)omper voor koploper RCS zc Swift toont publiek wat moois Tien tijdstraffen breken EMM op Hansweertse Boys pas laat langs Renesse IC Vlissingen geeft as na de pauze gas elius wint alles op Iiet Braakman Open Tweede seizoenzege voor De Stormvogel 21 ost-Souburgers verliezen van Zeelandia Middelburg: 0-1 ugbyster Riel j int met Oranje De Koster kampioen bandstoten Bram Orij eist biljarttitel op Overtuigende zege Edward Jansen Toernooiwinst Shemara Salawane maandag 28 februari 2005 wb rRon de Waal ijT-SOUBURG - Groot was I iiforie na de overwinning op s vorige week, maar gister- i dag kreeg koploper RCS een rme domper te verwerken, missen van een paar opge- !e kansen werd de zon- •derdeklasser uit Oost-Sou- l fataal. RCS verloor met van Zeelandia Middelburg. 1 len zal Niels Tournoy snel- het speelveld hebben verla- dan gistermiddag in it-Souburg. De linksback RCS was samen met keeper id Pieterse verantwoordelijk 1 rde beslissende tegengoal. eet na het laatste fluitsig- 1 van scheidsrechter Broere ;de een lange sprint richting dkamer. De woede en teleur- Üng droop er vanaf, j ige tijd had RCS het betere het spel, creëerde het de iste kansen, maar na een imunicatiefout tussen Tour- en Pieterse was Mimo Fofa- er als de kippen bij om RCS las om te doen. i gelukkige, maar belangrij- 1 zege voor Zeelandia Middel- 1 g was het gevolg. „We krij- :nu weer wat meer lucht en s in onze situatie meer dan kom", zei interim-trainer ïl Schipper na afloop. Vooraf hij graag gezien dat het STERDAM - Linda Riel ifl met het Nederlands vrou- nrugbyteam een oefenwed- ijd tegen Frankrijk A gewon- i. Het werd 17-12. 1 van het Middelburgse Oe- emenoe startte in de basis, werd halverwege de tweede j It vervangen, maar kon terug- ten op een goed optreden op jj flankerpositie. Het was het Iste oefenduel voor het Euro kampioenschap, dat in fil in Duitsland wordt gehou- duel werd afgelast. „We hadden een verre van ideale voorberei ding, maar achteraf ben ik heel blij dat het wel doorging", lach te hij. Ook voor koploper RCS verliep de voorbereiding naar het tref fen met de ploeg uit Middelburg niet vlekkeloos. Sander Schutte en Rico Witsenburg ontbraken. Net zoals trainer Alexander van Keulen. Hij moest het duel door een niersteenaanval aan zich voorbij laten gaan. André Delle- beke, die de honneurs waarnam, zei na afloop in een telefoonge sprek met Van Keulen dat hij hoopte dat diens pijnstillers sterk waren. „Dit hebben we echt aan onszelf te wijten", meldde de onfortuinlijke plaats vervanger. „Als je driekwart wedstrijd beter bent, maar enke le honderd-procent kansen om zeep helpt, roep je het onheil over jezelf af." De thuisploeg kreeg zo een forse tegenslag te verwerken terwijl het daar lang niet naar uitzag. Na vijf minuten had Joey van der Zweep zijn ploeg op 1-0 kun nen zetten, maar de binnenkant van de paal redde de bezoekers van een vroege achterstand. Na dat Besar Xhoxhaj centimeters tekort kwam om RCS op voor sprong te zetten, kreeg opnieuw Van der Zweep een uitgelezen mogelijkheid om de score te ope nen. Oog in oog met de Souburg- se spits kwam keeper Milad Langar als winnaar tevoor schijn. Aan de andere kant was Alberto Condo Morgado dichtbij een doelpunt, maar doelman Pieter se kon de halve inzet van Condo Morgado net wegtikken. Zeelan dia Middelburg bereikte zonder kleerscheuren de rust omdat het Souburgse vizier absoluut niet op scherp stond. Billen knijpen Ook in het eerste kwartier na de hervatting was het billen knij pen geblazen voor de bezoekers. „We moesten proberen om er kort op te blijven zitten, want bij een tegengoal zou het knap pen bij ons", verklaarde Schip per. Die tegengoal kwam er, me de door goed keeperswerk van Milad Langar, niet. Twintig minuten na rust sloeg het noodlot toe voor RCS. Niels Tournoy en Arvid Pieterse ke ken elkaar vertwijfeld aan. Mi mo Fofana was de lachende der de door de bal in het verlaten doel te tikken: 0-1. RCS was daarna even volledig en mocht van geluk spreken dat ook bij de bezoe kers de scherpte bij verschillen de, gevaarlijke tegenstoten ont brak. Later zocht RCS wanho pig naar een opening in de Mid delburgse defensie, maar verder dan twee harde afstandschoten van John Bentschap-Knook kwam de ploeg niet. „Een enor me domper", verwoorde Dellebe- ke de Souburgse teleurstelling. „Maar, er is niets verloren. Ik weet zeker dat we de draad over twee weken weer oppakken." RCS - Zeelandia Middelburg 0-1 (0-0). 65. Mimo Fofana 0-1. Scheidsrechter: A.J. Broere (Et- ten-Leur). Gele kaart: Niels Tour noy (RCS). Aantal toeschouwers: 150. RCS: Arvid Pieterse; Yoessef Af- kir, John Bentschap-Knook Al- win van Ham, Niels Tournoy Aschraf Elhrouz, Raymond Wolff, Sven Prince; Joey van der Zweep, Besar Xhoxhaj en Martin Janse. Zeelandia Middelburg: Milad Langar; Fred Compeer, Jacco Moens, Ronnie Mesu, Freek Koel- maEddy de Looff, Ruud de Vroe, Geert Bosschaart, Alberto Condo Morgado (86. Mark Alfons); Mar cel Lour ens (76. Bouba Keita) en Mimo Fofana. Niels Tournoy van RCS (links) probeert Mimo Fofana van de bal af te houden. John Bentschap Knook kijkt op de achtergrond toe. foto Ruben Oreel GOES- Titelkandidaat Hansweertse Boys is gisteren ontsnapt aan kostbaar puntverlies. In de vijfde klasse B won de koploper in de laatste minuut van Renesse. De voetballers van Lewedorpse Boys won nen gemakkelijk van Ouwerkerk. Hansweertse Boys-Renesse 2-1: Vijf duels achtereen was Renesse ongeslagen geble ven. Ook tegen Hansweertse Boys leek het er lang op dat de Schouwenaren niet zou den verliezen. Het duurde tot de 36e minuut voordat Robin Scholten de 1-0 voor Hans- weert binnenschoot. In het begin van de tweede helft was Renesse de betere ploeg. Hansweertse Boys-verdediger Rinze Back haalde na een uur Renesse-voorwaarts Fer ry Ebbers neer en scheidsrechter Geldof leg de de bal op de stip. Vincent Goedegebuure schoot de strafschop achter doelman Stefan Ridderhof. Hansweertse Boys voerde de druk daarna op en in de 89e minuut scoorde invaller Mark Jansen met eén prima schot vanaf de rechterflank. Robert-Jan Canters van Renesse had toen al lang met een rode kaart (2x geel) het veld verlaten. Lewedorpse Boys-Ouwerkerk 3-0: De Beve- landse ploeg won verdiend met 3-0. In de doelpuntloze eerste helft waren beide ploe gen nog aan elkaar gewaagd, maar na rust was de thuisploeg beter. A-junior Oscar de Kooning maakte er in de 55e minuut 1-0 van. Jan Verton tekende een kwartier voor tijd voor 2-0 en via Wesley Schipper werd het tien minuten later 3-0. SINT WILLEBRORD - Leanjo de Koster van BV De Sportvisser heeft met overmacht het regionaal kampioen schap bandstoten vierde klasse gewonnen. In BC 't Plein tje bleef hij Carlos Pinto van BV De Toekomst twee pun ten voor. Cor van Gorsel van de Babbelaars uit Sint Maar tensdijk werd derde. De beslissing in de titelstrijd was al vroeg gevallen. De Koster versloeg Pinto in de eerste par tij van het toernooi. In het vervolg van de eindstrijd beslis te Pinto twee keer een partij in dertien en één keer een wedstrijd in twaalf beurten (55 caramboles). Daarvoor werd hij beloond met het hoogste algemeen gemiddelde van 2.046, de hoogste partij 3.076 en de hoogste serie van vijftien. Maar De Koster maalde niet om die bijzaken. Hij pakte de hoofdprijs en gaat naar het Nederlands kam pioenschap, dat van 1 tot en met 3 april wordt gehouden in Café Bellevue in Bergen op Zoom. OOLTGENSPLAAT - Bram Orij is in Ooltgensplaat per soonlijk kampioen bandstoten geworden. De biljarter van BV Delta uit Colijnsplaat bleef in de derde klasse poule noord nummer twee Koos Dorreman (DOS Nieuwerkerk) en nummer drie Koos Rijnberg (Onder Vrienden) voor. Aanvankelijk behoorde Orij slechts tot de outsiders. Hij verloor in de eerste ronde namelijk van Toon Rijnberg. Daardoor liep Orij lange tijd achter de feiten aan. De bil jarter was afhankelijk van de verrichtingen van vooral Koos Dorreman. Die ging tot en met de zesde en voor laatste ronde aan de leiding. In de rechtstreekse confron tatie was de Noord-Bevelander echter sterker. Gecontro leerd en koel berekenend werd de veel oudere, maar des ondanks nerveuzere tegenstander op waarde geklopt: 55-31. Daarmee was de titel voor Orij. Beide spelers verza melden weliswaar tien punten, hetgeen overigens ook Toon Rijnberg presteerde, maar het moyenne van Orij gaf de doorslag: 2.50 om 2.34. Met de titel verovert Orij een plaats in de regionale finale, die van 1 tot en met 3 april in Zierikzee plaatsvindt. EEDE - Edward Jansen van Biljartvereniging De Kastan je uit Kloosterzande is in het Hof van Eede op overtuigen de wijze persoonlijk kampioen bandstoten derde klasse. Hij komt uit in het district Delta Zuid-West, poule zuid. Hij won met vier punten voorsprong op nummer twee Hans de Kok van LBV en nummer drie Cor Gouka van VEGABV. Alleen de start tegen Dick van den Berg van VEGABV was matig van Jansen, maar verder speelde hij een nagenoeg perfect toernooi. Al lang voor de finale was bekend dat hij kampioen zou worden. Met 2.67 als eind- moyenne bewerkstelligde Jansen op fraaie wijze promotie naar de tweede klasse. Daarnaast tekende hij ook voor de hoogste partij. Als winnaar verdiende hij ook nog een plaats in de regionale finale. HEERLEN - Shemara Salawane heeft gisteren het Open Limburgse Kodokan kampioenschap in Heerlen op haar naam geschreven. De jiujitsuka uit Vlissingen won in de klasse +50 kilogram allevier haar poulewedstrijden (één met ippon, de rest op punten) en daarmee het hele toer- or Jeremy Deug filJSSINGEN - De basketbal s van BC Vlissingen hebben 41 snelle voorsprong niet vast nnen houden tegen Den ingk. Ze verloren met 74-66. 1 Vlissingse vrouwen domi- trden de hele wedstrijd tegen ildric en wonnen gemakke- s. De Souburgse vrouwen ver- «gen zonder veel moeite hek- nsluiter Den Dungk. L= I Vlissingen-Den Dungk 't -74: BC Vlissingen kende een vi -de start en kwam via Stefan hrier op 12-9. Daarna viel het len kwam Den Dungk aan de iing. Bij rust stond het 24-29 t or de Brabanders. In de twee- helft kwam Vlissingen weer e, gelijke hoogte (47-47), maar iif thuisploeg kon niet doordruk- 1(1 n. Den Dungk liep uit naar u, -62. Het slotoffensief van BC ti: issingen leverde nog een ;68-stand op, maar Den ingk bleef koel en won met 34 -74. ïS ores BC Vlissingen: Wilfred ip 14 punten, Erwin Hilbert 14, 'jan Schrier 12, Tommy Radkie- -'2 10, Jeffrey van Driel 6, Niels sse 4, Danny Kasander, Rakhis gnoe en Michel Bosters 2. aldric-BC Vlissingen 44-64: Woudrichem begonnen de - issingse vrouwen zwak aan de dstrijd. De ene na de andere ns werd verprutst en pas in vijfde minuut werd de score i geopend. De ruststand was 31-14 in het voordeel van de Walchenaren. Na de pauze gaf BC Vlissingen gas en hep het uit naar 49-21. Daarna was Wald- ric weer iets sterker. Scores BC Vlissingen: Marjolein de Dreu 14 punten, Yolanda Joos- se 12, Nanon Doeland 11, Elisa Kuipers 10, Romana de Ridder 7, Jessica Verhage 6 en Marjolijn van de Bosse 4. BV Souburg-Den Dungk 59-40: De Souburgse vrouwen begon nen sterk en kwamen al snel op een 17-2-voorsprong. In het der de kwart had Souburg moeite met de zoneverdediging van Den Dungk, maar de marge van twintig punten kon de gastploeg niet meer overbruggen. Souburg speelde zonder moeite de wed strijd uit en won met 59-40. Scores BV Souburg: Astrid Franke 9 punten, Aline Jobse en Ilse Rijn berg 7, Annegret Scheers, Nicoline Croste, Cindy de Nooijer en Gitta Zijlma 6, Nathalie Franke en Jac queline Kooistra 5, Judy Slager 2. Attacus-BC Vlissingen 73-108: In het eerste kwart ging de wed strijd gelijkop. Daarna sloegen de junioren van BC Vlissingen het eerste gaatje (35-51). Pas in het laatste kwart liepen de gas ten uit naar een ruime marge. Scores BC Vlissingen: Dorde Ka radzic 24 punten, Wytse de Jong 22, Dennis de Paauw en Anton Versteeg 13, Sjors van de Poel 12, Robin de Jonge en Michel Bosters 9 en Gilles Dingemanse 6. lor Sven Bakker OEK - Mare Felius heeft giste- n in Hoek het Braakman Open zijn naam geschreven. De ten- iser uit Vlissingen was bij het c" mncnenkelspel in de derde ca- ?orie in de finale te sterk voor 1 ju trainingsmaatje Duncan e? ackman. flus, de nummer één van de u aatsingslijst, won nipt van ackman (6-5), die in de halve yiidstrijd nog de als tweede ge kaatste Dylan Blackman naar lis stuurde. aast de enkelspeltitel won Fe- is ook het dubbelspel. Samen met Dylan Blackman eindigde hij in de poule weliswaar gelijk met de andere koppels Donovan Blackman/Jurran Schut en Dun can Blackman/Kim Langeraert, maar het aantal gewonnen ga mes was van doorslaggevende betekenis. Bij de vrouwen in de derde cate gorie eiste Karlijn Agten de ze ge voor zich op. Zij versloeg Re- nee Pieters met 7-4. In het gemengd dubbel in de ca tegorie 3 won Mare Felius met Nathalie de Schepper zijn derde titel op het Braakman Open. Met 6-5 werd het vaste dubbel- koppel Jurran Schut/ Karlijn Agten verslagen. door Eugène de Kok GOES - De korfballers van Swift hebben zaterdagavond op nieuw een stap gezet richting de titel in de tweede klasse G. De Middelburgers stuurden tegen stander Fiks met een forse ne derlaag terug naar Oegstgeest. Swift won gemakkelijk met 20-11. De winst was al na één helft zo goed als zeker. Dat leek ook de conclusie van de aanmoedigings band van de oranje-zwarten. In de eerste helft ondersteunden de muzikale jeugdleden nog op luidruchtige wijze elke actie van Swift. Na de pauze (rust stand 11-6) klonk er slechts af en toe nog eens een klap op de trom of wat verdwaalde, meest al valse noten uit de trombone. Verder keken de bandleden enigszins verveeld toe hoe de Middelburgse korfballers de winst simpel veiligstelden. Lekker aanvallen „We wilden deze thuiswedstrijd nog wat laten zien aan ons eigen publiek", zei Roel Klootwijk na afloop. „We hebben dit seizoen in eigen huis wel veel gewon nen, maar niet altijd met goed spel. Vandaag ging het wél erg goed. Het tempo lag hoog en aan vallend ging het lekker. Ieder een kreeg ook de ruimte om lek ker aan te vallen." Swift speelde vanaf het begin als een ware titelkandidaat. Het team straalde veel flair uit, speelde in een hoog tempo de bal rond en toonde durf. De doel pogingen werden zelfs van grote afstand ondernomen. Vaak wa ren de schoten nog raak ook. In defensief opzicht kende de ploeg wel wat opstartproble men. Telkens als Swift had ge scoord, kwam de ploeg uit Oegst geest binnen één minuut op gelij ke hoogte. Klootwijk: „We had den het verdedigend nog niet goed op orde. Daardoor konden zij veel te veel druk zetten en bleven ze goed bij." Pas na de 5-4 van Klootwijk nam Swift meer afstand. Na ge miste, maar eigenlijk niet te mis sen kansen van Fiks-spelers Do minique Roest en Fenno van de Berg (weer snel na de 5-4) be zorgde Klootwijk de Middelbur gers een marge van twee. Paul van den Berg vergrootte het ver schil nauwelijks een minuut la ter tot drie. Het gat was gesla gen en de bezoekers leken geen moment meer de illusie te koes- Swift-speelster Mabel van de Velde is op weg naar één van haar twee treffers. foto Ruben Oreel teren dat ze nog op gelijke hoog te konden komen. De Middelbur gers bouwden hun voorsprong in de eerste helft simpel uit naar 11-6. Na rust nam Swift wat gas te rug. Het tempo werd aangepast aan dat van de tegenstander en de schoten werden minder zui ver. Omdat beide teams moeilij ker tot scoren kwamen (Fiks maakte in de laatste tien minu ten zelfs geen doelpunt meer), bloedde het duel dood. Gedeeld Door de simpele zege blijven de Middelburgers samen met VEO op de gedeelde eerste plaats staan. Coach Marianne Marinis- sen prees haar team in sporthal De Voorborch. „Ik vind het knap dat we zijn teruggekomen nadat we na een paar nederla gen een stapje terug moesten doen. De laatste vijf, zes weken zijn we enorm gegroeid. We spe len nu met erg veel vertrouwen, maken het spel en nemen het ini tiatief." In de woorden van de trainster klonk door dat ze gelooft in de titel. Ze putte ook hoop uit de kleine zege van concurrent VEO (15-13 op Sagitta). „VEO speelt volgende week tegen Fiks. Dat is een derby en Fiks kan het ze moeilijk maken. Bovendien heeft VEO vandaag maar net ge wonnen. In het begin won die ploeg alles nog heel overtui gend, met scores van boven de twintig. Toch hoop ik op een be slissingswedstrijd (als beide ploegen gelijk eindigen). De strijd in de competitie ging van af het begin tussen Merwede, VEO en Swift. Je hebt dus eigen lijk maar vier wedstrijden ge had waarin je er echt moest staan. Verder zijn we de compe titie redelijk gemakkelijk door- door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel hebben zaterdag een 6-5-winst geboekt op BZC. Ook de reserves van De Storm vogel wonnen. In Tilburg werd het 9-0. De vrouwen van De Ganze verloren van SBC2000 met 14-5. BZC-De Stormvogel 5-6: Door vakanties konden de Vlissingers slechts over zeven spelers be schikken. Toch was het begin te gen BZC redelijk. Beide ploegen gingen gelijkop. In de tweede pe riode had De Stormvogel, dat zonder wissels speelde, een dip. BZC maakte daar gebruik van en liep uit naar 4-1. De Vlissin gers kregen de wedstrijd weer onder controle en kwamen op 4-3. Langzaam werd De Storm vogel in de derde periode de be tere ploeg. Dat resulteerde in een 6-5-voorsprong bij het in gaan van de laatste periode. Keeper Flip van der Draai hield in de laatste periode zijn doel schoon. Het was de tweede zege dit seizoen voor De Stormvogel. Scores De Stormvogel: Dennis van de Ketterij en Danijel Gavranovic 2, Gabrijel Gavranovic en Chris van der Draai 1. TRB/RES 2-Stormvogel 2 0-9: De reseves van De Stormvogel speelden tegen de nummer laatst een goede wedstrijd. De Vlissingers hielden de Tilbur- gers ver van het eigen doel. Het enige dat TRB/RES kon doen was schieten van afstand. Dat le verde geen gevaar op. Hierdoor werd het een saaie wedstrijd waarin de Vlissingers een simpe le 9-0-winst boekten. Scores Stormvogel: Kees Leijnse en Pim Bekkers 3, Frank Leijnse 2 en Martijn Mechielsen 1. SBC2000-Ganze 5-12: De vrou wen van De Ganze hadden door diverse vakanties een te kleine ploeg, maar speelden toch. Dit in tegenstelling tot de Goese mannen die ervoor hadden geko zen hun wedstrijd te verzetten. De vrouwen speelden een goede eerste periode. SBC2000 na daarin wel een 3-2-voorsprong. Daarna was het snel gedaan met de Goese wouwen. SBC2000 liep via 7-3 naar een 11-3-voor- sprong aan het einde van de der de periode. De Ganze kon daar na ook geen vuist meer maken. Scores De Ganze: Astrid Assink 5. gerold. Ik denk dat zo'n beslis singsduel goed is voor de ploeg." Ondanks het succesvolle seizoen twijfelde Marinissen of ze aan zou blijven als coach van Swift. Nog steeds is niets zeker, maar hoogstwaarschijnlijk staat ze ook volgend seizoen voor de groep. „Met zes mensen van dit team werk ik al bijna acht jaar. Ik heb gezegd dat het misschien goed zou zijn als er eens een an der gezicht voor de groep zou staan. Iemand met een andere, wat kritischere blik. Je moet op passen dat je niet op elkaar raakt uitgekeken. Tegen het be stuur heb ik gezegd: als jullie ie mand anders vinden, graag. Zo niet, dan wil ik het met plezier doen." Scores Swift: Ivo de Hond en Roel Klootwijk 5, Richard Geldof 4, Paul van den Berg 3, Marbel van de Velde 2 en Angela Verduin 1 doorWim Kakebeeke GOES - Trainer John Roelofs van EMM was woedend na het duel met Velo. Zijn handbal- sters kregen liefst tien tijdstraf fen. EMM verloor met 24-18. Velo-EMM 24-18: De hoop op een stunt van de EMM-vrouwen was al na een halfuur verdwe nen toen Velo met 14-7 leidde. EMM kreeg liefst tien tijdstaf- fen tegen twee voor Velo. Trai ner John Roelofs van EMM was ziedend. „Dit was absurd. Op een moment stonden er maar twee speelsters in het veld. Ik wist niet eens dat zoiets mocht." Scores EMM: Renate Hendrikse 6, Carolien Davidse 3, Angela Van De Bergh, Marieke Riemens, Alet- ta Baan en Anouk Provoost 2, Da nielle Carol 1 Atomium'61-EMM 2 16-15: Een gelijkspel zat er tot het einde in, maar in de slotseconden ging het mis. EMM had het niet zo ver mogen laten komen. Ze ver knalden een voorsprong van vier treffers. Scores: Marieke Riemens 6, Anouk Provoost 5, Saskia Van De Velde 2, Sophie Felius en Mariska Van Den Hoeven 1 DWS-EMM 31-21: Het klasse- verschil is te groot tussen de twee ploegen. Er was slechts twintig minuten sprake van een echte strijd. Toen DWS het tem po opschroefde, was het snel ge daan met de gasten. Scores: Marcello Tax 5, Jean-Ma rie Toubiana 4, Jurgen Vermaat, Wally Houtepen, Harald Van Zwie- ten en Ben Benoit Alexandre 3. HVOS-GSC 21-18: De basis blijft te krap voor GSC. Iets dat de ploeg ook nu weer opbrak. Trainer Jaap Quinten: „Een groep van tien man is in deze klasse gewoon te weinig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21