PZC 70'S NIGHT! nMRT Bezwaren tegen aanleg steigers Met de taxi naar de dagopvang Ruïne van een silo Dwangsom voor camping Scheldeoord ilillliJilÜililijlój CDA Reimerswaal vreest verder verlies banen mosselsector Geen onderzoek sluiting Borssele Celstraf voor hardleerse Goesenaar Geld GS voor studie Perkpolder Onderzoek naar stank oliebollen Graniet voor de prijs van kunststof zeeuwse almanak MIDDELBURG Omwonenden Landbouwhaven Kortgene vinden opzet onverantwoord Vlissingse drankrijders bestraft Jdactie: 0113-315649 'Ww.pzc.nl '*§iail:redactie@ pzc.nl ~~stbus 31, 4460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: lord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; itionaal: 020-4562500. oensdag 2 maart 2005 editie Bevelanden-Tholen DEN HAAG - Er komt geen onderzoek naar de pogingen die opeenvolgende regeringen vanaf 1994 hebben gedaan om de kerncentrale in Borssele te sluiten. Zoals verwacht werd de motie waarin GroenLinks-Kamerlid W. Duyven- dak daarom had gevraagd gisteren door de Tweede Ka mer verworpen. GroenLinks kreeg alleen steun van de PvdA en de SP. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring veroordeelde gisteren een 47-jarige inwoner van Goes voor herhaaldelijk rijden tijdens een ontzegging van de rijbevoegdheid conform de eis van de officier van justi tie tot zes weken cel. Voor het rijden zonder verzekering moet de man 385 euro boete betalen. Bij zijn aanhouding in Terneuzen, 1 oktober vorig jaar, bleek zijn auto niet verzekerd te zijn. Ook gold toen al een rijverbod. De politie zag vorig jaar 15 juli in Middel burg de man in een auto rijden, terwijl het rijbewijs was ingehouden. Eind oktober werd verdachte in Goes nog eens betrapt. Alle drie de keren werd zijn auto in beslag genomen. De auto's werden gisteren verbeurd verklaard. De man kreeg zijn straf bij verstek opgelegd. MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten willen maximaal 35 mille betalen als bijdrage aan het milieu-onderzoek ten behoeve van het Plan Perkpolder. De gemeente Hulst heeft plannen om het gebied rondom de voormalige veerhaven Perkpolder te veranderen. Er wordt gedacht aan zo'n 150 permanente woningen, een grote nieuwe kreek, een recreatiedorp met 200 vakantie woningen, een grote golfbaan en een jachthaven met 350 ligplaatsen. Eerst moet er echter onderzocht worden wat de effecten van al die activiteiten zijn voor het milieu. Gedeputeerde Staten zijn bereid om eenderde deel van die onderzoeks kosten voor hun rekening te nemen, met een maximum van 35.000 euro, zo besloten ze gisteren. HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst gaan be kijken of er in een kraam aan het Hulster Stationsplein, ter hoogte van supermarkt Cl000, nog langer oliebollen verkocht mogen worden. Hulst voert een terughoudend beleid als het gaat om de verlening van zogenaamde standplaatsvergunningen. Hulst is voornamelijk beducht op stankoverlast. Onderzocht moét worden of het kraam bij de C1000 niet teveel stankoverlast geeft. door Inqrid Huibers BAARLAND - Camping Schel deoord in Baarland moet 150 eu ro betalen voor elke overtreding van de Wet hygiene en veilig heid badinrichtingen en zwem- gelegenheden. Campingeige naar R. Northolt gaat de door Gedeputeerde Staten opgelegde dwangsom aanvechten. Hij vindt het 'ontzettend bespot telijk' dat GS hem een dwang som opleggen, omdat hij het wa ter van twee kleine binnenzwem baden niet dagelijks contro leert. „De waterkwaliteit in het binnen- en buitenzwembad is al jaren goed", zegt Northolt. „Daar zou ik van de provincie eens een compliment voor moe ten krijgen." Volgens Northolt verschillen hij en de provincie van inzicht waar het de kleine kinderspeel- baden bij het binnenbad betreft. GS hebben de camping al in juli 2003 een waarschuwing ge stuurd. Daarin stond dat de wa terkwaliteit van het bad, waar van 'redelijkerwijs kan worden aangenomen' dat de waterkwali teit het 'ongunstigst' is, dage lijks onderzocht moet worden. Vervolgens is op 9 december 2004 geconstateerd dat het wa ter van geen van de kleine bin- nenbassins dagelijks wordt on derzocht. GS hebben de cam ping daarop op 31 januari weer een brief gestuurd waarin ze aankondigen dat ze bestuurs dwang gaan toepassen. Tegen dat besluit kon tot half fe bruari bezwaar worden ge maakt. Omdat de camping vol gens GS niets van zich liet ho ren, wordt een dwangsom opge- legd. (Advertentie) tijdens de KeukenMarket Graniet 10-daagse GRATIS Granieten werkblad bij keukens vanaf 7000,- DEZE WEEK GRATIS kookklaar geïnstalleerd DEZE WEEK Gratis 10 jaar garantie Informeer m de showroom naar de voorwaarden. ROOSENDAAL NOORD - A17 - AFSLAG 21 - Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Oud Gastel vlak voor het viaduct T 0165-510 600 KeukenMarket www.keukenmarket.nl Zo leuk kan het kopen van een keuken zijn. Zesendertig lentes jong is ze pas, maar het gehoor laat haar nu al af en toe in de steek. Zeker als ze met twee dingen tegelijk bezig is. Onlangs ging het weer fout. Het NOS-joumaal maakte in een reportage melding van jnisstanden in een bejaarden huis in het noorden des lands. De verslaggever had het diver se malen over Groningse be jaarden, die slechts eenmaal in de week onder de douche konden. Met een half oor luisterde ze mee vanuit de keuken. Waar gaat dat verhaal over, vroeg ze zich hardop af. Chronische bejaarden? STADSSCHOUWBURG o if 'L tel: 0900-3300033 z I - i- www.theaterverkoopzeeland.nl O I SINT-ANNALAND - De silo's van de Coöperatieve Zuidelijke Aan- en Verkoopvereniging (CZAV) zien er halverwege de sloop uit als ruïnes. Op de plaats van de vroegere opslagplaatsen van agrarische pro ducten komen recreatiewoningen te staan, met hetzelfde silhouet als de oude silo's. De gemeente wilde aanvankelijk de silo's zelf ombouwen tot woonruimte, maar dat bleek technisch niet moge lijk. foto Willem Mieras )or Luc Oggel ORTGENE - Bewoners van de jurtschippersstraat, Loswal i Toren in Kortgene gaan pro deren tegen de (gefaseerde) iuw van 160 ligboxen in de andbouwhaven. Door een pla- Uogische wijziging van het oor- ironkelijke plan komen de bo- n straks pal voor de deur te lig- •n. Daarmee komt de veilig- ïid in het geding, vrezen de om- onenden. e 33 bewoners hebben hun Jachten gebundeld in een bewo- jrsvereniging. Die verwijt de aneente onzorgvuldig te zijn ingegaan met het bestemmings an. „Daardoor kan Delta Mari- i (eigenaar van de jachthaven, ?d.) nu zijn gang gaan. Je krijgt .er straks gewoon een camping m 160 boten voor de deur ;gt woordvoerder R. van Vliet m de bewonersvereniging. Vol- ïns Hem heeft de gemeente de mwonenden 'vals voorgelicht'. Toen we de huizen kochten, asten we dat de haven deels )u worden ingericht als jacht- aven met 160 plaatsen. Alleen bmen die nu voor de gevels, en at is heel anders dan hoe het p de tekeningen en artist's im- ressions die op het gemeente- uis liggen stond ingetekend, laarop waren de ligplaatsen sel meer verspreid. Later bleek j dus ook nog een andere teke- ing te zijn." loewel de de eigenaar volgens et bestemmingsplan vrij is de ;eigers naar eigen inzicht aan leggen, is de de opzet zoals •elta Marina die nu voor ogen èeft volgens Van Vliet onver- ntwoord. „Dergelijke massale ebouwing mag je niet doen in een woonwijk. Het vergroot de kans op calamiteiten aanzien lijk. Ik moet er niet aan denken als er brand uitbreekt op een boot als er straks 160 bij elkaar liggen. Die boten hebben wel gasflessen aan boord. Het is ge woon stom geweest van de ge meente om verder geen eisen of voorschriften te stellen aan de manier waarop die steigers wor den gebouwd. Daar maakt Del ta Marina nu dankbaar gebruik van." Gesprekken met de eige naar van de haven hebben vol gens Van Vliet niets opgeleverd. .„Ze willen niet afwijken van die 160 ligplaatsen." Directeur L. Overtoom van Delta Marina ont kent dat. „We hebben de lay-out van de haven meerdere keren aangepast aan de wensen van de bewoners, terwijl we dat eigenlijk niet hoeven te doen. Bovendien is die getoetst en goedgekeurd, dus het is niet reëel om over eventuele calami teiten te beginnen. Het is jam mer dat dit gebeurt, want we hadden de indruk dat de bewo ners zich juist konden vinden in ons plan. De bezwaren zijn dan ook niet zozeer tegen ons ge richt, maar tegen de gemeente." Infrastructuur Een ander probleem waar de ge meente volgens de omwonenden niet goed over heeft nagedacht is de infrastructuur. Van Vliet: „Met de bezetting van camping Paardenkreek meegerekend, heb je hier in de zomer een con centratie van een kleine duizend recreanten. De Havenweg is de enige weg van en naar die cam ping, maar die is helemaal niet berekend op intensief verkeer. Daarnaast krijg je ook te maken met enorme parkeerdruk in de omgeving. De camping wil bo vendien nog uitbreiden. De ge meente zegt overal 'ja' tegen, maar je moet het ook wel in z'n totale verband zien." Verantwoordelijk wethouder A. van der Maas stelt dat het be stemmingsplan, dat overigens al in 1999 is vastgesteld, ruimte biedt voor een 'flexibele inrich ting'. „Wij zijn dus gebonden aan het afgeven van een vergun ning. Dat hadden de bewoners kunnen weten. Het enige wat we kunnen doen is de eigenaar vragen de inrichting te herover wegen, maar dat kunnen we niet verplichten." Van der Maas zegt een procedure met vertrou wen tegemoet te zien. oor Frank Balkenende IRUININGEN - De Reimers- /aalse CDA-fractie verlangt an het college van burgemees- er en wethouders een intensie- e lobby voor behoud van de chelpdierbranche in Yerseke. ifgelopen weekeinde stelde :DA-Kamerlid S. Buijs schrifte- ,jk vragen aan minister Veer- lan (Landbouw, Natuurbeheer n Voedselkwaliteit) naar aanlei- !ng van het artikel 'Vaarwel fèrseke' in het weekblad Else- ier. Volgens het artikel werkt et ministerie mee aan de onder- 'ang van de Zeeuwse mossel- ■ranche. Buijs eist dat Veerman ich vierkant achter de mossel- ector opstelt. n navolging van Buijs stelt de ókale CDA-fractie nu vragen an het Reimerswaalse college, fractievoorzitter P. Koeman egt dat het verbod op de mecha- jische kokkelvisserij al een wis- el trekt op de werkgelegenheid, februari moest schelpdier- Roem van Yerseke voor jl werknemers ontslag aanvra- Koeman vreest dat na de okkelsector nu de mosselkwe- (Advertentie) DE EETKAMER Waar culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg kers en -verwerkers aan de beurt zijn. „Het gaat toch al niet best in Reimerswaal. Ook de uiensector krijgt klappen. We moeten ervoor waken dat hier straks massaal arbeidsplaatsen verdwijnen." Net als Buijs heeft ook Koeman kritiek op de toepassing van Eu ropese Vogel- en Habitatricht lijn. Volgens een recente uit spraak van de Raad van State moeten mosselkwekers om een vergunning voor de zaadvisserij te bemachtigen, voortaan aanto nen dat ze geen schade toebren gen aan de natuur. Elsevier stelt dat 'met behulp van de Europe se Habitatwetgeving de mossel visserij uit Nederland wordt weggepest, terwijl Ierland met subsidies van Europa de Neder landse mosselvissers probeert binnen te halen'. Koeman kan aan dat beleid geen touw vastknopen en hoopt dat het college het ministerie van LNV aan de jas gaat trek ken. Welke strategie het college heeft, is onduidelijk. Burgemees ter A. Verbree is net met pen sioen gegaan, hij blijft wel voor zitter van de Producenten Orga nisatie van de mosselbranche. Loco-burgemeester J. Bliek was gisteren niet bereikbaar. Het CDA zal in de eerstvolgen de raadsvergadering een motie indienen. Als die wordt aangeno men - Koeman verwacht raads- brede steun - wordt de motie naar het ministerie en andere in stanties verstuurd. (Advertentie) Goes heeft sinds drie jaar een een steunpunt voor vrijwilligers werk. Enthousiastelingen die wat vrije tijd over hebben kun nen er terecht voor uiteenlopen de baantjes als gezelschapsda me, webmaster, tuinman, ster vensbegeleider of assistent van de hoofdluiswerkgroep. Hoe leuk is het eigenlijk om in je vrije tijd de handen uit de mou wen te steken? Vandaag deel twee van een serie over vrijwilli gerswerk: Een ochtend meerij den met de taxibus. door Inqrid Huibers Vrijwilligers Krijn Goosen (1) en Rein Vennema. Goosen: „De zorg voor een dementerende partner is voor veel mensen een hele opgave." foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Goedgeluimd schuifelt Gerard van Ouwendijk (82) zijn voordeur in Wissenkerke uit. Sinds hij een paar jaar terug een hersenbloeding heeft gehad, wordt hij twee keer per week thuis opgehaald en naar de dag opvang in verpleeghuis Ter Val- cke in Goes gebracht. Hij gaat 'lekker gymmen'. Vrijwilliger Krijn Goosen zet de rolstoel van Van Ouwendijk met een speciale beugel stevig vast. Terwijl chauffeur Piet van Over- beeke van Connexxion rustig op trekt, ga ik voor de gezelligheid naast Van Ouwendijk zitten. „Meneer is nog goed bij, dus die wil wel graag een praatje ma ken", helpt Goosen me op weg. Van Ouwendijk knikt eens vrien delijk. Hij is een echte Hagenees, zegt hij trots. Maar nadat er een keer was ingebroken, verhuisde Van Ouwendijk samen met zijn vrouw naar Wissenkerke. Zijn zoon woont in Geersdijk. „We rijden er altijd langs met de bus", zegt Goosen. „En als er dan troep voor de deur ligt, dan belt hij 's avonds even dat het oud papier moet worden wegge bracht." Van Ouwendijk moet er hartelijk om lachen. Leuk werk Sinds een jaar of zeven is Goosen vrijwilliger bij Ter Val- cke. Elke maandag zit hij in één van de drie busjes waarmee ouderen naar fysiotherapie in verpleeghuis Ter Valcke of de dagopvang in Zorgcentrum Ter Weel worden gebracht. „Leuk werk", vindt hij. „Je rijdt elke keer een andere route. Zo zie je nog eens wat." Via Kortgene, waar een demen terende vrouw wordt ingeladen die gedurende de rit zwijgt als het graf, rijdt de bus naar Goes. In een flatgebouw aan het PIol- landiaplein zit een vriendelijke dame in een mosterdgele jas klaar. Goosen neemt de handvatten van de rolstoel van haar man over en rijdt de vrouw de bus in. En dan wordt het puzzelen. Twee rolstoelen naast elkaar moet kunnen, maar het valt niet mee om de stoel van de dame naast die van Van Ouwendijk vast te zetten. „Met passen en meten wordt de meeste tijd ver sleten", meldt chauffeur Van Overbeeke opgewekt. „De meeste mensen die wij ver voeren zijn dement", vertelt Goosen. „Daarom is het ook zo belangrijk dat er een vrijwilli ger meerijdt. Er zijn wel eens mensen die halverwege de rit gaan staan en dan is het wel fijn dat er iemand achterin zit om de boel te regelen." In serviceflat De Schakel klim ik naar de eerste verdieping waar de volgende klant - met rollator - klaar staat. Diens vrouw loopt mee naar de deur van de lift om haar man uit te zwaaien. „Een nieuw gezicht", zegt ze verrast. De man geeft geen krimp. Er zitten ongeveer tien vrijwilli gers in het ploegje dat de Con- nexxionchauffeurs ondersteunt, 's Ochtends wordt er - na een bakje koffie - gewerkt van half negen tot een uur of elf en 's middags van drie tot vijf. „De zorg voor een dementeren de partner is voor veel mensen een hele opgave", zegt Goosen. „Zij vinden het heerlijk als de bus voorrijdt. Bij ons zijn de mensen in goede handen en het thuisfront heeft even de handen vrij. Soms hoor je echt: 'he, he het is gelukkig weer maandag'". Steunpunt vrijwilligerswerk, Zaagmolenstraat 3. Telefoon nummer: 0113-253171. Inloop- ochtend: elke dinsdag tussen 9.30 en 12.00 uur. De rest van de week open op afspraak tussen 9.00 en 14.00 uur. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 22-jari- ge vrouw uit Vlissingen voor dronken rijden conform de eis veroordeeld tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelij ke rijontzegging. De drankrijdster werd 15 janua ri betrapt met een alcoholgehal te van 645 microgram, bijna drie keer zoveel als is toege staan. Een 27-jarige beroeps chauffeur uit Vlissingen kreeg een boete van 360 euro. De man werd 25 juli vorig jaar in Middel burg bij een alcoholactie van de politie aangehouden. Hij blies 345 microgram. De man heeft eerder boetes voor alcoholdelic ten betaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29