niet over een jaar afgeschaft hoor, reageert Te Roller. Bij huisarts Spekhorst in Domburg kunnen patiënten niet langer voor de deur parkeren. foto Lex de Meester Voor de deur van Spekorsts praktijk liggen nu al vier par keerplaatsen. De arts zou graag zien dat daar parkeermeters worden gezet waar patiënten te gen betaling kort kunnen parke ren. Te Roller vindt dat te duur. „Weet je wat die kosten: 27.000 euro per meter. En dan mag ie dereen er staan, ook mensen die niet bij de dokter moeten zijn." Tot half maart geldt een waar schuwing voor foutparkeerders. Pas daarna worden boetes uitge deeld. Te Roller zegt deze twee weken te willen gebruiken om een oplossing te vinden. Een uit zonderingspositie voor de huis arts vindt zij niet haalbaar. „Dan komen er meer zorgverle ners die een uitzondering willen zijn. Thuiszorg, mantelzorg. Daarom zijn we begonnen met een strak parkeerbeleid." Het probleem van dokter Spek horst zal zich trouwens vanaf 1 juni ook voordoen bij dokter R. van Tol in Veere, zegt de wethou der. Vanaf die dag geldt ook in de kern Veere vergunningparke ren. Te Roller: „Eerst dokter Spekhorst, dan dokter Van Tol."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9