Huurders strandhuisjes ongerust PZC Rinkelende kopjes in de kast Strafverlaging in kinderpornozaak GRATIS Personeel Invista in beroering over ontbreken cao PZC AAZET VARISO -sy agenda J A?? Dorpsstraat, Gapinge Duwboot loopt vast op zandbank in Oosterschelde Werkstraf voor agressief gedrag Bomen ter adoptie aangeboden Invulhulp kwijtschelding Drankrit tijdens proeftijd bestraft Belangenvereniging stuurt brief aan wethouder Vlissingen Arrestaties na overvallen in Hulst en Clinge Beruchte rotonde opgelapt door Jan Jaap Broekhuijsen DEN IIAAG - Een 38-jarige man uit Rilland heeft in hoger beroep bij het Gerechtshof in Den Haag strafverlaging gekre gen. De man werd vorig jaar door de rechtbank in Mid delburg wegens ontucht, bezit van kinderporno en de ver vaardiging daarvan, veroor deeld tot een jaar cel waarvan een halfjaar voorwaardelijk. De Rillander was in beroep gegaan Advertentie KOZIJNEN - ZONWERING BIJ AANKOOP VAN KOZIJNEN Landal Een aktie In «menwerking met ®BH6I23ï$3 www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-330333 'Vioag noui do voorwoordenUr omdat hij een lager straf wilde krijgen. Het hof bepaalde de straf giste ren op een werkstraf van 240 uur naast een voorwaardelijke celstraf van een jaar. In '97 had de Rillander in zijn woning aan het destijds 14-jarige dochtertje van een vriend van hem gezeten. De verdachte gaf tijdens de be handeling van de strafzaak toe dat hij aan haar onderbroekje had getrokken, maar ontkende dat hij verder was gegaan zoals het meisje zelf beweerde. Later zou hij het kind samen met een eveneens minderjarig vriendinnetje voor een webcam hebben geplaatst, waardoor de seksspelletjes die zij toen deden via de internetwebcam door Jan en Alleman te zien waren. De Rillander reikte de meisjes vi brators aan. Ook bewaarde hij opnames van die beelden. Bij hem thuis werden na een huiszoeking ook bijna twaalf honderd van internet gedown- loade kinderpornobestanden op cd-roms aangetroffen. Deze wa ren extra beveiligd: alleen met een speciaal programma konden de opnamen worden bekeken. door Jeffrey Kutterink RITTHEM - Het personeel van Invista Polyester (voorheen Ko- sa) in Vlissingen heeft gisteren op een ludieke manier actie ge voerd. Een brief van de directie met uitleg over de voorstellen voor een nieuwe CAO hebben de werknemers 'retour afzender' ge stuurd. De inhoud pikken ze niet. De tachtig personeelsleden van Invista zitten sinds april vorig jaar zonder een collectieve ar beidsovereenkomst. Onderhan delingen tot nu toe leveren vol gens de vakbonden niets op. „De directie stelt alleen maar verslechteringen voor", aldus J. Plat van FNV Bondgenoten. De FNV trekt op met de CNV Be- drijvenbond en de Unie. Het personeel begint langzamer hand zenuwachtig te worden en heeft gisteren woedend kennis genomen van een brief van de di rectie waarin ze haar voorstel len uitlegt. „Mensen bekruipt het gevoel dat het personeel niet bij het beleid wordt betrokken", schetst Plat de situatie. ,.De di rectie van Kosa deed in het ver leden ook wel eens voorstellen die niet goed lagen bij het perso neel. Maar er werd altijd wel in alle openheid over gesproken. Dat zorgde ervoor dat het perso neel soms wel begrip had voor de positie van de directie." Maar dit keer is er geen begrip, stelt Plat. „Het zijn allemaal ver slechteringen van de arbeids voorwaarden. En er wordt niet uitgelegd waarom dat nodig is. Mensen moeten wel harder gaan werken, maar krijgen er niet extra voor betaald. De directie wil een vorm van prestatiebelo ning invoeren. Het ouderenbe leid wordt geschrapt. Alleen als het bedrijf winst maakt, gaan de lonen iets omhoog. Is er geen winst, krijgt niemand er geld bij. En mensen die in de ziekte wet zitten, krijgen voortaan de eerste twee jaar 85 procent loon uitbetaald, in plaats van de vol le honderd procent." In de onderhandelingen zijn bon den en directie nog niet nader tot elkaar gekomen. Bovendien wil de directie een cao afsluiten voor twee jaar. Plat: „In dat ge val zullen de vakbonden eisen dat nadelige maatregelen voor pensioenen en WAO worden ge repareerd. Ook moeten de lonen structureel omhoog en moeten er afspraken worden gemaakt over ouderenbeleid." De directie was niet bereikbaar voor commentaar. Op 8 maart houden de vakbonden een leden- vergadenng en volgen tegen voorstellen. STREEKACTIVITEITEN OOST-SOUBURG Palazzoli Huis, 10,00 -11.00 uur; Yoga; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur; Gym en trimmen vanaf 50 jaar. VLISSINGEN Welzijnscentrum A Coortelaan, 13.30 -16.30 uur; Schaakso ciëteit schaakclub Vlissingen; Open Hof. 16.15 uur: Poweryoga; Open Hof, 20.15 - 21.30 uur Oerdansles- sen. Advertentie Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart. Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart het alfabet van Zeeland door Maurits Sep GAPINGE - De kommetjes rinkelen in j de kast in huize Maljaars wanneer een vrachtwagen door de Dorpsstraat rijdt. Al sinds 1983 wordt in Gapinge ge klaagd over geluids- en trillinghinder. Maar over een halfjaar begint de ge meente met het asfalteren van de straat. De gemeente Veere heeft per jaar ge noeg geld om één straat op te knappen. Dit jaar is de keuze gevallen op de Dorpsstraat, Gapinge. Althans, op een deel ervan. Alleen het stuk tussen de i nummers 2 en 26 wordt aangepakt. Meer kan de gemeente niet betalen, zegt wethouder L. Wisse. „Zoveel centen I zijn er niet. Trouwens, het stuk daarna i is een paar jaar geleden opnieuw inge- j richt, Dat ligt er nog goed bij." j W. de Visser, van nummer 68, heeft in- j derdaad weinig last van geluid of trillin gen. Zijn huis staat ook wat verder van de weg. Maar sinds die herinrichting van een paar jaar terug, staat er ter hoogte van zijn huis een bloembak op de weg. Verkeer dat uit Veere komt, moet dus afremmen. Dat tempert de snelheid, die toch al is beperkt tot der tig per uur, behoorlijk. De Visser woont nu vijftien jaar in de Dorpsstraat. Hij heeft nooit klachten ge had over trillingen en geluidsoverlast. Zeker, hij merkt het wel wanneer er zwaar verkeer passeert. „Maar we hoe ven de kopjes op de vensterbank echt niet vast te houden hoor." Scheuren zitten er wel in zijn huis. Maar daar maakt hij zich weinig zorgen over. „Het is een oud huis, dan krijg je dat." Dat deel van de Dorpsstraat is niet geas falteerd. Er zijn klinkers teruggelegd na de herinrichting. Bij de reconstructie die dit najaar even verderop wordt uit gevoerd. kiest de gemeente wel voor as falt. „Dat levert de grootste verminde ring van geluids- en trillinghinder", ver klaart wethouder Wisse. „Dat dacht ik wel", glimlacht B. Mal jaars als hij hoort over het voornemen asfalt voor zijn deur te leggen. Er is al zo veel veranderd in zijn straat, dat hij een beetje sceptisch is geworden over weer een verandering. Maar. geeft hij toe, asfalt zal wel het meest effectief zijn. Maljaars: „Ik woon hier sinds 1987. Van het geluid heb ik weinig last, want ik heb dubbel glas. Maar de kommetjes rin kelen soms in de kast. Niet als er een ge wone auto voorbij komt, wel als het een vrachtwagen is." Hij weet ook hoe dat komt. Hij heeft, toen hij zijn huis betrok, een onderzoek laten doen naar de ondergrond. „En die is erg slecht. Er ligt eerst een kleilaag dinsdag 1 maart 2005 - Duwboot Obe- ix is gisterochtend rond half seven vastgelopen op een zand- ïlaat in de Oosterschelde ter van Ouwerkerk op hulp van sleepboot Ze- ihyrus uit Stavenisse kon het .80 meter lange gevaarte rond ichten die ochtend worden be nijd. Obelix die twee bakken duw- geladen met 5200 ton kolen, iep vast op een zandplaat. Be- de Zephyrus werd ook de luwboot zelf ingezet bij het vlot- rekken. Ja deze actie kon de duwboot schade verder richting varen. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl MIDDELBURG - Een achttienjarige inwoner van Vlissin gen is gisteren in Middelburg voor een gewelddadige ac tie tegen een vrouw veroordeeld tot honderd uur werk straf. In de strafmaat werd de diefstal van een damesfiets meegenomen. Aan het slachtoffer moet de Vlissinger 678 euro schade vergoeden. De vrouw sprak vorig jaar 19 september in Vlissingen de verdachte aan op zijn gedrag toen hij de (niet afgesloten) fiets in de bosjes gooide. Dat was voor de verdachte aan leiding om haar een harde duw te geven, waardoor ze ach terover viel. Aan de buiteling hield het slachtoffer een hoofdwond en een hersenschudding over. Na het incident had hij de benen genomen. Politierechter R. Lameijer nam de eis over. GOES - Mensen die (ex-)psychiatrische patiënten een warm hart toedragen kunnen binnenkort een Goese fruit boom adopteren. Vereniging Psyient Nederland uit 's-Gra- venpolder, die zich inzet voor (ex-)psychiatrische patiën ten, wil met de actie geld bijeen brengen om het voortbe staan van het project Fruithoeve veilig te stellen. Op het Goese fruitbedrijf van André Hoekman zijn (ex-) psychiatrische patiënten het hele jaar rond aan het werk. Ze snoeien fruitbomen en plukken onder meer appels, pe ren, kersen, aardbeien, pruimen en frambozen. Ook in de winter helpen ze mee met allerlei onderhoudsklusjes. Voor de adoptie van een kersenboom moet 150 euro wor den afgerekend en voor de adoptie van een pruimenboom honderd euro. Een perenboom kost vijftig euro en een ap pelboom veertig euro. Donateurs hebben recht op de jaar lijkse oogst van hun boom. Het startschot voor het adoptieproject wordt woensdag gegeven door Andrée van Es. Zij is voorzitter van GGZ-Nederland (Geestelijke Gezondheids Zorg). VLISSINGEN - Mensen met een inkomen rond het so ciaal minimum komen in aanmerking voor kwijtschel ding van de gemeentelijke belastingen en watei-schapslas- ten. Ervaring leert dat het invullen van een dergelijk for mulier veel moeite kost. Daarom is er dinsdag 1 en don derdag 3 maart van 11.00 tot 17.00 uur hulp te vinden in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen. Op maandag 7, woens dag 9 en vrijdag 11 maart zitten ze van 10.00 tot 17.00 uur bij het In- en Uitloophuis aan de Vincent van Gog- hlaan 241. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. La meijer heeft gisteren een 45-jarige inwoner van Vlissin gen veroordeeld voor het rijden onder invloed tot een half jaar rijontzegging en 460 euro boete. De man zat nog in zijn proeftijd van een veroordeling voor dronken rijden toen hij 22 september vorig jaar in Vlissingen weer in de fout ging. De Vlissinger reed een bromfietser aan. Uit de blaastest bleek dat hij met een sco re van 285 microgram niet ver boven de limiet van 220 mi crogram zat. „Waarschuwen helpt niet", meende officier van justitie L. Boogert. Hij nam in zijn eis het ongeval en de recidive als strafverzwarend mee. De politierechter vonniste conform de eis. joor Maurits Sep VLISSINGEN - De Strandhuis- esvereniging Nollestrand vreest lat de huurders van daghuisjes de dupe worden van een zake lijk geschil tussen de exploitant en de gemeente Vlissingen. De HULST - De politie heeft zeven jeugdige inwoners van Hulst en Terneuzen nog altijd achter slot en grendel zitten in verband met twee gewapende overval len, die eind vorig jaar in Clinge en Kapellebrug zijn gepleegd. Het gaat om de overval die 18 taovember werd gepleegd op de [wapenhandelaar Herman Naes- sens in Clinge. Daarbij werd een laantal vuurwapens buitge- 'maakt. Op 3 december 2004 beegde dezelfde groep een ge wapende overval op de Amax-supermarkt van de ge broeders Mangnus in Kapelleb rug. Bij deze overval werd een /luchtauto gebruikt die in de nacht voor de overval was gesto en in Axel. De politie vond op 7 leeember bij een inval in een Dand in de binnenstad van Ter- leuzen een aantal van de in Clin- *e buitgemaakte vuurwapens te ug. n de afgelopen maanden zijn ge durende het onderzoek negen mensen aangehouden, waarvan er nu nog zeven in voorlopige hechtenis zitten. De zeven ver een 17- en een 19-jari- uit de gemeente Hulst en vijf in de leeftijd van tot en met twintig jaar, moeten voor de rechter verschij nen. Zij worden allen verdacht ver te zijn voor de ge overvallen in Clinge Kapellebrug en de diefstal de auto. Het onderzoek is nog niet volledig afgerond. De politie sluit nieuwe aanhoudin gen niet uit. vereniging doet daarom een be roep op wethouder E. Walra- ve-Troost om rekening te hou den met de belangen van de huurders. Vlissingen verhoogt de prijs die exploitant L. van Nieuwen- huyzen moet betalen voor het uitbaten van daghuisjes en slaaphuisjes op het Nollestrand. Van Nieuwenhuyzen vindt de verhoging echter buiten propor tie en stelt dat de gemeente hem 'wegjaagt'. De Strandhuisjesvereniging Nol lestrand is nu bang dat de hon derdvijftig huurders van een dagcabine het slachtoffer wor den van het conflict en dus straks zonder strandhuisje zit ten. Van paniek is volgens secre taris G. van Dort geen sprake. „Maar onze vraag is wel: als de overeenkomst met de exploitant wordt opgezegd, heeft dat dan gevolgen voor alleen de slaap huisjes, of ook voor de dagcabi nes." De vereniging weet nog van niks, zegt Van Dort. Dat gebrek aan informatie is aanleiding ge weest om een brief te sturen naar wethouder Walra- ve-Troost. Daarin wordt haar ge vraagd de Strandhuisjesvereni ging Nollestrand op de hoogte te houden. Walrave-Troost is dat niet van plan. „Die vereniging is mijn partner niet. Ik onderhandel met de ondernemer, niet met de huurders van dagcabines. Ik kan dus niet met hen om tafel gaan zitten. Zo werkt het niet." De wethouder erkent dat het za kelijke geschil met Van Nieu wenhuyzen gevolgen kan heb ben voor de huurders van dagca bines. „Hopelijk realiseert hij zich dat ook." Walrave-Troost hoopt overigens nog steeds dat met de onderne mer overeenstemming bereikt kan worden. „Wij willen een goed onderhouden strand. Als overheid doe je dat door goede afspraken te maken. Wij zijn daartoe nog steeds bereid." De Lokale Partij Vlissingen heeft de andere raadsfracties be naderd over het conflict. De LPV vindt dat de ondernemer niet goed is behandeld door de gemeente. Raadslid W. Hirdes vindt het juist dat de exploitant van de strandhuisjes een prijs moet betalen aan de gemeente die vergelijkbaar is met die in andere gemeenten. Maar de ver hoging die nu wordt berekend, is in zijn ogen te groot. De LPV doet een beroep op de gemeente om verder te onder handelen. Volgens Walra ve-Troost moet er voor 1 april overeenstemming zijn. Lukt dat niet, dan mogen andere exploi tanten zich aanmelden om strandhuisjes te gaan verhuren. foto Ruben O reel van anderhalve meter. Dan een laag met, zoals ik dat noem, derrie. Slappe grond. Die laag is zo'n zes meter dik. Daaronder ligt een zandplaat van acht meter. Maar door die slappe tussenlaag voel je die trillingen zo goed. Als er een vrachtwagen aankomt, trilt het hier al als hij nog honderd meter weg is." Maljaars merkt dat vooral zo goed om dat hij glazen platen in zijn kast heeft liggen. En nee, hij heeft nog nooit over wogen ze door houten platen te vervan gen. Er is ook nog nooit iets gesneuveld. „Het geeft alleen extra geluid." De gemeente begint in het najaar met de herinrichting van de Dorpssriaat. Eerst wordt de riolering vernieuwd. Daarop komt een goede fundering, zo dat de trillingen minder worden. En daarna wordt de weg geasfalteerd. Het is natuurlijk niet de bedoeling dat men sen daardoor weer harder gaan rijden, zegt Wisse. Daarom worden ook snel heidsremmers geplaatst. Wisse: „Ik heb er alle vertrouwen in dat de overlast nu echt verdwijnt." Zwaar verkeer zorgt al sinds 1983 voor trillingen en geluidsoverlast. MIDDELBURG - Herstelwerkzaamheden. Vol gens een medewerker van de gemeente Middel burg is er niets bijzonders aan de hand bij de ro tonde op de Schroeweg. „Het gaat om wat repara ties op plekken die door auto's getoucheerd zijn." De rotonde bij de nieuwe wijk Mortiere is inmid dels berucht. Direct na de ingebruikname reed een automobilist door de manden vol stenen in het midden van het bouwwerk. Tien dagen later raakte een motorrijder zwaargewond omdat hij de rotonde niet zag. De laatste aanrijding dateert van begin januari, toen een automobilist op de ro tonde in de slip raakte. De gemeente heeft na de eerste aanrijdingen maatregelen genomen om aan rijdingen te voorkomen. Zo zijn er extra borden geplaatst. Daar blijft het voorlopig bij, aldus de medewerker. „Maar we blijven de ontwikkelingen met zorg volgen." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15