Campings krijgen het moeilijk Blije gezichten op de catwalk PZC Molenstraat Axel tegen verkeer in Noordstraat Popmiddag in Toonbeeld slecht bezocht fZC fe 1 PZC Cliënten Tragel lopen modeshow AAZET icila ziet troef in veiligheid Koopjes jagen voor carnaval Play-in fanfare zeer geslaagd Eerste voedselpakketten uitgedeeld Geld voor dierenambulance i99Mi Man bedreigt buschauffeur agenda PROJEKTORKEST UTRECHT NEDERLANDS CONCERTKOOR HENK SMIT bas ROB VERMEULEN dingem Toegang 20; In voorverkoop C 17,50; CJP C15 DonateurNM£ 15; Lering C2.50; Inlo: 0118-623650 Met een begeleidster tussen hen in show door Gino van den Broecke CLINGE - Zenuwachtig drentelen ze heen en weer in de omkleedruimte, nog even naar het toilet. Kapsters van kap salon Sjampoo uit Kieldrecht leggen niet borstel en föhn de laatste hand aan hun kapsels. Dan is het zover: de cliën ten van Tragel stappen als mannequins vanachter het velours gordijn onder luid applaus het podium op van zaal Malpertuus in Clinge. De modeshow is begonnen, de kleding kan worden ge showd. Veertig mensen met een verstandelijke beperking zijn al dagen in de weer met het oefenen van de bewegingen en het passen van de kleding. Twee modeza ken uit de gemeente Hulst toonden zich bereid mee te werken aan deze eerste groots opgezette modeshow voor en door cliënten. Modehuis Reiss-van de Berghe uit Hulst en SAM-SAM uit Kloosterzande hadden elk twintig mo dellen tot hun beschikking die op en- Patrick (links) en Wido enthousiast de thousiaste en bevlogen wijze de laatste mode showden aan het talrijke publiek. Tweehonderd ouders, medecliënten, me dewerkers en andere belangstellenden kwamen een kijkje nemen in de sport zaal van gemeenschapshuis Malper tuus. Talloze vrijwilligers werkten mee om dit evenement te doen slagen. De klus- groep van Tragel bouwde met cliënten het hele podium op en een vrijwilliger zorgde voor de kleurrijke bloemstukken aan het begin van de catwalk. Jonge kinderen van de Tragel-vakantie- groep begonnen even na twee uur de show met fleurige kleding van Sam-Sam. De cliënten draaiden, zwaai den en huppelden over de planken vloer dat het een lieve lust was, tot enthousi asme van medewerkers en uiteraard trotse familie. zomermode. Ook de medewerkers van Sam-Sam, Mi- rella Rens en Anita van den Bulck, geno ten met volle teugen van het optreden van 'hun' modellen. „Wij krijgen regel matig cliënten in onze winkel en het leek ons wel een leuke manier om zo ook eens iets voor hen terug te doen. Je ziet dat ze ervan genieten en dat is toch het mooiste", aldus Rens. Jas Dat vindt ook Saskia de Meurichy van Reiss-van de Berghe. „Cliënten zijn bij ons allemaal in de winkel geweest om kleding te passen en om te oefenen met lopen. Dan gaat er wel eens iets mis. Zo bleek er eentje het 'gooi de jas maar over je schouder' wel erg letterlijk te ne men en gooide de jas inderdaad gewoon weg. Dat zijn leuke dingen en verder doen we het gewoon net als bij onze an- foto Peter Nicolai dere modeshows, in groepjes met kle ding die op elkaar is afgestemd." Ook modellen in rolstoel en met rolla- tors schreden in blauwe, groene en roze creaties over het podium en toonden het publiek dat je er 'ook in een rolstoel of met rollator mooi kan uitzien', zoals de presentatrice van de middag treffend zei. Na afloop waren er alleen maar blije en trotse gezichten te zien. De modewin kels en kapsters werden in de bloemen gezet en de vrijwilligers bedankt. Met een luid applaus van het publiek kwa men de veertig modellen nog een keer het podium op. Ze genoten van de aan dacht. „Doen we het volgend jaar weer?", vroeg een van de amateur-man nequins zich hardop af, toen hij van het podium afstapte. „Ik vind zo leuk om in mooie kleren te lopen." Organisatrice E. Balemans van Tragel toonde zich ook tevreden. „Als je ziet dat onze gasten een leuke dag hebben en dat er zoveel mensen zijn, dan kun je alleen maar zeggen dat het geslaagd is." (Advertentie) Inleiding/lezing om 13.15 uur door musicoloog Leo Samama Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.NK/ Kapelle - Tel. 0113-330333 door Gino van den Broecke TERNEUZEN - De popmiddag in gemeentelijk instituut Toon beeld trok zaterdagmiddag slechts een kleine groep belang stellenden. Tot teleurstelling van de organisatoren werden de verschillende demonstraties ge geven voor een handvol geïnte resseerden. „Jammer, want er zijn in Ter- neuzen toch genoeg mensen geïn teresseerd in muziek, maar blijk baar spreekt zo'n middag niet tot de verbeelding", aldus mede organisator G. van den Eynde. Toonbeeld wilde met de middag laten zien wat er allemaal te doen is op het gebied van pop muziek en ook de nieuwe work shops promoten, die in maart van start gaan. Zo waren er en kele optredens van De School- band te bewonderen. Deze band is inmiddels vier jaar aan het spelen onder leiding van Peter Verhelst. De zeven jongeren zijn al langere tijd bezig met zang of een instrument en brachten za terdag hun kennis op een po dium in de praktijk. Leren muziek maken In een ander muzieklokaal toon den enkele muzikanten van De Popfabriek West-Zeeuws-Vlaan- deren, dat je ook in korte tijd re latief goed kunt leren muziek maken. Ries de Vuist geeft deze cursus al enige jaren in Bres- kens, waar het een groot succes Riest de Vuist (rechts) leert mensen in korte tijd aardig spelen, zodat ze met een bandje kunnen optre den. foto Camile Schelstraete is. Regelmatig komt na acht we ken spelen een bandje op het po dium terecht. Ook in Terneuzen wil men nu een dergelijk initia tief van de grond krijgen. De Popkelder van Toonbeeld blijkt wel een succes, want de kelder zit behoorlijk volgeboekt met bandjes die er lekker willen spelen en oefenen. Binnenkort wordt vanwege de overweldigen de toeloop van bands in de week enden een tweede oefenruimte beschikbaar gesteld, die bands voor tien euro per dagdeel kun nen huren. Zaterdag speelden enkele Antilliaanse muzikanten er een vrolijk deuntje. „De drempel voor velen om iets met muziek te doen lijkt erg hoog. Velen zitten nog te den ken aan het muziekschoolidee, wat een beetje een ouderwets imago heeft. Wij proberen ech ter met een dag als deze te laten zien, dat er meer is op muziekge bied. Alleen blijkt het dan moei lijk om de doelgroep binnen te krijgen en dat is natuurlijk erg jammer", aldus Van den Eynde. loor Rob Paardekam IVOLPHAARTSDIJK - De toe- omst voor familiecampings en indere kleinschalige verblijl'sre- ircatiebedrijven ziet er volgens Roompot-directeur H. van Koe- jeringe niet al te rooskleurig lit. Alleen grote bedrijven hou- len het volgens hem op de lange fermijn vol. Van Koeveringe (oorziet dan ook een clustering. Hij zei dat zaterdag in de kanti- ae van camping 't Veerse Meer in Wolphaartsdijk, tijdens een PvdA-bijeenkomst over de re- ireatie in Zeeland. Volgens Van Koeveringe bepalen de grote partijen de business, omdat zij feel kapitaal bezitten en goed ipgeleide mensen kunnen aan- rekken. „Ik wil niet zeggen dat deine zelfstandige campings ien keer zo groot moeten wor- ien", zei hij. „Maar ik verwacht vel dat we meer filiaal-achtige «drijven krijgen." De Roompot-directeur bena- irukte dat de prijzen de komen- ie jaren omlaag moeten, omdat Zeeland anders de slag verliest - net zonbestemmingen waar je legenwoordig voor een paar tien- :jes naar toe vliegt. „Ik ben bang dat veel familiebedrijven lie slag gaan verliezen", stelde bij. „De hele goeie campings, lie een specifiek product hie len, zullen het misschien red- ien, maar een heleboel cam pings bieden een gemiddeld pro duct. Daar zal de concurren- tieslag het hardst toeslaan als ze niet opgaan in een groter ge- keel." Van Koeveringe verwacht niet lat Zeeland vol komt te staan met 'Center Parcsen', zoals een toehoorder opperde. Bij cluste ring hoeft er volgens hem niet veel te veranderen. „Ook onder één hoofddirectie kun je de nodi ge diversiteit bieden." Voorzitter K. Coppoolse van de Recron, de belangenorganisatie voor recreatieondernemers, ziet het allemaal niet zo somber in voor de familiebedrijven. „Juist op die campings is de omgang met de gasten veel persoonlij ker. Bovendien kan snel gerea geerd worden op de wensen van de klant." Burgemeester J. Sala van Sluis pleitte ook voor het behoud van kleinschalige verblijfsrecreatie. Hij stelde verder dat Zeeland wat hem betreft veel meer de na druk op veiligheid moet leggen. „Dat is het hot item in Neder land, maar wij blijven onszelf al leen promoten met termen als rust en ruimte", zei hij. „Sluis heeft elke zomer 100.000 men sen meer dan normaal en daar wordt niet één agent extra voor ingezet. Zeeland is een veilige vakantiebestemming en dat mag gezegd worden." maandag 28 februari 2005 zll I HEIKANT - Twintig kleurrijke carnavalswagens staan za terdag op een buitenterrein aan de Magdalenastraat in Heikant. Binnen in de loods completeren ruim honderd fo to's van wagens en enkele rekken met kleding het aanbod op de achtste editie van de Zeeuwse carnavalsmarkt. Wa genbouwersverenigingen uit Zeeuws-Vlaanderen en Noord-Brabant zoeken in het gevarieerde aanbod naar koopjes. „Want we hebben de euro's natuurlijk niet voor het opscheppen", zegt Angelo de Brouwer van de Bocht - verkès uit Heikant. De twaalf bouwclubs die in de loods hun onderkomen hebben, zorgen met muziek, hapjes en drankjes voor een carnavalssfeer. „Doordat wij een prach tige locatie hebben om veel spullen uit te stallen, komen er flink wat bouwleuten naar Heikant", vertelt mede-or ganisator Oswald de Bleijser met een lach op het gezicht. De Bleijser heeft reden om vrolijk te zijn. De wagen van zijn bouwclub, de Statie uit Hulst, is net verkocht. Vier bouwers van de Zuipcilinclers uit Kloosterzande kunnen niets van hun gading vinden. ,,Het. idee voor de volgende wagen zit al in ons hoofd", weet Mischa Ouweneel. „Maar de passende onderdelen zijn hier niet te vinden. Dan maar verder kijken en vooral internet afstruinen.- SINT JANSTEEN - In het kader van haar 110-jarig be staan hield fanfare St.Jan gisteren een play-in ofwel sa- menspeeldag in oefenlokaal Den Bombardon in Sint Jan steen. 47 Muzikanten uit de regio studeerden onder lei ding van dirigent Leo Verstiggel vijf nummers in. Tegen het eind van de middag volgde een uitvoering voor een goedgevulde zaal. De bezetting van het muziekgezelschap bestond overwegend uit koperen blaasinstrumenten. Met enkele klarinetten en een fagot zat er ook een harmonie tintje aan de play-in. Vice-voorzitter Jo Verschelden sprak na afloop van een zeer geslaagd evenement. ,,Als je ziet hoe muzikantenvan 12 tot 70 jaar met elkaar om gaan, mag je van een unieke samenwerking spreken." TERNEUZEN - De Terneuzense Miriam Hemelsoet heeft de eerste vijf voedselpakketten uitgedeeld aan mensen die geen geld meer hebben voor de aanschaf van de eerste levensbehoeften. Samen met Daniël van der Meer, voor zitter van de Stichting Voedselbank Walcheren, heeft ze een voedselbank in Terneuzen opgezet. Hemelsoet en Van der Meer waren onder de indruk van de verhalen van de mensen die de pakketten dankbaar in ontvangst na men. „Een jonge vrouw in verwachting moet bij vrienden rondscharrelen om aan eten te komen. Zij was ontzettend blij met het pakket", zegt Hemelsoet. In de eerste voedsel pakketten zat brood, macaroni, koffie, soep, stoofperen, appels en mandarijnen. „De samenstelling wisselt weke lijks, afhankelijk van wat we krijgen", zegt Van der Meer. AXEL - Bij Mia's Country Saloon in Axel is een 'Club van 100' opgericht om de dierenambulance te steunen. De leden doneren voor dat doel honderd euro per jaar. Als je dat goed bekijkt, komt het neer op één biertje per week en dat hebben de leden er graag voor over" zegt initia tiefnemer Jan Tuller. Er zijn al 34 leden, wat neerkomt op 3400 euro. „Ons streven is honderd leden." door Euqène Verstraeten AXEL - Bewoners van de Molen straat in het centrum van Axel zijn tegen het plan om weer doorgaand verkeer toe te laten in de Noordstraat. De bewoners vrezen dat de over last in hun straat daardoor zal toenemen. Bovendien vragen ze zich af of zo'n maatregel wel het gewenste resultaat zal hebben. Dat schrijven ze in een bezwaar schrift tegen het ontwerpbestem- mingsplan voor de kern Axel. De Noordstraat in Axel lijdt op dit moment een kwijnend be staan. Door er weer verkeer toe te laten zou deze winkelstraat, zo is het idee, een flinke oppep per kunnen krijgen. Volgens de Molenstraatbewo ners gebruiken vooral scooters en bepaalde auto's de Tuin straat en het korte stuk van de Noordstraat als racebaan. „Zij produceren veel lawaai, wat nog versterkt wordt door het 'echo-effect' in de Molenstraat. Dit is vooral 's nachts een aan slag op de rust van de bewo ners", stelt het bezwaarschrift. De bewoners menen dat de plan nen alleen maar een verslechte ring van de huidige situatie met zich mee zullen brengen. Zeker als het tweerichtingsverkeer niet alleen voor fietsers maar ook voor brommers vrijgegeven' is. „Behalve dat het niet de ver keersveiligheid dient, zal ook dei overlast toenemen, getuige de; bestaande situatie. Voetgangers' moeten in de Noordstraat 'voor rang' verlenen aan passerende fietsers en bromfietsers. Wij zijn voor de verbetering en verster king van de winkelfunctie van de Noordstraat, maar ook voor vermindering van de bestaande overlast. Openstelling van de Noordstraat voor doorgaand ver keer brengt ons inziens geen meerwaarde voor de winkelfunc tie." Woonerf Als de plannen toch doorgaan, pleiten de Molenstraatbewoners er voor om de Noordstraat een woonerffunctie te geven. „Waarbij de voetgangers worden beschermd door het ove- rige verkeer stapvoets en in één richting te laten rijden. Om dit te bereiken en bestaande over-, last zoals parkeren in de Molen- straat te ontmoedigen, zal zeker' meer toezicht noodzakelijk; zijn." (Advertentie) SF Üowolanv Pfaff& E'na Hemelden dealer, SINGEN TEL/FAX 0118-413729 FoUfHitUreH UI STRAAT 82 VU Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Een 43-jarige man uit Burgh-Haam- stede is zaterdagavond door de politie aangehouden wegens bedreiging van een buschauf feur. De man stapte rond kwart over acht in de bus. Hij gedroeg zich agressief en uitte tijdens de rit naar Middelburg diverse bedrei gingen aan het adres van de chauffeur. Die belde de politie. Bij de halte aan de Noordweg in Seroosker- ke wachtten agenten de agressie ve passagier op, hielden hem aan en brachten hem vervolgens naar het politiebureau. Tegen de man uit Haamstede wordt proces-verbaal opge maakt. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur. Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Bewe ging 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaar ten en biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; GRAAUW Dorpshuis, 13.30 uur: ANBO bingo; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Koers bal en biljarten; 19.30 uur: Line dance; 20.00 uur: Badminton; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten en kaarten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Bil jarten; 13.30 uur: Jeu de boules, yoga, computeren; 15.00 uur: Muziek Oud Hulst; 19.00 uur: Bijeenkomst wijkraad parochie, bijeenkomst Zonnebloem; De Blaauwe Hoeve, 13.30 uur: Kaarten; De Halve Maan, 20.00 uur; KVG lezing tuin- specialist; KLOOSTERZANDE Hotel van Leu ven, 19.30 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard. 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Creatief; Kerk- laan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeen komst; (Advertentie) OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dansen voor beginners; 20.00 uur: Country line dansen voor ge vorderden; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Bingo; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; SINT-JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koers bal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 uur: Country line dansen voor be ginners; 20.30 uur: Country line dansen voor gevorderden; WESTDORPE Concordia, 13.30 - 15.30 uur: Solo dansen voor ouderen; i J êf* Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord 'FILM' vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. v- w wé wêêbbêkbêêbêêêbsê het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39