Doorstroom subsidiebaan beperkt Ifervoer? Dat zet ik zelf off de rit! PZC Antiek TURKIJE Zierikzeese Kikkers worden gereviseerd Verdeeldheid onder wethouders Hulst over gratis parkeren Autovakanties FRANKRI Sluise twee keer betrapt Mensen met id-baan willen het liefst huidige werk blijven doen Van Etten Wonen Slapen Vivante Everse ANGO maak(t) beter leven mogelijk! SPECIALE PAASAANBIEDING: 15% KOR- TING OP EEN VERBLIJF VAN 26/03 TOT 02/04 Maak nu kennis met de schoonheid van het antieke Turkije! Tijdens deze prachtige 8-daagse rondreis ontdekt u dat Turkije veel meer is dan zon. zee en strandDe vele cul turele hoogtepunten zullen u blijven verbazen! Wist u dat Turkije een geschiedenis heeft die duizenden jaren terug gaat? En dat vele volkeren hun sporen rijkelijk in het land schap hebben nagelaten? De betekenis van de Ottomanen, Grieken en Romeinen zal tijdens deze rondreis aan bod komen. De Lycische hoofdstad Xanthos, de schitterende natuur van Dalyan. de antiek stad Efeze en de kalksteenter rassen van Pamukkale zijn slechts voorbeelden van de vele hoogtepunten in deze rondreis En de prijs? Daarvoor hoeft u het met te laten, want u kunt al boeken vanaf slechts 369! Voor zo'n prijs kunt u zo'n mooie rondreis natuurlijk met laten lopen. Er rest dus maar één conclusie: op naar Turkije! REISPROGRAMMA IN HET KORT Onder begeleiding van deskundige Nederlandssprekende reisleiding brengen we u naar het Taurusgebergte, de antie ke stad Hierapolis en de beroemde kalksteenterrassen van Pamukkale Vervolgens bezoeken we de antieke stad Aphrodisias met het schitterende Romeinse theater en de tempel van Aphrodite Zeer interessant is de opgegraven stad Efeze met ondermeer de Keizer Dominitianus tempel en het Romeins badhuis. We gaan naar Dalyan, de Biesbosch van Turkije, en brengen u per boot naar het schitterende strand Iztutu Tevens nemen we een kijkje in de historische stad Xanthos en we maken een stadsrondrit door Antalya Tenslotte verblijft u de laatste 2 nachten in Antalya of één van de andere badplaatsen aan de Turkse Riviéra om lekker na genieten van deze indrukwekkende reis. Uiteraard kunt u u vakantie verlengen met een heerlijk weekje in de Turkse zc in een hotel naar keuze en dat al vanaf slechts 175! 1 vertrekdata HZ 13.117 April 14-21 €389 Mei 12-19-26 €389 Juni 2-16-30 €369 Juli 7-14-21-28 €398 Augustus 11-18-25 €398 September 1-8-15-22-29 €398 Oktober 6-13 €398 Oktober 20 €429 Oktober 27 €398 Toeslagen per persoon: 1 -persoonskamer 75, lucht- haverv/toerlstenbelastmgen etc€ 49. Prijzen per persoon, tenzij anders vermeld Exclusief: entrees, fac excursies, luchthaven-Aoeristenbelasting en reserveringskosten, visum, koffer- er servicegelden 1 en dlv. verzekeringen. Min. aantal deeln28. Uit. innter- mijn bij onv. deeln 14 dagen voor vertrek. Vraag uitge- 1 breide reisbeschrijving reisnummer HZ 13.117 Ook op zondag telefonisch bereikbaar! KRAS 1 KRAS Stervakanties-reisbureaus vindt u in: Alphen a/d Rijn, Amersfoort, Apeldoorn, Arnhem, Baam, Breda, Delft. Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, J Hengelo, Nijmegen. Rotterdam, Tilburg, Utrecht, Venlo, Zwolle &L www.kras.nl ma t/m vr 08J0-J0.50 uur, ia: 09.10-15.10 uur i zo: 11.00-15.00 uur 07Ï - 5 999 999 BRETAGNE - Le Croisic - Residence Meteor Saint-Goustan mm Prijs per persoon per week WINTERSPORT NOORDELIJKE ALPEN - Valfréjus^ Chalet residenties Prijs per persoon per week SPECIALE PAASAANBIEDING: 156 KORTING OP 6-PERS. 2-KAMER APPT. EN 192 KORTING OP 8-PERS. 2-KAMER APPT. CAB. VAN 26/03 TOT 02/04 KRAS nt/eo ]KRAS stervakanties reisbureaus vindt u in: Alphen a/d Rijn, Amersfoort, gtj Apeldoorn, Arnhem, Baam, Breda, Delft, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Hengelo, Niimegen. Rotterdam, Tilburg, Utrecht, Venlo, Zwolle &L SE 073 - 5 999 999 Nederlandssprekende reisleiding verblijf in toeristenklasse hotels ontbijt en diner Verdrietig over de grote leegte die zij achterlaat, maar dankbaar voor de liefde en zorg waarmee zij ons altijd heeft omringd, geven wij u kennis dat rus tig is ingeslapen onze lieve moeder, schoonmoeder, oma, overoma en overoveroma Wijntje Petronella de Nooyer-Boon Rotterdam t Middelburg 22 mei 1907 26 februari 2005 Nel en Adrie Rinus en jannie Cobie Kleinkinderen, achterkleinkinderen en achterachterkleinkinderen Correspondentieadres: I. Tessers, Prinses Irenestraat 16. 4332 XE Middelburg Moeder heeft altijd gewoond in de Beatrixstraat 29 te Middelburg. Moeder ligt opgebaard in de Prinses Irenestraat 16. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 3 maart om 12.00 uur op de algemene begraafplaats, Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop is er gelegenheid de familie te condoleren. Hierbij willen wij doktoren en verplegend personeel bedanken voor de liefdevolle verzorging die zij mocht ontvangen in 't Gasthuis, afdeling Bolwerk. CÖTE D'AZUR - Antibes - Résidéal Prijs per persoon per week Résidence INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Antalya rondreis oer comfortabele woensdag 2 maart 2005 z lj door Harold de Puysseleijr HULST - Het college van burge meester en wethouders (B en W) van de gemeente Hulst is niet on verdeeld positief over het idee om alle bezoekers aan Hulst op de jaarlijkse Dag van de Klant gratis te laten parkeren. Het komt niet zo gek vaak voor dat aan een besluit van het colle ge de mededeling wordt toe gevoegd, dat het om een zo genaamd 'meerderheidsstand punt' gaat. Dat houdt in, dat niet alle leden van burgemeester en wethouders dezelfde mening hebben over het onderwerp dat voorligt. In het geval van de Dag van de Klant was daar wel sprake van. Het evenement is in 2001 gebo ren in de schoot van de winke liersvereniging Hulst Reynaert- stad. Naar Belgisch voorbeeld worden bezoekers van Hulst sinds dat jaar op paaszaterdag in het zonnetje gezet. De mid denstand deelt kleine presentjes uit en de gemeente werkt aan het initiatief mee door de par- keermeters die dag af te dekken met plastic zakken, zodat ieder een gratis kan parkeren. De laat ste jaren tekent de stichting Be- zoekersmanagement Hulst voor de organisatie van het evene ment. Drie van de vier wethouders in het college hadden er ook dit jaar geen moeite mee om die me dewerking te verlenen. Zij vin den het uit promotionele overwe gingen de moeite waard een dag je parkeeropbrengsten mis te lo pen. Wethouder B. Pauwels dacht daar echter anders over, met de totstandkoming van het meer derheidsstandpunt tot gevolg. „De gemeenten verkeert in een moeilijke financiële situatie", verklaart hij zijn stem tegenJ gratis parkeren. „Als wij gs begroting rond kunnen krijg en aan de andere kant het aj tal betaalde parkeerplaatsen] Hulst uitbreiden om extra komsten te genereren, moei dan nu in één keer zeggen da gratis parkeren toestaat? Dai naar mijn mening inkoma weggeven die de gemeente g] kan gebruiken." Pauwels to] zich in tegenstelling tot zijno lega-wethouders minder gei] lig voor het argument datj gratis parkeren een prima d motiemiddel voor Hulst is. De Dag van de Klant vindt jaar plaats op zaterdag maart. MIDDELBURG - Een 41-jai vrouw uit Sluis is gisteren Middelburg door politierecM I. Woltring veroordeeld tot i gen maanden rijontzegging 900 euro boete. De vrouw wa] haar woonplaats betrapt op 5 den onder invloed en zonder] bewijs. Dat had ze eerder inBj gië af moeten staan. De Belgische politie had op 5i vember het rijbewijs van vrouw ingenomen en haari rijverbod van zes uur opgele omdat ze beschonken achter stuur zat. Desondanks was vrouw weer in de auto gest en naar Sluis gereden. Daar werd ze wederom door politie aangehouden. Toeni ze door de mand, want zeï haar rijbewijs niet laten aj Uit een blaastest bleek da] naast dat de vrouw ruim vü maal de toegestane hoeveelM alcohol had gedronken. Vervolg van de familie berichten van pagina 7 0 «ECIALE PAASAANBIED1NGEN'. Bretaene. Cöte d'Aiur en wintersport Valfre)us. Steenstraat 23, 4561 AR Hulst Tel. 0114-314120 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ruim veertig procent van de mensen met een gesubsidieerde baan heeft nau welijks kans op regulier werk. Meer dan de helft van de men sen zou wel aan de slag kunnen, een klein deel van de mensen kan helemaal niet werken. Dat blijkt uit onderzoek dat de gemeente Middelburg heeft ver richt onder mensen met gesubsi dieerd werk, de zogenaamde id-banen. Dat onderzoek was no dig om een beeld te krijgen van de mogelijkheden van de men sen die nu nog een gesubsidieer de baan hebben. Het gaat in Middelburg om onge veer 95 personen. De oude rege ling voor gesubsidieerde arbeid vervalt, werkgevers krijgen nog tot de zomer van dit jaar subsi die. De gemeente wordt verant woordelijk voor banen met sub sidie en moet die subsidie ook zelf gaan betalen. De ervaring leert nu dat er maar weinig men sen vanuit een gesubsidieerde baan doorstromen naar regulier werk. Uit het onderzoek blijkt dat bijna twintig procent van de werknemers zonder al te veel moeite in aanmerking kan ko men voor een reguliere baan, ruim veertig procent heeft in meer of mindere mate extra be geleiding nodig, bijvoorbeeld in de vorm van scholing. Bijna 35 procent van de mensen zal altijd aangewezen blijven op gesubsi dieerd werk, vier procent van de mensen komt alleen in aanmer king voor het verrichten van vrijwilligerswerk. Wethouder L. Luitwieler vindt dat geen slech te score. „We hadden verwacht dat het percentage hoger zou lig gen." Uit het onderzoek blijkt dat een derde van de werkge vers niets doet om uitstroom Dag lief klein Omaatje Liefs Saskia Christiaan Kirsten Jom Warda 2-3-2003 Ik mis je. 2-3-2005 Lieve René GRATIS! de KRAS Geldpas! info. www krasgeldpas.nl Voordelige 8-daagse culturele rondreis Industrieweg 2, 4561 GH Hulst Tel. 0114-374471 van het personeel te bevorderen. De meerderheid van de mensen met een gesubsidieerde baan zegt zelf ook liever hun huidige werk te willen blijven doen. De onderzoekers concluderen dat de mogelijkheden voor een ande re baan in de omgeving van Mid delburg beperkt zijn. Dat ligt niet zozeer aan de werknemers, maar aan de arbeidsmarkt. Er is simpelweg te weinig aanbod. Daarom adviseren de onderzoe kers om er bij werkgevers op aan te dringen om mensen voor wie ze geen subsidie meer krij gen een vaste baan aan te bie den. Afspraken De komende tijd wordt bekeken welke afspraken met werkge vers gemaakt moeten worden. Daarvoor wordt een extern bu reau ingehuurd. „Werkgevers die hun best gedaan hebben om mensen te begeleiden, zouden beloond moeten worden", zegt Luitwieler. „Bijvoorbeeld met een tijdelijke subsidie." Luitwieler zegt te wil len proberen zoveel mogelijk mensen aan het werk te houden. „We laten de mensen die niet bij hun huidige werkgever kunnen blijven, niet vallen. Als mensen niet kunnen blijven, komen ze weer bij de gemeente terecht. Dan krijgen ze een reïntegratie- traject." Middelburg heeft ver schillende nieuwe vormen be dacht om mensen aan werk te helpen of te houden. Zo loopt er een project waarbij jongeren die een uitkering aanvragen direct bij een werkgever worden ge plaatst. Voor mensen die moeite hebben met het vinden van een baan zijn nieuwe vormen be dacht, zoals flexjobs, brugba- nen, ervaringsbanen en uitzicht- banen. Bij een flexjob kunnen mensen wennen aan arbeidsrit me, bij een brugbaan werkt ie mand tijdelijk met behoud van uitkering. Een ervaringsbaan duurt maximaal twee jaar en is bedoeld om mensen een extra zetje in de nag te geven, een uit- zichtbaan is bedoeld voor men sen die nauwelijks kans maken op regulier werk. Een dergelijk contract duurt drie jaar en kan nog eens voor drie jaar worden verlengd. Schitterende rondreis langs o.a. Xanthos. Dalyan, E|eie en Pamukkale! Op vakantie naar Frankrijk? Met KRAS Stervakanties natuurlijk! Want ook dit Jaar bieden wij vele accommodaties aan de kust, in het rijke binnenland en in de majestueuze berg wereld En... met de ALLERLAAGSTE prijsgarantie! Vindt u dezelfde accommodatie elders goedkoper, dan krijgt u van ons het verschil plus 1 retour! (zie voorwaarden op www.kras.nl),' U kunt kiezen uit een verblijf in een studio, appartement, mai sonnette, mobil-home, glte, bungalow of hotel in o a de mon daine Cóte d'Azur, de Atlantische Kust, de ruige Pyreneeën en Alpen, Normandië, Bretagne, de Elzas en de prachtige Dordogne En wat dacht u van Corsica? Dit bijzondere eiland kent een onstuimig verleden, overweldigende natuur en gast vrije bewoners. Bezoek onze site www.kras.nl (autovakanties Frankrijk) en u heeft direct inzicht in alle mogelijkheden. U kunt hier bovendien 24 uur per dag boeken! Bonnes vacances! Vernieuwde collectie met de laatste kleuren, finishes en dessins Perfecte techniek in nieuwe bovenbak en verbeterde onderlat Moderne en decoratieve opties voor 50 mm jaloezie Extra optie: Variozone jaloezie; een in diverse zones sluitbare 25 mm jaloezie Nieuwe vormen Ondulette* Jaloezieën www.luxaflex.nl Uw Luxaflex" Raam decoratiespecialist: "De gemeente heeft voor mij beslist dat ik met een deeltaxi moet reizen. Moet ik daar weer rekening mee gaan houden bij mijn dagindeling. Wat een gedoe. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Dus wil ik ven/oer dat bij mij past. Daarom ben ik ANCO-lid. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Hij staat er kaal bij, de fontein in het centrum van Zierikzee. De betonnen kik kers die normaliter op de rand van de fontein zitten, zijn in de revisie en worden mogelijk ver vangen. Het is de bedoeling dat de fontein inclusief kikkers rond april weer in volle glorie hersteld is. De fontein in het Zierikzeese stadscentrum herinnert aan 1930, het jaar waarin Schou- wen-Duiveland werd aangeslo ten op het waterleidingnet. Met de fontein liet Zierikzee zien dat de stad met zijn tijd mee ging- De inmiddels driekwart eeuw oude fontein is lange tijd vanda lisme bespaard gebleven. Tot vo rig jaar. Toen werd op een kwa de dag een van de kikkers van zijn zitplaats gesloopt en gesto len. Het betonnen beeldhouwwerkje verdween spoorloos. Een van zijn collega's werd later door vandalen zwaar toegetakeld en bij een derde werd de sokkel be schadigd. In de gemeentewerkplaats wordt momenteel hard gewerkt aan herstel of mogelijk vervan ging van de koudbloedige kwa kers. Voor volgende maand wor den de kikvorsen teruggeplaatst op het stekje op de fonteinrand. Tegelijkertijd wordt de fontein- pomp - die in de wintermaan den weggehaald wordt om scha de door bevriezing te voorko men - opnieuw geïnstalleerd. Opzichter openbare werken van de gemeente Schouwen-Duive- land K. Koenraadt: „Het is ge bruikelijk dat de fontein in elk geval voor Koninginnedag klaar voor gebruik is." De nostalgisch vormgegeven vierarmige lan taarnpaal die voor de verlich ting van de fontein zorgde, wordt vervangen. Kermis De in 1977 door de toenmalige Amro-bank aan de gemeente geschonken lantaarnpaal sneu velde vorig jaar tijdens de kermis. Het armatuur was ge bruikt om een waterslang op te hangen en mogelijk is er een vrachtwagen achter blijven han gen, waarna de armaturen afbra ken en de glazen ruitjes sneuvel den. Herstel was volgens M. de Jonge De kikker op de voorgrond is nog redelijk intact, maar van het beeldhouwwerk daarachter is nog maar de helft over. Renovatie van de fontein is dan ook geen overbodige luxe. foto Dirk-Jan Gjeltema van de gemeente niet haalbaar, paal besteld, maar wanneer de- moet rekening gehouden wor- Er is inmiddels een nieuwe, in ze geplaatst wordt, is nog niet den met een levertijd van enkele de omgeving passende lantaarn- duidelijk. Volgens De Jonge maanden. SPECIALE PAASAANBIEDING: 42 KORTING OP STUDIO 4 PERS. LAAG EN 45 KORTING OP STU DIO 4 PERS. HOOG VAN 26/03 TOT 02/04 Antibes, gelegen tussen het Franse achterland en de Rivlèra, is een sfeervolle badplaats met vestingwerken en gezellige smalle steegjes. U verblijft in Résidence Résidéal, op ca. 15 min, van een klein strand. Het complex beschikt over 2 mooie zwemba den, en restaurant/bar Tegen betalingrtennls, wasserette. U kunt kiezen uit een verblijf in een 2- en 4-persoons studio laag (ver blijf op begane grond, le en 2e etage) en hoog (3e, 4e en 5e etage), een 4-persoonsstudio met zeezicht en een 6-persoons 2-kamerappartement, KORTING: 15% op een verblijf van 2 aan eengesloten weken vanaf 17/09 Reisnummer ANT/A Het schiereiland en oude zeeroversstad Le Croisic (ca. 10 km van La 8aule) heeft een visserhaven, gezellige straatjes en een bou levard. Résidence Météor Saint-Goustan beschikt over oa een zandstrand, kinderzwembad (geopend van 09/04 tol 17/09), speelhal, wasserette en parkeerplaats U kunt kiezen uit een 3-,' 4-/6-persoons comfort appartement en een 4-/6-persoons grand comfort appartement KORTING: 7=6 bij 1 week verblijf tussen 19/03-09/04 en 30/04-28/05,14=12 bij 2 aaneengeslo ten weken tussen 19/03-09/04 en 30/04-28/05,14=11 bij 2 aan eengesloten weken tussen 05/03-19/03 en 17/09-22/10 Kor tingen zijn niet te combineren.goedkoopste nachten zijn gratis Reisnummer CRC/A en CRC/B Dankzij de hoge ligging van het skigebied (1550-2735 m) kunt u tot eind april heerlijk skiën in de Franse Alpen' Valfréjus is een modern skistation, nabij Italië, gelegen tussen de dennen bossen en met gezellige familieambiance. Voor uw verblijf in Valfréjus hebben we over het hele dorp verspreide chalet-resi denties geselecteerd.allen gelegen op 50 tot 500 m van winkels en de telecabme U kunt kiezen uit een 4-/5-persoons studio, 6- tot 8-persoons 2-kamerappertementen 10-persoons 3-kame- rappartement. Reisnummer JUS/E Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt? Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingteruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen. Word ook lid van ANGO! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer informatie) www.maxgenieten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42