Bewoners boos over bomenkap Verzameldag bevordert hebberigheid Minder bezoekers, maar meer geld Ook Oosterlandse dorpsraad is boos op gemeente PZC Hemelaar dealer, Vuurtorendag in Oudenbosch Winkelruit vernield bij vechtpartij Brommer gestolen in Vlissingen Inbraak in 's-Heerenhoek Baldadigheid met fietsen bestraft Bromfietser moet rijbewijs afgeven Man aangehouden na vechtpartij AAZET agenda Pendeldienst komt langzaam op gang Automobiliste lelandt in sloot nwoners Oudelande dienen klacht in bij Zeeuwse Ombudsman maandag 28 februari 2005 bil oldoende f>« Pfaff&Elna SPUISTRAAT 82 VLISSINGEN TEL/FAX 0118-413729 Fournituren Vuurtorenliefhebbers uit Zuid-Nederland haalden zaterdag hun hart op tijdens een verzameldag in Oudenbosch. foto Willem Mieras door Rob Paardekam OUDENBOSCH - Een vuurtorendag. Die vernacht je in Breskens, Westkapel- le, Katwijk of misschien wel op Vlie land, maar niet in Oudenbosch. Toch vormde het Brabantse dorp zaterdag middag het toneel voor de negende Zui delijke Verzamelbijeenkomst van de Ne derlandse Vuurtoren Vereniging. „Om dat het redelijk centraal ligt en goed be reikbaar is met het openbaar vervoer", verklaart organisator Ton Barten. Het was de zuidelijke verzamelbijeen komst, dus ook voor Zeeuwen. Toch kwamen die zaterdag niet massaal opda gen. Kunstenaar Gerard van Grieken uit Breskens was er wel. Hij bezoekt de verzamelbeurzen naar eigen zeggen al tijd trouw, omdat vuurtorens de licht puntjes in zijn leven zijn. De Zeeuw kwam toevallig net binnen toen Barten één van zijn tientallen multomappen liet zien. De map over Zeeland bevat on der meer foto's, ansichtkaarten en kran tenknipsels. Toen Van Grieken zich liet zien, haalde Barten binnen een paar se conden een fraaie kaart tevoorschijn die de kunstenaar een paar jaar geleden maakte. Daarop staat de vuurtoren van Nieuwe Sluis bij Breskens in de vier ge daantes die hij de afgelopen 140 jaar had. In het begin van gietijzer, in 1935 rood/wit gestreept, tien jaar later in ca- mouflagekleuren in verband met de oor log en nu zwart met wit. „Het is mooi dat ik de vier gedaantes van de toren op deze manier in één beeld heb kunnen vangen", zegt Van Grieken. „En denk erom, als je wat over de toren schrijft: het is een zij. Een heel ranke dame." Van Grieken heeft de vuurtoren de afge lopen decennia misschien wel honderd keer getekend en geschilderd. Toch is hij ook geïnteresseerd in andere torens en daarom vindt hij de verzameldag zo leuk. Geruild Spectaculair was het zaterdag niet in het achteraf zaaltje van café/restaurant De Kroon, maar dat was ook niet de in tentie. Geen poespas, maar gewoon en kele tientallen mensen die aan tafels hun collectie aan elkaar toonden. Er werd ook gretig geruild, want daar gaat het in feite allemaal om. „Soms moet ik me echt inhouden", zegt organisator Barten uit Etten-Leur. „Een bijeen komst als deze bevordert de hebberig heid. Je wil gewoon alles hebben." Zelf spaart Barten alles over de vuurto rens langs de Europese kusten tussen Gibraltar en de Noordkaap, want heel de wereld zou een beetje veel worden. Hij bezoekt de torens ook regelmatig 'Likkebaardend langs de Spaanse kust' noemt hij het zelf. „Als wij op vakantie gaan, kiezen we niet voor Berlijn, maar gaan we vuurtorens bezoeken." Postzegels met vuurtorens erop, heeft hij wel van over de hele wereld. „Die vind je hier volop", zegt hij. „En vaak verkopen de leden ze voor een dubbeltje per stuk. want er wordt geen handel ge dreven. Mensen gunnen elkaar dingen. Het gaat er vriendschappelijk aan toe." VLISSINGEN - Bij een vechtpartij op het Bellamypark in Vlissingen is gisteren rond 3.15 uur een winkelruit gesneu veld. Aan de vechtpartij ging een woordenwisseling voor af tussen een aantal mannen. Een 24-jarige Vlissinger gaf hierbij een 20-jarige plaatsgenoot een kopstoot. Een 21-ja rige Vlissinger die tussenbeide kwam, kreeg een vuistslag in zijn gezicht. De twee mishandelde Vlissingers liepen vervolgens naar hun fietsen die verderop voor een winkel pand stonden. Hier ontstond opnieuw een worsteling tus sen de 21- en de 24-jarige Vlissinger waarbij ze door een winkelruit vielen. De 21-jarige man liep snijwonden op en moest naar het ziekenhuis om deze te laten hechten. De 24-jarige Vlissinger is aangehouden. Hij is na verhoor en opmaken van proces-verbaal weer in vrijheid gesteld. Alle betrokkenen waren bekenden van elkaar. VLISSINGEN - Een zwarte brommer van het merk Hon da is gestolen vanaf de Kleine Markt in Vlissingen. Dat ge beurde tussen vrijdagavond 21.00 uur en zaterdag 03.00 uur. De brommer heeft een verzekeringsplaatje met het nummer BRT-742. 's-HEERENHOEK - In een woning aan de Molendijk in 's-Heerenhoek is zaterdag overdag ingebroken. De dieven namen beeld- en geluidsapparatuur uit het huis mee en pikten uit de schuur ook nog een fiets. GOES - Drie mannen zijn in de nacht van zaterdag op zondag door de Goese politie beboet wegens baldadig heid. Een 41-jarige Terneuzenaar dacht grappig te zijn door weg te lopen met de fiets van een agent, terwijl een 19-jarige Noord-Bevelander een fiets op een bushokje had gelegd. Een 31-jarige man werd op de bon geslingerd omdat hij aan een hek stond te rammelen waardoor een hoop fietsen omvielen. VLISSINGEN - Een 46-jarige bromfietser uit Vlissingen heeft zaterdagmiddag tijdens een alcoholcontrole zijn au torijbewijs moeten inleveren. Tijdens een controle in Vlis singen bleek uit een blaastest dat de man 3,5 keer te veel alcohol had gedronken. Hij is aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. Daar werd zijn rijbewijs in genomen en proces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG - Op Plein 1940 te Middelburg is gisteren rond 2.15 uur een 23-jarige Vlissinger aangehouden. De Vlissinger had bij een vechtpartij als eerste enkele klap pen uitgedeeld aan een onbekend gebleven persoon. Tij dens zijn aanhouding gaf de Vlissinger een agent een trap in het gezicht. De man werd overgebracht naar het bu reau. Daar bleek hij in het bezit te zijn van een mes en een xtc-pil. Na verhoor en opmaken van proces-verbaal is hij weer in vrijheid gesteld. Advertentie 'KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl 33{j#*3 Kapelle -Tel. 0113-3! Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Piet Kleemans OOSTERLAND - De dorpsraad Oosterland is absoluut niet te spreken over de gemeente Schouwen-Duiveland. Er wordt, zegt de dorpsraad, van al les beloofd, maar van die belof tes komt niets terecht. De dorps raad voelt zich niet serieus geno men. Wethouder G. Houteka mer vindt dat gevoel niet te recht. Vorige week hield de dorpsraad Bruinisse het voor gezien; het zelfde was, zegt woordvoerster J. Bolle van de dorpsraad Oos terland, in Oosterland ook bijna gebeurd. „We weten waar de schoen wringt in Bruinisse. Pre cies hetzelfde geval doet zich voor in Oosterland. Wij vragen al jaren of de glasbak van de markt verplaatst kan worden naar de supermarkt. Kan niet. We vragen al jaren om nieuwe bushokjes en fietsenrekken: er is er nog maar één van de ge vraagde drie geplaatst. Voor wat betreft herbestrating van veel straten horen we al jaren dat eerst de riolering vernieuwd moet worden. En van het op knappen van de entree van Oos terland bij de Molenweg is ook nog niets terechtgekomen." De lijst van ongenoegen is nog langer. De dorpsraad wacht nog steeds op antwoord op een subsi dieaanvraag voor een visvijver en op kleine verkeerstechnische aanpassingen. Bolle: „We zijn in 2001 vol plannen en ambitie be gonnen en het werd ook erg aan gemoedigd door de gemeente. Maar de moed zakt ons nu in de schoenen." Toch gooit de dorps raad Oosterland de handdoel niet in de ring. „Wat we zelf als dorpsraad organiseren - de vie ring van het 650-jarig bestaan van het dorp, de aanleg van de tuin bij dorpshuis De Oosterhof, elk jaar de actie Oosterland Me- gaschoon - loopt goed." Wethouder G. Houtekamer zegt blij te zijn dat de dorpsraad Oos terland er niet het bijltje bij neergooit, maar betreurt dat de dorpsraad zich zo tekort gedaan voelt. Zonder inhoudelijk in te gaan op de zaken die de dorps raad als kritiek aanvoert wil Houtekamer kwijt dat het de ge meente de dorpsraden en hun wensen wel degelijk serieus neemt. I STREEKACTIVITEITEN HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - Achter de Hervorm de kerk, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE - De Vroone, 10.00 uur: Volks dansen; 13.30 uur Sociëteit; 14.30 uur: Gymnastiek; Zaal Groenewoud, 16.45 -17 45 uur: Bewegen voor carapatién- ten; KRUININGEN Zwembad Den Inkel. 19.00 - 19.30 uur: Aquajogging; 19.30 - 20.00 uur: Aquarobics; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Sociëteit; SINT-MAARTENSDIJK Gemeente huis, 19.30 uur: Vergadering commissie ruimte; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00- 17.00 uur: Klaverjassen, kaarten en bil jarten; 14.00 uur: Koersbal; YERSEKE Zorgcentrum Vredelust, 10.30 uur: Bewegen voor ouderen; 13.30 uur: Biljarten in de hal; Het Tref punt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. (Advertentie) -- Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen. Deze actie loopt tot en met 12 maart. Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart het alfabet van Zeeland lor Miriam van den Broek 'en JSSINGEN - De gratis pen- veiilbus die de gemeente Vlissin- ve in laat rijden tussen de Aagje 'ev ekenstraat en het Bel- nypark, lijkt te voorzien in n behoefte. iterdagmiddag hebben 91 men- n het busje genomen. Sinds donderdag laat Vlissingen twee busjes van Connexxion rijden om het beeld van Vlissingen als onbereikbare stad tegen te gaan. De Spuistraat is voor zes weken afgesloten in verband met bouwwerkzaamheden. Al het verkeer van en naar de bin nenstad moet via de boulevard. Aan het begin van de middag ziet het er nog somber uit voor buschauffeur Paul Brekelmans. Zijn dienst is al ruim een uur be zig en hij heeft nog maar twee passagiers vervoerd. Zijn colle ga heeft nog niemand kunnen verwelkomen. „De pendeldienst is misschien nog onbekend", zegt Brekelmans. „Bovendien is het lekker weer. Ideaal om naar de stad te wandelen." Het is tijd om te vertrekken. Om de tien minuten rijdt het ene busje van de stad naar de Aldi en vertrekt de andere in tegenge stelde richting. „Misschien wordt het over een week of twee wel drukker. Als de mensen de pendelbus hebben ontdekt", denkt de chauffeur. Nog diezelfde avond stuurt Bre kelmans een mailtje naar de krant. „Later op de middag werd het toch nog drukker", ver telt hij. „De belangstelling was in de loop van de middag zelfs redelijk goed te noemen. We heb ben uiteindelijk 91 klanten ver voerd. Wel kregen we vaak te ho ren dat de klanten niet wisten van het bestaan van de dienst." Over een week of zes wordt de pendeldienst opgeheven. :ve ge ior Rob Paardekam UDELANDE - De bewoners- 1 oep uit Oudelande die streed gen de kap van dertien bomen :nii i de plaatselijke begraafplaats s. «ft een klacht ingediend bij eri Zeeuwse Ombudsman over bo t manier waarop de gemeente et de hele kwestie is omge- lan. u e gemeente besloot in 2001 om begraafplaats opnieuw in te chten en daarvoor dertien zie- e bomen te kappen. De bewo- ersgroep tekende vrijwel met- in protest aan, omdat ze vrees- i voor een kaalslag en slechts :n van de dertien bomen ziek iu zijn. a aandringen werd met instem ing van de gemeente een en- aète gehouden in het dorp. aaruit bleek een kleine meer- erheid van de bewoners de mo- amentale bomen te willen be- ouden, al was het percentage :n, 15 door Rob Paardekam RILLAND - Het tweede Dijk- rock-benefietfestival heeft zater dag wat minder bezoekers ge trokken dan de editie van vorig jaar. Er werd wel meer geld op gehaald, zodat het toch een ge slaagde avond was. Dat laatste had onder meer te maken met het feit dat de orga nisatie minder onkosten had. Aan het eind van de avond bleek dat de ongeveer honderd bezoekers samen 1055 euro in het laatje hadden gebracht; dat was behoorlijk wat meer dan de 850 euro die vorig jaar voor de stichting Kinderen Kankervrij werd opgehaald. Het geld gaat dit jaar naar Ingrid van de Griek uit Krabbendijke. Zij zet zich sinds vorig jaar zomer in voor een ziekenhuis in het dorp je Mto Wa Mbu in Tanzania. Ze hoopt de instelling aan een aan tal basismiddelen te helpen, want daar ontbreekt het vaak aan. Het opgehaalde bedrag is naar eigen zeggen meer dan ze verwacht had. In dorpshuis Luctor et Emergo traden zaterdag drie bands op. Het werd een avond met veel be kende muziek, want zowel blues rockband The Dockers uit Vlis singen, Shit Happens uit Kruis land als de Rillandse formatie Stung Out brachten voorname lijk covers ten gehore. Het benefietfestival, dat als het aan de organisatie ligt een jaar lijks terugkerend evenement blijft, geldt als opwarmertje voor het echte Dijkrock festival dat in april aan zijn veertiende editie toe is. (Advertentie) iar .JL. The Dockers uit Vlissingen tijdens hun optreden op het Dijkrock benefietfestival in Rilland. foto Willem Mieras ingeleverde formulieren met 25 procent niet heel hoog. De klacht die de bewonersgroep heeft ingediend, richt zich op het optreden van de gemeente in het algemeen, maar ze is vooral boos over wat zich in de raads vergadering van februari vorig jaar heeft afgespeeld. Het onderwerp zou toen hele maal niet behandeld worden en dus spraken de verontruste be woners niet in. Hun verbazing was groot toen de CDA-fractie tijdens het vragenuurtje een door het college gesteunde mo tie indiende waarin werd ge steld dat de kwestie niet meer in de raad behandeld zou moeten worden en de bomen nog die maand gekapt moesten worden, om het broedseizoen van de vo gels voor te zijn. SGP/ChristenUnie en de VVD steunden de motie en een paar weken later werden de bomen gerooid. Zowel de actiegroep als de oppo sitiepartijen toonden zich ver ontwaardigd over het optreden van het college en de coalitiepar tijen. Ze spraken over botte machtspolitiek en een overval- techniek waarmee de bewoners buitenspel werden gezet. Buitenspel In hun brief aan de ombudsman stellen de bewoners nu onder meer dat ze op oneigenlijke wij ze buitenspel zijn gezet door de gemeente en dat het indienen van een motie tijdens het vrage nuurtje helemaal niet mag. Ze beseffen dat ze de bomen met hun gang naar de ombudsman niet terugkrijgen, maar hopen wel te voorkomen dat de ge meente nog eens - zoals zij het stellen - in de fout gaat. )MITRI SJOSTRKOVITSJ Symfonie nr. 13 'Babi-Yar' [\mi) voor bas, baskoor en groot orkest BOHUSlflV MRRTINU Symfonie nr. J<i944i voor groot orkest ILLAND - Op de Oude Rijks- eg in Rilland is gistermorgen rad 06.30 uur een 22-jarige rouw uit de gemeente Reimers- aal met haar auto in de sloot eland. 1 een bocht naar links kwam ze ide rechterberm terecht waar- a ze na een stuurcorrectie aan e linkerzijde van de weg in een oot tot stilstand kwam. De rouw kwam met de schrik vrij. i- aar auto raakte beschadigd en te :oest worden weggetakeld. (Advertentie) 5ROT€ K6RK V€€Re ondag 6 maart aanvang 14.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27