Robben wil meedoen in interland Smit stopt nog lang niet PZC De trots regeert bij Krabbendijke De Jong mist duel met ADO Vuurwerkgooier meldt zich bij Feyenoord Met z'n allen tegen Michael Schumacher 17 \iinvaller verwacht hersteld te zijn voor duel Roemenië-Nederland KNVB wil Braamhaar op WK Bond: snelle naturalisatie Kalou Schuldeisers Fortuna goed gezind Bohemians Praag opgeheven woensdag 2 maart 2005 )an onze sportredactie JOTTERDAM - De vermoedelij- ce dader van het vuurwerkinci- lent vorige week donderdag in Ie Kuip heeft zichzelf bij de lei- Jing van Feyenoord gemeld. Hij ieeft bekend dat hij in het Uefa fupduel een vuurwerkbom op •en paar meter van Sporting Lis- i'abon-doelman Ricardo gooide. j)e man was gisteren nog niet op gepakt door de politie. Woord- voerders van Feyenoord, de poli tie en het Openbaar Ministerie willen niet toelichten waarom dit niet is gebeurd. Volgens Feyenoord zegt de man dat het vuurwerk vanuit een hoger deel van het stadion bij hem terecht kwam en hij het in paniek ver der gooide. De keeper ging na de knal neer. Na een medische behandeling kon hij de wed strijd hervatten. De verdachte is te zien op videobeelden van het vak X. Of hierop ook het mo ment is vastgelegd van het daad werkelijk gooien van het vuur werk, willen ze bij Feyenoord niet zeggen. Onderzocht wordt of de verdach te het verhaal heeft verzonnen om een straf te ontlopen. Feye noord laat experts naar de ver klaring kijken. Ook het Open baar Ministerie, dat de twee inci denten tijdens de wedstrijd on derzoekt, zal zijn verhaal onder de loep nemen. Het onderzoek naar de dader van het andere incident in de Kuip, waarbij een aansteker te gen het hoofd van een feestende speler van Sporting Lissabon werd gegooid, is nog in volle gang. Deze actie was reden voor de Duitse scheidsrechter Mayer om de wedstrijd. Feyenoord zal de daders een le venslang stadionverbod opleg gen en de financiële schade op hen verhalen. De verwachting is dat de tuchtcommissie van de Europese voetbalbond Uefa de Rotterdamse club op 24 maart een zware straf zal opleggen. In de Feyenoordkrant uitte voor zitter Jorien van den Herik zijn frustraties over een stadionver bod: „Een levenslang stadionver bod moet wel door de overheid worden gecontroleerd. Het bin nen het strafrecht niet invoeren van een meldingsplicht is de grootste misser die de politiek zich kan verwijten." GPD foor Jan Mennega &ONDEN - Marco van Basten can gerust zijn. Als het Neder- ands elftal zich op 26 maart in Joekarest schrap zet voor de be- angrijke WK-kwalificatieinter- and tegen Roemenië, kan hij veer beschikken over Arjen Rob- jen. De voetballer verwacht lan in ieder geval weer hersteld e zijn van zijn voetblessure. Anders is het met de return van le Champions-Leaguebotsing jolgende week dinsdag in Lon- len tegen Barcelona. Robbens dub Chelsea moet dan de !-l-nederlaag die het eerder eed in Camp Nou wegwerken >m uitschakeling te voorkomen. 5n daarvoor zou trainer Mourin- lo dolgraag een beroep willen loen op de snelle linkeraanval- er. De medische staf van Chel- ea probeert hem voor de kracht- neting klaar te stomen, tobben: „Het is niet helemaal litgesloten dat ik er dan weer lij kan zijn, maar de kans daar- ip is klein. Minimaal bijna. ?ien procent schat ik. Of er Iruk op me wordt uitgeoefend? ie willen graag dat ik speel, naar ik ben eigen baas. Ik voel ;elf het best aan wanneer ik er veer klaar voor ben. Als ik dat [evoel niet heb, doe ik het niet." Gen eerdere ervaring heeft hem vat dat betreft wijs gemaakt. 4a een hamstringblessure - Rob- ien kwam destijds nog uit voor 'SV - begon hij te vroeg, waar- ia hij opnieuw aan zijn ham- tiïng geblesseerd raakte en we- lerom geruime tijd geblesseerd was. „Ik heb daar van geleerd", zegt de man uit Bedum. „Maar je neemt altijd een klein risico als je na een blessure weer gaat spelen. Je probeert zo snel moge lijk terug te komen en het gaat in het topvoetbal altijd iets snel ler dan gepland." Een charge van Aaron Mokoena in de competitiewedstrijd tegen Blackburn Rovers op 2 februari had twee barstjes in de midden voetsbeentjes van Robbens lin kervoet tot gevolg. De verwach ting was dat de Groninger niet eerder dan aan het eind van de ze maand weer op het voetbal veld terug zou keren. Robben: „Het gaat heel goed vooruit, sneller dan verwacht. Ik ben af gelopen woensdag alweer begon nen met joggen en ik doe ook al weer loopvormen op het veld, maar ik heb nog niet weer met de groep mee gedaan." Verbijten Zondag zat Robben in Cardiff op de tribune toen Chelsea in de finale van de Carling Cup in de verlenging afrekende met Liver pool en de eerste prijs van dit seizoen binnen haalde. „Hoe ik me voelde? Aan de ene kant was ik natuurlijk heel blij dat Chel sea won en aan de andere kant zat ik me ook te verbijten dat ik niet kon spelen. Maar het was een mooie wedstrijd, in een prachtig stadion. En de Carling Cup mag dan de minst aanspre kende cup in Engeland zijn, het is toch een prijs. En elke prijs die je kunt winnen, moet je pro beren te pakken." De clash in Camp Nou tegen loor Bauke Boersma [RABBENDIJKE - De neder- aag was duidelijk en voorspel bar. Maar de trots regeerde gis- eravond in Krabbendijke. De zaterdag-vierdeklas- ~er had zich in het bekertoer- looi immers op knappe wijze erweerd tegen zondag-hoofd- iasser Baronie. De teller liep iet verder op dan naar 0-5. Ik ben enorm trots op de loeg", stelde Krabbendij- e-trainer Joost van de Griek an ook, voordat hij vanuit de ij- ige koude de warmte van de leedkamer binnenstapte. „We ijn door Baronie niet wegge- peeld of afgeschoten. Het klas- Inverschil was negentig minu- 3n lang heel duidelijk, maar we unnen het bekertoernooi met pgeheven hoofd verlaten." 'at kon Krabbendijke zeker. Al reigde na iets meer dan een wartier voetballen op het fon- elnieuwe kunstgrasveld van de evelandse club een waar deba te. De Bredase hoofdklasser, sn absolute grootmacht in het pndagvoetbal, stond toen im- iers al op een 0-3-voorsprong. -loen schrok ik toch wel even, gaf Van de Griek nader- and toe. „Ik zei nog tegen port (De Schipper, elftallei- er): 'waar gaat dit in hemels aam heen?' Maar gelukkig her- elde de ploeg zich knap. Ster ker, in de tweede helft durfden e jongens zelfs wat meer voor- it te gaan voetballen." resulteerde dat niet in kan- 'in op de eretreffer. Daarvoor as Baronie eenvoudigweg te erk. Van de Griek: „Dat is mis- ihien het enige smetje voor is, het uitblijven van een doel- intje. Al kreeg Martin Bal er de eerste helft een kans toe. aar ja, Baronie bestaat nu een aal uit gelouterde ex-profs en nge talenten die er juist tegen in zitten om het betaald voet- il in te gaan. Nou, ga daar als erdeklassertje maar eens aan aan." rabbendijke, dat kon rekenen de vocale steun van bijna reehonderd toeschouwers, ied dat zo goed en zo kwaad s mogelijk. De Bevelanders lie- fn de Bredanaars zo veelvuldig ior de voeten, dat de schade t 0-5 beperkt bleef. Voor rust porden Johan Gabriels, Roel (illemse en ex-prof Geert Brus- Barcelona volgde Robben voor de tv. De tweede krachtmeting met de trots van Catalonië ziet hij met vertrouwen tegemoet. „Wij spelen nu thuis en dat is toch even wat anders. Als je scoort, ben je er. Als zij tenmin ste niet scoren. Barcelona is geen ploeg die voor het eigen doel blijft hangen, ze zullen er uit komen en dan krijgen wij mo gelijkheden." GPD selers, na de pauze deden Manu Dagnier en Ben de Meijer (straf schop) er nog twee Brabantse doelpunten bij. „Ik ben dan wel trainer van Krabbendijke en dus voorname lijk met mijn eigen ploeg bezig, maar ik had ook wel degelijk oog voor Baronie", zei Van de Griek. „Ik heb ervan genoten hoe zij het spelletje speelden. Die linksbuiten (Manu Dagnier) deed het perfect, precies zo als het hoort. Ik zeg geregeld tegen mijn spelers dat ze het spel breed moeten houden, maar die linksbuiten voerde dat geweldig uit. Constant aan de zijlijn, steeds aanspeelbaar. En die Geert Brusselers is ook een waar genot om naar te kijken. Alle ballen opeisen en dan het spel verdelen. Hij regisseerde de ploeg echt." Voordeel Misschien, zo stelde de trainer van Krabbendijke, had de wed strijd niet op het kunstgrasveld gespeeld moeten worden. „Daar aasde Baronie de hele tijd al op en dat is ook logisch. Zo'n tech nische ploeg is dan natuurlijk enorm in het voordeel. Als we ge woon op het hoofdveld hadden gespeeld, was dat in ons voor deel geweest, dan hadden zij een stuk lastiger kunnen combi neren. Maar ach, het was al met al een goede beslissing om op kunstgras te spelen, het hoofd veld was door de vorst veel te hard. Over een stunt praat je vooraf natuurlijk wel, we kun nen geschiedenis schrijven heb ik tegen de spelers gezegd. Maar reëel is dat absoluut niet. Kunst gras of geen kunstgras." En weg was Joost van de Griek. Op naar de warme kleedkamer. Om zijn tevredenheid te delen met zijn al even trotse spelers. Krabbendijke-Baronie 0-5 (0-3). 2. Johan Gabriels 0-1, 16. Roel Wil- lemse 0-2, 17. Geert Brusselers 0-3, 64. Manu Dagnier 0-4, 82. Ben de Meijer 0-5 (strafschop). Scheids rechter: C. van de Linde (Wemel- dinge). Gele kaarten: Ruud Lagen dijk (Krabbendijke). Aantal toe schouwers: 200. Krabbendijke: Robin van Koe- veringe; Jan Willem de Kunder, Jo han Pekaar, Ruud Lagendijk, Peter Polderdijk (72. Mare Jan Moerland); Steven Constandse (61 Robert van de Vreede), Marcel Moerland, Danny Weber, Martijn van de Berge; Martin Bal (57. Ro nald Zuidweg), Theo van Houte. Gretha Smit, die vrijdag en zondag in actie komt op het WK afstanden in Inzeil, wil ook na de Olympische Spelen van volgend jaar nog een aantal seizoen schaatsen. Ingrid Paul (rechts) is haar coach. foto Vincent Jannink/ANP Pechvogel wil na Olympische Spelen nog enkele jaren schaatsen door Peter van der Hulst INZELL - Gretha Smit denkt er serieus over na om haar carrière op de langebaan na de Olympische Spelen van Turijn nog met een aantal seizoenen te verlengen. Drie jaar geleden veroverde ze de harten van de schaatsfans door in haar debuut jaar tussen de wereldtoppers olympisch zilver te veroveren in Salt Lake City. „Ik dacht toen nog dat ik het vier seizoenen la ter waarschijnlijk wel genoeg vond, maar van de afgelopen drie jaar heb ik maar an derhalf jaar serieus geschaatst. Ik zeg daarom nu niet dat ik na Turijn stop." Pech lijkt Smit sinds haar overstap naar de langebaan te achtervolgen. Het mooiste moment in haar carrière zorgde immers ook voor een zwarte bladzijde. Haar prach tige vijf-kilometerrace op de Spelen werd gevolgd door een val bij de huldiging in het Holland House. De knieblessure die ze daarbij opliep kostte haar bijna een heel seizoen. Pas bij de WK afstanden van 2003 maakte ze indruk door twee keer brons te winnen op de drie en vijf kilometer. Verlost van al le ongemakken maakte Smit in de vorige jaargang haar debuut als allroundschaats ster met een zesde plek op het EK en een zevende klassering op het WK. Het WK af standen leverde haar op de langste afstan den twee keer zilver op. Afgelopen december ging het echter weer mis. Smit liep bij een val tijdens een trai ningskamp in Collalbo een hersenschud ding op. Het kon niet op een ongelukkiger moment gebeuren. „In de eerste maanden ben ik namelijk nog niet super. In januari en februari ben ik doorgaans op mijn best. De vorm was ook komende en dan gebeurt zoiets." Het herstel duurde langer dan Smit voor mogelijk hield. De eerste dagen zag ze scheel van de hoofdpijn, kon harde gelui den en fel licht moeilijk verdragen, maar toen de pijn eenmaal zakte, ging ze weer aan de slag. Te snel. Tegenslagen bleven niet uit. Zij kon de allroundtoernooien uit haar hoofd zetten. Drie maanden na het in cident voelt ze zich nog steeds alles behal ve fit. „Ik verwacht van dit WK daarom niet veel. Afgelopen week had ik nodig om bij te komen van de inspanningen tijdens de wereldbekerfinale in Heerenveen. Ik heb daardoor niet de kans gekregen om nog aan mijn vorm te werken." Verontrustend hoeft dat niet te zijn. Smit heeft zichzelf in het verleden nog nooit een favorietenrol aangemeten. Ze ziet lie ver dat de schijnwerpers op anderen wor den gericht. En mag haar tweede plek op de rijf kilometer in de wereldbekerfinale niet als indicatie worden gezien voor het WK? Smit meent van niet. „In Heerenveen deed de helft van de concurrentie niet mee. De Canadese vrouwen waren er niet, Anni Friesinger niet en ik vraag me ook af of Renate Groenewold toen maximaal heeft gereden." Toch wil Smit haar prestatie daarmee niet devalueren. De tijd (7.02,38 seconden) die ze reed, gaf haar voldoende aanknopings punten voor de toekomst. „Ik was blij dat ik weer de aansluiting met de top had. Dat terwijl de race eigenlijk maar tot drie kilo meter goed ging. Na het EK en WK all round ging ik toch twijfelen. Die meiden reden zo hard, dat ik dacht, jeetje daar kom ik nooit meer bij. Door de race ga ik met een goed gevoel de zomer in." Dat vertrouwen kan alleen maar groeien als Smit vrijdag op de drie en zondag op de vijf kilometer onverwacht toch haar slag slaat. Het toernooi vindt in Inzeil im mers op buitenijs plaats en dat moet in het voordeel zijn voor de rijdster die in mara thons gewend is tegen de elementen te vechten. GPD door Peter van Duyl AMSTERDAM - Nigel de Jong mist vanavond de kwartfinale van de Amstel Cup tegen ADO Den Haag. De verdediger van Ajax heeft te veel last van een blessure aan het scheenbeen, die hij afgelopen zondag tegen Ro- da JC opliep. Naast De Jong kunnen de Ajax-trainers Ruud Krol en Tonny Bruins Slot even min beschikken over Steven Pie- naar, Tomas Galasek, Zdenek Grygera en Hans Vonk. Krol zei gisteren dat hij zo weinig moge lijk wil sleutelen aan het elftal dat in Kerkrade Roda JC met 1-2 versloeg. Dat betekent dat John Heitinga weer centraal ach terin zal spelen en de twintigja rige Hedwiges Maduro opnieuw een kans krijgt als verdedigende middenvelder. De plek van De Jong links achterin wordt waar schijnlijk overgenomen door Anthony Obodai. Bij ADO Den Haag is de Schot se buitenspeler Jamie Smith het enige twijfelgeval. Hij herstelt van de griep. ADO Den Haag bleef de laatste vijf wedstrijden ongeslagen en pakte daarin elf punten. Zondag werd FC Utrecht met 1-0 versla gen. GPD ZEIST - De KNVB wil dat Eric Braamhaar aan het scheidsrechterkorps voor het WK van spelers onder de 20 jaar wordt toegevoegd. De voetbalbond wil voorkomen dat komende zomer geen enkele Nederlandse arbiter op het WK (10 juni-2 juli) in eigen land actief is. De wereldvoetbalbond Fifa wil dat de arbiters die uitko men op het WK van 2006 in Duitsland al een jaar eerder tijdens het jeugdwereldkampioenschap in Nederland op treden. „Maar dat zou betekenen dat we geen Hollandse arbiter op een WK in eigen land hebben", aldus Harry Been. ANP ZEIST - Harry Been, algemeen directeur van de KNVB, heeft goede hoop dat Salomon Kalou deze zomer namens Nederland aan het wereldkampioenschap voor voetbal lers onder de 20 jaar deelneemt. De Nederlandse voetbal bond heeft inmiddels samen met Feyenoord bij de Immi gratie- en Naturalisatie Dienst (IND) een verzoek voor het Nederlandschap van de Ivoriaanse aanvaller inge diend. „De hulp van de voetbalbond kan namelijk het he le proces versnellen", aldus Been. ANP SITTARD - Fortuna Sittard heeft deze week weer een be- langrijkse stap gezet in de schuldsanering. Ruim de helft van de schuldeisers ging akkoord met het verzoek van de Limburgse club om driekwart van hun vorderingen kwijt te schelden. Crediteuren die hiermee akkoord zijn ge gaan, krijgen gegarandeerd hun restschuld. Indien 66 pro cent van de schuldeisers meewerkt, en daar ziet het er naar uit, kan de kwijtschelding worden afgedwongen. Vol gens E. Meijer, lid van de raad van commissarissen, wor den zodoende de problemen op „middellange termijn" op gelost. De Limburgse voetbalclub kreeg eerder deze maand de ge meenteraad van Sittard-Geleen zover dat er winkels bij het stadion gebouwd mogen worden. Dat levert de eerste- divisieclub op langere termijn vele miljoenen euro's op. De club heeft een totale schuld van 24 miljoen euro. ANP PRAAG - Bohemians Praag, de voetbalclub van de legen darische Antonin Panenka, bestaat niet meer. De Tsjechi sche voetbalbond heeft de vereniging kort voor het hon derdjarig bestaan de proflicentie afgenomen. De ploeg is ook meteen uit de eerste divisie verwijderd. Of Bohe mians Praag komend seizoen als amateurvereniging een herstart maakt, is nog niet duidelijk. Eerst zal een schuld van 40 miljoen Tsjechische kronen (1,3 miljoen euro) afbe taald moeten worden. Bohemians werd in 1905 opgericht als AFK Vrsovice. De naam Bohemians kwam pas in 1927, na een reis naar Au stralië. In 1967 kwam Panenka bij de club. Vanaf dat mo ment speelde Bohemians jaarlijks mee voor Europese be kers. In 1981 ging Panenka naar Rapid Wien. Twee jaar later werd Bohemians in eigen land kampioen, de enige ti tel die werd behaald. Panenka was tot het laatst aan de club verbonden. „Het viel te verwachten", zei hij over het einde van Bohemians. „Ik ben er treurig van. In plaats van het vieren van ons honderdjarig bestaan hebben we nu een begrafenis." GPD door Leo van de Ruit MELBOURNE - Met 36 jaar is hij de oudste. Maar daarom nog niet versleten of oud en der da gen zat. Sterker, hij meent nog steeds de beste en snelste auto coureur ter wereld te zijn. Mi chael Schumacher racet in 2005 als kopman van Ferrari voor zijn achtste wereldtitel in de Formule 1. Het Duitse racefenomeen gaat solo de strijd tegen iedereen aan. Eén tegen allen. Bij allen te gen die ene rijdt weer een Neder lander. De 25-jarige Larense snelheidsmaniak Christijan Al- bers zal Schumacher als debu tant onmogelijk de baas kun nen, want hij is lid van de ren stal met de meeste problemen en de minste pk's. Waar winnen voor Schumacher het enige is dat telt, zal voor Al- bers vooralsnog uitrijden het de vies zijn. Als hem dat lukt, is dat een hele prestatie. Waar Schumacher op Maranello het nieuwe model Ferrari testte in eindeloze ronden, moest de Ne derlandse beginneling in de F1 zich in Misano inhouden, want hij moest zuinig zijn op de moto ren. „Ik heb geen idee wat er voor mij mogelijk is", zei Albers vlak voor vertrek naar Melbour ne. „Ei-varing opdoen en het liefst uitrijden. Dat is al mooi. Ik heb er geweldig veel zin in. Formule 1 is mijn droom. Ik kan niet wachten op mijn debuut." Aan de vooravond van het sei zoen 2005 blijkt de grote Schu macher ondanks zijn zeven we reldtitels, waarvan de laatste vijf op rij, nog steeds aan twij fels onderhevig te zijn. „On danks alle successen ben ik nog steeds onzeker. Ik ben een grote twijfelaar. Altijd geweest en nu nog steeds. Twijfels zijn een on derdeel van mijn voorberei- ding." Zijn zucht naar nieuwe overwin ningen is nog altijd ongebrei deld. „Het zal wel moeilijker worden dan de voorgaande sei zoenen", sprak hij zijn verwach tingen uit. „De teams van Renault en McLaren zullen dit jaar het meest met Ferrari wedij veren. Onze reeks zal ooit tot een einde komen. Maar wan neer? Er zal ook iemand opstaan die sneller is dan ik. Als het zo ver is, moet ik ermee leven." Michael Schumacher wil dat mo ment zo lang mogelijk uitstel len. Hij is langzaam aangeland in de rangorde van de uitzonder lijke kampioenen in de sport, zo als Mohammed Ali, Eddy Mer- ckx, Pete Sampras, Pele, Jack Niklaus en Michael Jordan. Zijn records zullen waarschijnlijk blijven staan zolang hij leeft. De zilverpijlen van McLa ren-Mercedes worden dit jaar gezien als de grootste concurren ten van de Ferrari's. Naast het jonge Finse talent Kimi Raikko- nen heeft dit team de Colombi aan Juan-Pablo Montoya van Williams overgenomen. Team chef Norbert Hauch zei: „Het heeft geen zin voor de opening van het seizoen grote woorden te gebruiken en voorspellingen te doen. Onze beide coureurs gaan elke Grand Prix voor de eerste drie plaatsen." In het nieuwe seizoen, dat zon dag in Albert Park te Melbour ne begint, is interessant in hoe verre de regelwijzigingen het WK in de Formule 1 voor cou reurs en constructeurs in negen tien Grands Prix gunstig zullen beïnvloeden. Motoren moeten minimaal twee races meegaan. De bandenkeuze moet na de vrije training worden bepaald. De coureurs moeten dan de ban den in zowel kwalificatie als wedstrijd gebruiken. Banden wissels tijdens de pitstops zijn afgeschaft. De bedoeling van de regelwijzi gingen is spannender races te creëren met kansen voor ieder een. Met andere woorden: Chris tijan Albers dichter bij Michael Schumacher te brengen. ANP Vier debutanten in Formule 1 MELBOURNE - Bij aan- vang van het nieuwe race seizoen op 6 maart in Mel bourne zullen vier cou reurs hun debuut maken in de Formule 1. Onder hen is de Nederlan der Christijan Albers bij Minardi. Zijn Oostenrijkse teamgenoot Patrick Friesa- cher is eveneens debutant. De andere nieuwelingen zijn de Indiër Narain Karthikeyan en de Portu gees Tiago Monteiro, bei den bij Jordan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17