Onzekerheid op Krabbenkreek PZC Krabbenkreek vraagt vertrouwen raad Ü3 PZC Gedurfd ontwerp voor een gapend gat Strafverlaging in kinderpornozaak PZC Onze droom staat op de tocht Schapenhouder: allemaal leugens Diefstal van bedrijfsterrein Inbraak in kantoorpand Diefstal uit horecabedrijf Autobanden lek gestoken Reeks botsingen in Vlissingen Afstudeerproject Goese Polder AAZET VARISO Omwonenden theater nog in onzekerheid agenda Ruud en Nelly Pommée: „Al ons spaargeld zit hier in." foto Willem Mieras door Luc Oggel en Freek Janssen SINT-ANN ALAND - Ruud (61) en Nelly (60) Pommée hadden het zo mooi geregeld: na een le ven lang hard werken verkoch ten ze hun bedrijf in Halsteren en wisten ze het laatste stukje grond op Chaletparc Krabben kreek in Sint-Annaland te be machtigen. Maar een onbezorg de en gelukkige tijd lijkt nog ver weg. 'Het echtpaar is in afwachting van de uitspraak van de rechter. 'Die heeft op verzoek van Peter Scherpenisse, de buurman van 'het park, de bouwvergunning voor hun chalet geschorst. „Het Voelt alsof het zwaard van boven ons hoofd Voor hetzelfde geld we hier morgen weer Weg." Ruud en Nelly zijn niet de enige idie slecht slapen van de peri kelen rondom het vakantiepark. j,,De sfeer is hier angstig en verdrietig. Je hoort iedereen er over praten. Het voelt alsof wij de dupe zijn van een vete tussen één man en de gemeente. Zelfs de mensen van wie de vergun ning niet geschorst is, durven hun stacaravan niet neer te zet- geen jaar geleden lazen ze "in de krant over de verkoop van huisjes op Krabbenkreek. „We zijn toen meteen gaan kijken. Er 'was nog één plek vrij, aan het water. Dat was echt helemaal het einde, dus hebben we maar isnel gehandeld." Trekkershut Het echtpaar Pommée ging op zoek naar een geschikte stacara van voor op hun perceel. Het huisje waar ze hun oog op lieten vallen heeft iets weg van een houten Scandinavische trekkers hut: een grote woonkamer en kleine slaapkamer. Hoewel het een bouwwerk is van zestig vier kante meter groot, spreken ze liever van een stacaravan dan van een chalet. Want, benadruk ken ze, het bouwwerk staat op wieltjes. „Het is opgebouwd uit twee delen, die je apart kunt wegrijden. Je hoeft alleen maar drie moertjes uit de bodem te draaien en de nokpannen van het dak te nemen om de twee de len uit elkaar te halen. Als je wilt, ben je binnen een uur weg." Daar zit hem ook de twijfel van de rechter: zijn de huisjes nu sta caravans of chalets? Om dat uit te zoeken heeft de rechter twaalf vergunningen geschorst, waaronder die van Ruud en Nelly Pommée. Met name om hun stacaravan is de afgelopen weken een hoop te doen ge weest, omdat die pas na de uit spraak van de rechter is ge plaatst. Scherpenisse trok me teen aan de bel bij de gemeente: er werden illegaal chalets neer gezet, tegen de uitspraak van de rechter in. Ruud en Nelly Pommée zeggen dat ze niets wisten van de beslis sing van de rechter toen ze het huisje lieten plaatsen. „Pas de dag nadat we de stacaravan heb ben neergezet, kregen we een brief van de gemeente over de uitspraak. Eerder hadden we wel een brief gehad, waarin stond dat de gemeente ons advi seerde om voorlopig geen huis jes te plaatsen. Maar ja, dat was alleen maar een advies." Nu vre zen ze voor maatregelen van de gemeente. Balen Ze balen met name van de situa tie omdat ze alles volgens de re gels hebben willen doen. „We hebben netjes gewacht met het kopen van het huisje tot de ver gunning rond was. Toen we hier begonnen, was iedereen nog en thousiast. Maar al dat gedoe heeft een enorme impact. Ook in het dorp snapt niemand er nog iets van. Waarom word je dit aangedaan, terwijl je niemand kwaad doet?" Nelly schreef een brief aan de vrouw van Scherpenisse. „Niet om haar verwijten te ma ken, maar om haar te vragen stil te staan bij het menselijk leed. Dit is een strijd die maar doorgaat, zonder dat er wordt stilgestaan bij het mense lijke aspect. Ik heb haar aange schreven, omdat ze ook een vrouw is en mij misschien be- grijpt." Ze verwachten half maart iets te horen over het lot van hun va kantiehuis. Aan een eventuele slechte afloop willen ze liever niet denken. „Al ons spaargeld zit hier in. We hebben vertrou wen in het rechtssysteem. Maar nu staat onze droom nog op de tocht." door Freek Janssen SINT-MAARTENSDIJK - De projectontwikkelaar van Cha letparc Krabbenkreek in Sint-Annaland wil het ver trouwen van de Thoolse ge meenteraad. Dat vroeg advi seur R. Keuken gisteren tijdens de commissievergadering ruim te. Recentelijk is naar buiten geko men dat de politie onderzoek doet naar eventuele bedreigin gen aan het adres van P. Scher penisse, een buurman die strijdt tegen de komst van het vakantiepark. De commissie had wethouder W. van Kem pen uitgenodigd om te vertel len over de stand van zaken rondom het chaletpark. Hij zei 'een pittig onderhoud' met de projectontwikkelaar te hebben gehad, naar aanleiding van ille gale bouwwerkzaamheden op het terrein. Op het stuk grond, dat nu nog een agrarische bestemming heeft, waren waterkolken voor de riolering ingegraven. Dat mocht niet en de gemeente heeft de eigenaar van Krabben kreek - opgedragen de kolken weer uit de grond te halen. De wethouder ging in op de brief die de gemeente heeft gekregen van de inspectie van het ministerie van Vrom. Hij ontkende dat het college van burgemeester en wethouders door de inspectie op de vingers is getikt: „De inspectie heeft ons alleen gewaagd toezicht te houden en zo snel mogelijk een oplossing te vinden. Dat be tekent in eerste instantie dat we gaan kijken of we de stacaravans kunnen legalise ren." Volgens adviseur R. Keuken van projectonwikkelaar Krab benkreek viel het wel mee met het pittige onderhoud. „We hebben inderdaad gepraat over de recente ontwikkelingen. Dat was niet eens zo zeer een pittig gesprek, maar een bevestiging dat we goed met elkaar moeten blijven praten. De gemeente stelt de grenzen, dat is voor ons geen punt van discussie. Maar het is nu eenmaal zo dat de pro jectontwikkelaar staat te pope len om het chaletpark te realise ren." Over de aangifte van bedrei ging zei hij: „Daar kunnen we heel weinig mee doen. We ho pen dat de politie het goed on derzoekt, zodat het uit de we reld is. Dit project kan alleen gerealiseerd worden op basis van vertrouwen." Raadslid J. van den Donker (D66) vroeg zich af of buurman Scherpenisse wel voldoende beschermd is geweest. „Wat heeft het college eigenlijk gedaan om een burger die zich bedreigt voelde te bescher men?" Wethouder Van Kempen: „Daar mogen wij ons als colle ge helemaal niet mee be moeien. Als een burger zich be dreigd voelt, moet hij aangifte doen bij de politie en die moet dat verder afhandelen." dinsdag 1 maart 2005 b 15 WISSENKERKE - „De AID (Algemene Inspectiedienst van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Voed selkwaliteit, redactie) heeft er geen donder verstand van", zegt schapenhouder P. Flipse (75) uit Wissenkerke. Vorige week donderdag werden zijn schapen afgevoerd naar een geheime locatie omdat hij zijn vee volgens de AID had verwaarloosd. Flipse bestrijdt dat: „Ik geef mijn schapen twee keer per dag extra voer. Als die inspecteurs van de AID komen kijken, is dat al weer op. Eenden en fa zanten eten daar ook van mee." De bewering van de AID dat de schapen geen beschutting konden vinden in het weiland, weerspreekt Flipse even eens: „Ze kunnen best naar binnen, maar dat willen ze niet. Schapen staan liever met hun kop in de wind." De AID meldde dat ze drie dode schapen in de wei aantrof die aan hun eind waren gekomen door te weinig verzor ging. „Eén lammetje is doodgegaan bij de geboorte. Eén ram had een ziekte, die heb ik op tijd afgevoerd." De an dere schapen die volgens de AID verwaarloosd waren, ver keerden volgen Flipse in prima conditie. YERSEKE - Van een bedrijfsterrein aan de Industrieweg in Yerseke werd tussen zondag 13.00 en gisteren 06.00 uur een enkele honderden kilo's roestvrij staal gestolen. Het betreffen roosters, platen en inlegroosters. Het scha debedrag is onbekend. GOES - Bij een inbraak in een kantoorpand in de Piet Heinstraat in Goes, afgelopen weekend, is computerappa ratuur gestolen. De waarde van de gestolen apparatuur is onbekend. GOES - In een horecabedrijf aan de Beestenmarkt in Goes werden tussen zaterdag 21.30 en zondag 02.00 uur diverse diefstallen gepleegd. Uit de garderobe werd een jas gestolen. Uit de broekzak van een andere bezoeker werd een portemonnee gestolen met daarin persoonlijke papieren en enkele euro's. GOES - Van drie auto's in de Populierenstraat in Goes zijn in de nacht van zondag op maandag 1 of 2 autoban den lek gestoken. Het schadebedrag is onbekend. VLISSINGEN - De Paul Krugerstraat in Vlissingen is gis terochtend door een aanrijding een tijdje afgesloten ge weest. Bij de botsing waren drie auto's betrokken. De eer ste automobilist, een 53-jarige Vlissinger reed tegen zijn voorganger (24) toen die plotseling remde. Een derde be stuurder reed weer tegen de auto van de 53-jarige bestuur der aan. Geen van de bestuurders raakte gewond. Achter deze botsing reden nog een aantal auto's tegen el kaar. Om hoeveel auto's het ging, kon de politie niet zeg gen. De bestuurders hebben de schade onderling gere geld. Andrea Stam en Paul van den Berge tonen de maquette(s) van hun ontwerp voor een nieuw scholencomplex en wijkcentrum in de Goese Polder. door Frank Balkenende GOES - Allure, vriendelijk en sociale controle. Deze drie begrippen lopen als een rode draad door het ontwerp voor een scholencomplex en wijkcentrum in de Goese Polder waarmee Paul van den Berge en Andrea Stam zijn afgestu deerd aan de Hogeschool Zeeland. De ex-studenten bouwkunde met als spe cialisme architectuur kregen een dikke pluim: gemiddeld een acht voor dit staaltje architectuur. Het Noorderlicht, de Holtkampschool en het wijkgebouw gingen ruim twee jaar geleden in de nacht van oud op nieuw door brandstichting in vlammen op. De jonge daders konden gemakke lijk hun gang gaan. De aan elkaar ges mede scholen en wijkcentrum lagen ver scholen in het groen. Toen het vuur om zich heen greep, waren de smalle voet paden aan de noordwestzijde een crime voor de brandweer. De kale vlakte heet nu in de volksmond. Paul (22) en Andrea (21) zijn beiden op gegroeid in de Goese Polder. Hij zat op de Prins Mauritsschool, later het Noor derlicht, dat hij in rook zag opgaan. Andrea was leerling op De Hanekam, nu De Tweemaster. „We zijn dus betrok ken bij de wijk en dat gapende gat dat na de brand achterbleef, was een uitda ging om als afstudeerproject in te vul len." Ontwerp- en inrichting'sfouten uit het verleden zijn haarscherp geanaly seerd en geëlimineerd. „Het was een klomp onoverzichtelijke gebouwen. Hulpdiensten konden er slecht bij. Er was te veel groen rondom, zodat er nau welijks sociale controle mogelijk was en ook de verkeersafwikkeling kon be ter", zegt Paul. Zichtlijnen Het duo is niet over een nacht ijs ge gaan. Andrea: „Vanuit elke straat en hoek hebben we zichtlijnen getrokken. Die lijnen zijn bepalend geweest voor het ontwerp, vooral dat van het wijkcen trum, maar ook van het groen, de water partijen en het schoolplein." Het streven naar transparantie leidt tot een duidelijke keuze: de scholen aan de westkant van de kavel, het wijkcen trum aan de oostkant. Om toch ruimte te scheppen voor alle leerlingen tellen de scholen elk drie bouwlagen. Een gla zen entree en een uit glas opgetrokken multifunctioneel lokaal verbinden bei de gebouwen. Paul, die de scholen ontwierp: „Zo be staat de mogelijkheid om er later een school van te maken." Opmerkelijk zijn de raampartijen, die onder een hoek zijn geplaatst en er in sommige gevallen twee meter uitsteken. Door deze hoek staan de lokalen asyme- trisch in het casco. „Het voordeel daar van is dat je in een lokaal zo automa tisch een hoekje creeert waar compu ters kunnen staan of een kast. Da's min der rommelig." Het wijkcentrum bestaat, analoog aan de zichtlijnen, uit twee taartpunten die in een afwijkende hoek over elkaar zijn gelegd. Met natuursteen als gevelbekle ding geeft dat een voorname aanblik, die niemand kan ontgaan, want het wijkgebouw staat in dit ontwerp op een twee meter hoge terp. Andrea: „Het wordt zo echt het middelpunt van de wijk." Op de begane grond is er een flinke zaal met podium en een facilitair blok (bar, toiletten en dergelijke) in, hoe kan het anders, de vorm van een driehoek. Bo ven kunnen soosbezoekers, biljarters en vergadertijgers terecht. De scherpste punten van het pand blijven niet onbe nut. Beneden bestaat die uit glas, zodat er zicht is op de rondom gelegen drie hoekige waterpartijen, het plantsoen en het schoolplein. Op de etage vormt de punt een balkon. Voor een betere verkeersafwikkeling loopt dwars over kavel een fiets/voet pad. Het voordeel is dat passanten mak kelijk een oogje in het zeil kunnen hou den. Daarnaast hebben Paul en Andrea een 'hoofdlooproute' bedacht, die langs het wijkcentrum naar de scholen loopt. Uiteraard voorziet het ontwerp in vol doende verlichting. Voor de inrichting van het schoolplein heeft het tweetal leerlingen van het Noorderlicht gevraagd naar hun wen sen. „Water, ze willen toch altijd spelen met water", zegt Andrea. Toch zijn ook het aloude trapveldje, de schommel en de glijbaan nog steeds populair, weet Paul. Prijzig Een half jaar bloed, zweet en tranen zit ten erin. Toch blijft het ontwerp vrijwel zeker een papieren plan. Ze hebben de complimenten van een ambtenaar van de gemeente Goes, die hen in de aan vangsfase behulpzaam was. Dat is het dan ook. „Het is natuurlijk een ambi- teus ontwerp. Een kostencalculatie heb ben we niet gemaakt, misschien is het wel erg prijzig, 't Was in elk geval leuk om te doen." door Jan Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Een 38-jarige man uit Rilland heeft in hoger beroep bij het Gerechtshof in Den Haag strafverlaging gekre gen De man werd vorig jaar door de rechtbank in Middelburg we gens ontucht, bezit van kinder porno en de vervaardiging daar van, werd veroordeeld tot een jaar cel waarvan een halfjaar voorwaardelijk. De Rillander was in beroep gegaan omdat hij een lager straf wilde krijgen. Het hof bepaalde de straf giste ren op een werkstraf van 240 uur naast een voorwaardelijke celstraf van een jaar. In '97 had de Rillander in zijn woning aan het destijds 14-jari- ge dochtertje van een vriend van hem gezeten. De verdachte gaf tijdens de behandeling van de strafzaak toe dat hij aan haar onderbroekje had getrokken, maar ontkende dat hij verder was gegaan zoals het meisje zelf (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING BIJ AANKOOP VAN KOZIJNEN Landal Een aktle in samenwerking me! ϧ8?^V:>>iü5>":' www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-3303 beweerde. Later zou hij het kind samen met een eveneens minderjarig vriendinnetje voor een webcam hebben geplaatst, waardoor de seksspelletjes die zij toen deden via de intemetwe- bcam door Jan en Alleman te zien waren. De Rillander reikte de meisjes vibrators aan. Ook be waarde hij opnames van die beelden. Bij hem thuis werden na een huiszoeking ook bijna twaalf honderd van internet gedown- loade kinderpornobestanden op cd-roms aangetroffen. De cd-roms waren extra beveiligd: alleen met een speciaal program ma konden de opnamen worden bekeken. MIDDELBURG - De bewonen van de twee verzakte woningen aan de Korte Noordstraat in Middelburg krijgen donderdas te horen of en wanneer ze weei naar huis kunnen. Dat heeft wethouder A. van '1 Westeinde gisteren gezegd. De bewoners mogen sinds afgelo pen vrijdag hun huizen niel meer in omdat de situatie niel veilig is. De verzakkingen ont stonden vorige week, doordat ei zand van onder de woninger door een lek in de bouwput var het nieuwe theater stroomde Woensdag verlieten de bewo ners van één van de twee huizer al hun woning, de bewoner var het andere huis weigerde toer nog te vertrekken. (Advertentie) Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen. Deze actie loopt tot en met 12 maart. Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart het alfabet van Zeeland STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 19.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur. Ver- koop kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur- Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; -HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: -Seniorensoos; 13.30 uur: Bingo voor ouderen; KAPELLE - De Vroone, 09.15 uur: Yo ga; 13.30 uur. Sociëteit; 14.00 uur: Wel- farewerk; KRUIIMIIMGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur; Biljartclub senioren; 13.30- 16.30 uur vrouwenclub senioren; Zwem bad Den Inkel, 13.00-13.30 uur: Aquajog- ging; 13.30-14.00 uur: Aquarobics; SINT-MAARTENSDIJK Gebouw Cal- vijn, 19.30 uur: Bingoavond Gerefor- meerde bijbelstichting; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit; 14.00 uur: Weifarewerk; jCafé-restaurant Bobby, 18.00 uur: Start 'Wereld Vriendschapsdag door de Force 'Zeeland'; 'Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 {uur: Biljarten. Bezorgklachten: ij 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den.zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES i Tel: 0113-315670 11 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl 0 Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam n Koen de Vries (sport) c Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29