Brakman heeft alle tijd PZC La Passione zingt levensliederen Guido Weijers wil spelen met theaterwetten woensdag 2 maart 2005 t2 Met zijn tweede programma Myosotis trekt cabaretier Guido Weijers na honderdvijf tig avonden nog volle zalen. Wat hij brengt, ziet hij als tach tig minuten lachen met iets er in verweven. En dat is géén bood schap met opgeheven vinger. De 27-jarige Guido Weijers speelt met woorden, draait af en toe de zinsconstructie om, doet wat met actuele dingen en zet de clou de ene keer wat dikker aan dan de andere. Het ligt er maar net aan waar hij die avond zin in heeft. Het is voor Weijers een manier om het leuk te hou den. ..Het gevaar sluipt erin dat je an ders op een gegeven moment el ke avond je verhaal staat af te draaien. Dat wil ik voorkomen, want iemand die alles opdreunt, is voor het publiek niet leuk én ik zou er zelf ook géén lol meer aan beleven." Zijn eerste voorstelling Oxy moron speelde hij 350 keer en met zijn tweede programma Myosotis al honderdvijftig avon den. De bedoeling is dat hij met Myosotis nog tot halverwege het volgend seizoen door het land toert. Dan heeft hij haar zo'n 250 keer gespeeld. Ik vertel mijn standaardver haal, maar reageer daarbij con stant op dingen die om me heen gebeuren. Een glas dat omvalt, of zo. Ik probeer ook te spelen met de theaterwetten. Zo vraag ik me af wat er zou gebeuren als ik het licht in de zaal laat bran den en het op het podium uit doe? Volgens mij gaan mensen dan veel meer opletten en beter luisteren, om te kunnen volgen wat er gebeurt." Het is typisch Guido Weijers: constant nieuwe dingen beden ken. .,Mijn hersenen stoppen nooit. Dat is vermoeiend, maar tegelijkertijd zorgt het ervoor dat ik dingen opmerk die ande ren niet zien of bedenken. Ik zie vierentwintig uur per dag grap pen om me heen." Behalve zijn tachtig minuten du rende komische kijk op de we reld - 'ik zing niet, want dat kan ik niet' - heeft Guido Weijers in Myosotis ook een boodschap. Hij geeft zijn publiek mee dat ze in het leven keuzes moeten dur ven maken. Dat er knopen moe ten worden doorgehakt om een bepaald doel te bereiken. Plannen voor iets nieuws heeft hij zeker. Zo heeft hij voor vol gend seizoen vijf improvisatie voorstellingen gepland: Chaos met Guido, dat hij samen brengt met Ernst van der Pasch en Paul Smit. Zijn derde programma ligt ook al min of meer op de boekenplank klaar om in decem ber uit te testen. Volgens Weijers is het dan tijd dat hij de mensen eens wakker schudt. De boodschap zonder op geheven vinger luidt: Doe je ogen open en zie dat er op deze wereld nog heel wat moet veran deren. Sandra Put Guido Weijers met Myosotis, donder dag in Theater De Mythe in Goes. Aanvang20.00 uur. iet Brakman wordt maandag zestig. Let terlijk aan de voora vond van die mijlpaal - zon dag - blikt de Bressiaanse troubadour terug op zijn zil veren jubileum als artiest. En, gezien de titel van het ju bileumprogramma kijkt Brak man ook alvast vooruit. Hij verwacht waarschijnlijk aan het eind van het schooljaar als hij met pensioen gaat: Een zee van tijd. Anderhalf jaar terug vulde hij het Terneuzense Sehel- detheater nog. Directeur Frans Lievens wilde hem direct weer boeken, maar ze twijfelden alle bei een beetje. Eén keer in de twee jaar een volle zaal van 750 man is tenslotte al heel wat. Ten slotte kwamen ze overeen dat een termijn van een kleine an derhalf jaar moest kunnen: niet direct een jaar later, maar nog wel in het volgende theatersei zoen. Dat Brakmans fans niet vinden dat hij zijn hand heeft over speeld, staat vast. Meer dan zes honderd kaartjes zijn al aan de man gebracht. De blijde ver wachting over een 'nieuw oud' programma wordt helemaal in gelost. belooft Piet. „Ik ga terug tot helemaal aan het begin van mijn carrière. Een nummer als Kom 't er maor in heeft nooit op een plaat gestaan, maar doet het nog steeds goed. Ik vond het een periode niet zo passend. De tijd dat je gewoon achterom kon lo pen, omdat de deur toch altijd open stond, ligt tenslotte achter ons. Maar mensen blijken toch nog steeds naar die ongecompli ceerde ongedwongenheid terug te verlangen." Bovendien vormt Kom't er maor in een mooi con trast met Ik wil buut'n kunnen löóp'n, een protestlied tegen het zinloze geweld en het daderbe grip van de moderne tijd. La chend: ,,En blijkbaar ook een lied dat wat te duidelijk is voor veel mensen. Ik heb het één keer op Omroep Zeeland gehoord en daarna nooit meer." Nieuwe liedjes heeft Brakman niet ge schreven voor de jubileumshow, Piet Brakman: „Ik ga terug tot helemaal aan het begin van mijn carrière." maar toch kunnen de trouwe be zoekers rekenen op een totaal nieuwe show. Want de trouba dour neemt weer enkele beken de mystery guests mee. Tijdens De pad op zevende show rond zijn tiende cd, be moeide prins Bernhard zich re gelmatig met de liedjes en de conferences van de Bressiaan- der. Zijne Koninklijke Hoog heid heeft het tijdelijke echter met het eeuwige verwisseld en dus moest Brakman nieuwe ster ren inviteren. De namen van de mysterieuze gasten noemt hij niet, maar Brakman wil wel kwijt dat hij nationale beroemdheden zal hel pen met regionale oplossingen. Brakman heeft zijn werk als mu ziekdocent bij De Rede altijd met plezier gedaan. Toch kijkt hij stiekem al een beetje uit naar de laatste schooldagen van dit jaar, omdat hij zijn leraar schap dan definitief aan de wil gen hangt. „Een mens móét te genwoordig zo veel. Ik ben al tijd blij als mijn kinderen tegen mij en mijn vrouw zeggen dat we op de kleinkinderen mógen passen. Ik kan me er dus wel op verheugen dat ik straks niets meer moet." Brakman haast zich te zeggen dat dit niet betekent dat hij niets meer wil. Het eind van zijn carrière als liedjeszanger en en tertainer is wat hem betreft nog lang niet in zicht. Hij hoopt van af dit najaar een uitgebreide tournee door de provincie te kunnen maken met het jubileum programma. Niet alleen in thea ters, dorpshuizen en gemeen schapscentra, maar ook in ver zorgingshuizen en ouderencen- foto Peter Nicolai tra. „Die hebben me vaak ge vraagd een middag op te treden, maar de middagen waren niet zo goed te combineren met lesge ven. Straks ben ik niet meer aan tijd gebonden."Terneuzen krijgt zondag de pré-pensioen-pri- meur van Een zee van tijd. Naast Kom 't er maor in verte genwoordigen Opa's 'uusje en Slenteren de oertijd van de ar tiest Brakman. De Bressiaander poetste op zijn laatste cd de oude krakers als Joane gao je stoepe schuur'n en De m'ensen, ze zeggen op. „Die speel ik dus nu niet. Of de mensen moeten heel hard gaan roepen." René Hoonhorst Piet Brakman brengt zijn jubileum programma Een zee van tijd, zondag in het Scheldelheater in Terneuzen, aanvang 14.00 uur. Het duo La Passione zingt en speelt zaterdag Napoli- taanse levensliederen in de Con certzaal in Middelburg. Canto Napoletano is de titel van het programma, overeenkomstig de aanduiding voor deze mediterra ne blues, die te vergelijken is met de tango voor de Argentijn, de fado voor de Portugees, de flamenco voor de Spanjaard en de rebetica voor de Griek. Het duo werd in 1992 opgericht door Vincent de Lange en Jan-Paul van Spaendonck. Ze hadden elkaar jaren eerder le ren kennen op het Utrechts Con servatorium. Vincent studeerde daar cello en Jan-Paul zang. Die opleiding werd in 1985 afge rond, waarna beiden muziek do ceerden. Vincent speelde boven dien kamermuziek en als gast in enkele orkesten. Maar hij ont dekte ook zijn stem en nam in tensief zanglessen. Jan-Paul zong liederenrecitals en in ope ra's. Daarnaast pakte hij zijn jeugdliefde de gitaar weer op. Na jaren ontmoetten de twee musici elkaar weer. Bij wijze van experiment begonnen ze hun muzikale vaardigheden te combineren en ontwikkelden ze een passie voor het Italiaanse lied. In hun arrangementen com bineren zij volksmuziek, belcan to, chansons, kamermuziek, we reldmuziek en eigen composi ties. Er volgden uitvoeringen voor radio en televisie en inmid dels zijn er zeven cd's uitge bracht. Hans Tabbers La Passione met Canto Napoletano, zaterdag in de Concertzaal in Middel burg. Aanvang: 20.00 uur. ANTWERPEN Door Mijn Schuld. Rituele theater voorstelling Hemel en 1ste deel van trilogie, opgebouwd volgens de struc tuur van een eucharistieviering, over de verheerlijking van lijden en het vasthouden aan symbolen welke zich afspeelt in een strafkamp in een Fran se kolonie, door SkaGeN. do. premiè re, vr. en za. Monty 20.00 uur. Jachtkamp. Toneelstuk over drie jon ge twintigers die jachtklaar zijn, naar en door het Auteurscollectief, wo. t/m za. Studio Tokio 20.00 uur. Het liefdesverhaal van de eeuw. To neelstuk gebaseerd op de autobiogra fische trilogie van Henrik Tikkanen naar een liefdesverhaal van schrijf ster en echtgenote Marta, door Barre Weldaad met Marilou Mermans. do. vr. en za. het Appeltje 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Stormvogel. Liefdesverhaal met hu moristische intermezzo's met live pia nomuziek en zang door Bob Selder- slaghs. vr. en za. Theater Het Klok huis 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in het Fakkeltheater: Fuck You (50 Jaar en dan?), muzikale theatervoorstelling, tevens verjaar dagsfeest van en door An Nelissen, za. première rode zaal 20.30 uur. Voorstellingen in het Raamtheater: De libertijn, komedie over Diderot, de Franse filosoof van de verlichting naar Eric-Emmanuel Schmitt, wo. t/m za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur; Trainspotting, theaterstuk over een leven met drugs, drank en rock-'n roll door Le Mal du Siècle, wo. do. en vr. 't klem raamtheater 20.00 uur Voorstellingen in de Arenberg: Bonjour Micro, duo programma stand-up comedy van Frans Pelgrims Amout Van Den Bossche, do. 20.30 uur; Tri, klassiek gitaarconcert door Aram Van Ballaert met drie delen: Prince's Toys, een muzikaal sprookje van de Rus Nikita Koshkin, Argen tijnse tangomuziek van Pujol en Bal kancomposities van Bogdanovic en Tadic, vr. 20.30 uur; Den Boek, muzi kaal reisverhaal, met de accordeon in de hoofdrol door Antje De Boeck en Ronny Verbiest Trio, za. 20.15 uur; De Spuiter, theaterprogramma over een poëtische, lichtontvlambare brandweerman door Luc Gaals, zo. 15.00 en 20.30 uur; All the Way, thea trale trip langs de hoogtepunten uit 12 jaar Vitalskiaanse humor door con ferencier Vitalski, di. 20.15 uur. Concerten en theatervoorstelling in De Singel: Scènes uit een huwelijk, toneelstuk van Ingmar Bergman over relaties door Toneelgroep Amsterdam o.l.v. Ivo Van Hove, wo. do. en vr. rode zaal 19.30 uur, za. 19.00 uur; Jesu deine Passion, concert met cantates van Bach en motetten van Lotti en Kuh- nau door Koor en Orkest Collegium Vocale Gent o.l.v. Philippe Van Herre- weghe.ma. blauwe zaal 20.00 uur; Pia noconcerto met werk van Byrd, Bach, Beethoven en Haydn door Richard Goode, di. blauwe zaal 20.00 uur. Recital Mare Claesen. Lunchconcert met romantische liederen van Schu mann, Wolf en Mahler, wo. Vlaamse Opera 12.30 uur Lenteconcert. Concert met Will Fer- dy. za. EWT 20.30 uur, zo. 15.00 uur Concerten in het Sportpaleis: 20 Jaar Dag Allemaal, spectaculair megafeest met o.a. Clouseau en Will Tura, do. 20.15 uur; De Kreuners XXL 2005, concert met Vlaamse rock-'n roll, za. 20.30 uur. The Next Dimension. Visueel totaal spektakel met ballet, filmmuziek, per formance, fashion enz. door Praga Khan. vr. Stadschouwburg 20.00 uur Salome-Explorer. Workshops voor 16-26 jarigen, uitgaand van de.opera Saole van R. Strauss, met aanslui tend een optreden van Mona Lisa Claxon, za. Vlaamse Opera 9.30 uur Wereldreis. Concert waarin kinderen muziek ontdekken met vertelster Git- te Van Hoyweghen, auteur Jo Roets (naar Jules Veme) en de Filharmonie o.l.v. dirigent Steven Verhaert. zo. Kon. Elisabethzaal 11.00 uur GENT Voorstellingen in de Tihnenpot: Mieke Maaike's obscene jeugd, toneel stuk naar Louis Paul Boon door Lu- cinda Dusoleil, wo. en do. 20.00 uur; Cabaret-fier, cabaret door Versyp, Demeyere en Bruggeman, vr. en za. 20.00 uur; Improvisatiewedstrijd door de Belgische Improvisatie Liga, zo. 20.00 uur Redden, wie zich redden kan, geen slechte titel. Toneelstuk door naar tekst van Thomas Bernhard. do. t/m za. en di. Minard 20.00 uur. Galaxia. Theaterstuk naar de Onver schilligen van de Italiaanse schrijver Alberto Moravia door Publieksthea- ter Area. wo. t/m za. en di. Minne meers 20.30 uur. Semper Vivat. Macabere farce van Jean Ray vertolkt door Chris Lomme en Theater Taptoe, wo. t/m za. Cam- po Santo 20.30 uur. Eeuwige Jeugd Boudewijn de Groot 2005. Concert, do. vr. en za. Capiltole 20.00 uur. Danzas Populares Espanolas. Recital met Luc Tooten, cello en Stéphane De may, piano i.s.m. Clarissa Wed- ding-Jennes, danseres met werk van Spaanse componisten, vr. Begijnhof kerk 20.00 uur. Nocturne. Kamermuziekconcert met werk van Bach, Chopin en Vivaldi e.a. rond het thema Nacht door het Ensemble Arco Baleno. vr. Muzikon concertzaal conservatorium 20.00 Concerten in de Handelsbeurs: Madouce, do. 20.15 uur; De Mens, za. 20.15 uur. Concerten in de Bijloke: Meesters, concert met Schubert inte grale vioolsonates, za. 20.00 uur; Steinway Festival: David Van Loove- ren, Liebrecht Vanberckevoor, za. 15.00 uur, Ivan Siller, Pianotrio Spi- rale, zo. 15.00 uur en Daan Vandewal- le - Soraby vs Messiaen, zo. 19.00 uur. Recital Mare Claesen. Lunchconcert met romantische liederen van Schu mann, Wolf en Mahler, vr. Vlaamse Opera 12.30 uur. Blikjesbende. Dans-krimi: heden daagse jeugddansvoorstelling in cho reografie van het Hans Hof Ensem ble. zo. De Kopergietery 15.00 uur. BRUGGE Hamlet. Bewerking van theaterklas- sieker van Shakespeare door Piet Ar- feuille door HetPaleis. do. Stads schouwburg 20.00 uur. Arthur Japin De naakte schrijver. Literaire ontmoeting met de Neder landse schrijver en winnaar van de Li- bris literatuurprijs 2004, Arthur Ja- pin. do. Concertgebouw 20.00 uur. Hahaha. Clownesk spektakel met acrobatische acts en sketches door OkidOK2. vr. Stadsschouwburg 20.00 uur. Bloetverlies. Theaterstuk over een mé nage a trois, over de liefde als versla ving en de relatie als soap, naar een script van Stef Lernous door Abat- derbaarlijke wederopstanding van een uiterst onaangenaa mens. •Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur. Koppen dicht Het Middelburgs theater speelt de komedie Koppen dicht. Centraal staat een toneelgezelschap dat worstelt met inten problemen. Tijdens de 43-ste voorstelling van de klucht Na zen af gaat het mis. I •Minitheater, Middelburg, 20.30 uur Teddy Boy j' Het derde Dutch Teddy Boy R'n'R Weekend begint met eer! opwarmavond. Danny Wild The Wildcats uit Engeland en de Catyanks f uit Nederland treden op. •De Piek, Vlissingen, 20.30 uur j| Singer-Songwriter Kaz Lux en Erwin Nyhoff treden solo op in de serie Sin- ger-Songwriter. Erwin Nyhoff uit Zwolle was in de jaren negentig zanger, J tarist en liedjesschrijver van The Prodigal Sons. Nadat de; groep in 1997 uiteen viel ging hij solo verder en bracht der Take Your Time uit. v Kaz Lux vestigde zijn naam in de jaren zestig als zanger va Brainbox. Zij laatst cd heeft de titel Dismantled Swan I Songs. f •Brogum, Zierikzee, 21.30 uur ZATERDAG e Teddy Boy Vijf groepen staan op het podium tijdens deze slotdag van het derde Dutch Teddy Boy R'n'R Weekend. Publiekstrekker is volgens de organisatie Matchbox uit Eni geland. Verder zijn er optredens van de Foggy Mountain Rockers, Ellis The Angry Teens uit Finland, en de Eighty Ball Boppers uit Nederland. •Arsenaaltheater, Vlissingen, 14.00 uur 2 Jeugdvoorstelling r 'n Vreemde vogel is een jeugdvoorstelling met veel liedjes, a Bart Pullens en Marcel Sophie vormen samen het duo Cow| boy Billy Boem en de indiaan. De cowboy krijgt een pape-I gaai voor zijn verjaardag en de indiaan wil weten wat de vl gel allemaal kan. t •Ons Dorpshuis, Kruiningen. 15.00 uur g b Balletgala toir Fermé. za. De Werf 20.30 uur. Vincent Herring Quartet. Jazzcon cert. wo. De Werf 20.30 uur. Trauer. Concert met werk van Haydn, Mozart, Hindemith en Beetho ven door Het Symfonieorkest Vlaan deren o.l.v. Ivan Meylemans m.m.v. Lidia Kovalenko, viool en Maté Szücs, altviool, wo. C.C. De Valkaart 20.15 uur. Concerten in het Concertgebouw: Jan Michiels Aimez-Vous Brahms? Tombeau, eerste pianoconcert uit de parels van de piano- en kamermuziek van Brahms, vr. 20.00 uur; Die lusti ge Witwe, operette, vr. 20.00 uur; Jesu Deine Passion, concert met can tates van Bach en motetten van Lotti en Kuhnau door Koor en Orkest Col legium Vocale Gent o.l.v. Philippe Van Herreweghe, za. 20.00 uur; Back for More, concert Natalia on Tour, zo. 20.00 uur; Philharmonia Or chestra Joshua Bell, concert met in terpretatie van Mendelssohn's Viool concerto en cadenza van Bell Sym fonie van Mahler m.m.v. de Zweedse sopraan Klara Ek, di. 20.00 uur. Slotconcert Bachweekend. Koorcon- cert m.m.v. Sarah Peire, Ignace The- velein, Ludo Claesen en het barokor- kest Collegium de Dunis. zo. Sint-Ja- cobskerk 16.00 uur. Internationaal Balletgala. Balletvoor stelling met het crème de la crème van het internationale ballet met dan sers van o.a. Peter Staufhaus Ballet, Koninklijk Ballet van Vlaanderen en het Stuttgart Ballet, do. Concertge bouw 20.00 uur. La Mujer Manca O Barbi-Superestar. Dansvoorstelling vol passie, absurdis me en illusies over en door vrouwen in een choreografie van de Catalaan se choreografe en danseres Sol Picó. di. Stadsschouwburg 20.00 uur. Het Internationaal Balletgala presenteert fameuze dansset nes. De klassieke fragmenten komen onder meer uit Doorneroa' je, het Zwanenmeer, Le Corsaire en Romeo en Julia. Ze wol den uitgevoerd door een keur aan solisten, onder wie Mik- hail Zavialov, Irina Shapchits, Bridget Breiner en Alex Lap1 hin. •Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 19.00 uur j Komedie Toneelvereniging Baarland brengt de komedie Amor richt j zijn pijlen zelf. Zie vrijdag. •Verenigingsgebouw de Griend, Hoedekenskerke, 19.30 uwï Blijspel l Het Echt Antwaarps Teater brengt het blijspel Liever tellet® dan snottebellen. Ruud De Ridder, Paul Maes en Luc Verhoeven spelen drie broers die bijeen komen om het appartement van hun overt den vader te ontruimen en de inboedel te verdelen. Dan komt er een vierde eend in de bijt (Nicole Laurent), waar door de onderlinge spanning stijgt. •Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Cabaret Après ski is cabaret van het duo Gino Sancti. De Belgen Han Coucke en Frank Van Erum presenteren eer gestroomlijnde conference met jodelen als ultiem communi catiemiddel. •De Schutse, Burgh-Haamstede, 20.00 uur j Blijspel Toneelvereniging OVU uit Heinkenszand speelt het blijspel' Broeders bij nonnen.... waar zijn we aan begonnen. Twee nonnen lijden onder het schrikbewind van de moe der-overste. Dan worden tegen haar wil in enkele broeders ondergebracht in het klooster. •De Stenge, Heinkenszand, 20.00 uur Dwaasheid Dwaasheid heeft haar eigen recht is een komedie van Thea tergroep Zierik. Zie vrijdag. •Multifunctioneel Centrum Zierikzee, 20.00 uur. Kater Toneelvereniging De Plattelanders speelt De Wijze Kater, i Zie vrijdag. •Ledeltheater Oostburg, 20.00 uur Napoletano Canto Napoletano is een programma Napolitaanse levenslitj deren van La Passione. Dit duo bestaat uit Vincent de Lange (violoncel en zang) en Jan-Paul van Spaendonck (bouzouki, gitaar en zang). Liedf- renvan weemoed, hartstocht, verlangen en pijn, met invloe-j den uit de zigeuner- en klassieke muziek en eigen composi ties. •Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur Ondersteboven Bert Schuiling presenteert Ondersteboven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 46