>zc Schakers HWP hard onderuit Veel zwemmers halen limiet voor Zeeuwse Speedo Finale Schaatser Provoost derde op WK Masters ■Middelburg boekt lipte overwinning Terneuzen oppermachtig tegen Middelburg 3 Khalid Choukoud, van thaibokser tot kampioen veldlopen 23 ussenaren hebben nog een punt nodig voor handhaven op hoogste niveau Goverse kampioen van Westland Zeeuws succes op NK springen Teleurstellend NK voor Walhout De Bree slechts zevende Joosse kampioen www.autosturm.nl maandag 28 februari 2005 an onze sportredactie ASELGA Dl PINE - Adriaan rovoost uit Domburg is derde eworden op het wereldkampi- enschap schaatsen voor Mas- ers (45-50-jarigen) in het Itali- anse Baselga di Pine. Vrijdag reed de Domburger een tijd van 44,95 seconden op de 500 meter, wat een tiende plaats betekende. Op de 3000 meter, die zaterdag werd verre den, noteerde Provoost een der de tijd: 4.39,39. Gisteren klokte hij op de 1500 meter 2.16,33, waardoor hij oprukte naar de zevende plaats in het algemeen klassement. Op de afsluitende afstand, de 10.000 meter, moest hij de con frontatie aangaan met de num mer drie in het klassement. Wil de Provoost op het podium be landen, dan moest hij 22 secon den goedmaken in die rit. En daar slaagde hij ook in. Alleen de winnaar van het eindklasse ment, de Noor Arthur Olafsen, bleef hem voor. Olafsen reed 7.47,53, waar Provoost 7.45,99 klokte. 0 l pr Roeland Alders )ES - De schakers van Het Paard hebben zaterdag Sc potten kunnen breken in w Heesterklasse van de landelij- schaakcompetitie. Met liefst gingen de Zeeuws-Vlamin- onderuit tegen het sterke terdam. i Sassenaren begonnen al ge- rend aan het duel doordat Ed- van Beers en Tom Piceu ver moesten laten gaan. Het ichtsverschil was dan ook l urm. Paul Motwani leek beter 3 staan dan Karei van der Wei- Lmaar moest berusten in een v ntendeling. 3! /aller Frederic Verduyn speel- verdienstelijk remise, maar hielp Het Witte Paard wei- Koen Leenhouts liet zien thij weer terug is. ,ec'| gen de niet slechte Dmitri ai mderman werd de vrede gete- ',e!Ïd- Gunther Deleyn uit totaal ichloren positie nog eeuwig laak kon forceren was mooi egenomen, maar op de rest de borden was het gewoon te halen. iderlaag idanks deze nederlaag treu- de Zeeuws-Vlamingen niet, int de andere uitslagen waren nstig. Zukertort uit Amstel- en, de volgende tegenstander n Het Witte Paard, verloor n Utrecht, terwijl het Leidse iG totaal kansloos werd gela- door Esgoo uit Enschede, er uit de volgende wedstrijd punt wordt gepakt, dan zal it Witte Paard ook volgend ar weer op het hoogste niveau teren. Helmut Cardon (links) en Luc Winants schudden elkaar voor de partij de hand. Winants won uiteindelijk. foto Camile Schelstraete HWP Sas van Gent-Rotterdam 2-8: 1. Helmut Cardon-Luc Winants 0-12. Paul Motwani-Karel van der Weide remise, 3. Kees Nieuwe- link-Jeroen Bosch 0-1, 4. Koen Leenhouts-Dimitri Reinderman re mise, 5. Mare de Waal-Zhao Qin Peng 0-1, 6. Hans Groffen-Bruno Carlier 0-1, 7. Gunter Deleyn-Ce- mil Gulbas remise, 8. Johan Goormachtigh-Marcel Piket 0-1, 9. Frederic Verduyn-Frenk van Harreveld remise, 10. Bernard de Bruycker-Stephane Hautot 0-1 XJ lor Roeland Alders X OES - De Zeeuwse teams die de landelijke schaakcompeti- uitkomen, hebben goed ge- X esteerd. Het tweede team van et Witte Paard trakteerde de Xj serves van Rotterdam op een X_ kke nederlaag, terwijl de scha ft rs van Middelburg knap won- nvan Overschie. WP Sas van Gent 2-Rotter- t im 2 6-2: In een gelijkopgaan- itawedstrijd leek er weinig aan lhand voor de Rotterdam- IS' ers. Voor het verstrijken van 72 i tijdnoodfase brachten de Zeeuws-Vlamingen daar echter p°e; irandering in. Talent Lieven rtels won na een blunder van ijn tegenstander, nadat die te el bedenktijd had gebruikt en iidy van de Wynkele boog een misestelling om naar winst, tweede team van Het Witte aard had niet te klagen en zet- -I een enigszins geflatteerde 2-overwinning neer. IS 3,1 I. Timmermans-R. van Arkel '3 0, 2. E. van Leeuwen-E. Goos- ns remise, 3. H. Provoost-G. 0 ooi remise, 4. G. van Rij-M. Bes- ,"l ling 1-0, 5. H. van de Wynkele-E. a]'migdenhil remise, 6. L. Art- s-H. Versteeg 1-0, 7. M. van der olm-A. Rongen remise, 8. R. van tWynkele-S. Bergakker 1-0. 3- M liddelburg-Overschie 4,5-3,5: fit een zwaar gehavend team aden Middelburgers aan te el in het achttal uit Rotterdam, j' ivaller Paul Koster hielp het ra am met een mooie overwin- 11 ing. Ewoud van Hecke liet ver- olgens zien dat hij in goede 'Orm verkeert. Met een goede 1 verwinning beloofde de slotfa- Èvan de match erg spannend te 'orden. René Tiggelman wist •a) iet zijn overwinning de match- linten binnen te halen. id l i R. Tiggelman-H. Ochtmans 1-0, 13 E. van Hecke-E. Brandenburg 03. J. de Wolf-R. Fokkink remi- 1 f. 4. C. de Wolf-C.W. Feelders 0-1, 51 B. Henderikse-W. Hajenius remi- iy i, 6. S. Stange-R. Ruytenberg re use, 7. A. Jonkheer-M. de Jong ■1. 8. P. Koster-J. van der Meer ■0 ,Ra' iouburg-Moerkapelle 5-3: Sou- zo iurg behaalde een verdiende verwinning op het ietwat ver- e; ivakte team van Moerkapelle. ■ij 'opscorer Robin Bosters won 3 i)n partij, net als Corné Boog- iard. Toen ook Marcel Boelhou- >er de winst in zijn partij naar zich toetrok, maakte Henke Wes- terweele het karwei erg koel bloedig af in een paardeindspel. 1. J. Hekhuis-B. van Geffen 0-1, 2. M. Boelhouwer-H. van Elteren 1-0, 3. K. Zomer-G. van Ommeren 0-1, 4. C. Boelhouwer-D. Bac 0-1, 5. R. Bosters-M. Vroegindeweij 1-0, 6. C. Boogaard-M. de Haan 1-0, 7. II. Westerweele-R. Droog 1-0, 8. R. Alders-B. Weijermars 1-0. HWP Sas van Gent 3-De Wol- stad 3,5-4,5: De Sassenaren be gonnen sterk aan het duel. Om dat een speler van de Tilburgse ploeg niet was komen opdagen, begon HWP met een 1-0-voor- sprong. Rudi Pauwels verdub belde de marge. Johan de Zwart en Henk de Ridder hadden bete re stellingen, maar beiden kwa men niet verder dan remise, met als gevolg de nipte nederlaag. 1. A. den Hamer-W. Koeken 0-1, 2. F. Snijders-N.O. 1-0, 3. P. Bekae- rt-A. Feelders remise, 4. H. deRid- der-M. Viering remise, 5. J. Gom- mers-H. Leemans 0-1, 6. T. Lam- mens-R. Hendrickx 0-1, 7. R. Pauwels-F. Klerks 1-0, 8. J. de Zwart-W. Viering remise. Middelburg 2-Bergen op Zoom 2-6: De ontketende koploper was niet te stoppen tegen de Middelburgers. Cor Jansen speelde nog wel snel remise, maar op de rest van de borden kwamen de Middelburgers dui delijk wat te kort. Enkel teamlei der Hendrik-Jan Meijer greep de winst. 1. C. Jansen-M. van Herck remise, 2. W. van Wijnen-F. Schouten 0-1, 3. W. Stange-S. Minyeyevsten remi se, 4. S. Steijn-A. Bruijneels 0-1, 5. M. Westerweele-T. van Hoofstat 0-1, 6. H.J. Meijer-A. Severijnen 1-0, 7. P. Gillissen-T. Beuman 0-1, 8. Q. v/d Vrie-J. Havermans 0-1. door Jeroen Dellebeke OOSTBURG - Het tweeluik van de Speedowedstrijden, met zwemwedstrijden in Vlis- singen en Oostburg is dit week end soepel verlopen. Met flink wat afmeldingen waren de wedstrijden snel voorbij en kon de balans opgemaakt wor den. Veel zwemmers wisten zich te kwalificeren voor de Zeeuwse Speedo Finale, 4 en 5 juni in Terneuzen. Een enkeling kwam tot uitzonderlijke presta ties. Of daar deelname aan de Nationale Speedo Jaargang wedstrijden verbonden kan worden, is nog niet duidelijk. Alle resultaten uit Nederland worden deze week daarvoor verzameld. De Speedo jaargangwedstrij den zijn bij uitstek de gelegen heid om jonge zwemmertjes met de sport kennis te laten maken. Daarbij komt talent snel bovendrijven. Schelde- stroom uit Breskens heeft weel een paar talentjes in de Speedo groep. Overmacht Michiel Pater bijvoorbeeld. Bij de oudste jongens, de 12-jari- gen, voert hij de Zeeuwse rang lijsten aan op de vrije slag. Op de schoolslag is hij in Zeeuws Vlaanderen niet te kloppen al was zondag Mitchel Kappetein van De Schelde daar heel dicht bij mee. Kappetein won wel de 100 meter vlinderslag, met gro te overmacht, getuige de enor me voorsprong die hij had op zijn concurrenten. De namens De Honte uitkomende Iris Er- pelinck was succesvol met een overwinning op de 100 m. schoolslag; op de vlinderslag moest zij Janneke van de Poele van Koewacht voorlaten. De Schelde heeft bij de jon gens 11 jaar een drietal dat aan elkaar gewaagd is. Met kop en schouders steken daar Richard Oskam en Toon Mir- rer bovenuit. Oskam won alle onderdelen, de 100 meter rug slag, 100 m. vrije slag én 200 meter wisselslag. Rody Vanhijfte zorgde voor een one-girl-show bij de meis jes. Met drie overwinningen was zij haar concurrentie ver voor gebleven. Bij de jongste groep, de 9- en 10-jarigen, zijn de zwemmers van Schelde- stroom nadrukkelijk aanwe zig. Björn Scherbeijn zorgde er bij de jongens voor dat de gouden medailles mee terug gingen met de Bressiaanse ploeg. Rani Rootsaert deed dat bij de meis jes. Yannick Mol won in Vlissingen de 100 meter vlinderslag. foto Ruben Oreel door Roeland Alders GOES - De schakers van SC Terneuzen hebben weinig heel gelaten van Middelburg 3 in de Zeeuwse hoofdklasse van de schaakcompetitie. Het werd maar liefst 6,5-1,5. Het gehavende Middelburg 3 had ook geen moment het idee iets goeds te verrichten tegen het sterke Terneuzen. Arjan de Visser won wel van Eric Roose en Dick Wolters hield Mat- thieu Freeke knap op remise. Op de overige borden sloeg Ter neuzen toe. Met nog twee ron den staat Terneuzen twee pun ten los op de concurrentie en daarnaast ook nog een hoop bordpunten. Goes is een van die concurren ten. Het Kruiningse Zwarte Da me had geen kans tegen de Goe- senaren. Op de bovenste bor den konden de Kruiningers nog wel mee, maar het krachts verschil was duidelijk te zien op de onderste borden. Rinus Burgerhoff, Erwin Klooster man en Matthias Luitwieler zorgden voor de terechte zege. Vlissingen kan Terneuzen ook nog enigszins bijhouden. Zie- rikzee kreeg slechts anderhalve bordpunt van de Vlissingers ca deau. SVWZV uit Oostburg en Landau uit Axel speelden 4-4. Maar liefst zes remises waren daar te noteren. Simon Pro voost won voor de Oostburgers en Wim Sinke voor de Axel- aren. Het tweede team van Lan dau werd naar een forse neder laag gespeeld door Souburg 2. Enkel Arjo Arendse en Bart Au- denaert konden een overwin ning behalen voor de Zeeuws-Vlamingen. DEN HAAG - Patrick Goverse is in Den Haag Westlands kampioen op de marathon geworden, hoewel hij eerst de slag gemist leek te hebben. In de 22e wedstrijdronde ontsnapte een kopgroep van vijf man uit het peloton. Daar zat Goverse niet bij. Even later sloten ook Maarten Janse uit Wolphaartsdijk en Gerard Nijgh uit Rijnsburg aan. Zo ontstond een kopgroep van ze ven rijders. In het peloton bivakkeerden nog twee favorie ten, die bij de ontsnapping niet alert genoeg geweest wa ren: Paul Robijn uit Maasland en Patrick Goverse uit Ka- pelle. Robijn kwam niet weg, maar Goverse slaagde daar nog wel in. De Kapellenaar had vervolgens nog adem ge noeg om de medevluchters er uit te sprinten. Fop Fonteijne uit Burgh-Haamstede werd derde bij de ve teranen. FRANEKER - De Zeeuwse afvaardiging op het Neder lands kampioenschap springen heeft met succes de missie voltooid met een gouden en een bronzen medaille. Het mannenteam van Turn'87 uit Oostburg won in het B-ni- veau op minitrampoline en het vrouwenteam van MTV uit Middelburg veroverde brons op de minitramp-paard in het A-niveau. Voor Turn'87 kwam dit resultaat onverwacht. Het was de eerste keer dat de ploeg deelnam aan een NK en de ver wachtingen waren niet hoog gespannen. Dankzij een goe de technische uitvoering werd het team uit Oostburg toch Nederlands kampioen. Ook voor MTV kwam de bronzen medaille als een verrassing. MTV werd geplaagd door ziekte binnen het team, waardoor het enigszins gehandi capt de serie sprongen moest uitvoeren. Bij het kastsprin- gen speelde dit de ploeg wel parten, hetgeen bleek uit een zesde klassering. Dankzij de ervaring van de springers van MTV eiste het team echter bij het paardspringen de derde plaats voor zich op. AMEIDE - Zwaar teleurgesteld was Danny Walhout na afloop van het Nederlands kampioenschap libre over gangsklasse bij de jeugd. Na een sterke start van het toer nooi zakte de jonge biljarter uit Heinkenszand steeds ver der weg. Uiteindelijk werd hij vijfde. Slechts drie punten kon hij op zijn conto bijschrijven en hij baalde daar stevig van. Eén lichtpuntje zag hij nog wel. Zijn partij tegen Kamstra (de tweede in het toernooi) maakte Walhout in één beurt uit. Dat zijn 300 caramboles achter elkaar. Met een moyenne van 32.50 kwam Walhout wel duidelijk boven zijn aanvangsmoyenne van 26.00. DOETINCHEM - Peter de Bree uit Middelburg is op het Nedelands kampioenschap ankerkader 47/2 eerste kdasse niet verder gekomen dan een zevende plaats. Kampioen werd Dave Krijnen uit Tilburg. Slechts drie punten be haalde de Middelburger uit zeven partijen. Op basis van moyenne deed hij echter behoorlijk mee. De verschillen waren heel klein. Het hele veld schommelde tussen de 22.00 en 25.00. De Bree kwam tot 22.47. Daaraan lag het beslist niet maar het afmaken ontbrak een beetje. Twee keer noteerde hij de kortste partij van het toernooi met 250 caramboles in vijf beurten. heel snelle junioren uit andere Afrikaanse hoogvlakten als Ke nia, Ethiopië en Tanzania. Vroemen laat zich daar al niet meer zien. „Het gaat deze win ter zo lekker, zou ik naar die WK gaan zou het een desillusie worden." Twee keer deed Vroe men, lang geleden alweer, mee. Hij werd 97e en later 102e. Ook vriendin Adrienne Herzog voelt weinig voor de WK. Op Euro pees niveau doet ze jaarlijks mee. „Op zo'n WK heb ik niets te zoeken, het is zo'n lopersge- weld... ik moet me nog verder ontwikkelen", aldus Herzog, die gisteren de titel greep na een ver beten eindsprint met Miranda Boonstra. En zo laten weinig Nederlan ders zich de laatste jaren zien op de WK, traditioneel het do mein van de Afrikanen, al wil len atletes als Paula Radcliffe en de Australische Benita Jo hnson soms voor een verassing zorgen. De KNAU stuurt dit jaar slechts Choukoud en de ju- niore Suzanne Kuiken. Ook geen Kamiel Maase, bij wie de WK niet in z'n programma past. Maase loopt namelijk de mara thon van Rotterdam op 10 april. GPD door Pim van Esschoten ROGGEL EN NEER - Vier maanden geleden deed hij nog aan thaiboksen. „Ga jij maar hardlopen", zei zijn trainer. „Dat kun je beter." Dus meldde Khalid Choukoud zich bij de AV Sparta, waar hij onder de hoede werd genomen door trai ner Mohamed Ben Sabahia. Gis teren werd de junior Neder lands kampioen veldopen. Over drie weken mag hij naar het WK in het Franse St. Galmier. Een klein sprookje in Roggel en Neer, waar de gevoelstempera tuur in het open veld tot ver on der het vriespunt daalde. Op de lange cross werd Kamiel Maase bij de senioren voor de zevende keer kampioen, een evenaring van het recordaantal van Ton- nie Dirks. Adrienne Herzog (19) deed dat voor het eerst bij de vrouwen en partner Simon Vroe men won de korte cross. Juist die Simon Vroemen had zich recent in zijn column in At letiek Magazine afgevraagd waar in Nederland die snelle lo pers van Marokkaanse komaf toch bleven. In Frankrijk en Bel gië domineren de getalenteerde lopers al zo lang. Zo deelt Vroe men het Europees record op de 3000 steeple chasc (8.06,91) met Bob Tahri, geboren in Frankrijk maar van Marokkaanse komaf. 'Waar blijft Mohammed?', vroeg Vroemen zich af in zijn column. En daar was zijn Mohammed, en hij heet dus Khalid. Maar de achttienjarige atleet uit Den Haag (geboren in de noordelijke provincie Taza, sinds ruim vier jaar in Nederland) is vooralsnog een uitzondering. „Heeft ook met trainers te maken. Het maakt het makkelijker dat ik ook Marokkaan ben," aldus Ben Sabahia. Khalid Choukoud zelf glom van trots. En met hem alle familiele den om hem heen. „Goed dat hij niet meer aan thaiboksen doet, veel te gevaarlijk," riepen ze. Choukoud zelf: „Ik heb aan zo veel sporten gedaan. Teakwon- do, voetbal en nu atletiek. Ik heb het één keer geprobeerd, een proeftraining. Ik ben met een van thaiboksen afgegaan." Op de WK in Frankrijk zal Choukoud volgende maand veel landgenoten tegenkomen. En ROGGEL EN NEER - Rinus Joosse (AV'56) is in Roggel en Neer als eerste geëindigd bij de categorie H65 op de cross van 7030 meter. De overige Zeeuwen die actief waren op het NK veldlopen ein digden in de middenmoot op achterin. H65 (7030 77i.). 1. Rinus Joosse (AV'56, Goes) 30.01. H40 (8950 m.): 32. Rien de Wilde (AV'56, Goes) 36.39. H50 (7030 m.): 10. Theo den Herder (AV'56, Goes) 26.55. Master 55 (7030 m): 7. Jo van Waesberghe (RKHAV) 27.10, 21 Willy Verbist (Dynamica) 30.30. D40 (4900 m.): 5. Margot de Nijs (RKHAV) 20.54. Meisjes A (4900 m.): 8. Nadine de Wilde (AV'56 Goes) 21.05. Meisjes B (3950 m.): 27. Renate de Wilde (AV'56, Goes) 16.51. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23