dupeert hobbynaaisters PZC PZC Bijbelpret tijdens Goese vakantieweek Wel kijkers maar geen kopers voor Solarmio-huizen Erwtensoep op vriendschapsdag M! PZC ,11 ferbod op stoffenbeurs roept veel boze reacties op Parkeerkelder nag worden ïfgebouwd Nehalennia naar kwartfinale Nachtcafés langer open Ruimte voor bouwers Bouw werkplaats gaat beginnen rt"rwa«,,n.nuT.<ï!*vmrt Ziekenhuis zwaait Raad 'met de lange naam' uit agenda woensdag 2 maart 2005 borRob Paardekam JOES - Het niet doorgaan van ,)e stoffenbeurs in de Zeeland- iijallen in Goes lokt heel wal eacties uit. De PZC ontving rieven van verontwaardigde le ers, fonuns op het internet stro- ïen vol met boze berichten en u laat ook Sancho, de landelij- ;e vereniging voor zelfmaakmo- .e, weten het besluit van de echter belachelijk te vinden. rolgens Sancho-voorzitter S. de zijn hobbynaaisters uit het land gedupeerd door ^EN HAAG - Projectontwikke- .aar de Groene Groep mag van 4e Raad van State de parkeer kelder van het aan de Oostsin- geplande appartementen- in Goes afbouwen. blijkt uit een dinsdag gepu bliceerde tussenuitspraak van je Raad van State. Het rechts heft daarmee de vorig aar november door de Middel burgse rechter opgelegde bouw- ■top deels op. )e Raad van State verbiedt wel f'oorlopig de bovenste verdiepin- ;en van het complex af te bou- ven. Later zal de Raad van Sta- e een definitief oordeel vellen [ver het gehele bouwproject. Cerder legde de Middelburgse 'echter op verzoek van bezwaar- nakende omwonenden de bouw ran een appartementencomplex lan de Oostsingel stil. De rech- er stelde vast dat de gemeente bouwplan onvoldoende had de bouw stil lag ont- een probleem in de bouw- waar de parkeerkelder moet tomen. De gemeente en Groene >roep willen de kelder en de doer van de begane grond van iet complex zo snel mogelijk af bouwen omdat zij anders grote [rondwaterproblemen vrezen. (Advertentie) KOZIJNEN ZONWERING WWW.AAZET.I Kapdte -Tel. 0113-3* (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEIM Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl het verbod op de beurs. „Het is voor deze mensen echt een dagje uit. Ze plannen daar soms al maanden van tevoren een vrije dag voor. Zo'n beurs is echt een ontmoetingsplaats om andere le den te ontmoeten." De Ruiter vindt het maar vreemd dat de marktkooplieden van de weekmarkt in Goes zo veel problemen hebben met de stoffenbeurs. Ze kan zich niet voorstellen dat het in de weken daaromheen rustiger is dan an ders. „Natuurlijk, als ik naar de stoffenbeurs ben geweest, koop ik de keer daarop geen stof op de markt, maar voor kaas en groenten ga ik nog gewoon." De voorvrouw van de hobby naaisters vindt dat concurrentie nooit een overweging mag zijn om een beurs te verbieden. En als het dat wel is, moeten vol gens haar ook computer-, hob by-, en watersportbeurzen ver boden worden. „Elke beurs con curreert met de plaatselijke on dernemers. Dat is nou eenmaal Actie Sancho is op haar website een actie gestart om de organisato ren van de stoffenbeurs een hart onder de riem te steken. Bezoe kers worden opgeroepen om hen per e-mail een steunbetuiging te sturen. Op het forum op de web site staan veel boze berichten. „Nou hebben wij eens wat leuks en wordt het weer afgepakt", schrijft Iiobbygekkie, terwijl ene Rianne zich afvraagt waai de middenstanders mee bezig zijn. „Rare mensen zijn het toch." Ciska stelt dat de beurs niet meer dan twee keer per jaar wordt gehouden. „Dat moet toch kunnen?" Andere stoffenliefhebsters ma ken hun ongenoegen kenbaar in een brief aan de PZC. Ines Del- mee noemt het verbod ronduit belachelijk, terwijl mevrouw Drenth een dagje uit met vrien dinnen in het water ziet vallen. „Wij hadden met een groepje da mes willen komen", schrijft ze. „Eerst naar de beurs en dan lek ker wat eten. Maar ik begrijp dat we niet welkom zijn, nou dan gaan we gewoon ergens an ders heen. Middenstanders van Goes, bedankt!" Kinderen mochten tijdens de de bijeenkomst van de Vakantie Bijbel Club de handen uit de mouwen steken. door Ingrid Huibers GOES - God kent je wel, zelfs als jij God niet kent. Rond dat thema organi seert de Vakantie Bijbel Club deze week in het Buys Ballot College in Goes bijeenkomsten voor kinderen van vier tot twaalf. Centraal staat het bijbelverhaal van Ruth. Dat begint met Naomi die Bethle hem ontvlucht vanwege een hongers nood. Samen met haar man Elimelech en haar beide zonen Machlon en Chil- jon vestigt ze zich in Moab. Daar sterft haar Elimelech. Beide zonen huwen een Moabitische vrouw: Orpa en Ruth. Wanneer Machlon en Chiljon sterven en Naomi terug wil keren naar Bethlehem, beveelt ze haar schoondochters om af te reizen naar hun ouderlijk huis. Orpa doet dat, maar Ruth wil per se bij haar schoonmoeder blijven. Ze zegt dat: „Waar u gaat, zal ik gaan en waar u slaapt zal ik slapen. Uw volk is mijn volk en uw God is mijn God. En waar u zult sterven, zal ik sterven." Een mooi verhaal, vinden Steef, Jesse, Wesley, Henk, Robbert-Jan en Matthijs die onder leiding van Els van den Hoek samen napraten over het bijbelverhaal dat ze net gehoord hebben. „Het span nendste stuk vond ik dat Naomi en Ruth alleen door de bergen moesten lo pen en dat hun God hen toen geholpen heeft", zegt Steef. De meeste jongens in het groepje hebben het verhaal op school, thuis of in de kerk al wel eens gehoord. Wesley niet. Om kinderen als Wesley is de Vakantie Bijbel Club vijftien jaar geleden begon nen. „We willen buitenkerkelijke kinde ren in contact brengen met het evange lie", legt Cora Verburg, één van de orga nisatoren van de vakantiebijeenkom sten, uit. „Daarom vinden we het zo be langrijk om met de kinderen in gesprek te gaan", vult vrijwilligster Van den Hoek aan. „Dan weet je snel genoeg wel ke kinderen wel en welke kinderen niet vertrouwd zijn met de bijbel." Kinde ren die thuis niet of nauwelijks met God in aanraking komen, krijgen van de Vakantie Bijbel Club een boekje mee naar huis. „Ben je groot of ben je klein/Of ergens tussenin/God houdt van jou/Ben je dik of ben je dun/Ben je blank of bruin/God houdt van jou", zingt een groepje tienermeisjes op het podium. De dik tweehonderd kinderen in de au la mompelen zo'n beetje mee. Dan stapt er een mevrouw naar voren met een piepklein baby'tje op haar arm. Het is een meisje, ze heet Sophie en ze is zes weken oud, vertelt ze. „Zou So phie al weten wie de Here God is?", waagt de mevrouw dan. „Nee", brult de zaal enthousiast. De mevrouw weer: „Maar zou de Here God wel weten wie Sophie is?" „Ja", klinkt het in koor. „Inderdaad", zegt ze. „Niet jij kiest de Here God, maar de Here God heeft jou uitgekozen." Net zoals Hij Ruth uit het bijbelverhaal heeft uitgekozen en haar bescherming heeft geboden tijdens de barre tocht naar Bethlehem. foto Willem Mieras En zo is het cirkeltje weer rond en mo gen de kinderen in groepjes gaan knut selen. De kleintjes maken een mooie kaart met gekleurde plakkers erop, of een Mens-Erger-Je-Niet-spel. De oude re meiden zetten met lapjes vilt een sleu telhanger in elkaar en de grote jongen mogen lekker figuurzagen. De Vakantie Bijbel Club gaat uit van de christelijk gereformeerde Maranatha- kerk en de gereformeerde kerk vrijge maakt. Jongeren uit beide kerken die zelf te oud zijn om nog aan de activitei ten van de Vakantie Bijbel Club mee te doen, voeren tijdens de bijeenkomsten een musical op. De kinderen zijn ook vanochtend tus sen negen en twaalf nog welkom in de aula van het Buys Ballot College aan de Bergweg in Goes. Daar wordt vanavond vanaf zeven uur ook de musical nog een keer opgevoerd. De activiteiten van de Vakantie Bijbel Club worden zondag ochtend afgerond met een kerkdienst in de Maranathakerk aan de Bergweg in Goes. Tijdens die bijeenkomst wordt op nieuw aandacht geschonken aan het bij belverhaal van Ruth. De dienst begint om tien uur. door Frank Balkenende GOES - Wel kijkers, maar nog geen kopers. Toch verwacht ma kelaar Meeüs de twaalf te bou wen extreem zuinige woningen in de Goese wijk Ouverture te kunnen slijten. Er bestaat wel belangstelling voor het project Solarmio, dat tien zeer zuinige, vrijstaande wo ningen en twee energie-even wichtige huizen omvat. Make laar C. Scholten van Meeüs heeft vijf reserveringen binnen, sinds het begin van de verkoop eind oktober vorig jaar. Koop contracten zijn echter nog niet getekend. Scholten heeft daarvoor wel een verklaring. „We zijn met de ver koop gestart in een periode vlak voor de feestdagen. Dat is in on ze branche vaak een moeilijke tijd. Daarnaast zie je dat geïnte resseerden gezien de economi sche situatie terughoudend zijn. Bovendien moeten ze ook hun ei gen woning eerst zien te verko pen." Scholten erkent dat ook de vraagprijs van de woningen een rol speelt: 404.500 tot 480.000 euro. „In de hogere prijsklasse verkoop je nu eenmaal minder snel een huis." De makelaar wanhoopt aller minst. Hij verwacht dat het voorjaar meer gegadigden en dus kopers brengt. „Dat is toch de tijd waarin de meeste men sen een nieuwe woning kopen. Daarom houden we, naast het opsturen van brochures en der gelijke, 2 april een tweede pre sentatie over het Solarmio-pro- ject." Overigens moet zeventig procent van de woningen op pa pier zijn verkocht, voordat de bouw aan de Elvis Presleylaan in Ouverture daadwerkelijk kan beginnen. Scholten noemt het Solarm- io-project uniek voor Zeeland. De gekozen materialen zijn duurzaam en milieuvriendelijk. De woningen zijn optimaal geï soleerd. Twee stuks krijgen zon nepanelen op het dak. De wonin gen wekken net zoveel energie op als een gezin gebruikt. WEMELDINGE - Een maaltijd die 24 uur duurt in het kader van de Wereld Vriendschapsdag. Daar deden ongeveer vijftig leden van de Zeeuw se afdeling van Friendship Force gisteren aan mee. De maaltijd begon in Nieuw-Zeeland en schoof ieder uur westwaarts op. Gisteren om 18.00 uur was Nederland aan de beurt en kwam in café-restaurant Bobby in We- meldinge de erwtensoep op tafel. Friendship Force is een initiatief van de voormalige Ameri- MIDDELBURG - Leerlingen van het lagerhuisteam van scholengemeenschap Nehalennia hebben zich gisteren ge plaatst voor de kwartfinale voor de wedstrijd van televi sieprogramma 'Op weg naar het Lagerhuis'. De leerlingen versloegen het team van het Wessel Gansfortcollege uit Groningen. MIDDELBURG - Café's in Middelburg met een nachtver gunning mogen in de toekomst eerder open. De gemeente raad beslist binnenkort over een voorstel om de openings tijden voor nachtzaken te verruimen. De regels worden aangepast op verzoek van de eigenaar van Café 't Schuttershof. Die zaak kreeg vorig jaar toe stemming om tot vijf uur 's nachts open te zijn. Dat bete kende echter ook dat de deuren pas om 20.00 uur open mochten. Daardoor was het niet langer mogelijk om 's middags activiteiten in het café te houden. In Middelburg zijn behalve 't Schuttershof nog twee andere nachtzaken: Dancing The Opera en Café Rooie Oortjes. Door de verrui ming van de openingstijden voor nachtzaken in Middel burg, worden de regels in Vlissingen en Middelburg gelijk getrokken. De gemeenteraad beslist op 21 maart over de nieuwe regels. ZIERIKZEE - Ondernemers die willen bouwen op Schou- wen-Duiveland mogen een deel van de voorbereidende procedure zelf doen. Dat is het resultaat van een initiatief voorstel van het CDA en de WD van december jongstle den. Het college heeft nu een notitie gemaakt waarin de spelre gels staan omschreven. Een deel van alle voorbereidende taken worden uit handen gegeven, zoals het het toetsen van een idee aan de planologische en stedenbouwkundige voorwaarden. De gemeente houdt echter wel nadrukke lijk de vinger aan de pols. Zodra de wettelijk vastgelegde taken aan de orde komen neemt de gemeente de regie weer in eigen hand. Met deze nieuwe regeling winnen de projectontwikkelaars tijd, omdat ze een deel van de nood zakelijke onderzoeken zelf kunnen laten uitvoeren. Tot nu toe moeten de ondernemers wachten tot hun plannen aan de beurt zijn en dat kan soms lang duren omdat de ge meente Schouwen-Duiveland kampt met een forse achter stand. RENESSE - De bouw van de nieuwe gemeentewerkplaats in Renesse gaat beginnen. Op 4 maart wordt de eerste paal geslagen. De nieuwe gemeentewerkplaats komt op het bedrijventerrein Duinzoom en vervangt de werkplaat sen in Renesse en Burgh-Haamstede. Als alles volgens planning verloopt verhuizen de medewerkers in novem ber naar het nieuwe pand. (Advertentie) "Aan Zeezoekt van particulieren voor verhuur Bal Marianne Priester (06-40734102) voor een vrijblijvende afspraak ol meldt u aan op wvwt.«nafcgmff door Claudia Sondervan GOES - De Stichting Ooster- scheldeziekenhuizen in Goes neemt afscheid van zijn Raad voor Maatschappelijke Reke ning en Verantwoording. Het Goese ziekenhuis was éen van de twee ziekenhuizen in Neder land die zo'n raad hadden, en de laatste om hem op te heffen. De raad is overbodig en niet meer van deze tijd, concludeer den de leden bij de laatste verga dering deze maand. In de raad waren vijftien maat schappelijke instanties vertegen woordigd, zoals de huisartsen in de regio, het Rode Kruis, de ker ken, gemeenten, thuiszorg, on dernemingsraad en medische staf. Zij gaven advies en zagen toe op de bewaking van de iden titeit van het ziekenhuis en de maatschappelijke verantwoor ding. Die taken worden nu over genomen door de Raad van Toe zicht en de Cliëntenraad. De 'Raad met de lange naam', zo als die in het ziekenhuis bekend stond, werd opgericht in de ja ren zeventig, toen het protestant se Bergzichtziekenhuis en het katholieke Sint Joanna onder één bestuur kwamen. Nu de Oos- terscheldeziekenhuizen zich voorbereiden op de bestuurlijke eenheid met Ziekenhuis Walche ren leek het raadzaam de be stuursorganisatie en de statuten aan te passen aan wat tegen woordig gebruikelijk is, ver klaart interimdirecteur A. van Alphen. De Raad van Toezicht en Advies in Goes heet voortaan enkel Raad van Toezicht, met de ad viesfunctie als vanzelfspreken de taak. STREEKACTIVITEITEN GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve. 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; Wijkgebouw Ligthart, 13.30 uur: Bingo; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - De Stenge, School- handbaltoernooi voor groep 3, 4, 5 en 6 om 9.00 uur voor groep 7 en 8 om 13.15 uur; KAPELLE -Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Sociëteit, damessociëteit. sjoelen; 14.00 uur: Ouderenkoor; 13,30 uur: Koersbal (gymzaal); Fruitteeltmuseum, 13.00 uur: Workshop voor kinderen; KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; SINT-ANNALAND - Zaal de Schutse, 13.30-16.00 uur: Schutsemarkt en rom melmarkt; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal. Compu terochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten; Zorgcentrum Vredelust, 14.00 uur: Zin gen Ouderenkoor Vredelust. (Advertentie) kaanse president Jimmy Carter en telt inmiddels 360 afdelingen in 58 landen. De leden zijn regel matig gastgezin voor leden uit andere landen en gaan op hun beurt ook logeren bij mensen in het buitenland. Door tijdens de Wereld Vriendschapsdag 24 uur lang steeds op een andere plaats de maaltijd aan te vangen, wil de organisatie benadrukken dat vriendschap wereldwijd is en nooit eindigt. foto Willem Mieras Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen. Deze actie loopt tot en met 12 maart. Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31